Reddingsbrigade heeft het niet gemakkelijk 1,50 Mr. Schürmann huldigt nog enig optimisme Zilveren Rederijkersspeld aan li. A. Kres uitgereikt LEIDEN NIET MEER IN LAST Subsidies ontoereikend voor onderhoud reddingsmateriaal KLOOSTERBALSEM Acht actie op dit moment nog niet aannemelijk Opgericht 1 maart 1860 Maandag 8 januari 1962 Tweede blad no. 30547 Voorlopig is Leiden niet meer in last. Aan vrijwel alle bruggen van de Sleutelstad hangen weer gloednieuwe reddipgshaken. Met die reddingshaken immers, kan veel onheil worden voorkomen. Brandweercommandant S. W. Hagedoorn bevestigde zaterdag- ochtend de eerste van de 25 nieuwe haken aan de leuning van de Doelenbrug. Hierbij was ook aanwezig de heer A. van Egmond voorzitter van de Leidse Reddings Brigade. Vertroebeld De schoonheid van de rustieke Leidse grachten en grachtjes wordt niet alleen vertroebeld door het af val, dat men er kwistig in pleegt te werpen, maar vooral door het gevaar, dat zy opleveren voor de jeugd. Want het water is diep en de kan ten zijn hoog, te hoog vaak om zon der hulpmiddelen een in het water gevallen kind van de verdrinkings dood te redden. Zo'n reddingsbaak is een van die hulpmiddelen, i Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat de haken er eindelijk hingen. Zij zijn eigendom van de Leidse Reddingsbrigade. De Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- en f40.- of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v. d. WATER. Haarlstraat 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Nieuwe afdeling van de CMB brigade bekostigt de vervaardiging van de haken en van de bekende reddingskastjes uit eigen middelen. En die middelen zijn nu niet bepaald ruim. De gemeente verstrekt haar wel jaarlijks een subsidie, maar deze is beslist ontoereikend om al het oude reddingsmateriaal regelmatig door nieuw te vervangen. Krachtfiguur De brigade werd 43 jaar geleden opgericht door een twintigtal enthou siaste mensen. In al de jaren van het bestaan van de brigade heeft vooral de heer L. Plug, die sinds 1928 lid is, zich de grote krachtfiguur ge toond. Want hei-haalde malen scheelde het niet veel of de Leidse Reddings brigade ging door gebrek aan belang stelling of door financiële moeilijk heden ter ziele. Maar altijd waren het weer de bezielende woorden en de daadkracht van de heer Plug, die de activiteiten van de brigade weer op gang brachten. Thans telt de LRB ruim tachtig jeugdleden, zestig senioren en onge veer vijftig donateurs. Onder de do nateurs schaart zich vrijwel de ge hele medische staf van Leiden. De belangstelling is op het ogenblik zo groot, dat het bestuur van de brigade voorwaarden heeft moeten stellen voor het lidmaatschap. Brandweercommandant S. W. Hagedoorn bevestigt de eerste van de 25 nieuwe reddingshaken aan de leuning van de Doelen- brug. (Foto LD/Holvast) Rem Zo moeten adspirant-leden in ieder geval in het bezit zijn van twee zwemdiploma's. Men heeft deze rem moeten gebruiken, omdat de Over dekte waarin eenmaal per week wordt geoefend, te klein voor het aantal leden zou zijn. Zeven leden van de brigade heb ben zich geheel vrijwillig belast met de controle van het reddingsmate riaal, dat die controle hard nodig heeft. Want met name de haken wor den veelvuldig gebruikt voor andere doeleinden dan voor het redden van mensen. Hoe vaak gebeurt het niet, dat jongens de haken gebruiken om een in het water gerolde bal te „redden". En niet minder vaak komt het voor, dat die jongens vergeten de haak op zijn plaats terug te han gen, met het gevolg, dat hij zoek raakt, zodat de brigade zich weer voor extra onkosten geplaatst ziet. Ze hebben het niet gemakkelijk, die van de reddingsbrigade. Toch gaan ze door met dit werk, want ze weten, dat Leiden hen nodig heeft. Maar het wordt ze vaak wel moeilijk ge maakt. Werkloosheid in Leiden toegenomen Zoals in geheel Nederland het geval was. nam ook in het rayon, dat ressorteert onder het Geweste lijk Arbeidsbureau in Leiden het aantal werklozen in de laatste maand van het vorig jaar toe. In december laten de seizoeninvloeden zich altijd sterk gelden vooral in de bouwvakken. Van de 272 ingeschre venen waren er 61 bouwvakarbeiders. Hierbij zijn de mensen, die tenge volge van de vorst niet kunnen wer ken, niet inbegrepen. Ook de werk loosheid van landarbeiders nam toe. Dit betekent echter geen verminde ring van de spanningen op de ar beidsmarkt. De vraag werd namelijk slechts weinig minder. En de werk gelegenheid in de bouwnijverheid is dermate gunstig, dat de vraag naar werknemers na de vorstperiode on getwijfeld weer sterk zaï toenemen. In de metaalnijverheid bleven de tekorten zeer groot Er zijn thans 250 aanvragen om personeel genoteerd, terwijl het aanbod vrijwel nihil is. Ook in de textielindustrie zijn de personeelsproblemen onrustbarend groot gebleven. Wat de vrouwelijke werkkrachten betreft is het beeld vrijwel hetzelfde Een zeer klein aanbod (ongeveer 60) tegenover een grote vraag: 261. „Wiener Solisten" voor Toonkunst Het nieuwe Weense kamerorkest „Wiener Solisten", dat in korte tijd reeds vele internationale successen behaalde en grote vermaardheid verkreeg presen teert zich vtrydag- I middag op het 72e Jeugdconcert van Toonkunst, alsmede 's avonds op het tweede, concert der Toonkunstserie. Het ensemble staat onder leiding van Wilfried Böttcher, solist is Fritz Neymeyer (klavecimbel). 's Middags komen tot uitvoering: j de Mannheimer Sinfonie van J. Sta- mitz. de sonate voor strijkers in C. gr. t. van Rossini, het Klavecimbel- concert in d. kl. t. van C. Ph. E. Bach en Britten's ..Simple Sym phony". Het avondprogramma bevat de navolgende werken: het Concerto Grosso in G. gr. t. van Handel, het Klavecimbel in d. kl. t. van C. Ph. E. Bach, het Concerto in A. gr. t. van G. Ph. Telemann. het Concertino in Es gr. t. van V. Ricciotti en Brit ten's „Simple Symphony". Achillespees gescheurd De 67-jarige mevr. H. Smit wo nende aan de Oude Vest liep een ge scheurde achillespees op toen zij haar voet tussen de spaken van een bromfiets kreeg. Het ongeluk ge beurde in de Rijnstraat. Mevr. Smit zat achter op een bromfiets die be stuurd werd door haar kleinzoon. Zij werd naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Advertentie en wintervoeten, een Jaarlijkse kwelling! Jeuk en pijn verdwjjnen snel met heilzame, .diepwerkende verzacht en verlicht aan doeningen van huid en spieren. Huisapotheek in 1 potje Drie inbraken In de nacht van zondag op maan dag werd ingebroken in het Station Lammenschans, in de Rijkswerk- plaats aan de Rooseveltstraat en in de kalkzandsteenfabriek „Trio" aan de Zoeterwoudseweg. Er wordt reke ning mee gehouden, dat de inbraken door dezelfde personen gepleegd werden. In de fabriek „Trio" wordt tot op heden niets vermist. De daders zagen kans deze fabriek binnen te komen door gebruik te maken van een valse sleutel. Zij drongen het station Lammenschans binnen door een ruit in te slaan. De enige aan wijzing waarover de politie beschikt is een bloedspoor, dat bij de Lam menschans gevonden werd. zilveren huwelijk van Koningin Juliana en Prins Bernhard po seerde het koninklijk gezin in het wintersportoord Lech voor deze groepsfoto. KONINKLIJK GEZIN Mr. C. W. A. Schürmann, de permanente vertegenwoordiger van Nederland bij de V.N., die gisteren van Schiphol naar New York is vertrokken, heeft verklaard, dat er van persoonlijk, direct overleg tussen president Soekarno en premier De Quay geen sprake is. Volgens een bericht uit New York zou zo n persoonlijke ontmoeting een wens zijn geweest van Oe Thant. de secretaris generaal van de V.N., die pogingen doet Nederland en Indonesië tot onderhandelingen te brengen. Mr. Schürmann huldigde intussen nog steeds enig optimisme over de mogelijkheid van besprekingen in aanwezigheid van een derde partij. Dat Soekarno tot een gewapende actie tegen Nieuw-Guinea zou over gaan achtte mr. Schürmann op dit moment niet aannemelijk. „Hij heeft er geen enkele steekhoudende reden voor. nu Nederland duidelijk kenbaar heeft gemaakt, dat het tot praktisch iedere mogelijke vreedzame oplossing bereid is. Alleen als Nederland het standpunt had ingenomen dat het niet tot een gesprek bereid zou zijn, zou dit een aanwijzing kunnen zijn voor een militaire actie", zo besloot hü. VERKLARING VAN DR DE BEUS De Nederlandse ambassadeur in Australië, dr. J. G. de Beus, heeft gisteravond voor de televisie in Mel bourne gezegd, dat Indonesië militair sterk genoeg is om westelijk Nieuw- Guinea te veroveren, maar het zou een harde noot zijn om te kraken. Dr. De Beus zei te menen, dat de militaire krachtsverhouding 50 tegen één (250.000 tegen 5.000) in het voor deel van Indonesië is. Dr. De Beus zei voorts, dat Neder land geen hulp van buitenaf heeft ontvangen. Hij voegde eraan toe: „Wat er met Ned. Nieuw-Guinea ge beurt is belangrijker voor Australië dan voor ons. Drie of vijf jaar ge leden zou Australië een krachtiger houding aangenomen kunnen heb ben". Dr. De Beus verklaarde nog: „Wij willen niet aan westelijk Nieuw-Gui nea als kolonie vasthouden, maar wij willen er ook niet uit lopen zonder enige verzekering omtrent wat er met de bevolking zal gebeuren". „ZENUWENOORLOG" Schout-by-nacht L. E. H. Reeser, de commandant van de Nederlandse strijdkrachten in Nieuw-Guinea, heeft zaterdag gezegd dat hij niet spoedig een Indonesische inval in Nieuw- Guinea verwacht. „Het machtseven- wicht tussen hier en Indonesië is pre- cies hetzelfde als een maand geleden, j zodat alles wat de laatste tijd ge- j beurd is, in de vorm van redevoerin- I gen in Indonesië, slechts kan worden beschouwd als een soort „psycholo gische oorlogvoering", bestemd om het moreel van de bevolking van dit land te ondermijnen", zo heeft hij tegen verslaggevers in Hollandia ge zegd. „Mogelijk zullen wij op dit psy chologische vlak enige speldeprikken j krijgen, zoals infiltratie van bewa- pende groepen van 50 tot 100 man, maar de hoofdzaak hie ris het mo reel niet te laten zakken", aldus de commandant. „VERRADER" KIRIHIO De Papoea-student Frits Kirihio heeft gisteren verklaard, dat tussen Nederland en Indonesië op elk ogen blik een oorlog kan uitbreken en ze ker binnen drie maanden. Kirihio, die vertegenwoordiger in Europa is van de Partai Nasional in Nieuw- Guinea meende, dat Nederland on geveer drie weken een Indonesische aanval op Nieuw-Guinea zal kunnen weerstaan. Op een vraag of hjj nog zal terugkeren naar Nederland of Nieuw-Guinea zei hü, dit te hopen, maar zo niet dan maakte hij zich niet bezorgd „omdat ik niet alleen sta". Kirihio vergezelt Soekarno op zijn tocht door Oost-Indonesië. Tevens maakt hij ten behoeve van zijn par tij een studie hoe in sommige Indo nesische streken de plaatselijke auto nomie wordt toegepast. Hij zei geen reden te zien waarom als West- Nieuw-Guinea een deel wordt van In donesië het land niet een verbond zou aangaan met een onafhankelijk Papoea, dat thans wordt beheerd door Australië. In een toespraak die hij later hield tot een menigte, foordat deze zou worden toegesproken door president Soekarno, zei hij „nadat hij de lucht der vrijheid in Indonesië had inge ademd" te geloven „dat West-Irian reeds van ons is". „Onze jeugd is be reid om te vechten en niets kan de eis tot vereniging van het gehele land onderdrukken". Een andere Papoea, J. Dimara, zei: „Laat ons de volgende Indonesische onafhankelijkheidsdag (17 augustus) vieren in West-Irian". Zaterdagavond heeft een aantal Papoea-studerenden een telegram aan prof. De Quay gezonden. Daarin werd gezegd dat 500 jonge Papoea's van zowel katholieke als protestantse pri maire middelbare scholen, kweek school, HBS, bestuursschool en theo logische school, Frits Kirihio als een landverrader cn vyand van de Pa poea's beschouwen. „Wij zyn diep be schaamd over zyn ondankbare daad. Wij geven Uwe Excellentie de ver zekering dat onze erkentelijkheid je gens de Nederlandse regering onver minderd blijft, vertrouwend dat de leiding tot de zelfstandigheid ge handhaafd blijft".. Het telegram, dat van ruim 100 handtekeningen voor zien was, is in Hollandia uitgereikt aan de binnenlandse en buitenlandse pers. AGITATIE TE SINGAPORE In Singapore heeft gisteren een vakbondsleider, Lim Chin Siong, op een bijeenkomst gezegd dat Singapore een les moet trekken uit de kwesties „West-Irian en Goa". Hij sprak tot ongeveer 5.000 mensen, die bijeen wa ren gekomen om steun te betuigen „van de Indonesische strijd om West- Irian te bevrijden". Lim verklaarde dat „West-Irian een symbool is van Westerse over heersing in Azië en dat de westelijke mogendheden zeer geïnteresseerd zijn bij het handhaven van „dit dwaze symbool van hun vergane glorie". Op het platform waren levensgrote afbeeldingen van president Soekarno met in rode letters de woorden „de grote leider van het anti-kolonialis- me" aangebracht. Op de bijeenkomst werd een resolu tie aangenomen waarin wordt ge zegd: „Wü, inwoners van Singapore, die nog steeds worden overheerst, verklaren plechtig een onverbidde lijke strijd te voeren tegen het kolo niale bewind, in welke vorm dit ons ook wordt opgelegd". Een Indonesische invasie op Ned. Nieuw-Guinea zal een uitermate ge vaarlijke aangelegenheid zyn van wege de onbegaanbare oerwouden,de moerassige kusten en de goedgekozen stellingen der Nederlandse strijd krachten daar, zo menen waarnemers in Djakarta. Zij zün het er echter wel over eens dat president Soekarno door aan- sprark te maken op het gebied als deel 7an Indonesië de „doodernstige" wens van het Indonesische volk tot uiting heeft gebracht, aldus U.P.I. Maar de meeste waarnemers zijn geneigd het spervuur van Indonesi sche dreigementen om het gebied met HERDACHT ZILVEREN HUWELIJK IN LECH Het Koninklijk gezin heeft gisteren te Lech in de Oostenrijkse provincie Vorarlberg strikt in besloten kring het 25-jarig huwelijksfeest van Ko ningin Juliana en Prins Bernhard gevierd. Het Koninklijk paar had verzocht geen feestelijkheden te or ganiseren, aan welke wens gevolg is gegeven. Alleen de familie Moosbru- ger, eigenaresse van het hotel, heeft een boeket bloemen aangeboden. De dag is op de gewone wijze door gebracht. 's Avonds dineerde het Ko ninklijk gezin in een gereserveerd vertrek, de „Bauernstube", bij kaars licht. Daarna werd een rit per arre- slee in de omgeving gemaakt. Dr. Bruins Slot: „Uitzichtloos" (Van onze correspondent) In de zaterdagmiddag in Goes ge houden vergadering van de AR. Sta- tencentrale Goes heeft de voorzitter van de Tweede Kamerfractie der AR- partij. dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, die het standpunt van fractie en par tij t.a.v. Nieuw-Guinea toelichtte, ver klaard dat zowel hij als de voorzitter van het Centraal Comité, dr. W. P. Berghuis, enkele maanden geleden zijn benaderd met de vraag of zij voelden voor contact met leiding gevende figuren in Indonesië, o.a. met de minister van Defensie, Nasoetion. De AR.P. heeft toen een „open" ge sprek met Indonesië voorgesteld. De regering voelde daar echter niet voor, aldus de heer Bruins Slot. Hij merkte bovendien op dat uit relaties met zendingskringen in In donesië de indruk was verkregen dat een gesprek mogelijk zou zijn. De heer Bruins Slot zei dat Ne derland geen oorlog over Nieuw-Gui nea kan voeren met Indonesië. Het Nederlandse volk voelt daar niet voor en de regering evenmin. Bovendien zouden wy een dergelijke oorlog toch verliezen. Het vergieten van bloed zou betekenen dat er bloed van de Pa poea's vloeit en dat zou bijzonder te betreuren zijn. De huidige politieke ontwikkeling t.a.v. Indonesië noemde spreker „verschrikkelijk uitzichtloos". De heer Bruins Slot meent dat men thans niet mag beweren dat er met Soekarno niet valt te praten. Dat moet namelijk nog blyken. Soekarno wordt een dictator genoemd, doch men moet niet vergeten dat er in In donesië allerlei groepen zijn, die pres sie kunnen uitoefenen op de presi dent. Het is niet onmogelijk dat Soe karno dan toch besluit tot het aan vaarden van het Nederlandse voor stel. Tenslotte zei de heer Bruins Slot dat de christenen in Nederland er geen vrede mee mogen hebben in conflict te leven met de volkeren van Indonesië, onder wie ook vele chris tenen worden gevonden. geweld „te bevrijden" voornamelijk te beschouwen als een psychologische oorlogvoering. Zij wijzen erop dat Soekarno in zijn redevoeringen van de laatste tijd het volk tot geduld maant. „Dit zou erop kunnen wijzen, aldus de waarnemers, „dat er nog geen definitief besluit is genomen omtrent de middelen om westelijk Nieuw-Guinea in bezit te krijgen". Ongetwijfeld beschikt Indonesië over het vermogen om „West-Irian" met geweld te veroveren, maar het zal geen gemakkelijke militaire over winning worden. Bij een invasie van westelijk Nieuw-Guinea door de In donesiërs zouden de verliezen van de aanvallers door de gevaren van het oorlogvoeren in onbegaanbare gebie den even groot zijn als de verliezen toegebracht door de Nederlandse ka nonnen. TALRIJKE INENTINGEN IN HOLLANDIA Bij de polikliniek in Hollandia heerste zaterdagochtend een enorme drukte toen velen zich uit voorzorg lieten inenten voor het geval dat een plotseling vertrek noodzakelijk zou worden. Dit werd niet gestimuleerd door het gouvernement, dat op het ogenblik geen enkele aanwijzing voor evacuatie ziet. Onder leiding van districtsbestuur der D. Nederveen, werd dezer dagen een bespreking van de Chr. Bedrijfs- bond voor de Metaalnijverheid en Elektrotèchnische Industrie C.M.B. in het zaaltje van de Chr. Geref. Kerk te Rijnsburg gehouden. Het doel van deze bijeenkomst, waar by ook de da gelijkse bestuursleden van de afde ling Leiden en Katwijk van genoem de bond aanwezig waren, was om de mogelijkheid te onderzoeken van de oprichting van een zelfstandige af deling van de C.M.B. Na bespreking werd tot oprichting besloten. Leden woonachtig in Ryns- burg, Valkenburg (Z.-H.) en de z.g. Indische Buurt uit Oegstgeest zullen deel kunnen uitmaken van de af deling. In het voorlopige bestuur werden gekozen de heren G. v. d. Haak, J. de Mooij, P. Glasbergen en J. Riet bergen uit Rijnsburg, C. Haasbeek en A. Jansen uit Valkenburg en P. de Wilde uit Oegstgeest. Mede in ver band met enige technische moeilijk heden werd besloten op 1 maart te starten. Groslijst P.v.d.A. C. J. Piena lijsttrekker Nu de heer J. C. van Schaik zich niet meer voor 'een kandidatuur bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen beschikbaar stelt, zal de heer C. J. Piena, fractievoorzitter van de P.v.d.A. in de raad. bij de komende verkiezin gen als lijsttrekker optreden. Met de heer Van Schaik, keren ook de heer A. J. Jongeleen en mej. A. C. Bekker met september niet in de raad terug. De thans door de afdeling Leiden van de P.v.d.A. samengestelde gros- I lijst ziet er als volgt uit: 1. C. J. Piena, 2. J. Winsemius, 3. mej. A. J. van Nienes, 4. H. Zunder- man, 5. M. Sommeling, 6. W. G. den Dubbelden, 7. S. Sannes, 8. S. J. Roorda, 9. mevr. G. A. Spierenburg- Beekhuizen, 10. M. L. Kuyt, 11. J. van Baaren, 1?. M. van Aken, 13. F. L. Molle, 14. P. Fakkel, 15. A. Versnel, 16. J. a. v. d. Horst, 17. a. Th. Bo ting, 18. mevr. J. Ligtvoet-Hofstra, 19. P. Hemerik, 20. mevr. H. de Kruis- Wagemaker, 21. A. J. Frèrejean, 22. mevr. A. den Besten-Verkaik, 23. D. van Rijn, 24. P. J. Planjer, 25. mevr. S. C. Wyrdeman-Quaadgras, 26. A. Galjaard, 27. J. H. Minke. Zoals bekend bezet de P.v.d.A. thans veertien van de 37 zetels in de raad. Indien hierin geen wijziging zou komen, zullen de heren J. v. Baa ren, F. l Molle en M. L. Kuyt voor het eerst deel uitmaken van de raad. „De MU-TO-CA's" Het nog jonge, doch reeds.populai- re Leidse muziek-, toneel- en caba retgezelschap „De MU-TO-CA'S" heeft zaterdag in de tot de laatste plaats bezette verenigingszaal in de Maria Gijzensteeg (Haarlemmer straat) voor zijn talrijke donateurs en begunstigers een geslaagde contact en propaganda-avond gegeven. Onder het motto „Lach en vergeet uw zorgen" werd door het uit 25 leden bestaande gezelschap onder lei ding en regie van Hans Kalthoff een muziek- toneel- en cabaretpro gramma opgevoerd, waarbij de ver bindende tekst en de conference op zeer geestige wijze werden verzorgd door de jonge conferencier Daan Sloos. Naast de uitstekende presta ties, die werden geleverd door o.m. de acrobatengroep „La-Witoja's", de clowns „The Collins", de accordeo- niste Rina Scholten, de „Cubaanse" zangeres Francina Maashant. mevr. R Brussee (declamatie) en vo caal-kwartet o,l,v. Kees Oudshoorn en de toneelgroep in een één-akter, vormde het optreden van „The Mu sic Boys" o.l.v. de 15-jarige Frans Kalthoff een attractie op zichzelf. De vijf ledeti van dit muzikale groep je (12, 13 en 15 jaar oud) ontpopte zich reeds als ware virtuozen op de trompet, klarinet, saxofoon en het slagwerk. Na dit zeer geslaagde pro gramma volgde een gezellig samen zijn met een dansje op de klanken van het MUTOCA-dansorkest-. Vechtersbaas aangehouden De politie heeft zaterdagnacht een 29-jarige plaatwerker uit Leiden aangehouden, die ervan verdacht wordt drie stadgenoten ernstig mis handeld te hebben. Een van zyn slachtoffers, een 29-jarige chauffeur moest met, bloedende wonden en een hersenschudding in het Academisch Ziekenhuis opgenomen worden. Het gevecht had plaats op de Uiterste gracht. Een 34-jarige textielarbeider en een 27-jarige terrazzowerker weir- den by het gevecht licht gewond. Zaterdag werd in Leiden een hoge N.A.T.U.-onderscheiding uitgereikt: de zilveren Rederykersspeld. De Nederlandsche Amateur Toneel Unie heeft deze onderscheiding, die slechts bij hoge uitzondering wordt uitgereikt, ingesteld om daarmee diegenen te eren, die zich op bijzondere wijze hebben inge spannen voor het amateurtoneel. Zaterdagavond kon de heer J. C. Bartelsman, in zijn functie van voor zitter van de afdeling Leiden van de NATU, de speld uitreiken aan de heer H. A. Kres, lid van de christe lijke toneelgroep „De Timdelerclub", als ei-kenning vcor zijn baanbrekend werk op het terrein van het chris telijk amateurtoneel. In een sympathieke toespraak be lichtte de heer Bartelsman de vele verdiensten van de heer Kres. Vooral in de beginperiode van de Timdeler club stuitten de jonge amateur-to neelspelers nogal eens op weerstan den in eigen kring. Dankzij het vol houden van mensen als Herman Kres kan nu met voldoening worden ge- De heer J. C. Bartelsman (rechts) speldt de zilveren Rede rijkersspeld op. (Foto LD/Holvast) constateerd, dat het christelijk ama teurtoneel in het algemeen en de Leidse Timdelerclub in het bijzonder, bezig zijn een eigen plaats in de ge meenschap te verwerven. Het is voor de tweede maal, dat deze onderscheiding in Leiden werd uitgereikt. De heer B. Hageman van de Kon. Vereniging „Litteris Sacrum" was de eerste Leidenaar die de zil veren Rederykersspeld ontving. Aan de vooravond van hun

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3