V eiligheidsmaatr egelen in Parijs verscherpt Laatste nieuws Kritiek in raad van Leiderdorp op verhoging van de belastingen Behandeling roting begri Beslissende fase in overleg met FLN bereikt? Indonesië houdt voet bij stuk Teams van Philidor boekten overwinning en nederlaag Historisch Instituut Instanboel verheugt zicli in grote bloei BEURS VAN AMSTERDAM 1 maart 1860 Dinsdag 30 januari 1062 Derde blad no. 30565 In de openbare gemeenteraadsver gadering. die gisteravond in Leider dorp is gehouden, werden o.m. de gemeentebegroting en de bedrijfsbe- grotingen alsmede de begrotingen van het Bureau Sociale Zorg en van de Zwemvereniging behandeld. De voorzitter, burgemeester K. v. Piepeningen, deelde mee, dat de heer L. Los wegens ziekte verhinderd was de vergadering by te wonen. Ten aanzien van het voorstel tot verhuur van de sportterreinen, be sloot de raad het voetbalveld, gelegen ten noordwesten van de Hoogmadese- weg, met clubgebouw voor f 600 per jaar te verhuren, het voetbalveld ge legen ten zuid-oosten van de Hoog- madeseweg voor f300 per jaar, het korfbalveld, met clubgebouw voor f 300 per jaar en het gebruik van ter reinen door de scholen voor het gym nastiekonderwijs voor f 1100 per jaar. Bij een grondprijs van f3500 per woning, werd de huur voor de wo ningwetwoningen als volgt voorlopig vastgesteld: voor de Akkerstraat op resp. f 15.15 en f 16.10 per week; voor de Tuinstraat op f 14.95 per week. Tegen een pachtsom van f 50 per jaar, werd het stuk los land, achter de algemene begraafplaats, verpacht aan de heer A. Hoogeboom. Tegen een grondprijs van f30 per m2 en f 0.25 per m2 water, zal de Prot. Interkerkelijke Stichting voor Bejaarden verzorging te Leiderdorp, de benodigde gronden van de ge meente kunnen kopen. De subsidie voor het concert, dat het West-Nederlands Symphonie Or kest a.s. vrijdagavond in de Gerefor meerde Kerk zal geven werd vastge steld op f 480. De subsidie aan het kraamcentrum van het Groene Kruis LeidenLeiderdorpOegstgeest, is van f 1250 verhoogd tot f 2150. Beschouwingen Hierna volgden de algemene be schouwingen en de behandeling van de begrotingen. Namens de A.-R.-fractie sprak de heer J. W. Boot. Hij zei, dat het geraamde tekort f92000 bedraagt. Ondanks de drang van hogere organen op de gemeente besturen om de tering naar de nering te zetten, deze fractie met het college van B. en W. van mening is. dat deze eis. voor een zich in snel tempo ont wikkelende gemeente als Leiderdorp ook is, niet mogelijk is. Aan dit te kort kan slechts een globale waarde gehecht worden, want in de praktijk vinden in de loop van het dienstjaar zoveel wijzigingen plaats, dat de wer kelijke cijfers vaak een heel ander beeld te zien geven. Wat de aangekondigde nieuwe ge meentebelastingen betreft zei de heer Boot. dat enerzijds de Rijksoverheid belastingverlaging in uitzicht stelt, terwijl anderzijds bij de gemeentebe sturen wordt aangedrongen op be lastingverhogingen. Hij meent dit: de burger blij maken met een dode mus. Hü drong er op aan de plaatselijke belastingen niet te veel te verhogen. Het onderhoud van de voortuinen in de Oranjewijk vervult deze fractie met zorg. In principe voelen B. en W. er wel voor dit onderhoud aan de bewoners over te laten, maar tot nu toe is dat nog steeds niet gebeurd. Gezien de financiële positie van de gemeente zou de heer Boot toch wil len adviseren verandering te brengen in de tot nu toe gevolgde gedragslijn. Hij noemde dit tuinieren een goede vrije-tij dsbesteding Hij gaf in overweging, om straks in de nieuw te ontwikkelen woonge bieden. het beleid in een andere richting te wenden. Voor de volks tuinders. vroeg hij een zo spoedig mogelijke demping van de zandput. Hoewel deze gemeente, ten opzich te van andere, geen slecht figuur slaat wat betreft de voorzieningen van de sportvelden en de sportac commodaties, vraagt deze fractie uit breiding van een sportveld, uitbrei ding van het zwembad met een 50- meterbad en de aanleg van een nieuw korfbalveld. De Doesbrug is bijna gerepareerd. Gezien de toestand waarin deze brug verkeert, zei de heer Boot, dat het gewenst zou zijn ter plaatse een nieuwe brug te doen bouwen, en het gedeelte Hoofdstraat, richting Kou dekerk te verbreden. Hij vroeg speciale aandacht voor verkeers- en parkeerproblemen, met name in de bestaande dorpskern. De andere sprekers legden vrijwel op dezelfde punten het accent. Maar vooral de verhoogde en nog in te voeren belastingen ligt de fractie zwaar op de maag. De P.v.d.A.-fraot-ie, bij monde van de heer Andrik vroeg, naast de ge bruikelijke vestiging van particuliere ondernemers, ook coöperatieve on dernemingen mogelijkheden tot ves tiging te bieden. Hy wees nog eens op de noodzaak van een centraal gymnastieklokaal. Als tweede knelpunt noemde hy de 2e Openbare lagere school. De heer Lolling (gemeentebelang) dacht reeds aan een 3e Openbare lagere school en een Openbare ULO- school in het nieuwe uitbreidingsplan. Hij vroeg de aandacht voor zaal- sporten en zou plannen willen ont werpen voor een sporthal. Antwoord In een uitgebreide toespraak ant woordde de voorzitter de verschillen de sprekers. Wat betreft de gemeentebelasting is het zo, dat de verhoging plaats moet hebben op aandringen van de minister, in verband met de nieuwe regeling van de financiën tussen het ryk en de gemeente. De bouw van de rioolwaterzuive ringsinstallatie. noodzakelijk voor el ke gemeente, heeft de verhoogde be lasting noodzakelijk gemaakt. In het nieuwe uitbreidingsplan zal de bouw van een tweede rioolwaterzuiverings installatie verdisconteerd worden in de grondprijs. De demping van de zandpusit vindt plaats in overleg met Provincia le Staten. De Heide Maatschappij heeft al opdracht ontvangen voor het nieuw aan te leggen sportveld, het clubgebouw voor Velocitas en de voor 1962. grond verkoop voor de bungalows zijn i-n voorbereiding. Op de vraag of op het gebied van Sociale Zorg niet regionaal kan wor den gewerkt werd geantwoord, dat men zoiets van 't begin af aan ge zamenlijk moet opzetten. De bedoeling van de woningbouw i«n het nieuwe uitbreidingsplan is: een groot percentage woningen in de lagere huurklassen. Wat betreft de bouw van de 2de openbare lagere school, noemde de burgemeester deze situatie gunstig, ten opzichte van de bijzondere I school. Immers de plaats waar de school zal worden gebouwd is al be paald en goedgekeurd. Binnenkort zal het college met voorstel' komen voor nood-school lokalen. zien de urgentie na het ontbreken van leslokalen voor de 1 steeds toenemende stroom van leer- j lingen voor alle scholen. De urgentie van het centrale gym nastieklokaal is ook het college vol doende bekend, het wachten is op de Rij ksgoedkeur ing Wethouder Kleins besprak de aan schaf van de nieuwe veegmachine. De machine die B. en W. wensen is er echter nog niet. Met de burge meester wees hij nog eens op de taak van elke bewoner mee te wer- 1 ken aan het schoonhouden van het dorp. Subsidies Bij de afwerking van de volgende agendapunten werden nog enige sub sidies vastgesteld. Voor de padvinders bedraagt deze f 250, voor de korfbal vereniging Velocitas f200 en voor de Harmoniekapel „Leiderdorp" f 1000 (Van onze Parijse correspondent) De verscherpte veiligheidsmaatregelen, die vorige week door premier Debré werden aangekondigd, zijn nu in Parijs en andere grote Franse steden metterdaad in werking getreden. Het volle dige Franse politie-apparaat is ervoor gemobiliseerd. Alleen in Parijs werden zondag en gisteren al 40.000 personen aangehouden om persoonsbewijzen te tonen en 17.000 auto's geïnspecteerd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 jan. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: appelen 50-74, andijvie 107-110 kroten, gekookt 24-35, boerenkool 28- 47. rode kool 13-17, prei 68-77, stoofsla 133-136, spruiten A 45-117, uien pick- lers 44.40, drielingen 38.80, middelfijn 39.20, middelgrof 39,50, grof 38.50. was- peen 22-30, witlof 45-83; per 100 stuks sla A 20-34. AALSMEER. 29 Jan. Seringen: Mad. Stepman 4 kop per tak 70-120, id. 2 kop 45-60, Marie Legray 4 kop 40- 60, ld. 2 kop 30-46, Prunus "Triloba 35- 60, Forsythia 30-48, Sneeuwballen 95- 135, Gerbera per tak 45-70, Euphorbia 75-125, Calla 50-80, Amaryllis per kelk 35-57, Fresia per hos 150-220, Cycla men 100-145, Iris 200-255, Asp. Plumo- sus 100-170, Tulpen 150-220, Narcissen 80-130, Anemonen 40-65, Hyacinten 85- 125, id aan bol per stuk 25-36, Anjers: rood per stuk 20-30, roze 30-42, wit 25- 40; Rozen: Parel van Aalsmeer 85-130, Towny Gdld 100-145, Mad. Ofman 75- 120, Montezum- 30-51, Pink Sensation 100-165. ROTTERDAM, 29 Jan. Veemarkt. Totale aanvoer 2778, Weekaanvoer 3910 Vette koeien en ossen 310, gebruiksvee 578, vette kalveren 340. graskalveren 159, nuchtere kalveren 1191, paarden 61, veulens 1, schapen of lammeren 121 bokken of geiten 17. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwal.). Vette koeien f3.05-3.35 f2.70- 3.00, f 2.55-2.70 per kg, vette kalveren f 2.75-2.90 2.50-2.75, 2.30-2.50, graskal veren f450 350 250 per st, nuchtere kalveren f 1.80 1.60 1.50 per kg. slacht- paarden f2.65 2.30 2.10 per kg, scha pen f 130 100 90, lammeren 125 95 85, kalf- en melkkoeien 1250 1130 970, vare kooien 840 700 600, vaarzen 925 725 625, pinken 600 500 450 per stuk. Aanvoer: vette koeien als vorige week handel: zeer kalm; prijzen: onveran derd, vette kalveren iets ruimer, wat vlotter, ruim prijsh. enkele prima's boven notering. graskalvcren even minder, matig, constant, nuchtere kal veren flink, kalm. vooral niet hoger in Ïirys, slachtpaarden ruim, lui, beste onge paarden prijshoudend, verder niet hoger in prijs, schapen en lamme ren als orige week, redeiyk, goed prijs houdend, kalf- en melkkoeien gewoon, shtil, niet hoger in prijs, vare koelen matig, kalm en goed prijshoudend: vaarzen en pinken a vorige week, stil ongewijzigd, Welke resultaten deze grootscheep se controle heeft opgeleverd, is niet bekendgemaakt. Wel mag men zeg gen, dat deze voorzorgsmaatregelen beschouwd kunnen worden als een teken dat de beslissende fase in de onderhandelingen met de FLN, die tot het einde van de Algerijnse oor log moeten leiden, nu is bereikt. Premier Debré heeft trouwens het afgelopen weekeinde in een rede van de voorlaatste etappe gesproken en in dezelfde geest liet ook de minister van voorlichting der voorlopige Algerijnse regering, Jazid, zich uit. Jazid ver zekerde tijdens een interview voor de Belgische radio, dat de FLN nu spoe dig een akkoord met Frankrijk denkt te kunnen bereiken. In Parijs geloven politieke waarne mers nu dat de enige obstakels die LEIDERDORP Ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Beatrix belegde de Algemene Oranje Vereniging giste ren een feestelijke bijeenkomst in het Dorpshuis. De avond werd verzorgd door „The Maluku Showband", o.l.v. Jac. Nieuwesteeg. De zaal was maar matig bezet. Na afloop van de voorstelling bleef men tot ongeveer één uur gezellig bijeen. WARMOND W. M. A. Peters sprak voor KVP In hotel De Zon hield de KVP, af deling Warmond, een ledenvergade ring. Na zijn welkomstwoord her dacht de voorzitter A. van Leeuwen het door een noodlottig ongeval over leden Kamerlid, de heer J. Peeters. De heer W. M. A. Peters, dir. van het KVP Vormingsinstituut te Baarn, sprak over de taak van het gemeen teraadslid en de vraag of een ge meenteraad nog zin heeft. Deze vraag wekt meteen al de sug gestie, zei de heer Peters, dat de ge meenteraad vroeger meer zin had dan tegenwoordig. Financieel gezien is dat ook zo, omdat vroeger de ge meente in het eigen belastinggebied volledig met de zelf verworven gel den rond moest zien te komen. Er ontstond daardoor echter een wan verhouding, omdat in een gemeente waar veel activiteiten ontplooid wer den verhoudingsgewijs meer van de bevolking werd gevergd dan van de bevolking in de rustige plattelands gemeenten. Uiteraard veroorzaakte deze financiële beslommering, waar mede de raad te maken kreeg span ningen bij iedere verkiezing. Inderdaad zitten de tegenwoordige gemeenten in een financieel kader, merkte de heer Peters op, maar bin nen dit kader is er voor de raad nog ontzettend veel te doen. Immers de gemeente is de kleinste maar be langrijkste democratische eenheid, een rader uit velen, maar waardoor de basis tot stand komt van het gro te landelijke democratische geheel. Het raadsl.d kan zich bijzonder ver dienstelijk maken door niet als ver tegenwoordiger van een bepaalde laag der bevolking het algemeen wel- zyn van de gemeente te dienen. Wel kan hy als deskundige van een be paalde groepering optreden. Daar naast kan hy zitting nemen in r aadscommissies, fractievergade ringen by wonen en medewerking verlenen aan de ontwikkelingsplan- en. Na de pauze werd de kadidaten- lyst voor de komende verkiezingen HEDENAVOND OP DE SCHAATS Hedenavond om zeven uur worden de tennisbanen in het park Room' burg wederom opengesteld voor de vele liefhebbers (sters) van de schaats sport. Ook de baan van het tennis park in de Leidse Hout gaat heden avond open. bekend gemaakt. Dit zyn de volgen de personen: J. P. Does, mr. V. C. Groenendyk, A. J. v. d. Hulst, G. J. d. Kroft, A. C. van Moorsel, mej Th. Schakenbos, Alb. van Schie, P. F. Vergeer, J. G. van Vliet, C. J. A. v. d. Vooren, W. C. Welsink. Th. H. Wyers en A. A. Willemsen. Er werd beslo ten geen politiek advies uit te bren gen. Tot slot maakte de voorzitter nog de uitslag bekend van de groslijst stemming voor de Prov. Staten. Uit gebracht werden 165 stemmen, die als volgt waren verdeeld. S. Menken 72, A. Derenberg 9, A. v. d. Weyden 33, M. Meissen 5, mevr. Rokking 3, P. S. van Leeuwen 6, C. P. Vergou wen 26, P. Verhoef 2, A. de Groot 3, Th. Aets 1, Van Zonneveld 5. Gunstig jaar voor St.-Agnes Het afgelopen jaar Is voor de re traitevereniging St.-Agnes niet on gunstig geweest. De vereniging telt 400 leden en er kon ook een batig sal do worden geboekt. Dit bleek uit de jaarverslagen, die gisteravond wer den behandeld tydens de vergadering in het Trefpunt. De presidente mevrouw Van der Zalm-Langezaal deelde mee, dat in 1962 drie recollectie-avonden zullen worden gehouden, die door drie ver schillende priesters zullen worden verzorgd. Begin juni zal een uit gaansdag met geestelyke achter grond worden georganiseerd. De dames PieterseBaten en Heemskerk-Rotteveel werden als be stuurslid herkozen. Pastoor Gussen- hoven verzocht het dameszangkoor „Jubilate Deo" behalve de huwelijks missen voortaan ook de uitvaartmis sen te verzorgen. Na de pauze be lichtte rector P. van Stralen op boei ende wijze het beroep van gezinsver zorgster, er werd een film ter illu stratie vertoond. Burgerlijke Stand Geboren: Rudolf, zn van C. E. van Winsen en M. H. Kühn. Overleden: M. Otte, 75 Jaar, e.v. van H. J. Weljers. nog overwonnen moeten worden, de garanties betreffen die Fransen en Algerynen elkander wederzijds moe ten verstrekken. Parys verlangt spe ciale waarborgen voor de Fransen, die mettertyd in Algerye al of niet met Algerynse nationaliteit willen blyven wonen. En de FLN wenst van Frank rijk nog de nodige zekerheden, dat het Franse leger geen misbruik van vertrouwen zal maken by de controle op de uitvoering van het zelfbeschik kingsrecht, waardoor de Algerynse onafhankelykheid zal worden inge leid. Nog deze week zal de voorlopige Algerynse regering in Tunis byeen- komen om de balans van de huidige stand van zaken op te maken. Over het algemeen heeft men in Parys de indruk, dat, tenzy er op het laatste moment weer een kink in de kabel mocht komen, de overeenkomst Frankrijk—FLN omstreeks half fe bruari getekend zal kunnen worden. De aanslagen die gisteren in ge heel Algerije zyn gepleegd, kostten aan dertien personen het leven. Het aantal gewonden van deze dag be droeg twintig. Zes van de dertien do den waren Europeanen. De violist Fritz Kreisler, die op 86-jarige leeftijd te New York is overleden. Na een onderhoud met president Soekarno over de kwestie-Nieuw- Guinea, heeft de minister van Bui tenlandse Zaken dr. Soebandrio van daag verklaard, dat Indonesië over Nieuw-Guinea alleen wenst te on derhandelen met als uitgangspunt de overdracht der soevereiniteit, aldus radio-Djakarta. Soebandrio zei, dat Indonesië Oe Thant zeer dankbaar is voor zyn pogingen, maar een op lossing van het geschil zal geheel af hangen van een werkelijke oprechte bereidheid van Nederlandse kant om het geschil op vreedzame wijze te beslechten. KONINGIN ONTVING GYMNASIASTEN Een groep van 65 leerlingen van het gymnasium uit Bogota (Colum bia), die een tweedaags bezoek aan ons land brengt, is vanochtend in het paleis Soestdijk door H.M. de Koningin ontvangen. Olga Lucia Perez, de dochter van de ambassadeur van Columbia in ons land, bood de vorstin een met de hand gedreven zilveren schaal aan. By het ongedwongen bezoek was ook l Prinses Irene aanwezig. Rijk weigert steun Auschwitz- monument (Van onze Haagse correspondent) De Nederlandse regering heeft een verzoek van het internationale comi té „Monument in Auschwitz" om een geldelyke bijdrage afgewezen. Onder degenen die zich in Nederland be ijveren voor een in januari 1964 in te wyden internationaal monument in het voormalige Duitse concentratie kamp, heeft dit grote wrevel gewekt. Over deze zaak, waarop de aan dacht werd gevestigd tijdens de zon dag in Amsterdam gehouden jaar lijkse Auschwitz-herdenking, zei een regeringswoordvoerder ons desge vraagd, dat het Ryk dergelyke par ticuliere initiatieven ten aanzien van een bepaald concentratiekamp niet kan steunen. Overigens onderhoudt het Ryk reeds het Nationaal Mo nument op de Dam, waarmee alle oorlogsdoden worden geëerd en nog andere gedenkplaatsen in Loenen, Bloemendaal en op de Grebbeberg. De nagedachtenis van de in de con centratiekampen vermoorde Neder landers wordt voorts geëerd in het gedenkboek in Dusseldorf, aldus de ze woordvoerder. Naar op de herdenkingsbijeenkomst in Amsterdam werd meegedeeld, heb ben België, Frankrijk. Noorwegen, Rusland en Tsjecho-Slowakije wel steun toegezegd. JONGEN KOMT THUIS MET MUNITIE (Van onze Haagse correspondent) (Van onzeH aagse correspondent) Met drie zware granaten en tien patronen op zak keerde een 14-jarige jongen uit de Nassau Dillenburg straat te Den Haag gistermiddag te rug van een speelmiddag op het mi litaire oefenterrein Waalsdorp te Den Haag. Zijn moeder stuurde hem met de levensgevaarlijke spullen de deur uit en waarschuwde de politie. Deze trof de jongen met vriendjes op het Die rentuinterrein ^an. bezig de munitie te begraven. De politie oordeelde het echter verstandiger ze in beslag te nemen. Competitie KNSB De eerste twee tientallen van Phi lidor hebben in de vyfde ronde van de competitie van de Koninklijke Ne derlandse Schaakbond wisselende re sultaten geboekt. Het eerste tiental versloeg met grote cyfers het IJmui- dense Kijk Uit 1, maar moest terzelf- dertijd lijdelyk toezien dat het Oos ten 1 uit Haarlem door een grote overwinning op het tweede tiental in bordpunten iets inliep. Philidor 1 heeft overigens aanzien lijk meer moeite gehad met de IJ- muidenaren dan de cyfers doen ver moeden. Kohlbeck en Piket behaal den hun vierde overwinning in suc cessie voor hun ploeg, doch slechts na door roekeloos spel vlak langs de afgrond te zijn gegaan. Piket herstel de zich nog vry gemakkelijk, maar Kohlbeck moest enkele uren voort- ploeteren in een glad verloren stel ling alvorens de winst te kunnen binnen halen. De andere zeges kwa men van Preenen, Etmans een ko- ningsaanval bekroond met een dame offer, dat in zeven zetten tot mat leidde. Schuss en Barkema. die zijn party vooruitgespeeld had. Berg ver overde in' de aanval twee pionnen, maar liet zich in op een eindspel, dat niet te winnen bleek. Seller speelde remise na een gelijk opgaande stryd. De Graaff en Van den Bosch ver loren, eerstgenoemde liet zich verras sen door een zeer kansryk kwaliteits offer van de zeer sterke Steyn, terwyl Van den Bosch een pion verloor en Poging tot archeologische activiteiten in Turkije Dezer dagen had het ANP een on derhoud met dr. A. A. Kampman in Leiden, die kost geleden een bezoek heeft gebracht, aan het Nederlands Historisch-Archaeologisch Intituut te Istanboel, dat gevestigd is in de ..Palais de Hollande", het oude Ne derlandse ambassade-gebouw aldaar. Tydens dit gesprek vertelde dr. Kampman, die curator-secretaris is van de stichting, welke deze instelling beheert, dat. als onderdeel van de werkzaamheden van het Palais de Hollande, ook het Ned. Historisch- Archaeologisch Instituut een gedeel- telyk nieuwe indeling heeft gekregen. Dit instituut dat op 31 maart 1958 door Prins Bernhard werd geopend, heeft zich sindsdien onder leiding van zyn directeur prof. dr. A. A. Cen se krachtig ontwikkeld. De biblio theek, die in 1958 op bescheiden schaal met enkele honderden boeken begon, is thans uitgegroeid tot een boekerij van ruim vijfduizend delen en honderd lopende tijdschriften. De door het instituut uitgegeven publikaties verheugen zicli in een toenemende belangstelling, waardoor de voort-zetting van deze serie we tenschappelijke uitgaven verzekerd is. Deze serie waarvan het twaalfde deel zo juist is verschenen wordt uitgegeven met medewerking van buitenlandse vakgenoten. Het ligt in de bedoeling, dat binnenkort zal "or den overgegaan tot het organiseren van wetenschappelijke voordrachten, hetzij zelfstandig door het instituut, hetzij in samenwerking met zusterin stellingen in Istanboel. Ook streeft het curatorium er naar in de toekomst archeologische acti viteiten van het instituut in Turkye te bevorderen. Hierover zijn momen teel plannen in voorbereiding in nauwe samenwerking met de direc teur. UITYAART TWEEDE KAMERLID J. M. PETERS Onder zeer grote belangstelling heeft vanmorgen in Roosteren de plechtige uitvaart plaats gevonden van het stoffelijk overschot van de heer J. M. Peters, lid van de Tweede Kamer, die in de gemeente Susteren het slachtoffer is geworden van een ernstige autobotsing en aan de ge volgen daarvan is overleden in het ziekenhuis te Sittard. De be grafenis geschiedde met militaire eer, omdat de heer Peters commandant van de O.D. was drager van de Militaire Willemsorde vierdeklasse. De belangstelling was by zonder groot. Het stoffelijk overschot van de heer Peters, dat opgebaard was in de rouwkamer van het ziekenhuis van de „Goddelijke voorzienigheid" in Sittard. waar honderden hem de laatste eer waren komen be wijzen, werd vanmorgen overge bracht naar „De Belhof", het woon huis van de heer Peters in Rooste ren, waar voor de van veraf geko- menen nog gelegenheid bestond af scheid te nemen en de naaste fami lie te condoleren. Hiervan werd door honderden gebruik gemaakt. De plechtige mis van requiem werd ODgedragen door de pastoor van de parochie. H. Souren, met assistentie van enige vrienden-geestelijken van de heer Peters, waarna de begrafenis op het kerkhof van Roosteren volgde. Het militair eerbetoon werd ge bracht door de Koninklijke Militaire school van Weert en het fanfare korps van het regiment Limburgse Jagers uit Venlo. Voorts door een vuurpeloton van 24 man onder bevel van een officier en een escorte van honderd man. Als dragers fungeer den 12 onderofficieren en als slip- pendragers 4 officieren van de Ko ninklijke Militaire school in Weert. Gistermiddag is de 55-jarige heer E. Nyssen uit Baarlo op de Ryksweg naar Kessel in volle vaart met zun bromfiets tegen een gepar keerde auto gereden en zo zwaar ge wond dat hy spoedig nadien is over leden. later de party, na enkele vergeefse pogingen te hebben gedaan om een matzet te construeren. Het tweede tiental verging het vry droevig: het grote gebrek aan routine speelde de Leidenaren weer eens par ten. Zo werden in het laatste speel uur goede, zelfs enkele gewonnen po sities verspeeld. Op deze wyze gingen Hortensius, de Vroedt, Geyer en Ket ting ten onder. Sipit en Koet ver loren regelmatig, terwijl Verlind reeds na korte tyd een blunder maakte. Mulder speelde na diverse verwik kelingen remise. Piket en Van den Berg zorgden wederom op overtuigen de wyze voor de volle winst. De gedetailleerde uitslagen: Philidor 1—Kyk Uit 1: R. A. O. de Graaff—K. Steyn 0-1, A Barke maF. J. Walda 1-0, J. J. PiketJ. Blok 1-0, drs. P. Selier—Tj. de Jong 12 - P. J. PreenenW. J. G. Mees 1-0, M. D. Etmans—T. A. Langendyk 1-0, C. C. Berg—J. van Pelt %-%. C. H. van den BoschA. Kistenmaker 0-1, A. J. W. Kohlbeck 0-1, W. F. SchussC. J. Gordijn 1-0, totaal 7-3. Philidor 2—Het Oosten 1: A. Smit J. J. van Kampen 0-1, mr. A. J. Mulder—P. Roubos *4-%. E. Ketting T. Slagt 0-1, A. Geyer—J. Wolff 0-1, Th. Piket—C. Hovingh 1-0. A. v. d Berg-A. Herfst 1-0, dr. C. de VroedtH. C. Honsbeek 0-1, G. Ver lind—S. Herfst 0-1, J. Koet—C. Kos ter 0-1, Y. Hortensius—L. Kensen 0-1 totaal 2%-7%: BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS LICHT VERDEELD De internationale waarden hebben vanmiddag by de opening een licht verdeelde stemming te zien gegeven, waarbij Unilever en Aku lager no teerden, terwyl Philips, Kon. Olie en Hoogovens boven het slatniveau van gisteren uitkwamen. Amerika had enige belangstelling voor Philips met als gevolg, dat de koers steeg van 953 tot 958. De vorige slotkoers was 954. Hoogovens lagen bijna 6 punten hoger op 761. Kon. Olie, die in Wall Street hoger sloot, liep op van f 122.70 tot f 123.30. De slotkoers van gisteren was f 121.90. Aku stelde te leur met een koersverlies van 3 pun ten op 393%. Unilever en Kon. Olie noteerden boven pariteit New York. Het Damrak ondervond vanmiddag wederom geen steun van Wall Street waar gisteren merendeels een gedruk te stemming heerste. Unilever sloot er een halve dollar lager. Er was vanmiddag hier en daar een stukje vraag in de hoofdfondsen van pu blieke zyde. In de cultuursector en de scheep vaartafdeling was het zeer rustig. De koersen gaven weinig verandering te zien. In de staatsfondsenhoek was de stemming aan de vaste kant. In de lokale afdelingen waren de aandelen van onroerende goederen- maatschappyen wederom gevraagd. Hellingman 400 b (390). Stadhouders laan 605 (595 b). Woon- en winkel huizen 835 (825). Ned. Bankinstelling 255 (249). Aandelen Brakkegrond. die gisteren 12 punten hoger noteerden op 42, werden op 50 geadviseerd. Ook Blauwhoed kreeg een hogere advies- koers. WISSELKOERSEN Amsterdam, 30 januari. Londen 10.15%—10.15%New York 3.61—3.61%: Montreal 3.45ft—3.45ft; Parijs 73.66%—73.71%; Brussel 7.25% —7.25%; Frankfort 90.34%—90.39' Stockholm 69.94—69.99; Zürich 83 63 —83.68; Milaan 58.13%—58.18%Ko penhagen 52.45—52.50; Oslo 50.65%— 50.70%; Wenen 13.97*413.98V4Lis sabon 12.65%—12.67. Dinsdag 30 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Incidenten bij uitvaartdienst voor Luciano Tussen leden van de begrafenis stoet en persfotografen is het gisteren te Napels by de uitvaartdienst van de vroegere gangster Lucky Luciano tot incidenten gekomen. Na afloop van de dienst in een r.-k. kerk sloegen mannen op straat een fotograaf neer die probeerde een foto te maken van de 24-jarige Adriana Risso, die zegt da. Luciano op het punt stond met haar te trouwen. Reeds tydens de dienst kwam het tot botsingen met fotografen, die Lu ciano's broer Bartolo en Adriana Ris so trachtten te fotograferen. Op een gegeven ogenblik scheidde een re chercheur Luciano's lijfwacht en een fotograaf, die elkander in de kerk te lyf dreigden te gaan. Ongeveer dertig familieleden en vrienden, 150 journalisten en fotogra fen en tientallen politie-agenten woonden de dienst by. Toen de stoet de kerk binnenging, maakten twee Amerikanen bij de deur foto's van de meeste mannen, die de dienst gingen by wonen. Eén van hen zei dat zij voor de Ameri kaanse regering werkten. Hij dacht niet dat er beruchte gangsters de kerk waren binnengegaan. De lijkkist is na de dienst overge bracht naar een begraafplaats en zal later naar New York worden ver scheept, waar het stoffelyk overschot een plaats zal krijgen in het Mauso leum van de familie Luciano Laatste testvlucht van Titan I Te Cape Canaveral is gisteravond de laatste intercontinentale Titan I voor een testvlucht gelanceerd, waar mee de proef lancer in gc-n van dit type raket werden afgesloten. Van de 47 gelanceerde raketten zyn 34 vluchten geslaagd, 9 waren „gedeeltelyke" successen, terwijl er 4 mislukten. Ned. '58 4% 103% 103% GB Ned. '59 4% 103% 103%GB Ned. '60-1 4% 103% 103 %GB Ned '60 II 4% 103 103 %GB Ned. '59 41/4 101% 101% Ned. '60 4V4 101ft 101H Ned. '61 4y4 101ft 101ft Ned. '53 3% 97% 97% Ned. Gb. obi. 3% 81% Ned. *47 3% 93 ft 93ft 98 Ned. '51 3% 98 Ned. '53 I-n 3% 96% 96%GL Ned '56 3% 96 96GL Ned. '48 3V4 91% 91% Ned. bel cert. 3y4 90% Ned '50 I-II 3% 91% 90% Ned *54 I-n 3% 91% 92 Ned. '55 I 3% 91% 92 Ned. '55 II 3% 93 ft 93ft Ned "31 3 92 ft 92% Ned G.b obi '46 3 92% 92% Ned dol In '47 3 91 91% Ned Inv cert. 3 99%GB 99% Ned 62-64 3 100ft 100ft Indië *37 3 99% 99% Indië *37 A 3 95ft 95% Ned. won.b.l. '57 6 109 ft 108ft Ned. w. b 1. '58 4% 102 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 113% 113% Ver. HVA-my. 129% 130 AK.U 396% 393GB Deli My cert. 151 152. Hoogovens cert. 655% 761 Philips gem. bez. 953% 958 Unilever cert. 183.80 183.70 577 584 Kon P (50 A f 20) 121.90 123.50 Holl. Amer. iyn 147 148 Java China Pak. 147 147 K.L.M 61 60 30 Kon. Ned. St.boot 190% 190GB Kon. Paket My. 151 151 y4 Stoom. Mij Ned. 162% 163 Niev Goudr cert. 148% 148% v Ommeren cert. 331% 335 Kon. Rott. Lloyd 149% 150 N. Scheepv Unie 151% 151% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96% idem 48 (3%) 96% 96ft R'dam "52-1 (4%) 101 100% id. *37 I-II (3%) 96% 93% Z.-Holl '55 4% 101% Bankwezen Bb N Gem 58 5% 105 105 id NWB'52 (4%) 101 10O% BVG rspbr f.500 198% 195 BVG rspbr '52 144% 144% Industr Obligaties Philips Doll. *51 91% 91%B Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 107 B 107B A'dam *51 I 2% 86 85 A'dam *56 I 2% 84% 84% A'dam '56 II 2% 92% 92 A'dam *56 III 2% 92% 91% Eindhoven '54 84% 84% 83 Enschede '54 2% 84 Den Haag '52 1 2% 95% Idem H 2% 94% 93% R'dam *52 I 2% 94% 95 Idem n 2% 96 B 97 Idem '57 2% 94% 94% Utrecht *52 2% 92% Z.-Holl. 1957 2% 92% 92% Zuid-Holl *59 2% 104 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco Amst. Bank Cultuurbank Holl Bank U eert. Ned. Handelmy Rott Bank Twentsche Bank Senembah 245 388% 33% 213% 350% 370 336 412 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat Borsumy-Wehry Calvè Delft eert. Electralasmy K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. HolL Constructie Ing. bur. v. Buy. Internatlo Int. Kunstst. Ind. v. Kemp en Beg. Leldso Wolspjy Müller en Co NH. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd My. Sikkens Groep Ver. Touwfabr Walvisvaart Wern ink's Bet mij Wilton Feyenoord v. wyk - Heringa Zaalberg Mynbouw en petroleum Biliton 2de r Kon Petr (f20) Amerik. fondsen Canad. Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. Staten Steel 244 50 388% 33% 214% 349 374 338% 410.50 740 748 296 295% 79% 82 901 907 336% 362 366 175% 180 416% 416% 225 228 213 211 80% 80% 145 145 550 546 486 495 596 607 285 289 540 545 920 925 385 387 95% 95% 200 294 295 91 91B 137 137 485 488 124.70 125.40 25% 25% 76% 78 50% 51% 42 ft 42 y4 53% 54% 55% 51% 82 81% 55% 56 37% 37% 33 ft 33% 73% 73 y4

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7