'liIM rvsw* BART EN HENK KRAAN NAAR WERELDKAMPIOENSCHAP FD KLAVERBLAD Bijeenkomst plattelandsvrouwen in Nieuwkoop gezellig evenement WINTERJONGERENDAG TROK VEEL BELANGSTELLING Kaïigeroes-dames te sterk voor CSVD >-0 Florida toneel van de strijd SINDS 1769 Sportsplinters Veel belangstelling voor de films en de voordracliten Agrariërs bijeen in Treslong te Hillegom Voorzitter Joh. de Veer jr. Letten op de kwaliteit VOORRANG: Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 14 februari 1962 Vierde blad no. 30579 'SpORtKf vAnSyanöAAQ! Bart en Henk Kraan uit Oude Wetering, Europees kampioen in de Flying Dutchman-klasse, zullen Nederland vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschappen voor F.D.'s in Florida. Deze titelstrijd zal daar van 3 t.m. 10 maart in de Tampa-baai worden gehouden en een bijzonder sterke bezetting krijgen. ..Kalm is te zwaar" vindt Herberger Sep Herberger, de trainer van het Duitse elftal heeft gisteren in Keu len verklaard dat Helmut Rahn we gens gebrek aan conditie voorlopig niet in aanmerking komt voor het Duitse elftal. Herberger zei verder dat Rahn vorige week bij de wedstrijd F. C. KölnSC Enschede ruim 3 kilo te zwaar was en slecht had gespeeld. Bovendien kan hij een individualist als Rahn op het moment niet in het Duitse elftal gebruiken. Over de wens van R-han om aan gewezen te worden voor het Duitse elftal, dat naar het wereldkampioen schap voetbal in Chili gaat zei de trainer; „Dat ligt aan Rahn zelf. Ik weet niet of hij in staat is zijn vorm van enkele jaren geleden terug te vin den. Ik heb echter nog geen gelijk waardige vervanger voor hem gevon den." Helmut Rahn, die momenteel 32 jaar is. heeft 40 maal in het Duitse elftal gespeeld. MOTORSPORT Cross in Gemert zeer sterk bezet De Belgische en Nederlandse ploegen voor de jaarlijkse motorcross interland ,die zondag 25 februari op de Handelse bergen bij Gemert wordt gehouden, zijn compleet. In totaal zullen 40 Nederlanders het tegen een gelijk aantal Belgen opnemen. Het Nederlandse team komt in zijn sterkst mogelijke samenstelling uit en het zal ongetwijfeld trachten re vanche te nemen voor de nederlaag van het vorig jaar. Tot de Nederlandse rijders beho ren: Broer, Albert, Piet en Jan Dirkx, Ad Verhoeven, Ad Jansen, Piet v. d. Oever, Kees Griekspoor, Al- bert de Wit, Ben Hartelman en Joop Heyboer. De Belgen plaatsen hier tegenover: Wilbert en Albert Baeke, Walter Baeten, Bervoets, Bresseleers, Schaillet en Slechten. WIELRENNEN Nederlandse ploeg naar Tunesië Mik Snijder (Halfweg), Wim Dieperink (Barchem), Bert Boom (Enter), Jos Linders (Roosendaal), Eugene Beckers «Schaesberg) en Jaop de Waard (Rijsoord) zullen Ne derland vertegenwoordigen in de Ronde van Tunesië. Aan deze etap pewedstrijd, die van 20 tot en met 31 maart a.s. wordt gehouden, zullen Rusland, Egypte en Libië voor de eerste maal deelnemen, voorts heb- en Oost-Duitsland, Zuid-Slavië, Bel gië, Oostenrijk en Zweden toegezegd een ploeg te zullen sturen. De leider van de Nederlandse equi pe is Evert van Mokum. Tegelijkertijd wordt in Florida een FD-week gehouden, waaraan de Ne derlandse reserveploeg voor de we reldkampioenschappen. de Rotter dammer Ben Verhagen, die samen vaart met Henk Könst uit Aalsmeer, zal deelnemen, evenals Gülcher uit Naarden. ,Gülcher is de ontwerper van de Flying Dutchman-boten en secretaris van de internationale FD- organisatie „Mustang' Henk Kraan, die uiteraard zeer te spreken was over deze uitzending, vertelde ons dat zijn broer en hij in hun eigen boot. de roemruchte „Mus- tang" zullen varen, die reeds half januari per schip naar Amerika is ge stuurd. In deze ..Mustang", die voor jaar 1961 nieuw van de jachtwerf van Doesburg in Loosdrecht is gekomen, zijn de gebr. Kraan vorig jaar natio naal en Europees kampioen gewor den. De gebr. Kaan, die een paling- handel hebben, zullen 25 februari per vliegtuig naar Amerika vertrekken en half maart in Nederland terugkeren. Het is wel moeilijk om hun zaak zo lang in de steek te laten, maar zij hebben er een mouw aan weten te passen. „Een dergelijke kans moet je met beide handen aangrijpen", aldus Henk Kraan, „al zal de tegenstand zeer zwaar worden". Deelnemers In de eerste plaats krijgen zij het op te nemen tegen de wereldkam pioen in de FD's, de Italiaan Capio en voorts met de Noor Peter Lunden. Olympisch kampioen van Rome, de Deen Voch. oud-Europees kampioen en zilveren medaille-winnaar in Rome. Voch zal bovendien als be manning krijgen zijn beroemde land genoot Elvstroem. die niet minder dan viermaal Olympisch kampioen in de Finn jollen is geweest. Verder zullen van de partij zijn de oud- wereldkampioen in de FD's, de Nieuwzeelander Tasker en de oud- BILJARTEN Onder voortdurende sneeuwval heeft de 29-jarige Fransman Charles Bozon gistermiddag in Chamonix de slalom van de FIS-wereldspelen ge wonnen. Charles Bozon had voor de beide manches over een parkoers van 450 meter lengte, hoogteverschil 200 meter en 74 poorten resp. 69.10 en 72.57 sec nodig. „De Bollenstreek" De uitslagen van het district de Bollenstxeek van de K.N.B.B. luiden: Klasse C (extra rondejCentraal —Flora 0-6; ViosDe Engel 4-2; SoldaatjeVios 4-2; De EngelCen traal 2-4, De EngelFlora 4-2. Klasse D (extra ronde)De Turk 3De Turk 2 2-6; Oude PostOude Haven 6-2; LutoBerg en Dal 4-4; PassageDe Turk 1 4-4; Piet Gijs Amicitia 4-4; SportConcordia 4-4; De Turk 2Luto 5-3; Berg en Dal —Oude Post 2-6; ConcordiaPiet Gijs 6-2; Oude HavenDe Turk 3 7-1; De Turk ISport 4-4, Amicitia —Passage 2-6. Klasse E I: Amicitia 2Centraal 2 6-2; De BeursSoldaatje 2 5-3; Flo ra 2Royal Sport 4-4; Royal Flora 2 0-8; Centraal 2De Beurs 8-0; Royal SportAmicitia 2 8-0. Klasse E II: Piet Gijs 2—BVB 6-2; Centraal 3Passage 2 2-6; Vios 2 De Engel 2 6-2; BVB—Vios 2 0-8; De Engel 2—Zeekant 6-2; Amicitia 3— Centraal 3 5-3Passage 2Piet Gijs 2 4-4. Klasse F I: De Engel 3Zeekant 2 2-6; Passage 3Amicitia 4 5-3; Sport 2Soldaatje 3 4-4; Oude Post 2De Engel 3 5-3; Zeekant 2Pas sage 3 6-2; Amicitia 4Sport 2 6-2. Klasse F II: Soldaatje 4Zeekant 3 4-4; Vios 3—BVB 2 4-4; Luto 2— De Beurs 2 6-2; Zeekant 3—Luto 2 2-6; De Beurs 2Vios 3 5-3; Oude Post 3Soldaatje 4 5-3. Klasse F III: De Engel 4Oude Haven 2 8-0; Amicitia 5Vios 4 6-2; De Beurs 3Piet Gijs 3 4-4; Luto 3 —De Engel 4 4-4; Oude Haven 2 Amicitia 5 4-4; Vios 4De Beurs 3 7-1. Klasse F IV: De Beurs 4Concor dia 2 6-2; De Engel 5Centraal 4 0-8; Zeekant 4Amicitia 6 6-2; De Engel 5De Beurs 4 4-4; Concordia 2Zeekant 4 6-2; Amicitia 6Cen traal 4 4-4; De Beurs 4Centraal 4 4-4. Europees kampioen Dietricht (West- Duitsland). Geselecteerden Zaterdag 17 en zondag 18 maart zullen de door de wedstrydcommissie van de Koninklijke Verbonden Ne derlandse Watersportverenigingen geselecteerde zeilers voor een eerste oefen-weekeinde in Medemblik bij eenkomen. Daarna worden deze trainings bijeenkomsten een eerste voorbe- reidine vcor de Olympische zeilwed strijden van 1964 bij Tokio voor lopig wekelijks gehouden. Medemblik werd gekozen omdat de omstandigheden daar veel gelijkenis vertonen met die welke in Tokio kun nen worden verwacht en om de zeil- technisch gunstige ligging. Dank zij de gelden die uit de sport- totalisator zijn toegezegd zullen zei lers die van deze selectie-groep deel uitmaken kunnen worden uitgezon den naar de wedstrijden om de Dra gon Gold Cup. de Finn Gold Cup en de Europese kampioenschappen twee mans- en eenmanszwaardboten. SCHAKEN Seinposttournooi In Noordwijk is gisteravond de eer ste ronde van de finale-vierkampen van het Seinposttoernooi gespeeld. Reeds eerder waren de laatste par tijen uit de voorronden gespeeld: Th. Piketmevr. Timmer 10, Th. Ad miraalTh. P. van den Berg 10. In de finale-groep 1 versloeg Wes- tra en Etmans resp. Demmendal en Th. Piket. Westra kreeg met wit in een Franse partij een scherpe ko- ningsaanval. Na vele verwikkelingen resulteerde een eindspel van toren en drie pionnen tegen twee lopers, waar bij ondanks taai verzet van Dem mendal de pionnenovermacht zege vierde. Th. Piket koos met zwart tegen Etmans een foutieve opzet, waardoor zijn koningsvleugel in het geheel niet tot ontwikkeling kon komen. Noodgedwongen rocheerde Piket lang, maar sneuvelde toen in enkele zetten aan een mataanval. In groep 2 wist De Groot deze keer wel van mevrouw Timmer te winnen. Laatstgenoemde liet zich door een zeer dubieuze aanval in een Holland se verdediging overbluffen. J. J. Piket won regelmatig van Admiraal. In groep 3 blunderde Bizot tegen Hoek, en De Lange verloor van Van den Berg. De uitslagen: Groep 1: R. D. Wes traW. G. Demmendal 10, M. D. Etmans—Th. Piket 1—0. Groep 2: mr. A. de Grootmevr. H. G. Timmer 10, J. J. PiketTh. Admiraal 10. Groep 3: ds. R. C. de LangeTh. P. van den Berg 01, F. HoekJ. J. Bizot 1—0. De tweede ronde zal vrijdag ge speeld worden, met in de eerste groep de ontmoetingen EtmansWestra en PiketDemmendal. HOCKEY Norris begint op 1 maart a.s. De Indiase hockeytrainer Reg Nor- ris zal zyn werkzaamheden bij de KNHB met ingang van 1 maart aan vangen. Hij zal hoofdzakelijk wor den belast met de training van de Nederlandse jeugd en van de top- jeugd in de districten. Voorzover Norris niet is bezet met deze training zal h(j beschikbaar zijn voor trai ning van de jeugd in de verenigin gen. Een zestal zaterdagmiddagen zal Norris een centrale training voor de Nederlandse jeugdelftallen houden en ieder district krijgt circa zes we ken de beschikking over de Indiase trainer. In Zuid-Holland zal hij van 12 april tot 24 mei werkzaam zijn. Ï.V-- Een eigen geheim, dat al 2 eeuwen wordt bewaard, geeft de krachtige geur en de verkwik kende smaak aan GEBRAND MET DE RIJKDOM DER EEUWENOUDE ERVARING KOFFIEBRANDERIJ HET KLAVERBLAD LEIDEN De Nederlan^ise ploeg die zater dag deelneemt aan de jaarlijkse cross in het Belgische St.-Lambrechts- Woluwe is als volgt samengesteld: Hein Cujé Joep Delnoye, Frans Ku- nen, Fons Veldhuizen, Klaas de Ruy- ter, Dick de Bruin, Theo Roelofs en Joop de Wit. Het lieve sommetje van 300.000 dollar (ongeveer 1.080.000 gulden» is de Amerikaan Floyd Patterson, we reldkampioen zwaargewicht, aange boden indien hy deze zomer te Mon treal zijn titel wil verdedigen tegen de Canadese kampioen Bob Cleroux. Een evenement voor de plattelandsvrouwen, die in de Rijnstreek wonen, is telkenjare de z.g. Rijnstreekdag, waarop leden van alle afdelingen van de bond bij elkaar plegen te komen. Dit jaar was de afdeling Nieuwveen aan de beurt om deze dag te organiseren. Aangezien men in Nieuwveen niet over een ge legenheid beschikt om een dergelijk massaal bezoek te kunnen ontvangen werd het feest in Nieuwkoop gevierd. Ruim 200 dames uit alle hoeken van de Rijnstreek verenigden zich om dit festijn bij te wonen. Omstreeks 10 uur kwam men tezamen in de grote zaal van Sporthotel De Koker, die voor deze gelegenheid met vlaggen en bloemen fleurig was versierd. Er heerste tijdens de aankomst van de verschillende afgevaardigden een gezellige drukte en de zaal was spoedig geheel bezet. Alle afdelingen hadden afgevaardigden gezonden, Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Hazerswoude, Koudekerk. Aarlanderveen, Nieuwkoop, Nieuwveen, Rijnsaterwoude, Woerden. Woubrugge en Leiden. wen heeft z.i. hieraan heel veel ge daan, door het geven van voorlich ting op allerlei gebied, het stimuleren van cultureel werk, zoals het doen houden van lezingen, muziekvoor- drachten en het bijbrengen van waardering voor de kunst. Hy gaf duidelijk blijk van zijn waardering voor het belangrijke werk van de bond en sprak de hoop en het ver trouwen uit, dat het werk van de plattelandsvrouwen in steeds wijdere kring waardering en ingang zal vin den, in het bijzonder in de bloeiende Rijnstreek. De directrice van de Kon. Julianahuishoudschool, mejuffrouw R. C. de Vries, gaf een uiteenzetting over de mogelijkheden, welke de meisjes van het platteland hier vin den. Het onderwijs is wel bijzonder op het plattelandsleven ingesteld. Geschiedenis De Nieuwveense afdeling kreeg hierna gelegenheid aan bydrage aan deze dag te leveren. Mevrouw C. Uyt- tewaal-Van Veen had zich in de ge schiedenis van Nieuwveen verdiept en daar een gedicht op gemaakt. Tien dames droegen dit gedicht om beurten voor. Deze bijzonder aardig' Volleybalcompetitie CSVD heeft Kangeroes in Delft geen moment kunnen be dreigen. Guus Verhoekx c.s. staken weliswaar niet-m „zon dagse" vorm, maar de service, de pass, kortom de hele spel- verzorging was bij de Leidse formatie zoveel beter dat de zege er .van meet af aan in zat. CSVD kwam tot een beter verweer als destyds in het Gymnasium. De Kan- geroes-service scoorde tenminste geen series directe punten. Tot het opzet ten van een behoorlijke aanval kon den de Delftse dames echter maar niet komen. In de eerste set werd het nog een spannende finish omdat Kangeroes de teugels wat te ver liet vieren en bij 12—12 moeite had de cadans weer te pakken te krijgen. Het werd na wat nerveuze schermutse lingen aan het net 1512 voor Kan geroes. In de 2e en 3e set waren de Kangeroes in ieder geval zo attent, dat CSVD niet meer gevaarlijk kon worden, 15—11 en 15—10! Prognoses Het programma voor de hoofd- en overgangsklasse luidt voor de Leidse ploegen voor deze week: Dames overgangsklasse: Donderdag Gymnasium: PWZVC 2, 20 uur. Heren hoofdklase: Vrijdag, Gym.: ,HVLLibanon'50, 21 uur. Overgangsklasse A: Donderdag, Gymnasium: PWAchilles, 21 uur» Overgangsklasse B: Vrydag, Gym nasium: PW 2—DES 2, 20 uur. Het zal voor Hans Kwestroo en zijn mannen in het Gymnasium zeer moeilijk worden om Libanon'50, even als in het begin van de competitie in Rotterdam op de rand van een ne derlaag te brengen. Het vertrouwen in eigen kunnen is weg bij de rood- baadjes en het resultaat daarvan is een grote reeks nederlagen. Het trieste van de zaak is dat die neder lagen met wat meer doorzettingsver mogen overwinningen hadden kun nen zyn. We hopen, dat de pupillen van Han van der Werff tegen de Rotterdammers, de gedachten van te moeten winnen nu eens loslaten en alleen maar zullen trachten goed vol leybal te spelen. Prognose: 0f! De heren van PW 1 gaan een niet bijzonder moeilijke wedstrijd tegemoet tegen Achilles. De Delftenaren be vinden zich in de onderste regionen van de ranglijst en dat zegt natuur lijk al het nodige. Prognose: 30. Wat PW 2 zal gaan doen tegen DES 2, dat de punten evenals de blauwwitten, goed kan gebruiken, is een open vraag. Technisch zal de ba lans wel doorslaan naar de Hage naars, maar de prestaties van de DES-reserves zijn dit seizoen zeer matié'. Prognose: 2—2. Dames Tenslotte de dames van PW. Van haar verwachten wij een overtuigende winst op ZVC 2. De gang zit er weer in bij mevr. v. Galen c.s. en tech nisch heeft PW ten opzichte van ZVC 2 een duidelijk overwicht. Prognose: 3—0. Uit alle delen van de provin cies Zuid-Holland en Noord- Holland waren dinsdag platte landsjongeren naar Hillegom ge komen om de winterjongeren dag van de Jongerenorganisatie van de Hollandse Maatschappij van Landbouw bij te wonen. De Beurszaal van „Treslong" was tot de laatste plaats bezet toen de voorzitter, de heer Joh. de Veer jr. uit Schagen. zijn openingsrede „De tijd voor zijn" Uxtsprak. De heer De Veer begon met te zeg gen, dat de ontwikkeling van de Europese eenwording meebrengt, dat de jonge plattelanders en agrariërs zich niet uitsluitend meer mogen bezig houden met regionale en na- internationale contacten uit te bou- in toenemende mate inspannen de internatiionale contacten uit te bou wen en Europees leren denken. De landbouw heeft zich steeds be hoorlijk aangepast aan de verand- derde omstandigheden en slaat ten opzichte van de partners in het E.E.G.-verband zeker geen slecht fi guur. Het is nodig de rbeidsmetho- Voor de bakwedstrijd waren veel lekkernijen ingezonden, zo- dal de jury geen gemakkelijke taak had. V.l.n.r. de dames C. Af. Oudshoorn en P. C. de Vries en de chefkok van Treslong, de heer C. Flentge. (Foto L/D Holvast) den aan te passen waar dit mogelijk is en op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen op agrarisch gebied. Wanneer in de toekomst een vrije Europese markt een feit wordt, zo vervolgde de heer De Veer, dan zal de kwaliteit van de produkten een veel belangrijker invloed hebben op de prijs dan tot nu toe het geval is. Daarom zal de boer op zijn bedrijf meer op de kw.liteit moeten gaan letten en zullen de producenten door middel van hun afzetcoöperaties steeds meer aandacht moeten beste den aan de vraag van het publiek. Streekverbetering Ook schonk de heer De Veer aan dacht aan de sociale ontsluiting van het platteland door de streek verbetering in combinatie met de ruilverkaveling. De ervaringen met de streekverbeteringen hebben be- 1 GEGEVEN wordt. wezen, dat zeer goede resultaten mogelijk zijn. Er zijn echter nog vele streken die verlangend uitzien naar de ruilverkaveling. Na gewezen te hebben op het be lang van het volgen van cursussen en op de samenwerking met de oude ren, bepleitte de heer De Veer ten slotte de intensivering van uitwisse lingsprojecten, vooral naar de EEG- landen. Toneel en muziek Een zeer gevarieerd programma werd hierna de jongeren aangeboden. De muziekgroep „De Plajo's", ge vormd door leden van de afdeling Hoeksche Waard, strooide vrolijke klanken de zaal in, Geertje van Dorp uit Hazerswoude declameerde enkele verzen, leden van de afdeling Ouder en Nieuwer Amstel oogstten veel suc ces met de voordracht. „Er was eens een 1961" en „De Hajo's uit Hazers woude hielden de aanwezigen ook aangenaam bezig. Het hoogtepunt van de middag was de opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Cupido in 'n speelse bui!" van Han de Beukelaere door de to neelgroep van de afdeling Ouder- en Nieuwer Amstel. Onder de bekwame regie van Coby Schuttel werd dit amusante stuk met veel vaart over het voetlicht gebracht. De jeugdige toneelspelers (sters) hadden met dit blijspel de eerste prijs behaald in de toneelwedstrijd 19611962 van de j onger enorga nisatie Een dankbaar en langdurig applaus van de stampvolle zaal viel de ama teurs ten deel. Een dansje Het avondprogramma droeg een gezellig karakter. Er werd gedanst in de Beurszaal op de muziek van „Down Town Jazz Band" onder leiding van Roefie Hueting en het trio van Jac. v. d. Heeft verzorgde de leiding en begeleiding van het dansprogram- ma in de restaurantzaal. De confe rencier en Imitator Frans van Duns- schoten, The Melton Brothers en The Crocksons met acrobatiek, zorg den voor een prettige afwisseling van het dansfestijn. In de ruime hal van Treslong had den de jongeren een expositie inge richt, die vele bezoekers trok. Men kon er fraaie handwerken en weef werk bewonderen, er waren foto's te zien van de fotowedstrijd „De jonge renorganisatie in dez etijd" en de re sultaten van de provinciale huisvlijt- handenarbeid-, hobby- en bakwed- stryden hadden ook aller aandacht. Men kreeg een goed beeld van wat de plattelandsjongeren in hun vrije tijd doen en van het werk van deze organisatie. Deze winter-jongerendag is bijzon der geslaagd. Dat kwam mede door het aantrekkelijke programma dat het bestuur had samengesteld. Door deze dag is de onderlinge band weer verstevigd en heeft men nieuwe con tacten kunnen leggen, want het komt niet zo vaak voor dat agrarische jon geren uit Schagen en Middelhcrnis elkaar ontmoeten. DRIE BURGEMEESTERS Van hun belangstelling gaven voorts drie burgemeesters blijk nl. burgemeester Kammenga van Nieurr- veen. Van der Weijden van Nieuw koop en Hoogenboom van Ter Aar. Mevrouw v. d. Griend, die als af gevaardigde van het provinciaal be stuur aanwezig was sprak namens dit bestuur een kort woord en vestig de hierbij tevens de aandacht op de jubileumdag van de Bond, welke op 17 april a.s. in het Kurhaus te Sche- veningen zal worden gehouden. Waardering Burgemeester Kammenga sprak vervolgens namens de gemeen ten Nieuwveen, Zevenhoven en Ter Aar. Na dank gebracht te hebben voor de uitnodiging schetste hij hoe vroeger het platteland op velerlei ge bied bij de stad ten achterkwam, een achterstand welke in de loop der ja ren vrijwel is weggevallen. Het werk van de Bond van Plattelandsvrou- WATERPOLO Alleen NEMEN aio er zeker van r>ent, dat voorrang ook door de ander Stevig pak slaag voor de Sleutelstad Degenen, die gisteravond naar de Overdekte zijn getrokken om daar De Sleutelstad te zien winnen van DAW uit Alkmaar, zijn bedrogen uit gekomen. De veronderstelling, dat de Leidenaars kansen hadden in dit duel was niet te bout. Sleutelstad had het vry goed gedaan in de voorron de en DAW had in Alkmaar, dus in eigen water, gevoelig verloren van LZC. Maar gisteravond was er slechts een ploeg, die speelde: DAW. Met een vaart en een techniek alsof de Alk- maarders klassen hoger thuis hoor den. overspeelden zij Sleutelstad dat geen hand behoorlijk aan de' bal ken krygen. DAW won met 9-1. Het enige Leidse '.oelpunt kwam van de hand van de oude rot Wim van Rooyen. Door dit resultaat is Sleu telstad uitgebekerd. Zoals bekend is. heeft LZC zich reeds in de tweede ronde geplaatst, maar de tegenstander was tot dus- De plattelandsvrouwen bijeen. (Foto Leidsch Dagblad) lofzang op Nieuwveen werd met een hartelijk applaus beloond. Films Het volgende programmapunt be stond uit de vertoning van een drie tal films. Men zag een imposante film over de haringvangst, .Het schot is te boord", een fraaie kleurenfilm over de „Tuin als hobby" en een zeker niet minder fraaie poppenfilm, „Een droom wordt waarheid". Dit filmprogramma werd verzorgd door het Rijkstuinbouwconsulent- schap uit Amsterdam. Voordracht Het middagprogramma bestond uit het optreden van de voordrachtskun stenaar, de heer J. van Ruiven uit Oostzaan. Hij declameerde twee ge dichten t.w. „Het Leven" van Dirk Witte en „Kinderen van ons Volk" van Anton Coolen. Daarna bracht hy het op bijzonder boeiende wijze het toneelstuk „Het Chinese Landhuis" tot leven. verre onbekend. Na de strijd EZC stratiecijfer was 700.00 auto's. Tokio tobt met (le verkeersdrukte De verkeerspolitie van Tokio heeft besloten dat binnenkort zware vrachtauto's tussen 8 uur 's och tens en 8 uur 's avonds niet meer in 's wereld grootste stad zullen mogen rijden. Deze maatregel zal tussen 15 en 20 april in werking treden. Auto bussen met toeristen zullen tijdens de spitsuren, van 16.00 tot 18.00 uur, niet meer op straat mogen zyn. Deze maatregelen zijn genomen om te voorkomen, dat het verkeer in de stad zo intensief wordt, dat men beter kan gaan lopen. De politie van Tokio is er van overtuigd, dat als er geen maatrege len worden genomen het verkeer in juli van dit jaar volkomen geblok keerd zal zyn door de verkeersmid delen Er komen elke maand in Tokio 10.000 auto's bij! Het laatste regl* (Enschede)-Rotterdam II weten de Leidenaars dat Zij ln Amersfoort de mannen uit het oosten zullen tref- ferv Als de maatregelen van de Tokiose politie succes hebben zullen zij ook in andere grote steden van kracht worden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7