Rijnsburger reed vol gas door na botsing Verkade Ry-King knackebröd Erecode uitgevers en auteurs ondertekend Huisvrede breuk van priester bewezen Volleybal prognoses FOTO HOLVAST Is vastgelegd in 26 regels Nu psychiatrisch onderzoek Sporfhuis v. d. Staay Kater-koers op Duinhorst Sportsplinters Bruidsreportages Bij MATZE LEÏDSCH DAGBLAD DINSDAG 19 DECEMBER 1961 Voor de Leidse kantonrechter Vooral tegen verkeerszondaars, die het devies „Geen alcohol bij snelverkeer" hadden genegeerd en min of meer „onder in vloed" de gewraakte overtreding begingen, achtten de magistra ten van het Leidse Kantongerecht een zeer ernstige correctie terdege op haar plaats. Onder hen bevond zich een 31-jarige elektro-monteur uit Rijnsburg, die na afloop van een feestje en het gebruik van een niét geringe hoeveelheid alcohol, in de late avond van 27 dec. i960 met zijn auto tegen een op de Oude Zeeweg te Noordwijk geparkeerde auto was gereden en er zonder zich verder om de schade te bekommeren, vol gas vandoor was gegaan. Een automobilist was hem direct achterna gegaan en had na een vergeefse poging hem tot stoppen te bewegen, het kenteken nummer opgenomen, zodat een politiebezoek niet lang op zich liet wachten. „Wij hoorden een flinke tik en zeiden nog je hebt die auto geraakt. Hij reed echter vol gas door en toen wij even later door een luid claxonnerende auto werden ingehaald, zei hij dat zal 'm wezen, als hij mij moet hebben, neemt hij mijn nummer maar op. Aldus had een der inzittenden, die door verdachte naar huis werden gebracht, destijds verklaard. Bij verstek veroordeelt! Verdachte zelf, die verstek liet gaan. verklaarde destijds, dat hij niet durfde stoppen, omdat hij nogal wat drank ophad. Uit het requisitoir van de officier, mr. E. v. d. Schans, kwam o.m. naar voren, dat verdachte reeds door de politierechter gevoelig was gestraft voor zijn poging zich aan de gevolgen van zijn daad te ont trekken. dus hier alleen de verkeers overtreding in het geding was ge bracht. Niettemin achtte hij deze overtreding eveneens dermate ernstig, dat hij tot de eis kwam van f200 boete subs 1 maand, alsmede de on voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. Het vonnis werd f 200 boete subs 1 maand en de intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Inhaalverbod Ondanks het ter plaatse geldende inhaalverbod, was cerf 28-jarige ver koper uit Voorburg nabij de ingang van het vliegkamp Valkenburg met grote snelheid twee voor hem rijden de auto's gaan inhalen juist op het moment, dat een zwaar geladen vrachtauto uit tegenovergestelde richting kwam en beide auto's moes ten remmen om een truck met op legger gelegenheid te geven de in gang van het vliegkamp in te draaien. Om een frontale botsing te ver mijden meest de verkoper beide auto's snijden, zodat deze de berm in moesten, doch hij kon niet verhin deren. dat hij een marineman, die op de fiets voor de twee auto's uitreed, „op de bumper" nam en enkele we ken op non actief stelde. Hoewel de bestuurders van de auto's, de chauf feur van de tegenligger en de ma rineman, positief in hun verklarin gen waren en o.m. snelheid van ver dachte op ruim 80 km/u schatten, hetgeen t.a.v. het inhaalverbod en de op dit moment heersende ver keersdrukte een roekeloze snelheid werd genoemd, bekende verdachte al leen de overtreding van het inhaal verbod met de opmerking, dat hij daartoe gedwongen werd, omdat de beide auto's plotseling remden en hij dus ter voorkoming van een aanrij ding naar links moest sturen. Naast de auto's gekomen zag hij de tegen ligger, gaf gas ten reed de marineman aan. Een en ander was z.i. het ge volg van het plotselinge afremmen van de auto's, die hij met een aan zienlijke mindere snelheid dan 80 km/u was genaderd. Gezien de posi tieve verklaringen der getuigen, achtte de officier de tenlastelegging afdoende bewezen en eiste f 40 boete subs 8 dagen voor de overtreding van het inhaalverbod f75 boete subs 15 voor het „snijden" en f75 boete subs 15 dagen voor de aanrijding met de wielrijder, alsmede de voorwaar delijke intrekking van de rijbevoegd heid voor de tijd van 3 maanden, proeftijd 2 jaar. Hoewel verdachte in zijn repliek bij zijn verklaring bleef en zich niet schuldig achtte aan de opzettelijke overtreding, was de kan tonrechter van het tegendeel over tuigd. Zijn vonnis luidde conform. Rijdend „wrak" lekke gasafvoer behoorden, tot de voornaamste gebreken en leverden verdachte vier extra processen- verbaal op. Het vehikel werd in be slag genomen. „Het was de auto van Uw a.s. schoonzoon, die hem pas voor f 400 had gekocht en U geen toe stemming had gegeven ermee uit rij den te gaan", wist de kantonrechter uit het proces-verbaal. Verdachte gaf toe, dat hij de auto alleen maar „on der beheer" had om er het „een en ander" aan op te knappen en zonder medeweten van zijn a.s. schoonzoon een ritje was gaan maken. „Toen verbalisant had aangekondigd, dat hij een remproef wilde nemen, trachtte U toen hij zich even had omgedraaid, er vol gas vandoor te gaan. Toen dit mislukte sloeg U de voorruit kapot. Waarom deed U dat?", informeerde de kantonrech ter belangstellend, waarna hij er ter loops aantoevoegde, dat verdachte al- doende het aantal gebreken aan de auto opzettelijk met één had ver meerderd. „Ik was totaal de kluts kwijt en weet niet waarom ik dat deed", aldus verdachtes antwoord. De eis kwam neer op vijf geld boetes van resp. f50 subs 10 dagen voorrang tram f30 subs 6 dagen (versleten banden), f25 subs 5 dagen (gasafvoer) f 50 subs 10 dagen (de fect stuur) en f75 subs 15 dagen t.a.v. de slecht functionerende rem men. Hoewel hij de sloopwaarde niet hoog schatte, was de officier bereid de teruggave van het vehikel te vor deren. De kantonrechter dacht daar anders over. Het vonnis luidde geheel conform de eis. (Van onze correspondent) Een „gentlemen's agreement" inzake de betrekkingen tussen auteurs van literaire werken en hun uitgevers is ondertekend door de voorzitters van de besturen van de Vereniging van Letterkundigen en de Kon. Ned. Uitgevers bond. De tekst van deze ere-afspraak is opgesteld door de z.g. gemengde commissie van beide instanties. Het resultaat van de intensieve besprekin gen gedurende twee jaar is thans gepubliceerd onder de titel „richtlijn" en is bedoeld als zeer dringend advies aan de leden van de beide instanties. Het boekje werd gisteren door de vriendschap en openhartigheid ge- voorzitters van de beide lichamen voerd gesprek ten bate van auteurs voor de pers ten doop gehouden. Prof. j en uitgevers gecodificeerd, zij het als Jongen redt garage Brandende zes-tonner naar buiten gereden (Van onze Haagse correspondent) De li-jarige zoon Jan van de heer Knijnenburg, die een expeditiebedrijf en fouragehandel heeft aan de Haag- weg 487 te Lcosduincn, heeft gister middag de grote nieune garage van zijn vader voor verwoesting door brand behoed, door een zes tons vrachtwagen, waarvan de lading stro in brand was geraakt, naar buiten te rijden. Jan kwam met zijn 14-jarig zusje in de garage om te kjjken of alles in orde was. Hij doet dit altijd als zijn vader niet thuis is, omdat het bedrijf hem erg ter harte gaat. Tot zijn schrik zag hij. dat balen stro, die op een zestonner waren geladen, in brand stonden. Jan stuurde zijn zusje Ijlings naar zijn moeder om de brandweer te waarschuwen. Zélf nam hij plaats achter het stuur van de zware wagen, startte de motor en reed de auto kalmpjes naar buiten. Zijn moeder zag, dat haar zoontje de wagen naar buiten reed, terwijl de vlammen meters hoog uit de lading sloegen. Binnen zeer korte tijd was de brandweer gearriveerd. De branden de stro-balen werden van de wagen getrokken en geblust, waardoor erger voorkomen werd. Jan zei tegen zijn moeder, dat hij langzaam gereden had om te voor komen dat het vuur nog méér aan wakkerde. HU is erg op auto's gesteld cn volkomen op de hoogte van het rijden met vrachtwagens, omdat hij iedere gelegenheid aangrijpt om in de garage of op het erf te rijden. Bovendien heeft hij enkele jaren ge leden hetzelfde kunststukje al eens uitgehaald, toen er eveneens een auto in de garage in brand raakte. Toen het vuur ontstond, vermoe delijk tengevolge van het weggooien van een brandend peukje, waren er in de garage enkele personenauto's en nög een vrachtauto met stro Daar een 39-jarige koopman uit Den Haag met een auto nabij het Haagse Schouw geen voorrang ver- j v,n.,,i leende aan ,,de gele tram" ontstond noua er een, overigens niet ernstige, bot sing met enige materiële schade. Het zou bü één proces-verbaal zijn Garmt Stuiveling noemde het feit dat deze ere-code een gemeenschap pelijke manifestatie van de beide ver enigingen is, als zodanig reeds van uitzonderlijke betekenis. Wat de in houd van „richtlijn" betreft, wees I hij erop dat het wellicht voor velen i geen nieuwe aspecten bevat, maar I dat de uitgave toch zeer zinvol is, tjlevenwaren bei.nirt, dat bfl der onderzoek bleek, dat de auto een „rijdend wrak" was. Een overmatige stuurspeling. een meer dan onvoldoende remcapaciteit, vier totaal versleten banden en een twee kanten contracten ondertekend worden, die zelfs aan de wettelijke bepalingen niet voldoen. In twee algemene en 24 specifieke regels is het resultaat van een in De officier van Justitie bfj de rechtbank te Maastricht, mr. P. van Mierlo, heeft gistermiddag in de zaak tegen de 34-jarige priester Fr. van der Zee uit Maastricht verklaard de tenlastege- legde huisvredebreuk en weerspannigheid t.o.v. de politie bewe zen te achten. Hij vroeg echter een psychiatrisch onderzoek van verdachte. De rechtbank ging hiermede akkoord. De verdachte zei geen overwegen de bezwaren te hebben tegen een psychiatrisch onderzoek. De priester was in januari van dit jaar door zijn oversten om diverse redenen onthe ven van zijn lidmaatschap van de Sociëteit der Afrikaanse missiën, zo dat hij geen toegang meer had tot de kloosters der Sociëteit. Op 8 sep tember was hij met zijn moeder toch het klooster der Sociëteit in Huls berg binnengedrongen. Aan de sommatie van de waarne mend overste van het klooster en van de gewaarschuwde politiemannen weigerde hij gevolg te geven. Hij ver zette zich met kracht tegen de wachtmeesters, die hem buiten wil den zetten. De priester verklaarde dat de ontzetting uit de Sociëteit z.i. geen rechtsgeldigheid had om for mele redenen verband houden met de wijze waarop de ontzetting uit de Sociëteit hem bekend was gemaakt, en dat hij naar het klooster was ge komen in verband met onderhouds- gelden, welke de Congregatie hem verschuldigd was. De rechtbank hoorde als getuige- deskundige een hoogleraar in het kerkelijk recht, pater dr. J. Riet- meijer uit Maastricht, die na diep gaand onderzoek van stukken en fei ten tot de besliste conclusie was ge komen. dat de procedure tot ontzet ting uit de Sociëteit kerkrechtelijk volkomen juist was geweest en dat verdachte inderdaad geen lid meer was. Hij kon dus geen enkele recht doen gelden om in welk klooster dan ook te komen. Verdachte bestreed deze meningen. De zaak is nu voor onbepaalde tijd aangehouden. ere-afspraak. dus zonder rechtskracht of mogelijkheid van sancties. „Er is vastgelegd wat nu vastgelegd kon worden", aldus prof. Stuiveling, die zei dat kwesties als honoraria en royalties hier niet bij pasten, maar later aan de orde kunnen komen. Mr. F. B. Bakels, voorzitter van de Kon. Ned. Uitgeversbond, noemde het verschijnen van „richtlijn" een mijlpaal. Het verkeer tussen auteurs en uitgevers heeft een brug nodig van wederzijds respect voor eikaars drijfveren. Het boekje zal als fatsoenscode in vele gevallen belangrijke invloed kun nen hebben. Het was niet de taak van de commissie een gedurfde visie te ontplooien, maar veeleer de we derzijdse ervaringen, wensen en pro blemen in een algemeen kader samen te vatten, waarbinnen mogelijke moeilijkheden tot een minimum be perkt zijn. Dit defensieve karakter is hoogst bevredigend tot uiting ge komen in de 24 specifieke regels, die hun waarde in de praktijk ze ker zullen bewijzen, zoals ook mr. Van Nus, directeur van het SEB Auteursrechtenbureau) ons verze kerde. Door dik en dun Een Chinese communistische jeugd leider heeft tegenover een Albanees gehoor verklaard, dat het Chinese volte Albanië „door dik en dun" zal steunen! Liang Poe-ting, die werd beschreven als een lid van het secre tariaat van het centrale comité van de Chinese communistische Jeugdliga en die aan het hoofd stond van een delegatie van Chinese jongeren, die een maand lang in Albanië vertoefde, noemde de Albanese dictator. Enver Hoxha. „de lang beproefde leider van het Albanese volk" en prees zijn lei ding als „juist". Liang zei voorts dat het Chinese volk en de Chinese jeugd grote waarde hechtten aan de vriend, schap tussen de volkeren van China en Albanië. „In tijden van storm en spanning zullen de 120 miljoen Chinese jon geren en het gehele Chinese volk al tijd schouder aan schouder vechten met het Albanese volk, zoals zij in het verleden hebben gedaan. ZU zullen met het Albanese volk door dik en dun gaan en lief en leed met Albanië delen", zo verklaarde hy. SCHAATSEN Kampioenschap van Zuid-Hollainl in Leiderdorp Als de vorst blijft aanhouden zal de vereniging „IJssport van Leider dorp" zaterdag a.s. het schaatskam pioenschap van Zuid-Holland orga niseren. De te verrijden afstanden zijn 500, 1500 en 3000 meter. Voor de schaatsliefhebbers vermei- wen wij nog even, dat de (verlichte) baan aan de Willem de Zwijgerlaan te Leiderdorp ook 's avonds geopend is. De IJsclub Ter Aar zal morgen invitatie langebaan-wedstrijden over 500, 1500 en 3000 meter houden. Advertentie TRUIEN VESTEN SCHAATSEN EN SCHAATSBROEKEN Botermarkt 28 Haarlemmerstr. 287 (Van onze Haagse correspondent) Op nieuwjaarsdag wordt op het landgoed Duinhorst te Wassenaar de jaarlijkse nationale cycle-cross, de z.g. „Kater-koers" gehouden van De Spartaan. Alle bekende renners op dit gebied aanwezig. Men kan dus zeggen, dat I komen aan de start. o.a. Brinkman, Jan de splinternieuwe garage, dieVan Houwelingen. Michielsen, Rut voor een halve ton verzekerd is, van i tenberg en Coen Niesten. De nieuwe- de ondergang heeft gered. De schade lingen starten om één uur voor 16 bedraagt thans slechts honderd gul den Ti tow neer Indonesië President. Soekarno heeft bekead- gemaat dat de Russische ruimtevaar der Titow een uitnodiging heeft aan aard om in het nieuwe jaar Indone sië te bezoeken. km en kwart over twee vertrekken de amateurs en onafhankelijken voor 24 km. Bridgeclub „Sans Atout" De uitslagen van en de standen na de 5e ronde van de promotie-viertal competitie van de Bridgevereniging „Sans Atout" luiden: Greep Zwart: Team Crama'team v. d. Star 06; team Stikvoortteam Bonnet 6—0: team Brakenteam Eling 5—1. Stand: Team v. d. Star 5—30: team Eling 518: team Crama 513: team Stikvoort 512; team Brakel 511: team Bonnet 56. Groep zwart-wit: Team v. d. Oever team Dubbelaar 15: team Her mansteam v d. Wouw 06. Stand: Team Dubbelaar 414: team v. d. Wouw 413; team Her- Kampioenschappen waterski gesplitst (Van onze Haagse correspondent) De nationale kampioenschappen waterski worden volgend jaar ge splitst in twee delen. Aan de eind-, - strijd, die tijdens de Noord-Europese mans 511: team v\ d.^Oevor 5—10 kampioenschappen in juli op de Groep rood' rrt~~ Bosbaan te Amsterdam wordt gehou den, %gaan selectiewedstrijden vooraf. Deze worden een week eerder gehou den ergens in het oosten van het land. De resultaten tellen mee voor de eindstrijd. De plaats van deze selectie is nog niet bekend. De Nederlandse clubkampioen schappen zullen wederom in Zwarte- waal worden gehouden. Tijdens seizoen geen transfers naar buitenland (Van onze Haagse correspondent) De KNVB heeft officieel bekend gemaakt, dat aan semi-profs tijdens het seizoen geen toestemming zal worden verleend over te gaan naar een buitenlandse club. Ook niet in die gevallen, waarin de vereniging, welke de speler wenst te verlaten, geen bezwaren heeft. Derde tesfmafch een draw Ook op de vijfde en laatste dag van de testmatch tussen India en Enge land. die te New Delhi is gespeeld, zijn de spelers door de regen niet in actie kunnen komen. De wedstrijd eindigde hierdoor in een draw. India Team Mollema'team van Zanten 51: team Altinkteam van Zwieten 06. Stand: team van Zwieten 527: team van Zanten 517; team Molle ma 58; team Altink 58 Bridgeclub „DDS" Na de zevende en voorlaatste ronde luidt de stand iu de parencompetitie, bij een gemiddelde van 350: Groep zwart: 1. LeenhoutsKuil man 425.50; 2. van der MeerVerboog 406.67: 3. Hr. en mevr. Eichhom 361.50; 4. dames van ZijpVerboog 359.50; 5. Plouvier sr.Langemeyer 357,33 6. Parmentierde Pree 347,84; 7. Hr. en mevr. Krul 332.50; 8 dames v d. ValkSchneider 329.9 dames van Berg? H.Petereen 320,33; 10. dames Verstraatenden Holder 299.33. Groep groen: 1. Mevr. Beeker— Baggen 358,77; 2. VellengaBrouwer 334.3. mej. NagelG Scholvinck 369,63; 4. mevr. Cleveringadr. Bor- lefs 360,75; 5. van Leeuwenv. d. Voort 358.6. dames Visservan der Meer 353,42: 7. dames Kuilman Zandvliet 346.15: 8. dames Seisvan Alphen 343.37; 9. dames Guldemond Aalbersberg 317.38; 10. dames Brou werVellenga 296.29 Het programma voor de hoofd- en overgangsklasse vermeldt voor dezo week voor de Leidse ploegen de vol gende wedstrüden: HoofdklassevrUdag, Gymnasium, HVL—Cito, 21.15 uur. Overgangsklasse dames: donder dag. Gymnasium, KangeroesSt.- Paul 2, 20 uur; P.W.—Blokkeer, 21 uur. Overgangsklasse heren A: vrUdag, Gymnasium, P.W.Voorburg, 20 uur; zaterdag, Rotterdam, Conc. 2—P.W., 21 uur. Overgangsklasse heren B: woens dag, Delft, Punch—P.W. 2, 20 uur; zaterdag, Katwijk, KVCLibanon '50 2, 16.30 uur; Den Haag:, Blokkeer Kangeroes. 19.30 uur. Allereerst moeten we even aandacht wijden aan HVL—Cito. De rood- baadjes zijn bepaald niet fortuinlijk. Na de werkelijk opzienbarende start, twee zeges in successie, kwam thuis een nederlaag tegen Sportcentrum, met een toen al geblesseerde Jan van Heek. Tegen het geduchte Libanon 50 onbrak Joop Texier, en tegen DES prijkten ook Jan van Heek en André de Weyert op de absenten-iyst. Dat was wat teveel van het slechte. Tegen Cito zal In ieder geval Jan van Heek weer van de partij zijn en dat be tekent slechts één reserve binnen de lijnen. De eenheid van het team zal daardoor niet te sterk worden aan getast. De rood baadjes moeten, ook zonder de vertrouwde figuur van André de Weyert, tot winst kunnen komen tegen de Zeistenaren. Een andere belangrijke ontmoeting voor het Leidse volleybal is de zater dag in Den Haag te spelen wedstrijd tussen Blokkeer en Kangeroes. Een heel zware opgave voor Lex Karamoy c.s. De formaties ontlopen elkaar in kracht niet veel. Kangeroes lijkt ons defensief wat sterker, en daardoor eerder in staat tot verrassende red- d ngen. We houden het op Kangeroes, zij het met een niet helemaal geruet hart, P.W 2 zal het ln Delft tecen een weer in vorm gekomen Punch waarschijnlijk niet kunnen redden, maar KVC moet thuis kunnen pro fiteren van de inzinking van de Li banon-reserves. P.W. 1 krijgt het druk met 2 wed strijden. resp. tegen Voorburg en Conc 2 Er zit in beide ontmoetingen winst voor de blauwwitten. Bovendien heb ben zij tegen de Concordia-reserves het een en ander goed te maken. Prognose: 3-1 tegen Voorburg en een zelfde score tegen Conc. 2. Nog steeds is P.W. 1 in staat een kam pioenschap binnen te halen, maar dan dienen de zaken eens met wat meer vertrouwen in eigen kunnen te worden aangepakt. Bij de dames verwachten we een duidelijke zege van Kangeroes op St.- Paul 2. P.W. daarentegen zal het tegen Blokkeer heel wat moeilijker vallen om de beide winstpunten in Leiden te houden. Blokkeer kan vooral aanvallend tot sterk spel ko men. Een gelijk spel lijkt ons de meest aannemelijke uitslag. scoorde 466 runs de Engelse batslie- den kwamen tot 256 runs voor het verlies van drie wickets - De Nederlandse basketbal-kam- pioensploeg (heren) The Wolves heeft, maandag in Parijs met 6147 verloren van het Franse Alsace de Bagnolet. Bij de rust van deze wed strijd. die gold voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker leidden de Fransen met 2620. De bekende Haagse waterskiër, de 21-jarige Jo Berg, oud slalom kampioen van Nederland, is door de Nederlandse Waterski Bond voor zes maanden geschorst. Zulks in verband met incorret optreden tijdens de Europese kampioenschappen in het afgelopen seizoen in Banjolas tegen over een vertegenwoordiger van de NWB. De sohorsing loopt tot half maart, zodat Berg niet al te veel schade van deze sohorsing zal onder vinden. HET ADRES APOTHEKERSDIJK 21 LEIDEN TEL. 20308 Een literpot ROZIJNEN OP SAP 1.19 of een pot ROZIJNEN op sap of ABRIKOZEN voor 65 ct.. bij aankoop van f 2.50 aan kruidenierswaren. ferziken, p. Lblik 1.29 abrikozen, p. Lblik 1.25 aardbeien, p. Lblik 1.25 kersen. per Lblik 1.39 frambozen, p. l.blik 1.25 sele peren op sap, per literblik 0.89 SEINE CLAUDE, per literblik 0.85 ASANAS, p. Lblik 1.29 SEINE VICTORIA. per literblik 0.85 Martini, p. i.fies 6.95 SHERRY, per fles ADVOCAAT, per fles ZOETE en ZWARTE BESSEN, p. Lfl. Import VERMOUT. per literfles PILSNER BIER, 4 fl. LIMONADE, gr. Des Zoete VRUCHTENWIJN, per 3 fl. 2.50 LORANTO, p. Lfl. 2.85 LANDWIJN, p. 3 fl. 5.— 1.95 2.50 1.— 0.85 EXTRA RECLAME 4 blikjes diverse VRUCHTEN voor 1.50 l'P. MANDARIJNEN met perziken, p. blik 0.75 •'P. MANDARIJNEN, per blik Mn. MANDARIJNEN. per blik appelmoes, p. l.bl. Grote voorraad doperwten, v.a. Roten en kastanjes voorradig. "Mvllesde AMANDELEN. per 100 gram 0.65 Koffiemelk, p. 2 bi. reschuit, 2 gr. rollen "argarine, p. 3 pk. sperziebonen, per 3 l.blikken kerstfondant, per Va pond Hogewoerd 115 0.8! 0.65 1.— 0.45 0.79 2.— GIST, per 100 gram PANEERMEEL, p. pakje ZOETE ROZIJNEN. per V> kg. 0.75, PRUIMEN, p. \<i kg. KRENTEN, Vt kg. 0.75, TUTTI FRUTTI, per Va kg. Am. PATENT BLOEM. per kg. Gehakte SUCADE, per 100 gram SNIPPERS, p. 100 gr. OPLEGVRUCHTJES, per 100 POEDERSUIKER, per Vt pond SLAOLIE, per fl. 0.98, ZALM, per blik 0.95, Morsstraat 50 Gezellige dagen... Verkade Ry-King Knackebröd is de gezonde basis voor smakelijke hapjes. Altijd knapperig-vers en overheerlijk met iets zoets of iets hartigs. Neem voor de feestdagen een paar pak extra in huis en maak er een geslaagde maaltijd van met Verkade Ry-King! Bruin of wit per pak 85 ct Sierlijke plastic trommel gevuld met pak bruin 1.75

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9