MAGGI GRIEP! Op „heren*' lijkende figuren gearresteerd AGENDA Operazanger Pat Berry laatste deelnemer aan Songfestival Nationale finale op 27 februari Gunstig jaar voor de N.A.T.U. Chefarine 4 Tenminste 25 diefstallen en nog wat meer op hun geweten MET EEN ENKEL WOORD SNEEUW in skigebieden ï2 LEIDSCH DAGBLAD - DINSDAG 30 JANUARI 1962 Zeven liedjes voor televisie Van onze Hilversumse correspondent) De laatste nog openstaande plaats in de rij van deelnemers aan de nationale finale van het Eurovisie Songfestival is gister middag officieel ingenomen door Pat Berry. Acht jaar geleden heeft hij reeds bekendheid gekre gen in de amusementswereld als solist bij Dolf van der Lindens Metropole-orkest. Spoedig daarna echer stapte Pat Berry over naar de opera, waar hij als bas erg ge zien is. Toen er naar een solist werd gezocht voor het Songfesti val kwam Dolf van der Linden op het idee hem uit te nodigen en Berry heeft daarin toegestemd, hoewel hij thans eigenlijk als ver tolker van klassieke operarollen moet worden beschouwd. Be nationale finale van het song festival zal plaats hebben op dins dagavond 27 februari. Het is de eerste grote produktie van de heer Michon van de AVRO-televisie. Het program ma zal voor de t.v. geregisseerd wor den door Thys Chanowski. De bege leiding wordt verzorgd door het Me- tropole-Orkest onder leiding van Dolf van der Linden. Omroepster is Eli sabeth Mooy waarna Hanny Lips de telefoon bedient voor de binnen komende beslissingen van de jury's in de twaalf provincieplaatsen. Deze ju ry's bestaan uit tien, door drie stu denten in de sociologie uitgezochte, personen. Voor de Padre Twins was tot kort geleden nog geen song gevonden, hoe wel de jury onder leiding van Dolf van der Linden toch een keuze kon maken uit 189 liedjes. De heer Mi chon heeft toen aan drie tekstdich ters en drie componisten opdracht gegeven een liedje te schrijven waaruit tenslotte „Katinka" werd ge kozen. De Twins zullen als tweede aan de beurt komen want het lot heeft uitgemaakt, dat Rita Corita met „Carnaval" de spits moet afbij ten. Dan volgen achtereenvolgens „Het is voorbij" (Joke v. d. Burg), ,Heb je nog die mooie oude grach ten?" (Ella Raya), „Niets" (Ger Tim merman), „Zachtjes" (Connie v. d. Bosch en tenslotte Wees zuinig op de wereld" (Pat Berry). De Engelse coach Leslie Roberts zal zich vier dagen over de Nederlanders ontfermen. .Voldoende is dat eigen lijk niet", aldus de heer Michon, ,maar verschillenden van hen heb ben reeds kennis met hem gemaakt". De internationale finale wordt op 18 maart in Luxemburg gehouden. Ton brandschade te Zaandam Een felle brand rond het midder nachtelijk uur heeft voor circa een ton schade aangericht in het drie j verdiepingen hoge fabriekspand van de NV koek- en beschuitfabriek v.h. G. Hille en Zoon aan de oostzijde te Zaandam. De gehele Zaandamse brandweer nam aan het blussings- werk deel. Zij had het vuur spoedig onder de knie. Doordat de brand weerlieden met veel moeite tien zuurstofcilinders uit het brandende pand wisten te verwijderen, kon het gevaar voor explosie worden bezwo ren. Verzekering dekt de schade. Enige maanden geleden zijn de fa brieken gesloten en is het bedrijf overgeplaatst naar de beschuit- en banketfabriek A. Hooimeyer en Zn NV in Barendrecht, eigenaar van de fabrieken in Zaandam. De machi nerieën, die verkocht waren, waren voor een groot deel reeds uit het gebouw verwijderd en de fabrieks- Nieuwe producer bij AVRO-televisie Op 1 februari zal de Journalist H. Keiler, gedurende de afgelopen vier jaar redacteur voor radio en televisie van het dagblad „De Volkskrant", in dienst treden als producer bij de af deling informatief-culturele pro gramma's van het televisiebedrijf van de AVRO. „Tweelingen" weer lek Het Nederlandse ertsschip „Twee lingen", dat vorige week bij Tromsö voor de Noorse kust lek stootte en voorlopig werd gedicht, heeft op nieuw stagnatie. Tijdens het vervolg van de reis van Kirkenes naar Rot terdam is het schip weer gaan lek ken en zodanig, dat de capaciteit van de pompen onvoldoende blijkt. Het bergingsvaartuig „Achilles" verleent nu assistentie. Gisteravond is men er in Harstad (noord-Noorwegen) i>n geslaagd de lekken te dichten. De „Tweelingen" heeft toestemming gekregen de reis te vervolgen naar Kopervik aan de zuidwestkust van Noorwegen. Het bergingsvaartuig „Achilles" begeleidt het. ertsschip. De eindbestemming van de „Tweelingen" is Rotterdam. panden stonden te koop. De brand is vermoedelijk ontstaan bij las- en snijwerk bij het verwijderen van de nog resterende machines. Advertentie Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Tweeërlei kunde (Van onze t.v.-medewerker) De AVRO-televisie gaf gisteren twee grote programma's. Vooraan stond de documentaire, vervaardigd ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van de BBC, een instituut met wereldfaam, een werkstuk over de t.v. in de wereld. De reis ging door verschillende landen, ieder met een ander gezicht elk met een andere t.v. ook. De aanpak was tamelijk conven tioneel, maar ging van het ding naar de mens en dat is het wat t.v. levend en boeiend maakt. Dat er met vakmanschap gewerkt was, stond boven twijfel, maar het geheel bleef naar onze smaak toch teveel aan de oppervlakte met veel onvertaalde conversatie. Aangezien ons Japans en Russisch ons niet zo bijzonder vloeiend afgaan, was dat wel een bezwaar. Er zaten als oogst van twee wereldreizen - hier in natuurlijk een stuk of acht uur- programma's, maar daarvoor huiver de men kennelijk terug. Ook dienen enige conclusies van wijder strekking getrokken te worden. Als men ziet, hoe in een achterlijk gebied als Zuid- Italië het medium gebruikt wordt voor de grondige bestrijding van het analfabetisme, als men hoort hoe in Rusland alle geweldplegingen worden geweerd dan kan de werking goed zijn. Indien men daartegenover stelt hoe Amerika in alle ontwikkelings gebieden het Westen introduceert met moord en doodslag dan vraagt men zich af aan wie het te wijten is, dat men daar zo vlug en grondig moordt als de politieke situatie naar het labiele neigt. Indien men dan daarnaast stelt hoe het medium in Nederland gebruikt wordt en de kopstukken de koppen bij elkaar steken om vooral die ge vaarlijke commercie te weren, dan vraagt men zich met verbijstering af, waarom we hier geen educatieve t.v. hebben en waarom er hier zoveel griezelstuf wordt geboden. Willem Duys' werk, in samenwer king met Leen Timp tot stand ge bracht, stak weer met kop en schou der uit boven veel wat de kijker wordt voorgeschoteld. In één pro gramma Wim Kan, zingend nog wel, Toon Hermans, achtervolgd tot in het Zwitserse hooggebergte en Wim Sonneveld, dat is wat. We hadden geen bezwaar tegen de talentvolle Seth Gaaikema, maar misten Jules de Corte toch wel danig. We hebben een waardevolle blik in drie keukens kunnen slaan, we hebben veel ge hoord en geleerd ,wij weten, dat de trefzekere Kan een man is, die van stukjes twijfel aan elkaar hangt, die door Corrie Vonk bijeen gehouden worden. Het was een volle en boeien de avond, zo één waarvan men na af loop zeggen kan: die hadden we nit. graag ge nist. auirrwiiue Vier middelen In ién labiet werken krachtiger zonder de maag van streek Ie maken I Vier beroemde geneesmiddelen ondersteunen elkaar en werken daardoor bijzonder krachtig. Eén der middelen dient om de maag te beschermen. Chefarine „4" doet werkelijk wonderen I Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige ttripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Stijgend aantal verenigingen Uit het jaarverslag over 1961 van het hoofdbestuur van de Nederland se Amateur Toneel Unie blijkt dat men ondanks moeilijkheden van fi nanciële aard waarmee de NATU te kampen heeft gehad, in het alge meen op een gunstig jaar kan terug zien. Het aantal bij de Unie aange sloten verenigingen steeg van 1247 op 1 januari tot 1282 aan het einde van het verslagjaar. In nauwe sa- menwerking met het werkverband katholiek amateurtoneel kon het scholingswerk dat door de provinciale I toneeladviseurs wordt verricht wor den uitgebouwd. Door de provinciale toneeladviseurs werden in de loop van 1961 in totaal 206 raamregies verzorgd, 168 cursus sen werden door hen gegeven in de i elementaire toneelspeelkunst, 22 vol- ledige regies werden gegeven en 256 j maal werd door hen een nabespre king verzorgd van een toneelvoorstel ling. In totaal werden door de pro vinciale toneeladviseurs 2681 scho lingsavonden gegeven, hetgeen neer komt op een gemiddelde van ruim 243 per provincie. Aan de basisopleidingen voor amateurregisseurs welke in sa menwerking met het WKA in de loop van 1961 georganiseerd werden in Groningen, Leeuwarden, Hengelo, (Van onze Haagse correspondent) De verschijning van een „gentle- man"-actige figuur, compleet met parapluie-over-de-arm. heeft de laatste maanden nogal wat onrust gebracht in een groot aantal kan toorgebouwen in Den Haag. Hjj diende zich daar aan als iemand, die noodzakelijk een gesprek moest heb ben met een functionaris, wiens naam hem op dat ogenblik waar schijnlijk juist inviel, „bleef wel even in de wachtkamer", keerde alle daar aanwezige jassen binnenstebuiten en verdween na een kwartiertje met de mededeling, „dat hij echt niet langer kon wachten". De eigenaars van de jassen bemerkten dan later, dat alle voorwerpen van waarde na zo'n be zoek waren verdwenen. Aanvankelijk groeide in de kanto ren, die deze „heer" met een bezoek vereerde, het wantrouwen, dat de diefstallen door iemand van het per soneel werden gepleegd. Uit een on derzoek dat bij een van deze bedrij ven werd gedaan, wist een der per soneelsleden zich echter de naam van de bezoeker te herinneren. Hij had de jongeman verscheidene ma len in een bar in de binnenstad ont moet. De politie werd in de zaak ge mengd, die besloot tot aanhouding over te gaan. Bij een bezoek aan de woning van de 23-jarige jongeman, bleken collega's de politiemannen vóór te zijn geweest. De verdachte was maandag al aangehouden we gens het te koop aanbieden van een telmachine, waarbij hij zich legiti meerde met een internationaal rijbe wijs, dat niet op zijn naam stond. Verhoor van de „Gentleman" op wiens paspoort het beroep „zeeman" staat vermeld, leidde tot aanhouding van een 22-jarige compagnon in het kwaad, die al was opgevallen door frequent bar- en cafébezoek, waar bij hij flinke bedragen over de tap kast schoof. Mede door de omstan digheid, dat hy niet verborg het laat ste halfjaar niet te werken, had deze feestelijke levenswijze al enige be vreemding gewekt. Ook deze barbe- zoeker-zonder-werk bleek verscheide ne grote kantoren met hetzelfde ver haal als zyn collega te hebben be zocht. Met hetzelfde aanmoedigende resultaat. Ook ziekenhuizen werden door hem met een bezoek vereerd. Arnhem, Utrecht, Velsen, Leiden en Breda en welke opleidingen drie jaar dureri werd door 161 regisseurs en adspirant-regisseurs deelgenomen. De oplage van „Het Amateur toneel", het vormingsblad van de or ganisatie bedroeg aan het einde van 1961 ruim 6.000 exemplaren. Met betrekking tot. de nabije toe komst streeft het hoofdbestuur van de NATU naar een verbetering van de financiële positie van de amateur toneelverenigingen door middel van het bevorderen en stimuleren van meer en doeltreffender gemeentelijke subsidie-regelingen voor het ama teurtoneel enerzijds en naar de uit breiding van het aantal toneeladvi seurs een en ander in samenwer king met het WKA anderzijds, waarbij met name wordt gedacht aan de aanstelling van een adviseur voor toneeltechnische aangelegenhe den en een adviseur ten behoeve van het school- en jeugdtoneel. Internationale hulpverlening Zondag zal onder de leden van negen Nederlandse kerken een collec te worden gehouden voor de inter nationale hulpverlening. Behalve de Unie van Baptistengemeenten, de Doopsgezinde Broederschap, de Evang. Lutherse Kerk. de Geref. Kerken, de Ned. Herv. Kerk, de Oud- Kath. Kerk en de Remonstrantse Broederschap, nemen nu ook voor het eerst de Evangelische Broeder gemeente en de Vrije Evangelische- gemeente aan deze jaarlijkse inza meling deel. Het geld wordt door de Stichting oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen gebruikt voor het verschaffen van werkgelegenheid aan vluchtelingen, voedsel voor slachtoffers van rampen-, hulp aan tal van kleine kerken en voor on derwijs en medische verzorging in ontwikkelingslanden. Verleden jaar bracht deze inter kerkelijke collecte ongeveer twee mil joen gulden aan geld en goederen op. Drie ton werd toen besteed voor hulpverlening in Kongo. In totaal zestig procent van de opbrengst ging naar Azië, 25 procent naar Afrika en 15 procent werd besteed aan pro jecten in Europa. Ongeveer 200 ker ken in de gehele wereld nemen aan deze internationale hulpactie deel. In de woning van de heren trof de politie verscheidene voorwerpen van waarde aan, zoals een schrijf machine, een groot aantal kleding -stukken, vulpensets en drie pa raplu's Ook vond de politie nog twee internationale rijbewijzen en een aantal fototoestellen, zodat het vermoeden bestaat dat de mannen zich mogelijk ook aan autodiefstal len hebben schuldig gemaakt. In middels zijn zij voorgeleid en inge sloten. Zij hebben bekend, tenminste 25 garderobediefstallen te hebben ge pleegd. De politie vermoedt echter, dat dit aantal nog wel zal stijgen. BINNENLAND - De voorzitter van de Duitse ver- 43-Jarige J. Harmsen uit Lengel (gem Bergh) toen hij per rijwiel de Men- zestraat te 's-Heerenberg wilde over steken. door een passerende personen auto. uit Zeddam. aangereden. Zwaar gewond werd hij naar het St.-Joseph- ziekenhuis te Doetinchem overgebracht waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De gezondheidstoestand van mr. J. R. H. van Schaik. minister van Staat. Is redelijk, aldus heeft het r.-k. ziekenhuis Johannes de Deo in Den Haag in antwoord op een vraag mee gedeeld. Mr. Van Schalk werd gelijk gemeld 18 Januari met een gebro ken been in dit ziekenhuis opgenomen. Op 31 januari wordt mr. Van Schalk 80 Jaar. Tot gewoon hoogleraar in de af deling der algemene wetenschappen aan ae Technische Hogeschool te Delft is benoemd prof. dr. Ph. Dwinger. Hij zal onderwijs geven in de zuivere en toegepaste wiskunde en de mechanica. Prof. Dwinger is thans hoogleraar in de wiskunde aan Purdue University te Lafayette (V.S.). Verschenen is een wetsontwerp, houdende machtiging tot het verstrek ken van voorschotten aan gepensio neerden in 1962. Dit in afwachting van de totstandkoming der wettelijke voorzieningen Inzake nadere maatrege len ten aanzien van overheldspensioe- nen bij samenloop met A.O.W. of a.w.w.-pensioenen en in verband met de huurverhogingen per 1 aug. 1957 en 1 april 1960. Hiermee is naar scnat- ting f 80 miljoen gemoeid. De f 80 mil joen zijn reeds in de begrotingsraming 1962 opgenomen. Soortgelijke voor schotten werden ook reeds in 1961 ver strekt. De derde van de drie gevangenen uit het htfls van bewaring in Utrecht, die op 16 Januari waren ontvlucht, is gisteren gepakt. De belde anderen. Gerrit de Stotteraar en een collega konden de volgende dag naar hun cel worden teruggebracht, maar de Voor burger wist zich tot gistermiddag half zes voor het speurend oog van cl. po litie te verbergen. Op dat tijdstip werd hij in de Haagse rosse buurt gearres- teCrd BUITENLAND Van 16 Juni tot 8 Juli zal onder auspiciën van de Unesco in Athene en o-- iji_ i Eoidaurus een internationaal toneel- En 70 moet het toch feitelijk zijn. i festiVal worden gehouden. Er zal ook al begrijpen we best, dat men niet i een aantal conferenties en tentoonstel een vol jaar lang op Zijn tenen kan ïingen worden gehouden en concerten gaan staan. 1 tn ballettten worden gegeven. I eniging van advocaten, dr. Walter Op- Gistermorgen om half acht is de j penhoff, heeft de Duitse Juristen aan geraden zich aan hun Nederlandse collega's te spiegelen en minstens een vreemde taal te leren beheersen. Dr. Oppenhoff, die dit verklaart in een ar tikel ter gelegenheid van het 75-Jarlg bestaan der advocatenvereniging in Keulen, wijst de Duitse juristen er op. dat de groeiende Europese integratie een grotere talenkennis vereist. Het aantal moorden in New York was in 1961 het hoogst sedert het ein de van de tweede wereldoorlog: 483 (negen per week) tegen 390 in 1960. Er werden 113.340 misdaden gepleegd: 5.000 meer dan in 1960. Er werd voor een waarde van 69 miljoen dollar ge stolen. Het aantal aanrandingen nam iets af van 1296 in 1960 tot 1211 het vorig Jaar. In de Westduitse plaats Bochum is een politieman aangehouden die ervan wordt verdacht in de tweede we reldoorlog te hebben deelgenomen aan de moord op verscheidene honderddui zenden Joden. Volgens functionarissen in Bonn zou de 46-Jarlge politieman wiens naam niet werd meegedeeld, deel hebben uitgemaakt van een groep politiemannen die in het concentratie kamp Kulmhof bij Poznan Joden in gaswagens dreef. In het dorp Osnv in het Franse departement Seine en Óise zijn zondag avond vier kinderen bij een brand om het leven gekomen, toen hun ouders bij buren naar de televisie keken. Amerika en de Sowjet-Unie be ginnen op 31 januari in Washington onderhandelingen over een nieuw ak koord v. culturele uitwisseling, zo deelt het State Department mee. Al twee maal hebben de beide landen een cul tureel akkoord gesloten, steeds voor een periode van twee Jaar. Het laatste liep eind vorig Jaar af. De nieuwe televisie-toestellen in Oost-Duitsland kunnen geen Westelijke t.v.-uitzendingen meer ontvangen. Dit blijkt uit een briefwisseling van een Inwoner van Sonneberg in Thüringen met jen groothandel in Suhl, aldus meldt het informatiebureau „West". Kinderen van een gezin in Na men hebben ruim twea dagen in de veronderstelling geleefd, dat hun ouders sliepen, terwijl zi) in werkelijk heid waren overleden. Pas nadat de kinderen aan omwonenden hadden ver teld. dat zij hun ouders al voor de derde dag niet hadden gezien, werd een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de ouders met het Jongste kind u.t het gezin al 54 uur eerder door kolendampvergiftiging om het leven waren gekomen. Uit een Juwellerszaak in Mel bourne zijn in het weekeinde juwelen en goudstaven ter waarde van 400.000 gulden gestolen. Yves St. Laurent heeft gisteren voor het eerst sedert zijn breuk met het modehuls Dior, een eigen onafhan kelijke collectie getoond in zijn eigen modehuis en ofschoon deze collectie niet revolutionair werd genoemd kre gen bijna alle van zijn 101 modellen enthousiast applaus van het talrijke publiek. In Erfurt zijn zeven Oostduitsers tot gevangenisstraffen veroordeeld op beschuldiging van zwendelary in ver band met de verkoop van goederen van vluchtelingen, aldus verluidt in Berlijn. De hoofdbeklaagde kreeg vier eneenhalf Jaar. In Guatemala zijn de leiders van alle oppositiepartijen verbannen. De politie had meegedeeld, dat alle be trokkenen uit hechtenis zijn ontsla gen. Zoals gemeld werd enkele dagen feleden het hoofd van de geheime po- itie vermoord. Volgens de regering was h(j een komplot om het huidige bewind omver te werpen op het spoor gekomen. Cubaanse communisten zou den hierin de hand hebben gehad. Sinds donderdag is in Guatemala stad de staat van beleg van kracht. De Tsjechoslowaakse luchtvaart maatschappij opent op 3 februari haar eerste transatlantische verbinding en wel tussen Praag en Havanna, vla Shannon in Ierland en Gander in New foundland. Er wordt gevlogen met viermotorige turbopropvliegtuigen die 94 passagiers kunnen vervoeren. De reisouur is iets minder dan een etmaal. Pakistan heeft gisteren zyn ver zoek om een byeenkomst van de Vei ligheidsraad over de kwestie-Kasjmier herhaald. Aangedrongen werd op het uitschryven van een spoedvergadering. Negen mensen zyn omgekomen en 36 gewond toen zondagavond te Tabor ln het zuiden van Bonemen een trein tegen een stootblok reed. Vol gens het Tsjechische persbureau Cete- ka reed de trein tijdens een regenbul op een zijspoor. Door de botsing ont spoorde de locomotief en werden ver scheidene wagons zwaar beschadigd. Een onbekend gebleven vreemde ling is in het nabij Hof, in Westduits- land, gelegen dorpje Langenbach als weldoener opgetreden. Hij kwam zon dag J.l. onopgemerkt Langenbach bin nen en wist In de plaatselijke bakkery een lijst te krijgen met de namen en adressen van gezinnen, die het niet breed hebben. Hy bezocht deze gezin nen een voor een en overhandigde de verbaasde echtelieden een bedrag van dertig tot zestig mark. met de woor den „neem dit en koop iets voor uzelf en de kinderen". De onbekende heeft naar schatting duizend mark ln Lan genbach rondgedeeld. omdat U nü zoveel Aroma gebruikt in stamppotten, jus, soepen en sausen Profiteer ervan! Gebouw Chr. Sociale Belangen (Oude Singel): Ledenvergadering Coöp. „Ons Doel". 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jeho vah's getuigen 7.25 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Imbert, van Den Haag. 8 uur nm. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis iKerkzaal): Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Oafé Aniba; Ledenverg. Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Het Gulden Vlies. Ver. tot bevorde ring der Welsprekendheid. 8 uur n.m. Breestraat 19: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Marekerk: Kerkeraad „De Molen wijk". Spr. ds. G. Toornvliet m.m.v. diuo v. d. Reycten. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus over na-oorlogse Duitse letterkunde. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (Foyer)Jaarverga dering Vita Nova. 9.30 uur v.m. Stadhuis (Burgerzaal): Afscheidsre ceptie dr. ir. P. C. Lindenbergh van L.D.M. 4-5.30 uur nm. DONDERDAG. Hogewoerd 175: DlenstvergadeTlng Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Leger des Heils (Hooigracht)Be groeting kapitein en mevr. A. van En gelen. 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Abon nementsconcert Residentie-orkest o.l.v. Istvan Kertesz. Solist Jaime Laredo. 8 uur nm. VRIJDAG. Geologisch Instituut (Garenmarkt lb)K. en O. Lezing mej. G. E. de Groot „Beelden uit het verre verleden". 8 uur nam. Het Gulden Vlies. Ver. voor Pedago giek. Spr. mej. drs. M. H. Goedman over „Uit het a.b.c. dier opvoeding". 8 uur nam. LakenhalOpening tentoonstelling Ap Sok. 8 uur ndlm. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Populair K. en O.-concert Rotterdams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Ed. Flipse m.m.v. Willem Noske. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Feestavond Personeels- ver. „De Landbouw". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering Chr. Tamboer- en Pijperkorps K. en G. voor ouders en donateurs. 8 uur nam. Stationsplein: Strandexcursie Kon. Ned. Natuur-historische Ver. 1.43 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadszaal (foyer)„Kerk en Vrede". Spr. dr. Kr. Stryd „De wereld is nog niet vergaan". 8 uur nam. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 ni. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Kaar ten op tafel: gesprekken. 18.30 R.V.U.: De poëzie van thans - II. door J. den Haan. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Licht progr. 19.45 Die Entführung aus dem Serail, opera. I. d. pauze 20.25) Muzik. lezing. 22.05 Gram. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Metropole ork.. klein koor en sol. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Eventueel act. 18.20 Pianospel. 18.30 Promenade ork. 19 00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Inleiding tot muziek begrip. muzik. lezing. 19.25 Pianoreci tal. 20.00 Nws. 20.05 Amus. muz. 21.00 Muzik. quiz. 22.00 Muzikale lezing. 22.30 Nws en meded. 22.40 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Een stad, genaamd Kopenhagen, filmrep. 20.40- 21.05 Jascha Heifetz. viool. 21.05-22.40 No minor Vices, speelfilm. VOOR WOENSDAG 31 JANUARI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Gram 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Geestelijke liederen. 11.15 Kamerork. 11.55 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.37 Mld- dagpauzedlenst. 13.00 Nws. 13.15 Pro menade ork. 13.50 Gram. 14 50 Gram. 15.00 Wie luistert mee?: muziekcursus. 15.30 Vocaal kwart. 16.00 V. d. Jeugd. 17 20 Instr. septet. 17.40 Beursber. 17.45 Marsmuz. NCRV: 18.00 Liturgisch kamerkoor. 18.30 Het spectrum, lezingen. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. pr. 19.15 Leger des Heils- muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. Nationaal Programma: 20.00 Nws. 20.05 Toespraak. 20.10 Studentenork. 21.40 Literaire quiz. 22 20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Radio Filharm. Ork. en sol. 23.25 Hobo-kwart. 23.50 Dagsluiting. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram, 8.00 Nws. 8.18 Gram. (Om 8.35 Van de voorpagina, praatje). 9.00 Gym. v. d. Vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.10 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Voor het platteland praatje. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gespro ken portret. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Op reis door de wereld, lezing. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17.20 Scherpe reactie in Brussel op Thants verklaring In Belgische regeringskringen is gisteren scherp stelling genomen tegen een verklaring van de secreta ris-generaal van de VN over de moord op 23 Belgische en Neder landse geestelijken in Noord-Katan- ga. Het argument van Oe Thant, dat het terugtrekken van 1800 man Ka- tangese gendarmerie uit de streek van Kongolo indirect debet was aan de bloeddorstige actie van „een klein detachement muitende Kongolese mi litairen" en dat de VN niet by machte waren tussenbeide te komen, heeft in Brussel een heftige reactie uitgelokt. Volgens Radio-Brussel heeft de Belgische regering het VN-secreta- riaat- er op gewezen, dat zich wel een aanzienlijke VN-strydmacht op de basis Kamina bevindt, maar dat er blijkbaar voor het geterroriseerde ge bied van Noord-Katanga géén troe pen beschikbaar kunnen worden ge steld. Het Brusselse blad „La Libre Bel- gique" spreekt in dit verband van een „weergaloos voorbeeld" van kwaadwilligheid, cynisme en dwaas heid, dat in het optreden van Oe Thant tot uiting komt. Het blad wijst er op, dat de VN „wel 12.000 soldaten ter beschikking kunnen stellen voor een operatie tegen het geordende staatsbestel van Katanga in Elisa- bethstad, maar geen einde kan ma ken aan het optreden van een hand vol muiters in het noorden". TENTOONSTELLINGEN AcademieTentoonstelling werken van Theo Blom en Wilfred Voet. Werk dagen 8.30-12.30 en 2-5.30 uur (zater dags en zondags gesloten) (tot 24 fe bruari). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur, zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Museum voor Volkenkunde. Tentoon- stelling Japanse prenten Dag. van 9 uur v.m 5 uur n.m.; zondag van 1—5 uur nm (t/m 81 lanuarl) Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Ryksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen ln Egypte (tot 25 februari). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Ryksmuseum voor Oudheden: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Casino: „Slag om Engeland". 14 Jaar. Vrydag en zat. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „De Olympische Spelen van Rome". A.l. maand, t/m donderd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Tussen hemel en moeras". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Een nacht van liefde". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor: „De held van Troje". 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De kanonnen van Navarone". 14 Jr. Werkd. 2.30 en 7.30 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Rex: „Duivelse hartstochten". 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donder dagcyclus „Kinderen die niet ge wenst zyn". Astra-Theater - Wassenaar: Vrydag 8 uur; zat. en zond. 7 en 9.15 uur „G.I. Blues"; maand, en woensd. 8 uur „Avontuur in New York". 14 Jr; donderd. 8 uur „Tussen Hemel en Moeras". A.l. Zondag- en woensdag middag 2.30 uur Stan Laurel en OH ver Hardy „Zonen d«»r Woestlln". AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopend voor spoed eisende gevallen: Apotheek Reljst. Steenstraat 36, tel. 20136. BU geen gehoor san Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Lichte muz. 17.50 Regerlngsultz.: Ao. tuallteiten. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Amus. muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 VARA-Varla en gram. 19.20 Kanttekeningen, praatje. VPRO: V. d. Jeugd. Nationaal Programma: 20.00 Nws. 20.05 Toespraak. 20.10 Dieren op vers. voeten, gevar. progr. 20.45 En gij zult my tot getuigen zijn. klankb. 21.20 Lichte muz. 21.40 Literaire quiz. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Promenade-ork. en bariton. 23.25 Gram. 23.50 Dagslui ting. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lUn van 18-20 uur) Sel. „Orphée aux Enfers" (Offen bach), Claudlne Collart, Liliane Ber- ton. Freda Betti. Deva Dassy. A. Grandiean, Michel Roux, Claude De- vos. Aimé Donlat. Pierre Germain, Choers Raymond Saint-Paul. Orkest v, d. Associaton des Concerts Lamoureux o.l.v. Jules Gressler. The continental (Conrad), Orkest Les Brown, The pe tite waltz (Heyne). Orkest Guy Lom- bardo. What can I say after I say I'm sorry (Donaldson), Orkest Ray Antho ny, Nine pound hammer (-). Tennes see Ernie Ford, Autumn ln New York (Duke), George Shearing, Flamingo (Grouya). Orkest Bobby Hackett, Oh baby mine (Ballard), The Four Knights. Let's bop (Gavanaugh), Or kest Big Dave, Donkey tango (Goehr), Orkest Nelson Riddle, The varsity drag (Chappell), Orkest Pee Wee (Hunt), Mona Lisa (Livingston). Nat King Cole Busy Port (Baxter), Orkest Les Baxter, As time goes by (Hupfeld), Orkest Joe Bushkin, That's amore (Warren). Dean Martin. All of me (Simons), Orkest Billy May, The donkey serenade (Friml). Pittsburgh Strings, Linda mujer (Duchesne). Orkest Chuy Reyes Strike up the band (Gershwin), Bob Cooper. Jimmy Gluffre. Bud Shank, Bob Eneveldson, Claude Williamson, Stu Williamson, Max Bennett. Stan Levey, It don't mean a thing if it ain't got that swing (Ellington), id., Hot boy (Cooper), id., Sunset (Cooper), id. Ill wind (Arlen), Milt Jackson, Art Farmer, Benny Golson, Tommy Flan- nagan, Paul Chambers. Connie Kay, Blues for Diahann (Jackson), id. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdjournaal. AVRO: 17.10-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverz. KRO: 20.20 In woord en beeld. 20.30 Van onze sport redacteur. 21.00 Piste, gevar. progr. 21.40 Uitverkoop, filmrep. 21.55 Epi loog. 22.05 Avondcollege Nederlands. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC, Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansen. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Onbekend. 14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 16.30 Hoor spel. 17.00 Vespers. 17.45 Lezing of voordr. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Kamermuz. 20.30 Round. Britain Quiz. 21.00 Ork. conc. (Om 21.35-21.55 Voordr.) 22.45 Onbekend. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06 0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Lichte muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Zangrecital. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 Mrs. Da le's dagb. 17.31 Gram. 18.31 Ber. en ge var. muz. 19.30 Nws. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Sport quiz. 21.31 Hoorsp. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gram. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Operettemuz. 16.00 Liederen. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.45 Filmmuz. 20.00 Hoorsp. 21.25 Kamermuz. 21.45 Nws. 22.15 Jazmuz. 23.15 Symf. ork. en -koor 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 21.00 Hoorsp. 23.10 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 234 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 School radio. 15.00 Kamerork. en sol. 15.30 Pianomuz. 16.00 Beursber. 16.02 Engel se les. 16.21 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Jeugd en muziek. 19.55 Gram. 20.00 Verz.-agent. 21.30 De zeven kunsten. 21.45 Filmmuz. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogische lezing. 22.55 Muz. lezing. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.03 Le monde en musique. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Kamer muz. 15.03 Gram. v. d. Jeugd. 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz 17.00 Nws. 18.30 Jazzmuz. 19.25 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 20.30 Denkbeeldig conc. 21.45 Gram. 22.55 Nws. Duitsland cm. sneeuw Peldberg g. opg. Oberstdorf g. opg. Garmisch P. g. opg. Braunlage g. opg. Zwitserland cm. sneeuw Adelboden 25 Ar os a 80 Davos 70 Engelberg 50 Gstaad 40 Grlndelwald 25 Mlirren 40 St.-Mor. m. d. 1 m. Zermatt 100 Oostenrijk cm. sneeuw Berwang 50 Kltzbühel 37 Seefeld 30 Igls 75 Lech Saalbach Mallnltz opg. 45 85 Frankrijk cm. sneeuw Chamon. m. d. 1 m. Meeève 50 V. d'Isere m. d. 1 m Valloire 90 A.di'Huez m. d. 1 m. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). a 3 ■5 Amsterdam onbewolkt Den Helder onbewolkt Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twen the Eindhoven Z- - Limburg onbewolkt Helsinki mist Stockholm onbewolkt Oslo onbewolkt half bew. half bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt Aberdeen Londen Brussel licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zilrlch Genève Locarno Wenen Innsbruck sneeuw Belgrado sneeuw o 2-6 0 z 2-4 0 ozo 2 -6 0 O 4-3 0 w.stil -8 0 o 1 -8 0 W Stil -9 0 W.stil -8 0 o 2-7 0.1 w 1 -22 0.1 wstil -20 0.1 w 2 -14 0 no 2 -5 0 zw 10 3 0 w.stil -3 0 o 2-6 0 nno 4 -io 0 cno 3 -4 0 nno 3 -4 0 nnw 6 -4 0 licht bew. half bew. n 2 2 half bew. no 4 -7 licht bew. no 4 -7 6neeuw n 4-9 sneeuw n 2-8 onbewolkt ono 15-7 onbewolkt ozo 5 -3 half bew. nnw 6 -8 0.1 1 0.1 0 At.iene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt ono onbewolkt n 11 -3 nnw 3 -0 w.stll -1

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2