1 li niiim/////Mm de vraag groot S Hockeyteam waclit zeer zware taak in India IS Weduwe Aernout dient een aanklacht in Spertsplinters Eind januari weer terug aan VOETGANGERS: Voelt zich beledigd door passage in rapport-Zaayer A rrestatiegolf in Libanon LEIBBRAND in staat van beschuldiging Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 3 januari 1962 Derde blad no. 30543 Zee en Meeuwisse worden gehoord (Van onze Haagse correspondent) Vanavond zal op het bondsbureau ▼an de KNSB in Amsterdam een be spreking worden gehouden tussen het bestuur van de schaatsenrjjdersbond en de hardrijders Arie Zee en Chris Meeuwisse, die vorige week op eigen houtje uit Fagernes naar Nederland zün teruggekeerd. Na deze bespreking zal de KNSB besluiten welke maat regelen tegen beide rijders zullen worden genomen. WIELRENNEN Ruegg verbeterde werelduurrecord De Zwitserse renner Alfred Ruegg ls er op de overdekte Oerlikonbaan in Zürich in geslaagd het werelduur record voor overdekte banen met niet minder dan 976 meter te verbeteren. Hij reed in één uur 46.819 meter en daarmee verbeterde hü beduidend het oude record dat sinds 27 decem ber 1959 met 45.843 meter op zijn naam stond. Alfred Ruegg is momenteel even eens wereldrecordhouder by de ama> teurs met 46.587 meter. Het absolute wereldrecord staat od naam van de Fransman Roger Ri viere, die op 23 september 1958 op de „open" Vigorellibaan in Milaan maar liefst 47.347 meter in een uur afleg de. Volgens zijn schema had Alfred Ruegg het plan het wereldrecord met slechts zeven meter te verbeteren. De 27-jarige Zwitserse renner ging ech ter zo snel van start, dat hij na 15 minuten reeds 250 meter op zijn schema voorlag. Na 30 minuten was dat 500 meter, na 40 minuten 625 meter en na 50 minuten 750 meter. Alfred Ruegg reed op banden die met heliumgas waren gevuld, 'terwijl het aantal spaken in het voorwiel 28 en In zijn achterwiel slechts 24 bedroeg. In zijn recordrit verbeterde Ruegg en passant het wereldrecord 20 km overdekte banen met een tijd van 25 min 24,5 sec. Het oude record stond met 25 min 42.6 sinds 27 december reeds op zi' Moens president van Belgische atletiekbond Het ziet er naar uit dat de Belgi sche atletiekbond op 18 februari a.s. een nieuwe president zal begroeten. Wie het wordt, is nog niet bekend, maap dat de huidige wereldrecord houder Roger Moens hoge ogen gooit, is zeker. Hij is door zijn club Vlier- zele Sportif geheel volgens de regle menten kandidaat gesteld. Reeds enige tijd heerst er ontevredenheid bij een groot aantal verenigingen, die vooral de aanpak van de trainingen bekritiseren. Roger Moens zal die clubs, bij de as. presidents-verkie- zing, achter zich vinden. Op 18 fe bruari namelijk eindigt de bestuurs termijn van de huidige voorzitter Edouard Hermes. die sinds 1928 deze functie bekleedt. PAARDESPORT Nieuwe tlrafseizoen begint 18 maart Er zullen nog twaalf winberdrave- rijen in Hilversum worden gegeven voordat het nieuwe draf- en ren- seizoen begint met draverijen in Alk maar op zondag 18 maart. Mereveld opent zondag 25 maart en Duindigt od zondag 1 april. Hilversum zal dit jaar in totaal 48 koersen organiseren. Duindigt volgt in aantal als tweede met 36 drave rijen en rennen, Mereveld komt elf maai aan de beurt en Alkmaar negen maal. Behalve op deze vier grote banen in het westen des lands wor den dan nog draverijen gehouden in Groningen en op diverse kleinere banen. Van de 36 draverijen en ren nen op Duindigt worden er veertien op woensdag gehouden en drie op zaterdag. Aeilkema remise tegen Baba Sy In het internationaal damtoernooi te Amsterdam werden gisteren de twaalfde en dertiende ronde gespeeld. De uitslagen luiden: Hoofdgroep, elfde ronde: Van Dijk —Bakhuizen 1—1, Verheij—Baba Sy 02, AeilkemaKouate 11, Go ur nderDevauchelle 20. Twaalfde ronde: DevauchelleVan Dijk 11, KouateGournier 20, Baba Sy—Aeilkema 11, Bakhuizen- Verheij 11. Jeugdgroep, elfde ronde: De Rooy- Van Leeuwen 20. Varkevisser Klein Renslnk 20, Lekkerkerker Ivens 11, JonkhartDallinga 11. Twaalfde ronde: Van Leeuwen Jonkhart 02, DallingaLekkerker ker 20, IvensVarkevisser 11, Klein Rensink—De Rooy 0—2. De stand luidt nu: Hoofdgroep: 1. Baba Sy 20 pnt.; 2. Van Dijk 16 pnt.; 3. Gournier 13 pnt.; 4. en 5. Bakhuizen en Kouate ieder met 12 pnt.; 6. Aeilkema 10 pt.; 7. Devauchelle 7 pnt.; 8. Verheij 6 pnt. Junioren: 1. Dallinga 20 pnt.; 2. Ivens 17 pnt.; 3., 4. en 5. Jonkhart, De Rooy en Varkevisser elk 14 pnt.; 6. Van Leeuwen 8 pnt.; 7. Klein Renslnk 8 pnt.; 8. Lekkerkerker 3 pt. SCHAATSEN Johannesen won De noorse kampioen Knut Johan nesen is bij schaatswedstrijden Oslo goed voor de dag gekomen. Na dat hij maandag de 5.000 meter had gewonnen, zegevierde hij dinsdag op de 1500 en 10.000 meter, zodat hij drie van de vier afstanden, op zijn naam bracht. De populaire Noor, die in 1957 wereldkampioen en in 1959 en 1960 Europees kampioen werd, ls hard op weg zijn oude vorm te her winnen. De uitslagen waren: 1500 meter: 1. Knut Johannesen 2.15.0, 2. Nils Aaaness 2.16.8. 3/4/5 Thorstein Sandholt, Sveln Erik Sog- ge en Ivar Erlkson 2.18.5. 10.000 meter: 1. Knut Johanne sen 17.14.4. 2. Fred A Maier 17.17.0. 3. Edmond Lundsten 17.25.9. 4. Rolf Troen 17.27.6. 5 Tor Guttu 1728.8. Eindklassement: 1. Johannesen 190.890 pnt. 2. Aaaness 191.730 pnt. 3. Lundsten 1P2.605 pnt. 4. Sogge 193.394 pnt. De Nederlandse heren- en dames- zaalhandbal teams zullen maandag 22 januari in de Houtrusthal in Den Haag uitkomen tegen de vertegen woordigende ploegen van Noorwegen. Op de schaatskalender van de KNSB sr.aat voor donderdag 4 ja nuari tot dusver één wedstrijd. De vereniging IJs en Volksvermaak te Nieuwe Nleuwdorp organiseert een nationale langebaanwedstrijd over 600, 1500 cn 3000 meter. Veertien matches in één maand... Advertentie Het Nederlands hockey-elftal is gistermiddag met 5 reserve spelers van Schiphol naar India vertrokken. Daar wacht de ploeg een uitermate inspannen de maand, waarin niet minder dan 14 zware wedstrijden op het programma staan. Op 31 januari wordt het gezelschap op Schiphol terug verwacht. De spelers worden vergezeld door de voltallige elftal-commissie, waar van voorzitter mr. J. Eljnk Schuur man als chef d'equipe fungeert. Ook jhr. L. J. Quarles van Ufford, presi dent van de Internationale Hockey Federatie (FIH), maakt de reis mee. Hij zal het op 25 januari in Nieuw Delhi beginnende congres van de FIH leiden. Onze landgenoten zullen in India allereerst deelnemen aan een inter nationaal toernooi, dat van 5 tot 21 januari in Ahmadabad zal worden gehouden. Vermoedelijk zullen behal ve India en Nederland nog 8 ande re landen aan dit toernooi deelne men, aangezien in een halve compe titie zal worden uitgemaakt wie de sterkste is. Rust Na afloop volgen twee dagen rust, maar daarna zullen onze landgeno ten in een week tijds nog 5 wed strijden spelen: op 23 januari in Khanbwa, op 24 januari in Bhopal, op 26 januari in Jabalpur, op 27 janu ari in Benares en tot slot op 29 janu ari in Luckow. Om dit laatste on derdeel van het programma af te werken zullen zij dus door heel In dia moeten reizen. Van die 5 wedstrijden zullen er twee tegen het nationale elftal van India zijn, althans tegen een team dat daarmee vergeleken kan worden. In de andere drie wedstrijden zal onze ploeg vermoedelijk sterke re gionale tegenstanders ontmoeten. Het gezelschap vertrok gistermid dag met een KLM-lijnvliegtuig naar Frankfort. Daar stapte het over in een lijn-toestel van Air India, dat het naar Bombay brengt. Vier maanden voor opstandige jongen Tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van de reclassering en zo nodig psychiatrische controle en be handeling. veroordeelde de Utrechtse Rechtbank in Utrecht vandaag een 18-jairige loopjongen uit Utrecht we gens verstoring van de openbare orde door dronkenschap en verzet tegen de politie. In de nacht van 14 mei jongstleden veroorzaakte de jongeman, de tevo ren 15 20 flessen bier had gedron ken in de Looierstraat in Utrecht een grote rel. Bij de pogingen van de po litie om hem te overmeesteren en naar het bureau te brengen spande een agent van politie zich dusdanig in dat hij door uitputting bezweek. 1 i I teKü wmm Syntraciet 61 heeft een stevige plaats veroverd in de Hollandse harten en huiskamersDag en nacht werken de Staatsmijnen om te voldoen aan de steeds groeiende vraag naar de moderne warmtebron, die Syntraciet voor Nederland isl Plaatselijk - en tijdelijk! - kan het echter voorkomen dat uw brand- stoffenleverancier de door u gevraagde Syntraciet niet prompt kan leveren. Want de vraag is groot en wordt steeds groter.... Wij menen dat het goed is dit eerlijk en openhartig mede te delen. Verwijt dit uw leverancier dus niet te zeer. Reeds is besloten de Syntraciet-produktie aanzienlijk uit te breiden. Om u méér Syntraciet 61 te kunnen bezorgen... Voor gezellige, gloedvolle, brandschone warmte thuis. 9S Ï3BC.-J mam KJ BRANDSCHONE WARMTE "mri i I Soekarno tot Menzies „Wij plegen geen woordbreuk'1 „Nederland wil een marionettenstaat,, Gisteravond heeft president Soekarno in een felle radiorede de bewering afgewezen, vervat in de recente nota van de Australische regering, dat Indo nesië zich schuldig zou maken aan woordbreuk jegens Austra lië, als het een gewapende aan val op Ned. Nieuw-Guinea zou ondernemen. Soekarno beschul digde Nederland van „grote stijfhoofdigheid" en zei: „Wij Indonesiërs verbreken onze be loften niet, wij zijn een natie met eergevoel". ,3U zUn bezoek aan Indonesië" aldus Soekarno „heeft de Austra lische premier Menzies mij de ver zekering gevraagd, dat het geschil om Ned. Nieuw-Guinea op vredelie vende wijze zou worden geregeld. In donesië heeft dit toegezegd, maar ik zei er bij, dat een dergelijke kwestie niet eenzijdig kan worden geregeld en dat Indonesië op zichzelf en al leen niet in staat is om een vreed zame bijlegging tot stand te bren gen." Soekarno zei vervolgens, dat de Nederlanders eerst beloofd hadden, Nieuw-Guinea binnen een jaar over te dragen aan Indonesië. Toen zij deze belofte niet nakwamen deed In donesië hiertoe een beroep op de VN. Dit leidde niet tot het gewenste doel en Indonesië ging over tot de poli tiek van „confrontatie" met de Ne derlanders. Thans heeft Nederland zich tot de VN gewend met de-kolonisatie voor stellen. „WU weten echter allen dat dit maar onzin ls", aldus Soekarno die verder zei, dat de Nederlanders in Nieuw-Guinea met gewelddadige middelen een marionetten-staat wil len stichten. Soekarno stelde daar de „vredelievende Indonesische hou ding" tegenover en zei, dat de Ne derlanders daarop met het gebruik van geweld hebben geantwoord. De Nederlanders versterken nu hun be wapening in Nieuw-Guinea, waaron der een vliegdekschip. De president zei dat zijn oproep tot vrijwilligers om zich te melden voor strijd tegen de Nederlanders goed was ontvangen. Indonesië zou geen zelfrespect heb ben indien het zou nalaten te rea geren op de Nederlandse „agressie". India, met zijn politiek van ge weldloosheid had beseft dat geweld Voor het wereldkampioenschap biljarten kader 47/2, dat van 17 tot en met 21 januari as. in Dusseldorp wordt gehouden, hebben de volgende deelnemers ingeschreven; Vervest (België), Van de Pol (Ne derland). Berardi (Argentinië), Orti- Velez (Spanje) Guyot (Zwitserland) Grivaud (Frankrijk), Spielmann (W- Dld). Tiedtke (W-Dld), Iglesias-Diaz (Chili). de enige leer is die de kolonilialisten begrijpen. India had geen woord breuk gepleegd toen het de Portugese enclave Goa bezette. „En in West- Irian plegen wij geen woordbreuk, wij doen onze nationale plicht", al dus de Indonesische president. Soekarno een „Hifler" Arthur Calwell, leider van de op positie in Australië, acht het nodig dat het Australische leger- en lucht machtpersoneel uit Malakka terug keert, gezien de dreigende taal van president Soekarno, die hem aan Hitier doet denken. „Men kan nooit weten", zei hij, „of Soekarno na een geslaagde annexa tie van Westelijk Nieuw-Guinea niet zal proberen zich van nog meer ge bied meester te maken. „Het is zeker dat Soekarno met één overwinning niet tevreden zal zijn. Zoals alle dic tators moet hij de aandacht van het volk van binnenlandse moeilijkheden afleiden". De Australische kranten maakten met grote koppen melding van de wijziging in de Nederlandse politiek betreffende Westelijk Nieuw-Guinea. Premier Menzies zal waarschijn lijk pas een verklaring afleggen wan neer hij de tekst van de rede van premier De Quay heeft gezien. Organisatie ter verdediging De Indonesische minister van De fensie, generaal Nasoetion, heeft gis teren verklaard, dat de Nederlanders er van doordrongen moeten zijn, dat Indonesië voornemens is Westelijk Nieuw-Guinea te „bevrijden op de zelfde wijze als tegen de Nederlan ders gevochten ls tijdens de revolu tie". Generaal Nasoetion sprak op een bijeenkomst van veteranen te Dja karta. Hij zei: „Wij zijn voor vrede en een oplossing van het geschil om West-Irian met politieke middelen, maar wij beminnen nog meer de vrijheid en een oplossing van het vraagstuk op de wijze van 1945." Gisterem heeft voorts het Indone sische leger de instelling bekendge maakt van een „nationale burger verdedigingsorganisatie". In een ver klaring wordt dit noodzakelijk ge noemd met het oog op de komende algemene mobilisatie. De Indonesische regering bereidt thans de mobilisatie voor van alle in het land aanwezige vliegtuigen. Hier toe is een commissie ingesteld onder leiding van vice-Iuchtmaarschalk S. Hardjoloekito. Het ls verbode" binnen dertig me ter van een zebrapad over te steken NA V O-oefeningen in W.-Duitsland De bevelhebber der NAVO-stryd- krachten in Europa, generaal Lau- ris Norstad, heeft medegedeeld, dat tussen 16 januari en 12 februari een militaire oefening zal worden gehou den, om de versterking van de NAVO strijdkrachten in Europa met Ame rikaanse troepen op de proef te stel len. Omstreeks zesduizend manschap schappen zullen per vliegtuig naar West-Duitsland worden overgebracht voor een „defensieve oefening" met de troepen van het Cent-raaleuropese NAVO-commando. In het kader hier van zullen onder meer drie gevechts groepen infanterie tactische oefe ningen houden. Het Amerikaanse ministerie van Defensie maakte bekend, dat twee der gevechtsgroepen die aan de oefe ning zullen deelnemen, na afloop daarvan tijdelijk in West-Duitsland zullen blijven, onder Amerikaans ccmmandp, ter voltooiing van hun opleiding als strategische reserves V3n het geallieerde oppercommando in Europa. Ambassade te Rangoon De Nederlandse regering en de re gering van de Birmaanse Unie heb ben in gemeenschappelijk overleg be sloten haar wederzijds gezantschap pen te Rangoon te verheffen tot de rang van ambassade. Franse douanetarieven met 10% verlaagd De Franse douanetarieven op de invoer van landbouwprodukten uit de leden-landen van de EEG zijn met ingang van 1 januari 1962 met 10 pet verlaagd. Het decreet, dat in ver band hiermede door de Franse rege ring is uitgevaardigd, betekent de vierde verlaging van de tarieven op de invoer van landbouwprodukten uit de landen van de EEG sedert 1 januari 1959. De eerste twee ver lagingen, evenals de vierde van toe passing op alle landbouwprodukten, bedroegen elk 10 pet. De derde van 5 pet betrof alleen niet-vrijgemaakte landbouwprodukten. De douanetarie ven op de invoer van industriële pro- dukten zijn voor de vierde achtereen volgende maal met 10 pet verlaagd. „Wegens smaad (Van onze correspondent) Mevrouw H. J. AernoutRoyaards, weduwe van de in Indonesië omge komen vaandrig R. L. C. Aernout, heeft bjj de officier van Justitie te Amsterdam een klacht wegens smaad, subsidiair belediging, ten aanzien van haar eigen echtgenoot ingediend. Dit naar aanleiding van een passage in het befaamde rapport Zaayer in de zaak Van der Putten. De commissie neemt als vaststaand aan dat Aernout geen veiligheidsofficier was, maar uit persoonlijke liefhebberij optrad als informant, aldus het rapport Zaayer op blz. 18. Het vervolgt „Overtuigend bleek, dat hij een grote belangstelling had voor inlichtingenwerk. Terwijl aan zijn rechtschapenheid en goed be doelingen niet mag worde-n getwij- fela, vertoonde hij alle kenmerken van de onbekwame en onbelangrijke dilettant, levende in een sfeer van detective-romaotiek, geheimzinnig heid en gewlchtig-doenerij. Toen de commandant van de militaire poli tie, waaraan Aernhout (in een overi gens niet belangrijke aangelegenheid) inlichtingen had doorgegeven, eerst hoorde dat deze zich had uitgelaten, dat hij nu binnenkort wel vermoord zou worden en kort daarop hoorde dat hij inderdaad vermoord was. vond hij diit begrijpelijkerwijs verdacht. HU zou het ongetwijfeld minder ver dacht hebben gevonden, indien hij I geweten had dat Aernout telkens als hij iets had opgespoord, dit zo be langrijk vond, dat hy er wel om vermoord zou worden of dat hij om de veiligheid van zijn vrouw het aan haar niet kon meedelen. In de vruchtbare Bandoengse bodem droe gen vermoedelijk vooral de eigen uit latingen van Aernout vrucht in het gerucht, dat hij, bezig grote knoeie rijen te ontdekken, door zijn tegen standers uit de weg was geruimd". Vervolgens gaat de aanklacht van mevrouw Aernout verder: „Naar in leiding van het vorenstaande doe ik u hierby als echtgenote klacht we gens smaad subs, belediging ten aan zien van mijn overleden echtgenoot gepleegd toekomen en verzoek ik dienaangaande tot vervolging te wil len overgaan". Volgens Radio-Libanon zjjn tot dusver na de mislukte opstand in Beiroet, reeds duizend arrestaties ver richt. De regering heeft twee commis sies benoemd, die een onderzoek zul len instellen by de politieke party en. naar de herkomst van hun geld middelen en bij de door deze party en uitgegeven dagbladen. Zware tanks van het Libanese leger, die zuiveringsoperaties uitvoer den, hebben twee dorpen beschoten, toen zij aldaar tegenstand ontmoet ten. De dorpen worden als bolwer ken van de in opstand gekomen Li banese nationale socialistische par tij beschouwd. Enkele huizen wer den vernield. De Libanese eerste-minister Ras- jid Maraman heeft voor de gister avond in buitengewone zitting byeen gekomen Libanese volksvertegenwoor diging rapport uitgebracht over de verijdelde poging tot omverwerping van de regering. Het parlement heeft gisteravond met algemene stemmen een resolu tie aangenomen, waarin de rege ringsmaatregelen in verband met de opstand van zondag worden goedge keurd. Het parlement verzocht de autoriteiten strenge maatregelen te nemen tegen de ..misdadigers, waar zy zich ook bevinden". (Van onze correspondent in Bonn) De Duitse verkeersexpert prof. Kurt Leibbrand is door de Officier van Justitie by de rechtbank van Stutt gart officieel beschuldigd van moord in 26 gevallen en poging tot moord in zeker vyf gevallen. De verkeersexpert, die op 22 juli van het vorig jaar op het vliegveld van Frankfurt werd aangehouden, zou zich aan deze misdaden schuldig hebben gemaakt in augustus 1944. Hij was toen chef van een pionier compagnie in Zuid-Frankrijk, die spoorlijnen aanlegde. Zonder enige militaire noodzaak liet Leibbrand in die functie 26 Italiaanse hulparbei ders doodschieten. Zeker vyf Itali anen die gewond werden, zagen nog kans te vluchten. Leibbrand zelf zegt dat hy dit deed op gevel van hogerhand. De Italia nen zouden opstandig zijn geweest. Prof. Leibbrand, die 47 jaar gele den in Berlijn werd geboren, doceer de sinds 1950 ln Zürich aan de tech nische hogeschool. HU maakte naam door saneringsplannen voor het ver keer in Frankfurt, BerlUn, Bonn, Ankara, Zürich, Bazel en Athene. Met plannen voor Den Haag, Rome. Mün- chen, Münster, Bremerhaven en Wiesbaden was hij nog bezig toen 'hij werd gearresteerd. Kloosterzuster honderd jaar Vrjjdag 5 januari, zal zuster Ba- silissa Heister in het Sint Igna- tiusklooster te 's-Hertogenbosch haar henderste verjaardag vieren. Zy werd geboren te Netterden (Ulft). In 1898 behoorde zij tot de eerste zes religieuzen, die door de „con gregatie van Jezus, Maria en Jozef", naar het missie-gebied in de Mina- hassa (Noord-Celebes) werd uitge zonden. Zy is daar meer dan zestig jaar onafgebroken werkzaam geweest- Toen zij vUftig jaar in de missie werkzaam was werd zuster Basillissa benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De jaren 1942-1945 heeft zy in Japanse gevangenkam pen doorgebracht. Manifest van Papoea-studenten 35 Papoea-studenten en -stude renden in Nederland hebben op een bijeenkomst in kasteel Oud- Poelgeest een manifest over Nieuw-Guinea opgesteld. Dit is gezonden aan de minis ter-president, prof. De Quay, de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, de minister van Bin nenlandse Zaken, mr. Toxopeus, de minister van Defensie, ir. Visser, de staatssecretaris voor Nieuw-Guinea, mr. Bot, de voor zitters van de beide Kamers der Staten-Generaal, en aan een aan tal ambassades in Den Haag. De 35 ondertekenaars uiten in het manifest verontrusting over het feit dat in Nederland stemmen uit ver schillende groepen wyzen op opvat tingen dat eventueel met de zelfbe schikking van de Papoea-bevolking, bedoeld in het VN-handvest, geen of weinig ernst behoeft te worden ge maakt". ZU vragen om. „hulp om de Pa poea-bevolking ervoor te behoeden dat de tot nog toe verankerde waar borg van de volledige uitoefening van het zelfbeschikkingsrecht op geen en kele wyze verzwakt zal worden". Zy „zijn ervan overtuigd dat het Indonesische denkbeeld dat West- Papoea zelfbestuur zou kunnen genie ten binnen de Republiek Indonesië, geen verwezenlijking zou zUn van het meerbedoelde zelfbeschikkingsrecht". De ondertekenaars zeggen dat „de bevolking die niet behoort tot de In donesische volksgroepen, niet door die groepen mogen worden beheerst". ZU zien „voor hun volk weinig heil in een z.g. „open gesprek" met Indo nesië zonder dat daarbij aan het zelfbeschikkingsrecht zoals dit vol- kenrechtelyk geldt, onverminderd zou worden vastgehouden". „Moge werkelijk waar gemaakt worden dat, zoals regering en Staten- Generaal hebben erkend, de soeverei niteit over ons land aan onze bevol king toebehoort en de overdracht daarvan aan ons volk zal geschieden, zodra ons volk daarvoor gereed zal staan", aldus besluit het manifest.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7