SALAN in Belsie Grote ravage bij Sassenheim of in Luxemburg? 97! 390 Cgto. ia*y TREINRAMPEN IN NEDERLAND Verzinsel stretch broekje met lange pijpje JS O Enkalon onderjurken Enkalon jupons Staatsgreep zou worden voorbereid Speciale verkoop WASSERIJ SPRONK CENTRIFUGEERDER VERHUIZINGEN belegg.panden Plm. 1 ha grond LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 8 JANUARI 1962 Enkele tientallen meters Zowel „Le Monde" als „Le Figaro" en daarna ook het Belgi sche zondagsblad „Dimanche-Presse" heeft gemeld, dat de Franse ex-generaal Salan, de leider van de OAS, zich in België bevindt. Hij zou in Luik of in de Arkennen zijn (geweest) om besprekingen te voeren met andere Franse rebellen over een staatsgreep die het geheime leger in Frankrijk van plan zou zijn. Bevestiging van deze geruchten is totnutoe uitgeblevenzo meldt onze Brusselse correspondent. Het Belgische ministerie van Justitie heeft meegedeeld, dat van een der gelijk verblijf van Salan niets be kend is. Zou de ex-generaal in België worden aangetroffen, dan zou hij aan de Franse autoriteiten worden uitgeleverd. Wel is sedert zaterdag de controle aan de Belgisch-Franse grens ver scherpt. Iedere Fransman die België wil binnenkomen, wordt nauwkeurig gecontroleerd. Als gevolg daarvan zijn drie leden van de FLN aangehouden en teruggezonden. Ook op andere punten is de Belgische politie waak zaam. Het zou ook in de bedoeling liggen het blad „Nation Belgique" dat geregeld mededelingen van de OAS publiceert en dat. naar men aan neemt, nauwe relaties onderhoudt met de voortvluchtige Franse ultra Ortiz te verbieden. Het Belgische socialistische blad „Le Peuple" weet nog te melden dat volgens uit Luxemburg afkomstige berichten in een groot hotel daar leden van de OAS langdurige bespre kingen hebben gevoerd. Ook Salan zou daar gesignaleerd zyn. De Luxemburgse politie heeft geweigerd inlichtingen te verstrekken. De in stallaties van Radio-Luxemburg worden echter door gewapende schildwachten bewaakt. Algiers De politie van Algiers heeft voor vandaag alle verkeer in de hoofd straten verboden, met de bedoeling om de wegen vrij te houden voor een snelle verplaatsing van de veilig heidstroepen. De maatregel werd ge nomen, nadat de OAS de Europese bevolking had opgeroepen tot een algemene staking als protest tegen beweerde politie-inmenging in zie kenhuizen. De politie heeft de veilig heidsmaatregelen in ziekenhuizen verscherpt, nadat patiënten die er van werden verdacht lid van het ge heime leger te zijn, waren ontsnapt. In Algerije werden gisteren in totaal 25 aanslagen gepleegd, waarbij vijftien person en om het leven kwamen en 32 werden gewond. De OAS heeft in Algiers pamfletten laten verspreiden, waarin ze zegt dat zij bjj een overval op een villa in Algiers op oudejaarsavond veertien leden van de „gaullistische Gestapo" worden vermeden, zo meldt onze cor respondent in Parijs. Ook communis tische demonstraties in andere Fran se steden zyn zonder incidenten ver lopen. Het afgelopen weekeinde wisten in Versailles O.A.S.-leden zich toegang te verschaffen tot het munitiedepot van het garnizoen, dat ze met een flinke lading mitrailleurs en spring stoffen weer verlieten, zonder dat er blijkbaar een haan naar kraaide. Volgens de discrete gegevens, die officieel over deze tweede wapenroof binnen korte tijd werden verstrekt, moeten de dieven zich in een mili taire truck (en in officiersuniformen vermomd) zaterdag bij de controle post in Versailles hebben aangemeld, die ze, met een onberispelijk saluut van de wachthoudende soldaten, een kwartier later in tegenovergestelde richting opnieuw passeerden. Enkele tientallen meters voor Ringvaartbrug ter hoogte van het Purfinastation bjj Sassenheim is van. morgen omstreeks tien voor acht eet verkeersongeluk gebeurd, waarbjj acht auto's, een autobus, twee bromfietsen en een motorrrijder waren betrokken Hoewel de ravage enorm was, zyn geen doden en zelfs geen gewonden gevallen. Tengevolge van de gladheid slipte een motorrijder. De achter hem rij. dende auto's remden, begonnen te slippen, en botsten tegen elkaar. Eet fiat je werd in de heg gedrukt. Nau welijks bekomen van de eerste schril zag de bestuurder van deze auto eet grote N.Z.H.-bus op zich afkomen Met een snelle reactie sprong hr uit de wagen, die enkele seconde: later door de bus volkomen dooi midden werd gereten (zie foto). Eet van de andere auto's, schoot van d- weg en belandde op de kop op het fietspad, dat ongeveer vier meter lager ligt. Twee bromfietsers redet in de dichte mist tegen deze auto doch werden niet gewond. In geheel Nederland mistte het vanmorgen erg. Plaatselijk was het zicht niet grote: dan 25 meter. Het verkeer ondervond van deze botsingen enige stagnatie (Foto LD/Holvast] In halve eeutv 81 doden en 228 gewonden Hoewel op het ogenblik nog niet is te zeggen hoe groot het aantal slachtoffers van de treinramp te Woerden zal blijken te zijn, is deze ramp zeker de grootste, die de spoorwegen ooit heeft getroffen. Het ernstigste ongeluk in de Ne- in Algerije1 derlandse spoorweghistorie was dat hen zijn 44 in 1918 toen 41 mensen om het leven heeft doodgeschoten. In de afgelopen twee maanden zijn 237 leden van de OAS gearresteerd, zo heeft de perschef van de Franse algemeen gedelegeerde bekendgemaakt. Onder moordenaars, 25 deserteurs en 75 kwamen toen door een dijkverzak- spionnen; 35 arrestanten hadden king bij Weesp een trein verongeluk- aanslagen mett kneedbommen ge- te. pleegd en 58 hadden bij hun aanhou- Het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het bericht dat West-Duitsland een Russisch aanbod tot tweezijdige besprekingen over Berlijn zou willen aanvaarden, een „puur verzinsel" genoemd. Volgens het bericht zou dit aanbod zijn ver vat in een nog niet gepubliceerd Russisch memorandum, dat eind vorige maand is overhandigd aan de Westduitse ambassadeur te Moskou, dr. Kroll. De woordvoerder van het mi nisterie wilde niet zeggen of er zoiets in het memorandum staat, Hij herhaalde dat het memoran dum de strekking heeft een wig te drijven tussen de Bondsrepu bliek en de Westelijke bondge noten. President Kennedy heeft gisteren in het Witte Huis een uur lang ge confereerd met zjjn bijzondere ver tegenwoordiger in West-Berlijn, gene raal Lucius Clay. Na het onderhoud heeft de presi dent een verklaring uitgegeven, waar in hij zegt dat hij en Clay het ten volle eens zijn over wat er gedaan moet worden als de toestand in Ber lijn kritiek mocht worden. Clay keer de vandaag naar West-Berlijn terug. ding wapens en explosieve stoffen in hun bezit. Parijs In Parijs ontplofte zondagavond voor de tweede maal een kneedbom in het flatgebouw, waar de filosoof en schrijver Jean-Paul Sartre met zijn moeder op de vierde verdieping woont. Beiden waren niet thuis. De helse machine explodeerde op de vijfde verdieping, doch ook op de vier larger gelegen etages werd schade aangericht. De vijfduizend leden van de Repu blikeinse Garde, die vrijdagnacht naar Parijs werden gedirigeerd, heb ben zaterdagmiddag de hele wyk rond het hoofdkwartier van de com munistische partij in de Franse hoofdstad afgezet. Ondanks het feit dat 20.000 communisten gehoor had den gegeven aan de oproep van hun partijbestuur om tegen het neo- fascistische terrorisme van de OAS te demonstreren, konden ditmaal bot singen tussen betogers en politie Indiase troepen bij Pakistaanse grens? In bevoegde kringen in Nieuw Delhi zijn gisteren berichten uit Pa kistan dat Indiase troepen aan de grens van beide landen worden sa mengetrokken, tegengesproken. Vol gens berichten in de Pakistaanse pers zou India twee pantserdivisies tot dicht bij de grens van West- Pakistan hebben verplaatst. Premier Nehroe van India heeft zaterdag De spoorwegongevallen historie vermeldt de volgende data: 1913 Ontsporing te Oranjekanaal. Vijf doden, drie ernstige gewonden. 1917 Ontsporing te Houten- Schalkwijk van vijf rijtuigen, waar onder het Koninklijke. Elf lichtge wonden. 1918 Ontsporing nabij Weesp door dijk verzakking, tengevolge van re genval. 41 doden, 42 gewonden. 1926 Ongeval bij De Vink te Lei den. Vier doden (twee reizigers en twee personeelsleden), negen gewon den. 1927 Ongeval te Rijswijk-Delft. Acht gewenden. 1934 Tengevolge van een verkeerde wisselstand trein ontspoord Amster damWeesper poort. Negen ernstig gewond, zeven licht gewond. 1936 Woerden, ontsporing. Twee do den. een ernstig en zes licht gewond. 1951 Gouda, express-trein reed op wachtende trein in. Twee doden en een twintigtal gewonden. 1952 Rotterdam, twee werklieden- treinen in botsing. De ene reed van achteren op de andere, die stilstond. Twee doden, twintig gewonden. 1953 Gouda, personentrein rijdt te gen rangeerlocomotief. Eén dode, een gewonde. 1953 Nabij Weesp door. verlatmg van de stoptrein rijdt de express- trein AmsterdamEnschede erboven op. Twee doden, negen gewonden. 1954 Eist, trein ontspoord tengevol ge van een verkeerde wisselstand. Zes doden, elf gewonden. 1955 Oldebroek, ontsporing mili taire trein. Twee doden, twee gewon den. 1955 Geldermalsen, personentrein rijdt op goederentrein. Twee doden, acht gewonden. 1955 Heerlen, sneltrein rijdt op stoptrein, zesentwintig zwaar gewon den. 1957 Woensel, tengevolge van het afgeven van een verkeerde lastgeving is een stoptrein over een verkeerd spoor geleid en in botsing gekomen met een sneltrein. Zeven doden (vijf reizigers en twee personeelsleden), twintig gewonden. 1960 Woerden, Britse militaire trein ontspoord. Twee doden, tien gewon den. 22 Februari 1961. Sneltrein Am sterdamMaastricht loopt in station Geldrop op goederenlocomotief. Eén dode en vijf gewonden. 4 Juni 1961, Botsing bij Tilburg tussen twee goederentreinen, waarbij de twee machinisten om het leven kwamen. In totaal is dit voor deze ongeval len in de laatste halve eeuw, ongere kend de ramp van vandaag 81 do den en 228 gewonden. de betrekkingen tussen India en Pa kistan besprak. „De gezondheid van Pakistan laat te wensen over. en dat kan India aansteken. Wij zouden met Pakistan in vrede willen leven, maar zonder onze grondbeginselen op te D tijdens de slotbijeenkomst (offeren. Onze politiek ten aanzien van zijn Congrespartij een rede van van Kasjmier is vastbesloten en zal anderhalf uur gehouden, waarin hij dat blijven", aldus Nehroe. vraagt: een ERVAREN (volautom. Broadbents) of IEMAND, die daarvoor opgeleid wil worden. Aanmelden: WITTE SINGEL, 5—6 uur. SLEUTELTJES GEVRAAGD Werkster gevraagd. Aan melden na 6 uur. Melchior Treublaan 46, Leiden. WU vragen voor terstond een stukadoor voor enig repa- ratiewerk. Alsmede een beton- emailleur. Orsel's Bouwbedrijf, Franchlmontlaan 29, Lelden. Tel. 32614. B BUverdlenste-tlppen voor thuiswerk, folders bez. enz. Inl.: Postbus 21, Hl. Ambacht §Postzegelverzamellngen. roto of klein. Gratis taxatie. Zeer hoge prijzen. Aanbiedin gen voor 15 Januari, welke worden behandeld op volgorde van binnenkomst. Speciaal ge vraagd verzamelingen vaa Ne derland. Postbus 217, Lelden. B Jongeman, algeni. ontw., 22 Jaar, 1. b. v, rijbewijs B-E, zoekt werk voor enige avonden per week en zaterdag. Brieven bur. van dit blad no. 6807 k. B Administratieve kracht voor direct. Gehuwd geen be zwaar. Aanmelden: Uitzendbureau De Koning. Apot: >kersdljk 13. tel. 31710. B Gevraagd een bloemist- knecht en een Jongen, plan. 16 Jaar, voor vast werk, bil M. C. v d Hf"': en Zoon, Overrljn 27, Katwyk a/d. RUn. B Werkster voor meerdere ma- w. gevraagd. Tijden na- besprekr- telef. 26635. B Mevr. JansenGreep vraagt •net dagmeisje, van 8.30 tot 6 uur. Zaterdagmiddag vrij Goed loon. Kerkstraat 42. Was senaar. Tel. 01751 - 3005. n Gevr. leerling of 3e bedien- Banketbakkerij v. Vreeden- c. 'al. Vliet N.Z. 45, Rijnsburg. r Heer vraagt gemeub. kamer r t ontbijt, in Leiden of om- lng. Brieven bur. van dit onder no. 14243 k. B Gevraagd: vriendelijk meis je, c.a. 16 Jaar, voor hele dagen. Moet lief zijn voor kleutertje. Aanmelden na 7 uur. Mevr. F. Ober, Nieuwe Rijn 18, Lel den. B Gevraagd hulp i/d. huis houding. Jong meisje, van half negen tot halfeen. Zaterdags vrij. Wijnand, Spaarnestraat 12 Lelden. en licht (Ï27 V.). Brieven bur. van dit blad no. 6829 k. B Gevraagd brood-banket bakker bijBakkerij Passchier, Voorstraat 59, Voorschoten. Tel. 01717 - 2625. B Monteur zoekt voor de za terdag werk In transp.bedrijf. Ook genegen ander werk te verrichten. Brieven bur. van dit blad no. 6863 k. B Flinke slagersbediende en nette winkeljuffrouw gevraagd bij 6lager A. Gelderblom. Noordelnde 37. Lelden. B Jongeman zoekt bijverdien ste voor de avond- en zater dags, in bezit rijbewijs B-E. Graag br. bur. van dit blad onder no. 6879 k. AANGEBODEN aRUles In V.W. en D.A.F., euwste model. '8 Woensdags 8 u. nam. verkeersles f 2 p. p. Desgewenst worden de lessen Jn de moderne talen gegeven. Kwak's Verkeersinst o.I.v. oud examinator, Zoeterwoudse Sin gel 104. Tel. 22803 B Alles voor de baby. Baby sets, watten, gaasjes, alcohol, boorwater, babykruiken, bed- zell. veiligheidsspelden, navel banden baby zeep. Drogisterij Eoerhaave, Haarlemmerstr. 68, Leiden. R Behang, verf, glashandeL obeer het eens bij ons, dan koopt U prettig. De beste ma terialen tegen lage prijzen, wy hebben de nieuwe behangool- lectie. Rich. J. Blok. Hoge- woerd 62. Tel. 23123. Erkend schilder-behanger B Te koop, wegens vertrek bui tenland. woonboot, van Jong gehuwden. bevatt. keuken, ka mer. slaapkamer, w.c., licht. Met motor in aparte machine kamer. Prijs blliyk. Lengte schip 18 m., opbouw 9 meter. Vaste ligplaats Haarlemmer trekvaart t/o. no. 2, Oegst- geest. B Twee grote kasten met 12G schuif planken van 66 x 47. Zeer geschikt voor machine onderdelen. Maten van de kasten 340 X 290 x 80. Jan Pliuym, Hooigracht 51. Tel. 25955. a Wegens vertrek Philips ra- o. pracht toestel f 65. Heren- flets, in pr. st„ met licht enz. f45.—. Kloksteeg 29. P Alle motoronderdelen heeft motorslopery Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. tel. 600355 B Mooie gem. zit-slaapkamer, m. gebr. v. douchecel., m. v. w. en w.c., In nieuwe buurt Oegst- geest. Brieven bur. van dit blad onder no. 686ö k. B 3 zo goed als nieuwe win terjurken en een nieuwe zo merjurk, maat 42. Samen f 25. Tussen 7 en 8 uur. Langebrug 1 a. B Aangeboden mooie Boxer, oud lil maanden, reu, m. stam boom, mand en riem, voor f 75 Marinus Poststraat 4. Valken burg Z.-H. B Te koop aangeb. z.g.a.n. tweekleurige kinderwagen. Te bevr.: Tulpenstraat 19, Ryns- burg. BOpel "Rekord, type 1954, ln tstekende conditie nieuwe motor, goede banden. Veel ac cessoires. Wegens aanschaf P-otere wagen. Uiterste prys 1475. Van particulier aan particulier. Zoeterwoudse Sin gel 80. Tussen 68 uur. Alleen deze week: 2-pers. B Allee kapokmai trékken 24.90, 1-pers. idem 18.75. Verenbedden 3-dlg. ma ken, blnneniveringmatrassen overtrekken enz. enz., ln één dag gereed. Briër's bedidenma- kerlj, Hooigracht 4A, telef. 3145è. B Te koop aangeboden brom fiets. Berlni M 21, geheel ge reviseerd en in uitstekende staat. Te bevr.: Hoge Rijndijk 22, Zoeterwoude, Post Leider dorp, tel. 31460. B Ford Prefect te koop aan geboden. Dit wagentje is ln zeer goede staat. Ook genegen motor of bromfiets ln te rui len. Te zien: Klooster 20, ach ter Rex Bioscoop. B Aangeb. gitaar met hoes. Te bevragen heden tussen 6 en 8 u. Tiboel Bestel wagen verb uur. Nieuwe V.W. bestelwagens, open en gesloten. Scherpe prijzen Lan ge termyn spec, tarief Geen- jaar. Goejestr. 34. tel. 30794. J. v.d. Meer Hoge Ryndyk 4 a Tel. 25259 Brandstnrhesparlng dooreen goed trekkende schoorsteen zonder terugslag, wy hebb«n alle soorten kappen, verleng stukken eD gekken ln voor raad Gratis advies De schoor- steenspeciallst Sinds 1875. Schelpenkade 23. Telef 21751 ga Aangeb. een in zeer goede staat zijnde „Viking" ollestbok- kachel met tankje, tegen bil lijke prys. Gebr. Swartlaan 40, Woubrugge. B Ook U kunt ln het bezit komen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds van f5.- per week. Komt U eens praten bil: P. J. v. Steyn. Nieuwe Rijn 46 B. H Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes. Opel, Simca, V.W. en D.A.F. B Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat. Caeciliastraat 49. hoek Lijs- bethsteeg Telefoon 26574. wy halen ook af. B Rijschool Frans GoddUn geeft u een snelle dus voor delige opleiding ln nieuwe Opel Ook theorielessen. Madoera- straat 29. Garenmarkt 5. tel. 34430 B Met een auto, gehuurd by garage Tip-Top geniet U vol op. Keuze uit Mercedes, Volks wagen, Taunus en V.W.-busjes St.-Aagtenstraat 14, tel. 25709. B Correspondentie Nederlands en handelskennis. Opl. Assoc. v. prakt.examens. Kon. Erk. Pltmanschool, Plantsoen 65. Tel. 26558. Gulf smeerstatlon. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service, Verdam- straat 6. B 50 gebruikte snelbrommers, alle merken en prijzen. Finan ciering mogeiyk. Tevens rijwie len als nieuw, met garantie. Tempo. Groenmarkt hoek Schoolstraat 2, Den Haag. B Heren polshorloges, 17 st. anker schokvrij, onbr veer. waterproof, koopt by ons met farantle en goede service voor 29.75 De vakzaak v d Water Haarlemmerstraat 207 Con tante verkoop Ow voordeel B Nieuwe auto's zonder chauf- ur. Volkswagen, Chevrolet. Opel, Consul, V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf. Nieuwstraat 3341. Tel. 30600. B Eethoekjes, bergmeubelen, stoelen, tafel6. wandmeubelen. boekenrekken bijzettafels, pan- nenrekken schrijfbureaus, keu kentafels, keukenkrukken enz enz. enz Vraagt prys Voor- i Houthandel, Lant tel. 22017, Leiden. B Leert D.A.F. rijden. Feller, sneller. Inlichtingen by Gebr. van Ulden, DA.F.-dealer. Ver- damstraat 6. Tel. 23041. B Wol - Wol - Wol - Wol - Voor wol Wollana, Haarlem merstraat 196 a. Pracht sorte ring wol van 2.80 voor 1.98 per 100 gram E3 Zlg-zag naaimachines vanaf f 350.-, met 3 Jaar garantie en gratis les aan huis. P. J. v. Steijn, Nieuwe Rijn 46 B, Lel den. scnoorsteenklokken. koekoeks klokken, keuken- en kantoor- klokken vindt U ln enorme keuze bijW. Brouwer. Horlo- ger, Haarlemmerstraat 23. Tel. 220*76, Lelden. BDe grootste keuze merkhor ges: Omega, Alpina. Pontlac en Junghans vindt U bij: W Brouwer, gedlpl. horloge maker, Haarlemmerstraat 23 Tel 22076. Leiden. B Nieuwe auto's zonder chauf- ur. Steeds de nieuwste mo dellen. Ook Volkswagenbusjes. Winterprijzen. Garage Werk hoven. Maredyk 34 a. tel. 22300 - 32735. B Rotan schelpstoel vanaf 113.50. tafels met 5 mm. glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengsel, grote maat f 7. Loperkussens voor elk model rotanstoel. Grote sortering rotanstoelen, wiegen, mandwerk enz. G. P. v. d. Vaart, Pieterskerk- koorsteeg 24, tel. 30534. B Reparatie alle soorten meu- bélen. WIJ verzorgen ook Uw stoffeerwerk, D. v. Smaalen, Herengracht 83, tel. 25626. B Hoest Uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai sUJm pp, smaakt goed. Flacon f 2.by elke drogist. Rijbewijs? Bondsrijschool Hendriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen ln de nieuwste Dauphine 1962. Lekstraat 55, tel. 33623. B Jonge hennen. Prima hen nen-, 3 en 5 maanden oud. Franco huls. Waardhuizen, Valk Boumanweg 18, Leider dorp. Telef. 30837. B Autostalling voor 2 kleine auto's, tegen 1 febr. vrij, we gens vertrek, aangeboden, f 15 per maand. Hoge Rij: Lelden yndyk 215, Aangeboden per 1 febr., ge stoffeerde zi-t (en) slaapkamer, met kookgelegenheid, aan da me, h.b.b.n. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6829 k. B Motorbootje met kajuit en nt. 5.60 lang. 1.58 breed, met 4 cil. Opel motor. Boot en motor ln prima staat. Prinsenstraat 34. 0 Herensportfiets ter over name aangeb. Prijs f 75. De Laat de Kanterstraat 21, Leiden. |g Kanariemannen te koop aangeboden, 's Avonds na zes uur. P. M-arij-t, Dillenburger- straat 4 A P3 Net. kosthuis aangeboden voor jongeman, N.h., liefst weekeinden afwezig. Brieven bur. van dit blad no. 6843 k. B Radiotoestel met F.M. ant. slechts f 45. Moderne platen- wisselaar (koopje). Prachtige stofzuiger, kolenhaarden, kook kachel, elektr. klok, poppe- wagen, bureaustoel elk f 5. Waardgracht 126. Hedenavond. 0 Pullman blnnenverlngma- tras, 2-pers. f 45. houten 2- pers. ledikant met spiraal, 2 stoeltjes, nachtkastje en leg kast, blank f 40, ledikant met spiraal f 15. 2-pers. Te bevr.: Dahliastraat 22 A. DIVERSEN H wy verstrekken U het to taalbedrag voor de aanschaf van Uw t.v., radio, bandrecor der. wasmachine enz., tegen een redeiyke rente. Voor leder- een zonder borg. Brieven; Postbox 173. Lelden. B Twist en Jive. Na het over weldigende succes in Amerika brengen wil U Twist en Jive in een speciale cursus. Dansin stituut Tlbboel, Oude Vest 33, Leiden. Tel. 20420. B Opgelet. Al de viskramen van de woensdiagmarkt zijn verplaatst naar de Nieuwe Rijn vanaf die Koornibeursbrug. B Postzegels. Verzamelaars, ontvangt U reeds ons gratis maandbericht? Vraagt er even om. Te koop gevraagd, verza melingen, partijen en restan ten postzegels. Gaarne aan bieding: Van Leeuwens post- zegelhandel, Lokhorststraat, (Pleterskerkgr.) B In onze bibliotheken vindt U romans, detective- en avon turenromans. jongens- en meisjesboeken en nog veel meer moderne lectuur. Geen lnleggeld. Van Leeuwens biblio theken, Lokhorststraat (Pie- terskerkgr.), Lombokstr. (Kool) B Alle wedstryden afgelast! Slechte oondltie van spelers. Oplossing? Alléén door massage van medisch gedipl. sportmas seur Godddjn, Cosijnstraat 7. Telef. 33269 Aan komen lopen grijs met zwarte kat. Telef. 22383. B Attentie. Al de viskramen zyn 's woensdag verplaatst naar de Nieuwe Rijn v"iafr-J- Koornbeursbrug (ook naar buitenland). FÖ. W. VAN VELZEN, MIDDELSTEGRACHT 36, Tel. 24060. Na 6 uur 30292 Bergplaats voor inboedels. Emigratie-verpakkingen. JONGE VROUW zou gaarne voor halve dagen in Leiden weer kantoorwerk zaamheden verrichten. Zy beschikt over ruime kan toorervaring en was werkzaam als directie-secretaresse. Op leiding h.b.s. Typen. Brieven bureau van dit blad onder no. 6856a. ENIGE te koop in Leiden. Inlichtingen: 01751—3034 na 7 uur. te koop gevraagd, met of zon der gebouw. Brieven bureau ran dit blad onder no. 6868a. ADVEK1EEH regelmatig in het LEIDSCH DAGBLAD S! BI Dansen, iedere donderdag vanaf 8 uur in „Den Burchit" Jaoobazaali), H Voorschoten. Het Humanis tisch Verbond houdt woensdag 10 Januari een openbare ver gadering in het Cultureel Cen trum, Pr. Margrietlaan 4. Spreker: Dr. D. H. Prins. Aar- vang 20 uur. Aangetroffen zondagavond Fruinlaan, hondje (reu), te halen: Meerburgerkade 32, Leiden. Q] Woningruil. Aangeb. zonnige 5-kamerwoning. met douche en vaste wastafel. Grote tuin aan vaarwater. Omgev. station. Gevr. heel huis. Brieven bur. van dit blad no. 6851 k. B Woningruil. Aangeb. 3-k.- flat. zolder, badcel, pr. uitz. voor en acht. Omg. Willem de Zwygerl., voor huisje, Mors- kwart. of flat. Brieven bur v. d. blad no. 6866 k. B Woningruil. Wie wil ruilen met heel huls voor Idem. Be staat uit gang, voor- en ach terkamer keuken, 2 schuren, grote tuin; boven: 2 kamer tjes en zolder. BIJ Herenstraat. Pr. bi'T. V. d. blod r.o Ro.ofl v Steeds meer moderne vrouwen dragen ze, die strakke, behaaglijke broekjes met pijpjes-tot-de-knie! Full-fashioned prima 'Helanca' stretch in alle mode kleuren. En,., óók in grote maten! Normaal 4.50, als speciale aanbiedingp. stuk 3.90, p. 2 stuks 7.50 per 3 stuks óók in grote maten Profiteer van een partij modieuze onderjurken die Gerzon zeer voordelig inkocht! Prachtige kwaliteit Enkalon/bijzonder rijk met kant gegarneerd aanonder- kant en buste... Alle modekleuren! Maten 42-521 Normaal 9.75, als speciale aanbieding: 2 stuks 9.7S Ook voor dames die liever een jupon dragen dan een onderjurk... heeft Gerzon een verrassing: sierlijke Enkalon jupons met rijke kant-garnering aan onderkant... in modekleuren wit, geel, bleu en groen! Normaal 6.90, als speciale aanbiedingi 2 stuks 7.— LEIDEN Ml*******»************************'

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4