NIC HOEPS (60) NOG ELKE WEEK IN VOETBALTENUE LSG verraste met een grote zege op Spangen Sporttoto Onnes en Ursula Artz waren een klasse apart Leidens oudste competitie-speler VITALIS (Wagenaar sr.) hield William Z achter zich „Een ramp als het is afgelast"" Opgericht 1 maart I860 Maandag 8 januari 19S2 Derde blad no. 30547 Schaakcompetitie KNSB Uitstekend debuut van Kort LSG 1 heeft in de vierde ronde van de competitie van de KNSB voor een behoorlijke verrassing gezorgd door het Bterke Spangen 1 mét fors ver schil te verslaan. Met een 6J/£— $l/2 nederlaag werden de gasten naar Rotterdam teruggestuurd. Door deze overwinning, die op volkomen regelmatige wijze tot stand kwam, hebben de Leide- naars zich nu in ieder geval ge vrijwaard voor degradatie. Twee partijen waren reeds voor- uitgespeeld: Westra 'had zijn partij itot winst gebracht, Weiland had ver loren door een verkeerde taxatie in het middenspel. Stand: 11. Op de ■wedstrijddag zag het er reeds spoe dig zeer gunstig voor de LSG-ers uit: Wouters kreeg tegen de gere nommeerde Vlagsma voortreffelijk spel en Van der Oord jr. kreeg het geliefde, doch incorrecte Diemer- gambiet van Dries te bestrijden en bleef een gezonde pion voor. De jonge Kort, sinds enikele dagen jeugdkampioen van de Leidse Schaakbond, was als reserve opge steld, en maakte snel een stuk buit; Blange oefende in een Orthodox damegambiet oen enorme druk uit op de vijandelijke stelling. In de overige (drie) partijen .ng de strijd gelijk op. Eerste beslissing Na ongeveer drie uur spelen kwam de eerste uitslag: de enige remise uit de gehele wedstrijd (Van Steenis). Kort voor het einde vielen pas de overige beslissingen: Van der Oord kreeg na enkele onnauwkeurigheden zijn tegenstander een voorsprong van drie pionnen hetgeen voldoende was voor winst. Van der Nat kreeg in een iets betere stelling een vol stuk in de schoot geworpen en won en Blange veroverde de kwaliteit, waarna zijn opponent bij kansloze positie de vlag streek. Demmendal had in een remiseaohtig eindspel een incorrect pionoffer gebracht, het geen door de Rotterdammer voor beeldig werd afgestraft. Wouters had zijn dame in de val laten lokken en de kwaliteit moeten afstaan. In het eindspel verzuimde hij een zet voor het einde een uitstekende remisekans en capituleerde voor het afbreken. Kort won eveneens. Een verdienste lijk debuut! Voordeeltje De Groot had in een eindspel van lichte stukken een voordeeltje ver worven en een pion gewonnen; de afgebroken stelling bleek bij analyse gemakkelijk tot winst geleid te kun nen worden. De Rotterdammers gaven deze partij dan ook snel ge wonnen ondanks protest van De Groots' teg nis tander zelf, die er nog wel iets inzag. De gedetailleerde uitslagen luiden: LSG I—Spangen I: J. J. Wouters— Chr. Vlagsma 01; R. D. Westra J. A. Kunnen 1—0; H. Th. Weiland J. Wiemer 01; mr. A. de Groot E. L. Janssens (res.) 1—0; Th. van der Oord jr.J. Dries 10; W. G. DemmendalF. Koevermans 01; W. H. van der Nat.L. Reitsma 10 J van Steenis sr.—J. van den Bergh j. c Kort (res.)—G. Brons 1—0; T. Blange (res.) P. van E'uwen (res.) 10; Totaal: 6%3%. In de openingsdraverij nam Ze- fanja (Vergay) spoedig de kop van de leidende Zampa Hollandia over. Zefanja bleef steeds op het eerste plan en triomfeerde in 1.38.3 km.- tijd. Zergana van IJmuiden werd uit geschakeld. Zèthès werd een verras sende tweede vóór de door M. van Leeuwen gestuurde Zanella. De Cafanny Fez-prijs werd de tweede zege voor het entrainement Geersen, die de laatste maanden weinig succes boekte. Zuccarello V nam direct een grote voorsprong, doch aan de overzijde volgde een langdurige fout, die zijn uitschake ling tengevolge had. Zephyrus B nam het commando over, gevolgd door Zoranus Axkit, Zojan en Zoon van Kievit, die 40 meter aan de kop had moeten geven. Eerenberg vroeg niet teveel van zijn paard en had dus voldoende reserve om in de eindstrijd de Zoon in 1.34.2 te doen zegevieren met Zoranus Axkit op de tweede en Zephyr Magowan op de derde plaats. Yolige Miss voerde het veld aan in de Cairos II-prijs, dichtbij ge volgd door Xerxes, Yvet'a M en Ylogie M. Na anderhalve baan had den de twee koplopers van plaats verwisseld en lag Yvetta M derde voor YY Hanover. Hoewel favoriet kon de laatste het niet ïedden en werd vierde achter de in 1.36.4 als eerste finishende Ylogie M (Van Overeem), Xerxes en Yolige Miss. In de vierde koers nam Yvonne (Wagenaar jr.) direct met enige voorsprong het commando op zich, terwijl Young Memonal haar 20 me- Vitales op kop in de strijd om de Calumet Bul- wark-prijs te Hilversum ter handicap spoedig had ingelopen en de leidster volgde met Woelewaal S en Yewel Boy als derde en vierde. Voor de tweede maal voor de tribune was Yvonne nog steeds op het eerste plan. Van het achtervolgende pelo ton stapte Woelewaal S in de sulky van Young Memonal en kwam ten val, richtte zich op en sprong tege lijkertijd over de reling het midden terrein op, doch werd door zijn pikeur Bron in toom gehouden. On bedreigd ging Yvonne naar een 1.34.6 zege, terwijl Yec (Streng) kort voor de streep Yewel Boy de tweede plaats ontnam. Na een valse start bij de amateurs wees bij een goede start Victory Queen het veld de weg, maar de hem volgende Velduil S (Tuzee) had na een baanronde de kop overgenomen. Victory was teruggevallen en Vis- uil S volgde de leide~ in zijn voet spoor, met Tizian als derde. In de volgorde van deze drie kwam geen wijziging meer, zodat Velduil S een verrassende zege boekte (winnend f 14.20». In de zevende koers was X Straal W (Kooyman) direct aan het hoofd, gevolgd door Ydeal Double. Wittj Hanover en Whipbird van Permit, die later uitgeschakeld werd. Steeds bleef X Straal leiden tot honderd meter voor de finish. Ten volgde een foutje, dat hem noodlottig werd, Meeuwisse en Zee naar Hamar Chris Meeuwisse en Arie Zee, de twee rijders die vorige week „deserteerden" uit de kernploeg van de KNSB, zijn vandaag j naar Noorwegen teruggekeerd I voor eigen rekening. De administrateur van de KNSB, de heer P. L. Bergström, die zaterdag samen met coach Klaas Schenk naar Oslo vertrok om in Fagernes de ove rige vijf leden van onze schaatsploeg op te zoeken, zei hierover: Er is even vertraging in hun terug keer geweest, maar dat is in hoofd zaak omdat we de beide jongens met een naar Hamar wilden laten reizen en niet eerst weer naar Fagernes". De heer Bergström, die op speciaal aandringen van de 5 rijders in Fa gernes naar Noorwegen is gegaan, zei verder: Het ligt in de bedoeling, dat de ploeg direct van Fagernes per trein naar Hamar vertrekt. Dan kun nen Meeuwisse en Zee dus meteen naar Hamar reizen." „Het bestuur wil graag dat ik eens poolshoogte in Fagernes ga nemen", zei de administrateur, „en bovendien beschouwen de jongens mij ook als tussenpersoon tussen hen en het be stuur. Overigens geloof ik dat de be richten over hun ontstemming iets zijn overdreven. Trouwens, ze moeten de zaak niet op him kop zetten. Zij mogen niet beslissen of Meeuwisse en Zee weer in de ploeg worden opge nomen, maar het bestuur". De heer Bergström heeft slechts 2 dagen de tijd voor zijn missie als vredestichter. GEWICHTHEFFEN De Spartaan stelde hevig teleur Op bijzonder teleurstellende wijze heeft „De Spartaan" zaterdagavond de competitiewedstrijd tegen WKV (Waalwijk) verloren. Tijdens deze wedstrijd moest de Spartaanatleet A. J. Koppe de strijd wegens een schou derblessure staken. De atleten van beide verenigingen werkten beslist een klasse beneden hun normale vorm. Alleen de jeugd kampioen Van 't Riet kwam met zijn totaal van 292,5 kg tot een goed re sultaat. De uitslag was: WKV 894,6 kg. De Spartaan 720.8 kg. De gede tailleerde resultaten waren: J. de Vink (70. 67, 5 85» totaal 222 kg A. J. Koppe (80, -, -) 80 kg; A. Gijsman (55, 67, 5, 90) 212.5 kg; M. Anneze (85, 85, 110) totaal 280 kg; D. v. 't Riet (82.5, 95, 115) 292,5 kg. Urgert verbeterde drie records De extra-vedergewicht Karei Ur gert heeft zaterdagavond tijdens de competitiewedstrijd LKVSimson te Leiden drie Nederlandse records ver beterd. Bij het drukken kwam hij tot 83 kg. 1,5 kg meer dan het oude. reeds op zijn naam staande record. De 100,5 kg die Karei Urgert bij het stoten in een extra beurt om- hoogbracht, waren voldoende om het uit 1931 daterende Nederlandse re cord van H. M. de Wolf (99,5 kg) naar de geschiedenis te verwijzen. Tenslotte betekende het totaal van Urgert over de drie Olympische oefe ningen ook al een nieuw Nederlands record. Met 83 kg drukken, 70 kg trekken en 97,5 kg stoten kwam hij tot 250,5 kg, waarmee het oude re cord, dat ook al sinds 1931 op naam stond van De Wolf, met 1 kg was verbeterd. Ook de LKV'ers W. en P. Paas, Turnhout en v. d. Berg kwamen tot goede prestaties. De gebroeders Paas kwamen beiden tot 225 kg, Van Buu- ren 242kg, Turnhout 250 kg, v. d. Berg 267% kg. H. Zirkzee 295 en J. van Kampen 290 kg. Simson A won van LKV A, LKV A van Simson B. want hoewel spoedig gezet, spurtte Witty Hanover (Heijnen) hem voor bij en won in 1.34.6 km.-tijd. Derde werd Wish You Were Here. De slotkoers bracht ook min of meer een verrassing. Van start af had Winny Cliff (Koppejan) het commando. X Pluto, Walter Pluto en Xerophyt volgden. Winny Cliff liet zich door haar aanvallers niet van de wijs brengen en een 1.34.- zege werd de beloning. Met een goede eindsprint ging Vaurien (Wagenaar jr.) X Pluto voorbij en deze moest zelfs de derde plaats nog afstaan aan Xerophyt. Xessidor, een groot kans- paard, faalde volkomen door fouten. Het koppel bracht f 45.90 voor f 1.—! De uitslagen lulden: Caesar Julia H-prys: 1. Zefanja (M. Vergay) (1.38.3); 2. Zéthés; 3. Zanella. Tot.: wl. f3.70, pl. 1.90, 9.90, 2.20, koppel 18.60, cov. 24.40. Cafanny-Fez-prljs1. Zoon van Kie vit (F. J. Eerenberg) (1.34.2); 2. Zo ranus Axkit; 3. Zephyr Magowan. Tot.: wl. f4.10, pl. 1.40, 1.50, 1.70, koppel 6.50, cov. 4.70. Cairos II-prijs: 1. Ylogie M (W. B. van Overeem) (1.36.4); 2. Xerxes; 3. Yolige Miss. Tot.: wl. f6.10, pl. 1.60, 1.70, 1.90, koppel 8.50, cov. 5. C Alkestis van E-prljs: 1. Yvonne (J. Wagenaar Jr.) (1.34.6); 2. Yec; 3. Yewel Boy. Tot.- wl. f3.70, pl. 2, 1.70, 2.90, koppel 5.90, cov. 4.90. Calumet Bulwark-prijs: 1. Vltalis (J. Wagenaar sr.) (1.31.2); 2. William Z; 3. Ugoldman K. Tot.: wl. f 5.80, pl. 2.10, 1.60, 2.30, koppel 11.20, cov. 3.90. Calumet d'Asterprljs: 1. Velduil S (H. Tuzee) (1.31.6); 2. Visull S; 3. Tizian. Tot.: wl. f 14.20, pl. 5, 1.90, 5.50, koppel 13.40, cov. 4.90. Calumet Spencer-prijs: 1. Wltty Ha- noer (P. Heynen) (1.34.6) 2. X Straal W; 3. Wish You Were Here. Tot.: wl. I f 5.10. pl. 2.20, 3.40, 1.90, koppel 14.10. cov. 13.60. Calumet V-prys: 1. Winny Cliff (P. I R. R. Koppejan (1.34.-); 2. Vaurien; 3. Xerophyt. Tot.: wl. f 8. pl. 2.10, 2.70, I 5 40, koppel 45.90, cov. 8. Totalisator-omzet f 150.054. G. Bakker stelde iets teleur Op een gladde vloer van een uitverkochte zaal werden in Haarlem voor de eerste maal de jaarlijkse tafeltenniswedstrijden om de NTTB-Cup en de Lim burg Coupe in de vorm van achtkampen verspeeld. Win naars werden: Bert Onnes bij de heren en Ursula Artz bij de dames. Het aantal partijen per persoon was van negen gereduceerd tot ze ven, waardoor de spelers meer rust en de toeschouwers een beter over zicht kregen. Maar tien- of achtkamp, veel ver schil maakte dat voor Bert Onnes niet. De Nederlandse kampioen toon de zich weliswaar niet erg geinteres- seerd de tegenstand kon hem niet inspireren maar als er gevaar dreigde, zette hij zich even schrap om met een roffel van smashes de benodigde punten binnen te halen. Zijn stadgenoot Frans Schoofs was in feite de enige die hem goed party kon geven en de strijd tussen deze twee Amsterdammers, die met 1921, 2119, 2116 door Onnes werd ge wonnen, was dan ook beslissend voor de bezetting van de eerste en tweede plaats. Come-back Bij de dames Ursula Artz een glo rieuze come-back. De linkshandige Haagse speelster, die het vorig sei zoen geheel uit vorm bleek, was nu met haar mannelijk spel van fore- en backhandsmashes superieur aan al haar tegenstandsters en het was alleen maar jammer dat het talent volle Rotterdamse meisje Aukje Wy- nia door een rugblessure haar kansen niet kon verdedigen, anders zou men voor het eerst sinds jaren ook bij de dames weer eens spectaculair tafel tennis hebben gezien. Goed debuut Bij de heren maakte de 19-jarige Jaap van Hummel uit Deventer een verrassend goed debuut. Met tech nisch gaaf spel won hij o.a. van Bakker, Gompelman en Scheffer. De Scylla-speler Ge Bakker stelde enigszins teleur door slechts als zesde te eindigen. Hjj boekte twee overwin ningen, op Goudsmit en Scheffer. Met ere verloor h(j overigens van zo wel Onnes als Schoofs. Tegen Hum- WATERPOLO. Kikvorsen winnen in Amersfoort Het officieuze Nederlandse waterpo- lo-team, samengesteld uit vooral jon ge talentvolle spelers, zegevierde gis teren In het internationale waterpo- lotoernooi, dat in Amersfoort werd gehouden. In de finale versloegen de Kik vorsen met 4-2 Neptunus. De tussen standen waren 2-0, 1-1, 1-1, 0-0. De doelpunten voor de Kikvorsen werden gescoord door Van Ommen (2x), Leenaerts en Aalberts. In dé strijd om de derde en vier de plaats zegevierde AZ en PC met 4-3 over Rote Erde (Hamm). De tussenstanden waren 1-0, 0-1, 1-2, 1-1 De doelpunten van AZPC kwamen op naam van Wim Mosterd (2x), Maas en Van der Hool-.akker. De Antwerpse ve- eniging KAZC verloor de wedstrijd om de vijfde plaats van Duisburg met 15-9. De eindstand luidt: 1. Kikvorsen, 2. Neptunes, 3. AZ en PC, 4. Rote Erde, 5. Duisburg. 6. KAZC. Bert Onnes onverslaanbaar mei en Gompelman verloor hjj ln drie games. De uitslagen zijn: Limburg Coupe: 1. Ursula Artz (Den Haag) 7 over winningen, 2. Nellie Visscher (Rot terdam) 6 overw, 3. Cynthia Werk hoven (Amsterdam) 5 overw, 4. Tine de Jong (Amsterdam) 3 overw 5. Ilse Tessensohn (Amsterdam) 2 overw, 6. Anneke Overweg (Amsterdam) 2 overw, 7. Marian Perton (Amster dam) 2 overw, 8. Jo Hoeymakers (Venlo) 1 overw. NTTB-Cup: 1. Bert Onnes (Amsterdam) 7 overw, 2. Frans Schoofs (Am sterdam) overw, 3. Jaap van Hum mel (Deventer) 4 overw, 4. Wim Schoonemeyer (Amsterdam) 3 overw, 5. Jan Gompelman (Amsterdam) 3 overw, 6. Ge Bakker (Leiden) 2 overw, 7. Jan Scheffer (Amsterdam) 2 overw, 8. Eric Goudsmit (Amster dam) 1 overw. Door het samenvoegen van de sporttoto's van zondag 24 december en zondag 7 januari is voor de komende voetbalpool een prijzen be drag van ruim een half miljoen gul den beschikbaar. Van de f. 523.806 is 288.093 gulden voor de eerste prijs en 157.142 gulden voor de tweede prijs-winnaars. De pool enthousiasten die vyf gelij ke spelen juist voorspellen moeten een bedrag van f. 78.571 delen. De in omloop zijnde poolformulie- ren no: 64, 65 en 66 schuiven door het afgelasten van het voetbalpro gramma alle een week op. VOETBAL Excelsior wint protest Het protest van Excelsior, inge diend na de op 26 november jl. voor de eerste divisie B gespeelde wed strijd WilhelminaExcelsior, is door de protestcommissie van de KNVB toegewezen. De uitsla? van deze ont moeting (oorspronkelijk 2—2» wordt nu 2—3. Het protest gold het niet toekennen van een doelpunt. Op dezelfde dag had Helmondia geprotesteerd na de voor de tweede divisie gespeelde wedstrijd RCH— Helmondia. Dit protest wer^ afge wezen. zodat de uitslag 2—2 blijft. Het rommelt weer in de Amerikaanse atletiekwereld Louis Fisher, de nieuwe president van de Amerikaanse Atletiekunie heeft de universitaire sportbond van sabotage beschuldigd ten aanzien van de Amerikaanse vertegenwoor diging tegen Rusland. Op 21 en 22 juli zal in Palo Alto de landenwedstrijd Ver. Staten-Rus- land plaatsvinden en de Amerikaan se atleten voor deze ontmoeting zul len worden gekozen na afloop van de nationale kampioenschappen op 22 en 23 juni daaraanvoorafgaande. Nu heeft de Amerikaanse Universi taire Sportbond voor die zelfde da gen grote wedstrijden georganiseerd en hooptaldus de beschuldiging van de atletiekunie een groot aantal atleten ervan af te houden deel te nemen aan de nationale kam pioenschappen. De ruzie tussen de atletiekunie en de universitaire sportbond is reeds geruime tijd gaande, maar heeft veel van zijn belang verloren, omdat na de vervanging van enkele bestuurs leden in de atletiekorganisatie vele ontevredenen weer in deze bond zijn teruggekeerd. „Nee, ik denk er nog niet over om met voetballen te stoppen. Man, als het even meezit worden we dit jaar kampioen!" Deze woorden zijn van de bijna 60-jarige „volbloed" ASC-er Nic Hoeps, een lange, slanke man, die maar op zijn tenen behoeft te gaan staan om met zijn stevige haardos de twee meter-barrière te doorbreken. Volgens onze gegevens is hij met zijn 60 jaar de leeftijd der „voetbalsterken" de oudste actieve competitie speler in Leiden en omgeving. Bescheiden man De heer Hoeps, die als employé ver bonden is aan het ministerie van Landbouw en Visserij, is een even sympathiek als bescheiden man. In het gesprekje, dat we met hem had den, was hij bereid over allerlei kwes ties in de voetbalsport een (gefun deerd) oordeel te geven, maar over zijn eigen prestaties had hij als het aan hem had gelegen met een paar zinnen willen volstaan. Bikkelhard Zijn voetballoopbaan vng zo'n dikke veertig jaar geleden aan in de reeds lang ter ziele zijnde Sportbond, waar het spel vaak bikkelhard was. Een Hoeps zegt er dit van: „Ik ben nu eenmaal verzot op voetbal en het is dan ook gewoon een ramp voor mij als de wedstrijden afgelast worden. Bovendien heb ik een nogal reuma tische schouder waarvoor de dokter, die mij regelmatig controleert, veel sport heeft aanbevolen. Ik hoop dat die reuma niet tot mijn tenen af zakt, want dan is het met voetballen gedaan". Trainen doet de heer Hoeps nog elke week met de andere leden van het achtste onder leiding van de oud voorzitter van ASC, J. Koopmans. „Bij de vakkundige oefeningen van die man, rollen al je ledenmaten door elkaar. Na afloop kom ik moe maar toch heerlijk fit thuis". Herinneringen „Gouden herinneringen"? Hij heeft er vele, maar hij is een veel te nuch ter man om wat dat betreft het ge heugen op de tong te hebben. Elke wedstrijd is voor hem weer een bele venis. Eén die hij nooit vergeet? „Tegen Rouwkoop verleden jaar". Peinzend en met tintelende ogen voegt hij er aan toe „toen werden er (per ongeluk) twee tanden uit mijn mond geslagen!" Maar hij heeft ook „ple zierige" onvergetelijke wedstrijden gespeeld. Tegen een andere club, ver voor de oorlog. „Dat was toen met Henk v. Wei zen in het doel, Dolf v. d. Linden („Jan de Mik") en ik als backs. De midvoor van de tegenpartij was een mannetje met nogal rare streekjes. Die zouden we wel eens mores leren. Niet juist natuurlijk maar zo ben je dan. Komt hij met de bal weer op ons afgesneld. Ik denk pakken dat kereltje, maar hij passeert me of ik lucht ben. Van Weizen en Dolf zien dat en glijden meteen fél op het man- SCIIAATSENRIJDEN bussen goed in vorm Tijdens schaatswedstrijden in Al ma Ata heeft de Europese kampioen Viktor Kositsjkin een dubbele over winning behaald. De Rus zegevierde op 1500 meter in 2 minuten en 15 seconden voor Eduard Matusevitch en Grishin die resp. 2. 16.3 en 2.16.6 lieten afdrukken. Op de 5.000 meter was Kositsjkin een klasse apart. Hij won de race in 8 minuten en 6 seconden voor Kotov met 8.15.4 en Kabiboeling met 8.21.4. Rafael Gratsj toonde zijn uitste kenden vorm door de 500 meter te winnen in de prachtige tijd van 40.9 sec. Het ijs was niet bijster goed. Om de NTTB en Limburg Cub ATLETIEK Kunen uitstekende vierde in Mezidon De Internationale cross van Mezi don die gisteren werd gehouden heeft in het teken gestaan van de strijd tussen de Fransman Michel Jazy en de Marokaan Abdesselem Rhadi, respectievelijk winnaar van het Olympisch zilver op de 1500 meter en de marathon. Want ondanks dat alle anderen In de beginfase van de strijd nog in de kopgroep liepen en vijf kilomeier voor het einde de Brit Simpson en onze landgenoot Frans Kunen met slechts enkele tientallen meters ach ter het strijdende tweetal doorkwa men was het Rhadi die vier kilome ter voor de eindstreep een demarrage inzette die ternauwernood door Jazy kon worden beantwoord. Bij de ingang van het stadion was het echter Michel Jazy die verras send wegsprintte en met drie secon den voorsprong zegevierde. De uitslag'luidt 1. Michel Jazy (Frankrijk) de 8750 meter in 26 min. en 49 sec; 2. Rhadi (Marokko) 26.52.-; 3. Simpson (G.-Br.) 27.12.-; 4. Frans Kunen (Ned. 27.17.-; 5. Ibbotson (G.-Br.) 27.28.-; 8. Joep Delnoye (Nederland) 27.46.-. DAMMEN Bakhuizen verslaat Baba Sy! Het internationale damtoernooi te Rotterdam, waaraan onder meer werd deelgenomen door de we reldberoemde Senegalees Baba Sy is geëindigd in een verrassende over winning voor de kampioen van Zuid- Holland, Bakhuizen. De als winnaar gedoodverfde Sene galees, die zijn twee vorige partijen zonder mankeren had gewonnen, kwam in de laatste ronde tegen Bak huizen uit. Tot aller verbazing bracht de Zuidhollandse kampioen hem zijn eerste nederlaag toe. De eindstand luidt: 1. Bakhuizen 5 pnt., 2. Baba Sy 4, 3. Van Trooyen 2, 4. Stuurman 1. In de B-groep zegevierde de Sene galees Kouate, zij het dat hij in twee van de drie partijen niet verder kwam adn remise. Eindstand: 1. Kouate 4 pnt., 2. Aarts 3, 3. Van Tol 3, 4. Van Baarlen 2. SCHAKEN O'Kelly komt naar Beverwijk De Belgische grootmeester O'Kelly de Galway, de jeugd wereldkampioen Bruno Parma (Zuid-Slavië) en de Oostenrijkse grootmeester Robatsch hebben hun deelneming aan het aan staande Hoogovenschaaktoemooi toe gezegd. O'Kelly en Robatsch, die in de plaats komen van de Rus Paul Keres en de Tsjech dr. Filip, zullen in de hoofdgroep uitkomen. Parma zal in de meestergroep spelen. Zware baan in Hilversum (Van onze medewerker) Door de dooi en regen was de Hilversumse baan zeer zwaar, getuige het feit, dat geen der winnende paarden beneden 1.31.- km-tijd kon lopen. Gelukkig trok de dichte mist in de loop van de middag op, zodat toen de koersen vrij goed te volgen waren. Met enige spanning zag men in het hoofdnummer het heroptreden van Theo Messidor tegemoet, doch deze noch Quicksilver S, die 60 meter aan de kop moesten geven, hadden iets in te brengen. Wagenaar sr. met Vitalis, gevolgd door Victrix V, William Z en Ugoldman K, bleven een ronde lang aan het hoofd. Toen viel Victrix V terug, maar Vitalis ging stug door en hoewel Strooper met William Z een verwoede slotaanval deed, liet Vitalis zich de zege niet ontnemen. Ugoldman K werd derde, terwijl de in ons land debuterende Franse import Kébu, in handen van Koppejan, vierde werd. Nic. Hoeps prachtig blauw oog (Foto LD/Holvast) grote, rode plek op zijn scheenbeen, die doet denken aan een wat uitge schoten penseelstreek van Picasso, heeft hij nog als herinnering aan die periode. Later kwam de overgang naar ASC, waarvan hij niet meer is los te denken. Hij speelde in bijna alle elftallen op diverse plaatsen, maar met zijn lange, bijna „uit- schuifbare" benen en enorme sprint snelheid kwam hij als midvoor het meest tot zijn recht. Zijn leukste tijd beleefde hij in het vijfde en (nu) in het achtste. Waarom voetbalt hij eigenlijk nog op een leeftijd dat anderen al lang niet meer weten hoe ze een voetbal schoen moeten dicht rijgen? Nic netje toe. Ze geven elkaar in de botsing een trap, het midvoortje loopt geen schrammetje op en de bal vliegt zo in ons doel. Die tioee stonden te dansen van de pijn, maar ik heb de grassprietjes af gebeten van het lachen „Dolf en ik hebben ook nog eens de meest beschadigde achterhoede van Nederland gevormd. Dat was geloof ik tegen Lugdunum. Dolf liep toen met een scheef (gebroken) neus been en ik wandelde rond met het fraaiste blauwe oog, dat er ooit in Leiden is geweest". We komen met een wat ernstiger vraag, die betrekking heeft op de hui dige prestaties van ASC. „Ik weet het niet, zegt de veteraan zuchtend, het lijkt wel of die jongens er geen zin meer in hebben. Ze vechten er niet meer voor. De geest is er uit. Ik zie vaak prachtig gebouwde voet ballers, waar de aanleg dik bovenop ligt. Maar zet die jongens dan eens in het eerste. Bij de eerste de beste tegenslag zijn ze meestal al tot op hun botten ontmoedigd. Kerels als bomen, maar geen moreel, geen hard heid. En op de training staat Kan tebeen met vier, vijf man, begin er dan maar eens wat mee!" Geen week voetbal Hoeps houdt niet van week voetbal. Hij vindt dat er best stevig gespeeld kan worden. Het is tenslotte geen spel voor fragiele mannequins. Maar het vaak keiharde spel, zoals dat tegenwoordig wordt gedemonstreerd, vindt hij ronduit ongenietbaar. Hij hoopt daarom ook dat zijn kleinzoon, wiens portret ons van boven de t.v. toelacht, nooit aan het spel begint waaraan hij zelf zo zijn hart heeft verpand. Dan komen we op de laatste vraag, hoe lang hij nog met voetbal denkt door te gaan. „Tja, kijk eens, toen ik 45 was dacht ik: nog vijf jaar dan zet ik er een punt achter. Maar toen ik 50 was Enfin, ik ben nu bijna 60 en ik speel nog. En neem dit nu van me aan, met „backen" kun je 100 worden". Tegen die tijd zullen we toch de Keuze-commissie eens langs sturen

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7