K.W. 167 „MicliieP gleed tussen de ijsschotsen in de Oude Rijn Pilmansdiool AGENDA PASSAP Misgreep MET EEN ENKEL WOORD DE GOEDE RISKANT LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 8 JANUARI 1962 DEZER dagen is de Sowjet- russische ambassadeur in Washington, Michael Men- sjikow, met de ..Queen Elizabeth" uit New York vertrokken om te worden vervangen door Dobrinin, totnutoe chef van de Amerikaan se afdeling van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou. Vier jaar heeft Mensjikow zijn land in de Amerikaanse hoofd stad gediend en ofschoon hij be kend stond als een zeer innemend man waardoor hij zich zelfs de bijnaam van „glimlachende Mike" had verworven was hij toch een nauwgezet dienaar van het rode regime. Drie weken geleden nog hield hij een onverzoenlijke rede voor de National Press Club in Washington, waarin vooral de Westelijke politiek inzake Berlijn, het ontgelden moest. Wanneer de nieuwe man dus beschreven wordt als iemand met een sprankelend gevoel voor humor, dan zegt dat bijzonder weinig over zijn toe komstige bijdrage tot de zo nood zakelijke verbetering van de be trekkingen tussen Witte Huis en Kremlin. Toch onderscheidt hij zich op enige punten gunstig van zijn voorganger. Hij is jonger (42) en derhalve misschien wat soepeler dan Mensjikow (59) en voorts kent hij Washington uit het verleden: van 1952 tot 1954 was hij ambassaderaad in de Amerikaanse hoofdstad en van 1955 tot 1957 Russisch afgevaar digde bij de Verenigde Naties in New York. Bovendien behoort hij tot de categorie van beroepsdiplo maten, die hoe langer hoe meer de plaatsen gaan overnemen van de partijfunctionarissen, die voor heen werden uitverkoren om de Sowj et-Unie buiten de grenzen te vertegenwoordigen. En tenslotte, voor wie de „nomen" een „omen" is (de naam een voorteken): het Russische woord „dobri" betekent „goed" en „Dobrinin" komt dus wel in de buurt VAn „de goede". In elk geval was „Mensjikow" ook niet alles: dat betekende zoveel als „minder" en inderdaad kun nen de relaties tussen Washing ton en Moskou niet zo heel veel minder worden. We hopen dus maar op „de goede" NIET alleen van buiten de grenzen is Portugal het doelwit van aanvallen in woord en daad (Angola in de V.N. en de enclaves in India)ook bin nenslands zijn er spanningen. Men herinnert zich kapitein Gal- vao, die het vorig jaar de „Santa Maria" wist te veroveren. En nü, op de eerste dag van het nieuwe jaar, rommelde het in de garni zoensstad Beja, waar kapitein Gomes aan het hoofd van enige tientallen rebellen een aanval deed op de kazerne. Deze Gomes (hij bevindt zich op het ogenblik ernstig gewond in een ziekenhuis) is intussen geen onbekende voor de regering-Salazar in Lissabon, waar men hem kent als een van de leiders van de oppositie. Tot de arrestanten behoren verder een voormalige leider van de r.-k. jeugdbeweging, Manuel Serra, en een geestelijke uit de hoofdstad, pater Pio, die Serra hulp zou heb ben verleend. Men treft Salazars tegenstanders dus aan op de lin kervleugels van zowel politieke als godsdienstige organisaties. Het is wel betreurenswaardig, dat die andersdenkenden geen gelegen heid hebben hun stem te laten horen en dan ten einde raad tot huzarenstukjes k la Galvao en Gomes besluiten. Over die bij voorbaat tot mislukking gedoem de donquichotterie kan men zijn schouders ophalen, maar dat is toch wel erg kortzichtig. Zij wijst immers op een toestand van ver twijfeling, welke in een gezonde staat niet voorkomt. En boven dien is ze, juist omdat ze is ge richt tegen het bewind, dat geen normale democratische verhou dingen kent en duldt, hoogst be denkelijk. Het ontbreken van een uitlaatklep verhindert, dat Sala zars tegenstanders zich behoorlijk kunnen organiseren, waardoor de leiding niet in handen komt van de besten, maar van avonturiers. En Cuba heeft bewezen, dat er dan lieden een rol gaan spelen, die gesteund worden door en hun instructies krijgen van het groot ste ondermijningscentrum ter we reld, het Kremlin in Moskou. Salazar mag dan zeggen, dat hij niet gelóóft in democratie, maar daarmede speelt hij een gevaar lijk spel. Gevaarlijk voor zijn eigen regime, gevaarlijk voor zijn land en, het allerergste, gevaar lijk voor zijn bondgenoten. Kennedy leest donderdag „state of the union" voor President Kennedy zal donderdag op een verenigde zitting van het Huis van Afgevaardigden en de Senaat de jaarlijkse boodschap over de stand van zaken in de V.S. („State of the union") voorlezen. De boodschap, de enige die de president persoonlijk voor het Con gres zal voorlezen, zal om 18.30 uur Ned. tijd door r adio en televisie wor den uitgezonden. De andere boodschappen over de begroting, het landbouwprogram en andere onderwerpen zullen in de loop van deze maand aan het Con gres, dat zijn werk 10 januari hervat, worden toegezonden. Vrijdagmiddag is met goed gevolg van de helling van de scheepsbouwwerf ,,De Indus trie" van D. en Joh. Boot N.V. te Alphen aan den Rijn te water gelaten de motortreiler K.W. 167 „Michiel", welk schip voor rekening van de Rederij en Handelsmaatschappij M. Parle- vliet te Katwijk aan Zee wordt afgebouwd. Nieuwe zend- en ontvanginstallatie te Seheveningen In het seinhuis aan de Scheve- nmgse havenmond is een nieuwe zend- en ontvanginstallatie ge plaatst. Het betreft een zg zeer hoge frequentie -apparatuur, die gebruikt kan worden voor het havenverkeer (mededelingen aan buitengaats lig gende schepen betreffende diepte van de haven, ligplaats, reddingsboot, weersgesteldheid enz.) en voor assis tentie van de radar bij het ..binnen- praten" van schepen. De nieuwe ap paratuur kan op den duur Radio Seheveningen van werkzaamheden ontlasten. Maandag 15 januari zal mr. R. M. v. Reenen. wethouder v. Economische Zaken van Den Haag, deze belang rijke aanwinst voor Seheveningen officieel in gebruik stellen. BREIMACHINES VLASVELD Doezastraat 20 Lelden, tel. 21300 De doopplechtigheid werd van een speciaal daartoe gebouwd podium verricht, door de echtgenote van de stichter van het bedrijf, mevrouw M. Parlevliet-Bakker. Met het uitspre ken van de wens voor een behouden vaart en goeie vangsten sloeg zij de champagnefles met een harde slag tegen de boeg van het schip aan stukken, waarna de „Miohiel" spoe dig daarop met een harde slag tussen de ijsschotsen in de Oude Rijn te recht kwam. Een bijzonderheid van dit schip Is, dat het de eerste moderne vleet- jaloezieën bij de vakman Off. dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 bij de Doezastraat TELEFOON 21375 LEIDSE MARKIEZENFABRIEK treiler is die na de oorlog werd ge bouwd. Voor met de bouw werd be gonnen zijn eerst uitvoerige tank en sleepproeven genomen in het scheepsbouwkundig-proefstation te Wageningen. Dat geschiedde in sa menwerking met het Produktiviteits- centrum Nederland. Het schip wordt uitgerust met zeer modern^ peil- en meetinstrumenten. Het voorroer is vervangen door een straalbuispropeller. die vanuit de stuurhut bediend kan worden. Er ls aan boord plaats voor 600 Hollandse of Schotse tonnen en de treiler heeft een accommodatie voor 16 bemanningsleden. Het schip heeft ean lengte van 34,25 meter, een breedte van 6.85 meter en de holte is 3.65 meter. Er zal een 400 pk Bolnes motor in worden geplaatst van het V type. In visserükringen ziet men met be langstelling d<e resultaten van dit schip tegemoet. De heer Boot verze kerde dat de verwachtingen zeer hoog gespannen zün. (Foto Leidsch Dagblad) (Van onze t.v.-medewerker). Na een tamelijk zwaartillende ru briek ..Attentie" toonde de N.C.R.V. ons inziens nogal misplaatste moed om de grenzeloze flauwiteit ..Drankje voor Toto" op te voeren. We hadden het manuscript gelezen en ons daai- bi.i afgevraagd, wat Kitty Janssen en Tón van Duynhoven ertoe bewogen mocht hebben rollen hierin te ac cepteren. Het is ons ook gisteren niet duidelijk geworden. Dat hier vak mensen aan bod waren, kon zelfs en kind zien. maar het geheel veel te kinderlijk, zweefde ergens tussen klucht en kolder. Dat is nog tot daaraan toe. maar het miste geest. Gebrek aan esiprit bij een Frans toneelschrijver in het lichte genre is toch wel haast het kwalijk ste verwijt, dat te bedenken is. Hij verdient het en dus moet het dan maar. Het geheel was een misgreep zonder meer en dus ook zonder gel dig excuus. De koorzang tot slot toonde ons het gebruik van Braillesohrift door een uitvoerend kunstenares. Het gaf een bijzonder accent aan het wat plechtstatig geheel. BINNENLAND Op 15 Januari zullen op uitnodi ging van de Nederlandse regering twee afgevaardigden van de werknemers organisaties ln Nleuw-Gulnea naar Nederland vertrekken. De algemene r.-k. ambtenaren vereniging (ARKA) en het Chr. Werknemersverbond in Nieuw-Guinea (C W.N.G.) hebben als afgevaardigden aangewezen mr. J. H. G. Boekraad, voorzitter van de ARKA, en mr. L. O. A. Moll, vice-voorzitter van het C.W.N.G. Het ligt ln de be doeling ln Nederland van gedachten te wisselen over personeelsaangelegen heden. ln het bijzonder over de begin selen die aan de wet op het bijstands korps ten grondslag liggen. Gisteravond ls brand uitgebroken ln de stallen welke behoren bij een boerderij gelegen aan de Sillenhoek ln Nederweert. Deze boerderij ls eigen dom van de heer Van der Schoor. De stallen zijn geheel uitgebrand. In de vlammen zijn omgekomen een paard, vijf koelen en acht zeugen. De 6Chade wordt geschat op min stens f 50.000. Het woongedeelte van de boerderij bleef behouden. De brand weer van Nederweert ls ongeveer een uur bezig geweest met de nablussings- werkzaamheden. De vermoedelijke oor zaak van de brand ls waarschijnlijk het gebruiken van een provisorisch aange legde elektrlclteltsleiding. Op de Zuiderzeestraatweg onder Hoevelaken ls gistermiddag een 60- Jarige krantebezorger om het leven gekomen door een verkeersongeluk. Toen hij op zijn bromfiets schuin de straatweg overstak werd hij gegrepen door een personenauto. De man over leed ter plaatse. De ruim 30-Jarige mevr. A. Klaas- sen-Smook te Emmen ls gisteravond door gasvergiftiging ln haar woning om het leven gekomen. Het 11-Jarlge dochtertje werd bewusteloos bij haar moeder aangetroffen, zij werd door de brandweer met zuurstofapparatuur bijgebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeval ls nog een onderzoek gaande. Toen een lasser zijn lasvlam aan stak deed zich gistermiddag ln een van de tanks op het terrein van de N.V. Chemische Industrie Uithoorn (Cindu) aan de Amsteldijk ln Uithoorn een explosie voor. waardoor de olie. waarmede deze tank ten dele ge vuld was, in brand geraakte. De brand ging met een zware rookontwikkeling gepaard, die tot ver ln de omtrek zichtbaar was. Door de explosie sprong het dak van de tank. Het vuur wera bestreden door de bedrijfsbrandweer ln samenwerking met de brandweer van Uithoorn. Twee arbeiders werden licht gewond. Een verstuikte zijn enkel, de ander liep een snijwond aan zijn hoofd op. De omvang der schade is nog niet bekend. De verzekering dekt de schade. Een onderzoek wordt ingesteld. spaarbank f 954 miljoen ingelegd f786 miljoen opgenomen. Het spaar- verschil bedroeg dus f 168 miljoen. Te zamen met de bijgeschreven rente ad. f 82 miljoen steeg hierdoor het lnleg- gerstegoed tot f 2.896 miljoen. Het maandelijks ingelegde bedrag vertoon de het gehele Jaar een dalende ten dens. terwijl het maandelijkse opge nomen bedrag geleidelijk steeg. Een verdere toeneming van de opgenomen bedragen werd gedurende de tweede helft van het Jaar afgeremd door het instellen van een beleggingsrekenlng. BUITENLAND Awintore Fanfanl, premier van Italië en zijn minister van Buiten landse Zaken, Antonio Segni, zullen maandag 8 Januari en officieel bezoek aan Marokko brengen, zo is gisteren in Rabat bekendgemaakt. Gedurende het drie dagen durende bezoek zullen belde regeringsfunctionarissen worden vergezeld van een uit tien leden be staand gevolg. Het Warschause dagblad „Kurler Polski" heeft gisteren in zeer voor zichtige bewoordingen gemeld dat dezer dagen een bomaanslag ls ge pleegd in een hotel ln de Poolse stad Bialystok, waarbij talrijke mensen wer den gewond. De dader is volgens het blad reeds een uur na de aanslag ge arresteerd. De staatscourant van de Rhode- sische Federatie meldt, dat er een commissie van drie man in het leven ls geroepen, die een onderzoek moet instellen naar de vliegramp waarbij Dag Hammarskjöld om het leven kwam Voorzitter van de commissie ls de pre sident van het hooggerechtshof van de Federatie. Sir John Clayden. Het on derzoek zal openbaar zijn. De toestand in de door overstro mingen getroffen gebieden ln Portu gal verbetert snel. De waterstand ln de rivier de Douro ls stroomopwaarts van Oporto aanzienlijk gedaald. In Oporto is echter nog wel gebrek aan drink water doordat de reservoirs van de stad door de rivier zijn overstroomd. Men heeft maatregelen genomen om een epidemie te voorkomen. Hedenochtend vroeg ls ln Rijs- sel een kneedbom ontploft voor het gebouw van de communistische partij. Het projectiel veroorzaakte aanzlen- ïyke schade aan de gevel. Vele ruiten van naburige hulzen sneuvelden. De 57-Jarige Amerikaanse zanger- flmacteur Bing Crosby, die gisteren een niersteenoperatie heeft ondergaan, maakt het goed. Zijn vrouw, de actrice Kathy Grant, verklaarde, dat Crosby, voordat hij met spoed naar een zieken huis werd overgebracht, op een feest je was, waar hlf bijna de gehele avond de „twist" had gedanst Volgens het weekblad "The Rich- lands Press" zal Oliver Powers ln april een bezoek brengen aan zyn zoon Gary Francis Powers, de piloot van het U2' vliegtuig, die in de Sowjet-Unle ge vangen zit. Oliver Powers had ver klaard, dat hij alleen met zijn zoon wil praten en zien of hij het goed maakt. Hij verwachtte niet, dat Gary spoedig vrijgelaten zal worden. Het blad weet verder te melden, dat vader Powers met een advocaat naar de Sow jet-Unle zal gaan. zyn vrouw zou niet meegaan om gezondheidsredenen. Het Westduitse Bondskabinet heeft de Bondskanselier ter gelegen heid van zijn 86ste verjaardag een ba rokke stenen bank ten geschenke ge geven. Er werd bij gezegd dat dit niet moest worden opgevat als een bedekte aansporing tot Adenauer om op non- actief te gaan! De Japanse kroonprins Akihlto en zijn echtgenote zullen op 22 januari uit Tokio vertrekken voor een officieel bezoek van drie weken aan Pakistan Indonesië en de Philllppijnen. De Sowjet-Unle heeft de directe telexlijn van Reuter verbroken. Deze lijn werd gebruikt om het Sowjetrus' sische nieuws uit Moskou over te sei nen. De lijn was drie maanden ge leden op 16 oktober, in gebruik ge steld. Zij vormde een rechtstreekse ver binding met het nieuwsbureau in Lon den, via Helsinki en Scandinavië. Het Sowjetrussische ministerie van verbin dingen heeft meegedeeld dat het zich verplicht zag de lijn te verbreken „om dat de Sowjet-Unie de lijn zelf nodig heeft"! In een gevangenis bij Nairobi (Kenia) zijn vijf negers opgehangen wegens moord op twee blanke vrou wen. De moorden zijn in mei gepleegd. Later zullen nog twee negers in ver band met een van de moorden terecht gesteld worden. In Beiroet (Linanon) is officieel meegedeeld, dat drie leden van de ver boden Natlonalistisch-sociale partij, die aansprakelijk wordt gesteld voor de mislukte staatsgreep ln Libanon van het afgelopen weekeinde, tijdens een poging tot ontsnapping zijn gedood. Een aanbod van het Amerikaanse dagblad Chicago Tribune aan het Sow jetrussische blad Izwesta om een re dacteur van beide bladen op elkanders redactie te laten werken, heeft by het Russische blad geen gunstig onthaal gevonden. Naar verluidt zou een van de voornaamste bezwaren van de Izwesta zijn dat de Chicago Tribune, ln tegenstelling tot de Izwesta, geen groot nationaal dagblad ls!! Zondag zal ln een wijkgebouw van de Evangelische gemeente in Ham burg voor de eerste maal ln West- Duitsland een kerkdienst worden op geluisterd door Jazz-muziek. De me thode ls een navolging van soortgelijke diensten in Rotterdam. De Rotterdam se gemeente heeft de muziek voor de dienst ln Hamburg verstrekt. K.L.M. vliegt naar Perzië „De KLM en de Perzische lucht vaartmaatschappij PAS (Persian Air Services» hebben een charterovereen komst gesloten welke Inhoudt, dat de PAS van 10 januari af eenmaal per week de dienst TeheranAmsterdam zal uitvoeren met een van de KLM gecharterd vliegtuig", zo deelt de KLM mee. Dez? dienst, die wordt gevlogen met de Electra II leidt via Parijs, Genève en Istanbul. De bemanning bestaat uit KLM- personeel met een Perzische stewar dess. Het vliegtuig zal de kleuren en benaming van de PAS dTagen. Deze overeenkomst loopt tot 31 maart 1962. De bestaande KLM- diensten naar Perzië (driemaal per week per Electra II en eenmaal per DC 8) blijven ongewijzigd. Vijfde Hofstadbloem Er wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen voor de jubileum van 19 tot en met 29 april in het eveneens jubilerende Houtrust in Den Haag wordt gehouden. Op de tentoonstelling in Houtrust zullen alle in die periode bloeiende snijbloe men. potplanten en bollen, in bloei getrokken heesters en tropische ge wassen te zien zyn. De grootste inzending wordt ver zorgd door de kring bloemveilingen van de vereniging „De Nederlandse Bloemisterij", die het complete as sortiment snijbloemen in Houtrust zal exposeren. Het Centraal Bloem bollencomité komt met bolbloemen, de afdeling voorlichting van de Ne derlandse Bloemisten met een grote modeltuin, Boskoop met sierheesters en koniferen en .tientallen handels kwekers zullen aanwezig zijn met de meest uiteenlopende soorten bloemen en planten. Een grote Belgische inzending zal speciaal de nadruk leggen op azalea's en groene planten. Ëen belangrijke inzending wordt verwacht in de sec tor bloemsierkuns1, die voor het pu bliek ook praktische voorlichting in houdt. Advertentie PLANTSOEN 65 - TEL. 26558-k 1710 TYPEN STENO in 4 talen DUITS - ENGELS FRANS - NEDERLANDS MIDDENST. OPL. ZATERDAG Wassenaar Café Van der Zalm. Contactavond Wassenaarse Red dingsbrigade. 8 uur nam. ZONDAG Hooigracht 84: Nieuwjaarsbijeen komst Humanistisch Verbond. 3 uur nam. Prediker: Stichting Volle Evangelie- zending. Evangelist J. Zellstra. 10 uur voorm. Station N S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Schevenlng- se strand. 10.19 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leldse Ama teur Fotografenver. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing L Foucher over het Romeinse mozaïek te Hadrumète ln de 3de eeuw. 8 uur nam. Oegstgeest Pauluskerk Spr. prof. dr. H. Berkhof over New Delhi. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jeho vah's Getuigen. 7.25 uur nam. Prediker: Stichting Volle Evang. Zen ding. Spr. evangelist J. Maasbach. 8 u. nam. Volkshuis: Voorlichtingsavond vak opleiding voor ongeschoolden. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur nam. Schouwburg K. en O. Hoofdstad- operette „Das Dreimadlerhaus". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Ver. voor Pedago giek. Jules de Corte en Henrl Knap. 8 uur nam. Oegstgeest Gemeentehuls: Vergadering gemeenteraad. 7.30 uur nam. Voorschoten (Cultureel Centrum)Verg. Humanistisch Ver bond. Spr. dr. D. H. Prins. 8 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Gespreksavond Baha'i Wereldgeloof. 8.15 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Schouwburg: K. en O. Hoofdstad- operette „Das Drelmëdlerhaus". 8 uur nam. StadsgehoorzaalConcert Leldsche Kunstkring voor Allen. Soliste Hans Richter - Haaser. 8 uur nam. De Kleine Burcht: Uitslag tuinwed- stryd „Onze Tuin". 8 uur nam. Doelenkazerne: Ver. Ex-politieke ge vangenen uit de bezettingsjaren. Spreekster lr. T. de Boer over „De ge schiedenis van het glas". 8 uur nam. Oosterkerkstraat 11: Leldsche Onder wijsinstellingen. Spr. dr. Ph. J. Win- demuller over „Radio-activiteit gezien uit het Gezondheidsoogpunt". 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jeugdcon- cert Mij. voor Toonkunst. Wiener so listen. 2.30 uur nam. Stadszaal grote zaal2de concert MIJ. voor Toonkunst Wiener Solisten. 8 uur nam. Wykgebouw Hoflaan: Kath. Vrou wenbeweging St.-Antonlusparochle. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academie (trappenhuis): Tentoon stelling werk van Jan Schlechter onder auspiciën van L.A.K. (geopend tot 15 Januari) Boerhaavezalen (Caeclliastr.)Ten toonstelling Fotogroep „Rupture". 2- 5 en 8-10 uur n.m. (tot 13 Jan.). De Lakenhal. Tentoonstelling 80 jaar tram. Werkdagen 10-4 uur, zon dags 1-4 uur (t.e.m. 18 januari). Lakenhal: Tentoonstelling „Jonge kunst uit Amsterdam" (tot 21 Jan.). Werkd. 10-4 uur; 's zondags 1-4 uur n.m. VOOR HEDENAVOND KRO. 18.00 Kunstkron. 18.30 Lichte muz. 18 50 U bent toch ook van de partij?, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wedstr. 19 45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Radiofilharm. ork. 20.40 Gram. 20.50 En nu mijn geval, vragenbeantw. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Licht progr 22.20 22.25 Boekbesor. 22.30 Nws. 22.40 Wij lulden de zondag in. 23.00 Meesterwerken van de religieuze muziek, muzikale lezing. 23.5524.00 Nieuws. Hilversum II (298 m.). VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Dansmaiz. 19.00 Arttetieke Staalkaart. VPRO; 19.30 Bijbelse mi niaturen. lezing. 19.45 Blaa9kwartet. 19.55 Deze week. praatje. VARA.: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Dans muz. 21.50 Soc. comm. 22.05 Cabaret. 22 30 Nws. 22.40 De zwarte diamant, hoorsp. 23.10 Zlgeunerork. en soliste. 23.40 Gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA.: 15.00 Het komt in de bus: film. 16.20 TV-film. 16.45 Balletfllm. 17.00—17.30 V. d. kind. 19.30 ProgT. over eventuele toekomstige tophits v. d. Nederl. platenmarkt. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Ge var. progr. 21.20 TV-film. 21.45 Quiz. 22.3522.40 Achter het nieuws. VOOR ZONDAG 7 JANUARI Hilversum I, 402 in. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 In leiding hoogmis. 8.30 Plechtige hoog mis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Geestelijke liederen. IKOR: 10.00 Mu ziek v. d. zondag. 10.15 Ned. herv. kerkd. 11.30 Vragenbeantw. 11.45 De Kerk in de spiegel v. d. pers. NCRV: 12.00 Gram. KRO: 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Gram. 12 35 Lichte muz. 12.55 De kerk zijt Gij, lezing. 13.00 Nws. 13.05 Gevar. progr. 13 30 V. d. jeugd. 14.00 De luister van Uw huis. klankb. 14.30 Viool en piano. 14.55 Boekbespr. 15.05 Klein koor. 15.30 Muzikale lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. Convent van Kerken: 17.00 Geref kerkd. 18.10 Cate chisatie voor de schippersjeugd. NCRV 18.30 Weihnachtsoratorium. (deel 5). 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samen zang. 19.30 Door een geopende deur in de hemel, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Testbemanning, hoorsp. (15). 20.40 Toernooi van het lichte lied. 21.05 Kampvuren langs de evenaar, le zing. 21 25 Striikkwart. 22.00 Licht progr. 22.20 22.25 Boekbespr 22.30 Nws. 22.40 In het land van de dichter, lezing (5). 23.00 Avondgebed. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.18 Trombone-kwart. 8.25 Voor het platte land. 8 35 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Kamerork. en solist. 10.30 Gevar. progr. AVRO: 12.00 Klankb.: Gij Juliana en Gij Bernhard. 12.30 Sportber. 12.32 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Progr. voor de weggebruikers. 14.00 Pianorecital. 14.30 Boekbespr. 14.40 Gram. 15.00 De eenwording van Euro pa, gespr. 15.25 Radiophilharm. ork. en solist. 16.05 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Gevar. progr. 17.30 V. d. jeugd. 17 50 Nws.. sportultsl. en sport- iourn. VPRO: 18.30 Korte Doopsgez. erkd. IKOR: 19 00 V. d. Jeugd. 19.30 De Open Deur, lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20 05 Lichte muz. 20.45 Londen en Parijs, hoorsp. (1). 21.25 Instr. kwint, en soliste. 21.45 In het voet spoor der wetenschap, klankb. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 22.55 Meded. en sportultsl. 23.00 Gram. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nws. Radio-Blnemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet, 11 uur ds. G. Toorn vliet dienst voor belangstellenden: 12.15 uur ds. A. Vos te Wassenaar: Jeugdappèldienst)2.45 uur Kinder- dlenst; 3.30 uur ds. P. N. Kruyswijk te Bloemendaal. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport in beeld. 20.30 Het jaar van JB, film montage t.g.v. het 25-jarig huwelijks feest v. H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. KRO: 20.45 School voor volwassenen, TV-spel. 21.25 Kunstmaandork. en sol. 22.05 TV-fllm. 22.30 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.20 Gram. m. comm. 13.10 Kritie ken 13.55 Weerber. 14 00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Vragenbeantw. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Ork. conc. (Om 16.15-16.35 Lezing). 17.15 Film- progr. 17.45 Gram. 18.00 V. d. Jeugd. 18.50 Lezing. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. en Journ. 19.45 Lichte muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Llefdadigheidsoproep. 21.30 Hoorspel. 22.00 Recital. 23 00 Nws. 23.10 Ge sprekken. 23.50 Epiloog. 24 00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. 12.30 Kerkdnst. 12.55 Progr. overz. 13.00 Verz. progr. 14.30 Gevar. progr. Museum voor Volkenkunde. Tentoon stelling Japanse prenten. Dag. van 9 uur vjn.5 uur n.m.; zondag van 1—5 uur njn (t/m 31 Januari) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen ln Egypte" (tot 25 februari). BIOSCOPEN Trianon: „De kanonnen van Nava- rone". 14 jaar. Dag.: 2 en 7.30 uur; zondag: 2, 5 en 8 uur. Luxor: „Van de brug af gezien." 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het oog van de duivel". 18 jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Nonnen voor het vuurpelo ton". 14 jaar. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Voor de jeugd vrijdag, zaterdag en zondag 2.30 uur „Drie jongens en een hond Lido: Eddie op leven en dood". 14 jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De mysterieuze planeet". 14 Jr. Werkd.: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Der Stern von Santa Clara. Art ra-Theater - Wassenaar Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Ge vecht ln de Rimboe". 14 Jaar. Zon dag 7 en 9.15 uur, maandag en woensdag 8 uur „Ik heb gezondigd". 14 jaar. Donderdag 8 uur „Liefde, Dollars en Chanti". 14 laar. Zondag middag en woensdagmiddag half drie „Stan Laurel en Oliver Hardy bij de luchtbescherming". A.l. Weekeindedienst der tandartsen Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend voor spoed eisende gevallenZuider-apotheek, Lammenschansweg 4. tel. 23553. De Oegstgeester Apotheek. Wllhel- minapark 8. tel. 26274 is 's zondags geopend van. 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Jansen, tel. 31024. Van Winger den. tel. 30791, 's-Gravenzande. telef. 31919. De Jong. tel. 32877, en Masten broek. tel. 25046. Te Oegstgeest dokter Reterlnk. tel. 20394. BU geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 82222. 15.00 Gevar. progr. 15.30 Hoorsp. 16.00 Filmprogr. 17.00 Gevar. muz. 18.00 Ge var. progr. 19.00 Popul. progr. 19.30 Ge var. progr. 20.30 Nws. 20.35 Gevar. muz. 21.30 Godsd. samenzang. 22.00 Vragenbeantw. 22.30 Gilbert and Sul livan. 23.15 Gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0.50 Meditatie. 0.55- 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.10 Ope- rafragm. 14 45 Kamermuz. 15.30 Gram. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork., koor en sol. 19.00 Nws. 20.00 Die Szardasfürstin, operette. 21.45 Nws. 22.15 Gram. 23 00 Dansmuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Ork. conc. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.40 Hoorsp. 15.50 Le Roi l'a dit. opera. 17.45 Ork. conc. 19.35 Lichte muz. 20.00 Kamermuz. 21.00 Hoorsp. 22.45 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 ni. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Vlaamse muz. 12.30 V. d. landb. 12.35 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera en belcantoconc. 15.30 Sportuit slagen. 17.50 Lichte muz. 18.00 Piano duo. 18.30 Godsd. ultz. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 in.: 13.00 Nws. 14.00 Verz.-progr. 16.30 Verz. progr. (verv.). 17.00 Nws. 17.45 Ork. conc. 18.55 Gram. 19.30 Nws 22.15 Gram. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 8 JANUARI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.20 Sportuitsl. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Ra diokrant. 8.35 Gram. 8.45 Idem. 9.00 V. d zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vr. 10.10 Gram. 10.20 Theologische ether leergang. 11.05 Gram. 12.00 Volksmuz. met comm. 12.25 Voor boer en tuin der. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gevar. progr. (herh.) 15.30 Lichte muz. 16.00 Bijbel- overdenking. 16.30 Weihnachtsorato rium. (deel 6). 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Surina- mers in Nederland, door mr. J. A. J. van Gorkom. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Gram. 20.00 Lichte muz. 20.20 Grote verwachtingen, hoor spel (I). 21.30 Zang en plano. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muz. lezing. 23 35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7 20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Van de voorpagina, praatje. 8.40 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Te waar om mooi te zijn. over denking. VARA: 10.20 Zestig minuten voor boven de zestig. 11.20 Literaire gram. 11.35 Sopr. en piano. 12.00 Zi- geunerork. en soliste. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Hammond orgel en saxofoon. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Altviool en plano. 14.30 V. d. jeugd. 15.15 Gram. 15.25 Dansmuz. 16.00 Oude liedjes. 16.15 Mu- ziek-revue. 16.55 Streekuitz. 17.15 Gram. 17.50 Mil. comm. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Hammondorgel en mond- accordeon. 18.55 Openbaar kunstbezit. 19 00 Parlem. overz. 19.15 Regerings uitz.: Willem O. Duys presenteert: De Radiozilvervloot 1962. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Hobby-quiz. 21.25 Gevar. muz. 21.55 Marimba. 22.30 Nws. 22.40 Radiophilh.- ork. en solist. 23.15 Discussie tussen twee musici. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOF0ONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4« lijn van 18-20 uur) Georg Friedrich Handel: I: Sonate nr. 6 in e gr. t. voor viool en cembalo op. 1 nr. 15. Adagio. Alle gro. Largo. Allegro. Alfredo Campoll, viool. George Malcolm, cembalo. II: Concerto grosso op. 3 nr. 3 ln g gr. t. Largo e staccato. Allegro. Adagio. Allegro. Herman Töttcher. hobo; Helga Schon, viool; Heinz Friedrich Hartig, cembalo. Bach Orkest, Berlijn. Diri gent: Carl Gorvin. III: Concert voor orgel en orkest op. 4 nr. 4 in f gr. t. Allegro. Andante. Adagio. Allegro. Eduard Müller, orgel. Concertgroep van de Schola Cantorum Basiliensls. Dirigent: August Wenzin- ger. IV: Concerto grosso op. 6 nr. 12 in b kl. t. Largo. Allegro. Aria, Larghetto e piano. Largo. Allegro. Otto Büchner, Franz Berger, viool. Hans Melzer. cel lo; Karl Richter, cembalo. Symphonie Orkest van Bamberg. Dirigent: Fritz Lehmann. V: "The Messiah" (le deel). Jenni fer Vyvyan, sopraan; Norma Procter, alt; George Maran, tenor; Owen Bran- nigan. bas; George Malcolm, cembalo; Ralph Downes. orgel. Het Londens Philharmonisch Koor. Het Londens Philharmonisch Orkest. Dirigent: Sir Adrian Boult. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 TV-feulll. 20.45 Progr. met en over Ank van der Moer. NTS: 21.20 Documentaire film. NCRV: 21.50 Voetbal op zondag?, forum. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 ni. 12.00 Oude popul. liedjes. 12.30 Waar verhaal. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weer ber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 Klankb. 15.10 Lichte muz. 16.00 Hoor spel. 17.30 Progr. v. d. oudere luiste raars. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Kamermuz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Pianorecital. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland. BBC, Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. muz. 13.00 Gram. 13.31 Gevar. progr. 14.31 Licht progr. 14.45 V d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Dansmuz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uitsl. races. 17.34 Gram. 18.00 Dansmuz. 18.31 Ber. en gevar muz. 19.30 Nws. 19 40 Sport- nws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.31 Hoorsp. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gevar. muz. 22.00 Hoorsp. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23 40 Gevar. progr. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12 00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Gram 16.00 Ork., koor en sol. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.30 Ork. conc. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.30 Amus. muz. 23.00 Gram. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13 50 Gram. 14.25 Gram. 14.30 Hoorsp. 16 00 Ork. conc. 17.30 Gram. 18.05 Kamer muz. 19.00 Nws. 20.00 Ork. conc. 23.10 Kamermuz. 23.33 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 ni. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12 30 V. d. landb. 12.42 Gram. 12.50 Beurs ber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Ork. conc. 16.00 Beursber. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.45 Franse les. 13.00 Protest, ultz. 18.15 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 19.45 In en om de opera. 20.00 Ork. conc. In de pauze: De ze ven kunsten. 21.30 Koorzang. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Amus. ork. 22.35 Volksmuz. 22.55-23.00 Nws. 484 lil.: Nws. 13.15 Gram. 14.18 Ork. conc. 16.08 Gram. 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Hedendaagse Belgische muz. 17.45 Gram. 18.45 Gram. 19.20 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 21.25 Gram 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2