Regering in Par ij s keurt akkoord unaniem K&ï'Dampo goed AGENDA Franse Kamer jaloers op FLN-„parlement99 BONN AANVAARDT ADVIES VAN ONZE DIJK-EXPERTS Miljard schade in Hamburg VOETGANGERS: ifiei nooia en nanu imaar dat steunt op de ervaringen Fanfani voor grote taak HAAGSE AGENDA MET EEN ENKEL WOORD RADIO EN TV IN VERKIEZINGTIJD a a s' 0 0 0 0 0 tEIDSCH DAGBLAÖ DONDERDAG 22 FEBRUARI 1962 (Van onze Parijse correspondent) De Franse regering heeft gisteren unaniem haar fiat gegeven aan de overeenkomsten met de Algerijnse opstandelingen. Voor dat met de uitvoering ervan kan worden begonnen, moet het resultaat worden afgewacht van de besprekingen van het akkoord in de nationale raad der Algerijnse revolutie. Het FLN-„parle- ment" is met dit doel vanmorgen in Tripolis bijeengekomen en men verwacht dat de debatten tot uiterlijk maandag zouden kun nen duren. Het is niet helemaal uitgesloten, dat de ultra-linkse vleugel van dit hoogste FLN-lichaam op sommige details nog een paar amendementen zal voorstellen, die dan een hervat ting van de besprekingen met de Fransen nodig zouden maken. Dat de Algerijnse nationalisten de democratische vormen zo strikt in acht nemen, is iets waarvan de Fran se Kamerleden niet zonder afgunst kennis hebben genomen. Vooral van rechtse züde wordt er in Parijs nu luide op aangedrongen, dat ook het parlement zün woordje zal mogen zeggen over de Algerijnse politiek van de regering. Of die aandrang nu door louter eerbied voor de demo cratische beginselen wordt gevoed, dan wel door de hoop op het laatste moment nog een spaak in het wiel van de dekolonisatiepolitiek der rege ring te kunnen steken, laten we hier gevoeglijk in het midden. Dank zij diverse gebruikelijke in discreties worden steeds meer bijzon derheden bekend van het Frans-Al gerijnse akkoord. Men verwacht dat de volksstemming over het zelfbe schikkingsrecht binnen drie tot vier maanden na de ratificatie in Alge rije zal kunnen worden gehouden. Daarna, vermoedelijk in de maand juni, zal ook het Franse volk zijn oordeel kenbaar kunnen maken. Vrijwel zeker is eveneens dat het staatshoofd, generaal De Gaulle, in diezelfde periode het Franse parle ment zal ontbinden. De politieke overeenkomst omvat aldus „Le Monde" het verpach ten van de marinebasis Mers el Khebir aan Frankrijk voor 15 jaar en van andere militaire bases in Al gerije voor een veel kortere periode. Frankrijk zou nog gedurende ten minste drie jaar atoomproeven in de Sahara mogen nemen. Voor de periode tussen het staken van het vuren (dat waarschijnlijk niet voor volgende week officieel zal worden aangekondigd) en het refe rendum zal een tijdelijk bestuursor gaan voor Algerije worden ingesteld met een mohammedaanse meerder heid. Dit orgaan zal een politiemacht van Europeanen en moslims tot zijn beschikking hebben om de vrijheid tijdens de verkiezingscampagne te beschermen en de ordelijke uitvoering van het referendum te waarborgen. „Le Monde" schrijft, dat de Algerijn se staat een feit zal zijn, zodra de Prof. Jansen en twee medewerkers gaan naar Noordduitse rampgebied De Nederlandse regering heeft uit Bonn bericht ontvan gen, dat West-Duitsland gaarne gebruik zal maken van Neder landse deskundige adviezen ten aanzien van het dichten van de dijken in noord-Duitsland. Prof. ir. P. Ph. Jansen, hoofd van de Delta-dienst en twee van zijn medewerkers staan gereed om des gewenst onmiddellijk naar het rampgebied te vertrekken om ter plaatse de mogelijkheden van hulpverlening door Nederland met de autoriteiten te bespreken. Voorts zullen Nederlandse vaartuigen met pompinstalla- ties helpen het water uit de Hamburgse wijk Wilhelmsburg in de Elbe te spuien. Prof. Jansen heeft, grote ervaring opgedaan bij het dichten van dijken. Hij had destijds, na de tweede we reldoorlog. de leiding van de dak dichting van Walcheren en voorts zijn voornamelijk onder zijn leiding na de overstromingsramp van febru ari 1953 de dyken van Schouwen en Duiveland gedicht. De medewerkers van prof. Jansen, die naar het Duit se rampgebied zullen gaan, zijn ir. P. A. van der Velde, hoofdingenieur directeur van de Deltadienst-Noord en ir. M. Klasema, hoofdingenieur directeur van de dienst Zuiderzeewer ken. Onder leiding van ir. Van der Vel de wordt gewerkt aan de afsluiting van het Haringvliet en het afdam men van het Volkerak. Hij heeft het grootste dijkgat gedicht, dat ooit in Nederland is voorgekomen, namelijk het gat van SchelphoeK (bü Seroos- kerke op Schouwen). Dit gat was 525 meter lang en 40 meter diep. Het werd afgesloten door middel van een dijk van vier kilometer, waarin een groot aantal caissons werd gebruikt. Ir. Klasema heeft een rol gespeeld bij het dichten van de dijkgaten bü Schelphoek en Ouderkerk. Hy heeft jarenlang de leiding gehad van de bouw van dyken voor de nieuwe IJs- selmeerpolders. Weer hoog wafer Gisterochtend trad aan de Oost zeekust van Sleeswük-Holstein een onverwacht hoge waterstand op. In de haven van Flensburg steeg het water tot anderhalve meter boven het normale peil en overstroomde de internationale verkeersweg, die dicht langs de haven loopt. Het verkeer van en naar Scandinavië moest hier door worden omgelegd. By Behrens- dorf, eveneens in Sleeswyk-Holstein, bezweek de dük langs de Oostzee door de hoge waterstand. De schade is echter niet verontrustend. De door het zeewater overstroomde landbouwgronden aan de Noordzee kust zullen volgens deskundigen pas over zes tot zeven jaar weer vrucht baar zijn. Zij baseren hun verwach ting op de Nederlandse ervaring na de ramp van 1953. Intussen is het Oostfriese eiland Wangeroog na de recente stormvloed 25 tot 60 meter kleiner geworden. De burgemeester van Hamburg verklaarde gisteren, dat er meer dan een miljard Mark nodig zal zyn om de schade te her stellen. Duitse militairen zullen stroomopwaarts van Hamburg over de Elbe een pontonbrug slaan om de enige brug, die nog bruikbaar is over de rivier (bü Lauenburg» te ontlas ten. overeenkomsten tussen Frankrijk en de Algerijnen bü volksstemming zün goedgekeurd. De Franse regering verwacht, dat ongeveer honderdduizend Europese gezinnen Algerye zullen verlaten, na dat het land onafhankelyk is gewor den, zo heeft het plaatselijk bestuur Lyon vernomen. De komende maanden worden minstens 25.000 ge zinnen verwacht. Van militaire zyde in Algiers is meegedeeld, dat gisteren in geheel Algerüe bü aanslagen 19 personen zün gedood en 34 gewond 12 van de doden en 20 van de gewonden zün moslims. PRINS BERNHARD IN OEGANDA Prins Bernhard is gisteren van En tebbe naar Sorot in noordoost-Oe- ganda gevlogen, waar hij een safari (jacht op groot wild) zal openen. Voor zjjn vertrek uit Entebbe zei prins Bernhard dat het World Wild life Fund (waarvan hij voorzitter Is) aan Oeganda 20.000 pond (f200.000) heeft geschonken om de zeldzame witte neushoorn tegen uitroeiing te beschermen. Functionarissen van het fonds drin gen er bij Oeganda op aan geen wild neer te schieten ter bestrüding van de tse-tse-vlieg en in plaats daarvan nieuwere methoden, zoals insectici den, te gebruiken. Het eerste kamp van Prins Bern hard wordt opgeslagen bü Karamoja, in een onontgonnen gebied in noord- oost-Oeganda, waar een nieuw natio naal park zal worden geopend. Het is verbode*- oinnen dertig me ter va*j een zebrapad over te steken ]tyf pi 1 1 Ouders hebben wel een oordeel (Van onze t.v.-medewerker) Het meest spectaculaire in de uit zending van gisteren was de NTS- büdrage aan het programma, het goocheien uit het Engelse jachtslot Great Fosters aan de Theems en het Kerkebosch in Zeist bij toerbeurt. Onder aanvoering van de „cracks" Kaps en Tiong kreeg Nederland al direct een flinke voorsprong, die niet meer in te halen was. Zü lever den dan ook werk van internatio nale klasse en ze deden het op een manier, die stevig op een basis van zelfbeheersing rustend, uitermate ge schikt was om de Britten de loef af te steken. Het bleek ook uit de beoor deling van één der juryleden, want die stelde, dat juist het „understa tement" van Tiong de bewondering had gaande gemaakt. Een heerlük moment was, toen de bewondering voor Kaps regelrecht op rekening van zün fraaie handen werd gesteld. Dat deze uitzending tot stand kwam dank zij het streven van onze land genoot Vermeyden, deed deugd. Min der verrukt zijn we over zün stunte lige wüze van aankondiging en zelf genoegzame presentatie. Volgens de informaties, waarover wü beschikken, was het ook niet juist wat gesteld werd ten aanzien van het aantal kükers. Er waren geen 15 miljoen Britten, die zaten te kijken. Het was maar een handje vol insiders, want het geval werd opgenomen op Ampex om later, van Engels commentaar voorzien, te worden uitgezonden. En dat is maar het beste, want het Engels van Vermeyden moge beter zün dan het Nederlands van zün Engelse confraters, de laatsten ver ontschuldigden zich er tenminste voor en dat was voor het gehaspel van hem ook wel gewenst geweest. Het gegoochel was een aangename verpozing na de documentaire over ons onderwüs, waarmee Van Belle te veel hooi op zyn vork had genomen. Het werd een wat rommelige zaak, die door teveel te willen aantonen te weinig zei. De deskundigen, die zwe ren bü veel huiswerk (en de bezwa ren ertegen wegwuiven) en examens op de huidige voet, maakten een antieke indruk, maar leken kunnen niet beoordelen waar de knelpunten liggen. Het is van belang, dat de out sider, die er niettemin innig bü be trokken is, een duidelüker indruk krijgt van hetgeen Dalton-, Montes- sori- en IVO-methoden nastreven. Maar daaraan dienen dan afzonder lijke uitzendingen te worden gewijd, want ze zijn te groot en te belangrük om ergens tussenin te worden weg gestopt. Zo ook de verschillende on- derwijstypen. V/at er büvoorbeeld over het wetenschappelük onderwüs op een hoop gegooid werd, bleef uitermate onoverzichtelük. met hun kinderen opgedaan. Het is een tüdrovend werk hun zienswijze te projecteren tegen een duidelijke achtergrond van deskundige informa tie en het is te goedkoop door dit uit gebreide terrein met zevensmijlslaar- zen te stappen. Waarmee niet gezegd wil wezen, dat niet veel onderwijs teveel op het hoofd gericht is en te weinig op de handen en vooral te schaars rekening houdt met het hart, gunstige uitzon deringen daargelaten. In de sportrubriek sprong onze zwaartillende aard met een wat ver- büsterde Van der Grift en het doping-probleem weer duchtig naar voren. Wij hadden ons door deze avond bepaald wel bü de neus geno men gevoeld, als we ondertussen niet zo heerlük bü de neus genomen waren. 9 Vervolg van pag. I Onze correspondent in Rome telefoneerde gisteravond over het programma van de nieuwe Italiaanse regering-Fanfani: Een van de eerste dingen waarmee het coalitiekabinet- Fanfani zich zal bezighouden, zal de nationalisering zijn van de elektrische centrales, waar door een einde zal worden ge maakt aan het verschil der tarie ven, dat totnutoe de industriali sering van zuid-Italië onmoge lijk maakte. Daar is de elektri sche stroom namelijk twee tot driemaal zo duur als in het noorden! De aandeelhouders der verschillende maatschap pijen zullen een heel rede lijke schadevergoeding ontvan gen: hun aandeelhouders zullen worden veranderd in regerings obligaties, hetgeen de schatkist komt te staan op een bedrag van 2500 miljard lire, d.i. 14^2 miljard gulden. Maar op den duur zal het land er grote voor delen van hebben. Een tweede belangrük punt is de hervorming van het openbaar onder wüs, waarvoor een flink bedrag be schikbaar zal worden gesteld. Dit is heel hard nodig, want er is een groot tekort aan klaslokalen en in verschil lende kleine jwaatsen bestaat nage noeg helemaal geen school! Het is de bedoeling dat op den duur ook het middelbaar en hoger onderwüs althans voor begaafde leerlingen kosteloos zal zün, evenals dat reeds jaren het geval is met het lager onderwijs. Waarschijnlijk zal men een groot aantal studiebeurzen in stellen voor meer begaafde leerlingen. Italië heeft een zeer grote behoefte aan technici en de huidige toestand VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Is raëlische volksmuz. 18.50 Sociaal pers pectief. lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Geestelijke liederen, 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing van de A.R. 20 00 Donderdagavondmozaïek, gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Viool en piano. 23.30 Een nieuw hart voor oude ste den. lezing (I). 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO' 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte gram. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muziek. 19 00 V. d. kind. 19.05 Ga er eens even voor zitten: Liedjes en Het Vogelkwar- van het onderwüs is niet in staat daarin te voorzien. Dan is er de instelling van de autonome gewesten. Het eerst zal aan de beurt komen Venezia Gulia in Friuli. Dat is het gebied waarin Triëst en Gorizia zün gelegen, een grensgebied met Joego-Slavië. Daar na volgen geleidelük aan de andere gewesten. Natuurlük betreft die autonomie slechts bepaalde onder delen van het bewind. In conservatieve bladen hebben daar heel dwaze dingen over gestaan, büv. over de stad Bologna, waar een sterke communistische meerderheid is. Als daar büv. parachutisten uit Albanië zouden neerdalen, zou die meerderheid steun geven aan de in vallers.. Dit is vanzelfsprekend te gek om erover te praten. Politie en leger blijven natuurlük onder Rome ressorteren. Het heeft intussen de aandacht getrokken dat onder de drie sociaal democratische ministers de naam van Saragat niet voorkomt. Dit schynt bijna de bevestiging te zijn van een gerucht, dat hier sedert kort de ronde doet, dat de sociaal democraten en de republikeinen het voornemen hebben Saragat kandi daat te stellen voor president van de republiek, waarby zü waarschynlyk steun zullen krijgen van de Nenni- socialisten en de linkervleugel der christen-democraten. VRIJDAG 23 FEBRUARI Kon. Schouwburg, Haagsche Corae- die met „Arme Bitos". 20.15 uur. ZATERDAG 24 FEBRUARI Kon. Schouwburg. Haagsche Come- die met „Het Paradijs". 15 uur. „De Vader". 20.15 uur. ZONDAG 25 FEBRUARI Kon. Schouwburg. Haagsche Come- dle met „Victoria". 20.15 en 14 uur. DINSDAG 27 FEBRUARI Kon. Schouwburg. Optreden Natio nale Ballet. 20 15 uur. WOENSDAG 28 FEBRUARI Kon. Schouwburg. Ned. Comedie met „Een Midzomernachtsdroom". 20.15 u. DONDERDAG 29 FEBRUARI Kon. Schouwburg. Haagsche Come die rnet „Arme Bitos". 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum. Die Haghe, dorp der dorpen. BIOSCOPEN Apollo Ursus. 14 jr. Dag. 12.15, 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Asta. El Cid. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Bijou. Het huwelijk van mr. Missis sippi. 18 Jr. Dag. 2. 7.15 en 9.30 uur; zond. 2, 4.15, 7.15 en 9 30 uur; Camera. Zeven films uit de Ealing Studio's. Dag. 2.30. 7 en9.15 uur; zond. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol. Freddy en de miljonair. A.l. Dag. 2 en8 uur; zat. 2, 6 30 en 9.15 uur; zond. 4, 6.30 en 9.15. Cineac. Actualiteiten Dag. van 9-24 uur; zond. 11.30-24 uur. City. Jongmaar geraffineerd. 18 jr. Dag 2.30, 6.45 en 9 15 uur; zat. en zond. 1.45, 4.15 6.45 en 9.15 uur. Corso. Losbandige lléfdea 18 jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 2.15. 6.45 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi. The Outsider. 14 jr. Dag. 2.30 en 8.15 uur; zat. 7 en 9.30 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.30 uur. Flora. Oorlogsdrums. 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood. Battle Taxi. 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 2.30,4.30, 7 en 9.15 uur. Krlterlon. Lola. 18 Jr. Dag. 2.15, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 1.45, 4. 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschinskl. Diamanten bij het ontbyt. 18 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 2.15. 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Staatssecretaris Scholten van O.K. en W. heeft „overeenkomstig de toezegging die hü in december j.l. in de Tweede Kamer had gedaan met politieke partüen, die over zendtijd beschikken, overleg gepleegd over de vraag of voor de a.s. verkiezingen voor provinciale staten en gemeente raden aan politieke partüen extra zendtüd in radio en televisie zou moeten worden toegewezen. Tot nog toe is met uitzondering van het jaar 1946 voor genoemde verkie zingen noch voor de radio, noch na dien voor de televisie extra zendtijd toegekend aan politieke partijen. Bü het overleg hebben alle politie ke partijen met uitzondering van de PSP zich afkerig getoond van het toekennen van extra zendtüd. Una niem zouden zij matiging in het bren gen van verkiezingspropaganda via radio en televisie toejuichen. De rege ring heeft thans besloten, dat in overeenstemming met de tot nu toe in het algemeen gevolgde gedrags lijn, een speciale regeling voor radio- en tele Ue-uitzendingen van politie ke partijen alleen van kracht zal zijn voor de verkiezingen van de Tweede Kamer der Staten-Gereraal. De staatssecretaris heeft voorts in een ond^houd met vertegenwoordi gers der omroeporganisaties op hen een beroep gedaan matiging te be trachten bij het voorlichten van luis teraars en -rijkers over de de a.s. ver kiezingen. daarbü de zienswijze der politieke partüen vermeldend. BINNENLAND Tot voorzitter der Vereniging Rembrandt is benoemd de ondervoor zitter jhr. F. J. F. van Lennep. Deze volgt mr. Chr. P. van Eeghen op, die per 1 Januari J.l. zijn functie als voor zitter heeft neergelegd. Gistermorgen is m,r. J. Feters ge ïnstalleerd als raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden. Mr. Peters was raadsheer in het Gerechtshof te Am sterdam. De 79 Nederlandse geneesmidde lenfabrieken hebben in het vorig jaar tezamen een omzet van 300 miljoen gulden bereikt. Meer dan de helft van deze totale produktie werd afgezet naar het buitenland. Het plan van de Rotterdamse dienst voor stadsontwikkeling voor de ontwikkeling van haven- en industrie terreinen op de Maasvlakte ten noord westen van Voorne en voor een tussen dit nieuwe werkgebied en het duin gebied van Voorne te scheppen zoet- watermeer, dient uit een oogpunt van natuurbescherming en recreatie van de hand te worden gewezen. Dit ver klaart het bestuur van de contact commissie voor natuur- en landschaps bescherming. Ook in 1961 heeft de export van Nederlandse metaalprodukten een stij gende lijn voortoond, zo deelt de Fe deratie metaal- en elektrotechnische industrie in Den Haag mede. De waar de van deze uitvoer bedroeg vorig Jaar n.l. f3395 min. tegenover f3143 min ln 1960. Een stijging dus van 8 ter wijl de waarde van de totale Neder landse export in diezelfde periode met nog geen 3 toenam. - Het bestuur van het Landbouw schap heeft gisteren de hoofdafdeling akkerbouw gevraagd, zich te beraden over de mogelijkheden om nog voor het oogstjaar 1962 een contlngerings- regellng voor de teelt van suikerbieten ln het leven te roepen. In de op 21 maart te houden bestuursvergade ring zal de hoofdafdeling haar bevin dingen meed.-len. De 72-Jarlge mevrouw A. de Roon- Leeuwenburgh ui'. Helnenoord is gis termiddag ln het Zeister ziekenhuis overleden na een auto-ongeluk, dat haar 's morgens op de splitsing Laan van Beek en RoyenTweede Hogeweg te cZ'-Bt overkwam. Op dit kruispunt zou haar 71-Jarlge echtgenoot die de auto bestuurde geen voorrang hebben verleend aan een vrachtwagen uit Utrecht. Mevrouw De Roon werd met een schedelbaslsfractuur naar het zieken hui:. vervoerd. Haar echtgenoot bleef ongedeerd. In de auto zaten nog twee zusters van mevrouw De Roon. die belden werden gewond. De Haarlemse politie heeft na een onderzoek van enkele maanden een aantal handelaren in auto's aan gehouden, afkomstig uit Haarlem. Pur- merend, Amsterdam en Osnabrück, die verdacht worden van diefstal, smokkel of heling van auto's Het gesprek over een nieuwe C.A.O. voor het kapperspersoneel, dat gisteren tussen arie werknemersorga nisaties en de Federatie van werk gevers in het kappersbedrijf is ge voerd, is, zonder dat er resultaten zijn geboekt, afgebroken. De C.A.O. voor het kappersbedrijf was op 31 decem ber 1961 afgelopen. Het Landbouv/schap zal een bij drage van f 2000 geven voor de ver bouwing van het pand, waarin het „perscentrum Nieuwspoort in Den Haag wordt gevestigd.. Het bestuur heeft hiertoe in zijn gisteren gehou den jaarvergadering besloten. Het Landbouwschap zal verder de twee centrale boerenleenbanken vragen, ook ieder f 2000 beschikbaar te stellen, zo dat de totale bijdrage van het agra risch bedrijfsleven op f 10.000 komt. BUITENLAND Met 87 tegen 0 stemmen, bij 11 onthoudingen, heeft de Beheerschaps- commissie van de algemene vergade ring van de Verenigde Naties gister avond een ontwerp-resolutie goedge keurd. waarin het vaststellen van 1 Juli als het tijdstip voor de onaf hankelijkheid van Roeanda-Oeroendi wordt „overwogen". Roeanda-Oeroendi is het Belgische beheerschapsgebied. dat aan Kongo grenst. De datum 1 juli in onderhevig aan goedkeuring door de Algemene Vergadering. In de Dominicaanse republiek is gisteren de noodtoestand afgekondigd wegens „de verwarde situatie die door het terrorisme van uiterst links en rechts is ontstaan en waardoor het herstel van het nationale en inter nationale vertrouwen wordt verhin derd". De chef van politie heeft be kendgemaakt dat verscheidene per sonen zijn gearresteerd. Bü de ondervragingen van de piloot van de U-2, Powers, die onlangs uit Russische gevangenschap is terug gekeerd, is tot dusver niet ge bleken dat deze zich „niet aan zijn contract heeft gehouden", aldus ver klaarde president Kennedy gisteren op zün persconferentie. In het midden van de komende week zal Powers be schikbaar zün voor vragen van het Congre* en de pers. Dan zou het on derzoek, dat op het ogenblik in het geheim aan de gang is. zün voltooid. In Portugese regeringskringen is gisteren m.et klem ontkend, dat pre mier Salazar en generaal Franco zou den denken over de vorming van een Iberische federatie". Van genoemde zijde werden berichten hierover „ab surd" genoemd. „De zeer nauwe sa menwerking welke tussen Portugal en Spanje bestaat kan op geen enkele wijze betekenen dat deze landen ook mmr het kleinste deel van onafhan kelijkheid zouden prüsgeven", zo ver klaarde een officiële woordvoerder in Lissabon. De vijftig bewoners van Foula. een van de Shetland-eilanden, hebben pas dinsdag hun kerstpost ontvangen. Door het stormachtige weer duurde het 64 dagen voordat de postboot het eiland kon aandoen. De Noorse premier, Gerhardsen, zal in mei en president Makarios van Cyprus in juni een bezoek aan de VS brengen, op uitnodiging van president Kennedy. Twee vissers, een Brit en een Deen, zijn er maandagnacht met de treiler van hun patroon vandoor ge gaan na een geschil over een aandeel in de vangst Zij maakten van de ge legenheld gebruik toen de kapitein van het Britse vaartuig, de Roda, ln de Deense haven Esbjerg aan land was gegaan. De treiler ls nog niet terugge vonden. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Lord Home, heeft giste ren aangezeten aan een diner, dat door de Nederlandse ambassadeur in Enge land, mr. A. W. C Baron Bentlnck van Schoonheten, werd gegeven. Familieleden van Mussolini's ge liefde, Claretta Petacci, hebben aan een rechtbank ln Rome verzocht uit een documentaire film over de Ita liaanse dictator de scènes waarin Cla retta en haar zus Miriam, een voor malige filmster, voorkomen, te doen verwüderen. Claretta Petacci werd ge dood door partisanenkogels, toen zij op 28 april 1945 op de vlucht Musso lini wilde beschermen Oostduitse grenswachten hebben woensdag aan de sectorgrens in Ber lijn zes waarschuwingsschoten gelost om ongeveer honderd Westberlijnse autobestuurders, die door een .aanhou dend getoeter een Oostduitse luidspre ker overstemden, schrik aan te Jagen. Niemand werd getroffen. De voormalige echtgenoot van de actrice Marilyn Monroe, de schrüver Arthur Miller, ls zatfrdag ln het hu welijk getreden met ae 38-jarige Inge borg Morath. De directeur van de „Voice of America". Loomis. heeft meegedeeld dat de VS van plan zün drie nieuwe krachtige radiozenders in het buiten land te installeren. Op het ogenblik heeft de „Voice of Am,erica" 9 zenders in het buitenland en 8 in de VS. DONDERDAG Doelenkazerne: Expogé. Voorlich tingsavond Produktschap Groente- en fruit. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering Jehovah's getuigen te 7.25 uur nam. Prediker: Spr. ds. J A. Smlnk van Den Haag. 8 uur n.m. Ons Centrum (Hooigracht)Huma nistisch Verbond. Spr. dr. W. J. Jong. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O R'dams Philharm. Orkest o.l.v Dean Dixon, m.m v. Edith Peinemann 8 uur nam. Wassenaar DorpscentrumJon- gerenfeest 10 x 10. 7 30 uur n.m. Café Aniba: Jaarverg. Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. me vrouw mr. J. M. Kunst over „De weg naar het doel". 8 uur n.m. Koningstraat: Eerste steenlegging Konlngskerk 3.30 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. Ecclesia. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Margriet- modeshow. 2.30 uur nam. ZomerzorgKynologenver. „Rijn land". Spr. drs C. Naaktgeboren over „De geboorte van zoogdieren, in het büzonder de hond". 8 uur n.m,. ZATERDAG Restaurant Van der Heüden: Gro ningeravond Ver. „Grunnegerlaan". 8 uur n m Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sa crum". „De Huzaren". 8 uur n.m. ZONDAG Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. dhr. Houtzuiker over „Vriendschap is het hoogste goed". 11 uur v.m. Hogewoerd 175: Openbare lezingen te 15.30 en 17.00 uur. Wachttorenstudie Jehovah's getuigen 14.00 en 18.30 uur Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vjn. MAANDAG Den Burcht: Filmavond Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming. 8 uur n.m. De Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateur Fotografenver. Spr. Jan Hof man. 8 uur n.m. Muslca. Liefde zoals een vrouw be geert. 18 jr. Dag. 2.15 en 8 uur; zat. 8 uur; zond. 3, 7 en 9.15 uur. Odeon. De kanonnen van Navarone. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. 01ym,pia. Een onvergetelüke melodie. A.l. Dag 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Passage. Town without pity. 18 Jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt. La Vérité. 18 jr. Dag. 8 uur; zond. 4, 6.45 en 9.15 uur; zat. 6.45 en 9.15 uur. Rex. U spreekt met uw moordenaar. 18 Jr. Dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur; zond. vanaf 1.30 uur; woensd. 9.30, 11.30, 1.30 en 3.30 uur. Roxy. Het zwaard van Robin Hood. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost. Vyf gebrandmerkte vrouwen. 18 jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zond. 2.15, 5 en 8.15 uur. Studio. Het monster in dr. Jekyll. 18 jr. Dag. 2. 4, 7 en 9.15 uur. Thalia. Piraten van Tripoli. 14 jr. Dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 3, 5, 7 en 9.15 uur. De Ultkük. Change Meeting. 18 Jr. Dag. 2, 7 en 9.15 uur. West-End. La Ciociara. 18 jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zat. 2.15, 6.45 en 9 15 De Lakenhal. Ledenvergadering en l-Leiden". 7.30 uur Gulden Vlies: Leidse Assurantieclub. Causerie R. Sodenkamp „Van drüven- de boomstam tot atoomschip". 8 uur n.m Juridisch Studiecentrum (Graven steen) Viro. Spr. dr. E. van Raalte over „Het Internationale Gerechtshof". 8 uur nxn. Stadsgehoorzaal (Foyer)K. en O. Causerie mr. Henrik Scholte. „De mar meren archipel". 8 uur njn. DINSDAG Hoge Rljndük 2o: Aandeelhouders vergadering N.V. Internat. Handelmü- Imenexco. 4.30 uur n.m. Remonstrantse Kerk: Spr. prof. dr. G. J. Hoenderdaal „Indrukken uit New Delhi". 8 uur n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr J. H. C. Kern „Egyptisch gla zen vaatwerk uit het Nieuwe Rük". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (Foyer): Chr. Lees- atichting. Film „Vakantietocht door Europa". 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sa crum" speelt „De huzaren". 8 uur n.m. Wassenaar DorpscentrumFees- telüke jaarvergadering Alg. Bond van Ambtenaren. 8 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN AcademieTentoonstelling werken van Theo Blom en Wilfred Voet. Werk dagen 8.30-12.30 en 2-5.30 uur (zater dags en zondags gesloten) (tot 24 fe bruari). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur. zondag 1-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling Ap Sok Werkd. 10-4 uur, zon- en feestdagen 1-4 uur (tot 5 maart) Lakenhal: Tentoonstelling „De 50 best verzorgde boeken van 1960" Werk dagen 10-4 uur: zondag 1-4 uur (tot 5 maart) Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geolugle en Mineralo gie v d Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdHgen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling Nederlandse opgravingen ln Egypte" (tot 18 maart). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur zondag 1-5 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dag 10-5 uur zondag 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur, zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Luxor: „Vergelding". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag: 3. 6 45 9.15 uur. Studio: „De president". A.l. Werkd 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Lldo: „Slachtoffers van hun driften' 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u Casino: „Zuster Luc". 14 Jaar. Werk dagen 2 en 7.30 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: „De strop wacht". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Strüd om de vrü- heid". Trianon: „De kanonnen van Nava rone". 14 Jaar. Werkdagen: 2 en 7.30 uur Zondag: 2. 5 en 8 uur. Astra-theuter - Wassenaar Vrüdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur: „Onder Spervuur naar Tobroek" (14 Jaar). Zondag 7 en 9.15 uur. maan dag en woensdag 8 uur „Van de Brug af gezien". '.8 Jaar. Donderd .g 8 uur „Rue de Prairies". 18 Jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Vallen en opstaan'r. A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend voor spoed eisende gevallen: Apotheek D. C. Kok. Ranenburg 9. tel. 24807. Bi) geen gehoor van Uw huisarts oi specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoou 22222. tier, hoorsp. 20.00 Nws. 20 05 Radio Filharm. ork. en zangsoliste. 21.25 Londen en Parijs, hoorsp. (8). 22.10 Lichte gram. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.30 Kük op kunst: actuali teit en wetenswaardigheid op het ge bied van kunst en cultuur. 21.00-22.20 De rode pullover, TV-spel van Hans Keuls. VOOR VRIJDAG 23 FEBRUARI Hilversum I, 402 in. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Lichte gram, 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Lichte gram. 0.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Klarinet en piano. 11.15 V. d. oudere luisteraars. 12.00 Amusjnuziek. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Meisjeskoor en instr. kwintet. 12.53 Gram, event, act. 13.00 Nws. 13.15 Ge- var. gram. 13.45 Pianospel. 14.05 Schoolradio. 14.25 Berlljns Filharmo nisch orkest en soliste. 15.40 Lichte muz. 16.15 Bloemen en planten, le zing. 16.30 Kamermuz. 16.45 Kamer, ork. met klavecimbel. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. en orgel. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Beroemde Paryse melodieën. NCRV: 18.00 Opnamen van de muzi kaal pedagogische vormingsdag 1961. 18.20 De hangmat, licht progr. 1850 Regeringsultz.Intellectuele bruggen bouwers ln Amerika en Nederland. MeJ. dr. J. J. van Dullemen, oud directrice van de U.S. Educational Foundation, spreekt over het fulbrlght- progr. in de praktijk. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Concertgebouworkest, mannen koor en soliste. 19.30 Radiokrant. 19 50 Samenzang. 20 20 Prisma, gevar. pro gramma. 21.20 Militair ork. 21.50 Amu- sementsmuz. 22.00 Orgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, lezin gen. 23 00 Muziekrevue. 23.40 Lichte ork.muz. 23 55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.23 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. (8.35 Van de voorpagina, praat je). 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Ope- ramuz. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Iets voor niets, praatje. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Pianorecital. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Dlxielandmuz. 12.20 Regeringsuitz.: Ultz. v. d. land bouw. 12 30 Meded. t.b.v. land- tulnb. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Draai-orgelmuz. 13.00 Nws. 13.15 Me ded. en gram,. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Pianoduo. 14.30 Een geweten tegen het geweld, stemmen- spel. 15.00 't Is maar een weet. licht progr. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Tijd voor teenagers. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Politieke le zing. 18.25 Lichte ork.muz. en zang. 18.50 De puntjes op de 1, lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Spaanse kamermuz. 19.50 Ddér- omlezing. 20.00 Nws. 20.05 Leven op het land, gesprek. 20 20 Tijd voor drie. cabaretprogr. 20.50 Wereld in be weging, Europees comm. VARA: 21 00 Lichte ork.muz. 21.30 Grote en kleine problemen van deze tüd. gesprek. 22.00 Lichte muz. 22.15 Buitenlands week- overz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Het kind in ons huwelijk, gesprek. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws in Esperan to. 23.10 Lichte gram. 23.55-24 00 Nws, TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverzlcht. AVRO: 20.20 Flits. 21.00 Het Israëlisch danstheater Karmon. 21.30-22.15 Do mino. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12 00 Schoolradio. 13.00 Lezing. 13.15 Vragenbeantwoording. 13.45 Meded, 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoog tepunten uit de programma's van de afgelopen week. 15 00 Schoolradio. 16.00 Gevar. muz. 16.30 Klankbeeld. 17!00 Ork.conc. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East, regionaal progr. 20.00 Zangreci tal. 20.30 Vragenbeantwoording over geboortebeperking. 21.00 Symfonie ork. en solist. (21.50-21.56 Voordr.). 22.30 Gevar. progr. 23.00 Nws. en weerber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari.overz. 24 00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Am us jn uz. 13.31 Gevar. progr. 14.31 Licht progr. 14.45 V. d. kleuters. 15 00 V. d. vrouw. 16.00 Hoorsp. 16.31 Muz. bü het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagboek. 17.31 Uitsl. van races. 17.34 Lichte gram. v d. Jeugd. 18.31 Gevar. muz. en berichten. 19 33 Sport. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.31 Hoorsp. 21.00 Gevar. muz. 21.31 Dis cussie. 22,15 Gevar. muz. 23.30 Nws. en soort. 23.41 Ouderwetse dansmuz. 0.31 Orgelspel. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Pianomuz. 13.00 Nws. 13.15 Moderne amus muz. 16.00 Kamerork. koren en solisten. 17.45 Carnavals liederen. 19.00 Nws. 19.15 Vrolüke lied jes 20.00 Symfonie-ork„ koren en so listen. 21.45 Nws. 23.10 Svmf. ork. 24 00 Nws. 0 40 Filmmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrük 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.00 Klass. gram. 14.10 Kamermuz. 15.00 Klass. gram. 18.30 Nwe gram. 19.00 Nws. 20.00 Operaconc. 23.10 Kamer muz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Lichts gram. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muziek. 14.00 Schoolradio. 15.45 Plano- spel. 16.00 Beursber. 16.06 Operaconc. 17.00 Nws. 17.15 Lichte gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Vlaamse liederen. 18.10 Voordr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. en toneelkron. 19.40 Lichte gram. 20.15 Symf. conc In de pauze: De zeven kunsten. 22.30 Nws. 22.45 Lichte muz. 22.55-23.00 Nws. 481 ni.: 12.03 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. gram. 14.03 Belgische ka mermuz. 15.03 Lichte muz. van Bel; gische componisten. 17.00 Nws. 18." Gram. 19.30 Nws. 20.00 Kamerorkest. 21.25 Gewijde muz., profane muz. liederen. 21.50 Gram. 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van bedenmorgen 7 uur). O. B "3 a ■s9 weer V S rj Amsterdam onbewolkt ono 8 -1 Den Helder onbewolkt o 9 0 0 Ypenburg onbewolkt ono 6 -2 0 Vlisslngen onbewolkt no 8 -1 0 Eelde onbewolkt ono 4 -2 0 De Bilt onbewolkt no 4 -2 Twenthe onbewolkt ono 4 -3 Eindhoven onbewolkt no 4 -2 Z.—Limburg onbewolkt ono 8 -2 0 Helsinki licht bew. n 5 -16 0.1 Stockholm licht bew. n 1 -12 0.1 Oslo onbewolkt nw 1 -9 0 Aberdeen licht bew 2Z.V 2 0.1 Londen onbewolkt no 6 1 0 Brussel onbewolkt ono 5 -1 0 Luxemburg onbewolkt o 8 -3 0 Parijs Bordeaux onbewolkt no 6 0 0 mist w.stil -0 0 Grenoble geh bew. w.stil -1 0 Nice half bew. nnw 7 6 0 Berlijn Frankfort sneeuw nno 5 -1 0.1 zwaar bew. ono •1 -1 0 Müncher sneeuw ono 6 -3 0.1 Zürlch half bew no 8 -1 0 Ocnêve geh hew ono 0 -4 0 Locarno geh bew. w 1 -4 0 Wener sneeuw nnw 6 -1 0.1 Innsbruck zwaar bew. o i -2 0 Athene licht bew. n 2 6 0 Rome geh bew. w.stil 3 0 Mallorca onbewolkt w.stil 5 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2