VLEES WORDT IN PARIJS SCHAARS „Driebaanswegen zijn NIET gevaarlijker clan tweebaanswegeiu' VAnyanöAaq; J. VAN EYK - HAZERSWOUDE PROVINCIAAL KAMPIOEN Sp ortschandaal in Wenen Standen Leidse Schaakbond Eindhoven extreme groei Slagers geven strijd niet op Ronde van de Toekomst 1962 Sportsplinters Minister Korthals in M. v. A. Samenwerking enige oplossing WAS-AUTOMAAT Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 28 december 1961 Vierde blad no. 30539 Jeugdtitelstrijd in Bodegraven Een sportschandaal besluit in We nen het voetbaljaar 1961. Selzer, de voorzitter van de Oostenrijkse voet- ba lliga (vereniging van eerste divi sieclubs) heeft voorlopig „Vienna" de oudste vereniging va-n de Oostenrijk se hoofdstad geschorst, hetgeen be tekent dat deze club geen wedstrij den kan spelen. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van een weigering van de bestuursleden van Vienna om de clubfinanciën te laten controleren door een accountant. Volgens ge ruchten zou Vienna een kastekort van f 25.000 hebben. In Weense sportkringen acht men een dergelijk tekort niet onwaarschijnlijk gezien de slechte vorm van het eerste elftal, dat aan het einde van dit jaar de voorlaatste plaats in de eerste divisie bezet. Daardoor is het aantal toe schouwers sterk teruggelopen. Het schorsingsbesluit kwam vlak voordat Vienna op reis zou gaan voor een tournee door Spanje. SCHAATSENRIJDEN Kampioenschap lange baan Het langebaankampioenschap van Nederland, dat voor vrijdag 29 en zaterdag 30 december a.s. op het piogramma staat, gaat door, ondanks hec. feit dat zaterdag de Elfsteden tocht wordt gehouden. Dit is woens dag bekendgemaakt door de voorzit ter van de technische commissie hardrijden lange baan van de KNSB, de heer H. Roos. De wedstrijden wor den in Assen gehouden. N. Houter won in Midden Beemster De langebaanwedstrijden over 500, 1500 en 3000 meter, die gisteren in Midden Beemster werden gehouden, zijn geëindigd in een overwinning voor Nico Houter uit Wochnum. Hou ter won twee van de drie afstanden. Ondanks de goede toestand van het ijs waren de tijden van de 79 deelnemers niet bepaald imponerend. De publieke belangstelling was groot. De uitslagen waren: 500 meter: 1. N. Houter (Woch num) 47.7 sec; 2. J. J. Schouten (Wormer) 49,0 sec: 3. A. J. Boers (Amsterdam) 49.7 sec; 4. W. Bross (Den Haag) 49,7 sec (Akersloot) 49,7 sec. 1500 meter: 1. K. Blokker 2 min 39,4 sec; 2. H. G. Bollweg (Amsterdam) 2 min 40,7 sec; 3. J. Hopman (Eg- mond a/d. Hoef) 2 min 42,7 sec; 4. A. J. Bcers 2 min 43.6 sec; 5. L. C. Pfrommer (Harderwijk) 2 min 43.7. 3000 meter: 1. N. Houter 5 min 40.2 sec; 2. J. Vermeulen (Breukelen) 5 min 42.1 sec: 3. E. Brouwer (Amster dam) 5 min 42.2 sec; 4. K. Blokker 5 min 42,3 sec; 5. J. Hopman 5 min 43,2 sec Eindklassement1. N. Houter 159 767 punten; 2. K. Blokker 159.883 punten; 3 J. Hopman 161.533 pun ten: 4. A. J Boers 162.250 punten; 5. H. G. Bollweg 162.334 punten. Ria v. Velsen gaf winnaar „beloning" Op de Molenbrugse Ijsbaan te Bodegraven werden gister middag de provinciale korte- baankampioenschappen voor junioren verreden. Twee-en- dertig jeugdige rijders in de leeftijd tot en met 18 jaar ver schenen aan de start. Er werd gereden in series van twee, over een afstand van 160 meter. Alle series werden tweemaal gereden eerst in zuidelijke en later in noordelijke richting. Het ijs, dat bijzonder mooi was. heeft er niet in geringe mate toe bijgedragen, dat er buitengewoon snel gereden werd. Zuid-Holland bleek enkele veel belovende sprinters te bezitten. De zeventienjarige J. van Eyk uit Hazerswoude viel op door het grote gemak waarmede hij de series reed. Het was duidelijk dat hij niet al zijn krachten behoefde te gebruiken. Tijdens de finale moest hij heel wat meer strijd leveren, maar hij bleef een klasse apart. Hij eindigde als eerste voor K. de Knikker uit Wad- dinxveen, H. J. Bongers uit Moor drecht en C. Beyeman uit Bodegra ven. Van Eyk, die zich nu jeugdkam pioen korte baan van Zuid-Holland mag noemen was hier zelf misschien wel het meest verbaasd over. Zijn blijdschap was er echter niet minder om. Medewerkten Het startsein voor de wedstrijden werd gegeven door burgemeester mr J. J. Croles, die het bestuur van de club complimenteerde met het feit, dat zijn buitengewone activiteiten dit jaar bekroond werden met de organisatie van deze kampioenswed- Australië verslaat Italië met 5-0 Australië dat na het dubbelspel reeds een beslissende 30 voorsprong had in de challenge round van het •toernooi om de Davis Cup heeft de eindstand van <1e ontmoeting tegen Italië op 50 gebracht deer ook de laatste twee enkelspelen te winnen. Roy Emerson versloeg Orlando Si- strijden. Hij zegde alle medewerking rola met 62, 63, 46, 62 en Rod van de zijde van het gemeentebe stuur toe, ook voor de toekomst. De wedstrijden, die om half twee begonnen waren, eindigden tegen zes uur. De prijswinnaars werden geluk gewenst door de Nederlandse turn- Laver bleef Nicola Pietrangeli in vijf sets de baas: 63 36 46 63 en 8—6. Voor het. eerst sedert 1956, toen Australië met 50 van Amerika won. zegevierde een land in de challenge kampioene Ria van Velsen, die haar round met het grootst mogelijke bewondering voor de geleverde pres taties uitte met een kusje. Hedenavond zal op de Molenbrugse Ijsbaan een rondexvedstrijd gehouden worden, met ais inzet het k ren- schap van Bodegraven. verschil De zege Van Australië betekent de tiende van dit land in de laatste twaalf jaar. Vorig jaar moest Italië ni de finale met 41 het hoofd bui gen. DAMMEN Baba Sy aan kop Het internationaal damtoerncoi is gisteren voortgezet met de tweede en derde ronde. De uitslagen luiden: Hoofdgroep, tweeoe ronde: Van Dijk (Ned.)Kouate (Senegal) 20; Devauchelle (Fr.)Baba Sy (Sene gal) 0—2; Gournier (Fr.)Bakhuizen (Ned.) 20; Aeilkema (Ned.)Ver- 'hey (Ned.) 20. Derde ronde: VerheijVan Dijk 11; Bakhuizen—Aeilkema 11; Ba ba SyGournier 20; KouateDe vauchelle 20. Jeugdgroep: DaliingaVan Leeu wen 11; JonkhartIvens 02; LekkerkerkerKlein Rensink 02 VarkevisserDe Rooy 11; Van LeeuwenVarkevisser 1—1; De Rooy Lekkerkerker 20; Klein Rensink Jonkhart 02; IvensDaliinga 1—1. De stand na drie ronden isHoofd groep: 1. Baba Sy 6 pnt.; 2. Van Dijk 5 pnt.; 3. en 4. Aeilkema en Gournier 3 pnt.; 5., 6. en 7. Bakhuizen, Kouate en Verhey 2 pnt.; 8. Devauchelle 1 pt. Jeugdgroep: 1. Ivens 5 pnt.; 2., 3. en 4. Daliinga, Jonkhart en Varke visser 4 pnt.; 5. De Rooij 3 pnt.; 6. en 7. Van Leeuwen en Klein Rensink 2 pnt.; 8. Lekkerkerker 0 pnt. DCL won van WDG DCL heeft in de strijd tegen de Wassenaarse dammers (WDG) na eerst een achterstand te hebben 5 K "Blokker opgelopen toch de volle winst mee naar Leiden genomen (128). Een dramatische partij was die tussen de veteraan P. Zeegers en P. v. d. Schaft. De Leidenaar verloor door tij dsoverschr ij ding P. Gijsbertse (WDG I>— H. Brou wer (DCL I) 20, J. v. VuurenW. Blom 20, J. VermeulenJ. Slin gerland 02, N. NoortF. Laterveer 02, J. v. DoornW. F. Olivier 02, J. VermaasP. Olivier 11, H. v. Boxtel—W. v. d. Reijden 0—2, C. StigterJ. de Vink 02, A. Vermeu lenC. Hakemulder 11, P. v. d. SchaftP. Zeegers 20. Totaal 8—12. W. v. d. Reijden won zijn afgebro ken partij tegen Robee uit Alphen. In de tientallencompetitie van de door van Nieuwkoop 1 en Koudekerk Leidse Schaakbond heeft na de derde 1 te winnen. ronde de jaarlijkse kerst- en nieuw- 1 Boskoop 1 36—22; 2 Leider- jaarspauze zijn intrede gedaan, een dorp 13—4—18;_ 3. Leithen 1 3—4—17 (Van onze correspondent) Naar aanleiding van de extreme groei van Eindhoven en zijn randgemeenten hebben B. en W. van Eindhoven een studie gepubliceerd, waarin zij de aandacht vragen voor moge lijkheden om de slagvaardigheid en de ontwikkeling van de kerngemeente te behouden. Men spreekt zich daarbij uit voor het vormen van een district, dat door een overkoepelend be stuursorgaan geleid zou moeten worden. Het totstandkomen van de nieuwe bestuursvorm zal evenwel een langdurige proce dure vergen. Tussentijds acht men het noodza kelijk dat tot grenscorrecties met na burige gemeenten wordt overgegaan. Eindhoven, dat in het tijdvak 1950- 1960 13 van de totale toename aan industriële werkgelegenheid in Neder land en 39 van de toename in Erabant voor zijn rekening nam. heeft binnen twee jaar geen nieuwe industrieterreinen meer aan te bie den en over zes jaar geen meter bouwgrond meer, als er slechts 1500 woningen per jaar worden gebouwd, waarmee het huidige woningtekort zelfs niet kan worden ingelopen. (Van onze Parijse correspondent) De „oorlog" tussen de Parijse slagers en de regering in de persoon van minister van Binnenlandse Handel Missoffe is in een beslissend stadium gekomen. De aanvoer van runderen op de Parijse abattoirs is de laatste dagen tot minder dan de helft van het normale peil gezakt waardoor de prijzen tussen de 50 en de 100 oude franken per kilo zijn gestegen. Die verminderde aanvoer en die verhoogde prijzen vormen het antwoord van de slagers aan de minister die de binnenlandse vleesmarkt hoopte te kunnen saneren. Vandaag zou door de regering, die de recalcitrante slagers al eerder met indrukwekkende geldboeten en zelfs met gevangenisstraffen heeft be dreigd, een nieuwe prijsstop worden afgekondigd, nu voor schape- en var kensvlees, dat door het tekort aan runderlappen en biefstukken ook steeds duurder wordt. Minister Missoffe die uiteraard de volle sympathie van de huisvrouwen geniet, staat in zyn strijd tegen de slagers ook verder niet alleen. De vakbond van slagersknechten heeft gisteren al aangekondigd opzienba rende onthullingen te zullen doen over de fabuleuze winsten die hun bazen, die zeggen het vlees voor geen fronten hun doelmatigheid de laatste maanden in Frankrijk helaas heb ben bewezen. Verscheidene slagers die hun winkels hadden open gehou den kregen anonieme telefoontjes met bedreigingen. In enkele gevallen werden de daden bij het woord ge voegd, en zo is bij verschillende sla gers de laatste nachten ingebroken door onbekenden die al het aanwezi ge vlees met benzine en olie overgo ten om het voor de consumptie on bruikbaar te maken. Advertentie cent minder te kunnen verkopen, in B en W. stellen de raad voor de werkelijkheid zouden maken. En de grenscorrecties te verzoeken met de pouliers hebben van hun kant de mi gemeenten Geldrop. Best, Son, Veld- nister minzaam aangeboden in geval hoven en Waalre. Eindhoven zal bin nen een carré van autowegen komen te liggen, waarin ook de grondgebie den van de naburige gemeenten op genomen zijn. Dit betekent dat men industrieter reinen verlangt aan de rechter-oever vast het Wilhelminakanaal tussen van een voortduren van de slagers- staking ook de verkoop van runder vlees voor hun rekening te nemen. Onder de slagers zelf is de een dracht trouwens ook niet volmaakt. Een minderheid wil wel met de mi nister samenwerken. Die minderheid wordt echter door de tegenstanders Best en Son en dat men duizenden van de regering geterroriseerd met woningen kan bouwen op onbebouw de gebieden van Son en Geldrop. De grens met Waalre zou gevormd moeten worden door de E-3 weg, wel ke in aanleg is en met Veldhoven door de verbindingsweg tussen de E- 3 weg en de nieuwe autoweg naar Tilburg. Geldrop heeft de nieuwe Emdhovense plannen reeds door kruist met een door Ged. Staten goedgekeurd uitbreidingsplan voor de dooi Eindhoven verlangde bouw gronden. Waalre had middelen die op andere en politieke Jongen verdronken geen medewerking aan de Eindho- vtsise correctieplannen te zullen ver lenen. Op het Zuidlaardermeer bij Hoo- gezand zijn gistermiddag twee jon gens die daar aan het schaatsen waren, door het ijs gezakt. Omstan ders wisten hen op het droge te ha- meegedeeld len, maar een van hen, de 10-jarige Bij feestelijke gelegenheden een feestelijke tractatie voor jong en oud CRAPILLON J. Buiskool uit Sappemeer, die onder het ijs was geraakt, bleek al te zijn 1 overleden. ,.Kan het jongens" vroeg Ne derlands turnkampioene Ria van Velsen aan de fotograuen. waar na zij de 17-jarige Jan van Eyk uit Hazerswoude de kampioens- kus gaf als beloning voor het door hem behaalde kampioen schap van Zuid-Holland korte baan (160 meter). (Foto Leidsch Dagblad) jaarspauze uiterst geschikt ogenblik om de stan den in de diverse klassen eens onder de loep te nemen. - In de eersteklasse zijn er voorlopig slechts twee kandidaten voor het kampioenschap: Alphen 1 en Bode graven 1. Indien de Alphenaren 'tegen Bodegraven het onderspit zouden delven, zouden <ïe LSG reserves ach terop geraakt door een nederlaag te gen Alphen, volop kansen kunnen krijgen als zij Bodegraven verslaan. In dat geval zou een strijd tussen drie gegadigden om de bodpunten ontstaan. De overige vier ploegen ko men alle voor diegradatie in aanmer- Öking; Al-phen 2 zal wel ondieraan ein digen 1. Alphen 1 2—4—14%; 2. Bode graven 1 2414%3. LSG 2 34 18; 4. Philidor 3 2—2—7%; 5. Voor schoten 1 3214; 6. IBG 3 32 H13%; 7. Alphen 2 3-0-5. In de -tweedeklasse A zal het duel tussen Daniel Noteboom (Noordwijk) en Katwijk 1 van beslissende beteke nis zijn; als de Noardwijkers die ont moeting verliezen valt er een zeer spannende race te verwachten met vier kandidaten om de hoogste plaats en de daaraan verbonden promotie naar d-e eersteklasse. Wij houden het .1 op Noordwijk, NZH, SPW 1 en VTL N moeten elkaar alle nog ontmoeten; il twee van deze teams "Uen het vol gend seizoen naar de erdeklasse af dalen. 1. Daniel Noteboom 2414; 2. 11 Sassenheim 1 3—4—17%xx; 3. Katwijk u 1 3417%4. Katwijk 2 3—4—16; 5. NZH 2—1—8%; 6. SPW 1 3—1—9% xx7. VTL 2—0—5 XX. Wij stellen de prognose dat Bos koop 1 onlangs uit de eersteklasse gedegradeerd, in klasse 2b zonder nil struikelen kampioen gaat worden. Leiderdorp 1, Leithen 1 en Philidor IV ontlopen elkaar niet veel In speel- Bterkte. Koudekerk 1 zal zich wel niet weten te handhaven; Hazerswoude zou de dans kunnen ontspringen WIELRENNEN De organisatoren van de Ronde van de Toekomst, de bladen I'Equipe en Le Parisien Libere en het radio station Europe numero un, hebben gisteren het routeschema voor de ronde van 1962 bekendgemaakt. De tweede Tour de l'Avenir gaat in to taal over 2066 km, ve rdeeld over 14 etappes. Op 2 juli wordt gestart in Bordeaux, di htt Pare des Princes te Parijs. Deze tweede Ronde van de Toe komst zal iets korter zijn (ongeveer 200 km) dan de eerste, het aantal etappes is gelijk gebleven (veertien) en de renners zuilen het, vooral in de bergritten, niet zo zwaar krijgen als in 1961. De renners zullen worden ondergebracht in landenploegen, maar hoeveel dit- er zullen zijn is nog niet bekend. Mede in verband met de grotere belangstelling is het waarschijnlijk dat het aantal equipes zaï worden uitgebreid van zestien in 1961 tot twintig in 1962, doch daar entegen zou het aantal renners per ploeg worden teruggebracht, van acht tot zes. Verwacht wordt, dat Rus land en Oost-Duitsland, die beiden over zeer sterke amateurs beschik ken, van de partij zullen zijn. vwi De veertien etappes zullen door 4. Philidor* IvY l *15%T 5. Leider-'geen enkele rustdag worden geschei- dorp 2 3 _4_-14%x; 6. Nieuwkoop 1 den ZWEMMEN Kring ©ouwe-Rijnstreek De uitslagen van de in de Kring Gouwe-Rijnsterek van de KNZB ge- -1 waterpclowedstnjden luiden: GZC 2Gouwe 2 (h.) 70; Boskoop Donk I (d.) 06; Denk I—GZC 2 (d.) 0—8; Donk 3—OZV 2 (h.) 3—2; DonkGouwe un.) 13; Boskoop I DKD I (d.) 3—1; Donk 2—Gouwe I (d.) 3—4; SZ en PC I— BZ en PC I (h.) 2—2; GZC 2—GZC 4 (h.) 1—9; Gouwe I—OZV I (h.) 1—3 Op zaterdag 6 januari 1962 begint de zwemtraining voor de jeugd in de Overdekte te Leiden. Er zal 's avonds Bordeaux, de finish is op 15 juli in van gjq uur onc}er leiding van de heer D. Timmermans getraind wor den. De trainingen vinden om de 3213; 7. Hazerswoude 3010 x; 8. Koudekerk 1 3—0—9. In de d-erdeklasse A geven wij de Zwart Pion (Lisse) iets 'bet-ere kan sen tegen Leithen 2; overigens, ook Warmond achten wij nog in staat Dc voornaamste reden van het be sluit om het parkoers iet-s lichter te maken is het feit, dat vorig jaar bij een juiste interpretatie van de reglementen in de eerste etappen meer dan de helft van de renners had moeten worden geëlimineerd we- een woordje mee te spreken. i gens tijdsoverschrijding. Toch wil dit 1. Leithen 2 2—4—14%; 2 Zwarte njet zeggen ^at de Tour de l'Avenir Pion (Lisse) 24—13; 3_. Warmond het volgend jaar makkelijk zal zijn. Men heeft echter getracht, wijzer ge- 3. Warmond 2213: 4 Sassenheim 2 229%; 5 Katwijk 3 2—0—7; 6. Leithen 3 2—0—3. In de tweedeklasse B lijkt ons een kampioenschap voor Roelofarendis- veen het waarschijnlijkst; dit tiental heeft reeds gespeeld tegen zijn ge vaarlijkste concurrenten Philidor 5, die vorig jaar uit de tweedeklasse de gradeerde. 1. Roelofarendsveen 2413%: 2. Philidor 5 3—4—15%; 3. Voorschoten 2 3316%; 4. Valkenburg 229; 5. Koudekerk 2 3216; 6. SPW 2 3lxllx; 7. Voorschoten 3 2lx 7%x. Van de kansen in die derdeklasse C. na-ar onze mening de sterkste afde ling van de derdeklasse, valt nog zeer weinig te voorspellen. De eerste vier ploegen ontlopen elkaar niet veel en moeten elkaar nog ontmoeten; onze (lichte) voorkeur gaat uit naar Bodegraven 2. 1. Bodegraven 2 3619%; 2. Aar- landerveen 2414%3. Alphen 3 3417; 4. Boskoop 2 3417; 5. Alphen 4 2017%; 6. Revanche 206%; 7. Nieuwkoop 2 307%. Snelschaak Zaterdagmiddag 30 december zal de Leidse Schaakbond het oude jaar uitluiden met de traditionele snel schaak weistrijden voor zestallen. De wedstrijden zullen gehouden worden ln de kantine van de N.V. Ver. Touwfabrieken, Zijldijk 22, te Lei derdorp. Er zal gespeeld worden in drie klassen. worden door de opgedane ervarin gen, om de moeilijkheden meer even redig te verdelen. Aangezien in grote trekken de rou te van de Tour de France wordt gevolgd, ontmoeten de renners even eens eerst de Pyreneeën en daarna de Alpen. Vooral de cols in de Pyre neeën zijn aanzienlijk minder zwaar dan de Aubisque en de klim in Su- perbagneres, die in 1961 op het pro gramma stonden. Daarentegen zijn de Alpenritten bepaald niet licht met o.a. de Vars, de Izoard en de Gra- nier Voor de tweede maal binnen enkele dagen heeft het Haagse ijs- hockeyteam HYS HOKY een neder laag geleden tegen de Kitsbuehler EC (Oostenrijk). Woensdag zegevier den de Oostenrijkers te Innsbrueck met 72 (00. 41 en 31). Koji Sone, de Japanse judoka, die onlangs zijn wereldtitel aan onze landgenoot Anton Geesink verloor, heeft woensdag verklaard dat hij zich uit de wedstrijdsport zal terug trekken. De 32-jarige Japanner zei er uit drukkelijk bij, dat hij niet door de nederlaag tegen de Nederlander tot dit besluit was gekomen. Hij vindt- dat zijn leeftijd een handicap gaat vermen voor het bereiken van top prestaties. veertien dagen plaats. De polotraining voor de peugd start op 13 januari, even-eens van 910 uur. Hiervoor geldt dezelfde regeling als bij de zwemtraining. Op maandag 29 januari worden er in het Spaardersbad te Gouda zwem wedstrijden georganiseerd voor de verenigingen Donk, GZC, LGB, LWV, LZC, Sleutelstad en De Zijl. Verhoging van de leeftijdsgrens voor brom f ietsers Het verzamelen van de gege vens over de verkeersveiligheid in ons land vergt zoveel tijd, dat thans nog niet te zeggen is, wanneer de door minister drs. H. A. Korthals van Verkeer en Waterstaat beloofde nota ge reed zal komen. stoot is gegeven. Deze stichting zal trachten alle (wetenschappelijke) onderzoekingen op het gebied van de verkeersveiligheid te coördineren. Blijkens de memorie van antwoord, die minister Korthals op zijn begro ting voor het komende jaar thans heeft ingediend, denkt hij aan een Rijksbijdrage voor deze stichting van 50 procent. Dat zou voor 1962 ongeveer 100.000 gulden worden. Maar daarbij wordt er van uitgegaan dat derden eenzelfde bedrag zullen bijeenbrengen. Enkele conclusies heeft minister Korthals inmiddels al uit de reeds ter beschikking staande gegevens kunnen trekken. Eén daarvan zal menigeen verbazen: driebaanswegen De minister acht het intussen wel1 zijn niet gevaarlijker dan tweebaans- raadzaam zich de medewerking te wegen. Na de oorlog zijn driebaans- verzekeren van de op te richten j wegen niet meer aangelegd, daar de „Stichting wetenschappelijk zoek verkeersveiligheid' onder- indruk bestond, dat deze de verkeers- waartoe gevaren zouden vergroten. De minis- KLM problemen De Nederlandse regering is van mening, dat de fundamentele oplos sing van de huidige problematiek van de burgerluchtvaart gezocht moet worden in de richting van een verantwoorde samenwerking. Dit zegt minister Korthals van Verkeer en Waterstaat mede in zijn memorie van antwoord op het voorlopige ver slag van de Tweede Kamer, over zijn begroting voor 1962. De regering alsook onze nationale luchtvaartmaatschappij baseren die overtuiging niet alleen op de huidice financiële gang van zaken, doch tevens op de structurele problemen van de luchtvaart. Zowel de regering als de KLM stre ven naar zulk een samenwerking, ook wanneer die op bepaalde punten het prijsgeven van een onverkort zelf- Conclusies Standig beleid tot gevolg zou hebben. Rijksluchtvaartschool Bij het aannemen van leerlingen voor opleiding tot verkeersvlieger op de Rijksluchtvaartschool is steeds de behoefte aan jonge vliegers bij de KLM in het oog gehouden. Nu de KLM maatregelen treft die geduren de de eerstkomende jaren van in vloed kunnen zijn op de plaatsings- destijds door de A.N.W.B. de eerste ter wijst er nu echter op. dat die ook mogelijkheden voor afgestudeerde Advertentie Niet alleen voor grote, maar óók voor fijne was Automatisch wassen met droge handen. Dit doet de Constructa: Grondig voorweken - centrifuge ren - voorwas - hoofdwas - spoe len - vuil water wegpompen - spoelen - vuil water wegpompen - spoelen - centrifugeren - spoelen - centrifugeren - spoelen - droog- centrifugeren. Al deze handelin gen volgen elkaar automatisch op. De meest verfijnde werkwijze voor het fijnste wasgoed (maar óók voor de grote was). Vraag de monstratie bij Üw handelaar. Zend mij Uw catalogus Naam Adres Woon plaats Opzenden aan: Constructa Nederland N.V. - Keizers gracht 522 - Amsterdam-C. - Telefoon 020-323 98 bij vele deskundigen bestaande in druk niet door de statistische onder zoekingen wordt bevestigd. Bromfietsers Voorts hebben onderzoekingen ook uitgewezen, dat 16- en 17-jarige leerlingen van de RLS wordt het be leid voor het aannemen van leerlin gen daaraan aangepast. Daarbij wordt echter rekening gehouden met een betere gang van zaken in de burgerluchtvaart over enige tijd. De RLS beraamt met de KLM maatregelen om, verdeeld over lan- bromfietsers aanmerkelijk meer bij I gere termijn, zoveel mogelijk afge- verkeersongevallen zijn betrokken studeerde leerlingen bij de KLM te dan bromfietsers van hogere leeftijd, plaatsen, omdat een volledig stopzet- De minister is dan ook bereid het ten van het toevloeien van jonge denkbeeld van een verhoging van de i vliegers noch in het belang der KLM noch in dat van de Nederlandse luchtvaart zou zijn, aldus minister Korthals. leeftijdsgrens voor bromfietsers „in ernstige overweging te nemen". Minister Korthals meent eveneens, dat de gedachte om aan oudere per sonen (boven 60 jaar) een rijbewijs i p* van kortere geldigheidsduur uit te CjIlllffFailtCll WClKOlU reiken, nadere overweging verdient. De Commissie Veiligheid Wegverkeer is in deze om advies gevraagd. in Nieuw-Zeeland Op Schiphol heeft de over vier da gen met bijzonder verlof gaande re geringscommissaris voor de emigra- j tie, mr. Jr. B. W. Haveman, die per 1. januari a.s. tijdelijk in Genève de De huidige wetgeving maakt het functie van directeur van de inter Enkele punten nationale migratie organisatie gaat vervullen, gistermiddag medegedeeld dat Nieuw Zeeland ten aanzien van de emigratie thans nog de meeste - Drie Koreaanse judoka's, die hun land hebben vertegenwoordigd tijdens de wereldkampioenschappen Parijs, hebben zich gisteravond te Eindhoven overtuigend de meerderen getoond van twee Zuidnederlandse juu-e teams De Koreanen, allen vierde dan, wonnen de beide teamwedstrijden me. respectievelijk 300 en 25—5. VOORRANG: Alleen NEMEN als er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt Voorts lezen wij nog in de Memo rie van Antwoord van minister Kort hals: niet mogelijk het begin en einde van wegen binnen de bebouwde kommen, waarop een maximumsnelheid van 70 kilometer geldt, op andere wijze - aan te geven dan thans geschiedt, perspectieven biedt. De herziening van het Wegenver- VT"~ 4 keersreglement zal de gewenste wij ziging van de markering echter bin nen afzienbare tijd mogelijk maken. Dan zal de minister ook de bevoegd heid bezitten afnemende maximum snelheid vast te stellen. Met betrekking tot de aanleg van een spoorweg Amsterdam-Schiphol- Leiden-Den Haag merkt de minister op, dat niet alleen het aspect van een I mogelijke verbetering van de ver- keersoutillage moet worden bekeken, maar ook de rentabiliteit in het oog gehouden dient te worden. De totnu- toe gemaakte berekeningen wijzen er nog niet op, dat het verantwoord ua2Sai aj uwe u(R u.oz uftz noz Volgend jaar zal met de bouw van een nieuwe brug over de Vecht be gonnen worden om de weg Amster dam-Zevenhuizen kruisingvrij te ma ken, terwijl voorts een begin zal wor den gemaakt met de grondaankopen, nodig voor het kruisingvrij maken van deze weg onder Bussum en La ren. De weg Amersfoort-Bunschoten zal door middel van een viaduct over Rijksweg 1 worden heengevoerd. „Nog ieder jaar trekken 1200 tot 1400 Nederlanders er naar toe" zo zei hij. „Het is van alle Nederlanders immigredende landen het enige, dat in dit opzicht geen neerwaartse lijn vertoont. Er komen ook geen slechte berichten vandaan. Het biedt nog evenveel mogelijkheden als vroeger". Om die reden heeft men reeds thans een opvolger benoemd van de over enkele jaren met pensioen gaan de huidige emigratie-attaché in Wel lington, de heer K. Korndorffer. Ir. Haveman deed die opvolger gister middag op Schiphol uitgeleide. Hij is de heer Ph. J. te Winkel, die tot dusverre emigratie-attaché in Zuid- Afrika was. Hem werd behalve ir. Haveman nog uitgeleide gedaan door mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer, en diens echtgeno te De zoon van de heer Jonkman (ambassade-secretaris te Buenos Aires) is nl. gehuwd met een dochter van de heer Te Winkel. De binnenkort uit Wellington ver trekkende attaché Korndorffer zal nog enkele iaren dezelfde functie in Johannesburg bekleden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11