F OLIFANT Spreek voor televisie, radio's en bandrecorders, aufotransistors enz. met N.T.B. Kapitein van „Gladonia" stond gisteren even op liet strand.... Kennedy: nieuw hoofdstuk in de Atlantische ontwikkeling HERENHUIZEN HERENHUIS G. I. MERKENS Neuteboom'S Televisie Bedrijf prettige verantwoordelijke werkkring President vraagt machtiging voor verlaging invoerrechten Kustvaarder zit nog muurvast Koudekerk a.d. Rijn Alphen a.d. Rijn Oudeen jonge jenever LEIDSCH DAGBLAD GEM. HUIS Voor schilderwerk acink* verkoopsters ervaren verkoopster LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 JANUARI 1962 Alle registers opengetrokken (Van onze correspondent in Washington) „Thans is de tijd gekomen om een nieuw hoofdstuk te schrijven in de V.N.-ontwikkeling der Atlantische gemeenschap". Dit is een der inspi rerende zinnen uit een boodschap over de Amerikaanse handel, die pre sident Kennedy gisteren aan het Congres heeft gezonden. De presi dent was in zijn boodschap over de toestand des lands van enige weken geleden reeds zo uitvoerig geweest over zijn plannen tot toenadering tot de Europese gemeenschappelijke markt, dat zijn verzoek om machti ging tot ingrijpende invoerrechten- verlaging geen verrassing meer had. Kennedy heeft zijn boodschap ech ter gebruikt om zijn bedoelingen nog duidelijker te maken. De president beschouwt dit han delsinitiatief naar het schijnt als de belangrijkste onderneming van dit jaar en heeft de handelsboodschap gebruikt als een belangrijke bijdrage tot de opvoeding en voorlichting van het Congres en de openbare mening. Zoals bekend, verzoekt Kennedy het Congres om een wet, die hem zal machtigen met de Euromarkt te on derhandelen over een wederzijdse ta riefsverlaging, die grote categorieën van produkten betreft. Bovendien wenst hij de bevoegdheid met de EEG de invoerrechten geheel af te schaffen voor die produkten, waar van Amerika en de EEG tezamen tachtig procent van de wereldhandel in handen heeft (men denke bijvoor beeld aan auto's, wasmachines, etc). Kennedy legt veel nadruk op het feit, dat Amerika zal vasthouden aan de clausule van de meest begunstigde natie, zodat een invoerrechtenverla- ging, die eventueel zal worden be reikt, tevens ten goede zal komen aan Japan en de Latijnsamerlkaan- se landen. Vijf factoren Kennedy noemt vijf factoren waardoor Amerika's gebruikelijke handelspolitiek is verouderd: Wyszynski gaat naar Rome Het bureau van kardinaal Wys zynski, de Poolse primaat, heeft mee gedeeld dat deze een diplomatiek paspoort heeft ontvangen om medio februari Rome te bezoeken, waar hij een bijeenkomst zal bijwonen die wordt gehouden in verband met het komende oecumenische concilie. Naar verluidt zullen ook andere hoogwaardigheidsbekleders van de R.-K. Kerk in Polen, die naar het buitenland willen reizen, geen moei lijkheden ondervinden bij het ver krijgen van een paspoort. De betrekkingen tussen kerk en staat in Polen zijn niet meer zo ge spannen, als zij in de laatste maan den van 1961 waren. Weliswaar mag op de openbare scholen in Polen geen godsdienstonderwijs meer wor den gegeven, doch de autoriteiten passen andere voorschriften, die be trekking hebben op het onderwijs op particuliere r.-k.-scholen. niet strikt toe. Ds zending in Kameroen De zendingsarts Jac van Bergeijk zal, in opdracht van de N.H.-Kerk, volgende week woensdag met zijn ge zin naar Kameroen vertrekken. Voorheen werkte hij in dienst van de zending in Posso op Midden-Celebes. Na dokter J. Legrand en de vroed vrouw zuster M. Kruijt is hij de der de zendingsarbeider die in dienst van de Hervormde raad voor de zending naar dit land vertrekt. Nog twee zendingsartsen staan ge reed om na ontvangst van hun vi sum onmiddellijk daarheen te ver trekken. Nog andere zendingsarbei ders der Ned. Herv. Kerk, cnder meer theologen, zullen nog dit jaar naar Kameroen vertrekken. a. de groei der EEG: b. de druk op Amerika's betalings balans; c. de noodzaak om de economische groei te bevorderen, o.m. ter bestrij ding van de werkloosheid: d. het communistische handelsof fensief, dat contacten legt waar Amerika geïnteresseerd is; e. de behoefte aan nieuwe markten voor Japan en de landen, die een snelle ontwikkeling doormaken. De Amerikaanse president noemt de NAVO zonder precedent in de mi litaire geschiedenis, maar beschouwt dit wetsvoorstel eveneens zender precedent in de economische historie. „Zelden", zo eindigt de boodschap, „komen in het leven dezer natie ogenblikken voor om aan de wereld door duidelijke moedige actie te be wijzen wat onze idealen zijn. Zulk een kans doet zich thans voor". Grote woorden en daden Men ziet het: de president schuwt geen grote woorden om de volksver tegenwoordiging te wijzen op het be lang van het thans ingediend voor stel. Maar hjj Iaat het niet bij woor den alleen. Hjj beoogt, dat Amerika's economie zich door de voorgestelde maatregelen zal uitbreiden, dat een inflatie op deze wijze gemakkelijker in toom kan worden gehouden, dat de kracht en de eenheid van het Westen aldus zullen worden bevor derd en dat de Amerikaanse zaken man een unieke gelegenheid zal krij gen met gelijke kansen te concur reren op een rijke, snel uitbreidende markt. Kennedy's voorbeeld is heel duide lijk: de Duitse producent en de Amerikaanse producent hadden vroe ger evenveel invoerrechten in Frank rijk te betalen, doch nu de interne Europese tariefmuren omlaag gaan, moet Amerika voor zijn producenten gelijke kansen behouden. Ook Ame rika's boeren hebben groot belang bij een bevordering van de export, want één op de zeven landarbeiders werkt voor de export. Slechts een half procent van alle Amerikaanse arbeiders zou schade lijden bij een sterk toenemen van Amerika's invoer. De Amerikaanse regering zegt toe maatregelen te ne men om de industrieën en arbeiders, die eventueel schade zullen lijden, bij te staan in de aanpassing aan de nieuwe omstandigheden. Kortom, Kennedy heeft alle registers openge trokken om het Congres aan te spo ren en gerust te stellen. De presi dent spant zich met volle kracht in voor dit handelsinitiatief. Men kan daaruit concluderen hoe belangrijk hij dit acht, doch tevens welke een inposante tegenstand hij voorziet in het Amerikaanse Congres. „Cuba: een rood oorlogsschip voor kust Zuid-Amerika" Op de conferentie van Amerikaan se staten in Punta del Este (Uru guay) heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, maatregelen voorgesteld om een ein de te maken aan „de Cubaanse tra gedie" en „een kleine tiran" op zijn plaats te zetten. Het regime van Castro moet uit de organen van het inter-Amerikaanse stelsel worden ge weerd, het handelsverkeer moet wor den gestaakt. De Cubaanse president Dorticos deed aanvallen op „de imperialisti sche Amerikaanse regering". Hij be weerde, dat Cuba „nimmer zal trach ten zyn revolutie te exporteren". Wat de betrekkingen met de communisti sche landen aangaat, zei Dorticos, dat „Cuba vry en onafhankelijk is en het recht heeft betrekkingen te hebben met wie het wil". De afgevaardigde van Guatemala, Jose Bauer, beschreef Cuba als „een met communisme geladen oorlogs schip, dat voor Zuid-Amerika voor anker ligt". Guatemala is bereid „te vechten en zonodig hierbij te sneu velen", aldus Bauer. „VS van Maghreb" Marokko en de Algerijnse opstan delingenregering hebben gisteren bekendgemaakt dat een commissie van ministers is gevormd die belast is met de voorbereiding van de „ver enigde staten van Maghreb". In de commissie zitten vier Marokkaanse ministers en drie leden van de Alge rijnse opstandelingenregering. De Marokkaanse minister van Voorlich ting, Alawi, zei dat binnenkort zal worden bekend gemaakt wanneer de commissie voor het eerst bijeenkomt. De beoogde Noordafrikaanse unie staat ook open voor Tunesië en Libië. Afrikaanse eenheid bepleit in Lagos Keizer Haile Selassie van Ethiopië en de gouverneur-generaal van Ni- gerië, Azikiwe, hebben gisteren in Lagos op de topconferentie van twin tig landen gepleit voor Afrikaanse eenheid. Men zei het te betreuren dat de Casablanca-landen Ghana, Gui nee, Mali, Marokko en Egypte niet aan de conferentie deelnemen. Deze vijf landen zijn weggebleven omdat de Algerijnse opstandelingenregering niet werd uitgenodigd. Militairen willen geen burger-status (Van onze Haagse correspondent) Een contingent Nederlandse mili tairen, dat op 1, 2 en 3 februari a.s. naar Nieuw-Guinea zal vertrekken, heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat der Nederlanden, dat maandagmorgen 29 januari voor de president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, zal dienen. De militairen zijn verontrust over het feit, dat zij met een burgerstat-us naar Nieuw-Guinea worden ge zonden. Zfj zijn namelijk bevreesd dat deze status, welke het mogelijk maakt dat zij ook niet specifiek mi litaire diensten verrichten, hun on voldoende bescherming biedt gezien de spanningen rond Nieuw-Guinea. Zij wensen als militair naar Nieuw-Guinea te gaan. Vandaag zou de dagvaarding worden uitgebracht. Voor de militairen zal als raadsman optreden mr. Van Proosdij uit Am sterdam. De pleiter voor de staat is mr. F. Droogleever Fortuyn. N.V. Dienstverlening Overheidsadministratie werd opgericht Opgericht is de N.V. Dienstverle ning Overheidsadministratie te Al phen aan den Rjjn. Doel van deze vennootschap is de verlening van ad ministratieve diensten aan publiek rechtelijke lichamen. De snelle groei van de administratieve dienstverle ning door het administratieservice centrum van N. Samsom N.V. te Al phen aan den Rjjn maakte de op richting van de nieuwe vennootschap gewenst. Aan de vennootschap is een raad verbonden, die er mede voor zal wa ken, dat de vennootschap voldoende rekening houdt met de belangen van de publiekrechtelijke lichamen aan wie zij administratieve diensten ver leent. De N.V. Dienstverlening Overheids. administratie zal voor de uitvoering van de haar verstrekte opdrachten gebruik maken van de apparatuur en de organisatie van het genoemde administratieservicecentrum. De ap paratuur omvat behalve de conven tionele adresseer- en ponskaarten machines sedert kort ook een compu ter van het type IBM-1401. In de afgelopen jaren werd reeds voor meer dan 450 gemeenten een be- volkingsponskaartenverzameling ten dienst van t.b.c.-onderzoek, verkie zingen, dienstplicht enz. aangelegd. Ook de administratieve dienstverle ning ten behoeve van heffing van gemeentelijke belastingen en andere delen van de financiële administratie neemt hand over hand toe, zo wordt van de zijde der nieuwe N.V. meege deeld. Drukke dagen voor mr. Bot op N-Guinea Staatssecretaris Bot Is gisteren, vergezeld van de directeur van Bin nenlandse Zaken, de heer Veldkamp, uit Hollandia vertrokken voor een reis door Nieuw-Guinea. Hjj vloog naar Merauke, waarna hjj Kaimana, Fak-Fak, Sorong, Manokwari, Seroei en Biak zal bezoeken. Begin februari vliegt gouverneur Platteel naar Biak voor het laatste gesprek met de Staatssecretaris, die op 2 februari naar Nederland terugkeert. In de afgelopen dagen heeft mr. Bot in Hollandia gesproken met zeer vele groeperingen en mensen, die hun gevoelens, wensen en vraagpun ten kenbaar maakten. Mr. Bot gaf, waar nodig, een toelichting op het regeringsstandpunt Hjj heeft een bespreking gehad met alle diensthoofden, die hem een overzicht gaven van de huidige situa tie. Verder confereerde hij met ver tegenwoordigers van missie en zen ding, Rode Kruis, het kerncomité van de organisatie B.B. en politieke partijen van Papoea's. Hij had con tact met het particuliere bedrijfsle ven, werknemersorganisaties, het ve- teranenlegioen, alsmede o.m. met Zuidmolukkers en Chinezen. Voorts heeft hij een vergadering bijgewoond van de streekraad Dafonsoro bij Hol landia. AANRANDER IN ARREST Het plaatsen van een foto in een plaatselijk blad van een 24-jarige man, uit Zalk (Ov), die enige aan randingen op zjjn geweten had, heeft enige uren later tot zjjn arrestatie geleld. Een inwoner van Hasselt (Ov) her innerde zich bjj het zien van de foto de jongeman 's middags om half vjjf te hebben zien lopen. Twee wacht meesters van de groep IJsselmuiden van de Rijkspolitie togen erop uit en troffen hem aan in een café aan de weg ZwolleMeppel. Het opsporingsbericht had ook nog tot gevolg dat iemand meedeelde de gezochte gisterochtend (donderdag) vroeg in de bus naar Hattum te heb ben gezien. Daar werd omstreeks 8 uur een poging tot aanranding ge daan. De man had voorts enige sie raden getoond. Die zouden afkomstig kunnen zijn van een inbraak in Gro ningen. Hjj is ingesloten in IJsselmuiden. Zeldzame postzegel bracht f. 2550,sp Tijdens de veiling, die de Haagse makelaar J. L. van Dieten in de Die rentuin te Den Haag houdt, is gis teravond een postzegel voor een uit zonderlijk hoge prjjs van eigenaar veranderd. Het is een exemplaar van de 10 cent eerste uitgave van Nederland uit het jaar 1852. De zegel is gestempeld 's-Gravenhage 1 januari 1852, de eer ste dag waarop de eerste postzegel van ons land verscheen. Deze buitengewoon zeldzame zegel bracht f2.550 op en werd verkocht aan een in Londen wonende Neder landse verzamelaar. COMITÉ „1363—1963" IN MED. ANTILLEN De „Amigoe di Curasao" meldt, dat het bestuurscollege van het eilandengebied Curacao met het oog op de viering in 19G3 van het feit, dat dan honderd jaar geleden de sla vernij werd afgeschaft, een commis sie in het leven heeft geroepen, ge naamd „Comité 18631963". Deze commissie heeft tot taak het bestuurscollege bij te staan en te ad viseren inzake de oprichting van een amencipatie-monument, dat op 1 ju li 1963 zal worden onthuld. Zij zal tevens advies moeten uitbrengen over de voorbereiding en organisatie van de herdenkingsplechtigheden en de te houden feestelijkheden. Het „Comité 18631963" is opge richt naar aanleiding van een raads besluit van 1 juli 1960, waarin ge- MONUMENT SOEDARSO De Indonesische regering is n plan op Poelau Aroe t-er hoogic n Westelijk Nieuw-Guinea een mor .- ment op te richten ter nagedac c - nis van de omgekomen vice-stafc'T van de Indonesische Marine, darso. Dit heeft radio-Djakarta mee gedeeld. De commandant van het militaire district van de Molukken, kolonel Boesjiri heeft daarvoor 100.000 roe- piahs bijgedragen. vraagd werd speciale aandacht aan dit feest te schenken en een monu ment op te richten, waarbij in het bijzonder de nagedachtenis zal wor den geëerd van mgr. Martinus Joan nes Niewindt, een bisschop die de I vrij making van de slaven mede heeft voorbereid. Kapitein Aric Ellard heeft gis teren de „Gladonia" even verla ten. Dat ging heel eenvoudig. Hij liet zich van zijn schip zakken en stond op het strand van Rozen burg, waar hij goed kon zien, hoe benard de situatie van zijn schip is. Bij de stranding is het roer dermate beschadigd, dat het schip niet zal kunnen meesturen als het vlot komt. Hoe het met de schroef gesteld is kon kapitein Ellard nog niet constateren, om dat die ook bij eb nog in het water steekt. De gezagvoerder kon zijn uitstapje zonder enig risico ondernemen. De „Gladonia" dwars op de golven liggend rust met bakboordzijde tegen een steil zandbankje, dat bij eb geheel droog valt. Aan de andere kant van het schip staat bij laag tij meestal nog ruim één meter wa ter. Voor de vier man, die nu nog aan boord zijn, bestaat er ogen schijnlijk geen gevaar. Zij blijven dus aan boord, tenzij de zee een nieuwe catastrofale slag aan het schip zou toebrengen. De overige vier bemanningsleden die van boord zijn gehaald logeren nog altijd in Hotel America in Hoek van Holland. Zij zullen naar het schip terugkeren, wanneer het bergingswerk echt kan beginnen. Want al zijn de bergers volop in de weer om alle nodige maatregelen te nemen en vertoeven de twee ber gingsvaartuigen van Van der Tak „Bruinvisch" en „Zeeleeuw" mees tentijds buitengaats, men kan heel weinig doen zolang het weer niet verbetert. Zodra de weersomstandig heden wat gunstiger zijn geworden, hoopt men een deel van de lading te kunnen lossen en dan het schip met de kop in zee te kunnen draaien. Maar men kan pas met het lossen van de lading beginnen als de kust vaarder stevig verankerd ligt. Anders zou zy bij vloed nog meer naar de kust worden gedrukt. Mislukte poging De eerste poging gisteren om op enkele honderden meters van het schip een bergingsanker uit te zet ten en dit met een kabel te ver binden met het schip een maat regel enerzijds bedoeld om verder afdrijven te voorkomen en ander zijds om het eerste steunpunt voor de tocht naar zee te krijgen is mislukt. Felle grondzeeën maakten het onmogelijk. De dunne draad, die door de reddingsvlet „A.J.M. Gou- driaan" aan boord van de „Gladonia" gebracht zou worden waaraan dan later een zwaarder ankerkabel zou worden opgetrokken werd in de golven stuk getrokken. Alle moei te was vergeefs geweest. Vandaag zou men opnieuw een dergelijke poging in het werk stellen. Gistermiddag werden de eerste buizen, bestemd voor de bouw van de IJ-tunnel, per helikopter in Amsterdam aangevoerd. De zeventig meter lange plasticbui zen voor wateraanvoer kwamen op deze wijze door de lucht uit Enkhuizen naar de hoofdstad. Griekse primaat afgetreden Aartsbisschop Jakovos, primaat van Griekenland, is donderdag af getreden als hoofd van de Griekse Orthodoxe Kerk. De 67-jarige aartsbisschop werd op 13 januari gekoze-n door een conclaaf, waaraan werd deelgenomen door 57 van de 66 metropolieten. Sindsdien hebben leden van de geestelijkheid en vooraanstaande leken kritiek op zijn particuliere levc>n geuit. Een bis schop heeft de verwijten onderzocht en de regering heeft aangekondigd, dat zij het parlement machtiging zou vragen Jakovos af te zetten als hij niet uit eigen beweging heenging. De aartsbisschop besloot zijn lot in handen van de kerk te leggen. De synode, het uit 13 leden be staande kerkbestuur, heeft gisteren besloten, dat de aartsbisschop diende af te treden. In zijn ontslagbrief aan de synode zegt de aartsbisschop, dat hij niet uit vrije wil, maar onder druk van de regering is afgetreden „Ik treed af om inmenging van de staat in ker kelijke zaken te voorkomen. Ik offer mij op om de eenheid van de kerk te beschermen". Haarlemse voorjaarsbeurs Van 1 t/m 9 maart a.s. wordt de 20e Voorjaarsbeurs gehouden Der traditie getrouw komt deze beurs weer in het Haarlemse Krelagehuis. De basis, waarop de Voorjaarsbeurs 19 jaren lang heeft bestaan, is het laatste jaar verruimd. Ware het tot nu toe de Ned. Ver. van Huisvrou wen en de Haarlemse Middenstands centrale, die in de Voorjaarsbeurs samenwerkten, thans ook werken alle andere vrouwenorganisaties uit Haarlem en omgeving mede. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Jan. Kaasmarkt: aan- gevoerd 3 partijen Goudse kaas en geen Leldse kaas. Noteringen: Goudse le kwal. tot f2.12. Handel kalm. LEIDEN, 26 Jan. Veemarkt: aan voer stieren 3, melkkoeien 50, vette koeien 260, vare koelen 20, vette kal veren 36, nuchtere kalveren 112, vette schapen 60, vette lammeren 1203, to taal 1764 stuks. Prijzen: melkkoeien 1900-1250 p. st., vette koeien f 2.50-3.35 per kg schoon gew., vare koelen f 500-975 p. st., vette kalveren f 2.20-2.75 per kg levend gew., nuchtere kalveren f 1.25-1.55 per kg levend gew., vette schapen f 95-125 p. st., vette lammeren f 100-120 p. st. Handel: melkkoeien rustig, vette koelen williger, vare koelen rustig, vette kalveren matig, nuchtere kalve ren redelijk, vette schapen goed, vette lammeren goed. AALSMEER, 25 Jan. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling GA. Snijbloe men: Mad. Stepman 80-150, Marie Le- gray 43-70, Prunus triloba 65-110, For sythia 35-58, Sneeuwballen 95-135, Euphorbia 50-95 per tak, Fresia 150- 290. Cyclamen 100-180, Iris 250-330, Anemonen 65-100, Chrysanten tros 130- 185, Tulpen 180-265, Narcissen 100-160, Hyacinten 100-130 per bos, Calla 75- 120, Anthurlum 160-220 per stuk. Ama ryllis 45-77 per kelk, Anjers: rood 30, roze 38. wit 34, Orchid Beauty 29, Rozen: Parel van Aalsmeer 85-130, Geh. Dulsberg 100-155. Towny Gold 100-155, Mad. Ofman 55-85. Baccarat 100-140, Montezuma 40-80, Pink Sensation 75- 130, Carroll 40-71 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 25 Jan. Groenteveiling: waspeen per kist: Al 8.40-11.00. A2 2 00-7.30. BI 8 10- 10.00. B2 1.40-2.80. Cl 3.70-4.30. boe renkool 23.tot 28,rodekool 11. tot 12.—, prei A2 34.B2 19 Aanvoer waspeen 80.000 kg. waar van 53 000 kg voor export en 9000 kg voor de industrie werd verkocht. ROELOFA RENDS VEEN, 25 Jan. Bloemenveiling: Krokussen 16-24. BI. T~>rulf1es 22-39. Narcissen: Earlv Glorie 70-1.01. Hollvwood 68-75. Magnlfloense 79-89, Carlton 90-1 04. Fortuna 70-84, "Flower Record 72-77, Whrestler 90-94, Tuinen: Freri Mnore 1.10-120 ErBth E'ldv 1.55-2.05, EaHv Queen Krelaee 1 fiR-l an. Rose Conland 1.45-1.60. Lns- tiro Wit. we 1.50-1 70 At+raetinn 1 °0- 1.95 Pumer Tlopl^nd 1 50-1.60 TTfllp.. garde 115-l.no. Preludium 1.05-i°5, v rl. Ferdori 1.90-1 50 «n^dno-n 1 95- n 00 Pr star 80-85. PM1 1 i 0- 1 an Fmmv Peeek 1.45-1 60, TmnerQtor 1.30-1.50 v>ir.u*nte 1 50-1 60 Cro^n Tm- ^"rl0! 1.90.1 ?5 nor bn<5. Euphorbia 48- 69, Am Anlers 16-34, Cyclamen 85-1,00 ner stuk PTTNSRTTRG. 24 1an Bloemen- filing Finrfi TuloenKrela^e's T-lnnwU 195-140. WMte Sail 135-140, r>nn 135-140. rcwdell Hall 270 Remain 140-145. V H Fnrtfn 140-1AR. ï,11S+1«»e «nt.we 150-100-170 Preludium 140-145, oio-n 185 r»emete- 915.045 Paul Rlrh- tor 215 Prjiiont, c-for 58-66-78. NarMs- «r: r»n*nrr<« 85 Laurens Colter 80- OS rolder. TTqrveet 100-110. Fnrtnna '15 HvorintPTV "Pink Pegrl 94-28-90, Ostnrn OR.OO.14 B1°marck 96-2R l'In- on.od-26. Blauwe Druifjes 1 ■ar ner bos. TE KOOP met en zonder garages: Bestaande uit een ruime zit- eetkamer met flinke erker, royale keuken, kelderkast, tuinschuur, 3 slaapkamers, badcel, vaste trap naar grote geheel beloopbare zolder, grote tuin, fraaie 'ligging aan groot plantsoen. Koopsommen vanaf ca. f29.000.—. Ruime hypotheken verkrijgbaar. MET GARAGE. op prima stand, fraai gelegen. Indeling: woonkamer, grote eetkeuken, hall, kelder, 3 slaapkamers, badkamer, vaste trap naar grote zolder met openslaande ramen. In aanbouw in een blokje van twee. Koopsom f 38.000. BOUWORGANISATIE A- nstr. 56, Alphen a. d. tel. 01720—3755 en 3031 proost meeijltmet (Dudeproost mee met jonge olifant J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM PROVINCIE ZUID-HOLLAND Bij het Provinciaal Commando Bescherming Bevolking bestaat de gelegenheid tot plaatsing van een HOOFD VERBINDINGSDIENST Deze functionaris zal o.a. worden belast met het toezicht op de verbindingen en met de opleiding van verbindingspersoneel. Tot aanbeveling strekt: kennis van verbindingsapparatuur. Bedoelde functie omvat vooralsnog een halve dagtaak. Salaris 3000.- per jaar, inclusief huurcompensatie en vakantie toeslag. Sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van deze adver tentie te zenden aan de Commissaris der Koningin in de Provin cie Zuid-Holland (Kabinet), Korte Voorhout 1 te 's-Gravenhage. Dagbladreclame doet klanten behouden, verloren klanten terug winnen. nieuwe klanten maken, goodwill kweken ADVERTEER egelmatig m het De MEES'l gelezen Krant van Lelden en Omstreken 5 Meiplein 16 - Leiden - Telefoon 25100 EN HET KOMT IN ORDE Televisie grootbeeld met volledige garantie f 673. Ons technisch apparaat is uniek voor Leiden. Wij verzorgen ook alle voorkomende reparaties. Erkende NOVAK-dealer voor Leiden en omstreken. GEVRAAGD wegens uitbrei ding BAKKER-BEZORGER en BANKETBAKKER 2e BEDIENDE.' N. VAN RIJNS WOU, Herenstraat 85 - Leiden Telefoon 25652 ACADEMICUS (fam. met 3 kinderen) zoekt of ETAGE met 3 slaapkamers voor 1^2 jaar in Leiden of omgeving. Brieven met uitv. inlicht, onder no. 40949 aan het bureau van dit blad. THEOPRAC is het adres voor TYPEN en voor STENO-les Voorstraat 89, Katwijk a Oude Singel 236 - L'? N. VAN GROENINGEN ZOON Morsstraat 29 Telefoon 32389 Leiden HEER (geh., 52 jr., 5 jr. h.b.s.) 1 januari j.l. gepens., ruim 30 jaar werkzaam geweest bij wereld conc. in leidinggevende comm. functie, waarvan 25 jaar in tropen, vl. Engels-Duits spr., prima ref., sportief, niet onbem., eigen auto, voelt zich te jong om niets te doen en zoekt in Leiden of omgeving: Uitnodiging tot nader contact wordt gaarne ingewacht onder nummer 40962 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD en Voor goede krachten prima salaris. 5-daagse werkweek. Aanmelden maandagavond tussen 6 en 7 uur HAARLEMMERSTRAAT 96, LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9