Coop. Raiffeisenbank bestaat veertig jaar Minister akkoord met gezondheidscentrum Omzet van 750.000 tot f185.000.000 Gemeente Voorschoten koopt hofstede in Adegeest Verlaging in Voorschoten van de elektriciteits tarieven Bloedplasma in voorraad hij Oostenrijkse wegendienst BEURS VAN AMSTERDAM i LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 JANUARI 1962 Reeds jarenlang zjjn burgemeester en wethouders van Voorschoten in onderhandeling geweest met de erven Hooijmans over de aankoop van on geveer 16 ha grond, waarop onder meer de hofstede „Adegeest" staat, maar men kon met de eigenaresse niet tot overeenstemming komen. Zelfs heeft de gemeenteraad besloten (26 mei 1961) om de onteigeningspro cedure voor dit terrein te openen. Dit was sedert jaren de eerste onteige ning, die in Voorschoten werd voor gesteld. Reeds in 1961 gingen daarop ge ruchten, dat het gehele complex ver kocht was aan een particuliere maat schappij. Daarover werden zelfs in de gemeenteraad vragen gesteld, maar B. en W. konden toen geen na dere mededelingen doen. Nu blijkt officieel, dat het gehele complex met een gezamenlijke opper vlakte van 16.22.60 ha, ondershands aangekocht is door de heer J. Reym, bouwkundige te Waddinxveen en NV Bouwbureau Brandwijk te Leid- schendam, ten einde hierop winkel en woonhuizen te bouwen, in over eenstemming met het voor dit terrein geldende uitbreidingsplan. Om de gehele opzet van dit uit breidingsplan te kunnen uitvoeren en tot het bouwrijpmaken te kunnen overgaan, hebben B. en W. onder handelingen met de nieuwe eige naars gevoerd. Deze hebben tot re sultaten geleid, die a.s. vrijdag in de gemeenteraad besproken zullen wor den. De basis van deze overeen stemming is: 1. de gemeente koopt van de heer Reym en Bouwbureau Brandwijk alle tot de boerderij „Adegeest" behoren- gronden met de daarop aanweizge opstallen, in totaal groot 16.22.60 ha tegen een prijs van f 2.70 per m2. Dit bedrag is de gemiddelde k ostprijs van de gronden in Adegeest. De de finitieve eigendomsoverdracht zal ge schieden vrij van huur en pacht. 2. van deze gronden zal ongeveer 48.600 m2 bouwrijpe grond weer ver kocht worden aan de heer Reym en Bouwbureau Brandwijk of aan door hen aan te wijzen derden voor prij zen die variëren van f28.05 tot f 37.50 per m2. Op deze gronden zullen win kels en woningen gebouwd worden. 3. mevrouw de weduwe J. J. Hooy- mans-Van Leeuwen zal het woonhuis met het bijbehorende erf mogen blij ven bewonen tegen een door de huur- commissie vastgestelde huurprijs. 4. de heer P. W. Hooijmans zal Judo-examens Zondag zijn in de sportschool Luiten de maandelijkse judo-exa mens afgenomen door de examen commissie bestaande uit: W. Luiten, 4e dan; S. Vajda, le dan; T. v. d. Weerthof, R. Jonkman, A. Bizot, C. Emeis, A. van Staveren (allen le Kyu). De navolgende kandidaten zijn ge slaagd voor een hogere graduatie: JUNIOREN Gele slip: P. Hemerik; D. Hemerik; Chr. De- vilee; J. Perquin; P. J. Perquin; N. Beeke; R. van Noort; R. Beekman; P. Uljée; R. Zeven; Y. Hellemus; Fr. Berge Henegouwen; E. van Boekho ven; R. van Boekhoven; R. Ladan C. van Halstein; M. Hoogteyling; L. Goedhart; J. Meinders; R. Haarsma; R. J. Hageman; W. v. d. Meer; A. Gillebaart. Gele band: J. Kemp; R. van As; R. van As; H. Boehlee: T. van Kesteren; T. Gardeniers; H. de Klerk; T. Over- meer; M. v. d. Leek; J. de Haas; H. du Prie; J. du Prie; R. Sanders; T. v. d. Meer; A. v. d. Kwast; F. Sint; H. Develing; G. Overdevest; N. J. v. Weizen; W. de Wolf; L. v. d. Oever; H. Bavelaar; T. v. d. Poel; H. Ubink; J. Nagtegaal; J. Reep; W. Rooden- burg; H. van Dijk; D. van Kooy; R. Schutte: E. Adnaanse; P. Pronk. Oranje slip: P. van Vliet; J. Slera; A. v. d. Broek: A. Waals; M. Bouwer; P. v. d. Broek: A. de Roode: H. de Bruin; Ch. Koenen: F. J. Jagers. Oranje band: J. de Jong; J. C. Meyer; A. Wes- sendorp; R. Rodenburg; P. M. Run derkamp; M. van Es; S. Wassenaar; W. van Vliet; T. Mosseveld; A. Hak- kert; Fr. Zwart: K. Zondervan; A. van Beelen; J. Hayes; J. van Bern melen; D. Degens; R. Moten; I. C. van Meurs; H. J. van Meurs; B. S. Oetomo; S. Oetomo; G. Bonte; O. Keviet; W. v. d. Mark; F. van Dorp; R. Oostwouder; A. H. van Es; S. A. Willemsen; T. Koppe; D. Kras; B. Risbeek; R. Pelzer; A. Hendriksen; A. Rusman; A. C. Jansen; Ch. Gar deniers; W. M. Flim; R. A. Calcar; H. P. Nijhoff: H. Dragt; R. Hunck; N. Rade; J. Pieëte. Groene slip: P. Klinkhamer; F. v. d. Heiden; T. Kok; H. de Cler; A. Brouwer; F. van Hoven. Groene band: A. de Bruyn; P. de Bruyn; J. v. d. Mey; J. Visser; M. Otten; S. Lepe laar; C. Verhoop: H. van Schijndel: P. Jansen; T. Halverhout; mej. S. Jansen; H. van Polanen. Bauwe slip: D. Melet. Blauwe band: J. v. d. Lee. Bruine band: Mej. E. Zwartelee; mej. N. Fon tein. SENIOREN Gele band: P. Rij kerkhuizen; J. Spaargaren; J. J. de Romijn; M. de Vries; D. Muyzert; N. A. Hartman; W. A. Ho- man; J. C. den Outer; G. Hoogen- boom; R. Kortekaas; L. Kortekaas; A. den Haan; H. Smit; W. A. Wal- laart; H. Rijsman; A. J. Filippo; J. P. Kikkert; F. J. Out; A. v. d. Mey- den; mej. W. A. P. v. d. Vet; M. Jes- perse; A. v. d. Meyden. O-anje band: K. Reeuwijk, B. van Tol. J. Veldhuyzen, G. Huigsloot. Groene band: J. Hoogervorst, J. van Eyk, H. L. Spaargaren, G. v. d. Blom. D. v. d. Leek, J. Pret. J. v. d. Zeeuw. J. R. Doesburg, N. de Ridder. Bruine band: C. van Tol. le gTaad Jlu-Jitsu: A. P. J. Jansen. 2e graad Jlu-Jitsu; N. de Ridder. VOORSCHOTEN Ongeveer 500.— bij elkaar gedanst Het actie-comité 10x10 heeft za terdag veel succes geoogst met een dansavond in het Cultureel Centrum. Hoewel de voorverkoop van de kaar ten slecht was geweest en men vrees de voor een mindef goed resultaat, bleek zaterdagavond de animo voor een dansje bijzonder groot te zijn. Ruim 300 jongelui verschenen op de dansvloer. Wethouder G. Schrama opende de ze avcad met een enkel woord, waarin hij even de actie en het doel ervan onder de ogen van de aanwezigen bracht. Na het korte openingswoord werd er niet meer gesproken, maar volop gedanst. De muziek werd verzorgd door het. „Palermo-Quintet", dat bij na onafgebroken muziek-in-strikt- danstempo verzorgde. Hoewel de dansvloer overvol was en de zaal bijna te klein mag ge memoreerd worden, dat er de hele avond een góede sfeer heerste. Het gemeentebestuur had de zaal ratis beschikbaar gesteld. Mede daar door was er een batig saldo van onge veer f. 500. Wijziging spreekuren De Boerenleenbank „Voorschoten" zal op 31 januari 's middags om 3 uur het onmogelijk leek tot overeenstem- I het nieuwe bankgebouw aan de Bach ming te komen. laan officiéél openen. WL tegen het einde van de lopende stal- periode (D.I. mei 1962) de door hem gebruikte woonruimte en bedrijfsge bouwen, zonder recht op schadeloos stelling, ontruimen. 5. de heer P. W. Hooijmans zal het door hem gebruikte weiland kosteloos mogen blijven beweiden tot het mo ment waarop de gemeente over deze grond zal willen beschikken. 6. de kosten verbonden aan ontrui ming van woonruimte, bedrijfsge bouwen, en gronden komen ten volle voor rekening van de heren Reym en Bouwbureau Brandwijk. Zoals bekend mag worden veronder steld omvat dit gehele terrein niet alleen voor woningbouw bestemde gronden, maar is een gedeelte daar van bestemd voor recreatie. De onteigeninsprocedure zal inge trokken worden, zodra de nu voorge stelde koop door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland zal zijn goed gekeurd. Ongetwijfeld is de aankoop van deze gronden een van de belangrijk ste transacties, die de gemeente Voorschoten in de laatste jaren heeft kunnen afsluiten, niet alleen omdat het een groot terrein is, dat in eigen dom aan de gemeente overgaat, maar ook omdat juist over deze gronden reeds zoveel woorden gevallen zijn en Opening bank Burgemeester en wethouders heb ben hun spreekuren met ingang van heden opnieuw vastgesteld. Deze uren zijn thans: burgemeester L. de Kool vrijdag van 10 tot 12 uur, wethouder G. SCnrama donderdags van 10 tot 12 uur en wethouder J. J. Dekker dins dags van 3 tot 4 uur. Dr. G. B. W. Huizinga lid van de raad De door het overlijden van de heer G. J. Rietmulder opengevallen plaats in de Prot. Chr. fractie van ae ge meenteraad zal vervuld worden door ar. U. B. W. Huizinga. De heer Hui zinga is rector van een Chr. Lyceum in Den Haag. Uit deze benoeming blijkt, dat ue heer J. de Graafi, eerste opvolger op de, lijst en even als ae. neer Rietmulder lid van de A.R.P., op medische gronden heeft moeten bedanken. De neer Huizinga is lid van de C.H.U. Daardoor is net evenwicht in de Prot. Cnr. frac tie enigszins verbroken, daar nu van aeze fraentie 3 leden van de C.H.U. tn 1 van de A.R.P. lid zijn. De heer uizinga zal in de gemeenteraads vergadering van a.s. vrijdagavond beëdigd en geinstalleerd worden. Raadsagenda De MARKTBERICHTEN Reels bij de aanbieding van de begroting voor 1962 hebben B. en W. medegedeeld, dat de elektriciteitsta rieven in 1962 verlaagd zouden kun nen worden. In deze begrotingen was zelfs reeds met verlaging rekening gehouden. Echter moest de raad over de ver laging beslissen, onafhankelijk van de vaststelling van de begrotingen. B. en W. bieden thans aan de ge meenteraad voorstellen aan, die de verlaging van d e elektriciteitstarie ven inhouden. De tariefsverlaging, die B. en W. in deze voorstellen verwerkt hebben gaan verder dan die van de begro ting 1962. Dit is een gevolg van de koppeling van de tarieven aan die van Leiden. De tarieven in Leiden zijn n.l. gelijk aan diei n de afne mende gemeenten, behoudens een af wijkingsmogelijkheid tot 10 In de gemeente Voorschoten was daarvan gebruik gemaakt door de tarieven 5 hoger te stellen. In de huidige voorstellen hebben B. en W. echter die 5 laten vervallen om de tarie ven volkomen gelijk te maken aan die van Leiden. De opbrengsten van de 5 afwij king zijn gebruikt voor het stichten van een vernieuwingsfonds, dat thans een saldo aangeeft van f 162.250,10. Balaguer wil zijn land verlaten De apostolische nunciatuur te San Domingo heeft het Dominicaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een vrijgeleide gevraagd voor ex- president Balaguer, die enkele da gen geleden na zijn afzetting asiel in de nunciatuur had gevraagd. De Dominicaanse staatsraad heeft intussen een nieuwe minister van Defensie benoemd, als opvolger van de donderdagavond gearresteerde ge neraal Echavarria. Het is kolonel Victor Elby Vinas Roman van de luchtmacht. De rust keert in het land terug en het dagelijkse leven hervat zijn loop. De militairen die de afgelopen dagen door de straten hebben gepa trouilleerd, zijn tendele teruggetrok ken. Uitgaande van de verwachting, dat het gedurende de eerste tien jaren nietnodig zal zijn uitgaven t.b.v. be doeld fonds te doen, zal het vernieu wingsfonds per 1 januari 1972 als gevolg van de bijkomende rente on geveer f233.000 bedragen. Ook uit financieel oogpunt lijkt het B. en W. daarom verantwoord de 5 toeslag te laten vervallen. Ruim 92 van de verbruikers van elektriciteit maken gebruik van het zgn. oppervlakte tarief. De vastrecht bedragen 'zullen met ongeveer 10 verhoogd worden, maar de prijs per Kwh zal een verlaging ondergaan met 1% cent. Bovendien zal tegen extra beta ling zgn. nachtstroomk unnen wor den betrokken en bovendien is een weekeindtarief ontwikkeld, waardoor van vrijdagavond 11 uur tot maan dagmorgen 7 uur (van februari t/m oktober tot 15 uur) de stroom kan worden verkocht tegen nachtstroom- tarief. Voor de gebruikers van dit tarief komt een toeslag van f 1, per maand. Ruim 45 van de ver bruikers zullen daar voordeel van kunnen hebben. WASSENAAR Begrafenis J. M. Grimme Zaterdag is op de hervormde be graafplaats aan het Plein het stof felijk overschot ter aarde besteld van de op 81-jarige leeftijd overleden heer J. M. Grimme, oud-voorzitter en ere-lid van de Sportvereniging Wassenaar. Kort na de oprichting- van de vereniging, in 1932 kreeg de heer Grimme zitting in het bestuur en verscheidene jaren heeft hij als voorzitter zijn beste krachten gege ven. De vereniging eerde hem bij zijn aftreden door hem te benoemen tot ere-lid. De begrafenisplechtigheid werd door vemcheidene bestuursleden en oud-leden van de vereniging bijge woond. De heer J. N. Tettero, de hui dige voorzitter, sprak een kort woord waarin hij de verdiensten van de overledene voor de vereniging me moreerde. Naar wy vernemen heeft wet houder J. J. Dekker, na een ziekte van enkele maanden, zijn werkzaam heden weer hervat. Ook burgemees ter L. de Kool, die een week ziek is geweest, heeft zijn werk ten gemeen tehuize hervat. gemeenteraad vergadert vry- ,.s. 's avonds om 8 uur. De agenda vermeldt als voornaamste punten: installatie ven het nieuwbe noemde raadslid dr. G. B. W. Huizin ga, herziening rangindeling tech nisch gemeentepersoneel, vaststel ling bezoldingingsregeling 196, doen van een uitkering-ineens over het tijdvak 1 april 1960-1 juli 196,WW beschikbaarstelling van een krediet van f. 2000,- voor instelling, onder zoek rangopbouw personeel gemeente ecretarie, beschikbaarstelling aanvul lend krediet van f. 950,- voor aanleg zandbak en aanschaffing meubilair voor de openbare Kleuterschool in de Vlietwyk. verlaging elektriciteits tarieven, uitbreiding franjeuitkering aan gemeentepersoneel, verstrekking voorschot op vergoedingen ex. art. 75 kleuteronderwys-wet aan Chr. Kleu terschool, aanschaffing motorspuit voor de beplantingsdienst ad f. 1500.- ac.nkoop grond in Boschgeest, restau ratie molen in de Knippolder (f. 1210,-), be'-rogryke grondtransac- ties in Adegeest. WASSENAAR Zwemvijfkamp In het Sportfondsenbad is gisteren een aanvang gemaakt met de zwem vijfkamp tussen de verenigingen De Baronie uit Breda, Nautilus uit Dor drecht, LAC en Spartaan uit Rotter dam en De Zilvermeeuwen uit Was senaar. Deze ontmoeting zal nog door drie andere (in Breda, Dordrecht en Rotterdam) worden gevolgd. Er werd gestreden in drie leeftijds groepen: 13 en 14 jaar, 15 en 16 jaar en 17 jaar en ouder. Het resultaat in de leeftijdsgroep 13 en 14 jaar was: 1. LAC, 2. Zilvermeeuwen, 3. Baro nie. 4. Nautilus, 5. Spartaan. Bij de 15 en 16-jarigen was de uit slag: 1. Baronie, 2. Zilvermeeuwen, 3. LAC, 4. Nautilus, 5. Spartaan. Bij de 17-jarigen en ouder was het klassement: 1. LAC, 2. Zilvermeeu wen, 3. Baronie, 4. Nautilus, 5. Spar taan. Groslijstsfemming K.V.P. In Wassenaar hebben in totaal 71 leden van de KVP gisteren deelge nomen aan de groslijststemming over de kandidaten voor de Provinciale Staten. In de afdeling Wassenaar zuid kwamen 32 leden naar het stembureau in de Pius X-school, in de afdeling Wassenaar Centrum/ Noord, die een stembureau had in café Van der Zalm in de Langstraat verschenen 39 leden. In de afdeling zuid werden uitgebracht op: S. Menken 12 stemmen, A. C. A. Deerenberg 1, F. J. G. Spieksma 2, M. P. A. Meissen 1, Mevr. Rohling- Van Spanje 10, C. E. van den Berg 6. In de afdeling Centrum/Noord was de uitslag: S. Menken 21 stemmen, A. C. A. Deerenberg 3, A. P. J. van der Weyden 4, Mevr. Rohling-Van Spanje 3, C. E. van den Berg 7, J. A. M. van Zonneveld 1. GENERAAL JANI NAAR MAKASSAR Generaal Jani, leider van het ope rationeel commando voor de bevry ding van West-Irian, is uit Djakarta naar Makassar vertrokken waar hy officieel generaal Soeharto zal instal leren in zijn functie van operationeel commandant van een eventuele actie in Westelyk Nleuw-Guinea. De staf-chef van de Indonesische Marine, admiraal Martadinata, heeft de benoeming bekendgemaakt van Oemar Basri Shaab, tot plaatsver vangend stafchef van de marine. Hij vervangt commandeur Soedarso die vermist wordt na het Marine-inci dent in de wateren bij Nieuw-Guinea. Ter nagedachtenis van Soedarso en andere leden van de Marine is een nationale rouw van drie dagen afge kondigd. N.-GUINEARAAD BIJEEN De Nieuw-Guinearaad is vandaag in speciale zitting bijeengekomen om te beslissen over de politieke toe komst van Nieuw-Guinea. Op de eerste bijeenkomst heeft de directeur van de dienst van binnen landse zaken, de heer H. Veldkamp, verslag uitgebracht, over het Marine- incident in de wateren van Nieuw- Guinea. De bijeenkomst werd tot vanavond geschorst om de leden gelegenheid te geven de verklaring va,n de heer Veldkamp te bestuderen. Voor kruisverenigingen te Noordivijk Het plan van de heer J. van Tubergen voor de bouw van een Gezondheidscentrum aan de Van Panhuysstraat te Noordwijk, blijkt, volgens een voorstel van B. en W., de volledige instem ming te hebben van de besturen van het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis. De minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid heeft zich, behoudens enkele zeer ondergeschikte detailpun ten, met het plan kunnen verenigen. De Rijksgoedkeuring is reeds aangevraagd. De kosten van de bouw worden geraamd op f. 360.000. De jaarlijkse lasten en de exploitatiekosten, resp. f. 20.500 en f. 12.700, gaan de draagkracht van de kruisverenigingen ver te boven, temeer daar zij ook de inrichting van het gebouw en de dringend nodige aanvulling van de uitleenmagazijnen moeten financieren. Hiermede is reeds een bedrag van f. 75.000 gemoeid. B. en W. stellen daarom voor het gebouw voor f. 2500 per jaar te verbu ren aan de kruisverenigingen. De ongedekte lasten van het centrum, ge raamd op f. 18.000 per jaar, zal de gemeente voor haar rekening nemen. Het belang van het werft van de kruisverenigingen rechtvaardigt dit offer ten volle, schrijven B. en W. aan de raad. Het nieuwe gezondheidscentrum zal beschikken over een conciërgewoning en zes flatjes voor de wijkverpleegsters. Men verwacht daarvan een huur- 1 opbregnst van f 5200 p. j. (verwarming, gas en water is in de huur begrepen). (Van onze Weense correspondent) Volgens de algemene geneeskundige statistiek hebben veertien van de honderd verkeersongelukken In Oos tenrijk een dodelijk afloop, omdat de slachtoffers niet bijtijds bloed kan worden toegediend. Op grond hiervan heeft het bestuur van de Oostenrijkse verkeersveiligheidsdienst in samen werking met de landelijke automo bielclub de actie „reddend bloed" in het leven geroepen en werden er voorlopig op de twee grootste ver keerswegen zogenaamde bloedplasma- depots telkens op een afstand van 10 kilometer opgericht. Bovendien is bloedplasma voorradig op 'de bureaus van de marechaussee, in de pompstations en de voertuigen van de wegenwacht. Door middel van duidelijke opschriften zyn deze de pots dadelijk te herkennen. Deze actie heeft, 'tot doel mensenlevens te redden waar dit nog mogelijk is en voornamelijk artsen in de gelegen heid te stellen om snel en effectief in te grijpen. In de depots bevinden zich zoge naamde noodverpakkingen, alsmede de apparatuur die nodig is voor het overbrengen van het plasma in het menselijke lichaam. De infusie mag alleen door een arts worden verricht, die met zijn handtekening de ver antwoordelijkheid voor de behande ling op zich neemt. In Oostenrijk heeft deze eerste hulp bij verkeersongelukken reeds zeer bevredigende resultaten afge worpen. Dinsdag feest in Rijnsburg Groenteveiling: waspeen per kist Al 7.80-9.60, A2 2.00-6.70, 31 7.60-8.50, B2 1.80-2.ro, Cl 3.20-3.70, boerenkool 23.— tot 26.—. Aanvoer waspeen 44.000 kg, waarvan 23.Cr® kg voor export en 9000 kg voor de Industrie werd verkocht. Dinsdag is het feest in Rijnsburg. De Coöperatieve Raiffeisen- bank bestaat veertig jaar! Het waren de heren T. Kralt en G. van Delft, die respectievelijk als voorzitter en secretaris van de Veilingvereniging Flora, het initiatief tot oprichting van de bank namen. Zij hebben daarmede een belangrijke daad gesteld. De bank vervult namelijk een zeer vooraanstaande functie in deze gemeenschap van kwekers. Crescendo Het is in die veertig jaar steeds crescendo gegaan. Natuurlijk deden er zich wel eens moeilijkheden voor, doch deze werden steeds overwon nen. Dat kwam omdat de bestuurs leden steeds weer de juiste leiding wisten te geven. Zij slaagden erin het vertrouwen van de bevolking te winnen en daardoor neemt de bank, die sinds vorig jaar Coöperatieve Raffeisenbank „Rijnsburg" heet, thans een bijzonder belangrijke plaats in de gemeenschap in. Het jaar 1922 sloot af met een omzet van f 750.000. Voorwaar geen slecht begin! In 1930 wer f 1.200.000 be reikt, in 1940 wezen de boeken het cijfer aan van f 3.036.000, 1950 bracht een omzet van f 30.500.000 en 1961 Het f 185.000.000 zien. In 1922 bedroeg het aantal boekposten 1170, in 1930 14.606, in 1910 17.036 en in 1961 125.000. Het enige bestuurslid cn lid van de raad van toezicht uit de tijd van de oprichting dat nu nog mede leiding geeft aan de bank is de heer W. van Tilburg, die veertig jaar lang deel In de veertig jaar heeft de bank een enorme groei doorge maakt. De omzet bedroeg in 1922 f. 750.000 en in 1961 no teerde men f. 185.000.000. Daar om is het vanzelfsprekend, dat men dinsdag opgewekt feest gaat vieren. Van drie uur tot half zes wordt in Flora een receptie gehouden, die onge twijfeld door zeer velen zal worden bezocht. Het was 17 januari 1922 toen de heren T. Kralt en G. van Delft hun initiatief beloond zagen, want op die datum werd de Coöperatieve Boeren leenbank „Rijnsburg" officieel op gericht. Het eerste bestuur bestond uit de heren T. Kralt, voorzitter, G. van Delft, secretaris, P. van Delft, KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 Jan. P. Vianen en Alb. Zandbergen en tot leden van de raad van toezicht wer den benoemd de heren D. van Eg- mond, voorzitter, W. van Tilburg, se cretaris, en J. de Haan Hzn. De heer Jac Kromhout werd als kassier aan gesteld. heeft uitgemaakt van de raad van toezicht. De heren T. Kalt, D. van Egmonde n Jac. Kromhout (kassier) zullen dit jubileum als ereleden kun nen meemaken. Het zal voor dit drie manschap een vreugdevolle dag zijn, want toen het in die eerste uren mede leiding gaf aan deze financiële instelling, heeft het zeker niet kun nen vermoeden dat de bank zo'n gro te groei zou meemaken. Tot de ereleden behoorde ook de heer P. van Delft, die kort geleden overleed. Zyn nagedachtenis zal men zeker tijdens de jubileumviering dankbaar gedenken. Huidige bectnur Het huidige bestuur bestaat uit de heren G. D. Kralt, voorzitter, Jac. van den Eijkel, secretaris, G. van Vliet, P. van den Eykel en H. J. den Haan en de raad van toezicht wordt gevormd door de heren W. van Til burg, voórzitter, Nic. van Egmond, secretaris, G. v. d. Haak, Mach. van Egmond en C. Leeuwenburg. De jubilerende bank is met 730 an dere banken in ons land aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Het streven van de directeur, de heer S. Kralt, is alle opdrachten van cliënten de zelfde dag, waarop ze worden opgege ven te verwerken en uit te voeren. Er zullen dinsdagmiddag in Flora zeker veel waardernede woorden ge sproken worden, temeer omdat de bank in het Rjjnsburgse gemeente lijke leven een vooraanstaande plaats inneemt. Aangezien het voor het be stuur onmogelyk was de verschil lende plaatselijke verenigingen en instellingen uit te nodigen, verzocht het ons mede te delen dat men gaar ne een afvaardiging verwacht. VOORSCHOTEN Ra adsvoors tellen Nieuwe jassen voor verkeersbrigadiertjes B. en W. stellen de gemeenteraad voor f 202,50 aan de Ver. voor Veilig Verkeer beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van nieuwe witte jassen voor de verkeersbrigadiertjes. Door het faillissement van de bouwer van de zgn. Sozawoningen in Adegeest, die nog ongeveer 8 wonin gen niet afgebouwd had, zijn de ove rige eigenaars-bewoners eveneens ge dupeerd. De stichtingskosten zullen voor alle 54 woningen met ongeveer f 1000 per woning worden verhoogd. De verleende gemeentelijke garantie zal in overeenstemming daarmee ook verhoogd moten worden. B. en W. stellen de raad voor het technische personeel een ranginde ling aan te houden gelijk aan de rijksrangen. Tot dusver golden hier plaatselijke regelingen, die echter moeilijkheden gaven bij vacatures. Aansluitend aan het organisatie onderzoek van de gemeentesecreta rie, waarvoor f 4000 beschikbaar was gesteld, stellen B. en W. het op prijs eveneens door het Bureau Perso neelsbeheer en Organisatie van de Ver. van Ned. Gemeenten een voor stel te laten doen voor een verant woorde rangopbouw van het perso neel der secretarie. De kosten wor den geraamd op f 2000. De aanleg van een zandbak bij de j tweede openbare kleuterschool (in I Vlietwyk) is vertraagd door het later afleveren van de betonnen elemen ten. Nu is ondertussen het aantal leerlingen gestegen van 40 tot 80, waardoor de zandbak groter moet worden. Bovendien zal nog watWW materiaal moeten worden aan geschaft. De totale kosten worden begroot op f950 waardoor het reeds eerder toegestane krediet nu geste gen is tot f 5.946,25. Van jkvr. L. H. Earonesse Schim- melpenninck van der Oye en van mevrouw A. M. Gerritsen-Baren- drecht kan de gemeente nu enkele percelen grond in het uitbreidngs- plan „Boschgeest" kopen. De totale oppervlakte bedraagt voor het eerste perceel 16.98.80 ha en de overeen gekomen koopprijs f346.000 het twee de perceel is groot 1.32.30 ha en de koopprijs f25.410. Beide percelen zijn verpacht en de overdracht geschiedt met inbegrip van de lopendepacht. Zoalng bebouwing nog niet heeft plaats gehad zal het jachtrecht aan jkvr. Baronesse Schimmelpenninck van der Oye blijven. Voor de restauratie van de wa termolen in de Knippolder is inder tijd een krediet van f12.700 gevo teerd. Nu de restauratie nagenoeg is voltooid blijkt het krediet f210 te laag te zijn. De molen zal echter ook nog van een gliksembeveiliging moeten worden voorzien. Daarmee zal een bedrag van f 1000 gemoeid zijn. Door harde storm povere resultaten Het weer was de afgelopen week slecht, hierdoor is er wei nig gevist. De trekkers in de Ierse Zee hadden met storm te kampen. Verschillende schepen zijn zonder lading terug geko men, andere zijn door de Ierse Zee langs de westkust van Engeland en Schotland naar de Noordzee gestoomd en inmid dels in de hun thuishaven ge- ariveerd nadat zij een paar dagen hadden gevist. De resul taten van deze schepen waren pover. Door de treilers om de Noord werd ook nog geen haring gevangen. Een tweetal treilers liggen in Oban (Schotland) te wachten op een la ding koopharing. Door het slechte weer zijn de plaatselijke vissers nog niet buitengaats geweest. WIELRIJDERS EN BROMMERS: Ook dient de voetgangei, die op een zebrapad oversteekt, voorrang te geven Riidt dus vooral niet rechts langs wachtende auto's op een punt, waar een zebrapad zou Kunnen liggen Achter die auto kunnen voor on zichtbaar voetgangers lopen die even later uw pad kruisen Dan ls het te laat om te remmen terwijl de voet gangers at op rekenen door te kun nen lopen. INDONESIËRS: WIJ SCHOTEN HET EERST Het ministerie van defensie heeft bekendgemaakt, dat twee onderoffi cieren van de Indonesische Marine, die na het vuurgevecht van vorige week bij Nieuw-Guinea krijgsgevan gen zijn gemaakt, ten overstaan van de procureur-generaal te Hoilandia schriftelijk hebben verklaard, dat van Indonesische zyde het eerst het vuur werd geopend. BEURSOVERZICHT Internationals verdeeld; cultures vast Amsterdam, 22 januari. Va-nda-ag heerste er op de beurs een verdeelde stemming voor inter nationals by zeer kalme handel. De vaste tendentie waarin Wall Street va-ij dag sloot kon het Damrak van daag niet inspireren tot activiteit van enige betekenis. De iets zwak kere koersen op de Westduitse beur zen waren voor Amsterdam een te genvaller. De aandelen van d-e che mische industrie blijven op de West duitse beurzen onder da-uk staan. De arbeiders aldaar van deze industrie eisen een loonsverhoging van vijftien procent. Bij het niet inwilligen hier van verwacht men, aldus de beurs, moeilijkheden in de vorm van sta kingen. De Nedei-landse hoofdf-on-d- sen lagen vrijdag in Wall Street iets hoger. Voor Unilever betekende dit vandaag een geringe koerswinst. Na een prijs van f. 189,70 werd later f. 189,30 gedaan. De voorgaande slot- prijs was f. 189,00. Kon. Olie zette 30 cent hoger in op f. 126.50 doch moest de winst later weer afstaan. Op het lagere niveau had het buitenland be langstelling voor de olie-aandelen. Aku's hielden zich heel goed op 399, plus 1 punt. Hoogovens vrijwel onver anderd op 762. Voor Scheepvaarten bestond enige vraag waardoor d-e koersen meren deels een weinig boven die van het vorige slotniveau uit kwamen. De leidende cultures ontmoetten lokale speculatieve vraag. Certificaten Del-i, die de vorige week vast lagen, kon den opnieuw verbeteren. Na een ope ning op f. 150.20 werd later f. 151,20 voor de stukken betaald, tegen een vorige slotkoers van f. 149,50. Amster dam Rubbers liepen op van 113 3/4 tot 115 (1141/4) HVA's stegen van 129% -tot 130 3/4. WISSELKOERSEN Amsterdam, 22 januari 1962 Londen 10.13%—10.14%; New York 3.60%3.60%; Montreal 3.44% 3.45%; Parijs 73.60%—73 65%Brus sel 7.24%—7.25%; Frankfort 90.22%— 90.27%; Stockholm 69.77%—69 82%; Zürich 83.54%—83.59%Milaan 58.11%58.16%; Kopenhagen 52.38 52 43; Oslo 50.58—50.63; Wenen 13.95%—13.96%; Lissabon 12.63%— 12.65%. (Deze pagina is ongecorrigeerd) Maandag 22 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 102% 102% Ned '59 4%. 102% 102% Ned '60-1 4% 102H 102% Ned '60 II 4% 103 103% Ned. '59 4V4 101A 101A GB Ned '60 4% 101A 101A Ned '61 41/4 101A 101% Ned. '53 3% 97 y4 97% Ned Gb obi 3% 82 81% Ned '47 3% 92% GL 92H Ned '51 3% 98% 98 Ned '53 I-II 3% 95 jg 951? Ned '56 3% 95H 95 A Ned '48 3% 90% 90% Ned bel cert. 3y4 88 ft GB Ned '50 I-II 3% 90% 91 Ned '54 I-II 3% 91A 911? Ned '55 13% 91% 911? Ned '55 II 3y4 93 y4 93% Ned *37 3 92% 92% Ned G.b obi '46 3 92A 92% )Jed dol In '47 3 90% 90 GB Ned Inv cert. 3 99 A 99AGB Ned 62-64 3 100 A 100 A Indië '37 3 99A 99% Indië *37 A 3 95 95 Ned. won. b.l. '57 6 108% 108% Ned. w.b.l. '58 4% 101H 101% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 III 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag '52 1 2% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holl *59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingeu Robeco247.50 Amst. Bank 397 Cultuurbank 34 Holl Bank U eert. 212% Ned Handelmy 346% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 114% 114%GB Ver. HVA-my. 129% 130% AJC.U 398% 400 GB Deli My cert. 149.50 15160 Hoogovens cert. 762 758 Philips gem. bez. 975% 971 Unilever cert. 189 189.80 Dordtse Petr 583% 583 Kon P (50 A f 20) 126.20 126.10 Holl. Amer. iyn 149 147% Java China Pak. 148% 150 KIM 61.50 61.80 Kon. Ned. St.boot 189% 189% GB Kon. Paket My 151% 152 Stoom My Ned. 163 165 GB Niev Goudr cert. 150% 150% v. Ommeren cert. 335 332 Kon. Rott. Lloyd 148 151 GB N. Scheepv Unie 151 152% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96% 96% idem 48 (3%) 96% 96% R'dam '52-1 (4%) 100% 100% id *37 I-II (3%) 100% Z.-Holl '55 4% 101 101% Bankwezen Bb N Gem 58 5% 104% 104% id NWB '52 (4y4) 100 A 100% BVG rspbr f.500 196 196% BVG rspbr '52 143% 144 Industr Obligaties Philips Doll. '51 91% 91 Vorige Slotkoers koers v. heden 84% 106 84% 85% 84% 84% 92 90% 91% 90% 83% 83% 84% 95% 94% 94% 94 94 B 95% 95% 94JS 92% 93% 91% 91% 105 104 248 404 34% 213% 347% 380 339 411 Rott Bank376 Twentsche Bank 340 Senembah 410 B Industrie Ondernemingen Albert Heyn 717 Berkel's Pat305 Borsumy-Wehry 75% Calvè Delft eert. 930 Electralasmy355 K. Pap. v. Gelder 358 K. Ned. Grofsm. 177 Holl. Constructie 421 Ing. bur. v. Bmy. 222 Internatio 200 Int. Kunstst. Ind. 80% v. Kemp en Beg. 137% Leidse Wolspjy 552 Müller en Co N.B. 482% Ned. Kabelfabr. 598 Philips pref 291 Rott. Droogd Mij. 545 Sikkens Groep 875 Ver. Touwtabr 375 Walvisvaart 95% Wernink's BetJny 194% Wilton Feijenoord 275 v. Wyk - Heringa 88% 00. Zaalberg 141 141 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r Kon Petr (f20) Amerik. fondsen Canad. Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 720 307 77% 930 355 360 177 422 221 208 80% 142 552 475 610 294 549% 879 373 97 197% 283% 489 127.90 346 25% B 26% 79 79% 51% 52 42% 41% 53% 53% 53% 531? 84% 84% 57% 56 Vi 36% 37 331 j 32% 75 75

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11