Wfy&ert Kangeroes-dames lieten bij ZVC een zeer belangrijk punt achter SPORTPSOGN OSES Volleybalcompetitie KVC versloeg PW- reserves Moeilijke thuiswedstrijden voor LFC en Roodenburg de nieuwe /es Kampioenschap 47/1 brengt 10 deelnemers aan de tafel Zweden winnen 31ste Rallye Pseudo-Judy „Stoke-expres" Geen Haagse arts bekeurd Bierverbruik stijgt, maar export daalt Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 26 januari 1962 Vierde blad no. 30563 Het rommelt in de ij shockey - wereld In een vergadering, die tot diep in de nacht voortduurde, heeft de Internationale IJshockeyfederatie zich beraden over de Oostduitse deel neming aan de a.s. wereldkampioen schappen in de Ver. Staten. Zonder een oplossing te vinden overigens, want de problemen hebben zich dus danig opgestapeld, dat een official een verklaring aflegde, dat de zaak alleen geregeld zou kunnen worden als Oost- en West-Duitsland zich bei de zouden terugtrekken. Daar is ech ter weinig kans op. De kwestie draait om het feit dat de Oostduitsers de Ver. Staten niet binnen kunnen ko men in verband met de multilaterale afspraken. Dat zou op zichzelf niet zo'n bezwaar zijn om de kampioen schappen toch door te laten gaan als Rusland en Tsj.-Slowakije hun uitkomen niet afhankelijk hadden gesteld van de toelating van Oost- Duitsland. Het niet-deelnemen van deze laatste landen zou ernstige fi nanciële gevolgen hebben, omdat de T.V.-rechten voor ongeveer een mil joen gulden werden verkocht aan een maatschappij onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat Rusland en Tsj.- Slowakije van de partij zouden zijn. Korfbalprogramma Hoofdklasse B; Ons EibernestDie Haghe; 't Zuiden—Spangen; Regen boog—Vic Oriëntis; Rigtersbleek— HKV. Z-Holland I: Rozenburg—De Alge mene; HKV 2—Ready; O DO—Sper wers; Ons Eibernest 2—Fluks (12 uur): QuickZwervers. Z-Holland IIA: Vic. Oriëntis 2— OSCR; EurekaCharlois; HKV 3 It Zuiden 2. Z-Holland II B: Olymplaan—Zui derkwartier; Deetos 2Swift: Actief Hou Stand. Z-Holland UIA: Phoenix—Spar taan; DanaidenDKC; VeloxGym nasiasten; SchiedamALO. Z-Holland III B: De RavenPams TOVTrekvogels; WIONUSV; CrescendoKNS; AchillesUnicum. Res. le-kl.; Ready 2—De Algemene 2; Rozenburg 2—Zwervers 2; 't Zui den 3Regenboog 2; Achilles 2 Quick 2. Res. 3 A: Rozenburg 3Spangen 3: Deetos 5Regenboog 3; Phoenix 2 —HKV 4; Vic. Oriëntis 3—Ons Ei bernest 5 (12 uur). Res. 3 B: Trekvogels 2't Zuiden 4; Sperwers 4—Phoenix 3; HSV 2— Quick 3 Leidse Korfbalbond Zaterdagmiddag 2e-kl.: Vic. Oriëntis 6Vitesse 2 (3 uur); Vitesse 3Zijlkwartier (3 uur). Zondag; Promotie-afdeling: KNS 3Fluks 3 (2 uur)Danaiden 2Vic. Oriëntis 5 (12 uur). Degradatie-afdeling: Zuiderkwar tier 2Danaiden 3 (2 uur). 2e-kl.: Fluks 5—KNS 4 (2 uur); Fluks 6—Crescendo 3 (12 uur). Jun.: LeidenHaag: FluksDKC (10 uur); Fortuna—De Danaiden (12 uur)De AlgemeneVic. Oriëntis (2 uur) Junioren B: Crescendo ACrescen do B (12 uur): Fluks BMorskwar- tier A (12 uur); KNS ADanaiden B (12 uur). Christelijke Korfbalbond le-kl, A: Fiks—DES; KVS—Tone go1 Excelsior 2Warmond. 2e-kl. A: Peraix 3Ons Eiland 2 (2.30 uur) Advertentie Voor PW kwam er gisteravond in het gymnasium één winst partij en één verliespartij uit de competitiebus. De winst kwam van de dames, die in een teleurstellende wedstrijd met 3-0 van AMVJ/ Smash wonnen, het verlies van de PW-reserves, die in een aan trekkelijke krachtmeting in KVC hun meerdere moesten erkennen. In Rotterdam konden Kangeroes het tegen ZVC 2 niet verder brengen dan 2-2. Een teleurstellend resultaat! Zonder Joep flanken en Hugo Llewens, die vanavond de gelederen van het eerste team versterken, maar met de voorloipg naar het tweede team verwezen Jan Bontje en Paul Stikkelorum heeft PW 2 de punten niet aan KVC cadeau gegeven. De Katwijkers hebben hard voor de zege had daarop geen enkel verweer. Via 9-8 en 13-10 won PW met 15-10. ZVC 2Kangeroes Het lukte helemaal niet bij Kan geroes in de strijd tegen ZVC 2. Het moeten vechten en keren hun heil zoeken in time-out's en wissels. Dat de sterkste formatie in dit treffen als overwinnaar van het veld is gekomen, zal geen dei- aanwezige toeschouwers willen be twisten. KVC had een plus op de aanval. Verdedigend echter vonden we de Katwfjkers niet zo stevig in de „gympies" staan. PW 2 beging de fout op kritieke momenten voor KVC de aanval met tactische ballen prijs te geven en hielp zodoende zelf Joop Hermans en zijn mannen de brug over. In de eerste set moest de nieu we blauwwitte combinatie nog wen nen. KVC was in deze eerste fase van de strfjd duidelijk sterker. Hans Bouwman was prima op Smash en Brouwer en Bas van Duyvenbode deden niet veel voor hem onder. De setstand gaf dan ook een ruim ver schil tussen de beide ploegen aan, 15-8. In de tweede set begonnen de PW-reserves geducht van zich af te bijten. Vooral Jan Bontje en Paul Stikkelorum, weerden zich. Dankzij hun inspierend werk kon KVC niet doordrukken en kwamen de Katwij kers zelfs in gevaar. Tot 10-10 bleef de strijd volkomen open. KVC trad aanvallend meer op de voorgrond, PW 2 verdedigend. Vooral het blok keren van Frans Zilverentand was sterk. Paul Stikkelorum, Jan Bontje en iets mindere mate Dick Paschier zorgden voor uitschieters op de smash die KVC verrasten. Het waren en kele gelukkige momenten die de ba lans tenslotte naar KVC deden door slaan. 15-10 en 2-0. Gevecht Fel heeft PW 2 in de derde set ge vochten om althans een set te be machtigen. Nadat Pieter Bas van Duyvenbode met een aantal harde services - wat speelt deze Katwijker toch riskant een 8-3 voorsprong voor KVC op de score-borden had gebracht, kwam PW 2 gevaarlijk terug. Paul Stikkelorum en Jan Bont je combineerden aan het net prima met de als altijd actieve Frans Zil verentand. Van 8-3 voor KVC werd het 9-10 voor PW 2. Jammer dat de arbiter toen enkele duidelijke net- fouten van KVC over het hoofd zag, anders was er nog van alles mogelijk geweest. Nu kon KVC de PW-opmars tijdig afstoppen. Via 11-11 en 14-12 wonnen de Katwijkers met 15-12! Dames AMVJ/Smash speelde tegen PW wel bijzonder zwak. PW stak op geen stukken na in overgangsklasse-vorm, maar dat leverde tegen de primitieve acties van de gasten geen onover komelijk beletsel op om de volle winst binnen te halen. Na een 3-3 stand ln de eerste set liep PW, hoofdzakelijk met de ser vice, uit naar 7-3. De Rotterdamse speelsters leken steeds in tweestrijd bij het opvangen over de vraag of een stapje naar voor dan wel naar achte ren moest worden gemaakt. Het resultaat was dat er geen stap je werd gedaan en dat de bal steeds in een onmogelijke houding werd ge speeld. Het werd 14-7 voor PW. Ty perend voor de blauwwitten, met nog maar 1 puntje van de setwinst af, verslapten zij, schakelden zij terug op een nog lagere versnelling. AMVJ/Smash zag zowaar nog kans terug te komen, 14-11. De onder handse service scoorde punt na punt! PW herstelde zich gelukkig bijtijds, 15-11 en 1-0. In de tweede set ser veerde AMVJ/Smash liefst 14x op zij fout! PW liep naar 14-0! Nonchalant opvangen gaf een voor AMVJ/Smash nog redelijke score, 15-7. De derde set kwamen de gasten nog met 7-6 voor te staan. Eindelijk trokken Wil van Galen-Nederlof c.s. de teugels toen wat strakker aan. Er kwamen aar dige aanvallen los en AMVJ/Smash moesten vele llcht in de E„erele-hal te Rotterdam veroorzaakte misverstand op misver stand in de Leidse gelederen bij het opvangen van de service. ZVC 2 profiteerde daar heel handig van, door de bal steeds hoog over het net te spelen. Toch kwamen de Kan geroes in de eerste set met de hak ken over de sloot. Wel kon ZVC 2, enthousiast werkend, een 11-14 ach terstand ongedaan maken maar, Kangeroes had het laatste woord (17-15). In de tweede set was de ma laise bij Kangeroes algemeen. De achterspeelsters liepen de voorspeel sters voor de voeten en omgekeerd. Coach Taconis stond de vertoning vanaf de zijlijn tandenknersend gade te slaan. Met 15-6 bracht ZVC 2 de balans weer in evenwicht. Het was een ongelukkige val van Loes v. d. Eist. die haar teamgenotes tot meer activiteit aanzette. Dadelijk bleek dat Kangeroes, op scherp spelend, een klasse beter is dan de ZVC-reserves. Het werd een score in deze set, die aan duidelijkheid niets te wensen liet, 15-3! en 2-1. Met deze sterke winst had Kange roes echter het kruit voor deze ont moeting verschoten. Na 8-8 in de vierde set liepen de Rotterdamse da mes snel uit om tenslotte de set met 15-8 te winnen. (2-2). Een kostbaar verliespunt voor Kangeroes! De wedstrijd Conc. 2PW 1 (he ren) werd uitgesteld. Op de ranglijst is het verschil in punten tussen Oldenzaal en UVS niet bijzonder groot. En we nemen aan, dat op het groe ne veld de krachten evenmin overwegend uiteen lopen. Op eigen terrein is Oldenzaal licht jes favoriet, maar als de blauw witten iets minder door pech geplaagd worden en zij erin slagen hun aanvallen iets door tastender af te werken, kan de winst even goed mee naar de Sleutelstad worden genomen. In de tweedeklasse zijn LFC en Roodenburg plezierig in de running. De kanaries, die één wedstrijd min er hebben gespeeld, kunnen in pun ten gelijk komen met koploper HBS, dat het na de winterpauze niet zo best meer doet. De geelzwarten spe len thuis tegen Overmaas, dat ook nog een vinger in de kamp:oenspap kan steken en dit ongetwijfeld gaar ne zal doen. We verwachten een spannende strijd met een redelijke kans op winst voor de jongens van voorzitter Frits van Waveren. Roo denburg, zo verrassend op de rang lijst gestegen, krijgt in de Leidse Hout Celeritas op bezoek. De Haag se ploeg behoort eveneens tot de kanshebbers. Zij verloor zondag j.l. weliswaar verrassend van Blauw Zwart, maar dat is geen feit waarop de Roodenburgers zich blind moeten staren. Een kans op winst zit er voor onze stadgenoten ongetwijfeld in. Nu NAS (3e-klasse A) zondag j.l. verrassend van Alphen heeft gewon nen, is de situatie voor Foreholte en SJC verslechterd. Voor de Voorhoutse ploeg, welke bij Hillegom op visite gaat, zien we weinig perspectief, maar voor SJC, dat het eveneens in zorgen verkerende Voorburg ont vangt, zit de kans op een positiever betering er duidelijk in. Het wispel turige Alphen bindt op eigen veld de strijd aan met Lisse, een wedstrijd die alle kanten uitkan. Behoorlijke winstkansen heeft Alphia in haar uitwedstrijd tegen hekkesluiter Transvalia. In de vierdeklasse A is de op satijn zittende koploper Lugdunum het aan haar stand verplicht van hekkesluiter Van Nispen te winnen. DOCOS start favoriet in haar thuiswedstrijd den zijn DOSRAltior, Warmun- daOranje Groen en SVLV—VVSB. Zaterdagvoetbal De eerste competitiedag in 1962 heeft, althans in de tweedeklasse, geen schokkende veranderingen ge bracht. De situatie aan de kop bleef ongewijzigd, daar Quick Boys en Noordwijk beide gelijk speelden. Ko zakken Boys kwam door een forse zege op Rijnsb. Boys wat dichter bij de leiders en met de Werkendammers zal men dan ook nog ernstig reke ning moeten houden. Quick Boys speelt op Nieuw Zuid tegen Spijkenisse en we geloven dat de puntjes wel in Katwijk zullen blijven. Noordwijk gaat naar 's-Gra- venzande. Op papier lijkt dit een niet al te moeilijke opgave, maar de Noordwijkers zullen toch danig op hun tellen moeten passen, willen zij zich niet laten verrassen. Het onbe rekenbare Ter Leede gaat naar Klaaswaal om SSS te bestrijden. Het resultaat hangt helemaal af van de „bui" waarin de roodgelen verkeren... Rijnsburgse Boys krijgt een kans om zich een beetje uit de benauwde hoek te werken nu de Rijnsburgers op be zoek gaan bij hekkesluiter Zwalu wen. Een bijzonder interessante wed strijd zal ook zijn die tussen Zwart Wit en Kozakken Boys. De uitslag zal wel in de buurt van een gelijk spel liggen. In de derdeklasse staat de belang rijke wedstrijd ARCDe Zwervers op het programma. Bijzonder moei lijk te voorspellen! Laten we dit zeg gen: ARC is beslist niet kansloos en het terreinvoordeel kan in dit soort wedstrijden van zeer grote betekenis zijn. Verrassingen zijn er in de vierde klasse wel uit de bus gekomen. Zo raakte SVOW haar veilig lijkende voorsprong geheel kwijt. RCL zal ,ook na morgen nog wel mede aan de leiding staan want tegenstander Lei den achten wij niet in staat de Lei derdorpers een beentje te lichten. SVOW worstelt kennelijk met een in zinking en de wedstrijd Oegstgeest SVOW is dan ook zeker niet bij voorbaat door de bezoekers gewon nen. JACKatwijk lijkt ons voor de thuisclub te zijn hoewel Katwijk j.l. zaterdag verrassend uitschoot en JAC wat tegenviel. Koudekerk moet ige tchuifdoos tegen hoest tegen heesheid voor zangers voor rokers voor sprekers bij sport tegen Concordia H. „Open" wedstrij- zeker een punt kunnen weghalen bij In Tivaalf Provincienhuis Rotterdam Het Nederlands kampioenschap anker kader 47/1 gaat door. Lange tyd heeft de KNBB geen organisa tor voor dit kampioenschap kunnen vinden. Pas woensdagavond bleek, dat de biljartvereniging G. Caland in Rotterdam, de vereniging van Piet van de Pol, alsnog bereid was deze nationale titelstrijd van 7 tot en met 11 februari aanstaande onder haar hoede te nemen. Het kampioenschap zal worden ge speeld in de Flevo-zaal van het Twaalf Provinciënhuis in de Maas stad. Omdat de KNBB door het ont breken van een organisator geen voorwedstrijden heeft kunnen hou den, zal de finale gespeeld worden door 10 deelnemers, die in twee poules zullen worden ondergebracht. In el ke poule valt na een enkel rooster de onderste af, waarna de overge bleven acht biljarters normaal door spelen. De reeds gespeelde wedstrij den zullen in deze finalepoule blij ven gelden. Het kampioenschap is dubbel be langrijk omdat de kampioen ons land zal vertegenwoordigen in het Euro pees kampioenschap anker kader 47/" dat van 26 tot en met 29 april in Nijmegen wordt gehouden. Mochten voor dit Europees kampioenschap uit het buitenland niet voldoende in schrijvingen binnenkomen, dan zal ook de tweede aankomende in het nationale kampioenschap in Nijme gen starten. De tien deelnemers voor de natio nale finale zijn: A. W. C. Jacobs (Amsterdam), H. J. de Kleine (Kam pen), L. van Leur (Oss), J. Ligthart (Alkmaar). A. Mol (Amsterdam), L. van Nijnatten (Steenbergen), P. J. van de Pol (Rotterdam), H. Scholte (Eindhoven), H. Vultink (Aalten) en M. J. Wijnen (Nijmegen). Driebanden De Arnhemmer Jan Broekhuizen is met zijn 71 jaar de nestor van de deelnemers aan het Nederlands kam pioenschap ereklasse driebanden, dat van 1 tot en met 4 februari a.s. in Utrecht wordt gehouden. De andere gegadigden voor de titel zyn kam pioen Hennie de Ruyter Waalwijk), Cees van Oosterhout (Breda), Her man Popeijus (Rotterdam), Jan Sweerlng (Amsterdam), Bert Teege- laar (Rotterdam), Doggen (Bergen op Zoom) en Brosens (Breda). Bro- sens is de enige debutant in het ge zelschap. Bandstoten Het kampioenschap van Nederland ereklasse bandstoten, dat van 1 tot en met 4 maart gehouden zou wor den, is uitgesteld van 16 tot en met 20 mei. Het kampioenschap zal dan met tien deelnemers worden verspeeld in Dieren, Wat verslaggevers in de morgen uren al berekend hadden, werd gis teravond door de „Rallye-rekenka- mer" officieel bevestigd: de Zweden Erik Carlsson en Haggbrom hebben de Rallye van Monte Carlo-1962 ge wonnen. De Coupe des Dames ging naar de Engelse dames Pat Moss en Ann Wisdom. In een briljant gereden slotklasse- irlent op het 3140 meter lange en bochtige stratencircuit van Monaco hadd€<a de Zweden hun voorsprong met succes verdedigd tegen de Duit se Bohringer—Lang, die tweede wer den. De twaalf Nederlandse equipes hebben in deze rallye geen rol van betekenis kunnen spelen. Dooyes— Slootemaker eindigden als beste Ne derlanders op de 100ste plaats. Rob Slotemaker maakte in de stratenrace met zijn Porsche een tijd, die slechts door vier concurrenten werd over troffen. Het officiële eindklassement van de 31ste Rallye de Monte Carlo luidt: 1. CarlssonHaggbom (Zweden) met Saab 2880.480 pnt., 2. Bohrin- erLang (Duitsland) met Mercedes 2907.035, 3. HopkirkScott <Gr. Brit tannië) met Sunbeam 2952.39, 4. ProcterRobson (Gr. Brittannië) met. Sunbeam 2997.499, 5. GeleGuil- haudin (Frankrijk) met DKW 3019.587, 6. Anderson-KarLsson (Zwe den) met Volvo 3019 970, 7, Neyret Terramorsi 'Frankrijk) met Citroën 3031.740, 8. KuhneWencher (Duits land) met Mercedes 3047.003, 9. Fres- cobaldoDe Lica (Italië) met Lan cia 3057.253, 10. Graham HillJopp (Gr. Brittannië) met Sunbeam 3058,255, 11. RubyMoritz (Duits land) met DKW 3059.457, 12. Har perBaxter (Gr. Brittannië) met Sunbeam 3060.052, 13. GuichetCle ment (Frankrijk) met Citroën 3067.740, 14. Trautmannmevr. Bou- chet (Frankrijk) met Citroën 3076.056, 15. Ott—Knoll (Duitsland) met Mercedes 3080.612, 16. Skogh Svensson (Zweden) met Saab 3081.008. 100 DooijesSlotemaker (Nederland) met Porsche 3405.998. Coupe des Dames: 1. Pat MossAnn Wisdom (Gr. Brittannië) met Morris 3162.384 pnt., 2. Anne HallValerie Domleo (Gr. Britt.) met Ford 3203.243 pnt. GWS en Lisser BoysHoekse Boys zal vermoedelijk wel voor de Lisse- naren zijn. Korfbal Hopelijk komt er deze zondag wat meer van het vastgestelde program ma terecht dan de voorgaande we ken. Er staan wedstrijden op het programma die voor onze stadgeno ten van groot belang zijn. In de hoofdklasse b.v. het duel Re genboogVic. Orinëtis. Een prachtige kans voor de witzwarten om hun pre caire positie wat, te verbeteren. In de le-klasse ook al zo'n ontmoeting, n.l. die tussen Rozenburg en De Alge mene. Een overwinning zou voor on ze stadgenoten zeer welkom zijn en zou de toekomst aanmerkelijk voor hen doen opklaren. Fluks heeft in Den Haag nog lang niet van de technisch zeer goede Eiberreserves gewonnen, hetgeen eveneens gewi gezegd kan worden van Zui. derkwartier, dat bij Olymplaan te gaat. Vic. Oriëntis 2 en OSCR zullen aan elkaar gewaagd zijn. Danaiden mag DKC zeker niet on derschatten, anders krijgt de school club de kous op de kop. Tenslotte in 3 B de derby CrescendoKNS. In de eerste ontmoeting won Crescendo; wij denken dat de rollen deze keer om gedraaid worden. Henk Nijdam, dt weceldkamipoen achtervol ging amateurs is gisteren te Hil legom in het huwelijk oetredep met mej. L. Weijers. De leden van zijn clubDe Bataaf uit Halfwegvormden een erehaag. Barbara Pietsch, een avontuurlijk Duits meisje heeft zich in Zwitser land een half jaar lang uitgegeven voor de Britse Olympische kampi oene op de rugslag, Judy Grinham. Barbara Pietsch werkte onder de naam van de beroemde Britse zwem ster verscheidene maanden als train- ster van de zwemclub uit Biel „Swimboys" Aangezien zij een goe de zwemster was, koesterde niemand enige argwaan omtrent haar identi teit. Ook het feit dat ze bij de nieuwjaarswedstrijden geen eerste prijs won, wekte geen opzien omdat de trainster een aannemelijk ver haal ophing over een auto-ongeluk dat haar was overkomen. Enkele clubgenoten gingen haar pas met an dere ogen bezien, toen in een plaat selijk blad een foto verscheen van de echte Judy Grinham. Bij naspeu ringen bleek die argwaan maar al te gegrond en woensdag gaf de valse Judy Grinham tegenover de Zwit serse vreemdelingen-politie haar wa re identiteit toe. Landbouwwerktuig'in RAI in trek Bezoekers-van-buiten maken er een gezellig uitgaansdag je van Het Amsterdamse Europaplein wordt deze week iedere ochtend als het ware overspoeld door dui zenden „vreemdelingen"Zij komen de tentoonstelling „Het Landbouwwerktuig" in de R.A.I. bezoeken. Zij komen altijd vroeg. Heel vroeg zelfs. Als de Amsterdammers nog bezig zijn op te staan, rijden de autobussen uit alle uithoeken van ons land reeds de parkeerterrei nen van de R.A.I. op. Voor de opening verdringen zich al dui zenden voor de glazen toegangs deuren. SCHAATSEN Kositsjkin niet naar Oslo Viktor Kositsjkin, de huidige Europese kampioen hardrijden zal zijn titel niet verdedigen bij de wed strijden van 3 en 4 februari in Oslo. De Rus wil zich geheel concentreren op de wereldkampioenschappen, waarin hij vorig jaar werd verslagen door onze landgenoot Henk van der Grift. Het Russische team voor de Europese kampioenschappen wordt aangevoerd door de nationale kam pioen Boris Stenin en zal verder be staan uit Eduard Mat.usevitsj, Ro bert Merkolov, Velery Kotov, Evge- ny Grishin en Vladimir Gurov. De 24-jarige Matusevitsj uit Minsk zal hiermee zijn debuut maken in een internationale wedstrijd. Bij de on langs gehouden Russische kampioen schappen bezette hij de derde plaats. Zijn eerste grote succes behaalde Matusevitsj in het begin va«n deze winter, toen hij in Irkoetsk de 5000 Bij wedstrijden in Tambov deelde hij op de 1500 meter de eerste plaats met Boris Stenin. Zijn tijd was toen 2 minute-n 21,5 seconden. Tijdens de Russische kampioen schappen reed Matusevitsj de 500 meter in 43 seconden (persoonlijk re cord), de 5000 meter in 8.31.7 en 1500 meter in minuten 20,5 seconden en de 10.000 meter in 18.27.6. VOETBAL Amateurs en militairen speelden gelijk: 33 Een bondsamateur elftal heeft gisteravond in het Goffertstadion in Nijmegen met 3-3 gelijkgespeeld te gen het militaire elftal Bij de rust hadden de amateurs met 1-0 de lei ding door een doelpunt van rechts buiten Petterson (Spartaan). Drie minuten na de hervatting bracht de zelfde speler de stand op 2-0. In de 55ste minuut leidden de amateurs zelfs met 3-0 door een treffer van midvoor Weekers (Wilhelmina 08). Binnen vier minuten kwamen de mi litairen op gelijke hoogte. In de 75ste minuut trof eerst linksbinnen Senders (Willem 2) de roos, terwijl Visschers (NAC) en Weber (DOS) voor de eindstand 3-3 zorgden. De wonderbaarlijke prestaties van Stanley Matthews by Stoke City hebben de Engelse spoorwegen ge dwongen tot het instellen van de zg. „Stoke-express". Twee jaar gele den werd de lijn van Leek naar Stoke stilgelegd, wegens te weinig be. langstelling. Nu moet ze weer wor den heropend omdat men anders niet weet hoe de te verwachten toeschou wersmassa voor de cupwedstrijd Sto ke City-Blackburn Rovers te vervoe ren. IJSHOCKEY - De In de kleuren van Amster dam uitkomende Haagse ijshockey- ploeg HYS-Hokij heeft gisteravond op de Jaap Edenbaan in de hoofd stad met 8-5 verloren van de Ca nadian Raiders. Woensdagavond hadden de Canadezen in Den Haag met 4—2 verloren. Toernooi huisdammers In de komende weken organiseert de Damclub Leiden een toernooi voor zogenaamde huisdammers. Be langstellenden kunnen zich opgeven bij de secretaris van DCL (Heren straat 147) of op de clubavond, dinsdagavond a.s. in het lokaal Nieu we Beestenmarkt 15. De inschrijving sluit 31 januari. SIMULTAAN Voor een groot aantal deelnemers speelde J. Slingerland simultaan. Hij verloor één party en speelde er één remise. Gisteren bezweken ze bijna on der het geweld van die wachten de menigte. De trams naar de R.A.I. zijn bij het Centraal Station reeds over vol. Op de tentoonstelling zelf kan men zich overdag slechts voetje voor voetje voortbewegen. Omdat de meeste bezoekers weliswaar hun jas aan de garderobe afge ven, maar hun hoofddeksel bij zich houden is men geneigd te zeggen, dat men in R.A.I. over de petten kan lopen. Natuurlijk heeft men bij de R.A.I. wel eens voor heter vuren gestaan. In 4 dagen 50.000 bezoe kers is wel druk. maar geen re cord. De bezoekers van ,JHet Landbouwwerktuig" onderschei den zich echter in enige opzich ten duidelijk van bezoekers van andere tentoonstellingen. Zij komen dus veel vroeger en blijven veel langer in het gebouw. Ken nelijk maakt men er een echte „uitgaansdag" van. Het R.A.I.- restaurant verkoopt enorme hoe veelheden chocolademelk, 's Mid dags begint de uittocht naar het centrum van Amsterdam en tot in de late avonduren zien de „bur gers" hun stad dan in beslagge nomen door de „bezoekers van buiten". Maar de hoofdstad be treurt dit laatste allerminst, ook buiten de R.A.I. worden deze week goede zaken gedaan (Van onze Haagse correspondent) Er zijn dezer dagen in Den Haag geen artsen geverbaliseerd wegens overtreding van het parkeerverbod. Zoals bekend had een farmaceuti sche industrie, gesteund door een re clame-adviseur, gratis schildjes uit gereikt aan de Haagse artsen, die daarop dan konden aangeven waar zy by een patiënt verbleven. De ver keersagenten hadden opdracht hun superieuren in te lichten, als zy een auto met een dergelyk schildje zagen, maar er is er niet één ont dekt. Trouwens, de Kon. Ned. maat- schappy tot Bevordering der Genees kunst heeft zich reeds volledig gedis- tanciëerd van een dergelijke actie. De Maatschappy voor Geneeskunst ook haar afdeling Den Haag, is van mening, dat de artsen in het alge meen tegemoetkomendheid ondervin den van de politie, waar het betreft het parkeren van auto's door art sen, die op patiëntenbezoek zijn. Daarom wenst zy zich met nadruk van deze door bedoelde farmaceuti- scheindustrie ontlokte actie af te wenden en die ten sterkste af te keuren. Mochten er zich plaatselijk moei- lykheden voordoen, dan bestaat steeds de mogelykheid in onderling overleg met de politie daarvoor naar een oplossing te streven. In de rede, waarmee mr. H. J M. Loeff de gistermiddag in Am sterdam gehouden vergadering van het produktschap voor bier heeft ge opend, deelde hy mede dat het bier- verbruik in ons land in 1961 is ge stegen. Volgens de beschikbare, nog niet definitieve, cyfers bedroeg de binnenlandse omzet circa drie mil joen hectoliter, dat is twaalf pro cent meer dan in 1960. Het bierverbruik per hoofd der be volking in Nederland in 1961 on geveer 26 liter tegenover 23,8 liter in 1960 sty'gt geleideiyk in de richting van het Europese niveau, doch het ligt hier nog belangryk onder. De voorzitter vervolgde: „Hoe heugiyk deze vooruitgang voor ons ook moge zyn, biyft toch het feit, dat men dit in groter verband moet zien. Immers het bierverbruik in België, dat nog altyd vyfmaal zoveel is als in Nederland, stygt ook. Dit is eveneens het geval in alle andere Nederland omringende landen, waa? belangryk meer bier wordt geconsu* meer dan in Nederland. De bierimport steeg met 36,4 en bedroeg ln 1961 141.141 hl, de export vorig jaar met 5 daal* £2 en nog bedroeg ?85.583 hl.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7