Rechtse groepen in V.S.: meer lawaai dan betekenis RENNIES ACCURATE KANTOORBEDIENDE Teleurstelling en verbittering leiden tot isolement of tot de neiging erop los te slaan Zes kinderen zakten door ijs AUTO'S OVER DE KOP OP GLADDE STEEKTERWEG Markiezin de Cuevas neemt balleigrcep over Nieuwe Leidse PAARDENSLAGERIJ Maak 'n einde aan dat gemartel GARAGEBEDRIJF IN LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 28 DECEMBER 1961 (Van onze correspondent in Washington) Nog veel meer De extreme rechtse groepen, die de laatste tijd in Amerika de I t J Met het opsommen van dergelijke Kop hebben opgestoken, zijn niet meer op de vingers van één hand rechts-radicale groepen zou ik nog te tellen. Hun programma's verschillen in nuance, maar aan allerSommige6 agerendtegenkhulpnaanahet actie ligt verbittering en teleurstelling ten grondslag. En - zoalsrbau^hne11adndt^g^de/een p/0X™isUScta dat ook gaat bij een verbitterd individu die verbittering uit zich invasie en trainen zich in guerilla- -j oorlog. Dat laatstgenoemde tegen wa- op twee manieren: in de neiging zich terug te trekken in isolement en daarnaast in de gang om er op los te slaan. S.A. marcheert voor Witte Huis in Washington Een rustige, zonnige zaterdagmid dag op het plein by het Witte Huis Het weer is nog zo zacht, dat de mensen met genoegen op een bankje zitten. Duiven en heel tamme eek hoorntjes trippelen om hen heen. Vrediger kon het niet. Maar dan ineens: een beeld ais uit een boze droom. Daar komt een groep van twaalf mannen over het trottoir aan- marcheren. De man voorop draagt een grote hakenkruisviag en zy allen hebben een perfect S.A.-uniform aan: bruine hemden, een band met een swastika om de arm en hoge laarzen natuurlijk-! Wanneer een Nederlander zulk een groep ziet aankomen zal hij in negen van de tien gevallen iets mompelen, wat niet in de krant kan worden gedrukt. De herinnering aan de oor log is nog altijd sterk. Maar vele Amerikanen trekken zich van deze dwaze marcheerders niet veel aan. Zij bewonderen hen niet, zjjn niet onder de indruk, vinden hen waar schijnlijk een beetje dwaas. Maar men laat hen althans in Washing ton rustig hun gang gaan. Ieder een in Amerika is officieel vrij om te demonstreren, mits hij het maar op een rustige manier doet en precies loopt waar de politie zegt dat hij mag lopen. Zo houdt men groepen, die aan het betogen zijn voor een tegenge steld doel, gemakkelijk uiteen. penregistratie zijn spreekt vanzelf. Dat andere tegelijk tegen de inkom sten-belasting zijn en vóór sterkere bewapening is minder logisch! van generaal Walker, die overge plaatst werd, nadat hij onder de Ame rikaanse troepen in Duitsland poli tieke propaganda had bedreven en die daarop ontslag nam uit het leger waardoor hij een pensioen van twaalf duizend dollar per jaar verspeelde. Zulk een geste maakt indruk in een land waar „money" nog meer bete- I dan elders! stellig zeer fiere borst hebben opge- igen, maar het ?s goed dat Amerlka's Ja, en dan mag in die opsom ming de oude D.A.R. niet worden vergeten. Die letters betekenen „Daughters of the American Revo lution". Eenmaal per jaar houden zij hun grote vergadering te Wash ington en de stad is dan vol ma trones, die de wel niet slanke maar Eén uitzondering Op één uitzondering na doen be langrijke politici niet mee met die reactionaire bewegingen. De excep tie is Senator Goldwater uit Arizona, een man, die zeker in aanmerking wil komen als Republikeins kandidaat voor het presidentschap in 1964. Goldwater is zeer reactionair, maar toch niet zulk een fanatiekeling als sommigen, die hier eerder ter spra ke kwamen. De Amerikaanse nazi partij is beslist anti-semitisch, maar Goldwater kan dat moeilijk zijn. Zijn eigen vader was een jood! De huidige regering durft zich over die extremistische bewegingen heel wat scherper uit te spreken dan Eisenhower en de zijnen destijds over McCarthy. Kennedy zei de vorige maand in een speech in Los Angeles: „In de meest kritieke perioden van de geschiedenis van onze natie zijn er altijd mensen geweest, die aan hun eigen verantwoordelijkheid pro beerden te ontsnappen door een sim pele oplossing te vinden, een aan trekkelijke leus of een geriefelijke zondebok". Zulk een uitspraak getuigt van diep psychologisch inzicht. Een teleurgestelde en verbitterde (en waar vindt men hen niet?) pleegt zich terug te trekken in zün schulp (isolationisme) of als een gek amok te maken. Belde uitingen kan men waarnemen in allerlei extreem-recht se groepen, die zich in deze periode in Amerika gevormd hebben. Het kabaal dat zij maken is groter dan de boodschap die zij hebben te bren- Walker heeft ontdekt, dat oud-pre- j fleurd met een grote orchidee. Zij I verantwoordelijke leiders (ook Eisen- 1 On f VI imn m Tl 1 sident Truman, mevr. Roosevelt en zijn tegen de Veren'gde Naties Dean Acheson „beslist roze" zijn. Hij nu zelfs al tegen de kerstkaarten zal begin januari verschijnen voor die de V.N. uitgeeft ten bate van een Congrescommissie, die gaat on- het Kinderfonds. Mevrouw Kennc- derzoeken of de militairen in Ameri- dy, die beslist nog niet het juist ka er terecht over kunnen klagen, postuur heeft voor zo'n grote orchi- dat hun de mond wordt gesnoerd, dee, heeft prompt daarop V.N.-kerst- Dat zal een geruchtmakende zaak 1 kaarten besteld en haar aankoop in worden in Washington! de krant laten publiceren! hower en Nixon in het Republikein se kamp) op hun hoede zijn. Een i tweede McCarthy zou Amerika geen I goed doen. Hij zou binnenslands de geestelijke vrijheid schaden en zou naar buiten een vertekend beeld ge- ven van het in wezen niet-verbltterde en vrijheidslievend Amerikaanse I volk. (Van onze Amsterdamse correspondent) Zes kinderen van 6 tot 13 jaar, die op de bevroren Kei zersgracht, te Amsterdam, aan het spelen waren, zijn gistermid dag door het ijs gezakt. Niet minder dan vijf redders, onder wie een vrouw, hebben zich daarop geheel of gedeelte lijk in het koude grachtwater gewaagd om de drenkelingen van wie er enkelen onder het ijs dreigden te verdwijnen aan de wal te brengen. Zoals ook elders op de Amsterdam se vaarwegen, waar het ils soms 17 cm dlik is worden vaargeulen open gehouden voor de scheepvaart. Gis termiddag pl-oegde een binnenvaart schip zich langzaam door de Keizers gracht Het schip werd echter te laat opgemerkt door een aantal kinderen dat op het ijs schaatste en met slee tjes speelde. Toen zij zich Ijlings uit de voeten maakten bleek de hoge wallekant voor de kleintjes een be zwaar te zijn. Zij drongen opeen bij een laddertje maar hierdoor werd het Ijs ter plaatse zó zwaar belast dat het scheurde. Onder luid gegil zakten zes kin deren, onder wie drie zusjes, tussen de schotsen in het koude water. De 34-jarige expeditieknecht H. Muller, die bezig was met het lossen van zijn vrachtauto sprong onmiddellijk in het water te midden van de drenke lingen. Kjj sla-egde erin drie kinderen te redden. Intussen wer'en de an dere drie op het droge gebraeh' door mevrouw C. Wintersbcrfrer-Aalberts, de heer G. Klein uit Mu Herb erg, en de magazijnbedienden J. Kerstens en P. Wasman. De heer Muller miste na afloop zjjn bril en zjjn horloge. Slechte naam Die Amerikaanse S.A.-mannen be horen tot de „American Nazi Party" waarvan Rockwell de leider is. Rock well heeft aangekondigd dat hU in het hart van New York wil spreken, maar het protest van de vele joden in New York is zo krachtig geweest, dat de burgemeester zijn optreden daar verboden heeft. Begrijpelijk is de stemming tegen de bruinhemden daar minder tam. De partjj van Rockwell Is maar heel klein. Elk woord wat men erover schrijft is eigeniyk teveel. Invloed heeft de groep vrywel niet. In hoofd zaak bereiken die laarzen-kerels een effect dat ze officieel niet kunnen zoeken: ze bezorgen hun land buiten de grenzen een slechte reputatie. „De S.A. vrij marcherend voor het Witte Huis te Washington". Een foto met zulk een onderschrift is goud waard voor communistische propagandisten achter het Ijzeren gordynü Verontwaardiging Rockwells groep is al vry oud. In de afgelopen twee maanden is er een andere beweging op gang geko men, die meer succes heeft: dat is de „Nationale Verontwaardigingsliga" Wat aanvankelijk de verontwaardi ging opwekte van Frank McGehee, de 32-jarige stichter, was het zen den van straalvliegtuigen naar Joe- go-Slavië en de training, in Ame rika, van Joegoslavische piloten. Maar ge weet, hoe dat gaat, wanneer ge eenmaal verontwaardigd zijnt. Dan kan men zich over alles en nog wat kwaad gaan maken. En dat doet men: in bijeenkomsten in diverse steden van Amerika, in optochten met bor den waarop te lezen staat: „Staakt hulp aan de roden", „Staakt handel met de roden", „voor God en vader land" enz. enz. Deze extremistische groepen hou den ervan de kruisvaan omhoog te steken: één groep noemt zich de „Christeiyke anti-communistische kruistocht" (leider ds. Schwarz, die o.a. tegen het ballet van het Bolsjoi- theater is) en een andere groep heet gewoon de „Christeiyke kruistocht" (leider ds. Billy James Hargis). Men ziet dergelijke groepen opdui ken in heel Amerika, maar het valt toch op, dat de meeste actie zich ont plooit in Zuid-Florida, Arizona en Zuid-Californië. Dat zal niet toeval lig zün: daar wonen veel rente niers, ook veel gepensioneerde oud- admiraals en oudgeneraals, die mop peren over de moderne tyd. „Beslist roze" Een ander gebied waar het extre misme enig succes heeft is Texas, het land: in Massachusetts, waar de meestal meer dollars hebben dan cul tuur. Over financiële steun hebben die Extremistische bewegingen door gaans niet te klagen. Er is altyd wel een aantal conservatieve zaken lieden, die helpen willen met een cheque van 1000 dollar of meer. De John Birch Society heeft haar hoofdkwartier in een ander deel van hetland: in Massachusetts, waar de chocolade-fabrikant Robert Welch tot de originele ontdekking is geko men. dat oud-president Eisenhower een „toegewyd en bewust agent is van de communistische samenzweerders". Welch krygt de laatste tyd veel steun „De goede oude tijd van Stalin" Onder Russische letterkundigen is een fel debat gaande over de jong ste roman van de Sowjetrussische schrijver Kotsjetow getiteld „Een secretaris van Obkom". In deze ro man houdt de schryver die reeds lang beschouwd wordt als de leider van de „dogmatische" vleugel in de Russische literaire wereld, een soort pleidooi voor „de goede oude tijd van Stalin". Hij laat de hoofdpersoon va-n zijn verhaal, de regionale partijleider Wassili Denissow, zeggen dat hij de persoonsverheerlijking van Stalin niet kan veroordelen. „Ik kan niet oordelen, dat kunnen de partij, het volk, de geschiedenis, maar niet ik alleen. Daar ls mijn plaats te gering voor", aldus Denissow. De woordvoerder van Chroesjt- sjow-gezinde vleugel onder de schrij vers, Soerkow, merkt naar aanlei ding van deze roman op. dat als de Sowjet-Unie op onvergelijkelijke wij ze haar opmars naar het commu nisme kan versnellen, dit mogelijk is dankzij de veroordeling van de persoonsverheerlijking. Deze veroor deling noemt hij in een artikel in de „Litteratoeraaja Gazeta" „de enige oriëntatie, die aan een roman de di mensies van de geschiedenis kan ge ven". Serkow haalt in dit verband U'tspraken van Chroestjsjow aan. Volgens hem raakt- Kotsjetow niet de „essentiële kwestie". Bovendien vindt hy de roman slecht geschre ven. Op een dezer dagen te Moskou gehouden schrijverscongres heeft Soerkow de meerderheid van de deel nemers aan zyn zyde gevonden. VOETGANGER GEEN ZEBRAKONING Nog steeds zijn er hondearden voet gangers, die zich „koning op het zebrapad" wanen. De gevallen zijn niet te tellen, waarbij de voetganger te laat oversteekt, zodat een auto, motor of scooter op het nippertje met veel banden gepiep voor de zebra stil kan houden. Of hij steekt over op een manier van: „rustie aan ik heb voorrang". Dit is, zo zegt de ANWB gevaarlijk en niet correct. Natuurlijk heeft U als voetganger op de zebra voorrang, maar kijk voordat u oversteekt even uit of het snelverkeer niet te dicht genaderd is. En als u oversteekt doet u het dan vlot, zonder onnodig lang op de zebra te lopen. Houdt U er re kening mee, dat wanneer u op de zebra loopt, u deze zo snel mogelijk dient te verlaten, indien nadert: een motorrijtuig van de politie of brand weer, die een tweetonige hoorn, bel of sirene laten klinken: een zieken- Volledige breuk Jemen—Egypte Het Koninkrijk Jemen heeft beslo ten zijn diplomatieke betrekkingen met Egypte te verbreken, zo is heden ochtend bekendgemaakt. Dinsdag avond deelde de Egyptische minister van staat mede, dat Egypte zijn ban den met Jemen zou verbreken. De minister verklaarde hierbij, dat Egyp te tot het inzicht was gekomen, dat de Unie met Jemen een geschikt in strument was om de Arabische zaak te dienen. Hij zei dat Egypte van oor deel was. dat alleen het socialisme de Arabieren kan verenigen. Niettemin stelt Egypte er prils op de eoede be trekkingen met Jemen te blijven on derhouden Ind. Rode Kruis behertigt belangen van Nederlanders Een woordvoerder van het Neder landse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat de In donesische regering het Indonesische Rode Kruis gemachtigd heeft, de be langen van Nederlanders in Indone sië te verzorgen. Dit omvat o.a. het uitbetalen van pensioenen en steun bedragen aan Nederlanders uit fond sen, die de Nederlandse regeroing aan het internationale Rode Kruis be schikbaar heeft gesteld. Op het In donesische Rode Kruis kan eveneens een beroep worden gedaan om hulp bij de repatriëring van Nederlanders, die Indonesië willen verlaten. De regeling geldt echter niet voor spytoptanten. In het belang van een goede gang van zaken bij de uitvoering van bo vengenoemde humanitaire taken is een praktische samenwerking tussen het Indonesische Rode Kruis en het Internationale Rode Kruis tot stand gebracht, waardoor de verbinding met de Nederlandse autoriteiten is verzekerd. Een vertegenwoordiger van het Internationale Rode Kruis be vindt zich voor dit doel te Djakarta. Diplomatieke betrekkingen België-Kongo hersteld (Van onze Brusselse correspondent) Na een onderbreking van by'na anderhalf jaar zijn de diplomatieke betrekkingen tussen België en Kon go gisteren hersteld. De regeringen van beide landen hebben een ge- meenschappeiyk communiqué uitge geven, waarin o.a. wordt medege deeld dat de wederzijdse diplomatie ke missies tot ambassades zullen wor den verheven. Aan Belgische zyde toont men zich tevreden over dit her stel. Uiteraard hoopt men in België dat het thans voor vele uit Kongo gevluchte Belgen mogelijk zal zijn terug te keren naar dat land. auto met drietonige hoorn of wan- I, neer een uitvaartstoet of een mili- per lOO kg. knolselderij 7.- taire colonne nadert. per 100 stuks. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 27 dec. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Seringen: Mad. Stepman 105-180, Marle Legray 70-135, Prunus tril. 70-100, Forsythia 45-80 per tak, Tulpen 110-250, Narcis sen 90-120 per bos, Hyacinthen 20-38 Ser stuk, Blauwe Druifjes 20-35 per os. TER AAR, 27 dec. Groenteveiling: glasandiJvle 57-65, wlttekool 8, boeren kool 30, prei 37, ld. stek 13 alles per kg, knolselderij 16-28 per stuk. GOUDA, 28 dec. Kaasmarkt: Op de kaasmarkt zijn heden aangevoerd tien partijen. Ie kwal. noteerde f2.01- 2.10 en 2e kwal. f 1.90-2.00 per kg. Handel kalm. BARNEVELD, 28 dec. Coöp. Ve- luwse Eiervelling weekaanvoer 1.500.000, waarvan er thans 525.700 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 44/49 gram f 8.24-8.66, van 49/54 gram f 8.81-9.26, van 54/59 gram f 9.30-9.71, van 59/64 gram f 9.76-10.70, van 64/69 gram f 10.96-12.17. Eiervelling S.B.E.: aanvoer 209.790. Handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 43/52 gram f 8.10-8.89, van 52/57 gram f 9.09-9.40. van 57/62 gram f 9.40-10.29. eendeeleren van 67/70 gram f 8.87- 9.10. Eiermarkt: aanvoer 2.050.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51/65 gram f 9.25-11.50, alg. prijs f 10.25, kiloprijs f 1.74. Plulmveemarkt: aanvoer 29.000 st. Handl redelijk. Slachtklppen f 1.10-1.20, slachtkuikens f 1.70-1.95 per kg. RIJNSBURG. 27 dec. Groentevei ling: boerenkool 30.tot 33.rode kool 6.00-15.50, breekpeen 6.00-18.50 --- - - - tot 18.— In de beruchte bocht bij Zwanimerdam Weer zijn twee automobilisten in de gevaarlijke autoval. die Steekterweg heet, gereden. Kort na elkaar vlogen gistermiddag twee auto's uit de beruchte bocht bij Zwammerdam. De verwon dingen. die de betrokkenen opliepen vielen gezien de aard van de ongelukken en schade, die aan de auto's werd toegebracht. mee. Een automobilist uit Zwammer dam reed niet een snelheid van on geveer 70 km. in de richting van Leiden. In de bocht begon zyn wa gen te slinpen, gleed naar het linker weggedeelte, botste tegen een lan taarnpaal en sloeg over de kop. De bestuurder liep enkele liehte verwon dingen op. Een 15-jarige jongen uit Bodegraven die ook in de auto zat kreeg een hersenschudding. Terwijl de politie bezig was met het opnemen van de situatie ter plaatse slipte een andere auto met een snelheid van ongeveer 45 km per uur in deze bocht. De wagen gleed naar rechts, botste tegen een beton nen bermpaaltje en sloeg over de kop. De bestuurder uit Twello en zijn 16- jarige zoon liepen geen verwondingen op. Zijn echtgenote kreeg enkele snijwonden in het gezicht. De auto werd zwaar beschadigd. Vermoedelijk, doordat de voorruit van zijn auto gedeeltelijk was be vroren, merkte een automobilist uit Koudekerk gisteravond een vracht auto, die op de noordelijke afrit van de 's-Molenarsbrug stond geparkeerd te laat op. Door krachtig te remmen trachtte de automobilist een botsing te voorkomen, maar door het gladde wegdek slipte de wagen door. De per sonen auto schoot onder de aan hangwagen. Beide voertuigen liepen schade op. Een automobilist wilde op de Prins Hendrikstraat-Hazeveld achter een auto parkeren. De wagen schoot door en ramde de geparkeerde auto, die op zijn beurt tegen een volgende auto botste. De schade was aanzien lijk. Militairen moeten tijdens verlof naar radio luisteren (Van onze Haagse correspondent) Evenals dat met de kerstdagen het geval was, zullen dienstplichtigen, die met verlof zijn tijdens oud en nieuw, minstens eenmaal per dag naar de radio moeten luisteren, teneinde zich op eerste aankondiging naar hun legeronderdeel te kunnen bege ven. Deze maatregel is genomen zowel in verband met de paraatheids maatregelen in internationaal ver band als met het oog op de moge lijkheid van omstandigheden, zoals zich in 1953 tydens de stormramp voordeden. Mr. Walkate tekent beroep aan De voormalige beheerder van de regionale schroot-vereningskas van de kolen- en staalgemeenschap, mr. J.W .Walkate, heeft bij het gerechts hof te Den Haag beroep aangetekend tegen de afwüzing van zyn bezwaar schrift tegen de dagvaarding wegens meineed door de rechtbank te Den Haag. De vervolging wegens meineed van mr. Walkate thans directie-secreta ris bij de Hoogovens te IJmuiden, is ingesteld naar aanleiding van een klacht door de heer L. Worms ty dens de behandeling van de schroot- zaak door de rechtbank. Als het gerechtshof het bezwaar schrift van mr. Walkate eveneens verwerpt kan deze nog in cassatie gaan by de Hoge Raad. Indonesië bijna 96 miljoen inwoners De Indonesische regering heeft meegedeeld, dat Indonesië thans 95.889.000 inwoners beeft. Dit cijfer is gebaseerd op voorlopige gegevens van de onlangs in Indonesië gehou den volkstelling, de eerste in de re publiek. Met dit aantal inwoners is Indo nesië gekomen op de vyfde plaats in de ry van landen met de grootste bevolking, achter China, India, de Scwjet-Unie en de V.S. De bekend making schat de aanwas van de In donesische bevolking op 2,3 per Jaar. Java en Madoera zyn met ge- zameniyk 62,7 miljoen inwoners de dichtstbevolkte eilanden van de Re publiek. Prijswinnaar als kerstman (Van onze correspondent) De steenfabrikant Jos Stassen uit Echt (Lb.), die vorige week donder dag bu de jongste trekking van de Appèl-actie maar liefst twee woon huizen won, heeft de geldwaarde van een der twee huizen besteed voor verschillende goede doeleinden. .Als een echte kerstman ging de heer Stassen rond. Zo kreeg de Nederland se Bond van Militaire Oorlogsslacht offers. waarvoor de actie bestemd is en waarvan de heer Stassen zelf be stuurslid is, ruimschoots zyn deel. Het „Groene Kruis", waarvan de heer Stassen hoofdbestuurslid ls en dat dringend behoefte heeft aan een nieuw gebouw, werd evenmin verge ten. Ook kerkeiyke instellingen wer den door de steenfabrikant goed be dacht. Verder kregen de plaatseiyke verenigingen te Echt, zoals de voet balclub waarvan de heer Stassen reeds 37 jaar voorzitter is, hun deel uit de pryzenpot en werden de 120 personeelsleden van de steenfabriek door hun werkgever eens heeriyk ge trakteerd. Het commentaar van de prijswinnaar was: „Ik was al blij met één woonhuis en toen bleek dat ik er twee had ge wonnen, rees de gedachte deze maar eens goed te besteden". De Birmaanse premier Oe Noe is in Egypte aangekomen voor een officieel bezoek van vijf dagen. President Nasser en zijn gast waren bij de begroeting kennelijk in de beste stemnting. Aan de onzekerheid over het voortbestaan van de grootste par ticuliere balletgroep ter wereld schijnt nu een gelukkig einde te zijn gekomen. De Amerikaanse iveduwe van de Spaanse markies de Cuevas, die wel 's werelds laat ste balletmacenas werd genoemd, heeft zich bereid verklaard het levenswerk van haar man verder voor haar rekening te zullen blij ven nemen. De markiezin is een der voornaam ste erfgenamen van wijlen John D. Rockefeller, een neef van de markies, Raimondo Larrain, zal de artistieke leiding over de groep in handen biy- ven houden. Momenteel treedt het ballet in Ko penhagen op met Tjaikowski's „Scho ne slaapster", dat vervolgens in En geland en in Zwitserland zal worden opgevoerd. In de toekomst zal het ballet ook wat zyn naam betreft, varen onder de vlag van de markiezin de Cuevas. van de paardenslager Door byzonder gunstige inkoop 1 kg. botermalse STOOFLAPPEN van 2.60, NU 228 Ook in onze winkel is er een royale keus in vlees om sfeervolle en zeer smakeiyke feestmaaltyden te bereiden. rosbief - biefstuk rollade haas baklappen tartaar en voor HEERLIJKE SOEP vooraf: SOEPCOMPLET KIPPEPOELET 99 Deze week 500 gram GEHAKT h.o.h. 500 gr. ROOKWORST 4 st. biefstukken TARTAAR Grote GELD. ROOKWORST 250 gr. LEVERWORST KNAKWORSTJES 200 gr. fijnste HAM 0.85 Hogewoerd 135 0.98 0.98 1.08 0.79 0.63 met die laaiende zuurbrand Overtollig maagzuur temt U op slag met Rennies! Ontelbare mensen in alle hoeken van de wereld vonden en vinden er baat bij. Dank zij Rennies - die ze als goede gewoonte steeds bij de hand houden - hebben ze eigenlijk geen weet meer van brandend maagzuur. Want bij de eerste zweem of aanwijzing bezweren ze die opkomende laaiende pijn al In z'n oorsprong. Steek ook steeds Rennies bij U, ze zijn één voor één hygiënisch verpakt. tegen brandend maagzuur vraagt voor spoedige indiensttreding een voor werkplaatsadministratie en lichte kantoorwerkzaamheden. Uitvoerige sollicitaties onder no. 38834 aan het bureau van dit blad.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13