Reddingswerk bij Woerden was hedenmiddag nog in volle gang „Pro Ecclesia" voor Tiny van der Linden Laatste nieuws Groots feest bij S.F.L. De Zwaluw" te Voorschoten hield succesvolle show Prijzenregen voor duiven en duivinnen van „Warmond" BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 8 JANUARI 1962 Het vervoer van de doden en ge wonden van de treinramp by Woer den was voornamelijk in handen van de GG en GD van Utrecht. Zodra het alarm was gegeven, rukten vijf ziekenwagens en drie autobussen uit. De laatste konden vrij gemakkelijk worden omgebouwd voor het vervoer van gewonden. In de ziekenhuizen waren chirurgen aan zes operatie tafels onafgebroken aan het werk. Omstreeks twee uur waren reeds zeker 75 mannen, vrouwen en kinde ren naar het Militair Hospitaal in Utrecht vervoerd, waar het moeizame werk van de identificatie is begon' nen. Het is een vrijwel hopeloze taak, omdat de meeste slachtoffers slechts aan kledingstukken, sieraden enz. kunnen worden herkend. De tele foons van de ziekenhuizen staan niet stil. Radeloze familieleden lopen op het terrein van de ramp rond, waar om twee uur nog steeds mannen van de Spoorwegongevallendienst met inder haast uit alle delen van het land aangevoerde acetyleen- en snijders zwoegden om de zeker nog tientallen doden uit de als lucifersdoosjes in el kaar gedrukte stalen rijtuigen te ha len. Nog steeds gierden de zieken auto's met gillende sirenes door de streek om de zwaar gewonden weg te brengen. Men durfde de brokstukken nauwelijks uit elkaar te trekken om bij doden en gewonden te komen. Steeds bestaat er gevaar, dat de ver wrongen resten nog meer slachtoffers zullen eisen, ook onder de redders. Bij het stukbranden van de wrak stukken brak er ook brand uit in een van de twee motorrijtuigen. De ter plaatse aanwezige brandweer kon het vuur echter spoedig blussen. AFGEZET De Spoorwegrecherche had inmid dels samen met de politie het ter rein afgezet en bewaakt met honden de resten van bagage en lijfgoederen. President ir. Lohman van de Spoor wegen kon bijna niet spreken toen hij de journalisten te woord stond. „Het is ontstellend. Een ramp, die ons allen in zware rouw dompelt", zei hij. Talrijk zijn ook de reizigers, die ogenschijnlijk geen letsel hebben op gelopen, maar die over het terrein ronddolen en niet meer weten waar om ze er zijn. Officieren en soldaten van het Leger des Heils liepen met koffie en koek en troosten samen met priesters en predikanten de be droefden. Bijzonder vriendelijk heeft de bevolking van Harmeien zich over de niet of licht gewonden ontfermd. Alle huiskamers zitten vol met stille bleke mensen, die weer wat op ver haal komen met gul aangeboden koffie. Evenals het wegverkeer was ook het telefoonverkeer in Harmeien volkomen in de war, omdat men niet alleen hulp per telefoon inriep, maar Elektriciteit wordt goedkoper Half tot één cent per kwh. In de op 22 januari te houden zitting van de Leidse raad komt een voorstel van B. en W. aan de orode om de elektriciteitstarieven te veria gen. Een verlaging, welke neer zal komen op eei\ halve tot één cent per kilowatuur. Deze tariefswijziging is een gevolg van het feit, dat de kolenpryzen zijn gedaald. Vandalen gegrepen De vandalen, die in de nacht van 31 december op 1 januari de licht reclame van een kapperszaak aan het Levendaal vernield hebben, zijn op aanwijzingen "van een Leidse dame door de politie aangehouden. De eigenaar van het kappersbedrjjf had een advertentie geplaatst waar in hij vijftig gulden uitloofde voor elke aanwijzing die tot de arrestatie van de daders zou leiden. De belang rijkste aanwijzing was, dat zij in een DAF reden. Ongetwijfeld zullen ze hun straatschenderij nu betreuren. Want de schade die ze aan de a.ehtreclame toebrachten bedroeg ruim driehonderd gulden. ZONDAGMORGEN BIJEENKOMSTEN WEER IN LUXOR-THEATER Dankzij de medewerking van de directie van het Luxor-theater zullen de zondagmorgenbijeenkomsten van het Bijzonder Kerkewerk der Leidse Herv. Gemeente, die de laatste maanden in de Stadsgehoorzaal wer den gehouden en daar thans in ver band met de verbouwing geen voort gang kunnen vinden, met ingang van zondag a.s. weer in het Luxor-theater plaats vinden. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 8 Jan. Veemarkt: Totale aanvoer 1153. vette koelen en ossen 1153 stuks. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwal.): vette koeien (in ets per kg) 300-335, 270-300, 255-270. Handel: aanvoer vette koelen tame lijk, handel goed, pryzen wat stijver ln prijs, prima's boven notering. ook omdat de reizigers, die de ramp Gewonden wordt alle mogelijke hebben overleefd, zo spoedig moge- o j lijk hun ongeruste familieleden wil len bellen. NAMEN Op het einde van de middag zou den de eerste namen van slacht offers worden vrijgegeven. Vrij spoedig na het bekend wor den van de ramp informeerden velen telefonisch bij het A.N.P. en de Spoorwegen naar bijzonderheden en namen. Deze stroom van aanvragen dreigde de telefooncentrale van het persbureau te blokkeren. Het A.N.P. moest alle aanvragers teleurstellen, daar de namen nog niet waren vrij gegeven. Het verwijst verder naar een speciaal telefoonnummer van de hulp en bijstand verleend. (Foto Leldsch Dagblad) Spoorwegen, waarop „alleen aan fa milieleden" bijzonderheden zullen worden verstrekt. Dit nummer is 030- 23561. Het televisieprogramma voor van avond is ook gewijzigd. De president-directeur van de NS, de heer Lohman, heeft verklaard, dat hoewel de spoorwegen formeel geen aansprakelijkheid erkennen voor rei zigers op spoorkaartjes, de Spoor wegen zich moreel verantwoordelijk achten voor schadeclaims in verband met deze ramp. De materiele schade van de NS zelf wordt geschat op 2 a 3 miljoen gulden. „Moeder van vele, vele kinderen" Het zilveren feest van S.F.L.- leidster Tiny van der Linden gisteren in het clubhuis aan de Nieuwe Rijn uitgegroeid tot een grootse huldiging. Een spontane en grote ovatie voor iemand, die voor velen veel heeft betekend. Deken Haring drukte het kernachtitg uit, toen hij de moeder van de jubilar resse verzocht de pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice bij haar dochter op te spelden: „Ik weet nu, waaraan U dit pauselijk eerbetoon heeft verdiend. Kinderen zitten hier om U heen op het podium. Kinderen zijn hier overal in de zaal. U, juffrouw Van der Linden, bent de moeder van vele, vele kinderen". De sfeer was gisterochtend meteen el feestelijk in het weelderig ver sierde clubhuis. Vla de stemmig aan geklede gangen kwamen de bezoekers in de rijk met bloemen getooide ka pel, waar de dag begon met een plechtige H. Mis van dankbaarheid. Er was geen plaats onbezet, zelfs geen staaniplaatsje. Mr. Henk Meyer, die enige dagen geleden uit Zuid- Afrika in Haarlem was terugge keerd, nadat hij twintig jaar in het buitenland had vertoefd, moest zelfs een plekje zoeken tussen de koor leden. Maar als een van de eerste clubleden wilde hij efbij zijn. Toen men hem zei, dat hij daar niet mocht staan, was zijn commentaar „Ik kom van 2000 mijl van hier. ben blij het S.L.F. terug te zien en moet dan dit horen'". Maar organist A. Vlasveld herkende hem gelukkig. En zo kon hij dankbaar zien, hoe juf frouw Tiny door „haar" bruidjes werd binnengeleid. Groot van hart „Klein, maar zo ontzettend groot van hart" typeerde pater De Ponti O.F.M. de jubilaresse in zijn feest predikatie. .Alleen God weet. wat jij voor duizenden mensen in Leiden hebt betekend en nog betekent". Va ders. moeders en kinderen zongen met een zeldzaam enthousiasme. Om halftwaalf was het zo mogelijk nog drukker in de achterzaal van het clubhuis. Wethouder S. Menken ver tegenwoordigde het gemeentebe stuur. Voorts waren er de voorzitter en secretaris van de L.J.A. de dio cesane voorzitter van het Bijzonder Gezins- en Jeugdwerk bisdom Rot terdam. het voltallig bestuur van de S.F.L.. moeder en familie van de jubilaresse en vanzelfsprekend tal loze kinderen, mogelijk met hun ouders. Het werd een overweldigende hulde. Het zal voor juffrouw Tiny niet gemakkelijk geweest zijn deze uiting van dankbaarheid te verwerken. Een onstuitbare stroom van vriendelijke woorden, vele bloemstukken en tal loze geschenken, aangeboden door bestuur, oud-leidster en -leiders. Zo werd een mooie vulpenset overhan digd en mevrouw Nijenhuis bood namens de vader- en moederclub en de ouders van de S.F.L-jeugd een fiets aan. Avondfeest De heer Vlasveld, leider van het S.F.L. sinds 1932 en organist in de kapel, fungeerde als ceremoniemees ter. 's Avonds leidde hij ook de bij eenkomst van bestuur, stafleden en alle familieleden van „Tiny". Dit avondprogramma was keurig ver zorgd, stijdvol en vol levensvreugde in de originele schetsjes en liedjes. In het dankwoord aan het einde van de avond wist Tiny van der Linden nauwelijks, hoe zij haar ge voelens voor zo'n „onvergetelijke dag" onder woorden moest brengen. „Vaak komt in gesprekken en nu ook in de liedjes de vraag naar vo ren: „Hoe heb je het zo lang kun nen uithouden". Die vraag heb ik al heel dikwijls gehoord. En dan her inner ik mij het verhaal, dat een pater mij heel vroeger eens deed over de wonderbare visvangst. Niets gevangen, maar toc-h opnieuw be ginnen. Donderdag begin ik aan de volgende vijfentwintig jaar. Zich geven in dit werk, dp ar wordt men rijker van". Overigens zijn de festiviteiten rond het zilveren feest nog niet ten einde. Woensdag volgt het kindermatinee en woensdagavond Is er feest voor de oudere jeugd. WARMOND Koninklijk zilver voor C. Bakker Het Baggerbedrijf v. d. Gevel en Schoonboom heeft afscheid genomen van de heer C. Bakker, die meer dan 40 jaar in dienst van het bedrijf is geweest. In aanwezigheid van de burgemees ter heeft dit afscheid plaats gevon den in Hotel „De stad Rome". De heer v. d. Gevel, directeur van het bedrijf, bracht dank aan de heer Bakker voor de vele diensten in al die jaren aan het bedrijf bewezen, vooral gedurende de laatste jaren toen de directeur door het overlijden van zijn broer alleen kwam te staan voor het bedrijf. Hij betrok in zijn dankwoord ook mevr. Bakker voor de gastvrijheid die hij alt yd heeft mogen ondervinden als hij de heer Bakker moest spreken, over het werk. Namens directie en personeel over handigde de heer v. d. Gevel mevr. geschenk onder couvert. Ook mevr. Bakker mocht enkele cadeaus in ont vangst nemen. Burgemeester drs. Langemeyer roemde eveneens het werk van de heer Bakker en deelde mede, dat het H.M. de Koningin behaagd had hem te begiftigen met de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Het is eerste maal, aldus de burgemeester dat ik een on derscheiding mag uitreiken. Hy wen ste de heer Bakker nog vele rustige jaren toe. Na dit officiële gedeelte werden er nog vele oude herinneringen uit het bedryf opgehaald en bleef men nog enige tyd gezellig byeen. WASSENAAR Burgemeester opent tentoonstelling Burgemeester mr. W. J. Geertsema heeft vrijdagavond in „Het Wapen van Wassenaar" de provinciale ten toonstelling van hoenders-, konijnen sier- en postduiven geopend, die tot en met zondagavond door de Pluim veevereniging Wassenaar werd ge houden. De burgemeester werd ingeleid door de erevoorzitter, de heer E. C. A. Rijpst/ra. Burgemeester Geertsema zei beslist lid van die vereniging te willen worden. Liever dan over een liefhebberij wilde de burgemeester over een sport spreken. Want by liefhebberij denkt men gewoonlyk aan goedwillende amateurs, by wie men niet al te zeer op de resultaten moet letten. En op deze tentoonstelling is door deskun dige keurmeesters wel degelijk nauw keurig naar de resultaten gekeken. De burgemeester besloot zyn toe spraak met het uitreiken van twee bekers, die door het gemeentebestuur voor deze show zyn beschikbaar ge steld. De beker voor de mooiste dwergihoender ging naar U. Tj. de Vries, de beker voor de mooiste post duif naar J. C. B. Breder ode. De overige belangrijkste bekroningen waren: Grote hoenders: mooiste haan: F. de Lange, Rijswijk, mooiste hoender: J. Bats. mooiste trio: H. A. Jongen eel. Kon y nen: mooiste konyn: P. Hommel. Katwyk, mooiste ram: J. van Egmond, Wassenaar. Mooiste sierduif: J. van Kampen, Delft. De collectieprijzen werden als volgt toegekend; grote hoenders: J. Bats. kleine hoenders: J. van Cam- pen. konijnen: J. v. d. Meyden. sier- duiven: G. van Campen postduiven: L. Bloot. r> De Postduivenvereniging „De Zwa luw" te Voorschoten hield, aange moedigd door het succes van voor gaande jaren, weer een voor de ken ners aantrekkelijke expositie. Dit jaar werden de duiven tentoongesteld in het padvindersgebouw van de M'hale Panzigroep aan de Boerhaave weg. Keurmeester was de heer J. Tuinenburg, Alphen a. d. Rjjn. De heer C. Zwaan kreeg de prys voor de mooiste en beste inzending van de gehele tentoonstelling. De hoofdbekroningen werden ver der: beste oude doffer: C. Zwaan; beste oude duivin G. J. Verhagen; beste jonge doffer W. Onstenk; beste jonge duivin P. N. van Wissen. De overige pryswinnaars waren: Oude doffers (500-1000 km): 1. A. G. Kleiweg; 2. P. N. van Wissen; 3. A. Brouwer; 4. G. J. Verhagen; 5. W. Belt; 6. W. Onstenk. Oude duivinnen (500-1000 km): 1. H. Verhoork; 2. A. G. Kleiweg; 3. J J. Heyne; 4. F. C. van Heusden; 5 Zaterdagavond en zondagmiddag hield de postduivenhoudersvereniging „Warmond" in Den Burcht haar clubtcntoonstelling. Het Ingezonden materiaal van plm. 180 vogels was van uitstekende kwaliteit. Keurmees ter was de heer Passchler uit Noord- wük. De uitslagen waren als volgt; Wis selbeker voor collectie met het hoogst aantal punten: 28. Winnaar C. v. d. Zwart. Plaquette met 18 p. J. Smeets Medaille met 17 p. Dr. J. Venker. Beker voor de beste oude doffer: C. v. d. Zwart. Pfaquette voor de beste oude duiven: Jac. Kortekaas; o.p.n. medaille voor de beste jonge doffer: J. Roest, o.p.n. medaille voor de beste Jonge duiven: J. Smeets. De overige uitslagen waren; Klasse I: onbevlogen doffers oud: 1. C. v. d. Zwart; 2. J. Diemei; 3. Jac. Roest; z.e.v. P. Vogelenzang; e.v. A. v d. Drift Klasse II: onbevlogen duivinnen oud: 1. Dr. J. Venker; 2. C. v. d. Zwart; 3. A. v. d. Nieuwendyk; z.e.v. A. v. d. Drift; e.v. A. v. d. Nieuwen dyk. Klasse III: doffer oud bevlogen tot 500 km; 1. C. v. d. Zwart; 2. C. v. d. Zwart; 3. P. Vogelenzang; 4. Jac. Kortekaas; 5. C. v. d. Zwart; z.e.v. J. Smeets. e.v. B. Oskam. Klasse IV: duivinnen oud bevlogen tot 500 km: 1. Jac. Kortekeaas; 2. J. Smeets; 3. Dr. J. Venker; 4. J. Smeets; 5. C. v. d. Zwart; z.e.v. C. v. d Zwart; e.v. C. v d Zwart Klasse V: doffers oud bevlogen boven 500 km: 1 Dr. J. Venker; 2. C. v. d. Zwart; 3. J. L. de Weerd; 4. Jac. Kortekaas; 5. Q. Beugelsdyk; z.e.v. J. v. Seggelen; e.v. P. Vogelenzang. LEIDERDORP Jeugd doet mee aan „10 x 10 De jeugd van Leiderdorp doet mee aan de actie „10 x 10". Zaterdag werd in het Dorpshuis een propaganda- avond voor deze actie gehouden. De ruim 150 aanwezige jongelui hebben genoten van het feestelijke program ma dat hun werd aangeboden. Jelle van de Have vulde de pauzes tussen de programma-onderdelen op met een geestige conference. Veel succes oogstte Han Hocks met zyn pantomime-voorstelling. De Suri naamse band Estrella en de band van Johan Blokhuizen zorgden voor de vrolyke muzikale noot. De avond werd besloten met de film „Nooit eindigende strijd" van Bert Haan stra. Henk Blom sprak een propa gandistisch woord, waarin hy ieder opwekte daadwerkeiyke medewerking te geven aan de actie. De middenstand had er zorg voor gedragen, dat in de pauze een gezel lige lotery kon worden gehouden met aantrekkeiyke pryzen. Klasse VIduivinnen oud be\ logen boven 500 km: 1. J. L. de Weerd; 2. C. v. d. Zwart; 3. Jac. Kortekaas; 4. J. Smeets5. Jac. Kortekaas; z.e.v. C. Kortekaas; e.v. J. v. Seggelen. Klasse VTI: doffers Jong onbevlo gen: 1 A. v. d. Nieuwendyk; 2. B. Os kam; z.e.v. C. Kortekaas; e.v. C. v. d. Zwart. Klasse VIII: duivinnen jong onbe vlogen 1. C. Kortekaas: 2. J. Smeets 3. B. Oskam; z.e.v. Jac. Kortekaas; e.v. C. v. d. Zwart. Klasse IX: doffers Jong bevlogen: 1. Jac. Roest; 2. Dr. J. Venker; 3. J. Diemei; 4. A. v. Ruitenburg; 5* A. v. Ruitenburg; z.e.v. J. Smeets: e.v. Dr. J Venker. Klasse XXI: duivinnen jong be vlogen: 1. J. Smeets; 2. C. Kortekaas 3. Jac. Kortekaas; 4. B. Oskam- 5. J. Smeets: z.e.v. Q. Beugelsdijk; e.v. Dr. J. Venker. Klasse XII; late Jonge duivinnen: 1. A. v. Ruitenburg: 2. Q. Beugels dyk: z.e.v. H. v. Dijk; e.v. C. v. d. Zwart. B. en W. hebben de raad mede gedeeld, dat de openbare raadsver gaderingen voortaan de laatste maan dag van iedere maand zullen worden gehouden. In de vergadering van 29 januari a.s. zullen de begrotingen worden behandeld. De A.R.-kiesvereniging „Vryheid en Recht" houdt woensdagavond 10 Januari om 8 uur ln Irene een ver gadering. Spreker is majoor Tj. Wal burg, commandant van de Prins Fre- derlkkazerne te Leeuwarden. Hij zal spreken over het onderwerp: „De tyd waarin wy leven". VOORSCHOTEN Dans in plaats van voordracht Door ziekte van Charlotte Kohier zal de voorstelling van „Lady L." op 24 januari niet kunnen doorgaan. Het Nut, dat deze avond organi seerde ln samenwerking met de Cul turele Commissie van de Hervormde Jeugdraad en het gemeentebestuur heeft nu voor die avond een voorstel ling van het Nederlands Dans Thea ter vastgelegd. Het wordt een optre den met klassiek, modern en jazzbal- let. 's Middags om 4 uur zal dezelfde groep optreden voor scholieren. Markt voorlopig een uur vroeger De weekmarkt, die tot dusver van 's middags 3 uur tot s'avonds 9 uur werd gehouden, zal in de maanden januari en februari en in de eerste helft van maart gehouden worden iedere vrijdag van 's middags twee uur tot 's avonds 7 uur. Kerkelijk Leven De kerk in drie werelden Op de conferentie over de kerken in Azië en Afrika, die dit weekeinde is gehouden in het Eijkmanhuis te Driebergen, hebben prof. dr. H. Kraemer en dr. C. L. van Doorn vandaag gesproken over de situatie van de christelijke kerken in resp. Japan, India en in enkele Afrikaanse landen. zy sloten zich aan by de uitspraak van prof. dr. H. Bergenia, die giste ren de problemen van de Indone sische kerken heeft behandeld en daarby stelde, dat de christelyke kerken in by na alle Aziatische en Afrikaanse landen kleine minder heden vormen, die thans op eigen benen moeten leren staan. Enerzyds willen deze kerken zich solidair betonen met bewegingen van nationale verheffing en willen zy met kracht meehelpen aan de op bouw van hun land. maar aan de andere kant hebben zy de taak te zoeken naar een eigen evangelische gestalte en om een specifiek christe- ïyke bydrage te leveren op het ge bied van om. de vorming en de ver- zoen-ine tussen de rassen. De direc teur van „Kerk en Wereld", dr- J- M. van Veen, die de conferentie leidde, verklaarde in zyn slotwoord dat de Wereldraad van Kerken overal bezig is diensten.te verlenen om de kerk en in Azië en Afrika, die een uiterst moeiiyke tyd doormaken, by te staan. De weekeindconferen-tie in Drie bergen is by gewoond door hervorm den rooms-katholieken. doopsgezin den, remonstranten en gereformeer den. AARTSBISSCHOP THEOKLETOS OVERLEDEN Aartsbisschop Theokletos, het hoofd van de Griekse Orthodoxe Kerk, is vandaag als gevolg van een hartaan val overleden. Hij was 71 jaar. NED. HERV. KERK Aangenomen nr Zwartemeer (toez.) A. Pomp, vic. te Hattem. Bedankt voor Sommelsdyk A. Kastelein te Hel- en Boeicop voor Kerkwerve-Seroos- kerke W. van den Hoek, voorheen zen- dingspred., woonachtig te Leiderdorp voor Bergambacht J. C. Stelwagen te Woudenberg. VOORSCHOTEN Groslijst P.v.d.A. De afdeling Voorschoten van de P. v .d. A. heeft de groslyst voor de gemeenteraadsverkiezingen vastge steld in de volgende volgorde: 1. dr. P. S. Pels, 2. dra. A. Stoker. 3. H. J. van Eerde, 4. ir. J. M. Veldhuis, 5. drs. M. S. H. G. Heerma van Voss, 6. W. Biesheuvel, 7. mevrouw J. J. Ba.rda-Gertenaar, 8. B. Hoogwerff Kroon, 9. F. van Seyst, 10. G. Nas- veld, 11. H. van Wijk, 12. H. J. M. Harms, 13. A. v. d. Kamp, 14. W. Jansen, 15. C. Steenlage. Van de huidige (drie) raadsleden staan er nu weer twee op deze gros lyst en hieruit valt dus op te maken, dat de heer C. v. d. Werf niet in de raad terug zal keren. Prof. dr. J. J. Mazure op bijeenkomst P.v.d.A. De oude beweging niet idealiseren In de hal van het Cultureel Cen trum hielde de P.v.d.A de traditionele jaarwisselingsbij eenkom st Prof. dr. J. P. Mazure, lid van de Eerste Kamer, hield een beschou welijke inleiding over het ontstaan van de socialistische beweging. Naar sprekers mening is de socia listische beweging van thans welis waar minder strydlustig dan vroeger, maar daarnaast heeft de beweging gewonnen aan bezonkenheid van oordeel en inzicht. De partij is vol wassen geworden, aldus prof. Mazure. Spreker waarschuwde ervoor de oude beweging te idealiseren. De strydlust van vroeger, die velen als iets benijdenswaardigs zien was vaak ook onderlinge strijd en lang niet al- tyd hartverheffend. Aan de hand van tal van voor beelden uit de praktyk van de po litiek van thans zowel nationaal als internationaal gezien toonde prof. Mazure aan, dat de socialisti sche beweging, by de realisering van het socialistische ideaal: vrijheid voor iedereen gepaard aan absolute solidariteit met de gemeenschap, he den ten dage nog van het allergroot ste belang is. Solidariteit ln de we reld noemde spreker noodzakeiyk voor het voortbestaan van de wereld. WASSENAAR HONDENBELASTING De aandacht- van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat het ge meentebestuur niet jaarlyks aangif tebiljetten voor de hondenbelasting rondstuurt, tenzy iemand voor 31 ja nuari mededeling doet dat er een wyziging is gekomen wordt aange nomen. dat voor 1962 dezelfde aan slag kan worden opgelegd als over 1961 geschiedde. Wie eigenaar wordt van een hond of van een hond meer dan al was aangegeven, is ver plicht dit binnen 14 dagen aan het gemeentebestuur te melden op for mulieren die kosteloos verkrijgbaar zyn ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. C. Zwaan; 6. P. Aertsen; 7. C. Zwaan. Oude doffers (65-500 km): 1. J. P. v. d. Assem; 2. J. J. Heijne; 3. P. J. d'Haens; 4. A. Brouwer; 5. P. N. van Wissen. Oude Doffers (65-500 km): 1. C. Zwaan; 2. K. I. Waasdorp; 3. A. G. Kleiweg; 4. W. Onstenk; 5. J. P. v. d. Assem. Oude duivinnen (65-500 km.) 1. G. J. Verhagen; 2. J. J. Heyne; 3. H. v. d. Wal; 4. A. K. Kleiweg; 5. A. G. Kleiweg; 6. J. P. v. d. Assem; 7. P. N. van Wissen. Oude doffers (onbevlogen)1. A. G. Kleiweg; 2. F. Hendriks; 3. J. P. v.d. Assem; 4. W. Onstenk. Oude duivinnen (onbevlogen)1. W. Onstenk; 2. F. Hendriks; 3. W. Onstenk; 4. F. C. van Heusden. Jonge doffers (65-500 km): 1. W. Onstenk; 2. F. Hendriks; 3. M. M. Paardekoper; 4. C. Zwaan; 5. J. J. v. d. Assem. Jonge doffers (65-500 km): 1. W. Onstenk; 2. A. de Graaf; 3. J. P. v. d. Assem; 4. J. J. Heyne; 5. G. Loo. Jonge duivinnen (65-500 km)1. F. Hendriks; 2. J. P. v. d. Assem; 3. A. G. Kleiweg; 4. P. N. van Wissen; 5. J. J. Heyne. Jonge duivinnen (65-500 km)1. P. N. van Wissen; 2. P. N. van Wissen; 3. G. J. Verhagen; 4. M. M. Paarde- koper; 5. J. J. Heyne. Jonge doffers (onbevlogen): 1. J. J. Heyne; 2. W. Onstenk; 3. A. Brou wer; 4. G. J. Verhagen; 5. M. M. Paardekoper. Jonge duivinnen (onbevlogen): 1. G. J. Verhagen; 2. W. Onstenk; 3. J. J. Heyne 4. J. P. v. d. Assem; 5. M. M. Paardekoper. Australisch kabinet bijeen „Het Australische kabinet zal don derdag a.s. byeenkomen, een week eerder dan werd verwacht. Een der punten van bespreking is de span ning rond Nieuw-Guinea. Wat Nieuw-Guinea betreft zal het Australische kabinet vermoedelijk de volgende punten behandelen: een overzicht van de ontwikkelingen se dert het toenemen van de spanning midden november; de middelen die Australië heeft om de draagwijdte en het gebied van de roerigheid te be perken, mocht de toestand ernstiger worden. Mogelijk zal ook de wenselijkheid worden besproken van een rapport aan de VN dat er een oorlogsdrei ging bestaat door het geschil en een verzoek aan de VN om tussenkomst teneinde vijandelijkheden te voorko men. „INFORMEEL CONTACT" DER PHILIPPIJNEN De Philippjjnse vice-president, Emanuel Pelaez, heeft vandaag mee gedeeld, dat de Philippijnen met In donesië en Nederland „informeel con tact" zullen maken als een bijdrage tot een vreedzame oplossing in het geschil om Nieuw-Guinea. Maar de Philippijnen zullen in het huidige stadium geen bemiddeling aanbieden. Joan Sutherland naar Amsterdam (Van onze Haagse correspondent) Joan Sutherland, de Australische sopraan die de laatste jaren de faam van een Maria Callas en een Renata Tebaldi evenaart, komt naar ons land. Op 25 februari zal zij in het Amsterdamse Concertgebouw zin gen met begeleiding van het omroep orkest. Dit optreden is georganiseerd door de AVRO, die er tevens een uit zending van verzorgt. Haar repertoi re zal waarschijnlijk bestaan uit drie aria's, resp. uit Handels „Alcina", Do nizetti's „Lucia di Lammermoor" en Verdi's „La Traviata", Zij is eenmaal eerder in ons land opgetreden, na melijk ln Arnhem. Bij de herdenking van de slag om Arnhem In 1954 zong zy toen in Verdi's Requiem. Door de vorst lijden de vogels gebrek. Helpt ze het leven behouden!! BEURSO VERZICHT LAGERE MARKT Amsterdam, 8 Januari Het beursklimaat is vanmiddag voor de internationale waarden niet best geweest. De hoofdfondsen gaven koersverliezen te zien ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Hier voor waren da nook we lenige rede nen aanwezig, waarvan o.a. de la gere slotkoersen van vrydag in Wall Street. Vooral Unilevers moesten het van middag ontgelden. Tegenover het ge ringe aanbod stond byna geen vraag, hetgeen resulteerde in een openings- prijs van f 177.60. Dit betekende een koersverlies van ruim f 5.-. ofwel goed 25 punten op de oude omrekenings basis. Na de succesvolle start van Unilever in Wall Street op circa f 190 is de verdere koersontwikkeling al daar voor dit fonds we ltegen ge vallen. Vrydag sloot Unilever op de Newyorkse beurs een dollar lager. Vanmorgen werd als hoogste prijs voor dit fonds ln Amsterdam f 179 betaald. Ook Hoogovens moesten een flinke veer laten op 755, min 17 pun ten. Hierna volgde Philips op 981. Deze koers bezorgde het fonds een verlies van 11 punten. Kon. Olies daalden van f 123.10 tot f12250. De vorige slotkoers was f 124.60. Dat Aku's lager zouden noteren had iedereen wel verwacht nu blykt dat de winst over 1961 behooriyk lager zal zyn, vergeleken by die over 1960. Toch viel de koersdaling voor de rayonaandelen heel erg mee. De beurs had namelyk reeds lang geleden met een lagere winst voor Aku rekening gehouden. Vergeten moet ook niet worden, aldus de beurs, dat de koers van de aan delen Aku. op de minder gunstige winstcyfers over 1961 reeds was ge daald van 525 tot thans 390. De leidende cultures hadden van licht aanbod te ïyden, waardoor cer tificaten Dell en Amsterdam Rubber lager werden genoteerd. De scheep vaartfondsen lagen 1 tot 3 punten lager. Staatsfondsen praktisch onver anderd met een iets lagere koers voor de nieuwste 4% lening 1961. KLM werd hoger geadviseerd op de overeenkomsten met Perzië en Ve nezuela, waardoor de positie van de maatschappij in de wereldluchtvaart aanzienlyk sterker wordt. De rentespaarbrieven Bank voor Ned. Gemeenten, die vrydag JJ. voor het eerst werden verhandeld op 104, werden iets lager op 123% geadvi seerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 8 Januari Londen 10.12%—10.12%; New Yoork 3.60ft— 3.60ft; Moontreal 3.44U— 3.44H: Pa rijs 73.51—73.56: Brussel 7.23 7.24%; Frankfort 90.17%—90.22% Stoockholm 69.66%—69.71%Zürich 83.39—83.44; Milaan 58.04%—58.09% Kopenhagen 52.34—52.39; Oslo 50.51 50.56; Wenen 13.9513.96; Lissabon 12.61%12.63 y4. Vorige Slotkoers koers v. heden 102 vs 102% 102% 102% 102% 102% 102ft 102% 101 ft 101 101% 101%GL 101 ft lOlftGL 97 ft 97ft 82% 93 li GL 93 y4 98% 98% 95% 95% 95 ft 95ft 91 91% 88ftGB 91 91% 91% 91H 91» 91H 93 ft 93 ft 92 92%GB 92 ft GL 92 ft 99ftGL 99% GL 99% 99 ti 99 ft 94% 94% 108% iosy8 101% 101% Maandag 8 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60 II 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4y4 Ned. '53 3% Ned. Gb. obi. 3% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '53 I-II 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. bel. cert. 3% Ned. '50 I-II 3% Ned. '54 I-II 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned. "37 3 Ned. G.b.obl. '46 3 Ned. dol. ln. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 Indië '37 3 Indië *37 A 3 Ned. won. b.l. '57 6 Ned. w. b.l. '58 4% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-my. AK.U Deli My cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert. Dordtse Petr Kon. P. (50 k f 20) Holl. Amer. lijn Java China Pak. KLM Kon. Ned. Staboot Kon. Paket My. Stoom. My. Ned. Niev. Goudr. cert, v. Ommeren cert. Kon. Rott. Loyd N. Scheepv. Unie NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96 96 idem 48 (3%) 96 96% R'dam '52-1 (4%) 101% 100% id. "37 I-II (3%) 96% Z.-Holl. *55 4% 100% Bankwezen Bb N.Gem. 58 5% 104% 105A id. NWB '52 (4%100ft 100% BVG rspbr f.500 192 92 BVG rspbr '52 140 140% 115 L 112% 131% 130 396% 389% 148.10 146.10 771% 753 991% 979% 182.80 177 574% 568% 124.60 122 50 152 147 151 147% 61.50 62.— 194 GL 185% 150 150% 162 B 159 154% 150% 342 341% 151 149 153% 150% Industr. Obligaties Philips Doll, '51 90% 90% Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 104% A'dam '51 I 2% 84% 83% A'dam '56 I 2% 82% A'dam '56 II 2% 89% 89% A'dam '56 III 2% 89% 89% Eindhoven '54 82% Enschede '54 2% 82 84% Den Haag '52 1 2% 93% B Idem II 2% 94% B 94% R'dam "52 I 2% 95 95 Idem II 2% 95 95 Idem '57 2% 93% 94 Utrecht '52 2% 96 98 Z.-Holl. 1957 2% 89 89% Zuid-Holl. '59 2% 104% 104 ft NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco252 250 Amst. Bank 396 395 Cultuurbank 33% 33 Holl. Bank U eert. 213 213 Ned. Handelmy. 352 347 Rott. Bank390 390 Twentsche Bank 337 335 Senembah 410 B 410 50 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 706 708 Berkel's Pat304 300 Borsumij-Wehry 83 81 Calvè Delft eert. 899% 880 Electralasmy 350 K. Pap. v. Gelder 190% 369 K. Ned. Grofsm. 175 175 Holl. Constructie 412 421 Ing. bur. v. B.ny. 212 207% Internatio 196% 198 Int. Kunstst. Ind. 80% 80 v. Kemp en Beg. 137 Leidse Wolspry 557 550 Mtlller en Co NB. 460% 460 Ned. Kabelfabr. 572 572 Philips pref297 290 Rott. Droogd. My. 540 535 L Sikkens Groep 925 919 Ver. Touwfabr. 376 375 Walvisvaart 97% 98% Wernink's Bet.my 192 B 192% Wilton Feyenoord 285% 283 v. Wyk - Heringa 97% 96% Zaalberg 141B 142 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r494% 493'% Kon Petr. (f20) 126.60 Amerik. fondsen Canad. Pacific R 25% 25% Intern. Nickel 84exd 84% Anaconda 52 50% exd. Bethlehem Steel 43% 42% Cities Service 55 exd 54% General Motors 55% 53% Kennecott 84% exd 85% Republic Steel 59% 59% exd. Shell Oil38% exd 38 ft Union Pacific 33 jj 33% Un. States Steel 77% 77

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5