Geslaagde buiklanding van militair vliegtuig De twee vliegers zijn ongedeerd VERDIEN 24 CTQP ELK DUBBELGROOT PAK Op hyacintenveld bij Noorchvijk Kerkelijk Leven OPRUIMING Z.W. DAF-TRUCKS GEBR. VAN ULDEN Toneelgroep STUDIO krijgt eigen theatertje in Amsterdam Mr. De Rijke: „In Nederland heerst een Jan Saliegeest"" Opgericht 1 maart ISfiO Donderdag 11 januari 1962 Tweede blad no. 30550 (Van een onzer redacteuren) Een militair Vliegtuig van het type Grumman, da't van Schiphol werd overgevlogen naar het marinevliegkamp Valkenburg, heeft vanmorgen kort voor elf uur wétens -motorstoring een buiklanding ihoeten maken op een stuk teelland van de N.V. Verenigde Bloem bollenculturen De Graaff Bros en S. A. van Konijnenburg, bij de Dr. mr. W. v. d. Berghstichting aan de Zwarteweg tussen Katwijk en Noordwijk. Beide vliegers, de luitenant ter zee 2de klasse o.c. Boon van Ostade en sergeant-majoorvlieger Matthee, konden on gedeerd uit het toestel stappen. De rechter motor, de romp en de rechtervleugel werden beschadigd. Het was ongeveer tien voor elf toen arbeiders, die op het land werkzaam waren, boven zee het vliegtuig zagen aankomen met een rokende rechter motor. Spoedig werd het duidelijk, dat de vlieger een geschikt terrein zocht om een noodlanding te maken. Ook hoorde men het sputteren van de motor. De arbeiders zochten een veilig heenkomen toen de vlieger de lan ding ging uitvoeren. Heel langzaam daalde het toestel en tegen de wind in zette de piloot de „kist" aan de grond. Hij vloog hierbij tussen een brede opening van een heg door. Na 't Oude Vierde Tijdens een gisteravond in Hotel Central gehouden jaarvergadering van de Commissie 't Oude Vierde is nu reeds uitvoerig gesproken over in januari 1964 te houden reünie van het voormalig 4 R.I. Een reünie, welke zal staan in het teken van herden ken. Het is in 1964 n.l. 150 jaar ge leden, dat dit regiment werd opge richt, terwijl het tevens 150 jaar ge leden is, dat de slag bij Waterloo plaats vond. Men verwacht voor deze lustrumreünie weer vele oud-gedien- den (er zijn er nog circa 15.000) in Leiden. De Morspoortkazerne zal ook nu weer het centrum van de festivi teiten zijn. Hoewel men deze avond nog niet in details kan treden, over weegt men het houden van een mars door de stad, terwijl de traditionele snertmaaltijd niet zal ontbreken. De ?*r*-voorzitter, res. luit.-kolonel J. G. Crabbendam, onder wiens lei ding deze vergadering stond, her dacht in enkele sympathieke woorden het overlijden van de voorzitter van de commissie 't Oude Vierde, de heer C. Aartsen, in aansluiting waarop en kele ogenblikken stilte in acht wer den genomen. De heer Crabbendam werd benoemd tot voorzitter, terwijl de heer J. Peerenboom thans zal op treden als vice-voorzitter. De heer M. A. Oldenhof werd benoemd tot penningmeester. DUITSE TELEVISIEPLOEG IN LEIDEN Een cameraploeg van de Duitse televisie heeft gisteren in de Studen ten Sterflat aan de Haagweg op namen gemaakt voor een journaal uitzending, waarin"- het probleem Nieuw-Guinea aan de orde zal wor den gesteld. Tijdens een onderhoud gaf de hier ter stede studerende Pa poea, de heer C. W. Rumainum, zijn visie over dit vraagstuk. Het pro gramma, waarin o.a. ook minister Lunst het woord zal voeren, wordt volgende week vrijdag om 20.20 uur uitgezonden. Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. Ook in briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Robert, zn van W. Ververs en S. Houwer; Petronella Abigaël, dr van G. de Romijn en A. Ravensbergen; Anthonius, zn van A. H. Beij en H. Stikkelorum; Yvonne, dr van J. Neute boom en A. P. de Haas; Maria Fran- cisca, dr van G. S. de Knegt en C. C. de 'tunst; Gea Jantina, dr van A. J. de vries en G. A. Boven; Marijke An- net, dr van N. Azier en A. C. Kwestro. GETROUWD J. Roosendaal en J. P. van den Bos; J. J. Timmermans en J. M. de Weijert. OVERLEDEN J. Taverne, 78 jr, man; L. Ponsen, 84 Jr, w.v H. Brouwer; R. F. A. Koek, 2 weken, zoon; J. J. van Bentheim, 68 jr, w.v. G. J. de Bruin; P. Stam, 74 Jr, man; C. Keijzer, 48 jr, man. ongeveer zeventig meter stond het toestel stil. Direct na de landing liet men de nog aanwezige benzine uit de tank weglopen en daarna werd het vlieg kamp Valkenburg opgebeld. Korte tijd later verscheen een helikopter met officieren van Valkenburg als mede de Katwijkse politie en de brandweer uit Noordwijk, die geluk kig geen dienst behoefde te doen. Ook de Noordwijkse dienaren van Hermandad waren spoedig aanwezig, alsmede een materiaalwagen van Valkenburg met technisch personeel en mannen van de Kon. Marechaus see, die het terrein afzetten. De 26-jari'ge J. W. Barendse, die op het land werkzaam was, had nog de schrik in zijn benen. ..Ik zag boven zee het vliegtuig aankomen. D? motor rookte en ik rara ontplof fingen waar. Toen ik merkte dat de vlieger wilde Landen heb ik me snel uit de voeten gemaakt. Het is geluk kig heel goed afgelopen" „Dat de akker, waarin zich hyacin- tenbollen bevonden d.ie heel erg prij zig zijn, ziwaar is beschadigd, is het ergste niet, belangrijker is dat de vliegers er goed zijn afgekomen", zei de bedrijfsleider van de firma De Graaff Bross en Konijnburg, de heer C. B. van Woerden. De heer W .Varkevisser stond in de huiskamer toen het vliegtuig om laag kwam. „Ik hield mijn" hart vast", zei hij, „want ik daoht dat het recht op mijn huis afkwam. De motor rookte hevig. Gelukkig had de vlieger de tegenwoordigheid van geest het- toestel iets te wenden. Met de kop tegen de wind in voerde hij een (perfecte landing uit Mijn huis en de bollenschuren zijn gelukkig ge spaard". Vanmiddag zijn technici van het militair vliegkamp Valkenburg be gonnen met. het demonteren van het toestel zou het naar V >'kenburg worden vervoerd. Er be stond voor d n.c' alledaagse ge beuren veel belangstelling van de zijde van burgerij van Katwijk en Noordwijk. Advertentie Ideaal-Persil verzorgt uw was ideaal Herstel kerkelijke eenheid Mogelijkheid tot gesprek bijlft De Generale Synode van de Geref. Kerken heeft in haar woensdag te Apeldoorn gehouden vergadering be sloten een aantal deputaten te be noemen, bij voorkeur uit de leden van bestaande deputaatschappen, die zich met liturgische zaken bezig houden en uit de leden van de werk groep voor de liturgie. Deze deputa ten krijgen opdracht de orde van de eredienst opnieuw te onderzoeken zonder daarin volledig gebonden te zijn aan de bestaande orde van dienst. Zij zullen aan de synode van 1955 over hun bevindingen rapport uitbrengen. Vervolgens heeft de sy node zich langdurig bezig gehouden met de in het verleden genomen be slissingen inzake de pogingen tot her stel van de kerkelijke eenheid. Daarover waren bij haar missieves binnengekomen. De synode heeft een uitspraak gedaan op vyf punten. Daarvan is het voornaamste, dat de synode wenst te blijven bij de uit spraak van haar voorgangster (Utrecht 1959), die beoogde de z.g. vervangingsformule ter zijde te stel len. Alleen de drie formulieren van enigheid gelden als akkoord van kerkelijke gemeenschap en de synode blijft bereid tot een gesprek met de vrijgemaakte gereformeerde kerken over alles wat gescheiden heeft en houdt. De synode heeft ook behandeld het rapport inzake de coördinatie van werkzaamheden van de Stich ting steun kerkbouw en deputaten kerkopbouw. Beide lichamen zullen 1 april een bepaalde vorm van sa menwerking aangaan. Tenslotte heeft de synode zich bezig gehouden met het rapport van deputaten met betrekking tot de instelling van een medisch-psychologisch onderzoek bij aanstaande predikanten. Aangezien de door de vorige synode benoemde deputaten met hun arbeid nog niet gereed kwamen, besloot de synode opnieuw deputaten te benoemen. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Zaandam (toez.) K. H. Reerds te Kuinre (O.) naar Marrum (toez.) G. Wlltink te Heer Hugowaard, die bedankte voor Hoog- karspel-Lutjebroek (toez.,) naar Muntendam (toez.) F. J. Th. van Boven, vlc. te Utrecht naar Glessen dam-Nederhardinxveld (2dé pred.pl.) A. van Brummelen te Schoonrewoerd, die bedankte voor het beroep van de Provinciale Kerkvergadering van Zuid Holland voor nevenpastoraat te Krim pen a/d IJssel. GEREF. KERKEN Beroepen te Kitchener (Ontario, Ca nada) (Chr. Ref. Churches) H. W. Kroeze te Clarkson (Ontario, Canada) (voorheen te Oenkerk). Bedankt voor Katwijk aan Zee (vac. E. I. F. Nawljn) E. D. Nagel te Brussel voor Heer- Jansdam P van Oosterhoudt te Krab bendam. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Holwerd C. van Kalke ren te Zwolle. Bedankt voor Pijnacker J. W. Beekman te Arum. Ontspanning bij Ver. Pedagogiek Ditmaal geen zware studie-avond, maar een gezellige ontspannings avond". Met deze woorden leidde de lieer H. A. Vriend gisteren zowel de zingende pianist Jules de Corte als d« voordragende journalist Henri Knap in. Beiden waren nl. bereid ge vonden om in de foyer van de Stads gehoorzaal voor de Leidse afdeling van de Vereniging voor Pedagogiek on te treden. Het programma was er één vol levenswijsheid en humor. Luchtige liedjes en prettig proza maakten daar deel vain uit. Henri Knap las voor uit eigen werk. dat om. veel humor uit het kinderleven bevat. Het was in één woord koste lijk om te boren hoe de schrijver zijn k'nderen seksuele voorlichting geeft en het probleem van het eerste vriendje van de opgroeiende dochter onder ogen ziet. Jules de Corte op zijn beurt bracht een aantal satirische liedjes over het leven van alle dag ten gehore. Ook hier was geen srprake van lachen, gieren en brullen, maar wel van een voortdurend 'glimlachen. Kortom, de gehele avond stond in het teken van bpschaafd amusement. In de pauze bestond ruimschoots gelegenheid om een blik te werpen in de stand van „Het Boekhuis" erlagen verschillende boekjes van Henri Knap uitgestald alsmede een aantal pedagogische geschriften ven de vereniging. Medegedeeld "werd nog. dat de eerstvolgende bijeenkomst niet op 1 februari, maar een dag later zal plaats hebben. Advertentie (zonder weerga) SLECHTS 5 DAGEN ENKELE STUKS KOMT NOOIT MEER Uitsluitend merkvulpenhouders met garantie bijv.: Waterman 25.nu12.90 Swan 26.25 nu 14.90 Blackbird 12.25 nu 4.90 3 kl. ballpoint 6.95 nu 3.69 Faber ballpoint 0.75 nu 10 voor 3.50 PI. kastpapier 1.95 nu 0.69 Fotoalbums - Schrijfmappen inkt - postpapier Breescraat 145 - meiden RAAD VAN EUROPA In de Nederlandse delegatie naar de raadgevende vergadering van de Raad van Europa zijn twee nieuwe afgevaardigden benoemd, n.l. de Tweede-Kamerleden mej. G. S. H. M. Kok en de heer Th. Laan, beiden van de KVP. Deze benoemingen houden verband met het uittreden van de heren J. J. Fens en W. J. G. Peters, beiden even eens lid van de KVP. De heer Fens heeft van zijn zetel in de raadgeven de vergadering, het parlement van de 16 landen tellende Raad van Euro pa, afstand gedaan wegens zijn be noeming in de Raad van State. De heer Peters heeft zijn Europese werk moeten opgeven wegens zijn vele an dere werkzaamheden. McCormack volgt Sam Rayburn op Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft gisteren de Demo craat John Mc Cormack uit Massa chusetts tot voorzitter gekozen als opvolger van de overleden Sam Ray burn. De zeventigjarige McCormack is meer dan twintig jaar de leider van de Democraten in het Huis geweest. McCormack werd gekozen met 253 tegen 159 stemmen. De stemming was een getrouw beeld van de krachts verhouding der twee grote partijen in het Huis. In een toespraak na zijn verkiezing noemde McCormack president Ken nedy „een krachtige leider, die niet terugdeinst voor de uitdagingen waarvoor hij zich gesteld ziet". KATWIJK Aanbesteding Aanbesteed is het maken van een vaste brug van gew. beton en brug dek op landhoofden .slopen onder bouw brug en ophaalbrug, leggen rioleringen en verrichten grond- en straatwerk b.v. reconstructie Sandt- laan. Laagste inschrijvers: Aann. mij. B. M. v. Noordennen en Zn., Hardinxvei'd Giessandiam f209.500. fa. v. d. Bron en Visser. Voorburg f208.000: N.V. Gebr. E. v. Luiing, Woubrugge f208.000: fa. Gebr. Zit man Leiden f202.900; fa. H. en B. Bei jon. Hild-brandstraat 151, Voor burg f202.500. ZUIDTIROLER GEFOLTERD? Naar aanleiding van berichten vol gens welke de Zuidtiroler Anton Gost- ner, die dezer dagen in Italiaanse gevangenschap overleed, door Ita liaanse politiemannen gefolterd zou zijn, is gisteren in het burgerzieken huis in Bolzano op gerechtelijk be vel sectie op het lichaam verricht. De sectiecommissie bestond uit artsen uit de Italiaanse en de Duitse volks groep. Van Italiaanse zijde werd nog ver klaard dat Gostner reeds als krijgs gevangene van de Russen een hart kwaal had opgelopen. Inmiddels is de Belg Paul Struye, voorzitter van de subcommissie voor Zuid-Tirol van de Raad van Europa, na een bezoek aan Wenen in Rome aangekomen, waar hij tot zaterdag blijft. Hij bestudeert de mogelijkhe den om tot een oplossing van de kwestie Zuid-Tirol tussen Oostenrijk en Italië te komen. Advertentie O V DEALER VERDAMSTR. 6 - TEL. 23041 OPGERUIMD STAAT NETJES Wist U dat, de mogelijkheid bestaat om tegen de gereduceerde prijs van f 0.50 op woensdag het afval, dat niet in de emmer kan worden aangeboden, als bedden, meubilair, tuinvull, e.d. tot een maximum van V2 m3. kan worden, opgehaald door de Gemeentelijke Reinigingsdienst. S.F.L.-jeugd deelt in zilveren feest Gistermiddag was het de beurt aan de jeugd van het S.F.L. om het zil veren feest van leidster Tiny van der Linden te vieren. Het begon in de kapel, waar 150 kinderen van 4 tot en met 10 jaar zongen en baden. Daarna gingen zij naar de vrolijk versierde zaal, waar „Juffrouw Tiny" met een enthousiast „Lang zal zij le ven" en wild applaus werd ontvan gen. Een kleutergroep maakte als een muizenfamilie in een oud vehikeltje zijn opwachting. Het jongste club huisbandje „The Rocking Kids" liet zich op pittig moderne wijze horen. De meisjes van de ritmische dans groep dansten sierlijk en gracieus. Na deze clubactiviteiten werden en kele aardige kinderfilms vertoond. 's Avonds waren er weer zo'n 150 kinderen, ditmaal in de leeftijdsgroep van elf tot en met 14 jaar. Weer was het gezellig en spontaan. „The Rocking Kids" speelden en bliezen, dat het een lieve lust was en de jon- grensgroep bracht een dwaas ko misch opera n.l. „Ramses VI gefopt". Een zeer geslaagde huldiging en de vertoning van enige jeugdfilms com pleteerden het programma. De in verband met de treinramp uitgestelde festiviteiten zijn nu vast gesteld op maandagavond (voor de ouders) en dinsdagavond (voor oud leden). De sport in het B.K-werk Dankzij medewerking van de di rectie kan de zondagmorgenbijeen komst. uitgaande van het Bijzonder Kerkewerk (Open Deur-werk) der Hervormde Gemeente zondagmorgen, zoals gemeld, weer in het Luxor- theater worden gehouden. In de hal zullen de bezoekers een aantal foto's van sportprestaties kunnen zien. Deze enitrée vormt op zichzelf reeds een inleiding op het Inderwerp; „Houd toch maar vol". Dr. P. L. Schoonheim en zijn me dewerk (st)ers zullen, vanuit, de Bijbel wijzen op de geestelijke kracht van het geloof. Tevens zal een be kende Leidse sportdeskundige uit eigen ervaring vertellen hoeveel in spanning en doorzetting het kost om in de sport topprestaties te bereiken. Dit ter illustratie en aanvulling van de inleiding van dr. P. L. Schoon heim. Sportman en predikant wer ken hierin dus geheel samen Een jongerenitrio bestaande uit Els Bongers viool, Lens Derogee •fluit, Harro Ruijsenaars cello, zal de muziek verzorgen. Zij spelen de sonate in A dur van Joh. Chr. Fr. Bach. ACADEMISCHE EXAMENS. Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het doet. ex. geschiedenis de heer J. A. F. de Jongste (Den Haag). PROMOTIE LEIDSE UNIVERSITEIT. Aan de Leidse Universiteit promo veerde tot doctor in de wis- en na- turrkunde op proefschrift getiteld „Effect of culteral measures on the population density of the fruit tree red spider mite, metatetranychus ul- mi Koch (Acari, tetranychidae)mej. A. Post, geboren te Groningen en thans wonende te Goes. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Zaamslag F. Bakker te Driebergen en H. van Leeuwen te Arn hem. Tweetal te Amsterdam-Zuid M. van der Kils te Zlerikzee en J. M. Visser te Dokkum. Beroepen te Apel doorn-Zuid T .Brlenen te Mussel. (Van onze A'damse correspondent) De toneelgroep „Studio" zal met ingang van het seizoen 1962'63 de beschikking krijgen over het gebouw „De Brakke Grond" in de Nes te Am sterdam, vroeger een bekend oord van vermaak, daarna in verval, maar een half jaar geleden door Wim Bij moer ten behoeve van het Engelse cabaret „Goin' Dutch" weer in een intiem theatertje veranderd. Sinds dien werd het door enkele cabaret groepen bespeeld. Studio, dat voornamelijk in kleine zalen in de provincie optreedt, zal de zaal van „De Brakke Grond" voor zien van een door Wim Vesseur ont worpen podium. Daarnaast zal men de beschikking krijgen over een iden tiek reispodium met lichtinstallatie, teneinde via een doubluresysteem de in het eigen theater ingespeelde voor stellingen overal elders in ons land compleet en zonder afbreuk doende beperkingen te kunnen spelen. Naast deze werk- en speelgelegen- heid zal Studio in hetzelfde gebouw de beschikking hebben over een ruimte, waar contactmogelijkheden liggen met alle kunstenaars, die een aandeel hebben bij het totstandko men van een toneelvoorstelling. By dit contact zal in het bijzonder wor den gestreefd naar praktisch samen werking tussen Nederlandse toneel schrijvers en toneelspelers. Hierbij zijn reeds betrokken de auteurs: Hans Andreus, Belcampo, Remco Campert, W. F. Hermans, J. W. Holsbergen, Manuel van Lochem, Adriaan Morien, Harry Mullisch, Cees Nooteboom, Gerrit Kouwenaar, Sybren Polet, Gerard van 't Rever Paul Rodenko, Bert Schierbeek, Si mon Vinkenoog, Jan Wolkers en de componist Ton de Leeuw. Studio zal premières van Nederlandse stukken brengen op onder andere nieuwjaars dag 1963 en in het kader van de Am sterdamse kunstmaand en mogelijk in de Boekenweek 1963. Leerlingen van de derde klas van de Calvijnschool te Katwijk aan Zee waren gisteren naar Leiden gekomen. En daarvoor was alle aanleiding want hun onderwijzerde heer Jac. Roo- sendaalorganist van de Maranthakerk aan de Lage Morsweg, trad deze dag in het huwelijk met mej. J. P. van den Bos. Bij het uitgaan van de kerk aan de Oude Vest brachten zij het bruidspaar een vrolijke groet. KAMPIOENEN BIERTAPPEN In het RAI-gebouw te Amsterdam, waar op het ogenblik de Horecava- tentoonstelling wordt gehouden is gisteren de finale voor het Neder lands kampioenschap biertappen ge houden. Ruim 140 deelnemers, allen plaat selijke kampioenen, bekampten el kaar van de vroege ochtend tot in de late namiddag op o.a. de volgende punten: het openen van de fles, het inschenken, het tappen, waarbij na tuurlijk vooral gelet werd op de „kraag' en het serveren. By de groep teams werd de eerste prijs (f 500) in de wacht gesleept door de heer en mevrouw N. Hoogewerf uit Beverwijk. In de afdeling „eenmans zaken" werd de heer W. Quaden ui1 Geleen winnaar. Hij ontving een be drag van f250. De grootmeester van de „Sociëteit der brouwers", ir. G. Kirchmann uit Den Haag, sloeg de hoofdprijswin- naars tot ridders in de orde van het bier. „Pas echt kwaad bij militaire aanvaV Geen ernstige ontivikkelingen in de naaste toekomst voor Nieuw- Guinea verwachtend zijn gistermiddag mr J. O. de Rijke en -pater dr. L. J. van de Berg van Schiphol naar Biak teruggekeerd. Zij zijn de laatste twee leden van de Nieuw-Guinea-raad-delegatie, die ons land bezocht heeft. De anderen zijn reeds eerder naar Nieuw-Guinea teruggekeerd. Mr. De Rijke ivas van oordeel, dat in Nederland „hier en daar een Jan Salie-geest te beluisteren valt". Over het geheel echter hfld het binnenlandse front zij het krakend, aldus mr. De Rijke stand gehouden. Beide léden van de Nieuw-Guinea Raad zeiden van mening te zijn, dat Soekamo er met zijn dreigende taal niet in zal slagen de Papoea's door angst aan zijn zijde te krijgen. „Zij worden juist door deze houding van Soekarno in hun nationale aspiraties gesterkt", zo zei mr. De Rijke. „Ik heb de indruk, dat Soekarno zich heeft vergist in het weerstandsver mogen van Nederland en wel deels door het overtrokken advies van de groep Rijkens". Hij verwachtte voorlopig zeker geen militaire aanval van Indonesië, maar Mond- en klauwzeer Al bijna 12.000 varkens afgemaakt In de periode van 31 oktober tot en met gisteren, 9 januari, is op 249 boerenbedrijven mond- en klauwzeer geconstateerd. Gisteren was het aantal bekende gevallen nog 237. Er zijn nu in totaal 11.700 varkens, 750 runderen en 245 scha pen afgeslacht. Vrijwel alle nieuwe gevallen van de laatste zeven a tien dagen hebben zich voorgedaan in de buurt van de oostgrens, namelijk in het Twents-Achterhoekse bekenge- bied en het Noordlimburgse Maas gebied. Het staat echter volstrekt niet vast, dat de besmetting van over de grens is gekomen. zei zeker te geloven dat Nederland geweld met geweld zou beantwoorden „en daarbij hoop ik, dat een Indone sische aanval in offensieve geest zal worden gepareerd, dus niet alleen door verdediging van de eigen bodem, maar door uitvallen tegen Indonesi sche bases". Met een „Jan Salie-geest" doelde mr. De Rijke op „die Nederlanders, die over Nieuw-Guinea schouderop halend zeggen: waarom zouden we voor Nieuw-Guinea vechten?". Hij zelf meende dat Nederland een slechte beurt zou maken wanneer het zonder meer voor dreigementen of een aanval zou capituleren en ge loofde. dat de Nederlandse militairen in Nieuw-Guinea daar evenmin iets voor zouden voelen. „Pas by een militaire aanval zal Nederland echt kwaad worden en zeker niet zonder meer de wapens stryken", aldus mr. De Rijke. VOETGANGERS: Wilt U oversteken op een zebra pad? U heeft daar voorrang, maar sta eerst stil op het trottoir en kijk uit of het rij verkeer U die voorrang nog geven kan, dus tijdig kan rem men zonder ongelukken te veroor zaken.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3