Extra de hog erhoging voor ere ambtenaren Soebandrio: „Geen hoop op resultaten" SNELFIX AGENDA Van 8 tot 40% GANGES \rL 1 OSRAM Amerikanen teleurgesteld Raad voor de Scheepvaart vonniste Door auto gegrepen en gedood Werkgevers volgen nauwgezet ontwikkeling der Euromarkt MET EEN ENKEL WOORD Omroepen in actie tegen enkele bladen PIERROT LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 7 FEBRUARI 1962 Vervolg van pag. 1 De minister geeft in zün nota over de salarissen van ambtenaren grif toe, dat de zuigkracht van het bedrijfsleven zeer groot is, vooral waar het de hogere ambtenaren be treft. Er is een toenemend verloop van overheidsdienaren, dat het amb telijk apparaat niet alleen kwantita tief, maar ook kwalitatief doet ach teruitgaan- Bovendien wordt door het ontbreken van perspectief een vol doende aanwas in de rijksdienst zowel van jongeren als van iets oude ren ernstig bedreigd. Daartegen zul len maatregelen genomen moeten worden. De ontwikkeling in het be. drijfsleven zal daarbij richtsnoer voor de overheid moeten zijn, al wil dat niet zeggen, dat onjuiste situaties, die in het bedrijfsleven bestaan, dan maar moeten worden overgenomen. Maar bepaalde algemene geldende normen, zullen bepalend moeten zijn. Anders zou het verschil te groot wor den. Daarom acht de minister het voor stel, dat hij doet tot een gedifferen tieerde verhoging van de salarissen der ambtenaren gegrond. Hij heeft niet gestreefd naar gelijkschakeling met het bedrijfsleven dat zou bij de moeilijkheid met het vergelijken van de functies niet eens mogelijk zijn maar wel is de algemene si tuatie in het bedrijfsleven richtsnoer geweest. Extra verhoging Deze salariscorrectie omvat een ex tra-verhoging van 8 pet bij het ma ximumsalaris van de schrijver (schaal 3) tot en met de adjunct-commies (schaal 47), voor de daarboven lig gende bedragen geleidelijk oplopend tot 10 pet. bij de technisch ambte naar 1ste kl. (schaal 93), tot 12 pet bij de hoofdcommies (schaal 103) en 16 pet bij de administrateur. Voor de hoogste ambtelijke rangen (hoofd administrateur, raadadviseur in alge mene dienst, directeur-afdelingschef, hoogleraar en directeur- en secreta ris-generaal) omvat het voorstel een verhoging van 22-40 pet. Het komt de regering niet mogelijk voor de voorgestelde omvangrijke structuurswijziging anders dan in 4 etappes tot stand te brengen, de eer ste op 1 januari 1962. De gehele maatregel zal in 3 jaar zijn uitge voerd. Dat zal geschieden onafhan kelijk van de vraag of in die jaren ook algemene salarisverbeteringen tot stand zullen komen. Geen instemming Het complex van voorstellen, zoals deze zijn voorgelegd aan de centrale commissie voor georganiseerd over leg, heeft helaas niet de instemming van de gehele personeelsdelegatie of een meerderheid daarvan kunnen ver werven. Twee van de ambtenarenor- ganisaties hebben hun waardering voor de ingediende voorstellen uit gesproken en hiermede onder een zeker voorbehoud ingestemd. Drie der centrales van overheids personeel hebben de voorstellen af gewezen op grond van het feit, dat zij de verlening van een uitkering ineens alsmede het nemen van maat- Ad verten tie jliT/gfAf-TEL.rmV regelen ten behoeve van de gepen sioneerden verlangden. Zij hadden bovendien bezwaren tegen het voor stel tot het treffen van een gediffe rentieerde maatregel voor degene die gedifferentieerde verhoging, maar volgens de schalen worden bezol digd, in de vorm als door de rege ring voorgesteld. Zij wensten wel een dan zodanig dat de hogere ambtena ren minder zouden ontvangen dan de lagere en de middelbare ambte naren. Er begrip voor hebbend, dat het op dit ogenblik niet mogelijk is con crete regelingen te treffen voor de ambtenaren, die reeds gepensioneerd zijn of binnenkort gepensioneerd wor den, wensten deze drie centrales, dat in elk geval de te treffen algemene salarismaatregel redelijke gevolgen zou moeten hebben voor de gepen sioneerden ook die beneden 65 jaar .in welke vorm dan ook. Dit voorstel heeft de minister reeds daarom moeten afwijzen, omdat dit in een bepaalde zin een vooruitlopen zou inhouden omtrent de te nemen beslissing over de waardevastheid der pensioenen. De centrales toonden er toegrip voor, dat een regeling daarom trent op dit moment niet mogelijk was. Wel heeft de minister toegezegd, dat het in het. voornemen ligt, dat de niet onbelangrijke verhoging van het algemeen ouderdomspensioen per 1 juli 1962, welke wordt overwogen, onverkort aan de gepensioneerden ten goede zal komen. Eveneens is toegezegd, dat zo een interim-rege ling voor de arbeidsongeschiktheids voorzieningen mocht worden getrof fen, eveneens een tijdelijke verbete ring voor dezelfde categorie gepen sioneerden zal worden voorgesteld. Advertentie O Vervolg van pag. 1 De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soeban drio, heeft te kennen gegeven dat Indonesië snel de hoop verliest op een vreedzame oplossing van de kwestie-West-Guinea via diplomatieke kanalen. De minister, die terugkeerde na op Bali overleg met president Soekarno te hebben gepleegd, zei tegen journalisten dat er tot nu toe „geen concrete resultaten zijn voortgekomen uit de pogingen op het diplomatieke vlak om het geschil op te lossen". Hij voegde er aan toe: „Wij hebben op het ogenblik geen hoop ten aanzien van zulke resultaten". Dr. Soebandrio merkte op „dat Nederland tot nu toe niet getoond had dat het oprecht een regeling van zijn geschil met Indonesië wenst". Voorts zei hij dat president Soekarno de nieuwe luchtmachtstafchef, vice-maarschalk Omar Danivoor overleg naar Bali had geroepen. Hij zei dat Dani „een speciale opdracht van Soekarno zou krijgen in het kader van de strijd om West-Irian". Hij wilde hierover niets naders meedelen. De Raad voor de Scheepvaart heeft de stuurman van de motortrei- ler Postboy" IJM 35 gestraft door hem de bevoegdheid te ontnemen om als stuurman'of als schipper te varen op zeevissersvaartuigen voor de tyd van negen maanden. Op 11 april 1961 is de „Posfcboy" op weg van IJmuiden naar de visgron den ter hoogte van Texel-vuurschip in aanvaring gekomen met de motor- kotter „Eendracht" HD 47. doordat de stuurman van de „Postboy", aldus de raad, de brug een kwartier heeft verlaten. In die tijd is er geen uitkijk gehouden. De raad heeft voorts de schipper van de motorlogger „Onderneming 11" SCH 27 gestraft door hem de be voegdheid te ontnemen als schipper te varen op zeevissersschepen voor de tijd van een maand Op 11 juli 1961 is de motorlogger „Onderneming 11" op reis van IJmuiden naar de vis gronden in de Noordzee in aanvaring gekomen met de vissende motorlog ger „Dirk Marie" KW 80. Gebleken is, zo concludeerde de raad, dat de schipper van de SCH 27 zijn koers heeft veranderd en recht in de koers- lijn van de KW 80 heeft gevaren. De raad heeft een kapitein uit Wassenaar vrij gesproken van iedere schuld inzake de aanvaring van zijn stoomschip de „Averdijk" met het Duitse binnenschip „Berlin" op de Weser op 15 augustus 1961 ten ge volge waarvan de „Berlin" is gezon ken en drie opvarenden zijn ver dronken. Het ontmeren en daarna voor de stroom wegvaren van de „Averdijk" onder looisaanwijzing is, aldus de raad. op verantwoorde wijze geschied. De aanvaring moet naar het oordeel van de raad aan een onvoor bereide manoeuvre van de „Berlin" worden geweten. Verbazing Onze correspondent te Washington meldt: Slechts weinig diplomatieke waar nemers in de Amerikaanse hoofd stad zijn geneigd de bewering van de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ernstig te nemen, dat de beslissing inzake de gebruikmaking van KLM- vliegtuigen naar Nieuw-Guinea van Amerikaanse vliegvelden genomen is voordat het vandalisme tegen de Amerikaanse ambassade in Djakarta bekend was. De beslissing heeft bij velen in de Amerikaanse hoofdstad verbazing en teleurstelling gewekt. Velen zien hierin een overdreven en ongerechtvaardigde poging in het ge vlei te komen van Indonesië ten koste van een loyale bondgenoot, die een ernstige poging heeft gedaan het con flict inzake Nleuw-Guinea vreedzaam via de VN op te lossen. Zonder twyfel vertolkt het artikel in de „New York Herald Tribune" dat wij gisteren citeerden de gevoe lens van vele diplomatieke waarne mers in de Amerikaanse hoofdstad. Men heeft, geen officiële reactie van de Nederlandse regering gekregen, hoewel men er kennelijk rekening mee houdt, dat de Nederlandse re gering zich tot de Amerikaanse re gering zal wenden om opheldering. Hét Newyorkse dagblad Journal American heeft gisteren in een hoofdartikel erop aangedrongen, dat Robert Kennedy, de broer van de Amerikaanse president, die op het ogenblik een wereldreis maakt, zijn voorgenomen bezoek aan Indonesië zal afgelasten. „Het beschamende vleien van de snoevende Afro-Azia- ten door ons ministerie van Buiten landse Zaken gaat voort. Thans zijn het de Nederlanders die door een verkeerde verzoeningspolitiek, door de intrekking van de Amerikaanse toe stemming voor tussenlandingen van vliegtuigen op weg naar het omstre den Westelijk Nieuw-Guinea, in de steek worden gelaten", aldus het blad. Vanmorgen omstreeks 8 uur is de 73-jarige P. van Oord van der Vlies bij het wachthuisje voor autobussen ter hoogte van de molen te Benthui zen door een personenauto gegrepen en zo ernstig gewond, dat hy naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. Een uur na aankomst overleed het slachtof fer. De heer Van Oord van der Vlies begaf zich als laatste vasi de passa giers van het wachthuisje naar de Citosabus van de lijn Den Haag- Boskoop. Hij werd door een auto aangereden en dokter J. Goeje. die spoedig ter plaatse was, constateerde een schedelbasisfractuur en andere verwondingen. In zorgwekkende toe stand werd het slachtoffer per zie kenauto naar Leiden vervoerd. SPOEDIG NIEUWE CARITASLOTTO (Van onze correspondent) Naar de directeur van Caritas, de heer Hemmes, heeft meegedeeld is een nieuw systeem ontworpen, dat volgens hem niet in strijd is met de loterij-wet. De nieuwe Lotto zal onder de titel „Lotto-6 uit 24" op 28 fe bruari a.s. voor het eerst verschijnen. Zij vormt een combinatie van de puzzel 7 uit 7, welke thans draait en de lotto van het vorig jaar, de Cari- tas-lotto 6 uit 49, waarvan de pry- zenpot in beslag werd genomen. Deze zaak is thans in hoger beroep aan hangig. De nieuwe lotto van Caritas is in principe dezelfde als de welbekende 1, 2, 3-puzzels in de dagbladen. 50% van de inzet zal aan de prijswinnaars worden uitgekeerd. 30% komt ten goede aan verschillende sociaal-cha ritatieve doeleinden als kerkenbouw, blindenzorg enz. 20% zal worden aan gewend voor de bouw van een over dekte wielerbaan. De plaats waar deze zal worden gevestigd is door de heer Hemmes nog niet meegedeeld. Broodprijs in 7 jaar 7 cent omhoog (Van onze Haagse correspondent) In het Verbond van Nederlandsche Werkgevers is men niet bijzonder gebrand op een verdere versnelling bij de verwezen lijking van de Euromarkt. Dat werd nog eens naar voren gebracht toen de voorzitter, de heer H. J. de Koster, tijdens een informele conferentie de opvattingen in werkgeverskringen uiteenzette. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.10 Koorzang, blokfluitens. en orgel. 18.35 Het Spektrum, lezingen. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radio krant. 19.50 Gram. 20.00 BIJ de gratie Gods, klankb. 21.30 Koperork. 21.50 De ontwikkeling van enkele sociaal- geneeskundige voorzieningen, lezing. 22.10 Kamerorkest en solist. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platen- nws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Tango-rumba ork. en solisten. 18 55 VARA-varia en gram. 19.00 V. d. kinderen. 19.10 Chassidische liederen. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade ork. 20.35 Zestig jaar levenservaring, lezing. 20.50 Gram. 21.10 Dit ls Uw leven. 22.10 Lichte gram. 22.30 Nws. 22.40 Hart op de tong, actuele problemen. 22.55 Strijkork. 23.25 Jazzkron. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.35- 17.45 Intern, jeugdjournaal. Kerken: 17.45-18.05 Jeugdprogr. over de Bijbel. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzlcht. VPRO: 20.20 Onder vuur. studenten stellen vragen aan een politicus. 20.50 Bekendmaking van de winnaar van de chansoncompetitie. 21.00 Medische rubriek. 21.25 Gedeelten uit oude films. 22.00-22.40 ReDortage uit het cabaret Tingel Tangel. De heer De Koster bracht gaarne hulde aan de ministers. De Pous en Marijnen die in de „marathon" te Brussel getoond hebben op „kranige, tactische en diplomatieke wijze" hun mannetje te staan. „Bij de ministers keuze zal men voortaan met derge lijke vergaderingen van dagen en weken rekening moeten houden. Lang niet iedereen kan het preste ren zo lang en zo hardnekkig te ver gaderen", merkte de voorzitter onder hilariteit op. Nochtans hebben, naar de mening van het Verbond de Nederlandse mi nisters wel enige consessies gedaan. Het afbreken van de kartels bete kent voor Nederland nog al wat. Te grote schokken acht men voor de industrie niet gewenst. Een gelei delijke verlaging van de invoerrech- Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever Bert Garthoff in de weer (Van onze t.v.-medewerker) Bert Garthoff is in het Gooi een opvallende figuur. Men kan hem ge regeld ontmoeten, rondpeddelend op zijn fiets, weer of geen weer. En dat in een gemeenschap, waar het ge motoriseerde vervoermiddel een zo duidelijk statussymbool is. Hij is dus kennelijk van nature een bescheiden en eenvoudig mens. We hebben hem gisteren in de weer gezien en kunnen constateren, dat hü bovendien een beminnelijk en gevoelig mens is. We waren n.l. zo gelukkig een invitatie te krijgen voor de opname van het programma „Dit is Uw leven", dat vanavond van 10 over 9 tot over 10 op Hilversum's tweede zender te be luisteren zal zün. Vooral voor de oudere kykers vinden we het sneu, dat juist als dr. Van Swol zich tot hen richten zal (de problematiek van de vrouw tussen de 40 en 50 en ver der iets voor jonge moeders en groot moeders) op de radio iets gegeven wordt, wat vooral de ouderen zal aanspreken. Nu zal men van ons hier en nu niet te weten komen wie vanavond Garthoff's slachtoffer is, want er rust een embargo op de identiteit. Wy hebben ons daarenboven verplicht jegens de VARA-perschef Jan de Troye ons van alle toespelingen daar op te onthouden (de andere aanwe zige journalisten mogen er helemaal niet voortydig over schrijven). We hebben door bywoning van de opname een kostelüke avond geno ten. Het was byzonder boeiend de verrassing mep te beleven van iemand, die onder vertekende voor wendselen „een verrassend spel-, letje", noemde regisseur Kooyman het zelfs in de stoel der ere moest plaats nemen en daarin zat, voordat de betrokkene er erg in had. Maar het werd geaccepteerd, al viel de snedige opmerking: „Ik sta niet te dringen". Er waren dus gelukkig geen bezwaren; anders hadden we voor vanavond grammofoonmuziek dienen aan te kondigen. Het bleek ons met andere woorden, dat de spanning, die bü deze programma's wordt gesug gereerd, echt is. We zün onder de indruk gekomen van het snelle reactievermogen van gastheer en gast. De laatste is een kostelü'k mens, die een kostelük leven heeft gehad en voor mensen veel betekend heeft. ten Is beter dan een grote verlaging ineens. (Beter tweemaal 10 dan eenmaal 20). De gelüke beloning bü gelijke ar beid van mannen en vrouwen zal prüsverhogend werken. Het moet „uit de ruimte" komen, zegt men, maar die ruimte is er niet. De verlegging van de handelsst.o- mingen, b.v. tengevolge van het ver voer van Frans graan langs binnen- vaartwegen inplaats van Amerikaans graan via de zeehavens, zal een min der druk havenverkeer in Rotterdam en Amsterdam tengevolge hebben. Prysverhogend zal de overgang naar het gemeenschappelyk land bouwbeleid ook werken bijvoorbeeld op de broodprijs. In de zeveneneen half jaar van de overgang zal het brood met ongeveer zeven cent sty- gen. We kunnen de invoerrechten bin nen de Gemeenschap wel geheel doen verdwünen, maar buiten de Gemeen schap zal een muur van zeer hoge tarieven ontstaan. Inzake de mogelüke aansluiting van Engeland zei de heer De Koster dat de resolutie van 3 augustus 1961 reden gaf tot vreugde maar het mi nisteriële overleg is uitgesteld tot. 22 februari a.s. en dat is te betreuren. Overigens is het goed te bedenken, dat Engeland wel eens met zyn hele familie wil komen inwonen by de bruid, die EEG heet. De landen van het Gemenebest en de onafhanke lijk geworden koloniën lyken wel by zonder veel belangstelling te hebben voor de bruidschat, die de EEG mee brengt. BINNENLAND De 54-jarlge mevrouw Ch. M. C. F. Nasette uit de hoofdstad ls gister avond bij het oversteken op een zebra pad ln de Van Baerlestraat te Am sterdam ter hoogte van het Concert gebouw door een auto aangereden. Met ernstige verwondingen werd zij naar het Wilhelmina gasthuis overgebracht, waar zij na aankomst bleek te zijn overleden. Het bestuur van de Stichting wetenschappelijk radiofonds Veder heeft met algemene stemmen besloten tot het toekennen van prijzen aan de heren ir. Th. J. van Kessel te Geldrop en J. M. A. Uyen te Eindhoven ter zake van de uitvinding van een ver beterd eenzij bandomroepsysteem. In de leeftijd van 64 jaar is on verwacht overleden de heer W. C. van der Mark. algemeen adviseur van het Verolme-concern. De heer Van der Mark, die tot 1960 een accountants kantoor had ln Hengelo, kwam kort na de oorlog ln contact met de heer C. Verolme en is aanvankelijk lange tyd diens financieel adviseur geweest. La ter werd hij algemeen adviseur van het concern. Er is een werkcomité opgericht, dat de herdenking voorbereidt, in 1966, van de 300ste sterfdag van de Friese dichter en taalbouwer Gijsbert Japikx. Het is de bedoeling ln Bolsward een standbeeld op te richten en een ge ïllustreerd volksboek over Gijsbert Ja pikx en zijn tijd uit te geven. De plannen van de N.V. Kon. Java-China-paketvaartlijnen om haar dienst tussen Australië en Zuid-Ame- rika te hervatten, gaan niet door. Na onderzoek ls de K.J C.P.L. tot de con clusie gekomen, dat het succes der poplngen van het Australische minis terie van Handel en van William Heale Pty Limited om handelsverkeer tot stand te brengen tussen Australië en de oostkust van Zuid-Amerika zou worden benadeeld. Indien een tweede I lijn zou gaan deelnemen. BUITENLAND De Oostenrijkse troonpretendent, dr. Otto von Habsburg, heeft gisteren beroep aangetekend tegen het besluit van de Oostenrijkse regering tot ver werping van zijn „loyaliteitsverklaring aan de republiek". De 49-Jarlge aarts hertog Otto van Habsburg-Lotharlngen woont ln Beleren maar wil zich ln Wenen vestigen en verlangt een pro fessoraat aan de Weense universiteit. De mislukte staatsgreep, die on langs ln Libanon heeft plaats gehad, en de daarop gevolgde zuiveringsacties hebben in totaal aan 27 mensen het leven gekost. Het was de bedoeling van de samenzweerders geweest, pre sident SJehab en hoofdofficieren van het leger te ontvoeren en sleutelposi ties en centra van de veiligheidsdienst te bezetten. In het geheel waren 700 niet-Libanezen gearresteerd, van wie er nog 150 in hechtenis woren gehou den. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft er gisteren bij het congres op aange drongen, president Kennedy machti ging te geven om voor 100 miljoen dollar deel te nemen in de obligatie lening van 200 miljoen dollar van de V.N. Tot de leden van de Senaats commissie voor de buitenlandse be trekkingen zei hij, dat het duidelijk was dat de nationale belangen van de V.S. geen andere keuze laten. In de beheerschapscommissie van de Verenigde Naties heeft gisteren de Nederlandse afgevaardigde. L. Goed hart. zich uitgesproken tegen het houden van een referendum over het vraagstuk van een eventueel federa tief samengaan van de Belgische be- heerschapsgebieden Roeanda en Oe- roendi. Wanneer bij referendum een dergelUk samengaan wordt afgewezen, zou dit. dp toekomst,iee eenwording van dpze gphWpn alleen ma staan Wellicht zouden Oeroendi zich op een later tijdstip willen associëren met een grotere po litieke groepering, aldus de heer Goed hart. De ambassadeur van Argentinië ln Havanna (Cuba), Julio Amoedo, is gisteren op last van zijn regering naar Buenos Aires vertrokken. Van de zijde van de Argentijnse ambassade ver klaarde men slechts dat de ambassa deur was teruggeroepen voor overleg. Een Duitse loods, die in de nacht van maandag op dinsdag bij het licht schip „Kiel" van de Nederlandse kust vaarder „Mathilda" op de loodsboot wilde overstappen, ls te water geraakt. Verscheidene schepen hebben lang durig naar hem gezocht, maar zonder succes. Volgens de Amerikaanse marine heeft een hefschroefvliegtulg van dit wapen een wereldrecord gevestigd door 337 km per uur te vliegen. Het toestel was een tweemotorige HSS-2. In no vember Jl. had een Russische helikop ter een snelheid van 319 km per uur bereikt Een 22-Jarige Serviër ls gisteren in een verzegelde goederenwagon uit Joego-Slavlë ln Regensburg (Beieren) aangekomen. Hij heeft om politiek asiel verzocht. Prins Philip, de gemaal van Ko ningin Elizabeth van Engeland, is gis- t'-en per vliegtuig uit Londen ver trokken voor een twee maanden du rende tocht door elf Zuldamerikaanse landen. Voor deze tocht ls een „Brit- tannia" van de maatschappij BOAC voor hem en zijn gevolg ingericht. In Graz (Stiermarken) wordt in de loop van dit jaar een Amerikaanse Siemens-Argonaut atoomreactor voor o" Verzoekingen en opleiding ten be hoeve van universiteits- en industriële kringen in gebruik genomen. In de komende twintig jaar wil men in Denemarken vijfhonderd nieuwe lagere scholen bouwen en het aantal onderwijzers meer dan verdub- beien alsook het middelbaar onderwijs in de weg verruimen zodat tegen 1980 de kosten Roeanda en i voor het. onderwüs twinti" -ent van de totale begroting zullen uitmaken. In 1960 ging 41 procent van de veer- I tien- tot zestienjarigen naar de mid delbare school. Overeenstemming C.A.O. bloembollenbedrijf Door partyen by de C.A.O. voor het Bloembollenbedrijf werd in beginsel overeenstemming bereikt over een nieuwe CAO. De betrokken organisa ties dienen hiermee nog definitief in te stemmen. De belangrükste verbeteringen be treffen de vrüe zaterdagen en de lo nen. Het aantal vrüe zaterdagen is verhoogd van 26 tot 44. Door een wüziging van het arbeidsüjdensche ma was dit mogelük zonder een we- zenlüke verkorting van de arbeidstüd. Deze blü'ft gemiddeld 45 en driekwart uur per week. De weeklonen werden met f4.- verhoogd. Een gedeelte (25 cent) hiervan is bestemd als werk nemersdeel voor een verhoging van de pensioenpremie, die een verbete ring van de pensioenen in deze be drijfstak mogelük zal maken. Zodra alle partijen hun definitieve goedkeuring hebben verleend, zal de CAO bij het college van Rüksbemid- delaars ter goedkeuring worden voor gelegd. De omroepverenigingen zullen niet berusten in het feit, dat enkele dag en weekbladen de radio- en televisie programma's publiceren in een vorm, die afwükt van de met de Neder landse Dagblad Pers overeengekomen normen. Met de grootste spoed zullen maat regelen worden genomen, heeft de secretaris van de Federatie van Om roepverenigingen, drs. A. Oostindie, aangekondigd. Welke juridische pro cedure daarbij zal worden gevolgd, is nog niet bekend. Daarover wordt nog overleg gepleegd met juristen. De heer Oostindie acht het waarsclüjn- lijk dat tegen deze dagbladen en het weekblad afzonderlüke acties zullen worden ondernomen. Zoals gemeld werd op 1 februari een tussen de Federatie van Omroepver enigingen en de Nederlandse Dagblad Pers gesloten nieuwe overeenkomst betreffende de publikatie van de ra dio- en televisieprogramma's van kracht. Drie dagbladen hebben gewei gerd deze overeenkomst te tekenen, omdat zü hun lezers uitvoeriger en gedetailleerder programma's wensten te leveren. De N.D.P. had tijdens de onderhandelingen over de nieuwe overeenkomst hiervoor ook gepleit. Het vraagstuk van het auteursrecht op de radioprogramma's was reeds eerder onderwerp van juridische pro cedures. Daarbü ging het o.m. tegen het door de N.V. Explicator uitgege ven blad TV, dat door een andere uit gever is voortgezet onder de naam „Televizier" Ook tegen dit weekblad zal de nieuwe actie van de omroep verenigingen zich richten. De Am- i sterdamse advocaat mr. Witteman zal weer als raadsman van de omroep verenigingen gaan optreden. GROTE COLLECTIE MODERNE VERLOVINGSRINGEN JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 20778 WOENSDAG Breestraat 19: Hulsh. verg. Ned. Christen Vrouwenbond afd. Centrum. 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Evangelisatie- bijeenkomst o.l.v ds K. C. van Oos- sanen (met zang dubbelmannenkwar tet). 8 uur nam. Rehoboth: Ver. tot Bevordering der belangen van slechthorenden. 8 uur nam. LST 8 u. SchouwburgGalavoorstelling en TVSL "II Gluoco delle Partï" nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. „Ascenseur pour l'échafaud". 7 en 9.15 uur nam. Het Gulden Vlies: Bespreking stich ting tehuis voor geestelijk gehandlcap ten. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Jehovah's getuigen te 7.25 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Veron. Spr. de heer Moraal. 8 uur n.m. Stadszaal (grote zaal): Abonne mentsconcert Residentie Orkest o.l.v. W. van Otterloo. Solist Eduardo del Pueyo. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Viering Dies Natalis Leldse Universiteit. Spr. prof. dr. G. Sevenster. 2 uur nam. Wassenaar: ZuLderhout. Zen- diingsdag herv. wijkigemeente De Kie vlet. 4.30 uur nam. (filmvoorstelling voor die kinderen). 8 u. nam. (klank beeld en film). VRIJDAG Den Burcht (grote zaal)Feestavond Ned. Politiebond. 8 uur n.m. De Doelen: Jaarlijkse ledenvergade ring Mij. voor Toonkunst. 4 uur n.m. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. m,r. J. M. Kunst over „Geeste lijke ontwikkelingsfasen". 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: Diestoneel „II Giucco delle Parti". 8 uur nam. Tearoom v. d. Heijden: Jaarverg. Vo- la. 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk (Adventkerk) 10-11 uur v.m. Bijbelstudie; 11-12 uur ds. K. C. van Oossanen. In den vergulden TurkDiploma- uitreiking Opleiding in boek- en ras- terdiepdrukkersbedrijf. 3 uur n.m. Schouwburg: Diestoneel „II Giucco delle Parti". 8 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 v.m. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leidse Ama teur Fotografenver. 8 uur n.m. Gulden Vlies: Jaarverg. Ned. Ver. van Hulsvrouwen afd. Leiden. 2.30 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Invi tatieconcert 60-jarig bestaan „Werk mans Wilskracht". 8 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling werken van Theo Blom en Wilfred Voet. Werk dagen 8.30-12.30 en 2-5.30 uur (zater dags en zondags gesloten) (tot 24 fe bruari). Lakenhal: Tentoonstelling Ap Sok. Werkd. 10-4 uur, zon- en feestdagen 1-4 uur (tot 5 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „De 50 best verzorgde boeken van 1960". Werk dagen 10-4 uur; zondag 1-4 uur (tot 5 maart) Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v d Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen ln Egypte" (tot 25 februari) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Oudheden: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Luxor: „Vrügezclicn-flat". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De Olympische Spelen van Rome". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. atudlo: „De vijf gevonnisten". 14 Jaar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De stalen klauw". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR DONDERDAG 8 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Kerkorgel. 7.30 overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. hulsvrouw. 9.35 Waterstanden.' 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO:. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Draal- orgelmuz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Operettemuz. 13.40 Kopstukken, licht progr. (herh.). NCRV: 14.00 Promenade! ork. 14.45 Pianorecital. 14.55 Londens Fllharm. ork. 15.30 Klassieke kamer- muz. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.20 Kamermuziek. 16.45 Kerkorgelconcert. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Kamermuz. NCRV: 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Is raëlische volksmuziek. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Fragment uit La Damnation de Faust, opera. 19 30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Donderdagavond mozaïek, gevar .progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr, 23.30 Sopraan en piano. 23.30 Lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman, praatje. 9.15 Vioolrecital. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kook kunst. lezing voor de vrouw. 11.15 Symfonie ork. 11.45 Levensmoed, le zing. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Beursber. 13.30 Populaire liedjes. 14.00 Liederen. 14.30 Bij het scheiden van de markt, klank beeld. 15.05 Lichte muz. 15.30 Voor- dracht. 15.50 Hoornensemble. 16.10 Vokaal kwart. 16.25 Operettemuz. 17 00 Lichte gram. 17.30 V. d. Jeugd. AVRO: 1800 Nws. 18.15 Act. 18.20 SDaanse liedjes. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muz. 19.00 V. d. kinderen. 19.05 Ga er eens even voor zitten: Liedjes en Het Vogelkwartier, hoorsp. 20 00 Nws 20 05 Herdersfluitenkwart. 20.15 Concertge- bouwork. en sol. (I. d. pauze om plm. 21.25-21.50 Gesprek over literatuur) 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Nieuwe gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. NCRV: 2020 Memo. 20.30 Filmbespr. 20.55 II Ma- trlmonio Segreto, komische opera. 22.30 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Orkestconc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Voordracht. 15.00 Schoolradio. 16.20 Kritieken. 17.05 Lichte muz. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East, regionaal progr. 20.00 Pianorecital. 20.30 Lichte orkest- muz. 21.30 Discussie over actuele za ken. 22.00 Liederen. 22.30 Wetenschap pelijke quiz. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 m. 12.00 Voordracht. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. progr. 13.00 Popul. gram. 13.31 V. d. arb. 14.00 Gevar. muz. 14 45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uitsl. van races. 17.34 Gram. v. d. Jeugd. 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.30 Nws. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoor spel. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.31 Quiz. 21.00 Samenhang. 21.31 Gevar. progr. 22.00 Vragenbeantw. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Jazzmuz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Hongaarse volksmuziek. 13.00 Nws. 13.15 Orkestmuz. 16.00 Symfonie- ork. 16.30 Italiaanse barokmuz. 17.50 Lichte gram. 19.00 Nws. 19.15 Lichte orkestmuz. 20.15 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.15 Lichte gram. 23.15 Moderne or kestmuz. 24.00 Nws. 0.10 Jazzmuz. 1.00 i Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Operamuz. 14.05 Kamermuz. 16.45 Kamermuz. 17.15 Or gelrecital. 19.00 Nws. 20.00 Semi-klas- sieke orkestmuz. 22.25 Gram. 23.10 Kamermuz. 23.45 Klavecimbel-recital. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 16 00 Beursber. 16.06 Franse les. 16.21 Zangrecital. 17.00 Nws. 17.15 V .d. kind. 18.15 Lichte muz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 19.50 Vrije nolitieke tribune. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Lichte muz. 21.15 Klassieke muz. 22.00 Nws. en ber. v. d toeristen. 22.15 Lichte muz. 22.55-23.00 Nws. 484 m: 12.03 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Klassieke muz. 14.13 Symfonische werken. 15 03 Lichte gram. 16.08 Ka mermuz. 17.00 Nws. 17.30 Kerkmuziek, i 18.30 Discoerafle. 19.30 Nws. 20.00 Dis coparade. 22.55 Nws. Trianon: „De kanonnen van Nava- rone". 14 jaar. Werkdagen: 2 en 7.30 uur; zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: „De danseres en de Vampier". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 u. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Liefde en begeer te". Astra-theater Wassenaar. Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 u. Maandag, woensdag en donderdag 8 uur „Fanny". 14 Jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur. Voor de jeugd „Het Cowboymeisje". Avond- en nachtdienst der apotheken Te Lelden ls geopend voor spoed eisende gevallen: Apotheek van Drie- sum, Mare 110, tel. 20406. B(1 geen gehoor van Uw hnlsart9 of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WERKRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). a a Amsterdam motregen z 7 8 0.3 Den Helder geh. bew. zzw 13 6 0.1 Ypenburg motregen zzw 8 8 0.2 Vlissingen zwaar bew z 8 6 0.2 Eelde geh bew. z 6 7 0.1 De Bilt geh bew. z 4 8 0.2 Twenthe motregen zzw 5 7 0 Eindhoven geh bew. z 5 8 1 Z.--Limburg geh bew. zw 7 7 1 Helsinki geh bew. z 2-6 1 Stockholm sneeuw zzw 6 -4 0.8 Oslo geh bew. z 2-12 Kopenhagen mist zzw 6 2 2 Aberdeen onoewolkt zw 6 5 1 Londen regen zzw 6 5 0.8 Brussel zwaar bew zzw 7 8 2 Luxemburg regen zzw 6 5 6 Parijs geh bew zzw 6 8 0.5 Bordeaux zwaar bew. z 1 5 0.4 Grenoble onbewolkt w.stil -3 0 Nice licht bew. nnw 7 5 0 Berlijn geh bew. zzw 4 2 0.5 Frankfort geh. bew. zzw 4 4 0.4 München onbewolkt zzo 2 1 0.5 Zürich mist z 1-3 0 Genève onbewolkt w.stil -3 0 j Locarno onbewolkt o 1-4 0 Wenen regen z 4 2 0 1 Innsbruck mist w 2-3 0 Athene regen n 4 6 0.1 Rome half bew zo 2 3 0 Alaccio onbewolkt ono 3 3 0 Madrid geh bew. w.stil 3 0 Mallorca licht bew. w.stil 5 0 Lissabon motregen w 3 4

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2