r Beklimming Carstensz gebergte in N-Guinea AGENDA Sinds 3 weken niets gehoord van de expeditie Harrer Incident in Panamakanaal GEVOLG DECONFITURE VAN EFFECTENKANTOOR: MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 20 FEBRUARI 1962 Het is thans bijna drie weken geleden, dat iemand iets heeft gehoord van de expeditie die onder leiding van de heer Heinrich Harrer een poging onderneemt, om de Carstensz-pyramide in Nieuw-Guinea van de noordzijde te beklimmen. Het laatst is omstreeks 1 februari van deze expeditie iets vernomen, toen dani's, die als dragers fungeerden, van het basiskamp der expeditie aan de voet van het gebergte, naar beneden zyn gekomen, naar de Ilaga-vaUei, omdat zij erg verlangen naar zoete aardappelen. Wel hadden zij een voorraad rijst by zich en enkelen hunner waren ziek geworden van de kou. Daar het in Ilaga zeer moeilijk was, dani's te vinden om post en andere zaken naar het basiskamp te brengen, is van de expeditie sedertdien niets meer vernomen. Het is uiteraard mogelijk, dat hetstationeerde Cessna's van de zen radio-zendtoestelletje van Harrer is uitgevallen, hoewel er geen uren schijnen te zijn afgesproken voor radio-contact met wie ook. De „christian and missionary al liance" (de Cama) te Sentani, heeft radioverbinding gezocht met de Ba- liemvallei en de Ilaga-vlakte, van waar de aanval op de Carstenz-top is begonnen. De vestiging van de Cama daar had echter ook niets ver nomen. Wel is het basiskamp van de expeditie op 1 februari flink van voorraden voorzien vanuit de lucht door vliegtuigen van de Amerikaanse zendings-luchtvaart-vereniging. Vandaag en morgen zullen in Na- bire (aan de Geelvinb-baai) en te Wamena (in de Baliemvallei) ge- Kongolo heroverd door Katangezen Katangese gendarmes hebben in het afgelopen weekeinde Kongolo, de noordelijkste stad van Katanga, her overd. Dit is gisteren in Elisabeth- stad door de Katangese regering be kendgemaakt. Kongolo was in januari door een heden van het centrale Kongolese leger veroverd. Op nieuwjaarsdag werden er 22 Belgische en - Ne derlandse missionarissen door plun derende militairen van dit leger ver moord. In de Katangese bekendma king wordt gezegd, dat de zuivering van de stad en haar omgeving bijna is voltooid. „De militairen van het centrale Kongolese leger zyn in wan orde gevlucht. Zy hebben grote hoe veelheden ammunitie achtergelaten", aldus het communiqué. De „Izvestia", het orgaan der Sow- jet-regering, heeft gisteren gemeld, dat het Russische schip „Miklukho Maklai" het slachtoffer is geworden van onwettig optreden van de Ame rikaanse militaire autoriteiten in het gebied van het Panamakanaal. Het blad meldde, dat bij het me ren van het schip in de haven van Balboa gewapende Amerikaanse mi litairen, onder commando van een officier, aan boord kwamen. Voor de hut van de gezagvoerder en bij de trap naar de brug werden wachten geplaatst, terwijl ondanks protesten van de bemanning van de navigatie- instrumenten en de radio-installa tie foto's werden genomen. Het ra diostation werd vervolgens verzegeld. De Amerikaanse officier weigerde de gezagvoerder in te lichten omtrent de voorschriften met betrekking tot de navigatie in het panamakanaal, aldus de „Isvestia" verder. Later gaf de officier evenwel toe, dat de betrof fen maatregelen uitsluitend voor Sow jet-schepen gelden. Een woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken in Washington verklaarde maandag naar aanleiding hiervan geen inlich tingen ontvangen te hebben over het aan boord gaan van Amerikaanse mi litairen op een Russisch schip. Britse soldaten patrouilleren nog in Georgetown In Georgetown, de hoofdstad van Brits Guyana, is gisteren de rust teruggekeerd. De winkels zijn weer geopend. Gewapende Britse militai ren patrouilleren evenwel nog steeds in de straten. Levensmiddelen en medicijnen zyn, na het verbranden van grote voorraden, gerantsoeneerd. De politie heeft een piratenzender, die verleden week de bevolking door een met Amerikaans accent spreken de vrouw opriep tot omverwerping van de regering-Jagan, opgespoord. De zender werd gevonden in een vrachtwagen, die op de hoek van een straat geparkeerd stond. Gisteren hebben in Georgetown ruim tweehonderd personen terecht gestaan, omdat zy zich vrijdag schul dig hadden gemaakt aan plundering. Zestien van hen, die bekenden schul dig te zyn, werden veroordeeld tot gevangenisstraffen, variërend van zes weken tot zes maanden. Voorts werd een betogende neger, die gewapend met een groot mes. had getracht de residentie van premier Jagan bin nen te dringen, tot twee jaar dwan- arbeid veroordeeld. Het Engelse Lagerhuis heeft gis teren de gebeurtenissen in Brits Guyana besproken. De Labour-afge- vaardigde Denis Healey merkte op dat het. zelfs in deze omstandighe den, fout zou zijn de besprekin gen over de onafhankelijkheid van Guyana, die in mei zullen worden gehouden, uit te stellen. Volgens hem is gebleken dat in de grondwet voor de onafhankelijkheid Brits Guyana voorzien moet worden in garanties voor een oppositie-party, zoals in Jamaica. De minister voor Koloniën, Regi nald Maudling, zei dat herstel van wet en orde eerste vereiste is. Mili tairen en politie hebben dit reeds gedaan maar de toestand blijft ge spannen. „Deze gebeurtenissen heb ben belangrijke gevolgen voor de toekomst van Brits Guvana. Op dit ogenblik kan ik nog niet zeggen wel ke dit zijn". De conservatieve afgevaardigde Ni- gel Fisher zei. dat wanneer dr. Ja gan aan de macht komt. moeilijkhe den zullen onti an. Maudling wilde niet antwoorden op zijn vraag of dit bij het verlenen van onafhankelijk heid aan „de eerste communistische «'gering in het Britse Gemenebest" b i.:„» n 1 mnrHor dingsluchtvaart trachten, het basis kamp waar te nemen. Indertijd Is met de heer Harrer een signaal systeem afgesproken dat zou worden uitgevoerd door op de grond uitge spreide doeken. Als er iets verkeerd mocht zijn gegaan, kan een even tueel uitgelegd sein voor de piloten een waarschuwing inhouden. Uit Ilaga werd vanmorgen ge meld, dat daar gedurende enige tijd geen radiobericht werd verwacht van do expeditie van Harrer. (De expeditie verliet de Ilaga- vlakte in het centrale bergland op 29 januari. Als de weersomstandighe den meewerkten kon van die datum af in drie dagen de sneeuwgrens zijn bereikt. Twee deelnemers gingen op het laatste ogenblik niet mee: dr. W. Valk, hoofd dienst Mijnwezen te Hollandia, die te Ilaga ziek werd en de cineast Ter Laag). Robert Kennedy in Thailand De Amerikaanse minister van Jus titie, Robert Kennedy, is gisteroch tend vroeg uit Indonesië in de Sia mese hoofdstad Bangkok aangeko men. Hij verklaarde aldaar op een persconferentie, dat zyn broer de president en diens regering de vei ligheid van Siam zeer ter harte gaan. „De Verenigde Staten zullen er krachtig aan meewerken dat de vei ligheid van Siam niet wordt bedreigd noch door invloeden van buitenaf, noch door ondergraving van binnen uit", aldus minister Kennedy. Kennedy beraadslaagde gisteren met de Thailandse premier, maar schalk Sarit Thanarat. Men meent dat over de toestand in Laos werd gesproken. Belastingrel op Salomonseilanden Meer dan vijftig personen zyn gis teren gewond bij een gevecht tussen politie en de bevolking van het eiland Boeka. een der eilanden van de onder Australisch beheer staande Salomonsarchipel. De politie, die met een sterkte van 150 man naar een der dorpen op het eiland was getogen om belasting ont duikers te arresteren, werd door de met bijlen, knuppels, messen en spe ren gewapende eilandbewoners aan gevallen. De politie stond tegenover een overmacht van zeven tegen één. Volgens door het bestuur van Australisch Papoea ontvangen radio berichten werden dertig „rebellen" en 21 politiemensen gewond. Gaitskell in VS De voorzitter van de Britse La - bourpartij, Hugh Gaitskell, is giste ren door president Kennedy in het Witte Huis ontvangen. Gisterochtend had Gaitskell een onderhoud met de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Rusk. Hij zal in de loop van de avond naar Ber muda vertrekken voor een interpar lementaire conferentie. De Britse socialistische leider ver klaarde later tegenover de pers, dat hij president Kennedy had laten we ten. dat de Labourpartij zich niet tegen hervatting van de kernproe ven in de dampkring zal verzetten, als wordt aangetoond dat dit mili tair en technisch noodzakelijk is. Meer categorale bonden bij N.S. De voorzitter van de vakvereni ging voor rijdend personeel van de Nederlandse Spoorwegen, de heer J. Gijsbertse, heeft op een gister avond in Utrecht gehouden bijeen komst van het hoofdbestuur van de ze vereniging verklaard, dat in maart oprichtingsvergaderingen zullen wor den belegd voor nog meer categora le bonden van N.S.-personeel. Res pectievelijk op 26. 27 en 28 maart zullen oprichtingsvergaderingen wor den gehouden voor de vakverenigin gen voor administratief personeel, voor personeel van de buitendienst en voor technisch personeel van de Nederlandse Spoorwegen. Bij de op richting van de nieuwe bonden zal steun worden verkregen van de vak vereniging voor rijdend personeel. Ds. P. B. Suurmond geref. evangelisatie-predikant De generale synode van de Geref. Kerken is gistermiddag te Apeldoorn haar laatste zittingsperiode begonen. De synode besloot deputaten te benoemen, die de wenselijkheid, sub sidiair de mogelijkheid willen on derzoeken van een uniforme rege ling voor de verschillende soorten van zendingsarbeid. Inzake een brief van de theologische faculteit van de Vrije Universiteit, inzake steun verlening aan theologische studen ten zal overleg worden gepleegd met de theologische faculteit der Vrije Universiteit en curatoren van de theologische hogeschool te Kampen teneinde tot een gezamenlijk advies te komen. Ds. D. van Enk te Veenendaal rapporteerde aan de synode over zaken met betrekking tot emeritaats- uitkeringen, de ongelijkheid daarin, de tractementen van de missionaire predikanten, etc. De synode benoemde tot evange lisatiepredikant in algemene dienst ds P. B. Suurmond te De Glinn (Utrecht). Zilveren broodmand voor de NOVIB De Nederlandse Vereniging van Meelfabrikanten heeft besloten de zilveren broodmand 1961 uit te rei ken aan de Nederlandse Organisa tie voor Internationale Bijstand. Een en ander zal geschieden op 27 maart in hotel De Witte Brug in Den Haag. Prins Bemhard, die algemeen voor zitter is van de NOVIB zal namens deze organisatie de onderscheiding in ontvangst nemen. De Nederlandse Vereniging van Meelfabrikanten reikt sinds 1956 jaarlijks een zilveren broodmand uit aan personen of organisaties die bij zondere verdiensten hebben voor de voedselvoorziening. Voor 1961 erkent de vereniging aldus de grote verdien sten van de NOVIB terzake hulp aan de onderontwikkelde gebieden in het bijzonder op het gebied van de voedseltoestand. De NOVIB werd eveneens in 1956 opgericht en heeft ten doel het Ne derlandse volk in kennis te brengen met de betreurenswaardige omstan digheden waarin miljoenen mensen verkeren. Deze organisatie geeft o.a. medewerking aan de anti-honger ac tie die wordt gehouden door de land bouw en voedselorganisaties in de V.N. Begrafenis Jen Nooy De acteur Jan Nooy ls gistermid dag op de begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam ten grave gedragen. Voor de begrafenis bestond bijzon der grote belangstelling. Zeer vele le den van het Volkstoneel waren aan wezig. In de aula sprak een zuster van de overledene namens de fami lie. De acteur Harry Boda bracht de grote toneelprestaties van Jan Nooy in herinnering. Advertentie Elizabeth Taylor uit ziekenhuis De filmactrice Elizabeth Taylor, die zaterdagavond in verband met een voedselvergiftiging in Rome in een ziekenhuis was opgenomen, heeft gistermiddag dit ziekenhuis weer ver laten. De artsen verklaarden haar genezen. 's-Gravenhaagse Middenstandsbank vraagt surcéance van betaling aan (Van onze Haagse correspondent) De 's-Gravenhaagse Middenstandsbank heeft surseance van betaling aangevraagd. Een woordvoerder van deze onderneming heeft er zich in verband hiermee over beklaagd, dat tengevolge van de berichten dat de gearresteerde directeur-eigenaar van het effectenkantoor J. P. J. Bakker belangen had by de 's-Gravenhaagse Middenstandsbank, een run op deze instelling is ontstaan. Om te voorkomen aldus de woordvoerder dat de directie van de 's-Gravenhaagse Middenstands bank niet meer in staat zou zyn de zaken in de hand te houden, is be sloten om voorlopig surséance van be taling aan te vragen. Dit geschiedde in overleg met de Nederlandsche Bank. Men hoopt door dit tijdelijk moratorium te voorkomen, dat onge wenste consequenties ontstaan. Hier bij wordt gedacht aan onberaden stappen van beleggers, waardoor het de directie onmogelijk zou worden gemaakt, orde op zaken te stellen. Men gelooft stellig aldus de woordvoerder dat indien in alle rust een beeld van de situatie kan worden opgemaakt, er geen enkele reden tot ongerustheid behoeft te bestaan. De vordering op het thans in deconfiture geraakte effectenkantoor van de heer J. P. Bakker, die voors hands niet gehonoreerd zou kunnen worden, is de enige oorzaak van de thans getroffen maatregel. Besprekingen hebben reeds geleid tot zodanige verwachtingen, dat bin nen redelijke termijn een bevredi- „Miserabele vreemdelingen" Russen gedragen zich in het buitenland als miserabele vreem delingen, aldus verklaarde Elward R. Murrow, directeur van de Voor lichtingsdienst gisteren in Wash ington. In Afrika hebben zij grote teleurstelling gewekt, ivant de Afrikanen hebben ontdekt, dat de brenger van de communistische heilstaat of althans de man, die een levend getuigenis behoort te zijn van de heilstaat thuis zich doet kennen als een vreem deling, die duidelijk minachting koestert voor negers. „Zij houden niet van het Afrikaanse klimaat, rijden te hard en nemen alle goede huizen in beslag", aldus Murrow, volgens wie er voor de Verenigde Staten nog niets verlo ren is, zoals hij op een rondreis had ontdekt. Murrow vertelde voorts, dat de transitor-radio een grote zegen is gebleken, omdat het in achtergebleven gebieden een middel is geworden om mensen te bereiken, die lezen noch schrijven kunnen. BINNENLAND Op 70-jarige leeftijd ls op Mal- lorca als gevolg van een val van de trap overleden de oud-burgemeester van Schoorl, mr. C. A. J. Jochems. Met een stuk trottoirtegel heeft gisterochend vroeg een ruitentikker de etalageruit van een horlogewinkel aan de Aalsmeerweg in Amsterdam ver nield en twee plateaus met 62 gouden ringen, met een waarde van zes mille, uit de etalage weggenomen. De 44-jarige chef van het bureau huisvesting van Zaandam, is gister middag in arrest gesteld. Als nasleep van de arrestatie van de boekhouder van een Zaandams bedrijf, heeft een onderzoek van de fiscale recherche uit gewezen, dat aan hem in de Jaren 1958 en 1959 bedragen tot een totaal van f 1000 zij uitbetaald als dank voor de toewijzing van enige woningen aan personeelsleden van het Zaandamse bedrijf. De 4-Jarlge Henrik Voorthuis uit Zaandam kwam gistermiddag onder een wiel van een auto van de ge meentelijke reinigingsdienst terecht. Het knaapje was op slag dood. Het Nederlandse motorschip „Tukker" (332 ton, E. Wagenborg, Groningen), dat vorige week maandag op de zuidoostkust van Zweden aan de grond liep, ls gistermiddag door twee sleepboten vlotgetrokken en naar de haven van Simrishamn gesleept. In de ouderdom van 93 Jaar is te Utrecht overleden prof. dr. B. SJol- lema, oud-hoogleraar in de fysiologie, chemie, pathologie en farmacie aan de Rijksuniversiteit ta Utrecht. De commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen heeft gistermiddag het nieuwe raadhuis in Aalsmeer officieel geopend. Het raadhuis is ontworpen door de Aalsmeerse architect prof. Ir. J. P. Berghoef, die ook heeft mede gewerkt aan de plannen voor een nieuw raadhuis in Amsterdam. BUITENLAND Een honderdtal mannen van de Amerikaanse marine ls zaterdag voor onbepaalde tijd in een kleine schuil kelder gegaan die bescherming biedt tegen radio-actief stof na een kern ontploffing. De gedragingen van de honderd marinemannen, die zich vrij willig voor deze proef hebben gemeld, worden gadegeslagen door middel van een televisiecamera. De schuilkelder staat op het terrein van het medische centrum van de marine te Bethesda in Maryland. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendge maakt, dat twee hoge Amerikaanse functionarissen uit Washington naar Parijs zijn vertrokken om de NAVO- raad een uiteenzetting te geven van de nieuwe maatregelen die door de Verenigde Staten tegen Cuba zijn ge nomen en om te trachten gedaan te krijgen, dat de landen van West- Europa soortgelijke maatregelen tref fen. Te Slage'.se, in Denemarken, zijn een meisje van zestien Jaar en drie kinderen, op wie zij, bij afwezigheid van de ouders, toezicht hield, om het leven gekomen, toen er brand in de woning uitbrak. Uit de gevangenis van het in het mondingsgebied van de Rhóne gele gen Saint Maurice l'Ardoise zijn vijf tien extremisten ontvlucht. Fulbert Joeloe, de president van de (voormalige Franse) republiek Kon go, bevindt zich thans in een kliniek in de buurt van Bonn. HIJ zou een week in West-Duitsland blijven, maar het is niet bekend of hij daar ook politieke gesprekken zal voeren. Het stoffeliik overschot van een ambtenaar van de Britse admiraliteit is gisteravond in Londen aangetroffen in een kast, met de handen op de rug gebonden. Sneeuwploegen hebben gisteren de weg vrijgemaakt naar het Oosten rijkse bergdorp Obertauern, op 80 km ten zuidoosten van Salzburg, waar on geveer duizend toeristen zaterdag door zware sneeuwval en lawines werden geïsoleerd. Verscheidene sprekers hebben op een te Toronto, in Cananda. gehouden bijeenkomst van het Canadese insti tuut voor publieke zaken verklaard dat de Amerikaanse dagbladen met e n ernstiger inslag thans veld win- Ole Edgren ls zondag tijdens een con- nen op de meer tot het sensationele cert in Turku aan een hartaanval F Aanmerking genomen zal worden, geneigde kranten. I overleden. Hij was 63 Jaar. De Finse componist en dirigent In Leopoldstad ls een staking onder de gouvernementsambtenaren uitgebroken, waardoor de meeste ver bindingen met de buitenwereld ver broken zijn. De stakers eisen hogere salarissen en betere arbeidsvoorwaar den, en hebben gedreigd het werk niet te zullen hervatten alvorens de regering hun eisen heeft ingewilligd. De monding van de Eems in Duitsland zal beveiligd worden met een keten van vijf radarposten tussen Borkum en Emden. Volgend Jaar zal met de inrichting van de eerste post, op ongeveer twintig kilometer voor Borkum. worden begonnen. Oostberlijnse grenspolitie heeft gisteren geschoten op een vrouw die met drie mannen over de grens de Franse sector wilde binnengaan. De vrouw bleef gewond liggen en werd na een half uur door een Oostberlijnse ziekenauto weggehaald. De mannen werden gearresteerd. Tien van de achttien gevangenen die gisteren uit het interneringskamp Saint Maurice l'Ardoise. in Zuid- Frankrijk. waren ontvlucht, zijn in middels weer aangehouden. De V.S. hebben gisteren in de woestijn van Nevada weer twee onder grondse kernproeven van geringe kracht genomen, zo heeft de commissie voor kernenergie in Washington bekend gemaakt Het waren de vijftiende en de zestiende proef in de reeks die in september begon. De politie op Sardinië ls er gis teren in geslaagd om na een Jacht van zes Jaar Pepplno Pes aan te houden, die vijf Jaar geleden bij verstek tot levenslange gevangenisstraf werd ver oordeeld wegens moord. Op zijn hoofd stond een prijs van driemiljoen lire (18 000 gulden). De politie wil hem ook horen over een reeks vendetta- moorden. De SowJetrussische delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft een nieuw, twaalf verdiepingen tellend hoofdkwartier voor drieëneenhalf mil joen dollar in Manhattan aangekocht. Het zal later in dit Jaar worden be trokken. De regering van Nepal heeft zeven politieke gevangenen in vrijheid doen stellen. Daartoe behoort de oud-minis ter van Buitenlandse Zaken Chuda Prasad, die in augustus vorig jaar met een van zijn partijgenoten van de ver boden Praja Parlsjad-partij werd ge arresteerd, nadat zij herstel van de burgerlijke vrijheden hadden geëist. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Dansork. met zangsol. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Van Bach tot Boulez - II. door Hans Ci troen. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lich te gram. 20.00 Jeanne en de rechters, hoorsp. 22.05 Licht progr. 22.25?????? 22.40 Lichte muz. 23.10 Spaanse ork.- muz. (gram.) 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Pianospel. 18.35 Amateursprogr. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. praatje. 19.10 Operamuz. (gr.) 20.00 Nws. 20 05 Muz. biografie. 21.00 't Is maar een weet. licht muz. progr. 22.00 Instr. kwintet: moderne muz. 22.30 Nws en meded. 22.40 Act. 23.00 Symf.- ork., koor en sol. (gr.) 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Pol. lezing V.V.D. VARA: 20.30 Achter het nieuws. 20.45 Schroot, progr. over de zaak Worms. 21.10 Gervaise, film naar de wereldberoemde roman De Kroeg van Emile Zola. VOOR WOENSDAG 21 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Lichte gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Amuse- mentsmuz. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Wa- terst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Piano muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Sa menzang. 11.15 Omroep-orkest. 12.05 Lichte gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Koorzang. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole ork. 13.45 Operamuz. 14.10 Kamermuz. 15.00 Jeugdconcert. 15.45 Progr. over vrijetijdsbesteding. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Muziek v. d. jeugd. 17.40 Beurs- ber 17.45 Musette-ork. en zangsolisten. NCRV: 18.10 Vocaal ens. 18.30 Het Spektrum. lezingen. 18.45 Operette aria's. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19 15 Leger des Heilsk war tier. 19 30 Radiokrant. 19.50 KoDerork. 20.15 Radiofilharm. ork. en solist. 21.00 Nieuw-Guinea. land op de helling, reportage-klankbeeld. 21.20 Promenade ork. en radiokoor. 21.50 Kanttekeningen bij de voorpag. 22.00 Ned. Herv. kerkkoor, kinderkoor en solisten. 22.30 Nws. 22 40 Avondover dunking. 22.55 Platennws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.23 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 9 00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Wat eten wij vandaag?, kooknraatje. 9.15 Moderne ork.muz. VPRO: 10 00 School radio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Sneclaliteitentheater, gevarieerd progr. (her'->.) 12.10 Instr. kwart. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Voor het olatteland, nraatle 12.38 Or- eelcpel 13.00 Nws 13.15 Zigeunerork. met zangsollste. 13.45 Gespr. portret. Advertentie gende oplossing gevonden zou kunnen worden. De 's-Gravenhaagse Middenstands bank zet inmiddels haar zaken nor maal voort. DINSDAG Academie: Inst. voor Nabije Oosten. Spr. prof. dr. M. S. Ipsiroglu over „Rotskerken in Kappadokie". 8.15 uur nam. Doelenkazerne: De Cllngendaelers spelen „Met dertien aan tafel". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jeho vah's getuigen te 7.25 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. W. van den Berg van Nieuwerkerk a.d. IJssel. 8 uur nam. Schouwburg: Toneelgroep „Theater" „Voor de grote muur'Y en „De Brui loft". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Veertig Jaar N.C.R.(eis)V. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): Filmstudie- kring K. en O. „Tekenfilms". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1.00-1.25 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Evangelisatiebij eenkomst O.I.V. ds. K. C. van Oossanen. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde. 8 uur nam. Marekerk: Wijkbijeenkomst „Molen wijk". Spr. ds. J. Swijnenburg over „Wat hebben de Pinkstergroepen te zeggen?" 8 uur njn. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De oude kerk in het nieuwe Rusland" door prof. dr. P. Hendrix. 8 uur nam. Rest. Van der Heijden: Ledenverg. Kon. Ned. Middenstandsbond. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. H. H. Frese „Hoe kinderen het Museum zien". 8 uur nam. Wijkgebouw 't Boshuis (Hoflaan) Ledenverg. Ned. Chr. Vrouwenbond Leiden-Zuidwest. Spr. W. M. van An- del over de gevaren van de grote stad 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht (Jacobazaal)Receptie Zakenjubileum J. M. J. Post. 2.30-4.30 uur nam. Doelenkazerne: Expogé. Voorlich tingsavond Produktschap Groente- en fruit. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's getuigen te 7.25 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur n.m. Ons Centrum (Hooigracht): Huma nistisch Verbond. Spr. dr. W. J. Jong. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Schouwburg: Schoolvoorstelling voor K. en O. van „De zeereis" door de Nieuwe Komedie. 2.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. R'dams Philharm. Orkest o.l.v. Dean Dixon, m.m.v. Edith Peinemann. 8 uur nam. Vroom en Dreesmann: Internatio nale stoffenmodeshow. 10.30 uur v.m. en 2.30 en 4 uur n.m. Café Aniba: Jaarverg. Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus „Het schikken van voorjaarsbloemen" o.l.v. C Kriest. 8 uur nam. Koningstraat: Eerste steenlegging Koningskerk 3.30 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. Ecclesia. 8 uur nam. ZATERDAG Restaurant Van der Heijden: Gro ningeravond Ver. „Grunnegerlaan". uur n.m. Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sa crum". „De Huzaren". 8 uur non. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare lezingen te 15.30 en 17.00 uur. Wachttorenstudie Jehovah's getuigen 14.00 en 18.30 uur. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur van. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. Spr. Jan Hof man. 8 uur n.m. De Lakenhal. Ledenvergadering en Dia-avond Ver. „Oud-Leiden". 7.30 uur n.m. Gulden Vlies: Leidse Assurantieclub. Causerie R. Sodenkamp „Van drijven de boomstam tot atoomschip". 8 uur n.m Stadsgehoorzaal (Foyer)K. en O. Causerie mr. Henrik Scholte. „De mar meren archipel". 8 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN AcademieTentoonstelling werken van Theo Blom en Wilfred Voet. Werk dagen 8 30-12 30 en 2-5.30 uur (zater dags en zondags gesloten) (tot 24 fe bruari). 14.00 Cello-recital. 14.10 Radio Filharrn. ork. en solist. 15.00 Consumentenbe scherming in België, lezing. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.30 Ham mondorgelspel. 17.50 Regerlngsuitz.: Plaats en functie van het Kon. Inst. v. d. Tropen. H. Offerhaus, alg. secr. spreekt over de adviserende taak ten aanzien van internationale projecten. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Dansork. en zangsolisten. 19.00 V. d. kinderen. 19.10 VARA-varia en lichte gram. 19.20 Een woord voor goede verstaanders, lezing. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Zestig Jaar levens ervaring. lezing. 20.50 Lichte gram. 21.05 Een rustig huis. hoorsp. 21.55 Het puik van zoete kelen, muzikale lezing. 22.30 Nws. 22.40 Hart op de tong. act. problemen. 22.55 Vloolreci- tal. 23.20 Jazzkron. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN-PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(Jn van 18-20 uur) Schön wie der Junge Frühling Madonna, du bist schöner als der Sonnenschein Kann denn Liebe Sllnde sein? In enaer Nacht im Mal Ich hab' doch einmal geküsst Sine Nachtigall, sing La Paloma, Sextet Fritz Schulz Reichel; Dancing in the dark (Schwartz), Twilllght time (Ne- vins), Unchained melody (North), Or kest Bert Kaempfert; Guten Tag, lie- bes Glück Einmal von Herzen ver. llebt sein Und wieder geht eii schöner Tag zu Ende; Ich küsse ihr Hand. Madame - Roter Mohn - Schö- ner Gigolo - Wenn du einmal dei Herz verschenkst. Sextet Fritz Schul Reichel; Funny talk (Brtlsewitz), Only those In love (Singleton); There, I've said It again (Evans), Orkest Be Kaempfert; Es war einmal eine Liel - Schliess delne Augen und traume Durch dich wird diese Welt erst schöd Zwel rote Rosen, ein zarter Kuss - Fi3 eine Nacht voller Seligkeit - Wenn ein junger Mann kommt - lm Café- de h Palx. Sextet Fritz Schulz Reichel] Roulette (Stanford). Fritz Schulz Refl chel; Only once (Robic). Orkest Ber] Kaempfert; La marche nuptiale (Bras, sens), Juliette Greco; I wonder whej my baby's coming home (K. Goell)] Jackie Davis; Out of nowhere (Hey man). Erroll Garner Trio; Wein' nichi mehr (Mure). Gus Backus: Oh. oh Antonio (Murphy), Orkest Kurt Edel hagen: My foolish heart (Victa Young), Orkest Ray Anthony; All mi love (Durand), Caterina Valente; It' easy to remember (Rodgers), Georr Shearing Quintet: You were thei (Coward), Orkest Victor Silvester: Rus ticanella (Cortopassi), Sextet Renat Carosone; O mafiuso (Carosone). id Bemardine (Mercer), id.; St-Lou' blues (Handy). Orkest Pee Wee Huni Skokiaan (Msarurgwa), Orkest Hors Wende; LI per II (Viezzo), Willy Alber tl; Let's dance (Stone). Orkest Stev Allen; Smoke gets in your eyes (Kern Orkest Werner Müller; A romper coco (-), Los Espanoles; Teddy tm Toad (Neai Hefti), Midnite blue (Ne2 Hefti), Lil' Darling (Neal Hefti), Or? Count Basle; Dlctv (Nat Pierce). Bluel for Jean (Nat Pierce). Far east (Nsi Pierce). Nat Pierce Quintet. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. kinderen. NTS' 17.35 Internationaal jeugdjourn. Ker- ken: 17.45-18.05 Jeugdprogr. over bijbel. NTS: 20.00 Journ. en weerove: VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20, Ontmoeting. TV-politlefllm. 21.00 Oi onderwijs. NTS: Interland goochele wedstryd tussen Engelse en Nede: landse goochelaars. VARA: 22.35 Spoi BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Ilome Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansei 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14,( Nws. 14.10 Licht progr. 14.40 Pianorec tal. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorspe, 17.00 Vespers. 17.45 Lezing of voord 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 191 Nws. 19.15 In the South-East, regl: naai progr. 20.00 Kamermuziek. 20' Round Britain Quiz. 21.40 Soldate liedjes uit de eerste wereldoorlog 22 Gitaarrecital. 23.00 Nws. en ber. 23 Voordr. 23 45 Pari. overz. 24.00 Nw en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dae 12.31 Gevar. muz. 13 31 Popul. rm 14.31 Licht progr. 14.45 V. d. kleutei 15.00 V. d. vrouw. 16 00 Liederen f ballades met ork. en solist. 16.31 Mi bil het werk. 17.15 Mrs. Dal's dae 17.31 Lichte gram. v. d. leugd. 18. Gevar. muz. en ber. 19.33 Sport. 19 Hoorso. 20 00 Nws. en lourn. 20 31 G var. muz 21 00 Sportnulz 21.31 Hoe SDel. 22 31 Lichte muz. 23.30 Nws. snort. 23Al Gram. 0.31 Lichte mi 0.55-1.00 Nws. Nnrdwestdeutscher Rundfunk, 309 12.00 Muziek voor blaasinstr. 13. Nws. 13.15 Operamuz. 16.00 Symfoni orkest. 17.45 Gram. 19.15 Kamermi 20.20 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.15 Kami muz. 22.50 Jazzmuz. 23.15 Lichte gra 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 0.30 Gra 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Symfonle-ork. 13 Pianomuz. 14.15 Kamermuz. 19.00 N' 23.10 Kamermuz. 23.45 Planorecit 23.53-24.00 Nws. Lakenhal: Tentoonstelling Ap Sok Werkd. 10-4 uur. zon- en feestdagen 1-4 uur (tot 5 maart) Lakenhal: Tentoonstelling „De 50 best verzorgde boeken van 1960". Werk dagen 10-4 uur; zondag 1-4 uur (tot 5 maart) Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geoiugle en Mineralo gie. v d Werfpark 1; Ten toonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen '2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen in Egypte" (tot 18 maart). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur zondag 1-5 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dag. 10-5 uur zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Luxor: „Vergelding". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag: 3. 6 45 9.15 uur. Studio: „De president". A.l. Werkd 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Lido: „Slachtoffers van hun driften' 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Casino: „Zuster Luc". 14 Jaar. Werk dagen 2 en 7.30 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Re\: „De strop wacht". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Strijd om de vrij heid". Trianon: „De kanonnen van Na va. rone". 14 Jaar. Werkdagen: 2 en 7.30 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Astra-theater - Wassenaar Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur: „Onder Spervuur naar Tobroek" (14 Jaar). Zondag 7 en 9 15 uur. maan dag en woensdag 8 uur ,,Van de Brug af gezien". 18 laar. Donderdag 8 uur „Rue de Prairies". 18 Jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Vallen en opstaan. A.l. Weekeindedlenst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tand arts W. Frijllng, tel. 21873. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend voor spoed eisende gevallen: Apotheek D C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. B() geen gehoor van Uw huisarts m specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Brussel. 324 en 484 ni. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte grs 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 12 Beursber. 13.00 Nws. 13 15 Planorecit 13.40 Kamermuz. 14 00 Schoolrad 15.00 Gevar. gram. 16.00 Beursber. 16 Engelse les. 16 21 Lichte gram. 16 Vlaamse kamermuz 17.00 Nws. 17 Kamermuziek. 17.50 Boekbespr. 18 Gram. 18.10 Lekenmoraal en filoso: 18.30 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Klai beeld over het missieleven. 20.15 zoekDroer. 21.30 De zeven kunst 21.45 Lichte muz. 22.00 Nws. Pianosnel. 22.25 Volksmuz. uit Sch land en Joego-Plavië. 22.55 Nws. 23.' 23.15 V. d. zeelieden. 484 m.: 12.03 Le monde en musiq 13.00 Nws. 13.15 Grom. 14.03 Symfo conc. 15.03 Lichte gram. v. d. Jeu 15 30 Gram 16.08 Lichte gram. 1' Nws. 18.30 Moderne Jazzmuziek. 19 Muzikaal feuileton. 19.30 Nws 26 Chansons. 21.45 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). fs 2 d a a Amsterdam zwaar bew w 3 4 Den Helder geh oew wnw 6 5 Ypenburg zwaar bew wnw 3 6 Vllssingen geb bew. w 4 5 Eelde zwaar bew w 4 De Bi:t geh bew. w 2 5 Twenthe zwaar bew. wzw 2 2 Eindhoven geh bew. wzw 1 4 Z.--Limburg geh bew. zzw 4 3 -12 Helsinki sneeuw z 5 Stockholm onbewolkt w 3 2 Oslo onbewolkt w 4 3 KopenhageD zwaar bew. w 11 4 Aberdeen licht bew. nw 2 1 Londen regen w.stll 5 Brussel geh bew. w.stil 4 Luxemburg geh bew. w.stll 1 Parijs geh bew. w.stil 3 Bordeaux mist zzo 1 2 Grenoble onbewolkt w.stll -2 Nice geh. bew. nnw 6 8 Beriyn zwaar bew. w 6 4 Frank'ort gen bew. wzw 2 3 München gen bew. wnw 1 1 Zllrlch licht oew w.stll -5 Genève onbewolkt w.stll -4 Locarno onbewolkt w.stil -4 Wenen zwaar bew w 6 3 InnrorucF z*aar bew w 1 -5 Belerano reh bew w 4 -4 Athene zwaar bew. n 3 Rome zwaar bew w.stil 1 Alaccio zwaar bew no 4 4 Madrid onbiwolkt w.stil -0 Mallorca onbewolkt w.stil 1 Lissabon onbewolkt nnw 4 8

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2