Nehroe: geweldloosheid niet meer vol te houden Laatste nieuws Goemaaf Smash heeft nog kans „dans" te ontspringen Invasie van Goa tweemaal uitgesteld KINDER CONFECTIE VOORDEEL] Noorse PULL-OVER SENSATIONELE AANBIEDING 5 KINDERPANTALONS I 331/3% jB.de Koning Het Symfonisch Kamerorkest concerteerde in Rem. Kerk Grote strop Veglo greep naast titel Gemeentesecretaris Hobo in Leiderdorp viert jubileum Onderwijzers ontevreden over uitstel nieuwe pensioenwet LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 29 DECEMBER 1961 Premier Nehroe heeft gisteren op een persconferentie in Nieuw Dehli onthuld, dat de actie tegen Goa tweemaal werd uitgesteld en dat zijn regering „nagenoeg tot het einde" had geaarzeld ge weld tegen de Portugese enclaves te gebruiken. Hij verdedigde krachtig het Indiase besluit om Goa binnen te trekken en verwierp Westerse beweringen dat de aanval in strijd zou zyn met de idee ën van Ghandi. Nehroe meende in de geest van Gandhi te spreken, toen hij verklaarde dat handhaving van de vrede uit lafheid erger is dan het gebruiken van geweld. (Gandhi pre dikte de leer der geweldloosheid). Geweldloosheid kan in de wereld van thans volgens Nehroe geen be standdeel zyn van de nationale poli tiek. Dit betekende echter niet dat India een vreedzaam beleid zou heb ben laten varen. India zou zoals al tijd blüven streven naar oplossing van alle internationale geschillen op vreedzame wijze. De kwestie-Goa bleek, aldus Nehroe, echter niet op vreedzame wijze op te lossen. Over het uitstellen van de invasie van Goa vertelde de Indiase premier, dat dit de eerste maal was geschied met het oog op een „tamelijk vage" bemiddelingspoging van een Zuid amerikaans land (waarschijnlijk Mexico - red.), doch dat dit voorstel achteraf onvruchtbaar was gebleken. STAATSRAAD FÜRSTNER UIT RAAD VAN STATE Het lid van de Raad van State de heer J. Th. Fürstner, luitenant-admi raal b.d. zal met 1 februari a.s. dit college verlaten wegens het dan be reikt hebben van de krachtens de wet daarvoor gestelde leeftijd. Advertentie MORGENOCHTEND 9 UURJ begint de verkoop van heerlijk warme kinderwinterkleding. Zuiver wollen met de beroemde kleurige mo- tieven op marine en wit. 'n Weelde van warmte Leeftijd 314 jaar. JAAR 15.90 originele Ie HELANCA 2 Leeftijd 212 jaar. l 2 Diverse kleuren o.a. marine - bleu - groen etc. 5 NU koopt U deze sterke e m warme PANTALON met 'n KORTING van Leiden Rijnsburg - Katwijk Het tijdstip voor de actie was voor de tweede maal verschoven toen de V.S. op 14 december hadden voorge steld, dat zy het initiatief zouden nemen om Portugal te verzoeken zich uit Goa terug te trekken, met dien verstande dat India tegenover de Portugese economische en culturele instellingen in dat gebied een edel moedige houding zou aannemen. De Indiase regering juichte dit voorstel toe, aldus Nehroe, maar kort daarna deelde de Amerikaanse regering mee, dat Portugal het plan had afgewezen. Nehroe noemde Portugals stelling dat zijn overzeese bezittingen deel van Portugal uitmaakten „fantas tische onzin die door de grote mo gendheden voor zoete koek was aan genomen". Met recht n culturele taak Het is vier maanden geleden dat het „Symfonisch Kamerorkest" zich presenteerde, eveneens in de Remonstrantse Kerk. De nieuwe leider is Jaap Stotyn. Men zou verwachten dat met hem aan het hoofd enige honderden hun belangstelling getoond hadden. In augustus waren die er ook, ofschoon toen Dick Broekarts dirigeerde, een hier volslagen onbekende. Wonderlijk. We telden gisteren echter slechts 30 hoofden Het tijdstip was weliswaar ongun stig gekozen, maar deze jonge men sen, die voor een deel leden zijn van het Westnederlands Orkest besteden aldus hun vakantieweek: door werken en wei belangeloos. Stotijn heeft verzocht dit woord „belangeloos" (dat ook voor hem zelf geldit) door te geven. Deze jeugdige kunstenaars zoexen hun weg als orkest on behoeven steun en in troductie. De twee dozijn verkochte toegangskaarten zullen het orkest niet weerhouden terug te keren, want Stotijn gaf het parool uit: „volgend maal de kerk vol". Mogen we daartoe by voorbaat de Leidse bevolking op roepen? Dit orkest zoekt, verbondenheid met Leiden. We Volgden het ook in de omgeving: Katwijk, Noordwyk, Al phen, Voorschoten. Het ziet een cul turele taak. Deze zou zinloos zijn wanneer daarvan niet de artistieke taak de basis werd. Daartoe zijn dan ook de vele waarborgen voorhanden. Van vorige programma's zingen Bar ber's „Adagio for Strings" en Hcneg- ger's. Pastorale d' Eté" nog steeds in ons na. Daaraan werden gisteren ,.de Variaties met Fuga op een thema van Kuhnau" door Hendrik Andries- sen toegevoegd. Dat waren prachtige interpretaties op het stuk van toon- vorming, ensemble-techniek en lyri sche doorzongenheid. Verder bleken bijna alle solisten-begeleidingen van voornaam gehalte. Hier raken we een kardinaal punt in het orkest: de individuele capaci teit. Tot heden hoorden we concert meester eerste celliste, fluit, hobo, fagot soliëren: allemaal musici van de toekomst. Én voor die contrabas sist moest eens een solo gecompo neerd worden, want 'hij is ongewoon Clair's „Million" als K. en O's Film van tie maand Dertig jaar geleden kwam René's Clair's tweede experimentele geluids film uit, „Le Million". Dat deze spran kelende filmkomedie ook nu nog vrij wel van het begin tot het einde kan boeien, bewijst wel. dat de Franse meester-regisseur een werk van prima gehalte heeft geschapen, waarmee K. en O. gisteravond in Casino, waar Le Million draaide als „Film van de maand", veel eer heeft ingelegd. En toch is het gegeven in wezen zo een voudig: een in geldnood verkerende kunstenaar heeft een miljoen gewon nen, terwijl de schuldeisers hem van alle zijden belegeren. Clair's ironische mensenkennis kan zich uitleven als de krediteuren vernemen, dat hun klant een man in» bonis is geworden. Hun stemming verandert op slag en geen bestelling te groot om terstond te worden uitgevoerd. Er blykt echter een „maar" te zyn: het loterijbriefje is verdwenen. Het bevond zich in een oud jasje, dat intussen in andere handen is overgegaan. Die jacht op het bewijsstuk is op dolkomische wij ze beschreven, meestentijds in de trant van de klucht. Maar „klucht" betekent hier allerminst een disqua- lificatie, want Clair's kwaliteiten als psycholoog verhinderen, dat het werk afzakt naar geesteloosheid. Als film technicus èn als mensenkenner slaagde hij erin een film te maken, die ook nu nog de toeschouwer weet te pakken. En dat is geen gering compliment voor een werk, dat tot stand kwam, toen de geluidsfilm nog maar nauwelijks haar intrede had gedaan. In het voorprogramma draaide „Neighbours" van de Canadees Nor man Maclaren, een persiflage op de hebzucht van de mens: twee buren, die uitstekend met elkaar kunnen op schieten, slaan elkaar dood om een mooie bloem. Dit filmpje met tal van grappige technische trucs eindigt dan ook met de ernstige waarschuwing in tal van talen: Hebt uw naaste lief! Gevaarlijk ijs Door het spuien in Katwijk is het ijs zeer zwak en onbetrouwbaar in die gedeelten die begrensd worden door Maresingel, Heerensingel, Zyl- singel, Nieuwe Rijn, Galgewater, Morssingel en Rijnsburgersingel. Het Ijs op alle grachten en daartussen is dus onbetrouwbaar en bijzonder gevaarlijk. Hersenschuddingen Op de Maresingel kwam een 18- jarige wielrijdster gistermiddag om streeks half één in onzachte aanra king met een bestelauto, die naast haar reed. De wielrijdster kwam te vallen en liep een hersenschudding op. Zij werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Daar werd ook een 18-jarige kan toorbediende naar toe gebracht, eveneens met een hersenschudding, die hij bij een botsing op de Lange- Ibrug opgelopen had. Met zijn brom- 1 fiets was hij omstreeks kwart over negen tegen een bestelauto aangere den, die daar aan het draaien was. De automobilist had de bromfiets niet opgemerkt tijdens zyn ma noeuvre. goed. Gisteren waren de violist Daan Otten en de hoboïst Rykle v. d. Heide de sterren, de eerste in Bach's a moll concert, de tweede samen als duo in Bach's concert voor viool en hobo. In de hoboïst zien we een ..co ming man". We schreven al eerder over hem. Maar een volkomen ver rassing werd ons Daan Otten. Deze bezit de Bach-geest en tege lijk de ghost of the violin", de eigen- natuur van een instrument. Het orkest speelde nog Bach's suite in a en voegde tussen dg twee concerten Corelli's Concerto Grosso no 8 In. Wij zullen niet zeggen dat deze barok-stukken ons geheel bevre digden. Het vaste regelmatige ver band als ensemble heeft voor dit klassieke werk veel te kort geduurd. Doch wij voorspellen odk hiervoor het allerbeste. Wij staan nog even stil bij Amdriessen's Variaties, een mooie compositie, die alle strijkers de gele genheid geeft zich met uiterste wel luidendheid te ontplooien en die boeit door argeloze eenvoud en vloeiende melodische kracht. Dit werk is een sieraad voor het Neder landse repertoire! V. Een verkilde zwanenfamilie heeft nog ergens, onder een brug een plekje open water gevonden. Het besluit om de Elfstedentocht af te gelasten betekent voor vele Friezen en dan vooral voor de hotel houders en middenstanders in de Friese hoofdstad een flinke finan ciële strop. Zy hadden gerekend op de toeloop van duizenden en hadden met het oog daarop hun voorraden aangevuld. De heer L. Bartstra, directeur van de Groene Weide, het hoofdkwartier van de Elfstedentocht, noemde het afgelasten een „ramp". Hij had voor deze dagen zijn staf van bedienend personeel met 35 man uit gebreid. In de keuken blijven nu vele honderden porties snert en zuurkool met worst onaangeroerd. „Ik had er op gerekend zeker 10.000 kopjes kof fie om te zetten. Dit gaat mij duizen den guldens kosten". Ook het bestuur van de vereniging zal financiële schade lijden door het eigen besluit. Men had vele vaak kostbare voorzieningen getroffen om de tocht mogelijk te maken. Maar desalniettemin is men toch van plan de inleggelden geheel terug te be talen. „Onze grootste strop is het niet doorgaan van de tocht. De financiële offers zyn vergeleken daarby voor ons byzaak", zo zei men. Badinintoncompetitie loopt ten einde Een byzonder goede prestatie le verde Smash I dat de laatste (kleine) kans op behoud van het eersteklasse- schap met beide handen aangreep. In een boeiend duel wisten onze stadgenoten het sterke P. M. Ryswyk II een puntenverdeling af te dwin gen (44). Mocht Duinwyck III de ontmoe ting met EVA I hebben verloren, dan is Smash, dank zij een beter game- gemiddelde, gered. Voorlopig wacht de Leidse ploeg nog in spanning het resultaat af. De uitslagen van de door andere clubs gespeelde wedstrijden worden namelijk eerst na ongeveer een week bekend gemaakt. Veglo I deed het heel wat minder goed. In de beslissende fase van de competitie verloor het tweemaal ach- tereen, vorige week van P.M. Ryswyk met 53, nu met 62 van MVO I dat zich zodoende naar het kam pioenschap en een plaats in de hoofd klasse speelde. De Veglo-reserves konden hetbad- mintonseizoen evenmin winnend be sluiten, met 71 bleven zy ver by Haarlem II ten achter. Smash-Rijswijk Op 1 januari 1962 Is de gemeente secretaris, de heer Hobo, 25 jaar in overheidsdienst. Sedert 1 maart 1943 werkt hy in Leiderdorp ter gemeentesecretarie, sinds 1 mei 1955 als gemeente-secre taris. De heer Hobo werd op 6 juni 1915 geboren als burgemeesterszoon in Ga meren. Op 1 januari 1937 werd hy benoemd tot volontair by de gemeente Ros- sum, twee jaar later volgde zyn be noeming tot tweede ambtenaar ter secretarie in Steenderen (Gld.). Op 1 december 1941 begon de heer Hobo als klerk op de afdeling financien in Meppel. Toen de heer Hobo in 1943 benoemd werd in Leiderdorp, werkten op deze secretarie slechts 3 ambtenaren. In het plaatseiyk leven is hU een bekende figuur. Twee zittingsperio den was hij voorzitter van de A.-R. Kiesvereniging. Ruim 13 jaar was hij penningmeester van de Vereniging voor Chr. Lager- Meer Uitgebreid Onderwijs en Bewaarschool. Kort geleden werd hy benoemd tot ouder ling-kerkvoogd van de herv. gemeen te. Voor de AR. is hy bestuurslid van de Statencentrale en de Kamercen- LEIDERDORP Roodsagenda De agenda van de gemeenteraads vergadering, die op 2 januari, 's avonds om 7.45 uur, wordt gehouden, luidt als volgt: Voorstel tot verhuur van de volks tuinen nabij de Mauritssingel, tot benoeming van leden van de Culturele Raad voor 1962, voor een 3-jarige zittingsperiode, tot het verlenen van subsidie aan de afdeling Leiderdorp-Zoeterwoude van de R.-K. Vereniging voor Kin derbescherming ten behoeve van de kinderuitzending, tot het instellen van enkele ver keersmaatregelen tot verhuur van de voetbalterrei nen en het korfbalveld voor 1962, tot wyziging van de voorlopige huurpryzen voor het eerste complex van 17 woningwetwoningen aan de Akkerstraat en het complex van 15 woningwetwoningen aan de Tuin straat en het Hubrechtplein, tot wyziging van de Bouwverorde ning, tot wyziging van de Politieverorde ning, inzake het beheer en gebruik van de algemene begraafplaats, inzake toekenning van een uitke ring-ineens (z.g. franje-uitkering) aan gewezen personeel van de ge meente c.q. de nagelaten betrekkin gen. Receptie B en W Burgemeester en Wethouders zul len ter gelegenheid van de jaarwis seling ontvangen op nieuwjaarsdag van 5-6 uur in het gemeentehuis. WARMOND Door het ijs gezakt Gistermiddag omstreeks 4 uur zyn drie jongens op het Zweiland in een onvoldoende afgeschermd wak gereden. De Leidse arts, dokter Th. J. G. Jansen ,die het ongeval zag gebeu ren, smaakte de grote voldoening de jongens één voor één op het droge te trekken door, voorover op het ys einde te maken aan de'onbevredi op De heer C. Hobo trale Leiden. Hy staat als no. 8 de groslyst voor de Prov. Staten. Op 2 jan. 's avonds te 8.45 uur is er gelegenheid om de jubilerende ge meentesecretaris te feliciteren. WARMOND Schaatsen op de Poel Op de Poel werden gistermiddag schaatswedstrijden gehouden voor jongens. De wedstryden werden ge organiseerd door de Warmondse IJs club. Na vele spannende wedstryden kwamen de volgende pryswinnaars uit de bus: Jongens 8—9 jaar: 1. Ben v. Nie- kerk; 2. Albert Meskers; 3. Henk Hoekstra; 4. Nico v. Leeuwen. Jongens 10—11 jaar: 1. Sjef Beu- gelsdijk Gzn.; 2. Wim Vis; 3. Mar- tien Meskers; 4. Rob v. Bentum. Jongens 12—13 jaar: 1. Theo v. Stijn Nzn.; 2. Jan v. Leeuwen; 3. Dick Breedyk; 4. Miel Schaven. Jongens 14—15 jaar: 1. Theov. Ryn; 2. Hans v. d. Wilk; 3. Joop Beugels- dyk; 4. Wim Meskers. IJ- en wederdienende zal zater dag a.s. een wedstrUd gehouden wor den voor de leden van de Warmondse IJsclub met de wisseibeker als inzet. Er zijn ook geldpryzen beschikbaar. Smash I kwam tegen P.M. Ryswyk II, na een zeer spannende party, tot een fraaie 44 score. Vooral de Leidse dames waren by- zonder goed op dreef. Liefst drie van de vier partijen, t.w. de enkelspelen en het dubbel brachten zy op hun naam, terwyl cok in het gemengd- dubbel de Smash-speelsters een groot aandeel in de winst had. In hoeverre Smash gebaat is by deze uitslag zal dus nog moeten blyken. Na een uiterst boeiende en spor tieve stryd zijn de Veglo-ers er niet in geslaagd de, voor het kampioen schap doorslaggevende wedstrijd tegen MVO in hun voordeel te be slissen. Met ruime marge klopte MVO I de Leidse ploeg, doch wie hieruit mocht concluderen, dat er weinig spanning te beleven was, heeft het mis. De grootste (onprettige) verrassing was het verlies, de eerste maal in deze competitie, van het herendub belspel. De fraaiste partij was on- getwyfeld het eerste herenenkel welke eveneens in drie games moest worden afgegeven. Slechts in twee partyen bestond een groot krachts verschil (tweede herenenkel, dames- dubbel). Veglo kwam zodoende op de tweede plaats met 15 punten uit 10 wedstryden, MVO werd eerste met 18 uit 10. Kansloos Veglo II speelde zonder mevr. Wie sen berg en de heer J. Oei. een bij voorbaat kansloze wedstrijd tegen Haarlem II. De 71 uitslag was zeker niet geflatteerd. Slechts in het eerste herenenkel en eerste gemengd-dub- bel kwamen de Veglo-ers behoorlyk voor de dag. Door dit resultaat eindigde Veglo II op de vierde plaats van de rangiyst. Programma Het badmintonprogramma voor de komende week (30 december 61 t/m. 5 januari '62) luidt als volgt: Zaterdag 30 december: Smash II MVO III. Dinsdag 2 januari: Meer burg IMVO III. Vrijdag 5 januari: de Kortenaer IV—Smash II; Smash III—DES IIITempo III—Smash IV. 30503 30500 30500 Arie Zee lieeft al spijt (Van onze Amsterdamse redacteur) Op het bondsbureau van de Kon. Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) is vrydagmorgen een brief ontvangen van Arie Zee. waarin deze zijn excuses aanbiedt voor het feit, dat hij na een onenigheid met trai ner Piet Zwanenburg donderdag samen met Chris Meeuwisse over haast uit het trainingscentrum Fagemes naar Nederland is terugge keerd. Aanvankelijk verkeerde men in de mening, dat Zee en Meeuwisse waren teruggekomen om deel te nemen aan de Elfstedentocht. De zaak ligt evenwel anders. Er waren in Fagernes n.l. woorden ge vallen over de door trainer Zwanen burg opgelegde maatregelen, die de lichamelijke conditie van de ryders moeten bevorderen. Met name had den de mannen bezwaar tegen het huns inziens te vroege tydstip van naar bed gaan. Een onderzoek naar de sfeer bij de kernploeg in Fagernes, dat het KN SB-bestuur voor een juiste beoorde ling van de handelwijze van het Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te belJen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bol vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 tweetal zal moeten instellen, blykt wel wenselyk. Woensdagavond im mers heeft Henk van der Grift zich tydens een t.v.-interview in Noor wegen zeer teleurstellend getoond over de houding van de KNSB. Hy bleek gegriefd omdat zyn reiskosten naar Noorwegen nog niet vergoed zouden zyn en voorts, omdat de bond zou hebben verboden dat zijn in Noorwegen verblijvende meisje hem naar de wedstryden in Moskou ver gezelt, hoewel haar reiskosten niet door de bond betaald hoeven te wor den. VOETGANGERS: U heeft wel voorrang op zebrapa den, maar het ryverkeer moet óók eens aan bod komen. Steek dus by voorkeur 'n groepjes over de drukke zebrapaden; anders ontstaan er irri terende vertragingen in het ryver keer, welke automobilisten, brommers en wieiryders in de verleiding zouden kunnen brenwen, het „toch nog maar even te proberen", zodat er van uw bescherming per slot van rekening weinig overblijft., ■■■■■■■■iiBfliiiaiii (Deze pagina is ongecorrigeerd) MARKTBERICHTEN LEIDEN. 29 dec. Kaasmarkt: aan gevoerd 3 partyen Goudse kaas. le kwal. tot f2.10. Handel lui. LEIDEN. 29 dec. Veemarkt: aan voer stieren 4, melkkoeien 35. vette koeien 250, vare koelen 25, pinken 13. graskalveren 2, vette kalveren 46, nuchtere kalveren 44. vette schapen 35, vette lammeren 2007, gelten 1, to taal 2532 stuks. Prijzen: melkkoeien f 900-1250 p. 6t., vette koelen f 2.45-3.35 per kg schoon gew., vare koelen f 525-1000 p. 6t.. vette kalveren f 2.40-3.10 per kg levend gew., nuchtere kalveren f 1.30-1.35 per kg levend gew., vette schapen f 100- 125 per st., vette lammeren 195-125 per st. Handelmelkkoeien vlot, vette koelen vlot, vare koelen matig, vette kalveren vlug. nuchtere kalveren stroef, vette schapen stug, vette lammeren stug. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 29 december Londen 10.10%10.11, New York 3.59 7/s—3.60 Montreal 3 44fi—3.45A Parijs 73.4473.49, Brussel 7.23 7.23%, Frankfort 90.04—90.09, Stock holm 69.52—69.57, Zürich 83.39%— 83.44%, Milaan 57.99%—58.04%, Ko penhagen 52.29—52.34, Oslo 50.48— 50.53, Wenen 13.95%—13.96%, Lissa bon 12.60V4—12.61%. Wegens sluiting van de Amster- j 1 damse Effectenbeurs zyn er 1 heden geen noteringen. Medische Dienst Leiderdorp Dokter H. Bakema, Hoofdstraat 2, Leiderdorp, tel. 24828 Nieuwjaarsdag: dokter van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Oegstgeest Dokter J. B. Hugen- holtz, tel. 20390. Nieuwjaarsdag: dok ter Van Walchren, tel. 22030. Voorschoten Dokter James, Leid- seweg 51, tel. 2520. Wykverpleging: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Nieuwjaarsdag: dokter Van Schaik, Jul. van Stolberglaan 62, tel. 3344. Wykverpleging: Gezondheidscen trum. Beide als gewoonlyk dokter Abarbanel, Chopinlaan 32, tel. 3875 (voor eigen patiënten). Warmond - Dokter Bots, tel. 02532- 7393. Wykverpleging: zuster Konijn, Herenweg 77, tel. 01711-250. Verzorgingsdienst voor scholen nodig? De te Amsterdam gehouden algeme ne vergadering van de Nederlandse Onderwyzers Vereniging heeft gister middag in een met algemene stem men aangenomen motie haar ernsti ge verontrusting uitgesproken met betrekking tot de „trage gang van zaken bij de voorbereiding van een nieuwe pensioenwet en de herhaal de overschrijding van de door de re gering zelf daarby gestelde eisen". In de door het hoofdbestuur aan de vergadering voorgelegde motie wordt de wens geuit, dat de regering van vertegenwoordigende lichamen, omdat zy in die postie over hun per soonlijke belangen zouden moeten mee beslissen, moet volgens het voor stel als verouderd worden beschouwd. De Nederlandse Onderwijzers Ver eniging acht het voorts niet voldoen de dat de gezondheid van het school kind wordt bewaakt door een school- medische dienst en de schooltandzorg alleen. Ook zyn geestelijk-hygiëni sche gezondheid moet in die zorg worden betrokken. Daarom is zy voorstandster van een nieuwe school- vc-rorgingingsdienst (voor het gehe le onderwijs plaatselyk of in regio naal verband georganiseerd), waar in de werkzaamheden op deze drie op zeer korte termijn het overleg met terreinen kunnen worden gecoordi de drie centrales van ambtenarenor- „eerd De deskundigen van deze ganisaties over een voorontwerp voor 1 - een nieuwe pensioenwet dient te openen. De algemene vergadering ging voorts met algemene stemmen ak koord met een Haags voorstel, waar in het hoofdbestuur werd opgedra- nieuwe school verzorgingsdiensten moeten volgens de NOV samenwer ken met de leerkrachten van de school. n Dit is de strekking van het rap port dat een NOV-commissie in op- gen pogingen aan te wenden om een dracht van de in 1956 gehouden al liggend hun de hand toe te steken. In de Kaagsocieteit kreeg het drietal gelegenheid op zyn verhaal te ko men van dit goed afgelopen avon tuur. geilde toestand dat coderwyzers by h€t openbaar onderwys in bepaalde gevallen van het. passief kiesrecht zijn uitgesloten. De stelling, dat amb tenaren geen deel rnogen uitmaken gemene vergadering heeft opgesteld over de geestelyk-hygiënische zorg voor het schoolkind. De conclusie en het rapport zijn op de algemene ver- gaderi ig van de NOV besproken en met algemene stemmen aanvaard. Kardinaal Spellman uit New York brengt het jaareinde door bij de Amerikaanse troepen in Berlijn. Hier is hij in gesprek met enkele militairen bij de muur op de sectorgrens op het be ruchte punt in de Friedrichstras- se.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9