HVL WEERDE ZICH ALS EEN LEEUW IN UTRECHT Cok v. d. Hulst crosst zicli weer naar zege iKerwiiiiamsii won Vier arrestaties na schietpartij in A'dani Uiterst eervolle nederlaag Onderwereld wil vrouw niet prijsgeven Sportsplinters iOSRAM LEtDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 JASfeARI 19«2 Volleybalcompetitie Onze stadgenoten hebben de oude traditie in ere hersteld om in de uitwedstrijd tegen het Utrechtse SOS één van haar beste wedstrijden te spelen. Een grote verrassing konden de roodhem- den ditmaal niet bewerkstelligen, want na ruim anderhalf uur spelen moesten zij de beslissende vijfde set met 16—14 gewonnen geven. Het was jammer, dat de punten niet mee naar Leiden kwamen, doch anderzijds was het verheugend, dat HVL haar inzinking van enkele weken geleden geheel te boven schijnt te zijn. Vol vertrouwen startte HVL de eerste set. Met goede, weer rustig over het midden uitgevoerde, aanval len werd de verdediging van SOS onder druk gezet. Deze defensie bleek hoewel nog steeds goed, niet meer die kwaliteiten te bezitten als in de tijd van de gebroeders Van Wijnen. Hoewel het wat al te chauvinis tische publiek zijn favorieten alle mogelijke steun gaf, bleef HVL haar snel genomen 1-6 voorsprong hard nekkig verdedigen met als resultaat een 9-15 setzege. In de tweede set werden de rollen omgedraaid. HVL werd in de verde diging gedrukt en het bleek zich niet aan de knellende greep van SOS te kunnen ontrukken. Bovendien bleek j coach v. d. Kooij, zelf nog steeds niet in staat mee te spelen, zijn pupillen i de instructie te hebben gegeven meer gebruik te maken van de tactische smash. De HVL verdediging had te lange tijd nodig om zich hierop in te stellen. Met 15-6 kwamen de Utrech ters naast onze stadgenoten. kwaad. Het was ook moeilijk om met de geboden (zwakke!) tegenstand het eigenspel op peil te houden. St.-Paul 2 won de tweede set met 15-13, kon in de derde set tot 10-10 de illusie koesteren één puntje uit deze wedstrijd te veroveren, maar moest voor de betere techniek van Kangeroes toch het hoofd buigen, 15-12. De vierde set was snel bekeken. 15-9. DES—PW Sterk serveren van de Haagse da mes bracht PW op de knieën. Mevr. Van Galen c.s. waren in deze voor de blauwwitten moeilijke wedstrijd, hele maal niet slecht van start gegaan. De velddekking was in de eerste set nog zeer behoorlijk en bood in ieder ge val DES geen kansen om direct te scoren. PW won de set met 15-13. De eerste klap bleek hier echter, geen daalder waard. DES liet in de twee de set een serve los, die PW als een plumpudding in elkaar deed zakken. Met 15-1 werd het 1-1. Pel vechtend werkte PW zich los uit de DES-greep Wel stond de Haagse ploeg steeds voor, maar PW kon telkens de score rechttrekken. Met wat meer veine zouden zij de derde set hebben ge wonnen. Nu deed DES in de laatste fase de balans naar haar zijde door slaan (15-13). In de vierde set was de Haagse formatie een tikkeltje sterker, 15-10 en 3-1! Een punten verdeling zou hier een juister beeld van de krachtsverhouding hebben ge geven. HOCKEY Nederland eervolle vierde in India India heeft het grote hockey-toer- nooi van Ahmedabad gewonnen. In de laatste ronde wonnen de gastheren met 1-0 van West-Duitsland, wel een bewys dat India toch niet meer dat overwicht van voor de oorlog en de eerste jaren er na heeft. Het beslissende doelpunt in de wed strijd India-West-Duisland viel in de 15e minuut na de rust. Nederland speelde in zijn laatste wedstrijd gelijk tegen Nieuw-Zeeland (1-1). De doelpunten werden in de tweede helft gescoord. De verdere uitslagen luiden: EgypteIndonesië 1-1, Australië Japan 2-0, Japan—Egypte 2-0. De eindstand van het toernooi luidt India 9 9 0 0 18 51- 0 Duitsland 9 6 2 1 14 30- 3 Australië 9 6 1 2 13 30- 9 Nederland 9 5 2 2 12 17-15 Malakka 9 3 3 3 9 14-12 Nieuw-Zeeland 9 2 4 3 8 16- 9 Japan 9 3 2 4 8 10-18 België 9 3 0 6 6 11-18 Egypte 9 0 18 1 4-42 Indonesië 9 0 18 1 2-59 De Ronde va-n Nederland, die dit jaar van 10 tot en met 16 mei a.s. wordt gehouden, zal Rotterdam als beginpunt hebben. De eerste etap pe van de ronde voert naar Weert en heeft een lengte van 180 km. Voorsprong De zo belangrijke derde set begon HVL goed. De ploeg nam een 3-6 voorsprong, dpch nu schakelde SOS over op een andere aanyalsmethode. De set-ups werden verder van het net gegeven. Ook hierop hadden onze stadgenoten geen direct antwoord. De Utrechters bouwden langzaam maar zeker aan hun tweede setzege (15-9). Een prachtig herstel volgde aan Leidse zijde in de vierde set. Coach Bonte had de HVL-spelers de instructie gegeven later te blok keren bü de ver van het net geslagen smashes. En het resultaat was ver bluffend. De bal kwam meestal via het blok ver in het achterveld, van waar uit prachtige tegenaanvallen werden opgebouwd. Vooral Nico van Biemen had, met zijn prachtig hoog gegeven set-ups uit het achterveld, een groot aandeel in de grote 1-9 voorsprong. De Utrechtenaren kwa men nog tot 10-14 terug, doch met de service in Leidse handen leek de set beslist. Een misverstand tussen de coach en aanvoerder van SOS bij het aanvragen van een wissel leverde de Utrechtenaren een strafpunt, zodat de strijd beslist leek. Doch in een felle discussie wisten de Utrechters de scheidsrechter van hun gelijk te overtuigen, zodat HVL weer het veld in moest om het laat ste punt te scoren. En hoewel de ser vice nog éénmaal verloren ging, werd het toch 10-15. Sensatie De laatste set bracht het publiek een geweldige sensatie, want HVL bleek zich niet zonder meer gewon nen te willen geven. De 4-0 achter stand werd omgezet in een 5-10 voor sprong door prachtig geconcentreerd serveren van André de Weyert en het uitstekende driemansblok aan het net. SOS kwam tot 8-10, doch de Leidse coach onderbrak dit geweld door Jan van Heek uit het achterveld te halen om hem even rust te geven voor de laatste punten. HVL kwam op 10-13 en Jan van Heek werd nu voor het net gehaald. De overwinning lag voor het grijpen, doch SOS vocht fel terug kwam met 14-13 voor. Met een flit sende smash van aanvoerder Hans Kwsetroo op een prima set-up van Dik Bonnet, kwam de service weer in Leidse handen. Een floaterservice van Ton Tieleman bracht weer een gelijke stand (14-14) op het scorebord, doch twee fouten aan Leidse zijde bracht SOS de winst (16-14). Lichte lijk teleurgesteld, doch anderzijds toch ook wel voldaan over het ver toonde spel, zochten onze stadgeno ten, doodmoe, de kleedkamer op. De stand in de hoofdklasse heren is nu: Reva 10-20, DES 10-18, Liba non '50 8-14, SOS 9-14, Sport Centr. 9-10, CiZo 9-8, Valbovol 10-8. HVL 10-6. AMVJ 9-4, US 10-4, OVC 10-4, Concordia 10-2. De beslissing in een ontmoeting Blokkeer-KVC viel in de eerste set. Een hard vechtend Blokkeer zag toen kans in de laatste fase op de service en de smash door te drukken naar de winst, 16-14. Een sterk staaltje want KVC do mineerde aanvallend en nam een ver diende 5-9 en later 10-3 voorsprong! De tweede set en herhaling van het strijd ver loop in de eerste set. Weer nam KVC een voorsprong (7-3) en weer gaven de Katwijkers door een terugval in tempo de set prijs. Via 6-7 en 12-11 won Blokkeer met 15-11. Tot 8-8 stond de deur naar een 3-0 zege voor Blokkeer open. Toen een krachtsexplosie van KVC, waartegen Blokkeer machteloos was, 14-8. Al- denkarnp de Haagse kanonnier kwam er eenvoudig aan het net niet door. Met 15-12 werd het 2-1 voor KVC. In de vierde set speelden alleen de Kat wijkers. Oppermachtig finishten de KVC-ers met 15-4, waarmee de eind stand op 2-2 kwam. Dames Kangeroes heeft in Dordrecht con form de verwachting de volle winst behaald op de St.-Paulreserves. In de eerste set werd de Dordtse formatie eenvoudig weggespeeld. Op alle on derdelen van het spel was Kangeroes superieur (15-4). Daarna kregen Suus Verhoekx c.s. het met zich zelf te Tijdens internationale zwemwed strijden in Auckland heeft de Japan se herenploeg het wereldrecord op de 4x110 yards wisselslag estafette ver beterd. De Japanners, die momen teel een tournee door Nieuw-Zeeland maken, lieten 4 min. 11.9 sec. af drukken. Het oude record stond sinds 10 januari van dit jaar ook op naam van een Japans team, dat toen een tijd van 4 min. 12.8 sec. maakte. In het combinatie-klassement van de internationale Hahaenkamm- skiwedstrijden. die dit weekeinde in Kitzbuehel zijn gehouden, is de Oos tenrijkse slalom-specialist Gerhard Nenning als eerste geëindigd. Volendams doelman Visser werpt zich op de bal. Links Jan Schilder, rechts Bedly van DWSjA. in Hilversum Derde grote zege (Van onze correspondent) Ook van der Hulst, de Zoe- terwoudse nieuweling-crosser blijft de kleuren van de Leidse Swift-Combinatie op fraaie wijze hooghouden. Voor de derde maal in successie toonde de ster ke knaap zich heer en meester in zijn categorie. Na overwinningen te Soestduinen en in de Katerkoers ging hij gister middag ook in de derde nationale cycle-cross te Achtmaal bij Breda zegevierend over de eindstreep. Hij reed de 18 km in 58.53 min. en had op zijn naaste concurrent de Hil versummer De Weerd ruim twee minuten voorsprong. Een uitstekende prestatie van de Swiftrenner die thans toclrwel duidelijk heeft bewe zen een crosser-met-toekomst te zijn. Nog meer succes Ook bij de adspiranten, die een af stand van 12 km moesten rijden, was er succes voor de Swift-Combinatie. Hier hield Peter de Jongh uit Roe- lofarendsveen de kleuren hoog. Hij legde beslag op de tweede plaats op ongeveer 100 meter achter winnaar Dolman uit Rotterdam. Na deze categorieën kwamen de Keien aan de start. Er ontbraken echter een paar prominenten, zoals Jan van Dijk en Chris Looyen. De Rotterdammer Manus Brinkman, die in beide voorgaande koersen steeds met Jan v. Dijk had gestreden om de hoogste eer, kon het ook ditmaal niet Zaalhandbal Arbiter kon liet niet meer aan.... De door een talrijk publiek met spanning tegemoet geziene kracht meting tussen Quick Sport en HVL in de veilinghal te Wateringen, werd na 20 minuten gestaakt. Een unicum bij handbal. De arbiter, de heer Vogels, verklaarde na een serie wonderlijke beslissingen, die zijn collega-scheids rechters langs de lijn, uit solidari- teitsoverwegingen, slechts de wenk brauwen deed optrekken, maar die de toeschouwers tenslotte een gegrom van ontevredenheid ontlokte, het niet langer aan te kunnen. De stand was toen 7—4 in het voordeel van Quick Sport, dank zij 3 strafworpen die de Hagenaars stomverbaasd, maar dank baar accepteerden. Hoogstwaarschijn lijk zal de wedstrijd worden overge speeld. Quick bracht n.l. 4 wisselspe lers binnen de lijnen, terwijl het re glement er maar 3 toestaat! In een zeer aantrekkelijke wedstrijd hebben de HVL-juniores de eerste nederlaag in de competitie te slikken gekregen. Hellas won met 117, niet zonder veine overigens. Driemaal zag de Hellas-doelman een schot door de paal gekeerd! bolwerken. Nu was het de Limburger Huub Harings die de oude rot te rap af was en de zege voor zich opeiste. Een fraaie prestatie leverde ook in Achtmaal weer de Wassenaarder Cees van Leeuwen met zijn vierde plaats. De Alphenaar Odijk reeds eveneens een uitstekende rit en viel met zijn 12e plaats in de prijzen. De uitslagen waren Adspiranten (12 km)1. Dolman (Rotterdam) 39.06 sec., 2. P. de Jongh, 3. W. Dolman <R'dam>, 4. Goossens, 5. Van Venrooy. Nieuwelingen (18 km): 1. C. v. d. Hulst (Zoeterwoude) 58.53 sec., 2. De Weerd (Hilversum), 3. F. Hoogenhui- zen (Dordrecht), 4. Minnebo (Heen- vliet), 5. Prinsen (Hank). Amateurs, onafh. en profs <24 km) 1. Harings (Scheulde) 1.10.,2. Brink man (R'dam), 3. Frakking (Naarden) 4. Van Leeuwen (Wassenaar), 5Rui tenberg (Soest), 12. B. Odijk (Al phen). Clubrit In Noordwijkerhout reden de Swift- leden de 8e clubcross over 15 km. De uitslag was: 1. E. v. d. Werf (Alphen) in de fraaie tijd van 42.14 sec., 2. Bla- kenbrug (Alphen); 3. Van Diemen (Oegstgeest), 4. A. Sikking (War mond), 5. Th. de Vroomen (A) War mond. 6. W. Hilgersom (Stompwjjk), 7. P. Prins (Rijnsburg), 8. P. Bregman (Benthuizen). BASKETBALL The Bona Stars niet produktief Geheel volgens de, verwachting heeft The Bona Stars de wedstrijd tegen het nog ongeslagen Flamin go's verloren (5925). De nederlaag zou ongetwijfeld heel wat minder groot zijn geweest als onze stadgeno ten maar niet zo slecht hadden ge schoten. De eerste aanval van The Bona Stars kon slechts door een te zware verdediging afgebroken worden en uit de twee toegekende strafworpen benutte Kees Bley er één. Bij dat ene doelpunt zou het voorlopig blij ven. Eerst in de achtste minuut ver scheen, wederom uit een strafworp, de twee op het bord. Flamingo's had intussen al 15 punten verzameld. Via 23-4 werd het bij rust 26-11 voor Flamingo's. The Bona Stars speelde helemaal niet zo slecht de com binaties verliepen vlot en vloeiend maar de afwerking was beneden peil. De tweede helft gaf van beide kan ten aantrekkelijk basketball te zien. Het grote verschil tussen de ploegen was gelegen in de produktiviteit, die bij de Haarlemmers veel groter was. De achterstand van The Bona Stars groeide gestaag. Via 49-17 en 57-23 werd het in de bijna puntloze laatste vijf minuten 5925. Scores: Kees Pley 7, Leo van Meel 7, William Bailey 6. André de Jong en J. Nordsiek 2. Ashley Hol lander 1 punt. De volgende wedstrijd van The Bona Stars is in Den Bosch tegen EBBC. Er is een Kansje dat rte Leidenaars deze wedstrijd win nen. (Van onze medewerker) i In de internationale koers toonde I Typhoon (W. C. Strooper) een op- I merkelijke verbetering van vorm. Na een valse start overvleugelde hij na een' halve baan de op dit moment leidende William Z (P. A. Strooper), I die door een galoppade van de lei dersplaats verdween. Ugoldman K, Kerrwilliams II en Harley. die zijn j achterstand spoedig had ingelopen, I volgden. Steeds bleef Typhoon leiden en Harley, die aan de overzijde aan- I viel, zag zijn weg versperd door Kerrwilliams. Op het doel afgaande klopte de laatste Typhoon in 1.25.7 km.-tijd, terwijl Harley derde werd voor Qui Suit. De uitslagen luiden: Captain Double K-prijs: 1. Zoagli T L (W. Leeuwenkamp) (1.35.7); 2. Zampa; 3. Z the Saint. Tot.: wi. f6.50, pl. 1.70, 1.70, 1.20, koppel 20.60, cov. 4.50. Captain Fez-prijs: 1. Xanover (W. Brouwer) (1.31.1); 2. Yec; 3. Zoon van Kievit. Tot,: wi. f6.50, pl. 1.50, 1.50, 1.20, koppel 6.20. cov. 4.90. Captain Kinley-prijs: 1. Xandover (B. Leeuwenkamp) (1.30.6); 2. Zeioma Spencer; 3. Yellowlegs S Tot.: wi. f6.40, pl. 1.80, 1.50, 2.50, koppel 6.30, cov. 3.70. Captain Padua B-prijs: 1. Y Bert D (E. de Visser) (1.28.9); 2. Yasmine; 3. Willy's Lieveling. Tot.: wi. f3.60, pl. 2.20, 1.60, koppel 4.70, cov. 3.40. Captain Williams-prijs: 1. Yardlev W (J. Wagenaar Jr.) (1.27.7); 2. Whip Bird van Permit: 3. Xeres. Tot.: wi. f 2, pl. 1.60, 1.70, koppel 5.40. cov. 4.80. Caracara S-prijs: 1. Kerrwilliams II (M. Vergav) (1.25.7); 2. Typhoon; 3. Harley. Tot.: wi. f2.70 (stal'), pl. 1.40, 3.50, 1.30, koppel 14.50, cov. '20.20. Caran d'Ache-prijs: 1. Visuil S (G. v. d. Wal) (1.27.8); 2. Xavero; 3. Trou badour. Tot.: wi. f 6.80, pl 2.30, 2 40. 2.40, koppel 15.70, cov. 7.90. Captain Kinley-prijs: 1. Zoo Door loper S (W Leeuwenkamp) (1.30.3); 2. Zaida; 3. Yolige Miss. Tot.: wi. f 4.10, pl. 2.50. 2.10, 1 60, koppel 13.60, cov. Caravella-prijs: 1. Winston Spencer (j. Zeeman) (1.28.3); 2. Wish You Were Here: 3. Xessidor. Tot.: wi. f 1.90, pl. 1 30. 1.80. koppel 4 50, cov. 2.60. Totalisator-omzet f 160.190. GEWICHTHEFFEN Spartaan klopt LKV opnieuw Ook in de return-competitiewed strijd heeft De Spartaan zijn stad genootgewichthef fers van LKV aan de zegekar gebonden. Zelfs met nog groter-verschil als destijds. De Spar taan kwam tot een totaal van 1030 kg (met aftrek lichaamsgewicht), de LKV tot 939 Vz kg. Bijna alle atleten kwamen tot een verbetering van de beste prestatie. Alleen A. J. Koppe (Spartaan), pas hersteld van een rugblessure en de LKV'er H. Zirk- zee (evenaring van zijn beste pres tatie) gelukte dat niet. De beste pres tatie leverde de Spartaan M. Annee- ze, die 10 kg meer tilde dan hij ooit gedaan had. De jeugdkampioen D. v. 't Miet kwam met 7 Va kg boven de 300 kg-grens. De persoonlijke resultaten waren: LKV: M. Faas 230 kg, D. Faas 227V- kg, W. Turn hout 252 ',2 kg. H. Zirkzee 305 kg, J. van Kampen 302 kg. De Spartaan: 1 J. de Vink 242kg; A. J. Koppe 270 kg, M. Anneeze 305 kg. J. Min- ke 275 kg. D. van 't Riet 307 kg. KORFBAL K.N.S. verbeterde leidende positie KNS was de enige Leidse ploeg die gisteren in het veld kwam. Het terrein aan de Leidse Hout ver keerde in goede conditie, zodat de competitiewedstrijd KNSRaven voor de 3e klasse zonder bezwaar doorgang kon vinden. Hoewel De Raven in de onderste helft van de ranglijst huist, was er vrijwel geen krachtsverschil in deze ontmoeting. KNS was tegen het einde van deze wedstrijd wat fortuin lijker en zal achteraf beschouwd blij zijn dat zij aan deze partij korfbal 2 winstpunten overhield. Verdiend was het o.i. niet geheel en al. In de beginaanval waren de Leid se heren erg actief. Toch zal dit vak nog beter tot zijn recht komen als men mevr. E. Oudshoorn-Onvlee wat meer in het spel betrekt. Het eerste succes was voor de Leidenaars. Na 9 minuten opende J. Kooien na een goede combinatie de score (1-0) en na 16 minuten werd het 2-0, toen J. Kooien goed gebruik maakte van een verwarring in de Haagse verdediging en P. Azier een niet te missen kans gaf. De gasten lieten zich niet ont moedigen en na enige mislukte po gingen schoot Brouwer van afstand in (2-1). Nadat Regeer een strafworp miste, werd het 22 na een vlotte aanval, eveneens door Brpuwer. Voor de rust kwamen de oranjewitten zelfs nog achter te staan. Met een zuiver afstandsschot van Bernard werd het 5 minuten voor rust 2-3 en daarmede eindigde de eerste helft, ook al door dat Westbroek 2x pech had. Na de hervatting eveneens weinig krachtsverschil. Wim Oudshoorn zorgde na 6 minuten voor herstel van 't evenwicht. (3-3). Deze stand bleef geruime tijd onveranderd. Het werd duidelijk, dat de ploeg, die thans de leiding kon nemen, de beste kansen op de zege had. Dit gelukte KNS 14 i minuten voor tijd, toen J. Kooien van afstand inschoot (4-3) en P. Azier 1 stelde 6 minuten voor het einde de zege veilig. (5-3). Korffoaluitslagen Hoofdklasse B: RigtersbleekZKC 5-1. Zuid-Holland 1: HKV 2—Zwervers 5-1. Zuid-Holland IIIB: KNS—Raven 5-3. LKB: IB: Vic. Orientis 4Vitesse 9-5. 2e klasse: Vitesse 3—Fluks 6 3-10, KNS 4Crescendo 3 (Crescendo niet opgekomen). Competitie CKB Van het zeer kleine programma ging zaterdag tweederde niet door en dat betekende twee uitslagen! In IA werd FiksIjsvogels afge last. De strijd Warmond-Pernix 2 leverde een verrassing op. De Leidse reserves speelden voor rust nog rede lijk, maar het fel spelende Warmond wist de stand in evenwicht te hou den (1-1). Daarna speelde Pernix 2 slecht en schoot nog slechter. War mond ging op dezelfde voet voort, schoot 3x raak en behaalde met de 4-1 zege verdiend de eerste punten. VES 2 8-15 KVS 8-7 Ons Eiland 9-15 Pernix 2 8-7 DES 9-12 Ijsvogels 7-6 Fiks 7-7 Warmond 7-2 Tonego 7- 7 Excelsior 2 8-0 In 2A blijft leider Velocitas on stuitbaar en ook Succes kon daar op eigen veld niets tegen doen. Althans niet meer dan een eervolle 3-6 neder- I (Van onze A'dam correspondent) De Amsterdamse politie heeft het afgelopen weekeinde vier mannen ge arresteerd, die betrokken zijn geweest bjj een schietpartij In de Albert Cuypstraat te Amsterdam, die in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft plaatsgehad. De arrestanten behoren tot een bende, die in de Amsterdamse De stopperspil van KFC en het. Nederlandse amateur elftal, Cees Mo lenaar is zondag in Apeldoorn voor de wedstrijd AGOVV-KFC gehuldigd omdat hij zijn 350ste competitiewed strijd voor de Zaanse club speelde. Ex-wereld- en Europees kam pioen Knut, Johannesen heeft te Har- stad voor de zevende maal en voor de zesde keer in successie het Noorse kampioenschap hardrijden ge wonnen en bijna nimmer tevoren was zijn superioriteit over zijn concurren ten zo groot. Wat hem nog slechts een keer in zijn carriere bij de na tionale kampioenschappen was gelukt (in I960), daarin slaagde hij nu weer: winnaar van drie afstanden, de 1.500, 5.000 en 10.000 meter. Toen er op het einde van de derde dag in de testmatch Pakistan- Engeland, die in Dacca wordt ge speeld. werd gesloten, stond Engeland op 333 voor het verlies van één wicket terwijl Pakistan in de eerste inning 393 runs had gescoord voor het ver lies van zeven wickets. De wedstrijd tussen de jeugd badmintc-nteams van Nederland en België, zondag in het sportpark „De Vijf" Sluizen" te Vlaardingen gehou den. is door Nederland met 11-0 gewonnen. laag. De Leiderdorpers moeten echter nog steeds eyen uitkijken voor Fluks en Ons Eiland 2. Velocitas 6-12 Pernix 3 5-4 Fluks 6-10 Succes 5-4 Ons Eiland 5- 8 Fiks 2 6-3 TOP 7- 5 Fiks 3 6-0 MICROKORFBAL De resultaten, die de Leidse ploe gen gisteren in de micro-korfbalcom petitie in Rotterdam behaalden, wa ren de volgende: De Algemene't Zuiden 2 24; Dee- tos 2De Algemene 5-5; De Danai- denOSCR 1-2, De DanaidenTrek vogels 3-4; ZuiderkwartierEureka 3-3; 't Zuiden 4Zuiderkwartier 4-7, Algemene jeugdOranje Wit jeugd 4-1; OverkantersjeugdDe Algemene jeugd 2-2; De DanaidenjeugdRe- genboogjeugd 1-2: De Danaidenjeugd Eurekajeugd 5-0. binnenstad profüt trekken uit het oudste beroep ter wereld. Zy hadden het gemunt op een 25-jarige koopman die een 27-jarige vrouw aan hun invloed had onttrok ken. De vrouw wordt door de onder wereld als een „overloopster" be schouwd. De vrouw was reeds enige malen onder druk gezet om haar te doen bewegen terug te keren in het oude milieu. Toen zij bleef weigeren richtte de actie zien tegen te koopman. Vo rige week woensdag wisten vier man nen met. een list in zijn woning aan de Albert Cuypstraat binnen te dringen. Zij pakten de koopman beet, sleurden hem mee naar buiten en namen hem onder handen, waar bij hij werd getrapt en geslagen. Hij werd tenslotte achtergelaten met een steekwond in de dü en een bloe den gezicht, dat met een stuk glas was opengereten. De man durfde geen aangifte te doen bij de poli tie, omdat hij er dan op kon rekenen, dat deze of andere gangsterfiguren uit wraak zouden terugkomen. Wel besloot hij zijn broer te vragen eni ge tijd bij hem te komen wonen en bij volgende gelegenheden te assiste ren. Opgewacht Vrijdagavond reed de koopman met zijn vriendin per auto naar Mui- derberg, om de broer op te halen. Kort na middernacht keerden zü met zijn drieën terug in de hoofd stad. De koopman rook echter on raad. toen hij op de hoek van de Albert Cuypstraat een grote donkere auto met enige mannen ontdekte. Hij reed door en nam contact, op met de politie, die onmiddellijk twee pa trouillewagens naar het adres zond. Gesterkt door de wetenschap, dat de politie elk ogenblik ter plaatse kon zijn, reed de koopman opnieuw de straat in. Hij stopte voor het huis, maar toen hij wilde uitstappen, reed de andere auto langs, waaruit drie schoten werden gelost. Niemand werd geraakt. De aanvallers hadden echter nog voldoende voorsprong op de politie, om aan een achtervolging te ontkomen. Herkend De koopman en zün vriendin had den twee van de vier inzittenden van de grote auto herkend. Zij kon den zaterdagmorgen reeds worden gearresteerd. Nadat- zij uitvoerig wa ren verhoord, werden in de loop van het weekeinde nog twee arrestaties verricht. De vier gangsters zijn de eigenaar van de auto, een hotelhou der (38), een zich noemende motor- gangmaker (38) een koopman (28 en een bakker (22). Tot dusver heb ben zij niet willen zeggen, wie heeft geschoten. Het vuurwapen is niet ge vonden. Wel beschikt de politie als bewijsstuk over een kogel en een huls, die op straat zijn gevonden. De dader zal vermoedlijk worden vervolgd we gens poging tot moord. Advertentie W aterpolo - nieuws De eerste ronde van de gecombi neerde KNZB winter-bekercompeti- tie is voorbij en de ranglijst per af deling opgemaakt. Belangrijk is daar bij alleen het feit of men bij de eerste vier dan wel bij de laatste twee behoort. In de afdeling A speel de het team van de Leidse Zwem- club enige goede wedstrijden en daar aan is het te danken dat het zevental aan de kop geëindigd is, wat inhoudt dat de LZC in de derde ronde zal uitkomen. Dit goede resultaat is ze ker niet het gevolg van de laatste wedstrijd welke de Leidenaars tegen de hekkesluiters ZPB uit Barendrecht speelden. Men ging (met een invaller voor Timmermans) te water, in een gemoedsgesteldheid die het midden hield tussen zorgeloosheid en „even afdoen". Welnu zo behoeft men niet tegen de Barendrechters te water te gaan. Al staat het team onderaan, slecht is het niet. Het resultaat was een benauwd gelijkspel (2-2) waarbij de Leidenaars ondanks hun voortdu rende veldmeerderheid hun handen mochten dicht knijpen. De tegenstan ders in de derde ronde zijn nog niet bekend. Het wordt EZC uit Ensche de of Rotterdam II (een tegenstan der uit de zojuist gespeelde afdeling dus) die eerst nog even een duel moeten uitvechten. De Sleutelstad heeft, in een aantal wedstrijden met een paar jongeren spelend, zich niet bij de top kunnen klasseren en dat betekent dat het naar de tweede ronde overgaat, waar het DAW uit Alkmaar zal ontmoeten In een thuiswedstrijd, waardoor het voor onze stadgenoten mogelijk moet zijn te winnen. Het tweede zevental van de Sleu telstad speelde in de Overdekte tegen de Zijlreserves, die in een vrij ster ke opstelling (Roman, Snel v. d. Moolen) te water gingen. Het werd een niet zo bijzonder goede wed strijd waarin de Sleutelstadreserves vooral door de grote schotvaardigheid van de veteraan Jan Dool aan het langste eind trokken. Naast Dool scoorde Bert van Hooidonk (even eens voor de Sleutelstad) en Hans van dei* Moolen voor de Zijl. Eind stand 61. De reserves van de Leidse Bonds verenigingen spelen (met de eerste zeventallen van de LWV, LGB en DKD) een wintercompetitie in de Kring. Tot verrassing van velen doet het eerste zevental van de Leidse Watervrienden het hierin bijzonder goed en het ziet er naar uit dat dit zevental winterkampioen gaat worden. Vanavond speelt LWV I te gen de LZC-reserves. DAMMEN DCL klopt HDC W. v. d. Reijden was de eerste die de punten naar D.C.L. bracht. Door deze overwinning is hij in bord- punten gelijk gekomen met J. Slin gerland. Deze verloor in een betere stand van H. Zijstra. De gebr. Oli vier, F. Laterveer, C. Hakemulder, W. Blom en J. de Vink speelden re mise. P. Zeegers en H. Brouwer won nen hun partij, zodat de eindstand 12-8 voor D.C.L. werd. SIMULTAANAVOND Na het succes ran Baba Sy, en de twee andere simultaanspelers orga niseert D.C.L. a.s. dinsdagavond om 8 uur een simultaanavond in haar clublokaal Nieuwe Beestenmarkt 15. Als simultaanspeler treedt op J. Slin gerland. Voor inlichtingen wende met zich tot de secr. A. v. d. Put ten, Herenstraat 147. Helmuth Rahn laat een schot los op het Ajax- doel. ZWEMMEN. Zwemvierkamp Zaterdagavond nam een ploeg van de Leidse Golfbrekers deel aan de tweede ontmoeting van de nationale vierkamp, waaraan behalve de LGB deelnemen Start uit Schiedam. Wils kracht uit Utrecht en Raket uit Delft. De Leide Golfbrekers wisten deze ontmoeting in hun voordeel te be slissen, waardoor zij nu na twee wed strijden de leiding hebben genomen voor resp. Raket, Wilskracht en Start. De voornaamste uitslagen waren voor de Leidenaars als volgt: 100 meter schoolslag dames: 1. Th. Heemskerk 1.34.2; 2. B. Dieben 1.36.4; 3. H. Weber 1.38.2. Idem heren: 1. H. Hoogenboom 1.23; 3. P. Rademakers 1.25.7. 100 meter vrye slag heren: 3. M. v. Beukering 1.07.-. Idem dames 1. L. Pley 1.14.7. 50 meter rugslag jongens 2. M. Prins 36.4. 100 meter vrije slag meisjes: 1. W. v. d. Drift 1.19.3; 2. T. Paardekoper 1.22.9. 50 meter schoolslag jongens: 3. G. v. Engelen 42. 5x 5C meter vrije slag meisjes: 1. LGB 3.03.5; idem dames 1. LBG 2 3.2. 4 x 50 meter wisselslag jongens 3 LGB 2.40.9; 4 x 100 meter wisselslag heren 2. LGB 5.10/%

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 10