&AMER bezorgd na de reinramp bij Woerden THE MAN'S FILTER Amsterdam moet in de toekomst rekenen op 100.000 forenzen Grondige restauratie „Nieuw-Amsterdam" Visserijhaven in de n Rijnstreek bepleit Tweede Kamer dringt aan op rijbewijs voor bromfietsers Bij behandeling van Verkeer Veiligheid Tussenweg Europoort ONTLASTING CENTRAAL STATION NOODZAKELIJK HAARLEM voornaamste leverancier Waarom vertraging Seheveningse haven? Stadsverkeer Veerdiensten Honderd dagen hard iverken LAURA 1962 TU-16 BOMMENWERPERS VOOR EGYPTE! (pgericht 1 maart 1860 Donderdag 18 januari 1962 Derde blad no. 30556 Trein grijpt auto Op een onbewaakte overweg onder i gemeente Mierlo (N.B.) is in de gelopen nacht kort voor midder- icht een personenauto gegrepen lor een van de laatste rijtuigen m een trein uit de richting Eind- >ven. De drie inzittenden van de ito zijn ernstig gewond in het Sint imbertusziekenhuis te Helmond op komen. Het zijn de 30-jarige be- jiurder van de auto, M. van Sin- H, zijn 24-jarige echtgenote en zijn eter, allen uit Mierlo. De trein had een kwartier vertra ag- Advertentie 8RIGHARD nen' De*. nd- ille, tie. Bed (Van onze parlementaire redacteur) Tweede Kamer heeft zich 'jtermiddag uitsluitend bezig —houden met het „Verkeer" in begroting van minister drs. t, A. Korthals. Pas later op de A} kwam Waterstaat aan de |k' Vanzelfsprekend kon niet v L(^rden voorbijgegaan aan de <q zo verse herinnering aan de igische treinramp bij Harme- q! Hoewel nog onder de indruk Bijn dit verschrikkelijke gebeu- Pr verklaarden vele sprekers ver eerst de resultaten van OH hiernaar ingestelde onder- ek te willen afwachten. ^el^nderen stelden nu reeds Mr. Aantjes (A.R.) liet er drie over lippen komen. Is het verantwoord honderden jAsenlevens toe te vertrouwen aan mens, die uiteraard feilbaar is? erl Biedt de technische ontwikke- I (elektronica) niet meer waar- Zijnken voor de veiligheid dan het- een mens vermag? Zouden er niet meer ongelijk- fe erse kruisingen op gevaarlijke geiten kunnen komen? „jien de financiële positie van de zouden wellicht enige kostbare ringen mogelijk zijn. Er dan meteen wel aandacht besteed len worden aan de gevaarlijke reg by Maarssen (U). Van den Heuvel (KVP) had igstelling voor een veiligheids- jaraat., dat by de Franse, Zwitserse [Duitse spoorwegen tussen de rails rit aangebracht, waardoor treinen matisch tot stilstand komen na passeren van een onveilig sein. dit systeem ook in ons land gfclen ingevoerd? Posthumes (P.v.d.A.) vroeg of iregering de publieke opinie gerust willen stellen met een verkla- lrdt, dat- bij N.S. naar een zo groot ef-lgelyke veiligheid wordt gestreefd, .n {heer Posthumes, die een relatieve f üteruitgang van het railvervoer vroeg inlichtingen over mogelijkheid van een spoorlijn den-Schiphol-Amsterdam. De heer ïtjes kritiseerde ook de onder- atting van de problemen op de eidsmarkt bij de invoering van de ige zomerdienstregeling bij de Horwegen. De mogelijkheid van erdaagse retours zou weer moeten den geopend. )e heer De Ruiter (C.H.) bepleitte er aandacht voor de sociale posi- i van het N.S.-personeel, uitbrei- g van de parkeerterreinen bij sta- is en doortrekking van de gepro- eerde spoorlijn Amsterdam-Lely- W naar Kampen. Verder had hij er twaar tegen, dat door verlaging van tarieven voor het- goederenver- t de exploitatie minder rendabel geworden. rolgens de heer De Ruiter had de nstreek behoefte aan een visserij - koopvaardijhaven. Ook zou de ide Ryn moeten worden uitgediept i behoeve van de industrie. )e regering moet voorts de KLM Ipen by haar financiële moeilijk- den, waarby de heer De Ruiter eitte voor meer en intensiever con- ct met buitenlandse luchtvaarton- memingen. - - Volgens ir. Posthumus (Pv.d.A.) be- ndelden de beide bewindslieden inister Korthals en staatssecreta- Stijkel) een middenweg tussen Izaamheid en voorbarige dynamiek, zijn volgens hem geen figuren, „vermoeiend-ijverig" zyn. De *ppe arbeidsmarkt heeft in de ver- *s- en vervoerssector geleid tot een mnerende situatie. Het huidige onbeleid is daar debet aan. Minis- f Korthals zou eens by zijn collega «opeus moeten aandringen op een nëre salarisregeling. De salarispo- [tk was volgens deze spreker een oorzaken van de „janboel" by het *nbare vervoer in onze grote steden tosterdam, Den Haag en Rotterdam. De socialistische woordvoerder drong aan op een zeer snelle rege ringsbeslissing over de financiële pro blemen van de KLM. Dat de over heid zich indertijd uit deze onder neming had teruggetrokken, was vol- van de burgemeester van Groningen, dat Eelde werd gemeden als uitwijk- vliegveld. zei deze spreker, dat de KLM zich deze mogelijkheid meer zou moeten herinneren, al kan het soms nodig zijn, op een buitenlandse luchthaven te landen wegens de daar aanwezige doorverbindingen. Zijn partijgenoot mr. Verkerk ten slotte verzocht een onderzoek naar het ongeregelde wegvervoer. Er zou den te veel vergunningen in omloop zijn. In verband met het- toenemen de vervoer van werknemers in alle mogelijke autobusjes controle vindt hier niet plaats zou een wijziging van de wet autovervoer gens hem fout- geweest. De regering personen nodig zijn. zou moeten pogen het gesprek tussen 1 de Europese luchtvaartmaatschappij en weer op gang te brengen. Eind doel moet zijn een volledige eenwor ding van het Europese luchtverkeer. Als een der sprekers van de K.V.P. vroeg de heer Duynstee eveneens een spoedig voorstel inzake de financie ring van de KLM. Hij stelde verder een vraag over de toekomstige ar beidsmarkt voor vliegers en tenslotte drong hij aan op een verlenging van de startbaan van het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven, indien de noodzaak daarvan wordt aangetoond. Mevrouw ir. Kuiper-Struyk (VVD) achtte de komende ontsluiting van het Europoortgebied voor Rotterdam verheugend, hoewel de wijze van ver deling van de kosten nog wel te den ken geeft. Door de toeneming van het goede renvervoer op de weg zal het nodig zijn de laadcapaciteit te vergroten. Voor vrachtwagens zou b.v. de as- druk van 8 tot 10 ton kunnen wor den verhoogd. Voor de B-wegen zouden de wa gens met tien cm. kunnen worden verbreed, aldus mevrouw Kuiper. Mevrouw Kuiper vroeg verder naar de mogelijkheden van modernisering in de spoorwegwerkplaat-sen en naar een rapport over de mogelijkheid van ersonenvervoer op de spoorlijn Zwol- Ie-Apeldoorn-Dier en. Evenals de vorige sprekers vroeg ook mevrouw Kuiper naar de oplos sing van de financiële moeilijkheden bij de KLM. De noodzakelijke handhaving van haar concurrentiepositie had voor on ze luchtvaartmaatschapy ernstige ge volgen. Ook mr. Aantjes (AR) besteedde aandacht aan de luchtvaart. Is het juist, dat de VS verdere beperkin gen op de buitenlandse luchtvaart Amerikaanse film om toeristen naar ons land te trekken De Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer (A.N.V.V.), de K.L.M. en de Holland Amerika Lijn gaan in de komende maanden proberen het toerisme naar Nederland, dat vorig jaar alleen al een bedrag van een half miljard gulden aan deviezen opbracht, nog meer te stimuleren. Daartoe gaven zij vorige zomer de Associated Film Producers Ine opdracht een film te vervaardigen met een speelduur van anderhalf uur, die tot tiel kreeg „Holland and the amazing Dutch". De film beleefde gisteren in Rotter dam haar wereldpremière in de film zaal van de „Nieuw Amsterdam", die zich voorbereidt op een nieuwe reis naar New York. De produktie is be doeld als een nieuwe, algemene ken nismaking voor het Amerikaanse pu bliek met Nederland. De film is een typisch Amerikaanse visie op onze folklore en andere bekende aspecten door de cineasten Roberts en Ballou. De kleuren van kostuums, water, dy- ken, landschappen en de contrasten in de grote steden zullen evenwel (Van onze Amsterdamse correspondent) Haarlem is de belangrijkste leverancier van werkkrachten beslist bij de Amerikaanse aspirant toeristen in de smaak vallen en daar is de oroduktie tenslotte op ge richt. (Van onze parlementaire redacteur) Het probleem van de Seheve ningse haven is gisteravond in de Tweede Kamer ter sprake gebracht bij de behandeling van „Waterstaat". De heer Assman (KVP) vroeg minister Korthals, waar om de gang van zaken bij de studie van dit probleem is ver traagd. Ook de heren Aantjes (AR) en Zegering Hadders (VVD) vroegen speciale aandacht voor dit probleem. De bewindsman zou vandaag antwoord geven op hun \yragen. De heer Westerhout (P.v.d.A.) was van mening, dat minister Korthals weinig haast maakt met de haven nota, die destijds door minister Al- gera al was toegezegd. Hij vroeg of de minister de prioriteiten kent met betrekking tot het havenbeleid. In het. nationale ruimtebeleid zullen de zouden instellen. Over het verwijt plannen voor de havens moeten wor- Icteur Ben Groeneveld ziek pe 62-jarige acteur-regisseur- hrjjver Ben Groeneveld, die als gast ■ronden is aan de toneelgroep "semble, is gisteravond ernstig ziek Worden. Hy is opgenomen in de ekenverpleging aan de Prinsen- ttcht te Amsterdam. De heer Groeneveld zou gister- T°nd in Laren spelen in het jubi- «astuk van Magda Janssens „Een «ïle dag". den opgenomen. Hij achtte de inpas sing van de waterstaatprojecten in het totale ruimtelyke beleid niet har monieus. Kritiek had deze afgevaardigde ook op de bestudering van de „verkeers- congestie." van de grote steden. Het gaat- hem te traag, en hy vond de mededeling, dat contact met de be sturen van zeven grote steden is op genomen bepaald onbevredigend. Verbetering van de kruising van Rijksweg 22 met de Prins Hendrik laan in Utrecht een punt, waar elk jaar vele doden en gewonden vallen werd bepleit door mr. Aan tjes, die, evenals enkele andere spre kers, voorts aandrong op betere weg verbindingen in het noorden, oosten en zuiden van het- land. De yerkeersonveiligheid was een doorn in het oog van vele sprekers en van één spreekster, mej. Schilt- huis (P.v.d.A.), die met name de ze brapaden gaarne wat duidelyker aan gegeven en wat beter verlicht zag. Het verkeersprobleem moet volgens verschillende afgevaardigden weten schappelijk worden benaderd. De he ren Van der Peyl (CH) en Zegering Hadders (VVD) drongen er op aan voor berijders van bromfietsen een rybewys verplicht te stellen. De ma ximum-snelheid voor deze voertuigen moet worden gehandhaafd, vond de heer Van der Peyl. Aan de beunhaze rij bij het geven van autorijlessen wenste de heer Zegering Haddes een eind gemaakt te zien door een wet- telyke regeling ten aanzien van de autorijscholen. De Zeeuwse veerdiensten moeten worden verbeterd, daar waren de afgevaardigden het wel over eens. Vaste oeververbindingen genieten echter hun voorkeur, zoals dui- delyk werd uit de redevoeringen van de heer Kodde (SGP) en de heer Van der Peyl. Laatstgenoemde gaf de vergadering nog te kennen, dat de bewoners van de noordelijke oever van de Nieuwe Waterweg tus sen Hoek van Holland en Maassluis zich ongerust maken over het feit, dat nog steeds geen tekenen wijzen op de aanleg van de waterkerende dijk langs dit gedeelte van de Wa terweg. Voor het noorden van het land achtte de heer Van der Peyl, naast allerlei andere hoogstnoodzake lijke waterstaatkundige werken, de uitvoering van de Dollardwerken van eminent belang. Deze werken behelzen de inpoldering van 1000 ha in het Nederlandse deel van de Dol- lard. Verschillende sprekers vroegen wanneer de Bydragewet Deltawer ken verwacht mag worden. Volgens de heer Van Koeverden (KVP) is een interprovinciale, ja zelfs internationale samenwerking tussen de waterschappe-n nodig om het hoofd te bieden aan problemen als wateroverlast, toenemende water verontreiniging en afkalving. Dorien Mijksenaar, de opvolg- ter van Margriet de Groot als hoofdrolspeelster in de musical „My fair lady", is gisteren van Schiphol vertrokken om een uit voering van de musical in Lon den bij te wonen. Zij nam bloe men mee voor de Engelse hoofd rolspeelster Ann Rodgers. Een verjongde en geheel gerestau- reerde „Nieuw Amsterdam" begint vanavond onder commando van ka pitein C. M. Snelleman aan een nieuwe reis van Rotterdam via Lc Havre en Southampton naar New York, waar het op één na groot ste schip van de Holland-Amerika Lijn in de komende maanden een druk seizoen wacht met vele tochten o.a. naar het Caraibische gebied en de Middellandse Zee. Meer dan drie maanden heeft de oceaanreus van 36.982 brutoregister- ton in het grote dok van de Rotter damse Droogdok Maatschappij gele gen. By deze werf werd zij in de ja ren 1936 en 1937 gebouwd voor een j bedrag van 16 miljoen gulden. Op 10 april 1937 werd zy plechtig ge- I doopt door Koningin Wilhelmina. i De zeer kostbare verjongingskuur de verbouwingen kostten vele miljoenen guldens was de vierde, die het schip onderging. De eerste had na de oorlogsjaren plaats, de tweede in 1951 en de derde in 1957, toen o.a. een nieuw airconditioning- systeem en stabilisatievinnen werden aangebracht. Chaos Gisteravond maakte het schip nog de indruk van een winkel op de dag I voor haar opening. Overal waren nog timmerlieden bezig, kropen tapijtwer kers over de grond en streken schil ders de laatste oneffenheden weg. Het was een ogenschijnlijke chaos, i Maar die is vannacht geheel weg gewerkt door een extra ploeg van 2500 schoonmakers. In de ruim hon derd dagen, welke de restauratie heeft geduurd, werd het interieur onherkenbaar vernieuwd en aange past aan de eisen van de moderne reizigers. Vrywel doorlopend werd er dag en nacht aan gewerkt, overdag sen. Het schip heeft er nog maar twee: de eerste klasse, waar veel van de oude pracht en styl bewaard is gebleven, en de toeristenklasse. Karakter behouden De eerste klassesalons, ingericht voor maximaal 691 reizigers,, zijn bij de restauratie weinig veranderd. Zy behielden dus hun karakter, al wer den de verlichting, de vloerbedekking aan Amsterdam. Niet minder dan 14 procent van de in Am sterdam werkzame forenzen komt uit deze stad. Andere be langrijke gemeenten zijn Zaan dam (8 pet), Hilversum (7 pet). Utrecht (6 pet), en Bussum (6 pet). In totaal komen er uit een gebied met een straal van onge veer 30 km. rond de hoofdstad iedere dag per trein, bus en auto 50.000 forenzen op Amsterdam aan, van wie er 35.000 een werkkring hebben in de oude binnenstad. De directeur van de Dienst Publie ke Werken van Amsterdam, ir. A. van Walraven heeft gisteren op de „Amsterdamse Persdag 1962" voorts medegedeeld, dat de helft van de fo renzen per trein rijdt, waarbij het Centraal Station dat als drukste station van ons land per dag 100.000 reizigersbewegingen noteert, een belangrijke functie heeft. Een kwart van alle reizen per trein begint of eindigt trouwens in Am sterdam. De hoofdstad als centrum voor werk, zaken, onderwijs, winke len en ontspanning. Dit heeft tot ge volg, dat 70 pet. van alle in Amster dam aankomende spoorwegreizigers niet in Amsterdam woont Ringspoorbaan Het aantal forenzen bedroeg in 1930 nog maar tienduizend, thans is het 50.000 en gezien de nog steeds voortgaande stijging wordt er reke ning mee gehouden, dat er in de toe komst 100.000 werkforenzen naar Amsterdam zullen komen. De belangrykste positie, die het Centraal Station inneemt in het per sonenvervoer is echter een handicap voor het goederenvervoer, dat via dit station de enige verbinding is tussen het rangeeremplacement in Arnster' dam-oost en het westelijk havenge bied, Kennemerland (IJ-mond) en de hele kop van Noord-Holland. Thans is tijdens de spitsuren in het perso nenvervoer vrijwel geen goederenver voer mogelijk, hetgeen een belang rijke aantasting van de belangen van o.a. de Amsterdamse haven betekent. Opdat in de toekomst niet alleen met een verdubbeling van het reizigers- vervoer maar ook met een verdub beling van het goederenvervoer wordt rekening gehouden, zullen de goede rentreinen na voltooiing van de ring spoorbaan rond de stad worden ge leid en het Centraal Station ontlas ten. De gedachten gaan echter ook uit het interlokale personenvervoer via de ringspoorbaan te leiden. Langs deze ringbaan treft men steeds meer nederzettingen van kantoren en be drijven aan, waar ook forenzen hun werk vinden. In de toekomst is het dan ook denkbaar, dat- een deel van deze forenzen meer gediend is met een treinverbinding UtrechtZaan dam via deze ringspoorbaan dan met een verbinding met het Centraal Station. Ook het plan van de gedeel- telyk ondergronds geprojecteerde spoorlijn AmsterdamSchiphol— LeidenDen Haag zal in verbinding met deze ringbaan komen. Het streven is de interlokale ver bindingen zodanig te projecteren, dat forenzen, evenals de Amsterdammers zelf, in ruim een half uur tyds de afstand van huis naar hun werk kunnen afleggen. 100.000 fietsen Er zyn weinig steden, waar de ver keersbewegingen zo nauwkeurig wor den bestudeerd als in Amsterdam. In 1930 is deze studie begonnen, en sindsdien is bij vele getroffen maat regelen dankbaar van de resultaten gebruik gemaakt. Het onderzoek is thans zoveel omvattend geworden, dat by de uitwerking van de verkre gen gegevens zelfs van elektronische rekenmachines gebruik moet worden gemaakt. De statistici hebben Am sterdam in vele tientallen wijken ver deeld en op kaarten nauwkeurig aan gegeven hoeveel personen zich op be paalde uren van de dag verplaatsen en met welk vervoermiddel. Deze we tenschap is van belang bij het ont werpen van wegen en het inschake len van openbare vervoermiddelen. De belangrijkste verkeerspool in de stad is de binnenste grachtengordel. Hier werken 175.000 mensen. Al deze mensen moeten tenminste tweemaal per dag van en naar hun huis komen en gaan. Daarbij gebruiken zij de vervoermiddelen als volgt: 100.000 per fiets en bromfiets, 60.000 per open baar vervoer (lokaal en interlokaal) en 15.000 per auto. Dit jaar wordt de Alphense Ry- wiel Vierdaagse, de Laura-rit, voor de vyftiende maal georganiseerd, en wel op 10, 11, 12 en 13 juli 1962. Het Laura-comité is reeds druk bezig met het maken van plannen. Het wil dit lustrum een bijzonder tintje geven. Allereerst is daar na- tuurlyk het uitzetten vap de routes Daarvoor is men eens in de oude boekjes gedoken en heeft men ver- dewanden en de taoiiten veelal ver schUlen<ie gedeelten van vroegere rit- ";e.warae" ?".ae P.Pyten veelal ver- t plkaar ffpcnmhinpprrt 7.nal> nieuwd. Het feestelijke middelpunt van deze klasse vormt nog steeds de bij de restauratie van 1951 verbouw de Grand Hall, met zijn balkonbar en zwevende trappen. Deze grootse zaal was in de oorlogsjaren inge richt als verblijf voor 700 militairen. Haar oude plafond werd in 1951 overgebracht naar de Rotterdamse Schouwburg, waar het nu nog de foyer overkoepelt. De toeristenklasse onderging by de gigantisch verbouwing zonder meer een metamorfose. De oude kajuits klasse werd daar geheel aan opge offerd en de vrygekomen ruimte werd op ingenieuze wyze bij de nieu we. populaire klasse getrokken. Op het maindeck krijgen de pas sagiers in de toeristenklasse de be schikking over een eigen feestzaal en de doorzichtige bar. Nieuw is de lees en schryfzaal voor de passa giers. Het theater op het achterdek werd uitgebreid met 60 plaatsen en heeft nu een acommodatie voor 266 personen. Om de plaatsing van het nieuwe cinemascopescherm mogelyk te maken moest o.a. de veranda van het daarboven gelegen dek 60 centi meter worden verhoogd. Modernisering De nieuwe winkelgalery voor de toeristenklasse bevindt zich nu op vaak met ploegen van meer dan 1500 I het promenadedek, vlak bij de even arbeiders. I eens nieuwe entreehal, de kantoren Met de verbouwing van de „Nieuw Amsterdam" heeft de Holland-Ame- ril.a Lyn nu volledig gebroken met de oude indeling in drie tariefklas- van de chef-hofmeester, de purser en de kapsalons voor dames en he ren. Via een trap bereiken de pas sagiers het sportdek. Een onderdeel ten met elkaar gecombineerd. Zoals steeds zyn de routes voor ce lange afstand wat aantrekkelijker, door dat men „verder van huis" kan ko men, maar toch zal er voor alle deel nemers weer veel te genieten zyn. Hoewel de Rotterdamse rit nog niet geheel klaar is, is het toch vrij ze ker, dat de grote route dit keer weer eens een duik in de tunnel zal ne men, om daarna een kykje te gaan nemen in het gebied van Botlek en Europoort. Het zal, gezien de af stand, zelfs mogelyk zijn tot Brielle en Oostvoorne te komen. Na twee jaar achtereenvolgens van Woubrugge uit de feestelyke in tocht te hebben gehouden, heeft het comité gemeend, dit jaar als punt van samenkomst Aarlanderveen te moeten kiezen. De intocht zal dan dus geheel op Alphens grondgebied plaats hebben. van de verbouwing vormde ook de modernisering van de hutten van de passagiers en de bemanningsver- blyven. De meeste hutten kregen een nieuwe verlichting, werden op nieuw betimmerd en moderner in gericht. Door het byplaatsen van ex tra scheidingsmuren in gangen, en vestibules is het mogelyk geworden om een aantal eerste klassehutten te trekken by de toeristenklasse, die daardoor een maximum-capaciteit heeft voor 793 personen. De bemanning is nu onderge bracht in hutten voor 2, 4 of 6 per sonen. Er kwamen voorts o.a. nieu we messrooms met televisie en ra dio-aansluiting. VERGADERING LANDBOUWSCHAP In de gisteren gehouden bestuurs vergadering van het Landbouwschap heeft de waarnemende voorzitter, de heer C. J. van der Ploeg, verklaard het oneens te zijn met de voorzit ter van het produktschap voor zuivel, ir. B. van Dam, die gepleit heeft voor een scheiding tussen landbouw politiek en zuivelpolitiek. Van de nu bestaande combinatie van die beide politieken hebben zowel de landbouw als de zuivelindustrie voordeel, vond de heer Van der Ploeg Hij vertelde daf de lonen en ar- beidstyden van de landarbeiders weer in bespreking zijn en sprak zyn vreugde uit over de door de E.E.G.- ministerraad bereikte overeenstem ming. Ir. C. S. Knottnerus, bestuurslid en voorzitter van de werkgroep inte gratie van het Landbouwschap, gaf uitleg over de Brusselse besluiten. Toneel jubileum Sara Heyblom Na afloop van de première gister avond in de Haarlemse Stadsschouw burg door de toneelgroep Centrum van „Het verjaardagsfeest" van de 32-jarige Engelse toneelschrijver Ha rold Pinter kwam volkomen onver wacht regisseur Walter Kous het pu bliek meedelen, dat de actrice Sara Heyblom haar gouden toneeljubileum in dit stuk had gevierd. Na een enorme ovatie van het talrijke publiek sprak Walter Kous de diep ontroerde jubilaresse toe, wier bescheidenheid, innémendheid en verlegenheid aldus de heer Kous haar hadden doen verzotten tegen enige viering van dit feit. Sara Heyblom, die gespeeld heeft by o.m. Eduard Verkade. Willem Royaards, Albert van Dalsum en Cor Ruys, kreeg namens de toneel groep Centrum van Walter Kous eei groot bloemstuk aangeboden en ee i taart, „omdat ze niets anders eet' Meermalen moest het doek worden gehaald om de actrice de huldiging van het enthousiaste publiek te doen ondergaan. Ziekteverzekering voor de bejaarden Dezer dagen meldden wij, dat bij Koninklijk Besluit de premie van de verplichte ziekteverzekering voor be jaarden was gewijzigd. Achteraf is ons gebleken, dat de bedragen, die in dit bericht genoemd werden, ons foutief zijn opgegeven. By nadere informatie vernamen wy, dat het gehuwd of ongehuwd zijn niet van invloed is op de hoogte van de premie. De bejaarden, die een inkomen hebben, dat niet meer be draagt dan 2790 gulden per jaar. zul len een premie van f 1.01 per week moeten betalen. Voor hen, wier in komen ligt tussen de 2790 en 3800 gulden per jaar, bedraagt de premie f2.02 per week. Zij, die een inkomen hebben, dat per jaar boven de 3800 gulden uitgaat, zyn niet verplicht verzekerd. Israëlische avondbladen melden van betrouwbare zyde te hebben ver nomen dat de Sowjet-Unie zeer bin nenkort Egypte een zeker aantal TU- 16 bommenwerpers zal leveren. Deze straalvliegtuigen kunnen tien ton bommen meenemen en een snel heid van 1.000 km per uur berei ken. De actieradius bedraagt 7000 ki lometer. Geen enkel land in het Mid den-Oosten beschikt over bommen werpers die zo'n bommenlast kunnen meenemen en zo'n hoge snelheid kunnen bereiken, aldus de Israëli sche bladen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5