Pierre Boulez leidt leerzaam R.O.-concert Theo Bruins en Koos Verheul supï'ieur Marktkooplieden niet ingenomen met verplaatsing van de markt Introductie Schönberg - Petrassi In Brieven van een dichter HAZEWIND MONTY COATS 2©?° Koetshuis van moet worden Oud-Poelgeest gerestaureerd OMZETTEN LOPEN TERUG Protestactie havenarbeiders tegen vertraging loonoverleg VOORHAAG: Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 19 januari 1962 Tweede b'ad no. 30557 Onder de volmaakt beheerste directie van Pierre Boulez, een der prominente promotors en topfiguren van de „moderne" muziek zijn gisteravond door het Residentie-Orkest twee nog voor tallozen totaal vreemde werelden geopenbaard (of nog verborgen gebleven?), t.w. die van Schönbergs Pianoconcert op. 42 daterend uit 1942 en het splinternieuwe concert voor fluit en orkest (van 1961), waarmee de Italiaanse voorvechter Goffredo Petrassi thans allerwegen furore maakt. Respectievelijk Theo Bruins en Koos Verheul waren de geluk kigen die deze composities mochten voordragen, beiden gerenommeerde, eminente musici, wier sublieme prestaties speciaal Verheul in zijn ontzagwekkend moeilijke opgave! wel in de eerste plaats tot het applaus gestimuleerd zullen hebben. ZUIDERKERK WEER IN GEBRUIK Na een grondige restauratie aan plafond, kerkmuren en elektrische verlichting werden tal van voorzie ningen getroffen zal de gerefor meerde Zuiderkerk aan de Lammen- schansweg zondag weer in gebruik worden genomen. Prof. dr. A. A. Prins is benoemd tot voorzitter van de examencommissie Engels L.O. 1962. Grootse creatie van Caro van Evek Het weerzien van Caro van Eyck op de Leidse planken danken de leden van K. en O. aan de voortvarendheid van het bestuur om door het engage ren van de Toneelgroep „Theater", deze ongetwijfeld met verlangen tegemoet geziene ontmoeting mogelijk te maken. „Theater" bracht: „Brieven van een dichter", naar de novelle van Henry James „The Aspern Papers", door de beroemde Engelse toneelspeler Michael Redgrave (geb. 1908) omgewerkt voor het toneel. Midden-in-de-tijd Dat de muizik/le ontwikkeling in het huidige tijdsgewricht met reuze- schreden voort- of ten onder gaat, heeft dit leerzame concert onomsto telijk aangetoond. Want het verschil tussen de dodecafonische muziek van Schönberg (12-toonsysteem) en de tendele seriële muziek van Petrassi is op zichzelf al opzienbarend genoeg en dat intwintig jaar! De meermalen smartelijk, schril- schrijnende Schönberg vindt partieel nog aanknopingspunten met „roman tische" voorgangers, de fervent-radi- cale Petrassi echter, wiens z.g. „kleu- rentechniek" in zijn concert hoogtij viert, heeft alle vroegere banden de finitief losgelaten. Naar het ons voor komt staat hü wel positief „midden in deze tijd". Men zou eventueel met het hier ge produceerde de gewaagde en vanzelf ook wel aanvechtbare en misschien belachelijke vergelijking kunnen trek ken met een auditieve reproduktie van het moderne autoverkeer, waar in het „fluiten", „piepen", „toeteren" en „kloppen" een dominerende rol speelt. Ook de zebrapaden, waarvoor men plotseling hortend en stotend moet stoppen, lijken in het geding. Dat zowel L" Schönberg als Petrassi geniale, cerebrale constructieve gees ten zijn, zal niemand betwisten. Doch het komt er naar ons gevoel toch in de muziek altijd op aan, of zij de „harten" kan beroeren en daarvan lijkt bij Schönberg wel meer, bij Petrassi echter in het geheel niet geen sprake. Wat de instrumentatie betreft kan men Petrassi al evenmin originaliteit ontzeggen; wie als hij een bezetting voorschrijft voor uitsluitend lage strijkers celli en bassen, dus geen violen zes slagwerkers, gitaar en harp als begeleiding voor een de dolste en meeste virtuoze capriolen uithalende fluit (Flatterzunge-tech- niek!) trekt op zichzelf al opvallende aandacht. Nogmaals: de vraag blijft: „Heeft dit alles ons iets te zéggen?" Zover zal menigeen nog niet zijn. Voorzichtigheid met een volstrekte afwijzing is echter volstrekt geboden, omdat de ervaring geleerd heeft, hoe ver men naar het „nieuwe", dat de tijd veelal ver vooruit is, kan toe groeien. Dat er in beide werken, zowel door solisten als door het orkest onder de hoogst exacte leiding van Boulez. die in de progressiviteit doorkneed is en zijn kunde in dit genre over- j tuigend aantoonde, met de grootste verantwoordelijkheidszin gemusiceerd is, verdient onvoorwaardelijk onze grootste hulde. Wat Theo Bruins klaar, duidelijk en punctueel zowel als Koos Ver heul feilloze toonvorming en vol komen tegen zijn gecompliceerde taak opgewassen presteerden, laat generlei twijfel aan hun enorme .kunstvaardigheid". Vertrouwd Verwonderlijk te constateren dat Pierre Boulez zich eveneens in an dere, vertrouwde genres al evenzeer een ware meester betoonde. Wie hoorde ooit in zulk een typisch luchtige en evenwichtig uitgebalan ceerde Mozartstijl uitgevoerde, weinig gespeelde Symfonie in A gr. t. K. 201 door middel van een tot minimale proporties uitgedund orkest? Wij wisten nauwelijks, dat het orkest in de Stadsgehoorzaal zó teer en zacht en toch duidelijk kon klinken Het was alsof donzige schapewolkjes aan een blauw-zonnige hemel kwa men aanzweven, zó subtiel genuan ceerd en fijnzinnig kwam alles tot zijn rechtEen Mozart, zoals de 18-jarige deze symfonie zelf bedoeld moet hebben, gedirigeerd door een man, die ofschoon als componist, in een totaal andere wereld vertoevend, toch de eeuwigheidswaarde ervan onderkent en er zielvol en rein uit drukking aan weet te geven. En ook, tot besluit, de beroemde „Images" (compleet!) van Debussy, rijkste vondsten van verbeeldings kracht, sfeerschepping en instrumen tatiekunst waren bij Boulez in de uitnemendste handen. Getuigenissen van brillant „kunnen" en „kennen", die het gehoor tenslotte in vuur en vlam zetten en een opgetogen ap plaus verwierven. Extra-compliment Dit was, juist door üe sterk uit eenlopende inhoud, een by zonder leerzaam programma, leerzaam om dat het ons op de hoogte hield van hetgeen de tegenwoordige muzikale wereld beweegt, en in ongemene span ning houdt, speciaal door de confron tatie met het opzienbarende fluitcon- PIERRE BOULEZ cert van Petrassi. Behalve de ver maarde Italiaanse fluitist Severino Gazzelloni is het alleen Verheul toe gestaan, het te spelen. Hij heeft zijn reputatie alle eer aangedaan. Dat Verheul er zich zo wonder baarlijk doorheen sloeg is des te op merkelijker, omdat hij met een plot seling opgekomen griep sterk te kam pen had. Hij durfde het desondanks aan! Deze muzikale zeldzaamheid is ons dus hóe men haar ook beoordelen mag gelukkig niet onthouden, waar het aanvankelijk wèl naar uit zag. Dat alle musici zo goed speelden in de allermiserabelste conditie waarin de Stadsgehoorzaal thans in verband met de restauratie verkeert, is een extra compliment ten volle waard! H. „DE TRAM IN LEIDEN" In verband met de grote belang stelling wordit de tentoonstelling ,.De tram in Leiden, 18791961" in „De Lakenhal" tot en met 28 januari ver lengd. OPGERUIMD STAAT NETJES Wist U dat, ratten bijzonder gevaarlijk zyn voor de volksgezondheid. DE WOENSDAGSE MARKT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cornells Antonius, zn van A. P. A. Straathof en K. C. van Vliet; Jessica Blbiane. dr van H. E. Schütte en R. Y. Kunst, Irene Helene, dr van W. G. Deckers en J. W. v. d. Pouw Kraan. Herbertlne Janlne, dr van P. S. Klerk en M. M. J. Gronewold, Theodora Wil- helmlna, dr van J. H. v. d. Lans en M. A. v. d. Ham; Charles Johannes Lucas, zn van J. K. Veen en A. van Laere; Quirlna Eleonora Dorothea Maria, dr van J. C. Valentljn en M. W. v. d. Klauw, Elisabeth Catharlna, dr van G. P. Sandberg en J. J. Brocaar. GETROUWD G. F. Huner en C. M. Verbij, B. Bink en M. C. de Val, D. Siera en B. Sprin ger, M. D. Flaman en M. van Hooidonk A. L. Deegenaars en B. Zellstra. OVERLEDEN I. Zevenbergen, 30 Jaar, man. Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten Officiële publikatie WACHTVERBOD PIETERSKERKGRACHT Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten een Wachtver- bod ln te stellen op de Pieterskerk gracht aan de zijde der even huis nummers. Afschriften van dit besluit zijn ver zonden aan de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat ln Zuid- Holland, aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen ver enigingen. behartiging van verkeers- belangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land. Michael Redgrave, die aanvankelijk verbonden was aan verschillende Londense itheaters. speelde nè. 1945 meestal in de „Old Vic". Hij is een uitgesproken talent; een ideale Shakespeare vertolker, doch treedt eveneens op de voorgrond in het mo derne repertoire. Zyn bewerkine is dan ook volkomen aangepast aan de eisen, welke het hedendaagse to neel stelt. De intrige is betrekkelijk eenvou dig en weinig gecompliceerd, maar zéér delicaat uitgewerkt. Een Amerikaanse letterkundige, Henry Jarvis. die het werk van de grootste Amerikaanse dichter Jef frey Aspern wil uitgeven is naar Venetië gereisd, omdat hij tot de ontdekking is gekomen dat er een verhouding heeft bestaan tussen de jong gestorven dichter en Juliana Bordereau, die thans, op hoge leef tijd, zich te Venetië bevindt met haar, inmiddels niet meer jonge nicht Tina. De oude dame, die hem in hun beider jeugd de inspiratie schonk, moet in toet bezit zijn van een aantal brieven, waarvan de inzage hem in staat zou stellen een beknopte bio grafie als inleiding van de uitgave te gebruiken. Hy huurt van de financieel aan de grond geraakte Miss Bordereau een paar kamers in het door haar bewoonde, vervallen palazzo. maar wordt gewaar, dat zij de bewuste brieven nimmer aan vreemde ogen zal prijsgeven. Daar hy vreest dat de Huisvrouwen in Vlaanderen Voor de eerste vergadering in het nieuwe jaar, die de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen gistermiddag in Het Gulden Vlies hield, bestond zeer veel belangstelling. Die belangstelling was zo overweldigend, dat vele leden buiten de zaal gezeten het verloop van de vergadering moesten volgen. De presidente, mevr. C. Hageman- Verhagen toonde zich verrast over deze grote opkomst. Zy herinnerde de dames aan het grote landelijke feest van de Ned. Ver. van Huisvrou wen, dat op 17 april in Hilversum ge houden wordt, en deelde mee, dat men zich daar nog tot 20 januari voor kan opgeven. Vervolgens heette de presidente Julia de Gruij ter welkom. Deze kun- - stenares droeg het fragment „Meneer resultaten, de onderpastoor'' uit „Het blijde le- ven van pastoor Kampers" van Er- nest Claes voor. Het is een kluchtig verhaal over de pastoorssloof Rosa- lien, die door plaaggeest Sjeffce Laes „meneer d'n onderpastoor" genoemd wordit. Met haar kostelijke mimiek en met <i-e grote zeggingskracht van haar stem bracht Julia Gruijter dit verhaal uit Vlaanderen tot leven. Verder droeg ze o.m. voor „Jantje de Schoenlapper en zijn weeskindje" van de overleden Brabantse schrijver An toon Ooolen. Van Felix Timmer mans had ze ,,'t Varkenske" gekozen, waarin „verklaard" wordt, hoe het varken aan zijn krulstaart komt. oude dame deze voor hem zo be langrijke documenten zal vernietigen vóór haar dood, schrikt hij er niet voor terug Tina in de waan te bren gen. dat hij tedere gevoelens voor haar koestert. Na een reeks subtiel geschreven scènes blijkt ook deze poging nutteloos en wordt Tina het deerniswekkende slachtoffer. Het stuk, dat toch wel iets te wei nig stof bevatte om voortdurend in tens te boeien, werd. dank zij de grootse creatie van Caro van Eyck als Tina een toneelevenement van betekenis. Zij bezit een zeldzaam in dringend vermogen om haar inner lijke bewogenheid op de toeschou wers over te brengen, en dat met uiterst sobere middelen. Een opval lende demonstratie van gave toneel kunst! Tegenover de subtiele doorleefd- hei d van hóór spel bleef de uitbeel ding van Johan Schmltz, hoe knap ook gespeeld, te veel aan de opper vlakte. Loudi Nijhoff gaf een krach tige vertolking van de stokoude, maar nog fanatieke en doelbewuste Juliana Bordereau. Grote waarde ring hebben wij voor de beheerste, karaktervolle weergave van Winni- fred Bosboom als mrs. Prest. Van Annie Langenaken zagen wii een goede typering van Assunta en van Henk van Efferen een aan vaardbare Pasquale. De Engelsman Michael Warre voer de met bekwame hand de regie, waarmee niet gezegd wil zijn dat toij met deze prestatie onze goede Ne derlandse regisseurs in de schaduw stelde. Hij ontwierp tevens het sfeer volle décor. Namens K. en O. ontvingen de da mes een bloemenhulde. Het publiek sloot zich met een warm applaus daarbij aan. BH. Een belangrijke exportorder kon I niet op tijd geleverd worden en nu zijn wij, als grootste Hazewind dealer, in de gelegenheid gesteld U te laten profiteren van een on geëvenaarde aanbieding in origi nele HAZEWIND MONTY-COATS VOOR JONGENS EN MEISJES. Krantz-duffel, de allerzwaarste kwaliteit duffel, heerlijk warm en waterdicht. Leidse overwegen niet verder geautomatiseerd Zoals bekend overwegen de spoor wegen, in de toekomst het systeem van de automatische halve overweg- bomen ook in te voeren op de over wegen in de Haagweg, de Morsweg en de Kanaalweg. Dit kan echter eerst geschieden, wanneer het sein- stelsel van de lijn Leiden-Woerden en van het goederenemplacement is gemoderniseerd, dwz. evenals de an dere lijn door Leiden is voorzien van het NX-beveiligingssysteem of een ander automatisch systeem. Tijdens een gisteren in Utrecht gehouden persconferentie werd medegedeeld, dat over een tijdstip van invoering van een dergelijk systeem nog niets te zeggen valt. Voorlopig hebben an dere lijnen voorrang bij de invoering van automatische seinsystemen. Er bestaan voorts nog geen plan- Lezers schrijven. „Wij zouden wel eens willen weten" In februari a.s. bestaat de ALGE MENE MILITAIRE PENSIOEN- BOND (A.M.P.) 40 jaar. 40 Jaar van werken voor de belangen der gepen sioneerden. even zoveel jaxen van meest teleurstellingen en discrimina tie. Ook echter en gelukkig, enkele van genoegdoening en verheugende 't Is alleen maar; waarom moet het altijd zolang duren voor die resulta ten kunnen worden geboekt? Waar om b.v. moet het 12 jaar duren al vorens de nieuwe Pensioenwet aan de orde wordit gesteld? En waarom. och, dat behoeft weer niet nog eens gezegd te worden, iedereen kent die j zo vaak uitgesproken wensen van de j ambtelijke gepensioneerden al. Het wordt zo vervelend en voor de betrokkenen zo deprimerend. Daar-1 om vragen wy vrij naar Jules de j Corte Wij zouden wel eens willen weten i waarom duurt dit alles zo lang? J Is 't omdat zij ons vergeten, of gaat toet niet om ons levens belang? Of wordt ons een langer leven verweten, en duurt daarom alles zo lang? Haarlem J. Blokker. Als ongelooflijke verrassing deze voor JONGENS en MEISJES 5-17 jaar, 8 jaar, normaal 41.- Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schrift, orders. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: West-Kruiskade 35 Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg ZEIST; Slotlaan 158-160 Zowel het theehuisje als het koets huis op het terrein Oud-Poel geest verkeren in slechte toestand. Beiden zijn verhuurd aan de Stich ting Oud-Poelgeest. Het theehuisje kan slechts met hoge kosten geres taureerd worden. Volgens een voor lopige raming zou de restauratie een bedrag van plm. f. 14.500,- vragen. - - - De Rijksdienst voor monumentenzorg nen voor de naaste toekomst om de j heeft medegedeeld, dat het theehuis- spoorbaan ook by De Vink omhoog je geen historische of bouwkundige waarde bezit in verband waarmede van die zijde geen bezwaar tegen sloping bestaat. De huurster, de stichting Oud- Poelgeest, heeft aan het college van B en W. bericht begrip te hebben voor het voornemen tot afbraak over Vrijwel algemeen zijn de Leidse marktkooplieden althans voorlopig niet erg ingenomen met de verplaatsing van de woensdagse markt naar de Botermarkt en Nieuwe Rijn, welke gepaard ging met een herindeling (bij loting) van de staan plaatsen. Zoals bekend wordt deze markt, met ingang van het nieuwe jaar, niet meer op de Vismarkt gehouden. De Botermarkt is wel als marktter rein gehandhaafd, doch vele stand plaatsen wisselden van „eigenaar", waardoor de groente- en fruitmarkt geheel van deze plaats is verdron gen. Deze kramen en die van de vis- en bloemenhandelaren moet men thans op de Nieuwe Rijn zoeken. Het besluit tot deze marktver- plaatsing ook dit is bekend is I enerzijds genomen om het verkeer in dc Breestraat ook op woensdag een uitwijkmogelijkheid te geven naar de I Vismarkt en Aalmarkt en anderzijds om het parkeervraagstuk enigermate I op te vangen. Zoals gezegd, de marktkooplieden zijn met deze incidentele verplaat sing niet ingenomen. Zij grondden hun bezwaren een door ons ge houden opinie-onderzoek wijst dit uiit op het feit, dat de Vismarkt veel meer passage tot zich trekt, dan met name de Nieuwe Rijn. Vanzelf sprekend liet men bij deze conclusie de zaterdag buiten beschouwing. De standhouders aan de Nieuwe Rijn hebben echter nog een grief. In te genstelling tot de voormalige stand plaatsen aan de Vis- en Botermarkt hebben zij geen „achteruit", dat juist voor hun handel (opslag groen tekisten) van zo enorm belang is. „Wij staan", zo zeggen zij, „prak tisch met één been in het water". Hoewel slechts een enkele markt koopman de overweging is toegedaan .dat alles nog wel zal wennen", pre fereren vrijwel allen een „terug naar de oude plaats", hetgeen echter niet in de bedoeling der autoriteiten ligt. Wij zijn uit ons doen Ook de heer H. Stikkelorum („Japie"), voorzitter van'de afdeling Leiden van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivier- handel hebben wij naar zijn mening gevraagd. De heer Stikkelorum, die de bezwaren-van de standhouders volkomen kon onderschrijven, zeide ons. dat men zich op de nieuwe plaats volkomen uit zijn doen voelt. De omzetten men heeft een erva ring van enkele weken zijn terug gelopen en nu moeten wij maar weer afwachten of hier weer verbetering in komt. Wij zijn. aldus Japie, het slachtoffer van het verkeer gewor den. Z.i. zou bij een invoering van een parkeerverbod een tweerich tingsverkeer op de Breestraat zeer goed te handhaven zyn. „Dit is de eerste stoot, welke wij hebben moeten opvangen. Een tweede '(totale marktverplaatsing) zou fu nest zyn. Dan kan men beter de markt, welke in het centrum van de stad thuis hoort, maar opheffen", al dus Japie. die het toe zou juichen in dien het doorgaande rijverkeer reeds 's ochtends om acht uur (thans tien uur) van de markt werd geweerd. te brengen en hier een vrije weg- kruising te scheppen. „Pandorette" treedt op voor V.P.R.O. De VPRO heeft gemeend haar 35- jarig jubileum niet geheel ongemerkt te gaan en meent hierin te moeten berusten, hoewel men. indien de toe stand van het gebouwtje dit had veroorloofd, er een nuttig gebruik van had kunnen maken. De meerderheid van het college acht daarom een uitgave van f. 14500 niet verantwoord en Stelt voor tot afbraak te besluiten. Eén lid is daar entegen van mening, dat bij het kasteel een theehuisje behoort en daarmede een samenhangend geheel vormt, zodat afbraak een verarming zou betekenen. Dit lid geeft de raad dan ook in overweging tot restaura tie over te gaan en het hiervoor no dige krediet beschikbaar te stellen. In de brief waarin de stichting haar mening over het theehuisje geeft wordt welke brief bij de stukken ter inzage echter er op voorbij te moeten laten gaan. Daarom heeft deze radio-omroepvereniging contactavonden georganiseerd in tal van plaatsen in Nederland. Tijdens die contactavonden zal het ensemble Pandorette" optreden, dat in haar samenstelling uniek genoemd wordt. Het bestaat uit de sopraan Anja Codé De Weense Hollander Walter van Canoy en de danseressen Anina Mar- giono en Rita Schiedon, De Surina mer Marius Monkau zal zich onder meer als zanger van negro-spiri- tuals en Franse chansons laten horen. Het gezelschap treedt op in een pro gramma, dat „tussen olielamp en pijkerbroek" genoemd wordt. Op insdag 6 februari komt het VPRO- jubileumprogramma in de Leidse Schouwburg. In Amsterdam (Van onze A'damse correspondent) In de Amsterdamse haven is gister middag en -avond door enkele hon derden havenarbeiders een protest staking van 1 tot 2 uur gehouden. Met deze actie hoopte men de goed keuring van de nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst door het College van Rijksbemiddelaars te bespoedi gen. Tussen werkgevers- en werkne mersbonden is over deze C.A.O. reeds overeenstemming bereikt. Het uitblijven van de goedkeuring van het College van Rijksbemidde laars heeft de afgelopen dagen onder de arbeiders van diverse hoofdstede lijke havenbedrijven grote ontstem ming veroorzaakt. Sinds dinsdag zijn vele telegrammen aan het College I gezonden, waarin een onmiddellijke beslissing werd geëist, terwijl in en kele bedrijven de directie is verzocht voorschotten te geven in afwachting van de in de nieuwe C.A.O. overeen gekomen loonsverhogingen. Ciste:-morgen bereikte de ontevre denheid bij het personeel van de N.V Amsterdamsche Havenbedrijf aan d' Sumatrakade haar hoogtepunt. Tij dens de lunchpauze werd contact op genomen met arbeiders van andere aangedrongen maatregelen te nemen ter voorkoming dat eenzelfde proces zich met het koetshuis zal voltrek ken. Het koetshuis blijft een be langrijk onderdeel van het gebou wencomplex en is voor de arbeid in de stichting onmisbaar. B. en W. zijn van oordeel, dat met het herstel van het koetshuis niet langer moet worden gewacht en stellen de raad voor hiervoor een krediet van f46.500 beschik baar te stellen. De bedoeling is de kap op de goten geheel, te vernieuwen, nieuwe pan nen te leggen en de buitenmuren te voegen. De dakbedekking bestaat uit z.g. Oegstgeester pannen, die zeer zwaar zijn en als dakbedekking on voldoende, waardoor ze niet meer ge fabriceerd worden. Het vooreedeelte van de zolder is niet voorzien van een dakbeschot, zodat ook hierin voorzien dient te worden. Op de kapconstructie staat een siertorrentje. Het gewicht hiervan is vry groot, waardoor veel lekkages op treden. Bij het hernieuwen van de kap is het gewenst het torentje te verwijderen. De goten zijn vergaan, evenals de killen van de kap, zodat vernieuwing noodzakelijk is. De buitenmuren slaan op verschillende plaatsen door, waardoor uithakken en opnieuw voe gen van het metselwerk nodig is. Ook moeten verschillende raam- en deurkozijnen en enkele ramen en deuren, die in slechte staat verke ren vernieuwd worden De beide raadscommissies kunnen zich met het voorstel van B. en W. verenigen. Alleen NEMEN ais. er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt bedrijven om te overleggen over een protestactie. Omstreeks 3 uur legden ongeveer 100 man bij het Amster damsche Havenbedrijf gedurende een uur het werk neer. waerna dit voorbeeld werd gevolgd door ruim 100 werknemers in de Houthaven Hier werd ook door de om halfzes begin nende avondploeg ruim een uur ge staakt. De directie van de N.V. Am sterdamsche Havenbedrijf verklaarde gisteravc-nd, dat door de avondploeg normaal werd gewerkt.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3