Gevaarlijk rijwielpad in ZOETERWOUDE is een „Valkenburgs Harmonie muzikaal korps met distinctie kerkelijk Leven Motie vraagt nieuw overleg Akoestiek in het Dorpshuis laat niets te wensen over ,V oor schoten is springlevend en soms zelfs wat dartel Leiderdorpse pottendraaier kreeg koninklijk brons Gaat vishandel weer kopen? BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 22 FEBRUARI 1962 Gemeenteraad vraagt maatregelen De raad van Zoeterwoude kwam •steravond onder leiding van de bur- fmeester in vergadering bijeen. Af- ezig wegens ziekte waren de heren van der Geest en G. P. van Leeu- en. Bij de ingekomen stukken bevond >h een schrijven van de heer G. P. >n Leeuwen, die de raad dankte oor het medeleven tijdens zijn ver- ijjf in het ziekenhuis. Van Ged. Sta- en is terugontvangen het gedeeltelijk oedgekeurde uitbreidingsplan Wei- oort. Aan een klein gedeelte werd e goedkeuring onthouden in ver and met het tracé van de nieuwe ijksweg 11. In verband hiermee werd it stuk in handen gesteld van B. en om prea-advies over het al of niet beroep gaan bij de Kroon. Naar inleiding van het prae-advies be- effende het uitbesteden van al het ioeiwerk werd besloten tot geheime tting over te gaan. Na heropening van de openbare ergadering werd dit punt van de :enda afgevoerd. De voorschotten p de vergoeding ingevolge artikel 11 van de L.O. wet werden vastge- eld als volgt: St.-Aloysiusschool op 13.920, H. Hartschool op f 14.120, en St.-Bernardusschool op f 13.340. Het bedrag per leerling bedraagt 50.—. Het subsidie aan de Stichting oor de voor- en nazorg van geestes- eken werd met ingang van het jaar 562 verhoogd van 8% tot 13 cent per iwoner. Aan het Verbond voor Veilig Ver eer werd een eenmalig subsidie van 35— verleend in verband met het ïtrekken van een nieuw kantoorge- iiiw te Hilversum. Het over de jaren 1956 t/m 1958 te einig toegekende subsidie aan de edisch opvoedkundige bureaus te êideh werd alsnog verleend en wel !s volgt: Medisch Opvoedkundig Bu- ;au over 1957 f 128 en over 1958 en aan het R.-K. Medisch Op- aedkundig Bureau over 1956 f20.21. De Johanna Stichting te Arnhem evalidatiecentrum voor kinderen) reeg een jaarlijks subsidie van f 25,-. et subsidie van de St.-Jansfanfare erd m.i.v. het jaar 1961 verhoogd an f 600,- tot f 1000,- per jaar. De Mater Amabalisscholen te Lei en ontvingen over het cursusjaar >60/1961 een subsidie van f434,20 oor 10 leerlingen uit deze gemeente. Gevaarlijk Bij de rondvraag informeerde de ter Van Mil welke maatregelen de ijkswaterstaat zal nemen ten aan- en van de zeer gevaarlijke toestand het rijwielpad bij de afritten van Rijksweg 4a aan de Hoge Rijn- ijk en wanneer deze maatregelen illen worden uitgevoerd, e voorzitter antwoordde hierop, dat en W. een onderhoud hebben ge ld met de hoofdingenieur van de ijkswaterstaat. Toegezegd werd, dat e rijwielpaden ter plaatse zodanig illen worden omgelegd, dat er een rotere afstand ontstaat tussen de ijksweg en het rijwielpad. Wanneer Protestanten in Spanje Het Spaanse hooggerechtshof heeft istgesteld dat een Spaans protes' nts paar burgerlijk kan huwen, ook zijn zij rooms-katholiek gedoopt. Twee inwoners van Madrid, Mario evilla en Carmen Sanchez, zijn naar baptisten overgegaan. Hun advo- lat zei dat het paar drie jaar lang ij verscheidene rechtbanken in be- lep gegaan was voor het hoogge- ehtshof uitspraak deed. Spanjaarden die buiten de R.-K. erk willen trouwen moeten toestem ming voor een burgerlijk huwelijk in vragen. Het aantal protestanten Spanje wordt op 20.000 geschat. NED. HERV. KERK Beroepen te Opende J. Haanstra te jehaske te Aagtekerke (Zld.) R. fngstmangers, vlc. te Vlaardingen Bergambacht R. W. Steur te Doorn- ijk te Middelharnls C. Vos innekom door de Provinciale ïrkvergadering van Zuid-Holland te rlmpen a/d IJssel (nevenpastoraat rg.bep. 235) R. J. van de Hoef. kand. Lunteren. Aangenomen naar Wans- erd-Jlslum W. K. Kansll te Tuil en Waal. GEREF. KERKEN Beroepen te Katwijk aan Zee (vac. I. F. Nawijn) W. Bos te Bennebroek, e bedankte voor Hardegarijp te lawoude J. Jurjens, kand. te Ane. Gramsbergen te Zuidwolde ür.) G. de Zeeuw te Ezlnge (Gr.) seetal te Leeuwarden A. G. Timmer Rotterdam R. de Vries te 's Gra- inhage-Moerwljk. 1EREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Breda K. C. Smouter te ilthermond. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam J. A. Ha- te Zwolle. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Barneveld W. C. Lamaln Grand-Rapids (U.S.A.) en L. Rijk- n te Rotterdam-West. Bedankt voor rabbendijke A. Vergunst te Rotter- an-Centrum. dit zal gebeuren is nog niet bekend. Wel zijn reeds onderhandelingen gaande met eigenaren van enkele perceeltjes grod, die in verband hiermee moeten worden aangekocht De heer Van Diemen vond het een schande, dat deze kwestie met zo'n traagheid wordt behandeld. Er ge beuren daar bijna dagelijks onge lukken. Wethouder Van Hofwegen wijst er op, dat de enige afdoende maatregel zou zijn het maken van een tunnel onder de Rijksweg, maar dit zou een zeer kostbare uitvoering met zich mee brengen. VOORSCHOTEN Jeugdhuis K.J.B. nadert voltooiing Het in aanbouw zijnde jeugdhuis voor de Katholieke Jeugdbeweging nadert thans zijn voltooiing. De kans is er dat binnen twee maanden het gebouw geheel gereed zal zijn. In dit gebouw worden ondergebracht twee groepen verkenners en twee groepen welpen. Een op te richten derde groep welpen zal nog elders on derdak verschaft moeten worden evenals de wandelsportafdeling van de K.J.B. en de z.g. hobbyclubs. Mej. A. Peeters ere-leidster St.-Laurentius Voor het front van leiders en leid sters van de St. Laurentius- en St. Irmagroep te Voorschoten overhan digde commissaris A. Duindam van het district Leiden aan akela A. Pee ters de benoemingsbrief tot ere-leid ster en speldde haar het onderschei dingsteken op. Akela Peeters heeft in de loop der jaren generaties jongens afgeleverd aan de oudere groeperingen van de jeugdbeweging, zij is een talent, dat met grenzeloze fantasie en enthou siasme de jongens steeds wist te boeien en de jeugd ook werkelijk iets „mee" gaf, sprak de districtscom missaris. Commissaresse H. v. d. Werf bracht het verband tussen de St. Irmagroep en de St. Laurentiusgroep naar vo ren en legde de nadruk op de leef tijd van de ere-akela als gids bij de Nederlandse Gidsenbeweging te Voorschoten. Hopman J. de la Bije, groepsleider der Nederlandse Pad vinders vereniging, haalde het aan deel van de „Oliebollenactie" van de ere-leidster naar voren. Vaandrig J. van Gent sprekend namens de St. Laurentiusgroep was verheugd dat akela Peeters door middel van haar ere-leidsterschap zich nog steeds dienstbaar zal kunnen maken voor de jeugd, speciaal op het gebied van de handenarbeid, daar zij als hoofd kleuterleidster een bepaalde bekend heid bezit. De heer C. Fortanier sprak namens het Oudercomité woor_ den van felicitatie en dank. Tot slot van het officiële gedeelte van de avond liet oubaas J. Peeters, STADSNIEUWS OPEN DEUR DIENST MAREKERK In de Open Deur - dienst, zondag avond in de Marekerk, zal een aantal korte toespraken worden gehouden over het onderwerp: „Je moet maar geluk hebben". Een van de sprekers is de directeur van de Markt en Ha vendienst te Leiden, de heer M. Wei- ma. Zondag j.l. vertelde de heer Weima tijdens de Luxor-bijeenkomst over het geluk in de handel en illustreer de dit met enkele bijzonder goede voorbeelden uit de praktijk. De commissie voor Bijzonder ker- kewerk heeft de heer Weima bereid gevonden zijn toespraak a.s. zondag avond in de Marekerk te herhalen. De leiding van de dienst berust bij dr. P. L. Schoonheim. Koperblazers van de Chr. muziek vereniging „Concordia" zullen de sa menzang begeleiden. -ibtenarersalorissen (Van onze parlementaire redacteur) Nadat het debat in de Tweede Ka mer over de ambtenarensalarissen gisteravond was onderbroken omdat de meerderheid der vaste commissie voor Binnenlandse Zaken het ant woord van minister Toxopeus onbe vredigend achtte en nader beraad noodzakelijk oordeelde, is de discus sie vanmiddag hervat met de indie ning van een motie-Beernink (C.H.) namens een meerderheid van de commissie. De motie, mede onderte kend door leden van de K.V.P., P.V.D.A. en C.P.N. vraagt herope ning van het overleg tussen regering en ambtenaren. Gisteravond had minister Toxo peus verklaard in heropening van het overleg op korte termijn geen heil te zien. Opmerkelijke discipline tijdens zaalconcert ,,V alkenburg's Harmonie"in superieure afdeling geklasseerd, heeft eindelijk een behuizing die met deze kwalificatie overeenstemt. Het was alsof iedere ingezetene die we benaderden, met een weidse spreiding van de arm blij en trots z'n Dorpshuis op de hand wilde presenteren. Dat is beeldspraak, en als het ons zelf voorkomt als een promotie van pakhuis naar receptiezaal, blijft dat ook nog beeldspraak. Maar, Valkenburg kan nu recipiëren en gaat het prompt doen ook. Daar komt in de voorzomer een compleet concours en de oprichtingsdatum 26 juni 1902 verklaart waarom! „Ontvangen" kost geld en burge meester Van der Have riep na zijn verwelkoming de heer Rhijnsburger senior ten tonele om deze in de ge legenheid te stellen voor het front der burgerij de vangst te overhandi gen van zijn noeste inzameling: f. 1365! De beschermheer las ook zinsneden voor uit de juryrapporten van het concours 1961 in Gouda, waar men het strijdperk verliet als prijswinnaar met lof van de jury, hoogste aantal punten, dirigenten- prijs. Niet mis Ter opening was al de „Mars der Medici" gespeeld waarbij we eerdeT dachten aan de kunstlievende heer sers van Florence dan aan een com pagnie geneesheren. Maar Valken- burgs Harmonie heeft zich een eigenschap verworven, die in allebei de categorieën thuishoort: distinctie Dat begrip sluit geestelijke verfij ning in en om het te veroveren moest gezonde ambitie samengaan met overgave en het Pleit ten zeerste voor Valkenburgs Harmonie dat zij Burgemeester op derde burgeravond n Gezien de grote belangstelling, ookde samenstelling van de bevolking. dinsdagavond weer in het Cultureel Centrum, te Voorschoten is de in stelling van de burgeravonden een goede gedachte van het gemeente bestuur geweest. De nieuwe inwoners die zich in de maanden juli, augus tus en september hier gevestigd heb ben, waren voor deze avond uitge nodigd. Burgemeester de Kool gaf op vlotte wijze een algemeen overzicht van het gemeentelijke bestuursbeleid. Bo vendien gaf hij een toelichting op afdelingsleider van de Katholieke Jeugdbeweging, de grote groei van de katholieke Jeugdbeweging en Ne derlandse Gidsenbeweging in Voor schoten de revue passeren. Het le dental is thans de tweehonderd ge- uasseerd. Het onofficiële gedeelte van de avond bestond uit zang, voor dracht en een quiz met als jury oubaas J. Stuiver, hopman J. de la Bije en de heer C. Fortanier. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Kees Hugo, zn van M. A. Polderman M. J. Luijpen; Ferdinand, zn van Kroesemeijer en C. Langeveld; Mat- leus Cornells Franclscus, zn van A. Vermeulen en M. W. de Korte: ijdia Alida, dr van J. M. Vermond en C. Wisse; Robertus Cornells Qui- inus, zn van Q. J. ter Haar en C. E. Elferink: Jacqueline Johanna Ma- 4, dr van Q. J. ter Haar en C. E. M. Iferink; Dirk Peter, zn van W. Kan- Ier en C. J. Groene weg. GETROUWD J. A. van Gelderen en L. Dekker. OVERLEDEN H. Harmsen, 89 jr. man; G. H. Steen ergen, 73 jr. man; J. G. van der eeuw. 77 jr. man; P. J. T. M. Ter leer, 2 dagen, zoon; W. A. Slmonis. jr. man. Officiële publikatie VERKEER Burgemeester en Wethouders van lelden brengen ter openbare kennis lat voor de Haven, voor zover gelegen lussen de Zijlstraat en het pleinvor- Öe weggedeelte nabij de Zijlpoort, v. heden, voor de duur van de ver bouwingswerkzaamheden aldaar, een "opverbod voor beide zfjden van de Hlbaan is Ingesteld. Burgemeester K. van Diepeningen van Leiderdorp heeft vanmorgen waarschijnlijk de laatste officiële handeling in zijn gemeente verricht. Hij speldde de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de revers van de heer J. Colijn, die veertig jaar in dienst was bij de Kleiwarenfabriek Gebroeders Ginjaar. Deze plechtigheid geschiedde in de raadzaal in tegenwoordigheid van fa milieleden van de heer Colijn, de di rectie en een deputatie van de firma Gebr Ginjaar mevrouw van Die peningen en dè hulpprediker van de hervormde gemeente, de heer J. van den Hoek. Na een welkomstwoord van de bur gemeester heeft de heer H. S. Gin jaar de verdiensten van de heer Co lijn geschetst. Hij begon als draaier maar voelde zich meer aangetrokken tot het vak van vormer-modelleur. Toen in de jaren na de oorlog het vak van draaier leek uit te sterven, begon de heer Colijn weer opnieuw in deze functie te werken. Door zijn doorzet tingsvermogen en door grote arbeids- lust mag hij zich nu groot-draaier noemen. Het gebeurt soms, dat hij 1300 kg. klei per dag verwerkt. De heer Ginjaar noemde de jubila ris een goed vakman en hoopte, dat hij nog vele jaren hij is pas 55 jaar voor het bedrijf werkzaam zal mogen zijn. Namens de Vereniging van Handelaren in Bouwmaterialen overhandigde hij de heer Colijn de oorkonde en de legpenning. Mevrouw Colijn-Kranenburg kreeg een fraaie ruiker. In de raadzaal heeft burge meester K. van Diepeningen vanmorgen tegen half twaalf de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer J. Colijn, die veertig jaar in dienst was bij de Kleiwarenfabriek Gebr. Gin jaar te Leiderdorp. (Foto LD/Holvast) Burgemeester K. v. Diepeningen zei, dat de families Colijn en Kranen burg behoren tot de oude Leiderdor pers. Hij wees erop, dat het noodza kelijk is. dat een brug geslagen wordt tussen oud en nieuw. Het verheugde de eerste burger dat, de jubilaris lief de heeft voor zijn werk en dat er zo'n voortreffelijk samenspel in het be drijf van de Gebroeders Ginjaar be staat tussen werkgevers en werkne mers. Hierna overhandigde hy de onderscheiding. Vervolgens voerden nog het woord hulpprediker J. van den Hoek (dank voor wat u in twee perioden als ouder ling voor de hervormde gemeente deed» en de oudste firmant, de heer J. Ginjaar (u hebt steeds medege werkt om de goede harmonie in het bedrijf te bewaren). Na deze toespraken bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, 's Middags kwam men in het bedrijf samen, waar directie en personeel de heer Colijn een welverdiende hulde bereidden en vele geschenken aanboden. op de woningbouw, de uitbreidings plannen en de voordelen, die deze gemeente als woonplaats biedt. Spre ker zei, dat het gemeentebestuur er naar streeft van het dorp een zeer acceptabele woongemeente te maken. Om dat te bereiken, moeten allen hun steentje bijdragen „De Vcor- schotense samenleving staat voor U open en rekent op U. Het kan niet anders ,of U zult daaraan van nature voldoen. We trachten het goede van het verleden en dat van het heden te combineren", aldus bur gemeester de Kool. „Voorschoten is springlevend en soms ook dartel. We hopen, dat U zich hier spoedig thuis zult voelen". Wethouder G. Schra- ma gaf een interessante toelichting op het gebied van het onderwijs, culturele zaken en sociale zaken. Voor muzikale intermezzi zorgden Hannie Vermet, die op verdienstelij ke wijze een prelude voor piano van Rachmaninoff speelde en die boven dien, begeleid door de heer J. Ro- zendaal twee aria's zong, mevrouw Chr. C. Westzaan-Zijlstra (zang) en de heer W. Rozendaal (viool). De pianobegeleiding was in handen van mevrouw M. Groot-Kingma en de heer J. Rozendaal. Na de pauze waren de nieuwe in woners in de gelegenheid kennis te maken met het college van B. en W., de raadsleden en representanten van het kerkelijk, cultureel en maat schappelijk leven in deze gemeente. Teruggave van medische dossiers Hoger beroep aangerekend Er is hoger beroep aangetekend te gen de uitspraak van de president van de Haagse Rechtbank in het kort geding over de teruggave van medi- i sche dossiers dat de vorige maand door de R.K. stichting voor geestelij- ke gezondheidszorg alhier is gevoerd 1 tegen drie ex-stafleden van het R.K.- medisch opvoedkundig bureau, even- eens in Leiden gevestigd, dat door deze stichting wordt beneerd. i Deze belangwekkende zaak zal nu I dus over enige tijd door het Haagse Gerechtshof worden behandeld. Zoals bekend, hebben de drie oud stafleden van dit M.O.B. bij hun ont- 1 slag de dossiers van de patiënten, die nog bij hen in behandeling waren, meegenomen. De R.K.-stichting voor geestelijke gezondheidszorg maakte toen een kort geding aanhangig te gen de drie ex-stafleden (een psy chiater, een psycholoog en een psy chiatrisch geschoold maatschappelijk werkster). De vordering van eiseres terug gave van de dossiers werd door de president van de rechtbank toegewe- ven. Het hoger beroep kwam vandaag voor het eerst voor op de rol van de civiele kamer van het Haagse hof. het zo goed vinden kan met een strenge aanvoerder als W. F. de Zwart, die het halve niet verdragen kan. Die mars beantwoordde terstond de actuele vraag naar het akoesti sche vermogen van het Dorpshuls. Hier is van een buitengewoon succes sprake. Het podium heeft byna de volle zaalbreedte en daardoor met de zaal zelf een gelukkige aansluiting. De opvallend correcte eenheid in hel musiceren moet mede een gevolg zijn van het feit. dat alle korpsleden el kaar zo goed kunnen horen. De to taalklank bleek steevast ongerept. Nu niet meer instrument naast Instru ment of een verbrokkelde overdracht, maar de versmolten klankkleuring die de componisten moeten hebben bedoeld. Valkenburgs Harmonie ls een mu zikaal korps geworden en deze voor waarde was nodig om een program ma te kunnen verdedigen, waar zowel een Victorie-ouverture van Altink en de Coppélia-suite van Delibes, als Divertimento-delen en de Symfonie Concertante van Eoedijn een plaats kregen, met tussenin de Spaanse Skizze van Fulling en als afsluiting de Punjaub van Payne. De Boedijns en Altink lagen zeer dankbaar voor het instrumentarium, zodat dp bloedwarme koperen glan zing al haar rechten krijgen kon. Ge waagder stond dit in Coppélia, een arangement goeddeels van violen- werk afkomstig. De klarinetten en de hobo vervangende gestopte cornet moesten hier bewijzen wat ze waard waren. De pistonist was magnifiek. een woord dat evenzeer paste op de (invallende) basbespeler en de klarinetten bliezen keurig. De klari netsolist behoort tot de spillen van het orkest. Soepelheid en elegance zullen bij de jeugdige nieuwe leden van de groep zeker gaandeweg groei en. maar de discipline als groep was opmerkelijk. Nauwkeurig reageren is trouwens het hele korps eigen. In zijn speel- trant, welluidend, licht en helder, bedwongen en doorzichtig zingt, nuanceert en contrasteert het mooi. En juist omdat het kan doen verge ten. dat er ook een technische zijde bestaat, wekt het doden notentekens tot leven. Een daar gaat het om! Na de pauze was er toneel. „Lief dadigheid per abuis" De Leidse to neelvereniging „Tot Ieders Genoe gen" had toen het bewind. V. Het bestuur van de Nederlandse Zeevisgroothandel Vereniging heeft een bestuursvergadering gehouden ter bespreking van de situatie, die ontstaan is na het met meerderheid van stemmen in de ledenvergadering van vorige week genomen besluit om voorlopig op zaterdagen niet meer op de afslagen te kopen. Het gevolg daarvan is geweest, dat zaterdag in IJmuiden toch nog gelost vis niet werd verkocht, terwijl daarentegen in Scheveningen wel vis werd ver kocht. De voorzitter, de heer P. Krab, verklaarde desgevraagd na afloop van de bestuursvergadering, dat het niet gebruikelijk is mededelingen over het besprokene te doen. Er is echter aanleiding om aan te nemen, dat het bestuur moeilijk vrede kan vinden met de huidige ontwikkeling, waardoor de IJmuidense visafslag zou worden gedegradeerd naar de tweede plaats. Voorts hebben w(j re den om aan te nemen, dat ook ge sproken is over voortzetting van de onderhandelingen teneinde een nieu we CAO voor de visknechten te kun nen afsluiten. Woensdagmorgen is aan de Zuidzij de van de vissershaven een met paard bespannen wagen, geladen met ijs, door de kade gezakt. Vermoede lijk door het hoge water van vorige week en mogelijk ook door kolkend schroefwater is onder de op palen staande kade zand weggespoeld, zo dat, toen de wagen over de zwakke plek reed, een der wielen plotseling wegzakte. De wagen kantelde naai de richting van het water en bleef hangen tegen de tuien van de mast van een schip. Het paard kon tijdig losgesneden worden. De voerman viel te water, maar werd spoedig op het droge gebracht. Hij ls met letselin het Antonius-ziekenhuis opgenomen. HET VERLATEN VAN EEN PARKEERPLAATS LEIDERDORP NCVB-bijeenkomst druk bezocht Op de maandelijkse vergadering van de N.C.V.B. sprak gisteravond mej. zr. Hagens uit Voorburg over de Sociaal psychiatrische voor- en na- zorgdienst. De presidente sprak een kort in leidend woord naar aanleiding van een regel uit een vers van het Bonds lied: „Gij zijt het zout der aarde". Er werd afscheid genomen van mevrouw E. H. Zandstra-v. d. Star ren, die na vier jaar bestuurslid te zijn geweest, zich niet meer herkies baar had gesteld. Tot nieuw bestuurslid werd be noemd mevr. Van Straalen. Zr. Hagens vertelde eerst hoe jam merlijk vroeger de geestelijk gestoor den behandeld werden. Na 1800 kwam er verandering, en ingevolge de tegenwoordige arbeids- therapie, kunnen velen weer beter worden. Artsen en verpleegsters be moeien zich ook na ontslag uit de in richting nog met de patiënten, o.a. door plaatsing in een gezin. Er volgde een bijzonder levendige bespreking. Van de nu 160 leden wa ren er zeker ruim 100 aanwezig. Bij het wegrijden van een parkeer plaats is het niet alleen van het grootste belang rekening te houden met het achteropkomend verkeer, maar ook met het tegemoetkomend verkeer. Het blijkt herhaaldelijk dat ook tegemoetkomend verkeer gehinderd of zelfs in gevaar gebracht wordt door het plotseling wegrijden van een automobilist uit een parkeerplaats. Zoals uit de tekening blijkt, kan de bestuurder van auto A inhalen juist op het moment dat U zoudt willen wegrijden. Het is duidelijk dat dan een hachelijke situatie ontstaat, als U inderdaad zoudt wegrijden! Daarom adviseert de ANWB U om pas op dat moment de parkeerplaats te verlaten, wanneer U er zeker van bent, dat zowel het achteropkomende als het tegemoetkomende verkeer geen enkele hinder ondervindt van Uw invoeg-manoeuvre. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 febr. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling andijvie 128-164, kroten, gekookt 27-35, boe renkool 35-56, prei 70-84, rabarber 96- 100, stoofsla 119-128. spruiten A 50- 130. uien middelfijn 40.40. id middel- grof 41, id. grof 41.10. waspeen 39-47, winterpeen 22. witlof 50-82 p. 100 kg. sla 20-35 per 100 stuks. AALSMEER. 21 febr. Seringen: Mad. Stepman 4 kop 75-100, id. 2 kop 40-67, Marie Legray 4 kop 40-67, id. 2 kop 30-41. Prunus triloba 45-69, ld. serrulate 120-220, Forsythia 50-75, Sneeuwballen 65-90 per tak. RIJNSBURG. 21 febr. Tulpen: Fire Star 155, Copland Rose 130-150. ld. Rival 125-135. id. Williams 130- 135. Bruno Walter 190-215, Winter Gold 95-105. Brilliant Star 63-90. Cor- dell Hull 165-175. v. d. Eerde 130-140. Remagen 150, Virtuoos 165. Prominence 160-180-185. Bellona 160, Narcissen: Ac- tea 55-60, Verger 55-60, Flower Record 60-65, Carlton 75-85. Magnificence 75- 80, Hyacinten: Pink Pearl 16-18-22. Os- tara 18-22-26. gemengd 1 22-24-30, Bismarck 18-22-26. UITKIJKTOREN PIER VOOR PASEN VOLTOOID Voor Pasen zal de uitkijktoren op de Scheveningse Pier kunnen worden geopend, zo verwacht de EMS. Daar mee zal dan het gehele bouwwerk, vorig jaar mei geopend, zyn voltooid. De bouwer verwacht de toren met de snackbar op de parterre te kun nen opleveren op 13 april. WISSELKOERSEN Londen 10.18%—10.18%New York 3 61s,3.62: Montreal 3.44%—3.45%; Parijs 73.82—73 87; Brussel 7.26%— 7.27Frankfort 90.4490.49; Stock holm 70.16—70.21- ZUrich 83 57%— 83.62%Milaan 58.26%— 58.31%Ko penhagen 52.51%—62 56%; Oslo 50.76%— 50.81%; Wenen 14.00—14.01; Lissabon 12.69%—12.70%. Omroepen contra „Televizier" Namens de Federatie van Omroep verenigingen heeft de juridische ad viseur van deze Federatie, mr. J. van Santbrink, een dagvaarding op korte termijn uitgebracht tegen het week blad Televizier. De omroepen eisen op straffe van f 50.000 boete ner verschijnend num mer het afdrukken van „in verkorte, onverkorte of welke vorm ook van programma geschriften, waarvan de eiseressen de makers zijn". De zaak voor de omroepen zal wor den bepleit door mr. dr. P. Witteman, voor Televizier zal vermoedelijk mr. Maris als pleiter optreden. Voorts zei mr. Van Santbrink, dat de omroepen menen over voldoende gegevens en recente uitspraken, be langrijk voor de onderzoekingen, te beschikken om van deze dagvaarding succes te kunnen verwachten. Bovendien achten zij de tijd voor deze procedure gunstig. FRITS KIRIHIO WIL EERST STUDEREN (Van onze Haagse correspondent) De Papoea-student Frits Klrihlo heeft toch nog kans gezien om zich officieel te melden by de afdeling Nieuw-Guinea van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Hy heeft daarbjj t»e wens te kennen gegeven zijn studie aan de Leidse universiteit voort te zetten. Met zijn hoogleraren wordt nu overlegd wanneer hij zijn eerstvolgend examen kan afleggen. Het schijnt, dat de politieke partij, waarbij Kirihio is aangesloten, de Parna (Partei Nasional) hem tele grafisch heeft geadviseerd voorlopig in Nederland te blijven en zijn stu die voort te zetten. BEURSOVERZICHT K.L.M. „WILLIG" Amsterdam, 22 februari. Na een zeer lange periode ver waarloosd in de markt te hebben ge legen was er vanmiddag plotseling zeer grote belangstelling voor aande len KLM. Deze stukken werden grif uit de markt genomen tegen oplo pende prijzen. Uiteindelijk werd de stemming „willig". Na een opening op f. 66 werd zelfs een prijs van f. 72 voor de stukken in een ruime open hoek betaald. De vorige slotprijs was f. 65.50. De aandelen KLM liggen de laatste tijd vast in de markt, ook in Wall Street. Van de internationale waarden werden de Philipsaandelen onder ouderwetse belangstelling ruim ver handeld van 974 bij de opening tot later op de middag op 982. Dit bete kende voor de elektro-aandelen een koerswinst van 5 punten ten opzich te van het voorgaande slotniveau (977). De stemming voor de interna tionale waarden viel doorelkaar erg mee. Wall Street gaf woensdag Iets lagere koersen te zien Hierop had Amsterdam nu net niet gerekend. Men had hier hogere koersen uit New York verwacht. De beurs zette in voor Aku op 417. Later liep de koers op tot 419%. De slotkoers van gisteren was 422%. Een technische reactie, aldus de beurs, op de zeer vaste stemming voor dit fonds van de vorige beursdagen. Ook Hoogovens ondergingen een koers- reactie. Na een opening op 829 werd later 850 gedaan, waardoor het koers verlies beperkt bleef tot circa 8 pun ten. Unilevers verbeterden van f. 185.10 tot f. 185.80 doch verloren op die prijs toch nog f. 1,—. Eenzelf de daling was weggelegd voor aande len Kon Olie. De internationale waarden sloten op vrijwel het hoogtepunt van de dag. Van de leidende cultures zetten certificaten Deli het koersherstel ver der voort De scheepvaartwaarden saven weinig verandering te zien Dit wa« ook het geval met de staatsfond sen. Donderdag 22 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 103 H 1031» Ned "59 4% mi) 10313 Ned '60-1 4% 103 M 10313 Ned '60 II 4% 103H 10313 Ned '59 4% 101H 10113 Ned '60 4% 102 a 102 Ned '61 4% 102,% 102 Ned. '53 3% 98%GB 98% Ned Gb obi 3% 81% Ned '47 3% 94% 94% Ned '51 3% 98% 99 Ned '53 I-II 3% 97% 97 A Ned '56 3% 97% 97 Ned '48 3V4 91 91% Ned bel cert 3% 90% Ned '50 I-II 3% 91% 91% Ned '54 I-II 3% 92% 92% Ned •55 13% 92H 92% Ned '55 II 3% 93H 93% Ned •37 3 93 93 Ned G.b obi '46 3 93A 93 Ned dol In '47 3 93% 93% Ned Inv cert. 3 100 ft 100%GL Ned 62-64 3 100A 100% 100 Indië -37 A 3 96% 96% Ned. won. b.l. ^7 6 109% 109% Ned. w. b.l. '58 4% 102% 102% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-mfj AKU Deli Mij eert Hoogovens eert. Philips gem bez. Unilever cert. Dordtse Petr Knn P «50f20) Holl. Amer lijn Java China Pak KLM Kon Ned. St.boot Kon Paket Mij Stoom Mij Ned Niev Goudr eert v Ommeren eert Kon Rott. Lloyd N Scheepv Unie NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96% 114% 114% 136% 136 422% 418% 162.90 169.20 842% 832 977 982% 186 80 185.40 630 GB 629 136.40 135.30 153% 53 iGB 152% 152 65.50 68 60 186% 186 156% 157 167% 168% 150 y4 150 339 340 152% 152% 153% 152% Idem 48 (3%) R'dam -52-1 (4%) ld *37 I-II (3%) Z - Holl "55 4% Bankwezen Bb N Gem 68 5% ld NWB'52 (4%) BVG rspbr f 500 BVG rspbr '52 (ndustr. Obligaties Philips Doll. "51 96% 100% 96% iooy4 104% 100% 196 144% 96% 96% 100% 104% 101 196 144% 94% Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 106 106B A'dam '51 I 2% 85 86% A'dam '56 I 2% 86% 86% A'dam '56 II 2% 91% 91% A'dam '56 III 2% 92 91% Eindhoven '54 83% 82% Enschede '54 2% 83% Den Haag'5212% 96 L 96 Idem II 2% 95% R'dam '52 I 2% 94 L 93 L Idem n 2% 99L 97L Idem '57 2% 93% 93% Utrecht '52 2% 93% Z.-Holl 1957 2% 92% 93% Zuld-Holl '59 2% 105 105% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Robeco254.50 254 Amst Bank 405% 406 Cultuurbank 33% 33% Holl Bank eert. 225 225% Ned Handelmij 380 375 Rott Bank 388% 386% Twentsche Bank 360 356 Senembah 411 410 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 742% 742 Berkei's Pat. 325 320 L Borsumij-Wehry 82 81 Calvè Delft eert. 925 909 Electralasmy488 394 K. Pap. v. Gelder 410 384 K. Ned. Grofsm. 194% 194% Holl. Constructie 450% 450 Ing. bur. v. Bmy. 257 250 Interaatio 233% 225 Int. Kunstst. Ind. 79% 7914 v. Kemp en Beg. 155 556% LeMn Wolsp.rU 559 605 Müller en Co N3. 512 498 Ned. Kabelfabr 629% Philips pref 309% 574*4 Rott Droogd My. 573% Sikkens Groep 946 955 Ver. Touwfabr 417 417 Walvisvaart 109% 109 Wernink's Betjny 228 221 Wilton Feijenoord 336% 330 v. WUk - Heringa 93% 92% Zaalberg 150% 149 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r520 520 Kon Petr <f 20) 134.30 133.90 Amerik. fondsen Canad. Pacific R 26% 26% Intern Nickel 80% 79% Anaconda 51% 51 Bethlehem Steel 42% 58% Cities Service 58% 42% General Motors561* 56% Kennecott 82% 82 A Republic Steel 57% 57 Shell OU38% 38% Union Pacific 33% 33% Un. States Steel 73% 72%

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9