Op het ogenblik geen oorlogskans aanwezig Gestoorde houdt huis in een museum I Hendrik Oosterlmis gevoelvol herdacht Belangwekkend resultaat van een opinie-onderzoek West-Duitsland Soekarno voor een invasie niet klaar r Wféfo Linner dient ontslag in Door agenten overmeesterd Tuinbouw en ruimielijke ordening in Nederland Groot leiderwarm idealist Vele studenten voorstanders van overleg met O.-Duitsland OPRUIMING BULTHUIS Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 26 januari 1962 Derde blad no. 30563 markt voor 40 roepia per liter. Dat is een zware last voor het volk. Een groot aantal niet eens zo bij zonder luxe artikelen is bijna niet te krijgen. Een andere belangrijke reden dat de invasie op korte termijn uit zal blijven is, dat generaal Nasoetion geen troepen wil vrijmaken voor die Op het ogenblik lijken de kansen op oorlog om Nieuw-Guinea lijzonder gering. Waarnemers in Djakarta menen dat de Indone sische reactie op het zee-incident daarvan het overtuigende bewijs leverde. Immers als Soekarno oorlog had gewild, had hij onmid- lellijk op zijn eigen rumoerige wijze de Nederlanders kunnen «schuldigen van provocatie. Inplaats daarvan kwam Indonesië net een lauwe reactie van een „niet uitgelokte aanval", terwijl jp voor Indonesië ongebruikelijk kalme wijze werd aangekondigd, lat de kwestie voor de V.N. zou worden gebracht, aldus U.P. Kalme reactie Achter deze kalme reactie staan wee feiten: in de eerste plaats zijn te Indonesische strijdkrachten nog iiet opgewassen tegen de Neder- unders. Het leger telt 350.000 man. let is een redelijk goed geoefend eger, maar de schepen om deze. oldaten naar Hieuw-Guinea te ver veren zijn er niet. Indonesië heeft te vloot hard nodig voor de normale evoorrading van de tientallen Wanden, en voor zover het oorlogs chepen betreft: die zijn hard nodig m de levendige smokkelhandel in Ie Indonesische wateren binnen edelijke perken te houden. In september Volgens welingelichte kringen zal iet tot september duren voordat In- onesië een invasie kan beginnen. Iet blijft intussen mogelijk, dat er »ts gebeurt, waardoor Soekarno plot- eling besluit toch maar de invasie e beginnen. Maar dat zal niet voor pril kunnen gebeuren, zelfs al zou- !en er nog meer gevechten zijn tussen ndonesische en Nederlandse oorlogs- odems. Veelbetekenend in dit verband cbtte men het in Djakarta, dat pre- ident Soekarno niet onmiddellijk net een verklaring reageerde op het te-incident bij Kaimana. Na alle rote woorden, over een invasie „des- loods met duizenden prauwen" kon ij toen moeilijk iets anders uitge- even hebben dan het invasiebevel. Sport en spel Indonesië zal dus geen haast ma- .en met de invasie. Hoogst waarschijnlijk zullen eerst de Azia- ische spelen gehouden worden. Deze tndigen op 4 september. Hoogst- aarschijnlijk ook, zal er niets zijn jm het voorgenomen programma van itaatsiebezoeken te doen wijzigen. Indonesië zal in de komende tijd on- letwijfeld nog wel pogingen doen om en vreedzame regeling te vinden, jok al wijst niets op een „verzach- ing" in het beleid, omdat Indonesië iiog steeds vasthoudt aan de eis dat inderhandelingen met Nederland ilechts mogelijk zijn als het eindre sultaat ervan overdracht van :e voren vast staat. Een invasie zou in feite niet moei- ijk zijn voor Indonesië. Men zou slechts door de Nederlandse bewa kingsgordel op zee moeten slippen om voet te kunnen zetten op eindeloze verlaten stranden, waarachter een dicht en uitgestrekt rimboe-gebied ligt. Zo'n operatie echter zou tijdro vend zijn en ontstellend duur. Be voorrading per schip zou onmogelijk rijn, wegens de aanwezigheid van de Nederlandse oorlogsbodem en wegens het gebrek aan Indonesische sche pen. Het zou verscheidene maanden du ren voordat de Indonesische troepen door de rimboe naar de regerings centra zouden zijn doorgedrongen. Men zou het moeten aansturen op een regelrechte aanval op de grote centra. Maar daarvoor is een krach tige vloot nodig, met voldoende troe penschepen. Dure rijst Indonesië's wankele economie kan op het ogenblik nauwelijks een dure oorlog met Nederland financieren. De rijstprijs is op de vrije markt op gelopen tot zesmaal het oorspronke lijke niveau. Om het volk een beetje tegemoet te komen, wordt er thans ln overheidswinkels rijst verkocht voor vijf roepia per liter. Maar men kan slechts een kwart van de maan delijkse behoefte kopen. Driekwart moet gekocht worden op de „tjatoet' campagne. Hij vreest als fel anti communist dat de Partai Komu- nis Indonesia zal proberen in de ko mende maanden het bewind in han den te krijgen. Soekarno heeft ver kiezingen in het vooruitzicht gesteld. Maar als het de communisten niet tijdens de verkiezingen lukt, dan is het een goede gelegenheid de macht op „enigszins ruwe" wijze aan zich te trekken als de troepen „Irian berat bevrijden". „Eenheid": lióe lang De huidige campagne komt Soe karno goed van pas. De hetze heeft de aandacht van het volk enigszins afgeleid van de noden in eigen land en een bepaalde nationale eenheid tot stand gebracht ook al is die koort sig. Maar de grote vraag is, hoe lang kan Soekarno dit spel nog spelen. Politieke deskundigen in Djakarta hebben gezegd, of nog dit jaar zal een vreedzame oplossing gevonden moeten worden of de Indonesische president zal nauwelijks iets anders kunnen doen dan het invasiebevel geven. Sture Linner heeft gisteren beves tigd, dat hjj zijn ontslag als leider van het VN-optreden in Kongo, waar hij zich sinds 2 juli 1960 bevindt, heeft ingediend. In een verklaring voor de pers zei Linner, dat hij aan de VN ver bonden zal blijven en een andere functie zal krijgen. Belangengemeenschap Hope en Mees Tussen Hope en Co te Amster dam en R. Mees en Zoonen te Rot terdam is een belangengemeenschap tot stand gekomen. Beide firma's blijven afzonderlijk bestaan. De huidige firmanten worden over en weer firmanten van beide firma's. De gisteren bekend geworden be langengemeenschap tussen deze beide prominente bankiershuizen met hun grote historie in hoofdstad en Maasstad kwam als 'n volkomen verrassing en vormde in financiële kringen het grote onderwerp van gesprek. (Van onze Amsterdamse correspondent) In het museum Amstelkring („Onze Lieve Heer op zolder") aan de Oude Zijds Voorburgwal te Amsterdam heeft een geeste lijk gestoorde man gisteren omstreeks het middaguur getracht zichzelf verwondingen toe te brengen. Voorts heeft hij vernielin gen aangebracht aan de inventaris van het museum. De man, die gistermiddag aan een psychiatrisch onderzoek zou worden onderworpen, bleek een 53-jarige verfspuiter te zijn. Hij is door de politie overgebracht naar het Bureau Warmoesstraat, waar men hem her kende als degene, die verleden jaar op de Martelaarsgracht met een transistor-radio een winkelruit had vernield. Reeds bij het betreden van het museum Amstelkring gedroeg de man zich vreemd. Hij vertelde het personeel verwarde verhalen en toen hij in zichzelf pratende door de di verse vertrekken liep, hield men hem voor alle zekerheid in de gaten. Toen hij voor een kruisbeeld stond greep hij plotseling het deksel van een daarnaast staande kristallen pot en onder geschreeuw, dat hij zich de zelfde verwondingen zou toebrengen, als die op het kruisbeeld waren te zien, kraste hij met het voorwerp over zijn handen, waarmee hij enkele on schuldige schrammetjes veroorzaakte. De administrateur van het museum de heer Paternotte, snelde naar de De bekende Franse zangeres Juliette Greco is gisteren in ons land aangekomen om voor de televisie op te treden. Zij werd bij de begroeting in de bloeme- tjes gezet. Maatregelen overheid zijn negatief Op Gordonstoun jongens van alle rang en stand (Van onze Londense correspondent) Prins Charles zal op zijn nieuwe school, Gordonstoun in Schotland, waar hij in mei naar toe gaat, precies zo worden behandeld als de andere jongens. Dit betekent niet alleen dat hij mee moet doen aan de dagelijkse corvee, maar ook de katis loopt stokslagen te krij gen, indien zijn gedrag daartoe aanleiding geeft. Hij zal met jon gens van alle rang en stand in aanraking komen. De Prins komt op een slaapzaal voor twaalf jon gens, onder wie zoons zijn van een werkster ,een dagloner en van een bediende van de kantine van de school. Zij zullen allen mee helpen het karakter van de toe komstige koning van Engeland te vormen. Prins Charles zal zijn huiswerk maken in de gemeen schappelijke studiezaal. Hij zal er in weer en wind op uit moeten trekken, bergen moeten beklim men en in tochtige hutten moe ten overnachten. Voor iedereen begint elke dag ongeacht het jaargetijde met een ijskoude douche, gevolgd door een fikse wandeling. „Beziet men de maatregelen, die de Rijksoverheid tot dusverre heeft getroffen om de vestiging en de ont wikkeling van tuinbouwcentra te be ïnvloeden. dan moet geconstateerd worden dat ze voornamelijk nega tief zijn en neerkomen op kassen- bouwverboden voor bepaalde delen van het platteland". Deze conclusie trok gisteren ir. Th. Quené op de planologische dag van de Nederlandse Tuinbouwraad in het Kurhaus te Scheveningen. Ir. Quené, landbouwkundige bij de Rijksdienst voor het Nationale Plan. sprak, na bet openingswoord van voorzitter dr. A. J. Verhage, over het onderwerp „Hoofdlijnen van de ruim telijke ordening in Nederland". Na een uiteenzetting over de grote lijnen van net Nederlandse ruimte lijke ontwikkelingsgebied het bleek dat de nu drie jaar oude aanpak van de probleemgebieden succes begint te krijgen betrok ir. Quené speciaal de tuinbouw bij zijn onderwerp. Als uitgangspunt nam hij dat de over heid door middel van planologische maatregelen ook aan de ruimtelijke ordening van het landelijke gebied zal moeten geven. Voor een goed begrip: ruimtelijke ordening is het geheel van activitei ten van de overheid, dat gericht is op een zodanige ruimtelijke ontwikke ling, dat daardoor de welvaart en het welzijn van de samenleving zo goed mogelijk worden gediend. Dat geldt voor het westen des lands, waar men tot een te sterke verwevenheid is gegroeid om het mo gelijk te doen zijn dat de ruimtelijke ontwikkeling van grote delen van het land alleen door de eigen inzich ten van enkele bevolkingsgroepen wordt bepaald. Dat geldt echter ook voor het platteland, dat in steeds toenemende mate niet alleen woon- en werkgebied van de agrarische be volking is, maar meer en meer te vens leefruimte van het gehele volk wordt. De richtlijnen voor de ruimtelijke ontwikkeling, die de overheid geeft, zullen ook voor het landelijke ge bied zo globaal mogelijk moeten zijn en zich zoveel mogelijk dienen te beperken tot de hoofdlijnen van de ruimtelijke structuur. Stellig behoort daartoe de ontwikkeling van een nieuw tuinbouwcentrum onder glas: door de bouw van een kassengebied gaat immers de openheid van het land in geslotenheid over, wordt het net van wegen en waterlopen dich ter en gaan de woonkernen groeien. Hier constateerde ir. Gue-né nu een falen van de overheid. Het beleid gaat niet verder dan kassenbouwverboden. In dit opzicht, zei hij. doet de si tuatie denken aan die in een leswa- gen van de autorijschool: de tweede inzittende heeft geen stuur en trapt daardoor naar verhouding te vaak en te hard op de rem om een botsing te voorkomen. Ir. Quené bepleitte tenslotte een positievere aanpak, waarbij in on derling overleg tussen land- e« tuin bouw en planologen zou worden be paald waar de tuinbouwontwikkeling zou moeten plaatshebben. Dan zou voor het toekomstige kassengebied een goed inrichtingsplan moeten worden ontworpen, zodat in deze nieuwe gebieden de problemen van onbereikbaarheid, die voor vele oude gebieden midden westland gel den, worden voorkomen. En, zei hij, het moeilijkste is mis schien nog onze prestige-overwegin- gen te laten rusten en de zaak zelf weer voorrang te geven. Praktische betekenis Na de meer algemene uiteenzetting van de heer Quené besprak drs. D. H. Franssens, secretaris van de Com missie Planologie van het Landbouw schap. de praktische betekenis van de ruimtelijke ordening voor de tuin bouw. Hij zette uiteen dat de invloed van de planologie voor land- en tuinbouw verder strekt dan voor de meeste andere takken van bedrijf. Enerzijds neeft bijna iedere nieuwe niet-agrarische bestemming betrek king op cultuurgrond, anderzijds wordt het agrarische bedrijfsleven steeds meer bedreigd door allerlei voorschriften, die ten behoeve van andere belangen een gezonde ver dere ontwikkeling binnen het overi gens als agrarisch bestemde gebied in de weg staan. Daarnaast onder vinden de land- en tuinbouw dik wijls hinder van al verwerkelijkte niet-agrarische bestemmingen, die bijvoorbeeld omrijschade (autowe gen), verzilting (havens- en andere vaarwateren) en lucht- en waterver ontreiniging (fabrieken) veroorzaken. Systematisch behandelde de heer Franssen in zijn inleiding de gevol gen de nadelen en de voordelen van ruimtelijke plannenmakerij voor de tuinbouw en hij concludeerde DIEF! Het ivas een vreemde ge waarwording voor een bewo ner van de Rotterdamse Dui venvoordesraat, toen hij bij het serviesgoed in de keuken drie lepeltjes miste, maar er twee andere voor in de plaats vond liggen. Nog diezelfde dag kwam hij er achter, dat men een paar huizen verder een zelfde ervaring had opge daan, want daar waren twee lepeltjes verdwenen en drie andere aangekomen. Een ek ster, die men in de buurt had zien vliegen, werd verdacht en de dag kwam, dat een kleine jongen ademloos bij de politie kwam binnenhollen: „De dief, de dief!" Twee agenten renden mee terug en merkten toen pas dat het om een ekster ging, die op het balkon van een woning zat. Mens of dier, een arrestatie diende verricht te worden. Een lepeltje werd aan een touivtje gebonden en op het balkon gelegd. Terwijl twee agenten achter een gordijn op de loer stonden, werd het lepeltje schokje voor schokje naar binnen getrokken en het lukte! De dief zit nu op bureau Oostervantstraat vi een mand in de cel en ivordt verwend als geen enkele ar restant tevoren. De politie zoekt nu naar de eigenaar van de zeer tamme vogel, die hoest, lacht en dolgraag in agentenvingers bijt. telefoon om de politie te waarschu wen. De man was hem echter voor en vernielde het toestel zodanig, dat een van de andere personeelsleden elders moest opbellen. In afwachting van de komst van de agenten stel de de heer Paternotte alles in het werk om te voorkomen, dat de waan zinnige verdere schade zou aanrich ten. Hij wist hem tot enkele malen toe kostbare kunstvoorwerpen uit de han den te rukken, maar moest toch toezien, dat een prachtige Chinese vaas door de ruiten werd gegooid en dat er stoelen werden rondge slingerd. De man wilde juist begin nen met een tafel in een collectie porcelein te smijten, toen de agen ten binnenstormden en hem over meesterden. De heer Paternotte schat de door de man toegebrachte schade op circa f. 2000.-. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Zwijndrecht (vac. L. Emmerzaal) (toez.) L. Kievit te Put ten. Bedankt voor 's Grevelduin-Capelle en voor 't Harde T. Langerak te Vinke- veen. GEREF. KERKEN Tweetal te Groningen-Noord (vac. J. G. Marseille) J. C. Baumfalk te Om men en D. van Keulen te Oldehove. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen voor Brampton (Ontario. Canada) M. Brandes te Daarlerveen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Krabbendijke A. Ver- gunst te Rotterdam-Centrum te Trlcht A. Hofman te Zeist. Bedankt voor Lethbridge (Alberta. Canada) W. Hage te Middelburg. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Bedankt voor Bruinisse Chr. van de Woestijne te Barneveld. ZAANHAGEL de lekkerste chocolade-korrels in de leukste doos f 0,68 Tydens een bijeenkomst vanochtend in het Concertgebouw te Amsterdam ter herdenking van de zondag op 68-jarige leeftijd plotseling overleden oud voorzitter van het N.V.V. de heer H. Oosterhuis, heeft de huidige voorzitter, de heer D. Roemers, de persoon en het werk van de overledene belicht. Volgens spreker beschouwde Oosterhuis de uitspraak van de Engel se socialist Robert Blatchford „Anarchie en strijd vervangen door wet en orde", als zijn leven. In zijn persoonlijk leven streefde hij naar aanvulling van zijn gebrekkige opleiding van vijf jaar lagere school. „Vandaag be grijpen wij niet, hoe zo'n begaafde jongen zo weinig mogelijkheden kreeg", zei de heer Roemers, die de bijna niet te lessen dorst van de overledene naar wetenschappelijk inzicht een van zijn meest kenmerkende eigenschap pen achtte. „Tot het einde van zijn dagen be streed de oud-vakbondsvoorzitter fel en principieel het extremisme. Hij is er om gesmaad, gehoond en belas terd. Wet en orde waren voor hem richt snoer ook bij de internationale poli tiek". Spreker bracht vervolgens in herinnering dat de heer Oosterhuis, die tijdens zijn voorzitterschap een groot deel van zijn tijd aan het in ternationale werk besteedde, zeer in tensief was betrokken bij de onder handelingen over het EGKS-verdrag. Hij was verscheidene malen lid van de Nederlandse delegatie naar de VN. Hij was voorstander van een geleide loonpolitiek. Wijselijk verdelen van de vruchten van de arbeid, daar streefde hij naar, ook in wereldver- band. In de laatste jaren van zijn leven wijdde hij zich op maatschap- Advertentie ■F"*"" ■F Hr KOU x rwK/w PB"%11 MKfflllE F"a" ir iMfc4 mÈÈÊÊÊÊÊÊÊm.. 'Vv,;j ...want Akkertjes zijn instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder. Ontdek óók de weldaad van Akkertjes Erliard staat hoog genoteerd (Van onze correspondent in Bonn) Vijftig procent van de West- duitse studenten is vóór onder handelingen met het Oostduitse bewind, ook al zou dat tot con cessies van de kant van de Bondsrepubliek leiden; 36 pro dat noch individuele, noch geleide tuinbouwvestiging uitgesloten mag worden. Maar ook bij „geleide" vesti ging wil hij niet aan planologen denken en ook niet alleen aan de agrarische overheid. Hij prefereerde de veelheid van vormen boven de uniformiteit en vond het ten uitvoer brengen van vesti gingsprojecten door veilingen, zoals dat de laatste jaren in toenemende mate voorkomt, bijzonder gunstig. In de middagvergadering sprak dr. W. H. Kemmers, financieel directeur van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen in Nederland, over de wensen van de tuinbouw ten aan zien van de ruimtelijke ordening. Na een discussie over de drie inleidin gen hield de directeur van de tuin bouw dr. ir. G. de Bakker, een slot beschouwing cent wijst elke vorm van ge sprek met de Oostduitsers af, „omdat dit toch tot niets kan leiden". Deze gegevens zijn het resul taat van een opinie-onderzoek onder studenten van het alom bekende Instituut voor demosco- pie in de Zuidduitse plaats Allenbach. Andere frappante resultaten van dit onderzoek zijn, dat 60 procent der ondervraagden niets bleek te willen weten van politieke gevoelens en ideologieën. Daarentegen meende 78 procent van de ondervraagden, dat er denkbeelden zijn, waar men zijn leven voor over moet hebben. Slechts 6 procent formuleerde deze denkbeel den als „het vaderland Duitsland". Daarentegen noemde 35 procent vrij heid, humaniteit en de waardigheid van de mens, 22 procent noemde christelijke idealen en slechts 6 pro cent de democratie. Van de politieke partijen bleek Adenauers Christen-democratische Unie het meest populair; 45 procent der ondervraagden voelde zich met deze partij verwant, slechts 13 pro cent met de socialistische partij en 10 procent met de liberale. Daaren tegen hadden de socialistische politici j bij de studenten een betere pers dan I de christen-democratische. Alleen mi- I nister van Economische Zaken prof. Erhard bleek zich te kunnen zonnen in de sympathie van 86 procent der ondervraagden! Over Strauss (Defen sie) had 31 procent een goede, maar 34 procent een slechte 'mening. Voor minister van Buitenlandse Zaken Schroder luidden deze percentages resp. 16 en 28! De burgemeseter van West-Berlijn, Willy Brandt, oogsttte bij 82 procent sympathie, zijn partijvriend prof. Carlo Schmid bij 74 procent. Oud- communist Wehner, de grote man in het socialistische partij-apparaat, werd slechts door 22 procent positief beoordeeld, 25 procent stond nega tief tegenover hem. De studenten blijken vrij veel be langstelling voor politiek te hebben. De helft van hen discussieert vaak, 41 procent af en toe over politieke problemen, 69 procent leest een dag blad. Vooral de bladen „Frankfurter Allgemeine Zeitung" en „Die Welt" blijken populair bij de aankomende intellectuelen. Van de buitenlandse kranten zijn de Londense „Times" en de „neue Zürcher Zeitung" bekend. Opvallend is tenslotte, dat nog steeds het overgrote deel der Westduitse studenten uit de burgerij voorkomt: 60 procent bleek een ambtenaar of employé als vader te hebben. Slechts 6 procent was afkomstig uit een ar beidersgezin. terwijl niet meer dan 2 procent een boer tot vader had. De soms zo gevaarlijke Duitse ijver blijkt ook aan de tegenwoordige stu dent niet vreemd te zijn: slechts 4 procent de -ondervraagden zei min der dan vijf uur per dag te studeren, 15 procent werkt 5 a 6 uren, 35 pro cent 7 tot 8 uren en 32 procent 9 a 10 uur per dag! Veertien procent achtte dit nog niet voldoende. Om het sla bakken tegen te gaan .werken deze studenten dagelijks meer dan tien uren. pelijk gebied in het bijzonder aan de hulp aan de onderontwikkelde gebie den. en aanzienlijke bijdrage lever de hij aan de opbouw van de Novib. De heer Roemers gaf de verzeke ring dat het gehele NW Hendrik Oosterhuis zal herdenken en eren als een van zijn grote leiders, als een warm idealist, als een felbewogen strijder voor sociale gerechtigheid en als een persoonlijke vriend. ZWAAR VERLIES De voorzitter van de PvdA, de heer J. G. Suurhoff, gewaagde in zijn rede van het zware verlies, dat niet alleen de Nederlandse vakbeweging en in het bijzonder het NVV lijdt in het heengaan van Hendrik Oosterhuis, maar ook de socialistische partij, die in hem een van haar meest toegewij de werkers verloor. Voor Oosterhuis waren zijn socialistische overtuiging en zijn strijd in en voor de vakbewe ging onscheidbaar. Zijn harde jeugd ervaringen in het Groninger land, hadden een onuitwisbaar merk teken in zijn ziel gebrand. Het werken onder en met Ooster huis behoorde tot de beste ervarin gen van sprekers leven. „Hendrik Oosterhuis, kind van het Groningse fabrieks-proletariaat was een man, een kerel, van wie je houden moest", zo zei de heer Suurhoff, die als zijn mening uitsprak dat de overledene te lang en te hard werkte en het daar enboven zo met hart en ziel deed, dat hij wel snel verslijten moest. Wie hem goed kenden wisten dat al. toen hij het NVV met pensioen verliet. De voorzitter van de algemene be drijfsgroepen centrale, de heer W. Liefaard, schetste de betekenis van de heer Oosterhuis voor zijn organi satie, waarin deze zija loopbaan be gon en waarin hij later een zo grote succesvolle plaats kon innemen. Advertentie NOG 1 WEEK NU KOOPT U EEN GOED KARPET voor WEINIG GELD 200 x 300 f 165.-; 225 x 310 f 198.-. VAST TAPIJT maakt uw kamer gezelliger. BOUCLÉ: 100 cm. breed, van 17.90 NU 13.90. (Enkele kleuren ook op 130 cm. breed te leveren DOE UW VOORDEEL BIJ WONINGINRICHTING BOTERMARKT 23 Bevestiging en intrede prop. J. W. Schneider Proponent J. W. Schneider alhier zal zondagmiddag 4 februari om twee uur, na vooraf in diezelfde dienst tezijn bevestigd door zijn voorgang ster. mej. ds. A. M. L. Frevel uit Lochem. aan wie in september 1960 emeritaat werd verleend, intrede doen als predikant van de Verenigde doopsgezinde en remonstrantse ge meente, genaamd de Verenigde Christelijke Gemeente, te Dokkum. Proponent Schneider werd op 20 juni 1933 te Leiden geboren. Hij be zocht het gymnasium in zijn geboor testad. waar hij ook nog aan de Leid- se Universiteit studeerde en in 1959 zijn kandidaats- en op 7 juli van het vorige jaar zijn doctoraal examen theologie aflegde. Verder studeerde hij nog aan het Remonstrants Se minarium. Op 30 december werd de heer Schneider aangesteld tot proponent bij de Remonstrantse Broederschap. Proponent Schneider is getrouwd en zijn vrouw, die eveneens theologie studeerde, is sinds september te Dok kum vferkzaam geweest als catechete.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5