f Derde blad no. 30590 HET IS TIJD OM WARM TE LOPEN Terwijl wij zitten te rillen bij roodgloeiende kachelslanceren in Parijs vandaag de grote modehuizen hun voorjaars- en zomercollecties. Hoewel we het risico lopen, dat onze lezeressen het nóg kouder zullen krijgen wanneer zij deze luchtiger kledij voor ogen krijgen, hopen we maar dat ze anderzijds zo warm zullen lopen voor wat Parijs nu weer te bieden heeft dat ze ons deze bloemlezing uit de zonnige creaties niet al te kwa lijk zullen nemen. Op de bovenste rij links een deux-pièces van de ontwerper Marc Bohan van het modehuis Dior. De rok is van grijze flanel, de blouse is zwart, wit en grijs geruit, het strohoedje groen. De taille is laag gehouden, hoewel andere modehuizen juist naar een hoge taille streven. De tweede foto van links een avondjapon in cerise chiffon van Jean Desses met een rok in lamgionvorm. Daar naast een tailleur van roze wollen stof met een bleek groén-roze blouse en een hoed van dezelfde imprimé. Het ontwerp is van Pierre Cardin, wiens collectie over het algemeen een accentuering van de taille door een ceintuur of een stiksel toont. Daarnaast, de vierde foto van links boven, een coynbinatie van namiddagjapon met mantel. De rug van de lichte wollen mantel is laag gehouden vanwege de rugstrik op de japon. De creatie is van Jean Patou. Op de bovenste rij tweede van rechts een diep gedecolletteerde avondjapon van Jacques Heim in oranje crêpe. De onderkant van de japon ligt op enkelhoogte. Van de zeer hoge taille is een dichte franje gedrapeerd. Geheel rechts boven een grasgroene wollen japon die ken- M Z/s- y merkend is voor de nieuwe stijl van Mare Bohan (Dior). Opvallend zijn het vierkante lijfje en de l(£ge taille. Op halve hoogte van de pagina links een ge streepte zijden japon waarin alle kleuren van de regenboog voorkomen. Boven de taille is de jurk blousend. Guy Laroche ontwierp dit vrolijk aan doende toilet. Bodin ontwierp de tailleur op de foto in het midden van de pagina, waarbij een strohoed, naar een ontwerp van Ferreras gedragen kan worden. Rechts op halve hoogte van de pagina een korte avondjapon Hn witte tule met broderie van Lanvin-Castillo. De hoge taille wordt gemarkeerd door een abrikoos satijnen strikcein- tuur. Op de onderste rij linies een ontwerp van Jean Desses, die dit voorjaar het 25-jarig bestaan van zijn modehuis viert. Het is een tailleur van vis graat tweed in marine-blauw, gecompleteerd met een hoed van Paulette. Tweede van links een namiddagensemble van Yves Saint Laurent, die hiervoor blauw en groen bedrukte keper gebruik te. Mantel en tulbandhoed zijn van dezelfde slof. Midden onder een avondjapon van Carvin met een overkleed van gebloemde zwarte tule en een brede zwarte ceintuur. Tweede foto van rechts onder het model Twist" van Lanvin-Castillo, ontwor pen om thuis te dragen. De lange oranje tuniek valt over een sjantoeng kniebroek. Geheel rechts beneden tenslotte een namiddagensemble van Pierre Cardin van lichtgewicht wol. De blouse is van bedrukte zijde, evenals de voering van de omslag en de hoed.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5