A'D AM-RIJNKANAAL VRAAGT 260 MILJ. Scherpe kritiek op maatregelen tegen varkenshandelaren Selectie oriëntatie centrum gevangenen Gebrs. Winter Plan in 15 jaar uitgevoerd Senaat niet enthousiast over taak gewijzigde kinderbijslag KRIS-KRAS TE PAS EN TE ONPAS Doorlichtingvan 4 a 500 gedetineerden in vier weken Gizenga naar eiland Gasfornuizen M. BLITZ Centrifuges Stofzuigers Verlichting Voor schilderwerk BUNGALOW OF LANDHUIS Noordwijkerhout LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 9 FEBRUARI 1962 (Van onze Amsterdamse correspondent) ..Een scheepvaartverbinding is als een pijp als je de voorkant wijder maakt, moet je de verbindingen ook verwijden". Deze beeld spraak bezigde de Amsterdamse burgemeester mr. G. van Hall gistermiddag, staande op de sluisdeur van de schutsluis te Tiel, die een doorvaartwijdte heeft van 18 meter. De duwvaarteenheden. die in de Rijnvaart een goede toekomst blijken te hebben, zijn 19 meter breed en kunnen Amsterdam dus niet bereiken. De burge meester doelde met zijn vergelijking op de verbetering van de havenmond te IJmuiden, waarvan het effect voor de Amsterdamse transitohaven wordt bedreigd door de huidige situatie in het Am sterdam-Rijnkanaal, die niet op het toenemend verkeer van en naar Amsterdam is afgestemd. Een gezelschap belangstellenden heeft gisteren op uitnodiging van de vereniging „De Amsterdamse-haven" en de afdeling voorlichting van de gemeente Amsterdam de knelpunten in het Amsterdam-Rijnkanaal beke ken. De plannen voor algehele ver betering liggen gereed maar de uit voering zal gezien de hoge kosten (circa 260 min gulden) over 10 k 15 jaar worden uitgesmeerd. Belangrijke verbeteringen zyn echter reeds binnen 2 3 jaar te verwachten. Ir. P. A. Pijnacker-Hor- dijk van Rijkswaterstaat te Utrecht, somde deze projecten op: verhoging van de spoorbruggen te Weesp en Utrecht (bij Demka-fabriek en Dou- we Egbertsfabriek) welk drietal van 5,50 m op 8,65 m zal worden gebracht, verruiming van de beruchte kanaal- bocht bij de Demka-fabriek te Utrecht en verruiming van de voor- I haven bij Tiel, opdat uit Duitsland j komende duwvaarteenheden hier op- nieuw kunnen worden gearran geerd voor verdere vaart naar Am sterdam, waardoor de hoofdstedelijke haven althans voorlopig voor een be perkte duwvaart bereikbaar zal zijn. men begint in 1963 en over 2 a 3 jaar gereed zullen zijn, staan op het verlanglijstje de bouw van tweede schutsluizen te Wijk bij Duurstede, Ravenzwaay en Tiel (kosten: drie maal 30 miljoen gulden), eventueel een tweede sluis bij Vreeswijk en verbreding van het gehele kanaal tussen Amsterdam en Tiel tot 100 meter, welke verbreding op meer dan 50 miljoen gulden wordt geraamd. Oost-Diiitslamls boeren maken zich niet druk Volgens het Oostduitse communis tische blad „Neues Deutschland" moet Oost-Duitsland meer levens middelen invoeren dan het van plan was wegens de tekortkomingen van zijn collectieve boerderijen in het af gelopen jaar. Deze extra invoer maakt het noodzakelijk, dat meer hoogwaardige i ndustrieprodukten, landbouwmachines en kunstmest worden uitgevoerd, als Oost-Duits- land tenminste niet wil afzien van deze invoer van hoognodige artikelen voor de economie en de bevolking, aldus het blad. Eerder had men van Oostduitse zijde ontkend dat men tot invoer van levensmiddelen zou overgaan De Oostduitse pers wijdt in de laat ste tijd veel aandacht aan de nood zaak van meer orde op de boerde rijen. Waarnemers in Oost-Berlijn ne men aan dat de publikaties in de Oostduitse pers erop wijzen dat er binnenkort nieuwe wetten voor de landbouw zullen worden afgekondigd waarbij de hoeveelheid lande n vee die de boeren particulier mogen be zitten, wordt beperkt. De Eerste Kamer kan weinig enthousiasme opbrengen voor de algemene kinderbijslagverze kering, zoals die thans wordt voorgesteld. Het herhaaldelijk gewijzigde ont werp van wet wordt naar mening van vele leden niet meer gedekt door het begrip „algemene kinderbijslag". Vele menen, dat deze verzekering op een andere-én-betere-manier tot stand gebracht had kunnen worden, indien men in de Tweede Kamer tenminste de consequentie van een mogelijk uit eenvallen van het kabinet had aan gedurfd. Door aan te sturen op een „haalbare zaak", niet in sociale, maar in politieke zin, d.w.z. haalbaar met behoud van het kabinet waar bij eerder ingenomen standpunten ingrijpend werden gewijzigd of zelfs prijsgegeven en waarbij tegenstanders van kinderbijslag voor stemden en voorstanders tegen moet thans de Eerste Kamer oordelen over een com plex wetsontwerpen, welke met een zware politieke hypotheek zijn be last. Gebrekkig Vele andere leden konden zich met de onderhavige gewijzigde wetsont werpen verenigen, maar ook zij kon den niet enthousiast zijn over de ge- Europees belang Tien jaar geleden is het Amster dam-Rijnkanaal officeel geopend. Sindsdien zijn de smalle keersluizen bij Zeeburg, die toegang geven tot het Amsterdamse IJ. vervangen door een 50 meter brede keersluis en zijn elders in het kanaal kleine verbe teringen aangebracht. De spectacu laire ontwikkeling van Amsterdam als Rijnhaven, die van grote natio nale betekenis is en binnenkort zelfs een Europees belang zal zijn, heeft geleid tot het principe-besluit alle plannen in de komende 10 15 jaar te verwezenlijken. Behalve de werken, die binnen af zienbare tijd In uitvoering komen WILLY (Snip) WALDEN is gaan jagen in Engeland. Niet op groot wild, maar op ideeën. Zoals men wellicht nog weet, ontpopte dit kleinste gedeelte van het snaterende damesduo Snip en Snap zich als een tekstschrijver. Maar de bron, die René Sleeswijk zo onver wacht bleek te hebben aange- boord, borrelde niet overioeldi- gend. Onï nieuwe ideeën op te doen is hij even naar Engeland overgewipt. Hij had er maar één dag voor. Want ..'t Staat in de sterren" draait door en daarin kan men Willy niet mis sen. Intussen staat „Harten is troef" alweer op stapel. Daar zijn teksten voor nodig. En die hoopte Willy in Londen en Bir mingham te vinden. Wij hopen maar, dat hij in zijn haast tijd heeft kunnen vinden om te luisteren. IN St.-LIDWINAZIEKENHUIS in Boxtel slaat men zich luid ruchtig op de borst. Dat kun nen we begrijpen. Ze kunnen trots zijn op een uitzonderlijk medisch succes. Ze hebben het te danken aan Johannes Koop- mans. Die kwam op 10 oktober ter wereld en woog niet meer dan 1060 gram. Toen viel de baby nog 260 gram af, zodat er slechts acht ons over was. Dezer dagen hebben vader en moeder Koopmans de jongste van hun vier spruiten thuisge kregen als een brokje Hollands welvaren, dat kan bogen op een gewicht van meer dan zesen- half pond. Geen toonder, dat men trots is in het ziekenhuis, al heeft men ook wél ivat heim wee naar dat kleine patiëntje, dat zoveel zorg, inspanning en toewijding heeft gevraagd. ZANDVOORT wil niet achter blijven. Het moet en zal ook een pier hebben. „Niemand kan die meer tegenhouden", zei de 76-jarige architect H. Th. Wij- develd gisteren: „Nederland wil die pier". Hij vertrok van Schiphol voor een reis naar Amerika en Zandvoorts burge meester deed hem uitgeleide. Die was er ook vol van. Eind februari komt de pier in de raad. Hij moet negen tot twaalf miljoen gaan kosten. EEN HANDIGE inbreker heeft vannacht een brandkast weg gehaald uit een Haagse slagerij Door een ruitje in te drukken kwam hij binnen. Hij haalde enkele stenen weg, waardoor hij de brandkast (met 700 gul den aan contanten) uit een nis in de muur kon halen. Het ver voer was niet moeilijk. De in breker verduwen met de brand kast in de slagersmand voorop de nieuwe transportfiets, die de slager net en' ele uren tevoren gekocht had en die voor het grijpen stond. brekkige wtfze, waarop aan de in deze ontwerpen neergelegde principiële beslissing vorm was gegeven. Zij ho pen bimien afzienbare tijd op ver vanging door een juistere en meer doelmatige regeling. Vele leden blijven zich afvragen of bij aanvaarding van de gemeen schapsplicht tot financiering van op voeding en opvoeding van de jeugd, de kinderbijslag wel een doelmatige vorm is. Zy menen, dat het dwingend optreden van de overheid dan voor loontrekkenden en zelfstandigen ge lijk zal moeten zyn, zonder discre- minatie. Deze leden bepleitten een algemene regeling met byslag vanaf het eerste kind voor alle gezinnen. De kosten daarvan zouden om sociale redenen zowel uit premies als uit algemene middelen moeten worden bestreden. Persoonlijk Ervan uitgaande, dat de gezins grootte in de zeer persoonlijke sfeer van de ouders ligt, achtten vele an dere leden op grond van het econo misch bestel, waarbij het prestatie beginsel grondslag is van inkomens vorming, de kinderbijslag een nood zakelijke correctie op lonen en in komens. Deze voorziening moge een inkomenscorrectie, maar nimmer een volledige compensatie zijn voor de kosten van opvoeding en onderhoud van het kind. Gepleit wordt voor een toekomstige samenvattende regeling met AOW en AWW alsmede voor een waardevaste bijslagregeling. Nog twee meisjes in België vermist (Van onze Brusselse correspondent) Nauwelijks is het stoffelijk over schot van een van de in België ver miste jonge meisjes gevonden, of er blijken weer twee andere verdwe nen te zijn. Het gaat deze keer om een 15-ja- rig meisje uit Brussel en haar één jaar jongere vriendinnetje. Zij zyn woensdagmiddag samen naar school gegaan. Dat zeiden zij tenminste. Toen het tweetal 's avonds niet thuiskwamen werden de ouders onge rust. Informerend bij de school, ver namen zij dat het tweetal daar niet was gezien. Vervolgens ontdekten zij, dat de meisjes enkele kledingstukken hadden meegenomen. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat zij naar het buitonland zijn vertrokken. Beiden zyn nogal flink uit de kluiten ge wassen. Men tast eveneens nog steeds in het duister over het geval van een ander meisje, de 13-jarige Josiane Paumen uit Herstal bij Luik, dat reeds twee maanden wordt vermist. De ouders hebben gisteren verklaard, dat zij ervan overtuigd zijn dat hun dochtertje nog in leven is. Zij ver wonderen er zich echter over, dat de politie hun zo weinig medewerking verleent bij het zoeken naar het kind. J. VAN ITERSON Keert in september niet in raad terug VOORRANG: Alleen NEMEN aio er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt Tijdens contactbijeenkomst in Alplien Tijdens de gisteren in Avifauna gehouden contactavond de tweede in dit seizoen voor de leden van de Nederlandse Bond van Varkens- 99 Minister Beerman opende (Van onze Haagse correspondent) De minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, heePt gister morgen in de Haagse strafgevangenis het selectie- en orientatie- centrum van het gevangeniswezen geopend. Dit centrum wordt be schouwd als de laatste wetenschappelijke stap op weg naar een verantwoord selectie- en differentiatiesysteem van gedetineerden. Bovendien zullen de bevindingen van dit centrum de grondslag vormen voor de toekomstige nieuwbouw op grote schaal van ge stichten. gaan van het gevangeniswezen om dat bleek dat het tegenwoordige se lectiesysteem wetenschappelijk ge fundeerd moest worden. Het ver drongen cellulaire systeem in Neder land heeft het noodzakelijk gemaakt dat delinquenten slechts in groepen hun straf kunnen ondergaan als zij qua zedelijk peil, geestelijke aanleg en behoeften min of meer gelijk staan. Dit is vastgelegd in de nieuwe beginselenwet op het strafrechtelijk stelsel in Nederland. Een logisch ge volg hiervan is het wetenschappelijk selectiecentrum, dat nu een funda mentele rol gaat spelen in de reali sering. Corrigeren Hergroeperi ng Minister Beerman sprak tijdens de opening over „Onze verplichting een wezenlijke inhoud te geven aan de wederaanpassing van gedetineerden, dit binnen het raam van de vrij heidsstraf". Het selectie- en oriëntatiecenttrum SELOC genoemd, zal volgens minis ter Beerman o.m. de vraag moeten beantwoorden, welke behandelings methodieken nodig zijn voor de spe ciale noden der typologische groepen van gedetineerden. Hieruit zal kun nen voortvloeien, dat een hergroepe ring in bestemming der strafgestich- ten noodzakelijk zal blijken. Door het wetenschappelijk werk van het SELOC, wil men komen tot een typologische indeling van de ge detineerden. Een behandelingsmetho de voor bepaalde typen van gestraf ten zal worden aangegeven, o.m. ten dienste van gevangenisleiding en -personeel. „Pas dan zal blijken" aldus minister Beerman, „in hoever re de thans bestaande differentiatie van de gestichtenbeantwoordt aan de te stellen behandelingseisen. Dit betekent dat de differentiatie van de gestichten eerst dan meer efficiënt kan worden, als deze aansluit op een wetenschappelijk verantwoorde selec tie van alle veroordeelden." 4 werkzaamheden De werkzaamheden van het nieuwe centrum gaan in vier richtingen: on derzoek naar het verleden van de gestrafte, een psychologisch teston- derzoek, observatie en interview. Men rekent 400 tot 500 gedetineerden te kunnen „doorlichten", gedurende een verblijf van vier weken in het SELOC. In de toekomst zal in prin cipe iedere gedetineerde, met een straf van langer dan vier maanden naar het centrum gaan. Jaarlijks worden ongeveer 1800 Ne derlanders met een vonnis van lan ger dan drie maanden naar de ge vangenissen gestuurd. Het Seloc denkt op den duur een versneld on derzoek te kunnen doen, als de nu zeer diepgaande research resultaten heeft opgeleverd. Het initiatief tot het oprichten van het. SELOC, dat onder leiding van 3 psychologen komt te staan, is uitge- 99 De directeur-generaal van het ge vangeniswezen ,mr. E. A. M. Lamers, zei hierover :„Wy verwachten op grond van de activiteiten van het SELOC 'n algehele doorstroming van het gevangenisstelsel met nieuwe im pulsen, waarbij de persoon van de gedetineerde weliswaar centraal staat, maar het doel uiteindelijk toch blijft de maatschappij te bescher men. Niet door het uitbannen van storende elementen, maar door het corrigeren daarvan. ALBANIË WAS NIET WELKOM Albanië heeft bij de andere leden van de organisatie van het verdrag van Warschauw geprotesteerd tegen het feit, dat het niet is uitgenodigd voor de jongste bijeenkomst der aan gesloten landen die op 31 januari en 1 februari in Praag plaats vond. Dit heeft het Albanese persbureau ATA gisteren bekendgemaakt. ATA voegde hieraan toe, dat de zaakgelastigden van Polen, Bulgarije, Roemenië, Tsjecho-Slowakije, Hon garije en Oost-Duitsland van het protest kennis hadden genomen, maar zij hadden geweigerd de nota te aanvaarden. De Tsjechoslowaakse vertegenwoordiger in Tirana, die de belangen van de Sowjet-Unie be hartigt sinds Moskou de diplomatieke betrekkingen met Albanië heeft ver broken, had de voor de Russische regering bestemde nota ook let wil len overbrengen. Maandag 19 februari zal de Commissaris in de provincie Noord-Holland officieel dit nieuwe raadhuis van Aalsmeer openen. De toegang wordt ge markeerd door een ophaalbrug in oude stijl over de gracht voor het hoofdgebouw. Het Belgische persbureau „Inbel" meldt dat de voormalige Kongolese vice-premier Gizenga, die door de re gering in Leopoldstad gevangen is ge zet, is overgebracht naar Boelabem- ba, een nagenoeg verlaten eiland in de monding van de rivier de Kongo. Dit is medegedeeld door Gizenga's neef en aanhanger senator Antoine Kiwewa. Gizenga is, nadat hij, na lang aan dringen der centrale regering, uit Stanleystad in Leopoldstad was te ruggekeerd, aldaar gevangen gezet op beschuldiging van „handelingen, die waren gericht op afscheiding van de Oostprovincie van de rest van Kongo". Twee priesters in Polen veroordeeld In de Poolse stad Lodz zyn twee r.-k.-priesters tot drie jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens het over typen van een Westelijk boek, waar in „de politiek-economische toestand in de Sowjet-Unie, Polen en andere socialistische landen aan kritiek wordt onderworpen". De twee beklaagden, Marcian Kas- salski en Stanislaw Janik, maakten deel uit van de staf van een am bachtsschool in Lodz. Zij zouden van plan zyn geweest om de inhoud van het betrokken boek ter kennis te brengen van geestelijken en leken, zonder dat het staatsbureau voor toezicht op de pers en het openbaar vermaak hiervoor toestemming had gegeven. WEERSATELLIET TIROS IV Betere tv-camera's dan voorgangers De Amerikaanse dienst voor lucht en ruimtevaart heeft gisteren te Cape Canaveral zyn vierde Tiros-weer- satelliet gelanceerd die met een bete re televisiecamera is uitgerust dan de vorige kunstmanen van dit type. De nieuwe Amerikaanse weersatel- liet, de Tiros IV die in de beoogde baan kwam heeft reeds uitstekende beelden uitgezonden van wolkenfor maties boven de aarde. De opnamen van 800 kilometer afstand van de aarde van het wolkendek boven Noord-Amerika tonen vele bijzonder heden, aldus hebben ambtenaren van de Amerikaanse dienst voor lucht en ruimtevaart meegedeeld. Van he den af zullen de gegevens van de nieuwe Tiros worden gebruikt voor het maken van de weersverwachtin gen. Een ambtenaar van de Amerikaan se dienst voor lucht- en ruimtevaart Webb, heeft in het tijdschrift „Aero space" geschreven dat de Amerika nen van plan zijn in de loop van dit jaar tweemaal ruimtevaarders acht tien maal om de aarde te laten draai en. Tristan's vulkaan is gekalmeerd De actieve vulkaan op het eilandje Tristan da Cunha, die de evacuatie van de bevolking noodzakelijk maak te, schynt geleidelijk aan minder te werken. Op het hoogtepunt van de erup ties wierp de krater om de vier mi nuten stenen, lava en stoom naar buiten. Nu stoot ze nog slechts om de zes uur een bruinachtige rookko lom uit. Dit nieuws is gerapporteerd door het Zuidafrikaanse fregat „Trans vaal" dat dezer dagen naar Simons- town is teruggekeerd na op Tristan twaalf leden van Engelands Royal Society te hebben afgezet. De lava, die in de richting van de zee is gestroomd, heeft beide aan legplaatsen van de eilandbewoners, een groot en een kleiner strand, over spoeld. Zo ook één huis. Het brandde waarschijnlijk af toen een brok gloei end lava door het dak viel. De Britse expeditie trof op Tristan da Cunha zeventig tot tachtig vreed zaam grazende stuks vee aan. In het. dorp zelf brahdt het licht weer. De technici van het Zuidafrikaanse fregat stelden ten behoeve van de Britse expeditie, de generators weer in werking. handelaren en de Nederlandse Bond van Veehandelaren afdeling Zuid- Holland waren het vooral de eersten, die scherpe kritiek hadden op de in verband met de mond- en klauwzeer- epidemie voor de handel belemme rende maatregelen tegen de var kenshandel. Uit de vele maatregelen, die van overheidswege genomen worden, blijkt, aldus voorzitter J. Lok, dat het de bedoeling is de handelaren geheel uit te schakelen, alsof deze het zijn die de zo zeer gevreesde ziekte mond en klauwzeer verspreiden. Verbitterd merkte de heer Lok op, dat het moei- lijk is in Nederland recht te verkrij gen. Er is duidelijk een tendens merkbaar om de handel zo veel mo gelijk moeilijkheden in de weg te leg gen. Deze houding moet met behulp van de organisaties doorbroken wor den. Natuurlijk moeten wij van de zo gevreesde mond- en klauwzeer ziekte af, maar de maatregelen mo gen stellig niet alleen tegen de var- kaashandelaren genomen worden. De bond heeft geprotesteerd tegen de genomen maatregelen, echter zonder veel succes. De boer is ook in dit op- j zicht maar al te vaak de concurrent I van zich zelf, aldus de heer Lok. Het reinigen van de wagens moet zeker I voor rekening van het ryk komen, j Hoe omvangrijk dit werk wel is moge i blijken uit het feit, dat indien alle veewagens, die wekelijks op de markt in 's-Hertogenbosch komen, gerei nigd zouden worden volgens de voor schriften men daar zeker drie dagen mee bezig zou zijn. Daarmee beklemtoonde de alge meen secretaris van beide bonden, mr. H. A. Wildeman de grote moei lijkheden die er zijn by de bestrij ding van de mond- en klauwzeer- ziekte. Toch moeten wy van deze ziekte zien af te komen, aldus mr. Wideman. anders is het met de var kenshandel ook in ons land beslist gedaan. Om deze reden moet de re gering ook de dieren by afslachting volledig vergoeden, al zullen er daar door wel eens misstanden worden op gewekt. Mr. Wildeman hield tijdens het eerste gedeelte van de avond een bij- zender interessante lezing over de mond- en klauwzeerziekte onder de varkens en de toekomstige evoluties op het gebied van de vee- en var kenshandel, mede in verband met de overeenkomsten in de EEG. Deze tweede ccntactavond werd ge leid door de heer P. Brand horst, voorzitter van de Zuid-Hol landse Bond van Varkenshandelaren. Naast een groot aantal handelaren werd deze avond tevens bijgewoond door de voorzitter van de afdeling Noord-Holland, de heer Roos en de heer K. W. ten Dam voorzitter van de Bond van Rundveehandelaren. De secretaris van de Bc-nd van Rund veehandelaren, de heer J. H. van der Stoel, en de heer J. Hoogendoorn van dezelfde bond gaven ook van hun belangstelling blijk. De heer C. van Leeuwen vertegenwoordigde de var kenshandelaren. Paul Renes en zijn gezelschap ver zorgden het tweede gedeelte van de avond. Naar wij vernemen zal de heer J. van Iterson met september niet terug keren in de dan nieuw gekozen raad. De heer Van Iterson, die sinds 1946 voor de Prot. Chr. partij als C.H.U.- lld zitting heeft in de raad, stelt zich n.l. bij de komende verkiezingen als kandidaat niet meer beschikbaar. Het waren vooral de woningbouw en de uitvoering van openbare wer ken, welke tijdens zijn langdurig raadslidmaatschap zijn speciale aan dacht hadden. Als lid van de Com missie van Openbare Werken had de heer Van Iterson, die ook in het her vormd kerkelijk leven een bekende figuur is, mede een groot aandeel in de opzet en Voorbereiding van tal van werken. Daarnaast heeft de grond en bouwpolitiek van de gemeente zijn bijzondere belangstelling. Journalisten vragen wijziging van kieswet Het bestuur van de Federatie van Nederlandse journalisten deelt mede dat het zich tot de minister van Binnenlandse Zaken heeft gewend naar aan leiding van het feit dat de wet telijke datum voor de gemeente raadsverkiezingen dit jaar valt op 30 mei, de dag voor Hemel vaartsdag. Het Federatiebestuur wijst erop dat op Hemelvaarts dag geen couranten plegen te verschijnen en dat het maken van een uitzondering op deze regel althans voor een zeer be langrijk deel van de dagbladen praktisch ondoenlijk is. De aan dacht wordt er op gevestigd dat ingevolge de tegenwoordige be palingen van de kieswet de ver kiezingen voor de Tweede Kamer in 1963 wederom op de dag voor Hemelvaartsdag zullen moeten worden gehouden. In het belang van een goede en actuele voorlichting door de pers van het publiek verzoekt ge noemd bestuur de minister met klem op korte termijn een zoda nige wijziging van de kieswet te bevorderen dat voortaan wordt voorkomen dat de ver kiezingsdata vallen op een dag die voorafgaat aan Hemel vaartsdag; dan wel aan een andere feestdag waarop geen couranten uitkomen. Bejaarde man na aanrijding overleden De 79-jarige W. Griffioen uit Al phen aan den Ryn is vanmorgen om streeks half elf in de Hoorn bij Avi fauna door een auto aangereden. Hy werd in zorgwekkende toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht en is kort na aankomst overleden. De bejaarde heer zou plotseling de weg overgestoken zijn toen een per sonenauto naderde. De chauffeur uit Leiden trachtte door hevig remmen een aanrijding te voorkomen. Daarin slaagde hij helaas niet. Met een ern stige hoofdwond, inwendige kneuzin gen en een linkerbeenbreuk werd de heer Griffioen, nadat dokter A. J. Zwartendijk eerste hulp had verleend, naar het ziekenhuis vervoerd. ETNA v.af 230.— DORDRECHT NESTOR MARTIN KOMFOREN GASTAFELS WASMACHINES Erres - Edy - M. Richard e.a. Siwa combinatie 1598.—. Holland-Electro Erres - Excelsior Ruton, vanaf f 98. Borstels - Slangen. Steeds de nieuwste modellen van: DIJKSTRA - PHILIPS Plafonnières, wand-, staande lampen. Midza-zegels. HAARLEMMERSTRAAT 163 RINGBANDEN in diverse maten, vanaf f2.— KANTOORBOEKEN tot 40 kolommen KLEINBANDEN kwarto f4.50; folio f5.— PLASTIC OMSLAGEN in diverse kleuren f 0.55 KANTOORBOEKHANDEL STATIONSWEG 18 N. VAN GROENINGEN ZOON Morsstraat 29 Telefoon 32389 - Li TE KOOP GEVRAAGD in de provincie Zuid-Holland. Brieven met volledige opgaven betreffende grootte, ligging en prijs onder nummer 42171. TE KOOP AANTREKKELIJKE MIDDENSTANDS WONINGEN. Gunstig gelegen. Eigen grond. Vrije vestiging, 3 km. van het strand. Koopsom v.a. f 30.000. Hypotheek beschikbaar vanaf f 25.000. Inlichtingen iedere zaterdag van 1012 uur in hotel ,.De Vlashoven" Kerkstraat 125, te Noordwykerhout en by Makelaar Steenbeek, Loosdrechtseweg 65, Hilver sum, tel. 02950—13504. Van 1 febr. 1962 af hebben wy de vertegenwoordiging op ons genomen van de B.M.W. motorrijwielen In voorraad te zien de model len R 27 en R 50. by de dealer VALK a. h. H. Schouw, Voorschoten, Telefoon 0 1710—25191.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4