f „TWISTEN" terwijl wacht LADDERWEDSTRIJD STADSNIEUWS m Leiderdorper P. Hillebrand ontving Koninklijk Brons LEÏDSCH DAGBLAD ZATERDAG 10 FEBRUARI 1962 De „Twist", de dans die ondanks veel tegen stand, toch bezig is de wereld te veroveren, vindt bij veel jongeren grote aan hang. Het is weer een nieuwe ra ge waarbij we ons voor de zoveelste maal afvragen hoe lang ze duren zal. Talloze „tieners' zijn in de Twist- ban geraakt en komen er zo gauw niet meer uit. Hoe U er ook over mag denken, een goede lichaams oefening is zij zeker: het „Twisten" werkt de lenigheid in de hand. Dat is in elk geval een goed ding! Altijd heeft een nieuwe dans zij het de „Black Bottom", de „Charleston", de „Cha-cha- cha" of de „Rock and Roll" korte tijd haar aantrekkings kracht behouden, tot ze in elkaar flopte omdat de aar digheid er raadselachtig genoeg! ineens af was. Ik ken slechts èèn dans, die door de jaren haar ere plaats behoudt: de elegante wals, waarvan geen enkel ge slacht afstand doet. Zij zet de traditie der vorige eeuw luisterrijk voort, in schril contrast tot al hetgeen de breinen der dansexperts uit denken aan de vreemdste ca priolen. De romantiek blijft althans in dit opzioht bewaard. De „Twist" wordt op deze twistzieke wereld niet alleen in de danszaal bedreven. Wie er een reisje voor over heeft kan in Amsterdam in een dameskapperszaak te recht. waar alleen „tieners" toegang hebben. „Chef-kapper" is daar de 18-jarige Hennie Bruins die samen met de kapster Betty Broers het „Twist"-kam- pioenspaar van Amsterdam vormen. Zo af en toe wordt er ten gerieve van enthousiaste klanten een demonstratietje gegeven op de tonen van de juke-box, die ook,al zo best in het rumoerige wereldje der „tieners" past. De beschikbare ruimte lykt me wat aan de benauwde kant, maar goede „Twisters" kijken blijkbaar niet op een paar centimeter meer of minder. De cliëntèle schijnt het zo tussen het onduleren door wel leuk en interessant te vinden. Ze krijgt een gratis lesje van twee deskundige jonge lui en dat verhoogt het twij felachtige genoegen om naar de kapper te gaan. Het verkort bovendien de tijd, die nodig is om als een perfect gekapte jongedame weer op straat te verschijnen. Voor oudere dames zou dit misschien ook aan te bevelen zijn. Bij al haar getwist over de uiteenlopende onderwerpen van de dag, zouden zij mis schien een extra-Twistje kunnen maken bij wijze van vermageringskuur. Als opge luchte wezentjes zweven zij dan sierlijk de straat weer op, bewonderend door de he ren nagestaard, niet alleen om heur prachtig geondu- leerde lokken, maar ook om de slanke lyn, die haar, dank zij het „Twisten" in de schoot gevallen is. Het is alleen zo jammer dat niet iedere kapperszaak over een „kampioen Twister" beschikt. Die vermagering door mid del van de „Twist" blijft dus voorshands voor ydele dames een ydele illusie FANTASIO Belgische dieven bedivelmen vrouw (Van onze Brusselse correspondent) Belgische dieven hebben gisteren een nieuwe truc toegepast om een slachtoffer onschadelijk te maken. Dat wil zeggen: nieuw voor België, maar in vele detective- en griezel verhalen reeds „vertoond". Te Pittem, een klein plaatsje tus sen Kortrijk en Brugge, drongen namelijk twee mannen het huis van een jonge weduwe binnen, zy gaven voor agent te zijn van een verzeke ringsmaatschappij en zy deden po gingen haar een verzekering te doen afsluiten. Toen dat niet lukte haalde daarop een van de mannen plotseling een flesje met chloroform te voor- schyn en hield dat de dame onder de neus. Zij viel in zwijm. De twee kerels maakten van die gelegenheid gebruik haar huis te doorzoeken, doch zy hadden pech want zy vonden niet meer dan 500 Belgische franken, oftewel nog geen 40 gulden Nederlands geld. Enige tijd later kwam de moeder van het slachtoffer op bezoek en zy sloeg alarm. De dochter werd weer by ken nis gebracht en de politie begon een onderzoek. Tot nu toe zonder resul taat. Klacht van Bonn bij de V.N. over Oost-Dnitsland De Westduitse Bondspresident Heinrich Lübke heeft gisteren in West-Beriyn, waar hy reeds een dag of wat op bezoek is, ervoor gepleit de toestanden in Oost-Duitsland onder de aandacht van de Verenigde Naties te brengen. Alle beschikbare mate riaal daarover moet verzameld wor den, zei hij, om op een bepaald ogen blik een klacht tegen het Oostduitse regime by de V.N. aanhangig te kun nen maken. De president zei dit op een byeenkomst van de raad van onderzoek voer kwesties van de her eniging van het Westduitse ministe rie voor kwesties geheel Duitsland betreffende. Onze schaakrubriek TONEELJUBILEUM CRUYS VOORBERGH Op 22 februari e.k. zal in de Ko- ninklyke Schouwburg te Den Haag. tydens een officiële gala-avond het 40-jarig jubileum van de acteur Cruys Voorbergh feestelyk worden gevierd. Daarna zal tydens een tour nee door het land in diverse steden deze jubileum-voorstelling worden ge speeld om op 31 maart in de Kleine Komedie te Amsterdam een serie van 3 weken, te beginnen met een gala avond voor de hoofdstad. Opgevoerd wordt 't stuk „Voor het laatst Lady Baxter" van Hans Keuls. Als byzon- derheid kan nog worden opgemerkt dat op de avond van 22 februari de gala-avond in Den Haag de heer Voorbergh ook op de televisie te zien zal zyn, en wel in de K.R.O.- uitzending van „De rode pullover" eveneens geschreven door Hans Keuls Hierin speelt Cruys Voorbergh de rol van de politie-commissaris, terwyl hy op de planken het misdadige ele ment ve' olkt. De opgave en oplossingen van de opgave 89 t/m. 96 zyn: Opgave 89: wit: Kg3, La6, Ld2, pion a5. Zwart: Kh8, Ld8, Pa3, pionnen b6 en c7. Wit aan zet wint. 1. Lc3t, Kg8; 2. Lc4t, Pxc4; 3. a6, b5; 4. La5, Pxa5; 5. a7 enz. Opgave 90. Wit: Kal. Pe6, pion h5 Zwart: Ke8, Pf5. Wit aan zet, wint. 1. Pg7t, Pxg7; 2. h6, Kf7; 3. h7. Opgave 91. Wit: Kal; Tc7, Td4; pionnen a7, b6. Zwart: Ka3; Db 3; Pb8, Pc6, pion a4. Wit aan zet houdt remise. 1. Txa4, Dxa4 (Kxa4 dan a8 Dt) 2. a8D—Dxa8; 3. Ta7t, Pxa7; 4. b7!, Dxb7 pat. Opgave 92. Wit: Kal, Lel, pion nen d2 en d4. Zwart: Kb4, La4, pionnen a5, b5, b3, d5. Wit aan zet, houdt remise. 1. d3t, Ka3; 2. Lb4t, Kxb4; 3. Kb2 en zwart is pat. Op 2. Axb4; 3. Kbl, b2 en wit is pat. Opgave 93. Wit: Kbl, Da8, Lf6, Pg8, pionnen g3, g5 en h4. Zwart: Kh5, pionnen b2, b3, g4 en g6. Wit geeft mat in drie zetten. 1. Dal, bxalt; 2. Lxal, b2; 3. Pf6 mat. Opgave 94. Wit: Kfl, Tf8 Tg3, Pe2. Zwart: Kal, Lc3 x pion h2. Wit geeft mat in drie zetten. 1. Th8, Lxh8; 2. Tg7, Lxg7; 3. Pg3 mat. Opgave 95. Wit: Kf6, Ta7, pion nen f7 en f5. Zwart: Kf8, Tg3, pion a2. Zwart aan zet. houdt remise. 1Ta3; 2. Txa3, alD; 3. Txal pat. Opgave 96. Wit: Kf4, Tal, Lf5, pion a7. Zwart: Ka8, pionnen b7, b6, b5, b4, b3. Wit geeft mat in zes zetten. 1. Lbl b2; 2. Ta2, b3; 3. Ta3, b4; 4. Ta4, b5; 5. Ta5, b6; 6. Le4, mat. Goede oplossingen ontvangen van: J. A. Duiser, M. D. Bergman, J. Bonsel, D. Hoek, C. J. Hakemulder. Verder 7 goede oplossingen van:: dr. Kwee Swan Liat en C. Witte- man; 6 van N.N.; 5 van J. v. d. Eikhof en G. J. van Dissel en P. Spierenburg jr. By opgave 94 gaat 1. Tg2 niet op, wegens 1Lel! Op. 2. Kxel, Kxg2; op. 2. Th8, Lh4. In opgave 93 gaat 1. Df3, gxf3; 2. Ph6, f2; 3. g4t niet op, want hierop volgt 3Kxh4. De stand na opgave 96 luidt: J. A. Duiser (I) 72 p.; M. D. Bergman (I) 66; D. Hoek 59; J. Bonsel (I) 50; dr. Kwee Swan Liat 49; C. J. Hakemulder (I) 34; A. Spierenburg 17; C. Witteman 17; N.N. 16; J v. d. Eikhof 14; en Gert-Jan van Dissel 5. De prys gaat dus naar J. A. Duiser. De Amerikaanse politie heeft by een inval in een huls te Brooklyn 200.000 valse bankbiljetten van tien dollar in beslag genomen. De bewoner van het huls is in hechtenis genomen maar de politie gelooft niet dat hy een van de hoofdpersonen ln deze vervalsingszaak is. Twee drie-zetten. A Waffl 1 1 1 ld 1 i n I IS 1 1 ab cd e f g h Wit geeft mat in drie zetten. B b r Cf 1 Éi a yV: "t üf ƒ41 Wit geeft mat in drie zetten. Oplossingen: A (Th. Gerbec) 1. Ph6!, gxh6 (Da8: 2. Pf7t, Kg8; 3. gh7 mat) 2. g7t, Kxg7; 3. Dal mat. B (Blumenthal) 1. Lh2!f g3; 2. b8D, gxh2; 3. Dh2 mat. Westen torpedeert ninderactie in de lucht van Russen De drie Westeiyke mogendheden hebben woensdag en donderdag Sow- jetrussische pogingen om het verkeer in de luchtcorridors tussen Berlyn en West-Duitsland te hinderen verydeld, aldus heeft een geallieerde woord voerder gisteren in West-Beriyn mee gedeeld. De Russen hadden voor de beide genoemde dagen beperkingen van vlieghoogte geëist omdat de Russische militaire toestellen van de corridors gebruik zouden maken. De Westeiy- ken wezen deze eis van de hand. Er hadden zich geen incidenten voorge daan en er waren geen Russische vliegtuigen in de corridors waarge nomen. Vliegtuigen van de Britse lucht macht voor het vervoer van troepen zyn naar vliegvelden in West-Duits land gebracht naar aanleiding van het jongste Russische optreden ten aanzien van de luchtcorridors naar Berlyn, zo heeft een woordvoerder van de R.A.F. in Bonn bekendge maakt. De toestellen hebben woens dag en donderdag in de corridor tus sen Hamburg en Berlyn gepatrouil leerd. PRINSES BEATRIX NAAR ST. ANTON Prinses Beatrix Is vanmorgen met haar vriendin, mevrouw Renée Brad- brookSmithRöell naar St.-Ank- ton (Oostenrijk) vertrokken. De Prinses zal daar ongeveer 14 dagen verblijven. WIJZIGING ARBEIDSWET HORECAPERSONEEL De staatssecretaris van Sociale Za ken heeft een voorstel tot wyzlging van de Arbeidswet 1919 met betrek king tot zondagsarbeid van Horeca- personeel ingediend. Staatssecretaris Roolvink stelt voor een clausule in de wet aan te brengen volgens welke de norm van 17 zondagen blijft gehandhaafd, doch by algemene maatregel van bestuur op niet minder dan 13 kan worden teruggebracht mits daartoe vergun ning ontvangen wordt. De belemme ring om in byzondere gevallen aan hotels en koffiehuizen afwyking toe te staan wordt daartoe opgeheven. De S.E.R. heeft zich met dit voor stel verenigd. Een regeringscommissie ln India heeft klachten over achterultstelllng van de achtmlljoen Sikhs verworpen. De uit drie man bestaande commissie was ln november gevormd om een onderzoek naar deze klachten ln te stellen na een 48 dagen durende vas tenperiode van 76-Jarlge leider Tara Slngh. Politie-toneel in „Den Burcht" „Een mop met een baard" bleek geheel nieuw te zyn. Het was het to neelstuk in drie bedryven van „G. van Voorne", dat de toneelvereniging van de Politie-Amusementsvereniging gisteravond in „Den Burcht" voor de leden van de afdeling Leiden van de Ned. Politie Bond opvoerde. Het was een vrolyk spel, waarvan de aanwezigen vanaf het eerste tot en met het laatste bedrijf genoten hebben. Dit komische toneelstuk week in zoverre niet van de vele soortge- lyke produkten af, dat de onmoge- lykste dingen mogelyk bleken te zyn en dat de inhoud ervan onderge schikt was gemaakt aan dolkomische situaties. De grootste verrassing kwam echter, toen bleek dat de schryver van het stuk „G. van Voor ne" niemand anders bleek te zyn dan regisseur, hoofdrolspeler G. A. N. Comelisse. Als toneelspeler toonde de heer Cornelisse zich een plankenkoorts- vrye routinier, die voortdurend domi neerde. De overigen bleven echter be slist niet onder de maat. Met name zouden wij de heer J. van der Sluis willen vermelden, die met zyn zeer krachtige stem een uiterst dwaze ex- militair op de planken zette. Natuur- lyk ontbrak de hulp-in-de-huishou- ding-met-haar-op -de -tanden niet. Het was een rol die geknipt bleek te zijn voor mevr. M. W. S. Bor-Leen- heer. De overige tonelisten mevr. F. G. Bosscher-Mulder, mej. M. G. van Weerlee, mevr. A. Lodema-Mol en de heer G. C. Klay droegen allen het hunne by tot het welslagen van deze gezellige toneelavond. De heer J. Alphenaar leidde het bal, dat na toneelstuk en verloting de aanwezigen nog geruime tyd by een hield. Smalfilm Liga Gisteravond kwam de Leidse Smal film Liga in Maison v. d. Heyden voor een werkavond bijeen. Op deze drukbezochte avond hield het lid, de heer E. Timan, speciaal voor begin ners, een lezing over de opbouw van het scenario. Hierby kwam naar voren, dat het belangrykste is, dat men by het schryven van een sce nario rekening houdt met de realise ring in filmbeelden. Na de pauze lichtte Emile Timan op het doek be paalde fouten toe. Hierbij werden onder andere een gevoelige familie film van de familie Klarenbosch en een vakantiefilm van de heer De l'Ecluse gedraaid. Op de volgende werkavond zal nader worden inge gaan op technische moeilykheden by de opnamen. Bijbelweek Bemoedigend resultaat De afdeling Leiden van het Ned. Bybelgenootschap kan met grote vol doening terugzien op deze week in een deel van de Sleutelstad gehou den bybelactie. By vele woningen kwam het niet alleen tot een deur- postgesprek, doch kon de bybel of een psalm- en gezangenboek worden achter gelaten. Rekende de Amster damse leider van deze bijbelactie, de heer Deurloo, op een totale „omzet" van circa f. 800.-, het zyn er f. 1900 geworden. Voor de ruim 60 mede werkers (sters), die onder leiding van dr. P. J. Schoonheim avond aan avond in touw zijn geweest, is dit een bemoedigend resultaat. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden. Woonhuis Utrechtse Veer in bod: f. 9.100,— is uit de hand verkocht. Woonhuis Oranjegracht 109/109a in bod: f. 4.300,koper: H. D. van Wei zen te Oegstgeest voor f. 4.625, Pakhuis met bovenwoning Han senstraat 20 in bod: f. 4 200— en woonhuis Cronjéstraat 8/8a in bod f. 3.000,zyn niet verkocht. Jeugdorkest De Burcht in juni naar Lens In de jaren na de oorlog heeft het in Noordwest-Frankryk gelegen stadje Lens in het departement Pas- de-Calair de nodige bekendheid in Frankryk verworven door het inter nationale muziekfestival, dat aldaar telkenjare in de maand juni onder auspiciën van het gemeentebestuur wordt georganiseerd. De zeer vele, goede en veelal in fraaie uniformen gestoken harmonie- en fanfarekorpsen, die Frankrijk telt, rekenen het tot een niet geringe eer een uitnodiging te ontvangen om diit Jaarlyks muziekfestyn by te wo nen. Daar de organisatoren er enige jaren geleden toe zyn overgegaan eveneens een aantal muziekgezel schappen uit andere Westeuropese landen tot deelname uit te nodigen, kreeg het „Ville de Lens-muziekfes tival" een internationaal karakter. Dit brengt uiteraard met zich mee, dat de „muziek-scouts" van Lens de niet gemakkelyke taak hebben in diverse landen contact op te nemen met die muziekgezelschappen, die aan zeer hooggestelde eisen voldoen en in aanmerkine komen voor een uitnodiging tot deelneming aan het grootse muziekfeest. Dat de faam van het Leidse Jeugdorkest en Drum band „De Burcht" inderdaad wel tot zeer ver buiten Leiden is doorge drongen moge genoegzaam blijken uit het feit. dat de jeugdige Leidse muziekambassadeurs de vererende uitnodiging ontvingen op 23 en 24 juni a.s. het tweedaags muziekfesti val in Lens mee te komen helpen op luisteren en ons land dit jaar te ver tegenwoordigen. Dat het thans bijna 100 muzikantjes tellende orkest met drumband deze unieke uitnodiging maar al te gaarne heeft aangeno men, behoeft geen betoog. De secretaris van het bestuur van de Afrikaanse Nationale Bond van Mozambique, Mallinga Mllllnga, heeft te Addis Abeba gezegd dat de Portu gese autoriteiten de veelgebruikte taal Swahlll hebben verboden. Degenen die gebruik maken van het Swahlll, wor den zwaar gestraft, zy worden be schouwd als „soldaten van Nyerere", de onlangs afgetreden minister-president van Tanganjlka, die er op uit zyn de Portugezen uit Mozambique te ver- dryven. Veertig jaar in touw en staal Vrydag 9 februari vierde de heer P Hillebrand zijn veertigjarig jubi leum als werknemer van de N.V. Vcreenigde Touwfabrlekcn. De jubi laris is werkzaam in de afdeling Slaalkabelfabriek. waar hij de func tie vervult van strengendraaler. De heer Hillebrand is niet alleen een prima vakman, die ln de loop der meters staalkabel heeft vervaardigd, maar een medewerker, die zijn kwa liteiten van geest en hart steeds ln dienst heeft gesteld van zyn col lega's ln het bedryf. Van diverse personeelsverenigingen is hy voorzitter geweest en van de Visclub is hy dit nog. Voorts is hy vanaf 1951 lid van de kem. die later is overgegaan in de Ondernemings raad .waarin hy nog steeds een ge zien en gewaardeerd vertegenwoor diger van de staalkabel fabriek is. Gisterochtend werd hy, in gezel schap van zyn echtgenote, getrouwde zoons met hun echtgenoten, dochter en broer, door de directie ontvangen. De directeur, de heer H. B. Haanap pel, die in zyn toespraak tot de jubi laris aan diens activiteiten herinner de, prees hem om zijn trouw aan het bedryf en bracht hem dank voor alles wat hy in het belang van de staalkabelfabriek en het personeel van het hele bedryf heeft verricht. Spreker zeide, dat de directie trots is zo vele jubilarissen in het bedryf te hebben. Voor de vele activiteiten, die de ju bilaris in zyn vrije tyd ten behoeve van de vrye-tydsbesteding van zyn collega's heeft verricht, waardoor hy onttrokken werd aan zyn gezin, bracht de directeur ook mevrouw Hillebrand hartelyk dank! Spreker voegde by zyn woorden van dank ook zyn beste wensen voor de toekomst. Tenslotte overhandigde hy hem onder applaus der aanwezi gen, het Vererend Getuigschrift van de Ned. My. voor Nyverheid en Han del met de daarby behorende zilve ren draagspeld, een gouden armband horloge en een geschenk onder cou vert. Brons Burgemeester K. v. Diepeningen constateerde, dat het een jubilaris toch wel voldoening moet schenken, dat hem zoveel goeds wordt toege- WARMOND „Steeds Vooruit" De uitslagen van de door de tafel tennisvereniging „Steeds Vooruit" gespeelde competitie-wedstryden lui den: (dames) Steeds Vooruit 1-ATTC 2 7-3 (heren), Te Werve 3-Steeds Vooruit 1 7-3, Den Burcht 4-Steeds Vooruit 3 7-3 (Junioren) Baronie Steeds Vooruit 3-7. Op 12 februari speelt Steeds Voor uit 2 een thuiswedstryd tegen TOV 3. WASSENAAR Burgerlijke Stand Geboren: Rudolf G„ zn van J. van Roon en G. C. J. Tuin; Margaretha. dr van P. van Duljvenvoorde en M. Schaaphok; Philip P.. zn van P. H. Oooskens en H. A. N. M. Gonsalves; Deslrée C. H. A„ dr van H. B. van den Berg en C. H. van den Berg; Emile J„ zn van L. J. M. Kenens en D. J. de Groot; Bartholomeus J„ zn van T. A. N. van der Kley en B. A. H. van der Klaauw; Johannes, zn van J. Bors- boom en C. V. M. H. Joosten; Catha- rlna M. C., dr van L. P. Borsboom en A. H. A. Oudshoorn. Ondertrouwd: J. den Hartog en N. L. Westerhoff; A. W. Noort en A. Boom. Getrouwd: J. H. G. Gerritsen en P F. M. Kuijpers; G. A. Bouman en H. M. H. Jansen. Overleden: C. van de Peppel, 64 Jr E. van 't Slot, 40 Ir; C. A. M. van Vlerken, 63 Jr; A. Brasser, 56 Jr; A. Schllstra, 58 Jr; A. M. van der KooiJ, 56 Jr; W. Pegels, 48 Jr. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jeroen, zn van H. RIJckborst en P. F. Bosma; Margaretha Jacoba Harrlëtte Francoise, dr van R. Kooien en Y. F. Fruneaux; Andreas Adrlanus Maria, zn van A. G. M. Otten en E. P. L. Voorhout; Kim Andrew, zn van W. J. Humphreys en E. S. van Eede; Selma, dr van P. A. Yperlaan en T. Visser; Rudolf, zn van C. A. Griffioen en S. C. v. d. Berg; Grada Johanna, dr van J. v. d. Heyden en A. J. Wagenvoort; Agnlta Catharina, dr van J. de MooU en J. C. Slewe; Ineke, dr van J. Apon en H. E. Gerrltzen; Irene Antoinette, dr van A. R. Tegelaar en C. M. Haze- noot. ONDERTROUWD C. J. Snelderwaard en J. M. van Deuzen; L. Storteboom en M. H. de Vleeshouwer; H. Ju en J. M. Schaap; C. F. A. Blom en D. G. Schruer; H. C. H. van Dordrecht en A. M. H. C. Lochtman; J. A. van Gelderen en L. Dekker; W. Kramers en A. Meyer; J. Heijmans en C. M. Glesen; J. J. Heems kerk en G. G. M. Helversteyn; J. Bo- Directiewisseling bij Maarse Kroon De heren J. Maarse Wzn en W. Maarse Wzn hebben zich terugge trokken uit de dagelykse leiding van de N.V. Autobusonderneming Maarse en Kroon te Aalsmeer. Zy zyn be noemd tot leden van de raad van be stuur als de heer J. G. Flink te Hil versum, tot dusver adviseur van de N.V. Tot directeuren van de N.V. zyn benoemd de heren mr. H. A. Hoed er W. G. Maarse Jzn. wenst en waardering wordt betuigd. Het was spreker een genoegen te mo gen meedelen, dat het H.M. de Ko ningin had behaagd de heer Hille brand de bronzen medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. Nadat de burgemeester de versier selen van de koninklyke onderschei ding op de revers van de heer Hille brand had aangebracht, bood de be- dryfsleider der staalkabelfabriek, hoofdingenieur D. J. v. d. Moortel, de jubilaris en zyn familie in sym pathieke bewoordingen zyn geluk wensen aan. De bedryfsleider der vezelafdeling, de heer I. Vogelenzang evenals zyn chef. de heer H. J. Ding jan, sloten zich by de vorige spreker aan. De heer A. de Kruiff, vertegen woordiger van de bazen in de Onder nemingsraad bood namens deze groep zyn hartelijke gelukwensen aan, waarna de heer J. Th. Hensing na mens de Ondernemingsraad de jubi laris in het byzonder prees om zijn kameraadschap. Hy deed zyn geluk wensen vergezeld gaan van een kist sigaren. De heer J. v. Wieringen bood ver volgens mevrouw Hillebrand een boe ket bloemen aan. waarna de heer J. W. v Weeren namens het jubileum fonds mevrouw Hillebrand een doos bonbons en de jubilaris een geschenk onder couvert aanbood. De jubilaris zelf getroffen door zovele en zo welgemeende blyken van waardering van hoog tot laag on dervonden, sprak tot ieder een dank woord waarin de humor niet ontbrak. dyn en M. B. H. Roessen; W. M. Lager- berg en M. W. Vink; H. T. J. A. van Kampen en J. Mosselman; N. Buiten dijk en A. Kijk in de Vegte; L. van den Burg en W. J. Kok; G. H. A. te Dorsthorst en J. de Munck. OVERLEL. _,N J. de Rooij, 75 Jr, man; J. M. van der Pluljm. 79 Jr. w.v. H. J. Sloos; W. M. Kok, 44 Jr, man; A. van der Mey, 7* jr. man; M. H. Koet, 82 Jr. e v. L. v. d. Linden; A. G. A. Geerlings, 2 maand in, zoon. De Amsterdamse koopman J. de Vos wist gisteren in de Cramer-gracht in de hoofdstad dit vloermatjete verschalken. De snoek, die zich na een half uur gewonnen gaf, had een leng te van 110 centimeter en woog ruim 25 pond. Gunstig jaar voor VW Onder voorzitterschap van ir. P. J. v. d. Zanden heeft de VVV-Wasse- naar in café Van der Zalm de jaar lijkse algemene ledenvergadering ge houden. In zijn inleidend woord her innerde de voorzitter eraan, dat het afgelopen jaar belangrijk is geweest, omdat kort voor Pasen het eigen in- formatiekantoor in de Johan de Wittstraat in gebruik genomen kon worden. Een van de ervaringen die overigens overal elders wordt opge daan is, dat een redelyke verde ling van zomergasten over de be schikbare adressen een uiterst moei- lkije zaak is. De voorzitter kondigde aan, dat binnenkort een nieuwe folder over Wassenaar zal verschynen. Ook in het jaarverslag van de secretaris werd herinnerd aan de openstelling van het informatiekan toor, dati n het eerste seizoen goede diensten heeft bewezen, ook al bleef aln gevolg van het slechte weer het aantal bezoekers beneden de ver wachtingen. Er werden in totaal by- na 3000 inlichtingen verstrekt. Aan het einde van het jaar werd in het kantoor een agentschap van de NZHVM gevestigd. In het afgelopen jaar zyn het ere lid, de heer H. van Elk en oud-be stuurslid, de heer F. Damave de ver eniging door de dood ontvallen. Aan het einde van het jaar bedroeg het ledental 334. waarvan 145 gewone leden en 189 buitengewone leden. De penningmeester deelde mee. dat de exploitatierekening over 1961 werd afgesloten met een tekort van f2187.78. Een belangrijk deel van dit tekort zal naar wordt verwacht, ge dekt worden door een subsidie van de gemeente. De bestuursverkeizing had tot re sultaat dat de heren H. P. Wouwe naar en P. Zonneveld werden her kozen. De contributieregeling werd ongewijzigd een kleine wijziging buiten geschouwing gelaten voor 1962 vastgesteld. De begroting voor 1962 werd vastgesteld met een ge raamd exploitatietekort van f 1800. De heer W. Bruynzeel te Zaan dam heeft meegedeeld, dat bij wijze van proef enkele naar Australië ge- emlgreerde, doch daar teleurgestelde gezinnen de gelegenheid te willen geven naar ons land terug te keren en ln zyn bedryf te werk gesteld te worden. De kosten van de overtocht neemt het bedryf voor zijn rekening zoals het ook de hulsvesting der ge zinnen waarborgt. Een en ander onder de voorwaarde dat gerepatrieerde emi granten minstens drie Jaar in dienst 'lijven. Unilever Is voornemens ln 1964 ln de gemeente Duiven (by Arnhem) in het kader van de Euromarkt een groot research-laboratorlum te openen op gebied van de levensmiddelenvoorzie ning. uitgezonderd margarine, oliën en vetten. In het nieuwe laboratorium zal een grote wetenschappeiyke staf te werk worden gesteld. Het hoofdbestuur van het Ver bond voor Veilig Verkeer deelt ten aanzien van de door de minister van Verkeer en Waterstaat overwogen ver hoging van de leeftijdsgrens voor bromfietsers van 16 tot 18 Jaar mede van een dergelijke verhoging geen voorstander te zyn. Het streven naar een grotere veiligheid op de weg zal, naar de mening van het Verbond, geen oplossing vinden in het kunstmatig beperken van het verkeer. De Nederlandsche Vereenlglng van Tweelingen, ten dienste van weten schap en volksgezondheid, organiseert met Pinksteren a.s. een groot inter nationaal congres voor tweelingen en meerlingen uit Nederland, Duitsland, België en Luxemburg. Volgens mededelingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek had ln het vierde kwartaal van 1961 de uitvoer van land- en tulnbouw- produkten een waarde van f 1 249.3 min. dat ls f44 3 min (3.4 minder dan ln het 4e kwartaal 1960. De officiële heropening van Ma- durodam. in Den Haag. zal op 4 april geschieden door de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay. Ter gelegenheid van de op 17 maart tydens de 64e Flera dl Verona (Italië) te houden Nederlandse dag zal de minister van Landbouw en Vis serij. mr. mr. V. G. M. Marynen. de tentoonstelling bezoeken. De gezamen lijke Nederlandse Inzending op de ten toonstelling omvat o.m. fokvee. vlees, pluimvee en eieren, pootaardappelen, schapen, veevoeders en landbouwma chines. In Oost-Beriyn ls een kaartsys teem Ingericht van alle personen die sedert 1957 Oost-Dultsland verlaten hebben en aan de hand waarvan men ook de achtergebleven verwanten ln het oog kan houden. MARKTBERiCHTEN AALSMEER, 9 februari C V. Cen trale Aalsmeerse Veiling G A Serin gen: Mad. Stepman 4 kop per tak 75 -135, Idem 2 kop per tak 45— 59 Ma rie Legray 4 kop per tak 40- -62. 2 kop per tak 3540, Prunus triloba per tak 35—52 .Idem serrulate per Uk 100 195. Forsythia per tak 3550. Sneeuwballen per Uk 4580.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7