375 ...DE BASIS VAN UW BEZIT.. Iprof. Oud wil enquete loor Kamercommissie s* «h. V „Westerling beschikt over bijzondere stem" 4 Kwestie Van der Putten Tivijfel aan de geschiktheid als ambtenaar uitgesproken Samenwerking bij bestrijding van pijn! Chefarine A BIESBOSCH: 4 a 5 miljoen gulden schade PERRY COMO (ton per uur) TE DUUR Twee ex-SS-kamparfsen hoeven gevangenisstraf niet uit te ziften Doodstraf voor moordenaar in Engeland WORDT MAASVLAKTE VOOR INDUSTRIE BESTEMD? Geen gevaar voor recreatie (pgericht 1 maart 1860 Dinsdag 20 februari 1962 Derde blad no. 30584 (Van onze correspondent) „Ik heb de nota gelezen, die minister Visser over de zaak Van :r Putten de Tweede Kamer heeft aangeboden. Ik geloof nu dat i minister redenen had, om aan de geschiktheid als ambtenaar i de heer Van der Putten te twijfelen". Dit zei gisteravond partij- en frac- roorzitter van de VVD, prof. mr. j. Oud tegen zijn partijgenoten de Statenkieskring Hilversum, in Hilversum een vergadering >lden. De heer Oud memoreerde hij de nota aan minister Visser gevraagd bij de behandeling van defensiebegroting, omdat hij had constateerd dat opgezwollen pers- jolikaties niet alleen de suggestie jaden gewekt, als zou het met de Uitspraak in Nederland slecht zijn iteld. maar ook omdat deze publi cs bij het publiek'een gevoel van rust hadden wakker geroepen, larom wilde ik niet wachten op de spraak van de ambtenarenrechter, wilde een nota, die als basis kan nen voor een onderzoek dat de reede Kamer zal instellen". Dat nota weinig nieuws bevatte, ad de heer Oud niet bezwaarlijk j»e minister heeft materiaal ge- rtrd, dat van nut kan zijn bij het ierzoek en door de Tweede Kamer iet worden uitgebreid. De heer Van Putten krijgt zijn recht bij de btenarenrechter. Maar ook de mi- ter komt recht toe. Daarom moet zaak tot de bodem worden uit- locbt. Ik hoop dat minister Visser d op zijn beurt van alle verden ken wordt gezuiverd". Over de methode die de Tweede mer bij het onderzoek kan volgen, prof. Oud als wenselijk te inen, dat het „seniorenconvent" i de Kamer (bestaande uit de izitters van de belangrijkste vijf cties) een commissie benoemt, die ;quétebevoegdheden" heeft. Met iere woorden, dat deze commissie bevoegdheid heeft eventuele door Kamer opgeroepen getuigen een af te nemen. „Dit initiatief moet eaan van het seniorenconvent, at deze zaak mag geen partijzaak LM.S. in handen an de Landbank fan onze Haagse correspondent) Ie Exploitatie Maatschappij Sche- ingen (EMS) is in handen van de idbank N.V., sinds gistermorgen tnd werd dat vrijwel alle aandeel- iders hebben gereageerd op het van de Landbank. Het geplaat- aandelenkapitaal van de EMS, pier, vijf hotels in Scheveningen, circus, de Oranjegalerij, bars en laurant en een groot deel van het eveningse strand bedraagt 1,7 joen. Met overneming is bijna miljoen gemoeid, waarbij in aan- rking moet worden genomen dat Dlsman's Landbank reeds een deel het aandelenpakket in handen toen het bod (zonder voorbe- 1) werd uitgebracht. De aande- i(jn opgekocht voor de koers van de oprichtersbewijzen voor een g van f. 8000 per stuk. t van de belangrijke aandeel- ders was de gemeente Den Haag ruim 20 van de aandelen. Het eentebestuur heeft met goedkeu van de raad besioten haar deel «rkopen „in het belang van de ;nte". -dankzij de pier was de EMS een nerende vennootschap. Dit jaar een dividend van 20 kunnen den uitgekeerd. In het bericht de aandeelhouders over het bod de aandelen, merkte de Raad Beheer van de EMS echter op wegens grote toekomstige inves- hgen, nodig voor de aanpassing de badplaats aan de massa, een tiek van winstinhouding zal moe- worden gevolgd gedurende een ts van jaren. leer tv-toestellen minder radio's >P 1 februari bedroeg het aantal 2 igegeven t.v.-toestellen 1.075.010 «i a 1.039.858 op 1 januari. Er wa- op 1 februari 2.581.626 geregi- rde radiotoestellen. tegen 5.656 op 1 januari, et aantal aansluitingen op de idomroep bedroeg op 1 februari 006 tegen 477.287 op 1 januari. o k meeste televisietoestellen staan Zuid-Holland. Daar stonden er g is 131.183 op 1 januari 1959, 594 op 1 januari 1961 en op 1 S uari 1962 was dit aantal uitge- ad tot 303.760. Daarachter volgt m ïd-Holland met resp. 104.193, S ^8 en 238.930 televisietoestellen. rd-Brabant. dat nr. 3 in de rü is, nog een heel eind achter met 43.327 85.863 en 112.862. Ten- Ie de cijfers voor Leiden: 5.842 n 1959, 10.849 twee jaar later en 60 op 1 janauri van*dit jaar. Toen en er in Amsterdam 111.730 t.v.- Sellen geregistreerd in Rotter- 101.205 en in Den Haag 73.985. B. W. van Den Haag tegen fluorering van drinkwater dei onze Haagse correspondent) en W. van Den Haag achten het verantwoord te bevorderen, dat het door de duinwaterleiding te ren drinkwater fluoride wordt evoegd. Met name achten zij het 'verenigbaar met de vrijheid, die burger heef, om te bepalen of ,yel of niet een prophylacticum j 31 innemen, indien de gemeente als ^oitante van het waterbedrijf aan drinkwater een stof zou toevoe- uitsluite 1 met het oogmerk, alle (naars -en prophylacticum toe ienen. ingezien hun standpunt op over riden van principiële aard is ge- ri hebben B. en W. zoals zij in memorie van antwoord op het hg van het onderzoek der ont- fcemeentebegroting voor 1962 (delen terzake geen overleg •gd met de buiten de gemeente Ie afnemers van water en worden", betoogde prof Oud met klem. De zaak Van der Putten ver geleek hij met de indertijd nogal ge ruchtmakende kwestie „Meulenbelt". „Ik heb het Kameronderzoek toen geleid", aldus de heer Oud. „en de geruchten die toen in omloop waren, konden wü stuk voor stuk ontzenu wen." Dat iets dergelijks ook nu uit de bus komt, kon hij uiteraard nog niet zeggen. „Wij moeten wachten op de uitspraak van het ambtenarenge recht, maar ik zal er voor zorgen dat het een objectief onderzoek wordt, ook al geldt het hier een mi nister van mijn eigen partij". Advertentie Het fijnste truitje voor uw baby van gïansgaren katoen. Baglan mouw. nisoli verpakt in cellofaan. Schattig truitje meti ge kleurd toen' - «TiRP-aren Kauoeii. Hygië- Sokbroekje,katoen vanaf 1.95 jaar door te draeeo. V/er middelen In één labiet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die el- kaars werking ondersteunen. Che farine „4" werkt echter niet alleen krachtiger bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, daar één der bestanddelen zorgt dat een gevoelige maag niet van streek raakt. W. gJJMMIMMIMUIIMMW tuHÊBÊMm-. r u'MMK si- "n f 0.80 Handuje -U. .1. .„en f 1.50 Voordelige lucon 100 Uibellen 3.50 (Van onze Dordtse correspondent) De storm van vrijdag op zaterdag heeft na ar schatting 4 k 5 miljoen gulden schade berokkend aan de Dordtse en Brabantse Biesbosch. De toestand is nog onoverzichtelijk. Aan genomen wordt, dat praktisch alle polders op vier na zijn onder gelopen. De kans is zeer groot, dat brak water al het zaaisel vernietigd heeft. Talrijke dijken hebben het water niet kunnen weerstaan. Er zijn stukken dijk van twee meter wegge slagen, maar men treft er ook grote gaten van dertig k veertig meter aan Veel bewoners zijn geisoleerd en slechts met behulp van boten kunnen zij worden voorzien van de nodige levensmiddelen. In het Kroondomein, dat ongeveer 1700 ha groot is, zijn tien dijken weggeslagen. Daar schat men de schade op vier a vyf ton. Vooreerst zal in de Biesbosch nog niet met het herstel van de dijken kunnen worden begonnen omdat de plaatsen, waar de gaten in de dijken zijn ontstaan, met zwaar materiaal moeilijk te bereiken zijn. Niet naar Nederland ((Van onze A'damse correspondent) Perry Como, de Amerikaanse zanger, die in Nederland voornamelijk door zijn televisie-shows bekendheid heeft gekregen, zal tijdens zijn Eu ropese tournee ons land overslaan. Ferry Como vraagt voor een optre den van anderhalf uur een hono rarium van f 160.000,-. Dit zal bijkomende kosten, als orkestbege leiding. reclame en belasting, nog niet gerekend by een optreden in de grootste Nederlandse theaters circa 2000 plaatsen neerkomen op gemiddeld f 80.- per plaats. Er is geen theaterdirecteur, die in ons land, waar het publiek minder dan in andere Europese steden bereid is om hoge prijzen voor een thea terbezoek te betalen, een dergelijke exploitatie aandurft. Bij Como vergeleken is Frank Sina tra maar een bescheiden man: hij vraagt 1 100.000,- voor een one man show van 90 minuten. Een Amster dams theaterbureau is thans in on derhandeling, om Sinatra 1 avond in juni in de hoofdstad te laten optreden. Brigitte Bardot behoort ook tot de genen, die voorstellingen hebben aangeboden. Zij is bereid voor het Nederlandse publiek op te treden in een programmaatje van 25 mi nuten, waarvoor zij f 28.000,- vraagt. „Niet interessant", menen de thea terondernemers zij bepaalt zich n.l. tot het zingen van een zevental liedjes en daarmee is zij immers niet populair geworden. Gilbert Bécaud is een artiest, die al thans geen exorbitant hoge gages bedingt. Hij komt dan ook 29 april a.s. naar Amsterdam, om samen met het orkest van Kurt Edelhagen een programma in het Concertge bouw te verzorgen. Joh. Bodegraven en Gerard Hoek boos op liet K.W.- fonds Twee medewerkers van de NCRV, Johan Bodegraven en Gerard Hoek, hebben een brief gericht aan het be stuur van het Koningin Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrijding, naar aanleiding van het besluit van dit be^ stuur om gebruik te gaan maken van de zender „Veronica". Zij delen daarin onder meer mee, dat zij het dragen van het gouden ereteken van het fonds, dat zij ontvingen naar aanleiding van de radio-actie „Haak in" in 1952 nauwelijks meer als een eer beschouwen". „Het was ons een vreugde, dat het Nederlandse volk bij die gelegenheid spontaan een bedrag van ruim drie miljoen gulden bijeengebracht voor technische hulpmiddelen en verdere steun in de strijd tegen deze ziekte en dat het dit deed zonder kans op gewin. Ook uw verdere activiteiten hebben wij met belangstelling gevolgd en waar mogelijk gesteund. Met te meer verbazing hebben wij kennis genomen van het feit, dat U thans voor het bereiken van uw doel einden is overgegaan tot het inscha kelen van een onwettige piratenzen der. die het leven van hen, die af hankelijk zijn van wettelijk geregelde radiocommunicatie in gevaar brengt", zo schrijven zij in hun brief. Johan Bodegraven en Gerard Hoek verklaren in deze brief verder, dat zij ervan uitgaan, dat het fonds niet op de hoogte is geweest van het on wettige en gevaarlijke karakter van de zender. „Wij kunnen niet aan nemen dat U mensenlevens onnodig in gevaar wilt brengen om andere mensenlevens te redden. Het zou ons daarom zeer verheugen nader te ver nemen. dat deze activiteiten worden beëindigd", aldus deze brief. Bezuiniging op Britse troepen in West - Duitsland (Van onze Londense correspondent) De Britse regering zou van plan zijn een aantal Britse troepen uit West-Duitsland terug te trekken, zo dra de spanning daar vermindert. Het Britse garnizoen in de Bondsre publiek is al jaren lang een finan cieel blok aan het been, omdat hier mede jaarlijks 75 miljoen pond ster ling in buitenlandse valuta gemoeid zijn. De door Adenauer aangeboden aankopen van Britse wapens zou den hiervoor geen afdoende remedie vormen. Volgens de „Sunday Tele graph" is het de bedoeling om 10 tot 15.000 man uit West-Duitsland te rug te trekken en daarvoor 50 mil joen pond sterling per jaar aan de viezen te besparen. Hoewel de NAVO bezwaar maakt tegen het plan, schij nen de Verenigde Staten er thans minder bedenkingen tegen aan te voeren, omdat zy beseffen dat een uitstekend geoefende, snel verplaats bare strategische reserve, gestatio neerd in Engeland en Noord-Ierland welke in een paar uur naar Duits land kan worden overgebracht, mis schien nog van grotere waarde zou blijken te zijn dan de kersverse Ame rikaanse reserves, welke vorig jaar in allerijl naar Duitsland werden overgebracht. De voormalige kamparts van het concentratiekamp Sachsenhausen bij Berlijn dr. Heinz Baumkotter en zijn medebeklaagde dokter Alois Gaberle zijn na een proces van veertig da gen medeplichtig aan moord ver klaard. Het gerecht in Münster ver oordeelde de vijftigjarige dr. Baum kotter tot acht jaar gevangenisstraf en de 54-jarige dr. Gaberle tot drie jaar en drie maanden. De derde verdachte, dr. Otto Adam, werd op grond van verminderde toe rekeningsvatbaarheid vrijgesproken. De gevangenisstraf geldt, na af trek van de in voorarrest, Russische krijgsgevangenschap en internering doorgebrachte tijd, echter als reeds uitgeboet, aldus verklaarde de presi dent van de rechtbank. De ex-SS- kampartsen werden dus op vrije voeten gesteld. De verdediging had vrijspraak voor alle drie verdachten gepleit. c,pOSTSp^ door dc ftT, de Vnn„. j I Staatssecretaris Scholten (O. K. en W.) is niet van plan de verleende overheidssteun voor de zangstudie van ex-kapitein Westerling in te trekken. Hij zegt dit in antwoord op vragen (van 31 januari) van de Tweede Kamer leden Lankhorst (PSP) en Bakker (CPN) beiden hadden gewezen op het verleden van de heer Westerling en de uitwerking van deze beslissing op de toch al slechte verhouding met Indonesië. Bovendien acht de heer Lankhorst het mogelijk dat een eventueel toekomstig optreden van ex- KNIL-kapitein op verzet bij het publiek en medewerkers van de Ned. Opera zal stuiten. Staatssecretaris Scholten zegt in zijn antwoord, dat bij een proef van bekwaamheid op verzoek van de heer Westerling door hem afgelegd bij de Ned. Opera, is gebleken, dat hij over een bijzondere stem beschikt. De in tendant van de Ned. Opera achtte het zeer wel denkbaar dat de ach terstand, ontstaan door het feit dat de heer Westerling geen adequate muzikale opleiding heeft gehad, in betrekkelijk korte tijd zou zijn in te halen. De heer Westerling beschikt echter niet over de financiën om zich geheel aan zyn muzikale studie te wijden, die nodig zyn om binnen afzienbare tyd te kunnen vaststellen of de gekoesterde verwachtingen in derdaad kunnen worden verwezen- DERTIEN „SPIONNEN VOOR ISRAËL" IN EGYPTE GEPAKT Het Egyptische ministerie van Voorlichting heeft bekendgemaakt dat in verband met de ontdekking van een „pro-Israëlisch spionage- net" in Egypte dertien arrestaties zijn verricht. Volgens het regerings blad „Al Goemhoeria" werd de groep geleid door Konstantin Skyfis en Nicola Roussous. Onder de aangehou denen bevonden zich een Egyptenaar, een Cyprioot, en een Egyptenaar van Armeense afkomst, terwijl de overige gearresteerden Grieken zijn. Een woordvoerder van het Syrische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat Syrië „alle no dige maatregelen" heeft genomen om aan „onvoorziene gebeurtenissen" het hoofd te bieden en Israël ervan te weerhouden, de loop van de rivier de Jordaan te veranderen. lijkt De intendant van de Neder landse Opera heeft een studieplan met kostenraming opgesteld. De voortzetting van de muzikale studies van de betrokkene vindt plaats on der leiding van een bekwaam zang pedagoog overeenkomstig de aanwij zingen en onder toezicht van ge noemde intendant. Aan de Ned. Ope ra is een bedrag van f2000 ter be schikking gesteld, waaruit de inten dant de lesgelden en de kosten van de pianist-repetitor rechtstreeks be taalt en waaruit voorts maandelijks een bedrag ter beschikking van de heer Westerling wordt gesteld ter ge deeltelijke dekking van reiskosten. De lessen zijn begin dit jaar aan gevangen. De Staatssecretaris heeft bij zijn beslissing het verleden van de heer Westerling buiten beschouwing gela ten. Evenmin heeft bij de beslissing van 5 april jl. de vraag e en rol kunnen spelen welk effect een optreden van de heer Westerling als operazanger t.z.t. eventueel zou hebben, aangezien zulks in dit stadium niet was en ook nu niet is te beoordelen. Uit een en ander volgt, aldus de Staatssecreta ris, dat de huidige verhouding tus sen Nederland en Indonesië geheel buiten deze aangelegenheid staat. Meisje redt twee kinderen uit water Maria Nooyen (21). dochter van een landbouwer uit het Brabantse dorpje Deldonk heeft gisteren in het middelpunt van de belangstelling ge staan. Op onverschrokken wjjze heeft zij zondagavond uit een onder Veghel in de Zuidwillemsvaart gereden auto twee kinderen van het echtpaar Ver beek uit Veghel gered. Maria en haar verloofde, fietsten over de Rijksweg naar Veghel toen zij het ongeval zagen gebeuren. Het. meisje gooide jas, vest en schoe nen uit en sprong in 't water. Eerst bevrijdde zij het driejarig doch tertje. Haar verloofde die nauwe lijks kan zwemmen, hielp bij de red ding van het zesjarig zoontje. Daar na waren zij te vermoeid om nog een reddingspoging te wagen. Van de enkele andere mensen, die intus sen op de oever waren verschenen, durfde niemand te water gaan. Het echtpaar Verbeek is verdronken. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Proteststaking in Israël van één uur Duizenden Israëlische arbeider» hebben gisteren een waarschuwings staking van één uur gehouden uit protest tegen de nieuwe economische politiek der regering. Het parlement heeft inmiddels deze politiek, die o.a. een devaluatie van het Israëlische pond en min of meer een loonstop inhoudt, met 67 tegen 45 stemmen goedgekeurd, nadat verscheidene mo ties van afkeuringen van de zijde der oppositiepartijen waren verwor pen. De staking, waardoor ongeveer 300 bedrijven werden getroffen, werd ge leid door linkse vakbonden. Het na tionale vakverbond Histradoeth had zich tegen de actie uitgesproken. Dit verbond wil tot midden maart wach ten met eventuele eisen tot loons verhoging. Het grote gat in de dijk van Schiermonnikoog is thans met zandzakken voorlopig gedicht. Er moet snel aan het defini tieve herstel gewerkt worden om te voorkomen, dat bij een vol gende storm het nu erg zwakke stukje dijk opnieuw doorgeslagen wordt. (Van onze Londense correspondent) De 25-jarige beroepsinbreker Ja mes Hanratty is door het gerechts hof in Bedford ter dood veroordeeld, verdacht van de op 23 augustus vo rig jaar gepleegde moord op de 36- jarige Michael Gregsten, een auto mobilist die door Hanratty, nadat deze een lift had gekregen, met een revolver in de rug gedwongen was naar een stille plek te ryden. Na de moord pleegde Hanratty een zedenmisdrijf op Gregstens vriendin, Valerie Storie, die hij vervolgens een aantal kogels door het lichaam joeg. Zij stierf echter niet, doch hield zich dood, waarop Hanratty ervandoor ging. Valerie is overigens voor haar leven verlamd. Het heeft, lang geduurd voor dat Hanratty kon worden opge spoord. Het proces tegen Hanratty, dat 21 dagen duurde, was het lang ste, dat ooit in Engeland is gehouden. Het was een uiterst moeilijke zaak. De jury had bijna tien uur nodig om te beslissen of Hanratty schuldig was of niet. De samenvatting van de rechter, welke aan de beraadslagin gen van de jury vooraf ging, duurde ?veneens tien uur. Toen de jury het „schuldig" uit sprak. was Hanratty erg overstuur. Hij kón bijna niet spreken. Eindelijk stamelde hij: „Ik ben niet schuldig, edelachtbare en ik zal in be roep gaan, dat is alles wat ik te zeg den heb". Hanratty greep de voor kant van het beklaagdenhokje, sloot de ogen en wankelde. Na enkele se conden werd hij met een bleek gelaat weggevoerd. Er waren 55 getuigen k charge en 15 décharge. Hanratty was geen (Van onze correspondent) Oost-Voornes duinen en strand, recreatiegebied bij uitnemend heid, zullen niet behoeven te worden aangetast, wanneer in de toekomst de Maasvlakte zal worden ingedamd en bestemd wordt voor industrie- en havengebied. Wel zal, om een goede scheiding tussen woon- en werkplaats te krijgen, een voorziening moeten worden getroffen. Dat kan zijn de aanleg van een groot meer tussen industriegebied en recreatiegrond, een ..Oostvoornes meer" dat zich zal uitstrekken van de dam door de Brielse Maas aan de oostkant tot de lange Zuiderpier, die aan de westkant de Maas vlakte tegen de zee gaat beschermen. Dat te graven meer, op de plaats van het vroegere Brielse Gat, zal een oppervlakte kunnen krijgen van 3Yi vierkante kilometer, driemaal zo groot als de Rotterdamse Kralingse plas. Aldus het plan, dat B. en W. van Rotterdam als aanvaardbare oplos sing hebben gelegd temidden van veler mening, dat Industrievestiging in de Europoort en op de Maasvlakte en behoud van Oost-Voornes recrea tiegebied niet samen kunnen gaan. Rotterdams gemeentebestuur heeft dit ontwerp van ir. Van Traa, hoofd directeur van de dienst van Stads ontwikkeling en Wederopbouw, ter discussie gesteld als een positief ge richte bijdrage tussen de vele bezwa ren die van allerlei kanten worden uitgesproken. „Het is een denkbeeld, niet de oplossing van het probleem", aldus burgemeester mr. G. E. van Walsum. Duidelijke afscheiding Ir. Van Traa is er van uitgegaan, dat Rijkswaterstaat van de West plaat uit zal beginnen met de aan leg van de zeedijk rond de Maas vlakte. Voor de vroegere mond van de Brielse Maas, nu afgedamd, ligt een onbekende op het gebied van de mis daad. Hy bracht reeds vijf jaar in de gevangenis door. De Britse regering zal waarschijn lijk nog dit Jaar door een onafhan kelijke commissie een onderzoek la ter. instellen naar de werking van de in 1957 herziene, doch algemeen scherp bekritiseerde wet op de dood straf. Destijds werd bepaald dat er tenminste vijf jaar nodig zouden zijn om na te gaan of de wet bevre digend werkte of niet. vlakte van klei, slik en zand. Daar van wil ir. Van Traa water maken. Om een goede afscheiding tussen in dustrie en recreatiegebied te krygen, is een strook van 1 kilometer nodig. Het meer, dat door uitdieping van deze oude Maasmond wordt gegra ven, zal op sommige plaatsen ander halve kilometer breed zyn. Aldus ontstaat er een duidelijk af scheiding, die niet alleen een absolute rust in het landschap geeft, maar ook een definitieve scheiding zal zijn tussen woon- en werkgebied. In het meer zijn enkele eilandjes geprojec teerd, die vooral als functie hebben de achtergrond in de richting van de Maas ikte te verkleinen. Oost-Voor- ne krijgt daarmee een volledig wa tersportgebied, dat het nu niet heeft. De zuidelijke oever van het meer wordt het strand dat nu aan de zee ligt, een stuk strand dat van weinig betekenis is totnutoe. Er zitten meer aantrekkelijke kan ten aan dit plan: het zand, dat met het graven van het meer wordt ge wonnen, kan goed worden gebruikt bij het ophogen van de Maasvlakte. Het zand daarvoor te krygen is al een probleem apart. De vlakte zou dan, om het meer niet te diep te ma ken, met ander materiaal kunnen worden aangevuld. Nadat het meer van zout zoet zal zijn geworden, be staat de mogelijkheid het door een keersluis in de dam in verbinding te brengen met het Brielse meer, dat als recreatieoord een grote uitbrei ding zou krijgen. De afscheiding tus sen meer en Maasvlakte wordt in het Rotterdamse plan gedacht als een talud dat het hoogteverschil van vijf meter moet overbruggen, een talud van 70 tot 80 meter breed en dat beplant kan worden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5