Jiu-jiisiu als wapen tegen aanranders BABY BLIJFT Loop der bevolking van Leiden Proces in Cairo gaat door LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 JANUARI 1962 Liefdadigheid per abuis Vanzelfsprekend wagen de meeste amateur-toneelgezelschappen zich niet aan te „zware" stukken. Meest al nemen zij-terecht-hun toevlucht tot een van de vele blijspelen, die er zo in de loop der jaren geschre ven zijn. Het is te betreuren, dat eronder deze blijspelen slechts en kele goede schuilen. Het merendeel munt uit door zouteloosheid en door elk gemis aan oorspronkelijkheid. Zo'n blijspel nu is „Liefdadigheid per abuis" van Hans Gebria, dat TIG zaterdagavond in de Stadsge hoorzaal opvoerde. Alle lof echter voor regisseur A. Arentsen, die kans gezien heeft meer uit dit stuk te ha len dan de schrijver ooit bedoeld kan hebben. De heer E. A. de Wekker speelde met veel overtuiging de rol van de schatrijke nietsnut Peter Siersema, die doordat zijn vrouw Erika, een op vaak wat schoolse manier gespeel de rol van Tiny Beekman, al haar geld weggeeft, gedwongen wordt iets te doen, wat hy nog nooit in zijn gehele leven gedaan heeft: werken. De heer J. A. Bodenstaf beeldde de bedelaar Arie Florijn uit, die plot seling de beschikking krijgt over een fortuin van een halve ton. Iedereen zal het met ons eens zijn, dat deze Arie Florijn en niet Peter Siersema het middelpunt van dit blijspel ge worden is. De heer Bodenstaf maak te van de bedelaar een schitterend typetje, die allerlei wijsheden zo maar uit zijn mouw schudde. Niet geheel moeiteloos bracht Aad de Jonge de „poener" Frank Hage- doorn op de planken. Hij speelde te geforceerd om te doen geloven, dat hij inderdaad een enorme bankreke ning had. Mevr. E. van Rossum- Pennenburg viel als schoonmoeder van Peter Siersema niet uit de toon. Natuurlyk ontbraken het dienstmeis je en de houterige butler niet op het programma. Deze rollen werden zij het soms iets te nadrukkelijk bekwaam vertolkt door Corrie Boom en Wim Verstegen. Op de gezellige muziek van „The Woodchoppers" uit Den Haag dan ste men na afloop onder leiding van de heer J. Alphenaar. Lezers schrijven. „In een hoek gedrukt" Met grote belangstelling las ik het artikel in uw Bijvoegsel van zater dag j.l. over de Int. Boatshow te Londen. Bij mijn bezoek aan deze tentoon stelling heb ik eveneens gezien dat alle grote zeiljachten afkomstig uit Nederland, met uitzondering van dat van de fa. Maas uit Breskens, onder het lage gedeelte stonden met inge korte mast. Voor zover echter de in zending van het jacht Trewes II van ontwerper S. M. v. d. Meer betreft, ligt de zaak wel iets anders dan uw geachte medewerker onder de tus- senkop „In 'n hoek gedrukt" vertelt. De Engelse agent, de oud Marine Officier L. R. Hundy van World Holidays Afloat is ook mijn agent voor Engeland, terwijl ook de heer v. d. Meer tot mijn vriendenkring behoort. De heer Hundy had reeds vroegtijdig een goede plaats in het hoge middenstuk toegewezen gekre gen, doch annuleerde deze nadat de heer v. d. Meer een ernstig auto-on geluk kreeg, die een eventuele deel name aan de tentoonstelling hoogst onzeker maakte. Toen de heer v. d. Meer zover was hersteld dat alsnog besloten werd nog aan de expositie deel te nemen, was nog slechts de plaats onder het lage plafond be schikbaar. In dit speciale geval was dus van enige discriminatie van de zijde van de Engelse organisatoren geen sprake. De toewijzing van de standplaat sen geschiedt naar anciënniteit van het lidmaatschap, zoals de nieuwe president, de heer T. M. Hagenbach, Graham Bunn Ltd (Windboats) mij persoonlijk heeft verzekerd. Dat de Nederlandse schepen een uitstekende indruk hebben gemaakt is ongetwijfeld juist en zij zijn in vergelijking met vele Engelse jach ten „good value for money". Warmond, A. C. HAARSMA Jachtwerf „Piet Hein". Een der paiadepaardjes van de clubmatch, welke de Kyno- logenve r. Rijnlandgisteren met groot succes in de Stadsge hoorzaal organiseerde: de eerste gladharige Noordengelse Collie in Nederland. Selskars Thane" van Mrs. B. Kat uit Den Haag. (Foto L/D Holvast) Academische examens Aan de Leldse Universiteit zijn ge slaagd; voor het doet. ex. een, li mej. N. C. Anker te Leiderdorp, mej. H. Degen te Tilburg en de heren J. H. Duistermaat te Schiedam. C. Fran ken te Alkmaar, Go Ing Hien te Rot terdam, W. Golstein te Leiden en W. Th. Huysimga te Den Haag; voor het semi-artsex. mej. M. H. van Gunste- ren te Wassenaar en de heren B. F. van den Bosch te Wassenaar. F. K. van Lamoen te Delft en J. J. Vel't- kamp te Driehuis; voor het artsex. de heren F. van Peer te Delft, Tan King Liang te Leiderdorp en H. H. J. Zwart te Sassenheim. f1200 ontvreemd In de naoht van zaterdag op zon dag is ingebroken in een filiaal van de firma Jamin aan de Heerenstraat. De dader is binnengekomen door de achterdeur en heeft een geldkistje, dat zich in het kantoor van het J filiaal bevond geforceerd. De buit be- j droeg niet minder dan f. 1220. Bewusteloze gewonde op Schelpenkade Zaterdagnacht werd op de Sohel- penkade een bewusteloze man aange troffen. De man héfd wonden aan het gezicht en zyn heup was op verschei dene plaatsen gebroken. Mensen van de EHD brachten hem met zuurstof weer bij. Toen bleek, dat de man on der invloed van sterke drank ver keerde. Hij kon niet vertellen, hoe hij aan zijn verwondingen kwam. De politie vermoedt, dat een aanrijding er de oorzaak van is en stelt een on derzoek in De rechtbank in Den Haag heeft vandaag de beslissing van de Raad voor de Kinderbescherming vernie tigd in de zaak van de Oostenrijkse baby Adele Paul, die als pleegkind Is opgenomen bU de familie De Leeuw in Oegstgeest. Inzet van deze zaak was de verlenging van de ver blijfsvergunning voor Nederland van de baby. Deze vergunning was een goed half jaar geleden ingetrokken, naar aanleiding waarvan de pleeg ouders van de baby een kort geding aanspanden tegen de Staat der Ne derlanden. De eis in kort geding werd afgewezen, waaruit vragen van Ka merleden resulteerden aan de minis ter van Justitie, die toen aan de Raad voor de Kinderbescherming op dracht gaf een onderzoek in te stel len op grond van de pleegkinderwet. Deze laatste kwam tot het besluit dat het voor de baby Paul niet gewenst was in het pleeggezin De Leeuw te blijven. Van deze beslissing gingen de pleegouders in beroep bij de recht bank in Den Haag, d'e haar heeft vernietigd. Aangenomen mag worden, dat Adele nu bij haar pleegouders in Oegstgeest kan blijven. Van draaimolen gevallen De 6-jaxige Rob van Winkel uit de Const. Huygenslaan moest zaterdag ochtend omstreeks twaalf uur met een gebroken been naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd worden. Bij het spelen in de speeltuin van het Marekwartier was hij van de draai molen gevallen en tussen de draai ende stangen van de molen terecht gekomen. Pcard fe wafer Omstreeks kwaxt voor één raakte zaterdagmiddag door onbekende oor zaak het paaxd van een tuinder uit de Goejestraat in het water van de Rün- en Schiekade. De brandweer had handenvol werk het dier onge deerd op het droge te krijgen, maar dat gelukte tenslotte toch Bril beslagen: been gebroken Doordat zijn brilleglazsn beslagen waren zag de 22-jarige H. Castelein zaterdagavond niet goed waar hij reed. Zo kon het gebeuren, dat hij op de Lage Rijndijk met zijn bromfiets tegen een 'geparkeerde auto reed. Tengevolge hiervan brak hij zijn rechter enkel. De EHD bracht hem over naar het Academisch Zieken huis. CORRESPONDENTIE R. J. V. te L Het is ons tot ons leedwezen niet mogelijk op deze plaats een discussie te openen als kritiek op hetgeen cp een ledenver gadering van een vereniging over een bepaald onderwerp is betoogd. Wanneer meerderen zich geroepen zouden gevoelen om uw voorbeeld te volgen en hun zienswijze kenbaar te maken, zou het einde niet zijn te overzien. Europese ruimtevaart (Van onze Parijse correspondent) Zestig deskundigen die twaalf Europese landen, waaronder Enge land, West-Duitsland, Frankrijk, Zweden, Zwitserland en ook ons land vertegenwooordigen, kwamen in Parijs bijeen om de grondslag te leggen of te verstevigen voor een Europees plan ter exploratie van de ruimte. De conferentie, die tot 25 januari zal duren, moet worden be schouwd als een vervolg op een eer der beraad dat in oktober vorig jaar in Munchen plaats vond. Men hoopt dat eind maart in Parijs een defini tief akkoord door de twaalf landen zal kunnen worden ondertekend ter oprichting van een Europese orga nisatie voor ruimteonderzoek. Het is de bedoeling dat de verschillende landen al hun eventuele straatbanen, ruimteschepen en andere installa ties, zowel als hun technici ter be schikking van de nieuwe organisa tie zullen stellen. DE Nederlandse meisjes gaan zich wapenen te gen aanranders. Niet met messen of revolvers, dat laat de Nederlandse wet niet toe, maar met een wapen dat minstens zo effectief is: jiu-jit- siu. Het initiatief hiertoe is ge nomen in Brummen (Gelder land). Op de huishoudschool van de Gelderse Maatschappij van Land bouw krijgen leerlingen van 12 tot 16 jaar les in jiu-jitsiu. Elke maan dag, dinsdag, woensdag en donder dag neemt judo-leraaar J. D. Schil der een naar klassen voor zijn re kening en leert hy de meisjes hoe zij met hun 13 of 14 jaren een volwassen man de baas kunnen blijven. Deze cursus op basis ven vrij willigheid duurt zes maanden. De directrice van de huishoud school, mevrouw H. Hildebrand, verwacht dat de meisjes na dat half jaar behoorlijk op zichzelf kunnen passen en, wat ook belang- rijk is,genoeg zelfvertrouwen heb ben. Mevrouw Hildebrand is de eerste in Nederland die het probleem van de aanrandingen op deze drasti sche wyze wil oplossen. In de eerste plaats schrikt de wetenschap, aldus de directrice, dat de meisjes jiu-jitsiu-lessen hebben gehad aspirant-aanranders af. In de tweede plaats geeft het de meisjes meer zelfvertrouwen wan neer zij weten dat zij in geval van nood iets terug kunnen doen. In de derde plaats, en dit wil me vrouw Hildebrand beslist op de laatste plaats houden, kunnen de meisjes, wanneer het erop aan komt ook echt iets doen. Dit „iets doen" moet men beslist niet onderschat ten. Een verslaggever, die eens een van de lessen bijwoonde, heeft zich laten verleiden om onder het toe ziend oog van de directrice eon van haar leerlingen bij de keel te grij pen. De brave man had zijn arm nog maar nauwelijks uitgestoken, of hij lag cp de grond. De stekende pijn in zijn recnter'oovenarm was -na drie dagen nog goed voelbaar. Hierin scnuilt dan tevens het eni ge gevaar van deze jiu-jitsiu-lessen aan scholieren. De vraag rijst na melijk of het wel wenselijk is dat 1 Vlot vloert hier een van de Brummense huishoudscholieren een flinke sterke kerel. onze jonge dochters in massa deze vechtmethode gaan leren, waarmee zij bij verkeerd gebruik onplezieri ge dkigen kunnen doen. Om dit zo veel mogelijk te beperken, krij gen de kinderen in Brummen al leen maar een beperkt aantal ver dedigingsgrepen te leren. Dodelijke slagen staan zeer beslist niet op het programma. Wanneer de kin deren de cursus van zes maanden hebben gevolgd, zijn zij in staat zic.i te verdedigen. Aanvallen kun nen zij beslist niet. De directrice en de ouders van de meisjes, die allemaal zonder uit zon. lering hun toestemming gaven voor deze jiu-jitsiu-iessen, ver wachten dat de kennis van haar leerlingen en dochters een doeltref- fenu wapen zal zün tegen moge lijke aanvallers, waarbij dan ge hoopt wordt dat (le preventieve werking de belangrijkste zal bla ken te zijn. Defensievertlrag Engeland-Nigeria ongedaan gemaakt (Van onze Londense correspondent) Engeland en Nigeria ïtebben in ge. zamenlyk overleg hun defensiever, drag ongedaan gemaakt, dat ruim een jaar geleden - toen Nigeria on- afhankelijk werd was geslote®. Het dreigde tot misverstanden aan. leiding te geven. In Nigeria had het verdrag veel kritiek uitgelokt en ook in Engeland was het destijds door sommigen afgeraden. Het verdrag gaf de Britten het recht een basis te bezitten in Nigeria. Uit de toon van de verklaring blijkt echter dat er geen sprake is van een verkoeling in de betrekkingen tussen beide lan- den. In Nigeria beschouwden velen het verdrag als een inbreuk op de na tionale vrijheid en heerste de vrees, dat het land. tegen haar wil bij vij, andelijkheden zou kunnen worden betrokken. Maar in de verklaring wordt gezegd dat uit de tekst van de overeenkomst blijkt dat er geen grond was voor deze vrees. Beide re geringen vonden het echter ver standiger om de formele schrifte lijke overeenkomst te vervangen door de normale informele samen werking op defensiegebied, zoals deze tussen Gemenebestlanden bestaan, Nigeria was het enige gemenebest- land in Afrika, dat een dergelijk de fensieverdrag met Engeland had afgesloten. Dit gaf o.a. president Nkroemah van Ghana aanleiding tot de beschuldiging dat Nigeria het slachtoffer was van Britse inmen ging. In augustus eiste het congres van de> Volkspartij in Nigeria af schaffing van het verdrag. Nigeria wil kennelijk moeilykhe- den vermyden op de conferentie in Lagos (Nigeria) welke vandaag is geopend. Daar zijn trouwens al moeilijkheden genoeg: de ministers van Buitenlandse Zaken van de zg. „groep van Casablanca", Ghana, Guinea, Mali, Marokko en Egypte hebben gisteren meegedeeld niet te zullen deelnemen aan de besprekin gen in Lagos. Zij maken er bezwaar tegen dat de voorlopige Algerijnse (opstandelingen) regering niet is uit genodigd. Volgens betrouwbare kringen wil len de voormalige Franse koloniën (van de „groep van Monrovia") niet graag Frankrijk beledigen door het bewind van Ben Khedda te erken nen. Ook speelt de overweging een rol dat men, alsde voorlopige Al gerijnse regering wordt uitgenodigd, ook andere nationalistische groepen in Afrika moet inviteren. VOETGANGERS: heett wel voorrang op zebrapa den, maar het rjjverkeer moet óók eens aan bod komen Steek dus bij voorkeur n groepjes over de drukke zebrapaden: anders ontstaai er irri terende vertragingen in het ry ver keer, welke automobilisten, brommers en wielrijders in de verleiding zouden kunnen brenwen. het „toch nog maar even te proberen", zodat er van uw bescherming per slot van rekening weinig overblijft in uw week ven 10 hm. 17 januari 1962 GEVESTIGD W. A. J. Vos en fam., bedrijfsleider, Parkstraat 7; A. L. Otto en lam., be- dryisieincr, Spaarnestraat bi; J. L. Scnrijer-Webstor en fam., Tasmanstr. 70; S. J. van Klns en fam mach. bankwerker, Drie Octoberstr. 6a; G. J. Bruinsma en fam., gem. ambtenaar, v. d. Brandelerkade 1U; J. Houweling en fam., ass. verkoopleider. Lieven ue Keystr. 20; J. F. S. van Slsseren en fam., constructeur tekenaar. Driftstr. 75; A. Blltz en fam., handelsemployé, Burggravenlaan 246; H. Dieperink- Fokken en fam., Lod. van Deijsselstr. 25; I. Mutal en fam., Rijnsburgerweg 159; E. van Kerkhof en fam, secreta resse. Narmstr. la; H. Lansberg en fam., winkelier, Wlardl Beckmanstr. 11 G. J. Laagwater en fam expeditie knecht. Sophla6tr. 82; J. C. van Rooijen en fam., automonteur, Hoflaan 229; P. Uitendaal en fam., employé NATO. Hoge Morsweg 15; W .A. de Ruiter en fam., arts. Turfmarkt 2; C. van Bak- kum-Mummel, de Genestetstr. 81a; W. J. Kuljken, chauffeur, Prins Hendrik straat 19a; G. van der Laan. heftruck chauffeur. Kraalerstr. 22; H. E Ver aart, Lammerischansweg 49; C. T. Hoppenbrouwer. lompenhandelaars- knecht, Da Costastr. 18; A. J. de Cler, kaartenmaker, Appelstr. 15; J. J. M. Grossat. kapper. Utr. Jaagpad 25; G. F M. Leuverlnk, Haarlemmerstr. 42b; J. C. P. Weber, Lammenschansweg 49; M. E. van Dlemen, 11. verpleegster, Hooigracht 11-29; J. M. van Deuzen, huishoudster, Hogewoerd 77a; C. J. T. Peek, vlieger, v. Vollenhovenplein 67; A. L. Horsman-Verhard, Hogewoerd 27; M. van Polanen, metaaldraaier, Julia- nastr. 22; J. B. T. M. Guement, v. Vollenhovenplein 28; E. G. van Heug- ten-Rohrmoser. Lorentzkade 22; L. M F. Pestman-Favero, Zoeterwoudseslngel 24a: Q. A. C. de Bruijn, kinderver zorgster. de Goejestr. 38; O. C. Timmer, assistent RU, Boerbaavelaan 51; M. Cohen, constructeur, Soembastr. 58; G. C. Matheysen, Willemstr. 15; G. Vier kant-de Vreugd, kluwster, Varken markt 17a; Y. Lee, kelner, Dlefsteeg 15; T F. Wildschut, tuinman. Surl- namestr. 130; K. T. Dleleman, dienst bode, Mezenstr. 2: F. A. Begemann. Witte Singel 8; K. L. M. Goedhart, vornleegster. Merelstr 19; A. J. van der Slulls. verpleegster. Witte Rozenstr. 21; W. J. van Noort. Hoge Morsweg 15; J. de Bock. leugdlelder. Kooioark 2; C. H. G'-oeneceld, 11. verpleegster. Mezen- straat H A. Renes-de Brulln, Was- streat 60: H. A. Sperwer. Uhlenbeck- kade 16; H. H. Harmsen, Haagweg 44; H. J. Rijneveen, nikkelaar. Hooigracht 4a; M. J. Nubé, Tlb, SiegenbeeKstr. 2t>; A. G. Mooy, telefoniste, Witte Singel 27; L. van uer Graan', Rijnsburgerweg 163; T. van Geest, 11. jeugdleider, Zijl singel 37; M. J. M. Verleun, kantoor bediende, Oude Singel 48; II. A. ten Brink, Groenhovensir. 23; M. M. J. Peek, hulp in de huish., Lammen schansweg 36; G. L. Abrahamsz, elek- tro monteur, Rijnsburgerweg 140; T. A. van Stempvoort. doktersassistente, Warmonderweg 5; A. C. J. van Dijk- van Wijnbergen, lerares, Haagweg 110; H. M. Peters-van Woerden, Kanaalweg 175; J. H. Daleman, Cobetstraat 59; W. Mleog. stuurman, Musschenbroek- straat 15a; H. A. G. W. Bos, admini stratrice. Merelstr. 28; J. D. Elliot, matroos, Gerrlt Kasteinstr. 42; S. J. Posthuma, Noordeinde 52; E. J. M. van Rooden, 11. verpleegster, Hooigracht 11- 29; M. H. A. Marico-van der Burg, Boerhaavelaan 41; A. Gast, bibliothe caresse, Zeemanlaan 3; E. M. A. P. Court-Muller, Rijnkade 2; F. R. F. M. Hamer, Boerhaavelaan 47; W. J. de Jong, Rijn- en Schiekade 111; A. van Donselaar, hulp ln de huish., Warmon derweg 5; H. A. M. Pierrot, Maarsman- steeg 14; P. M. van Mil, Garenmarkt 16; C. P. Bertels. Volmolengracht 15; R. A. de Wijn, Pieterskerkhof 22; M. van Gessel-Boskeljon, Voldersgracht 10b; J. T. E. M. van Barneveld, Hooi gracht 42; I. F. Könlg, verpleegster, Apothekersdljk 11a; F. Saarloos, mili tair, Noordelnde 2a; E. J. Lugthart. 11. pikeur, Leeuwerikstr. 12; S. Veenstra, militair, Noordelnde 2a; P. E. Kees, militair, Noordelnde 2a; E. Gallart, militair. Noordeinde 2a; I. Wijtenburg, hulp ln de huish.. Volmolengracht 2a; A. Joustra, grondbewerker. Kneppel- houtstr. 2; E. A. Polanskij, adm,. amb tenaar. Marlënpoelstr. 7; L. Lamsma, chauffeur. Driftstr. 48a; J. F. Feddes, arts, Breestr. 3b; M. A. Zaneveld. Fr. van Mlerlsstr. 2; F. Muntingh, leraar, v. Oldebarneveltstr. 29; F. A. J. van der Mark en fam., automonteur, ab l!gg t o Morssingel 1; C. Rijnberg, wol spinster, 2e Binnenvestgracht 9; M. L. Wlersma-de Vries Danll, hulp ln de huish.. Corn. Schuytlaan 154; J. A. C. M. Schouten-Bol, kantoorbediende, Staalwljkstr. 29; A. C. Plleger, Buiten ruststraat 4a; B Zeilstrfi, brandstof fen!"* andelaar. Bernhardstr. 16; A. G. Kuiken-van der Lans, Hoefstraat 50a. In Lausanne is ex-koning Simeon van Bulgarije zaterdag in het huwelijk getreden met de Spaanse Margarita Gomez Ace- ba Y Ceruelo. Het bruidspaar bij het verlaten van het stadhuis. Ulbriclit tegen memorandum van Moskou aan Bonn Het Westberlijnse sociaaldemocra tische blad „Telegraf" sohrijft uit betrouwbare kringen vernomen te hebben dat de Oostduitse communis tische leider Ulbricht bij de Russen heeft geprotesteerd tegen hot Sow- jetrussische memorandum, dat on langs am West-Duiitsland is gezon den. Dtarin was gezegd dat West- Duitslawd belang heeft bij een goede verstandhouding met de Sowjet- Unie en dat dit niet ten koste hoeft te gaan van West-Duitsiands vriend schap met zijn bondgenoten. Ulbricht zou ziah ook teleurgesteld hebben betoond over het uitstel van een vredesverdrag tussen de Sowjet-Unie en Oost-Dui'tsland. De rechtbank in Cairo die vier Franse functionarissen en zeven an deren berecht, heeft zich zondag be voegd verklaard en bepaald dat het proces zal worden voortgezet. De pre sident zei dat de functionarissen niet diplomatiek onschendbaar zyn. De verdediging had gesteld dat de Fransen diplomatieke onschendbaar- i 99P eê~ "BiV'1 W V heid bezitten en dat de rechtbank Sg[ jjJ 1H daarom niet gerechtigd was hen te t Tv® berechten, zelfs niet voor spionage! of activiteit tegen de staat. J&BW r Y De functionarissen behoorden tot m """P* een Franse missie voor de regeling van in beslag genomen eigendommen. imF 4 Zij worden beschuldigd van anti- f Egyptische activiteit en het beramen v S/IzjÊSÊ van een komplot om president Nasser te vermoorden. i -iSrj '..'i Er ontstond enige consternatie in - 'M j de rechtszaal toen de rechter het be- sffA. sluit van de rechtbank meedeelde. è±-4t&HÊÊÈÊÊË^^^nmpr De Fransen keken elkaar aan maar i. gaven geen commentaar. Bij de hervatting van het proces ^101 I^||Mp y- werd een der Fransen, Mattei, ge- - 'djNflSIW 'itfÊÊ&ÊÈt-- hoord. Hij verklaarde onschuldig te f mBmL zijn op alle punten van de aanklacht 'xtllgMBr na de ondervraging werd het proces ..."/MB&aÊtlËk. tot vandaag verdaagd. Mattei zei in antwoord op vragen T dat een bekentenis die hij had ge- j De vice-prenuev van Kongoverlaten, keerde na herhaalde Lnzenga bij zijn aankomst schreven was afgedwongen en dat de i 4ntoine Gizenqa. die eniqe tijd verzoeken van de centrale rege- onder zware bewaking van VN" was°Ud ervan geheel en fl 011JU1S geWeigerd heeft Stanleystad te\ ring naar Leopoldstad terugI militairen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4