I DBF Amsterdam voor zware stagnatie woningbouw FOKKERS ELEKTRONISCH TEST-CENTRUM GEOPEND f3975r KerstKALKOEN Verdeeldheid bedreigt Franse conservatieven Vele vragen van vele sprekers over begroting van Onderwijs Gevolg touwtrekken om het Bijlmermeer Onmisbaar voor Starfighter UW WERKEZEL... Fusie verwacht in de Franse auto-induslrie Tsjerwenkow in ongenade Door ziekte van minister Cals kreeg debat gets onwezenlijks' CONFERENTIE OVER LAOS MAAKT VORDERINGEN Weinig begrip van regering Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 19 december 1961 Derde blad no. 30533 Hoogste gebouw van Schiphol (Van onze Amsterdamse correspondent) De minister van Defensie, ir. S. H. Visser, heeft gistermorgen op het terrein van de Fokkerfabrieken te Schiphol een kostbaar elektronisch centrum in gebruik gesteld, dat speciaal is ingericht om de bouw van de F. 104G ..Starfighters" mogelijk te maken, welke produktie hij in industrieel en technologisch opzicht van grote betekenis voor Nederland achtte. De opening werd o.a. bijgewoond door directieleden van de partners van Fokker in de noordgroep de vliegtuigfabriek Aviolanda, Focke Wulff, Hamburger Flugzeugbau en Weser Flugzeugbau en vertegenwoordigers van de militaire opdrachtgevers, de Kon. Ned. Luchtmacht en de luchtmacht van de Duitse Bondsrepubliek. Er werken thans 42 elektronici van Fokker en 13 specialisten van de le veranciers van de elektronische appa ratuur. Vermelding verdient de fraaie stalen wand met kleurrijk glasraam, dat de Haarlemse kunstenaar Jules Chapon voor het conferentie-centrum op de zesde etage heeft ontworpen. De noordgroep zal in de komende t"| Jaren 300 „Starfighters" moeten ver- j vaardigen, waarbij de Ken. Ned. vliegtuigfabriek Fokker als hoofdaan- i nemer is aangewezen. Het afgelopen jaar werd voorna melijk aan de voorbereiding van het ingewikkelde bouwprogramma be- i steed. Zo kwamen in juni de eerste I licentiegegevens van Lockheed in Ne- i derland aan van een totaal van ca. i 6000 kilo papier, dat over de fabrie ken van de partners moest worden 1 verdeeld. De „Starfighter", een supersnelle, raketachtige straaljager met vleugels van slechts enkele meters wijdte, be- 1 staat voor de helft uit een straal- 5f motor en brandstoftank, terwijl de J andere helft is volgebouwd met elek- j tronische installaties, die een leek I doen duizelen. Voor de 11.000 delen J van de „Starfighter", die de noord- 'l groep vervaardigt, zijn 23.500 speciale |l gereedschappen en mallen nodig. De I eerste, geheel uit eigen onderdelen, vervaardigde „Starfighter" zal vol- gens de planning in oktober 1962 gereed moeten zijn. De maximum- produktie zal dan 14 toestellen per 1 maand bedraden. TESTAPPARATUUR Voor de bouw van dit vliegtuig dient het bedrijf uit te breiden met een elektronisch test-systeem, uitge rust met een veelheid van elektro nische test- en ykapparatuur. Hiertoe is een 30 meter hoog ge bouw verrezen, dat f. 3— miljoen heeft gekost, terwijl in de appara tuur nogmaals enige miljoenen gul dens moesten worden geïnvesteerd. Het gebouw, dat 9 verdiepingen telt, is het hoogste van de luchthaven Schiphol. Leger jeep sloeg over de kop Militair gedood Gistermorgen ongeveer half twaalf is in Drouwen (Dr.) e jeep van het 43ste infanterie- bataljon „Chasseé" over de kop geslagen. De 22-jarige dienst plichtige soldaat P. J. C. Becker- Hof, die in Den Haag woon achtig was. kwam daarbij om het leven. Hij was gehuwd. Bij dit ongeluk werd voorts de 20- Jarige, ongehuwde dienstplichtige soldaat B. Sulmann, woonachtig in Emm en, ernstig aan de hand ge wond. Hij is overgebracht naar het Wilhelmina ziekenhuis in Assen. Een derde dienstplichtige soldaat, de 19-jarige W. Huysen, woonachtig in Amsterdam, werd licht gewond. Hij is overgebracht naar het militair hospitaal in Assen. FELLE FABRIEKSBRAND TE EERBEEK Gisteravond om 10 uur is brand uitgebroken in de fabriek voor ver pakkingsmateriaal ..Pilopak" te Eer beek. Deze fabriek, onderdeel van de jolfkartonfabriek „De Zeeuw" is en kele jaren geleden officieel geopend. De brand brak uit in de -expeditie- afdeling. Deze afdeling, waarin zeer veel rollen golfkarton waren opge slagen, werd een prooi der vlammen. De plaatselijke brandweer, later op de avond geholpen door die van Brummen en Apeldoorn, bond de strijd aan tegen de enorme vuurzee. De brandweren wisten het hoofdge bouw, waarin ondergebracht zijn de golfkartonmachines ©n de kantoren te behouden. Wel liep het hoofdge bouw waterschade op. Vermoedelijk is de oorzaak van de brand het sprin gen van ©en oheleiding. SUCCES VOOR FRIENDSHIP Fokker-directeur F. J. L. Diepen maakte van de gelegenheid gebruik om erop te wijzen dat Fokker niet uitsluitend van, meestal zeer onre gelmatig komende, militaire opdrach ten kan bestaan. Trots leidde hij het gezelschap rond door de montagehallen, waar de F. 27 „Friendship" wordt vervaardigd. Drie jaar geleden werd de eerste „Friendship" besteld. Op dit. ogen blik zijn er in totaal 207 van deze toestellen verkocht, 120 door Fokker en 87 door de Amerikaanse licentie- Advertentie De hele dag voor U in de weer. Al Uw kleine transport (tot 300 kg per keer) voor een beetje benzine en een mini mum aan andere kosten. Wat 'n gemak zo'n „werkezel" voor Uw zaakl TE? 815 DE VOLAUTOMATISCHE DAF PICK-UP Vlakke laadvloer 1.17x1.42 m, nuttig laadvermogen laadbak 300 kg. Lever baar met 600 cc - 22 pk of 750 cc - 30 pk motor. Open laadbak of laadbak met huif (tegen meerprijs). Breng vaart in Uw bedrijf met de DAF Pick-Up! •f fabriek Ind.verwarmlnjj. 140 dealers in Nederlands EiiBirafafaraËI COUPON Advertentie In gewoonlijk goedingelichte krin- gtn van de effectenbeurs in Parijs ffordt een fusie verwacht tussen Ci- troën, Simca, Fiat en Panhard. De verwachting is dat de fusie rond toaart van het volgend Jaar van kracht zal worden. Daar de drie Franse maatschap- Pijen weigeren commentaar te geven. *ordt de fusie in Parijse bankkringen teer waarschijnlijk geacht De Fiat echter heeft gisteravond het bericht over een mogelijke fusie met de "anse automaatschappijen catego risch ontkend. „Het bericht is volko men ongegrond", aldus een woord voerder van de maatschappij. $tuurmij zonder enige verplichting uitvoe rige Inlichtingen over de DAF-Pick-Up. Naam: Straat: Plaalt: ^iaigüfBJ[BJiara[BiEi[aiiafa[araj[araig)rl)iglfi PICK-UP ■y-r-t r i rrm m h i <- VAN DOORNE'S AUTOMOBIELFABRIEK N.V. EINDHOVEN TEL. 04 9 00-6 2 0 6 2 houdster „Fairchild". Tezamen ver tegenwoordigen deze machines een bedrag var; byna f. 700 miljoen. Aannemende, dat de gemiddelde duur van een vlucht 50 minuten be draagt, dan worden per maand thans 24.000 starts en even zovele landin gen uitgevoerd. Dit betekent, dat elke 45 seconden ergens ter wereld een Fokker-Friendship landt of start. Het succes, dat dit vliegtuig alom boekt, heeft de directie van Fokkers optimistisch gestemd over het verdere produktie-leven van de Friendship. Vopo's vernielen kerstbomen Leden van de Oostduitse volks- politie hebben op verscheidene plaatsen met stenen de elek trisch verlichte kerstbomen be schadigd, die aan de Westberlijn- se kant van de sectorengrens zijn neergezet. In totaal zijn duizend kerst bomen langs de grens tussen West- en Oost-Berlijn opgesteld, die elke avond zullen branden om de mensen aan de andere kant van de betonnen muur en de prik keldraadversperringen de verze kering te geven, dat de Westelijke wereld hen niet vergeet. Zondagavond toerden de licht jes in tegenwoordigheid van ruim 20.000 Westberlijners door een ne genjarig Oostduits vluchtelingetje voor het eerst ontstoken. „De kleine Stalin" Dr. Wulko Tsjerwenkow is door de Bulgaarse Nationale vergadering ontheven van zijn functie van vice- premier. zo wordt door het Bulgaarse nieuwsbureau gemeld. Tsjerwenkow was in Stalins tijd premier en leider van de partij. Hij werd wel ,.de kleine Stalin" ge noemd. In april 1956. tijdens de actie van hét Kremlin tegen het stalinis me werd hij tot vice-premier gede gradeerd Nog enige tijd daarna oefende hij achteT de schermen grote Invloed uit, maar na 1958 werd wei nig meer over hem vernomen. Tsjerwenkow, die 61 jaar is, is vo rige maand al uit het partijbestuur gestoten wegens zijn beleid in de stalinistische periode. hóórt Duchet grijpt naar de 'partij)macht Eerste kerstdag brengt Toon Hermans zijn ,,One man sliow" op de televisie. Dit zijn enkele opnamen van Hermans tijdens een repetitie. VOORWERP VAN AANHOUDENDE ZORG (Van onze Parijse correspondent) De Franse senator en oud-vee arts Roger Duchet heeft door middel van een communiqué be kendgemaakt de leiding van de Partij der Onafhankelijken con servatievenweer in handen te hebben genomen. Zes maanden geleden werd Duchet als secreta ris-generaal van de partij met klem verzocht een tijd vakantie te willen gaan nemen wegens zijn extremistische opvattingen en ac tiviteiten met betrekking tot de Algerijnse politiek van generaal De Gaulleivelke hij tè liberaal vond en daarom meende te moe ten afwijzen. Duchet, was een de voormannen van 't Comité van vincennes. dat onlangs door de regering ontbonden werd. Duchet zegt in zijn proclamatie, dat hij zich niet langer afzijdig kon houden van een partij, die hij vanaf de eerste steen had opgericht en tot zovele overwinningen wist te voeren. Hij verklaart verder, dat hij in het bijzonder tot deze stap gekomen was, toen de oud-minister van Financiën, Antoine Pinay, die de ere-voorzitter van de conservatieven is, zich na drukkelijk van de economische po litiek van de regering van De Gaulle (Van onze parlementaire redacteur) De vingers van drie handen waren nodig om het aantal sprekers gisteren bij de behan deling van de begroting van Onderwijs in de Tweede Kamer af te tellen. Mede hierdoor was er van een .grote lijn" in het debat niet zo heel veel te be speuren. Bovendien hadden de discussies ..iets onwezenlijks" om met mevrouw Van Some renDowner (VVD) te spre ken. Minister Cals is nog niet geheel van zijn ziekte hersteld en zijn taak wordt waargenomen door zijn ambt genote, mejuffrouw dr. Klompé, die thans dus bij deze begrotingsbehan deling achter de regeringstafel zetelde. Al kan men lof hebben voor de strikte naleving van de grond wet, die zegt: „Het ondenvijs is een voorwerp van de aanhoudende zorg der regering"Een debat met een minister ad interim over een zo omvangrijk departement als dit brengt natuurlijk ivel enige proble men met zich mee. Zo herinnerde de heer J. M. Peters (KVP) eraan, dat bij de schriftelijke voorbereiding van dit debat was ge vraagd of de minister zijn (haar) in zichten wilde ontvouwen over de ont wikkeling van de uitgaven voor on derwijs en cultuur in de komende jaren. Minister Klompé heeft de be antwoording hiervan overgelaten aan mr. Cals. De heer Peters meende evenwel, dat de Kamer moest weten of er een „ontwikkelingsplafond" be staat. Enkele van de gisteren te berde gebrachte punten waren: het bouw volume voor het onderwijs, de zorg voor het zeer begaafde en het min der begaafde kind, de problemen rondom schipperskinderen, de positie van de schoolhoofden, de vakonder wijzers en het benoemingsbeleid ten departmente. De Rus Georgi Poesjkin, een van de twee voorzitters van de veertien- landenconferentie over Laos die in Genève gehouden wordt, zou gisteren verklaard hebben, dat de conferentie haar werk, tenminste wat de funda mentele kwesties betreft, voltooid heeft. De conferentie keurde voorlopig de tekst van een verklaring over de neu traliteit in Laos goed en een proto col over het internationale toezicht op het handhaven van deze neutrali teit. Men is het voorts eens geworden o\er de financiering van het- werk van de internationale commissie van toezicht in Laos: Rusland, de V.S., comm.-China, Engeland en Frankrijk zullen elk 17.6 percent van de totale kosten voor hun rekening nemen. Birma, Cambodja, Noord-Vietnam, Laos, Zuid-Vietnam en Thailand zul len elk IVz percent betalen. India, Canada en Polen, die lid zijn van de commissie, betalen elk slechts 1 per cent. In gezaghebbende kringen werd gezegd dat nog drie belangrijke pun ten onopgelost zijn: 1. de communis ten willen niet dat een neutraal Laos als beschermeling van de Zuid oost-Aziatische Verdragsorganisatie wordt beschouwd; 2. de integratie van de Laotische strijdkrachten en de ontbinding van ongeregelde troe pen; 3. een verklaring van een Laoti sche regering van nationale eenheid waarin de neutraliteit van het land wordt neergelegd. De conferentie heeft gisteren nog een beroep op drie Laotische prinsen gedaan spoedig een nationale coali tieregering te vormen welke een enkele delegatie naar Genève zou sturen. Geen enkel in Genève be reikt akkoord kan van kracht wor den wanneer het niet dopr een coali tieregering is goedgekeurd. Men verwacht dat de conferentie toi 3 januari uiteen zal gaan in afwachting van de politieke ontwik kelingen in Laos. Amerika wijst nota over Heusiiiger af Het State Department deelt mee, dat de regering de Russische nota over de Duitse generaal Adolf Heu- singer niet heeft aanvaard en aan het Russische ministerie van Buiten landse Zaken heeft teruggezonden. De Sowjet-Unie verzocht de arres tatie en uitlevering van de generaal die voorzitter is van de militaire com missie van de NAVO. Zij beschuldig de hem van oorlogsmisdaden. Amerika beschouwt de nota als een propagandazet. Somber De heer Van Bennekom (AR) zag de mogelijkheden van nieuwbouw, met name voor kweekscholen, som ber in. Mevrouw Tellegen-Veldstra (PvdA) achtte het onaanvaardbaar, dat op de begroting uitgetrokken gel den niet in schoolgebouwen worden omgezet. De heer De Ruiter (CH) wilde meer concentratie by de scho lenbouw en de heer Engelbertink (KVP) zag voordelen in systeem bouw, mits er de nodige samenwer king tussen plaatselijke scholen is. Het onderwijs aan zeer begaafde kinderen werd ter sprake gebracht door mevrouw Van Someren-Downer (VVD). Bij onvoldoende zorg voor het knappe kind bestaat de kans. dat dit zich gaat vervelen, arrogant en lui wordt. Het geld, dat in het onder wijs voor het begaafde kind wordt gestoken, komt later met rente terug Het ontwerp-mammoetwet biedt hier geen enkele oplossing, aldus mevrouw Van Someren. die een onderwijs systeem bepleitte dat aan een zo ruim mogelijke groep een zo goed mogelijke ontplooiingskans biedt. Viermaal zoveel kinderen uit arbci dersmilieus als thans het geval is zouden hoger onderwijs kunnen vol gen. Nu zijn er nog te veel sociale drempels. Met haar betoog over het zeer be gaafde kind wilde mevrouw Van So meren niet afdingen op het onder wijs aan minder begaafden, waar een bepaalde hoeveelheid geld voor wordt uitgetrokken. Mevrouw Telle gen-Veldstra meende, dat er te wei nig wordt gedaan aan de bouw van b.l.o.-scholen. De belangen van het schipperskind werden bepleit door de heer Van Bennekom die dacht aan de moge lijkheid van pleeggezinnen en inter naten mevrouw Tellegen (invoe ring leerplicht», ds. Mieras (SGP», die aan subsidiëring van internaten dacht, de heer De Ruiter (CH) en de heer Peters (KVP). De heer Peters was teleurgesteld over de rechtspositie van de vakon derwijzers en zyn fractiegenote me juffrouw Knol sprak met name over de gymnastiekleraren. Mevrouw Kui- per-Struyk (VVD) informeerde naar de salarissen bij het onderwijs, van hoog tot laag. De heer Vermeer (PvdA) wilde een nadere regeling van de lerarensalarissen. „Geen rel 95 Mevrouw Van Someren kwam nog eens terug op de benoeming van top functionarissen bij het departement. Deze zaak heeft enige maanden gele den nogal in de belangstelling ge staan. Mevrouw Van Someren ont kende, dat het hier een „anti-katho lieke rel" betrof. had gedistantieerd. Tenslotte maakt Duchet bekend tegen half januari van het volgende jaar een speciaal congres van de partij bijeen te wil len roepen. Als antwoord op de proclamatie van Duchet heeft Pinay in een eigen communiqué verklaard niets met dit initiatief uitstaande te hebben. Pinay herinnert eraan, dat een congres slechts door een partijbestuur kan worden georganiseerd. Ook oud-pre mier Paul Reynaud heeft zich na drukkelijk tegen de ambities van Du chet uitgesproken. In politieke kringen in Parijs wordt nu verwacht, dat door Duchets greep naar de macht een splitsing tussen rechts-extremistische en meer libe rale elementen in de Partij der On afhankelijken op korte termyn wel onvermijdelijk zal blyken. Advertentie KIND IN WIEG VERBRAND Gistermorgen is in Nietap (gemeen te Roden) het ruim een jaar oude zoontje uit het gezin H. Boer door brand om het leven gekomen. Het kind, dat een enigszins zwakke gezondheid genoot, werd door zijn moeder met extra zorgen omgeven. Omdat het zo koud was, zette ze een elektrische straalkachel bij de wieg van het kind. Deze wieg vat te vlam en verbrandde. Zijn er naast aanhangers van het bijzonder onderwijs ook voorstan ders van het openbaar onderwijs in de topleiding aanwezig? Er mag geen rechtsonzekerheid inzake het benoe mingsbeleid bij O., K. en W. ont staan. De vraag is gerezen of het bijzonder onderwijs bevoordeeld wordt ten koste van het openbare. Wat een eventuele verlenging van de leerplicht betreft meende me vrouw Heroma-Meilink (PvdA), dat deze niet te lang op zich zou mogen laten wachten. Volgens de heer De Ruiter (CH) zou er niet zo veel be hoefte aan verlenging bestaan. MET GRATIS CHOCOLADE Te druk Ruime aandacht is besteed aan de positie van het onderwijzend perso neel. Schoolhoofden, rectoren en di recteuren hebben het vaak overstel pend druk door alle mogelijke be slommeringen die slechts zijdelings met het onderwys verband houden. Mevrouw Van Someren meende, dat velen van hen op de grens van over spanning leven. Een betere honore ring, een ruimere „hoofdenmarge", zou nodig zijn. De heer Peters vroeg (met een toespeling op de voornaam van minister Klompé) van de „mar gezaak" een „Margazaak" te maken. Ook volgens mejuffrouw Knol (KVP) zou de schoolleiding beter moeten worden gehonoreerd. De zg. leerlingenschaal (het aantal kinderen per onderwijzer) zou moe ten worden verlaagd. Volgens me vrouw Teilegen krijgen de leerlingen niet de scholing, die nodig is. (Van onze Amsterdamse correspondent) Over drie jaar zal er een ernstige stagnering optreden in de Amsterdamse woningbouw. Het uitstel van de beslissing over de status van de Bijlmermeer het poldergebied bij Weesperkarspel dat bestemd is voor uitbreiding van Amsterdam heeft reeds grote schade voor Amsterdam medegebracht. Afgezien van de duizenden woningen, die over enkele jaren niet kunnen worden gebouwd, omdat er geen bouwrijpe grond beschikbaar zal zijn, liggen een grote zandzuiger in de Vinkeveense plassen en de grootste zandpijpleiding ter wereld, waarin Amsterdam miljoenen guldens heeft geïnvesteerd, renteloos. Burgemeester G. van Hall van Am sterdam, die gistermiddag als gast de kerstbij eenkomst van de hoofdstede lijke journalisten bijwoonde, en een overzicht gaf van het wel en wee van zijn stad in het afgelopen jaar, noemde het bedroevend, dat de rege ring zo weinig begrip heeft voor het standpunt van Amsterdam, dat. voor een snelle bebouwing van de Bijlmer meer dit gebied aan Amsterdam moet worden toegewezen. Amsterdam heeft overigens reeds een derde van de boerderijen in de Bijlmermeer aange kocht. Stad voor 100.000 inwoners „Er wordt gesproken over de vor ming van sterke randgemeenten. Ik heb geen enkel bezwaar tegen een sterke randgemeente, maar die is er noj; niet en een gemeente, die in staat is in zeer korte tijd een stad voor honderdduizend inwoners uit de grond te stampen, zal dus van de grond af aan moeten worden opge bouwd", aldus de burgemeester. Te genstanders van annexatie voeren in een andere gemeente bouwt. Waar om Amsterdam dan niet? Mr. Van Hall zei hierover: „Men kan het Rotterdamse voorbeeld niet met de Amsterdamse situatie verge lijken. Rotterdam bouwt in die an dere gemeenten huizen voor nieuwe gezinnen, maar Amsterdam heeft de Bijlmermeer nodig om de binnenstad te kunnen saneren. En als wij een huis in de binnenstad afbreken, kun nen wij tegen de bewoners toch niet zeggen: zoek maar een huis in Die- men of Nieuwer-Amstel. Ik zou bo vendien weieens willen weten hoe zo'n randgemeente het zou vinden mensen op te nemen, die in Amster dam de steun van de dienst voor sociale zaken genoten". Tenslotte zag burgemeester Van Hall een bezwaar in de samenwer king. die voor de bouw van een nieuwe stad tussen Amsterdam en de betreffende randgemeente nodig is. Samenwerking tussen autonome li chamen als gemeenten is vaak las tig, omdat er bij moeilijkheden in het persoonlijke vlak stagnaties kun nen optreden. Het hoofdprobleem is echter: Amsterdam heeft geen sterke aan, dat Rotterdam wel degelyk randgemeenten en omdat het zr^f over uitgebreide diensten voor stad>- uitbreiding beschikt, dient het Bijlmermeer zelf te bebouwen". Amsterdam: dynamische stad In zijn overzicht over het afgelo pen jaar hierbij liep burgemees ter Van Hall kennelijk vooruit op zijn in januari a.s. te houden Nieuw jaarsrede in de gemeenteraad zei hij verheugd te zijn over het feit, dat Amsterdam als onderwerp voor tekstschrijvers van radio-cabaretgrap jes zijn bekoring heeft verloren. ,Men heeft ingezien", aldus de bur gemeester, „dat het aantal slapende stadjes aan de Zuiderzee niet is uit gebreid. maar dat Amsterdam een dynamische stad is. De bestedingsbe perking kwam destijds op een ogen blik. dat de stad zyn vleugels wilde uitslaan. Dit werd niet alleen ver hinderd. maar ook werden in die tyd de laatste banden met Indonesië verbroken, hetgeen zijn weerslag in de hoofdstad vond. Sinds 1959 ech ter kan men van een ware explosie spreken. In 1961 hebben wij daar van de resultaten op velerlei terrein kunnen zien. Vele problemen heb ben inmiddels een oplossing gekre gen. Een van de grote problemen, die nog voortduren, is het personeelste kort bij de gemeentelijke diensten. Het Rijk telt een ambtenarentekoi t van 3.1 maar Amsterdam heeft een tekort van 9.4 op circa 25.000 ambtenaren. De stadsreiniging kampt zelfs met een tekort van 20 To.„Het Rijk zal ons toestemming moeten geven, dat wy bepaalde diensten, die vroeger laag geklasseerd werden, be ter gaan betalen". Over de verhouding Amsterdam- Rotterdam, die burgemeester Van Hall in zyn Nieuwjaarsrede-1961 dus danig had besproken, dat er grote deining over ontstond, zei hij thans: „Achteraf moet ik zeggen, dat die re de toch geen verkoeling in die ver houding heeft gebracht. Integendeel, wellicht heeft zy ertoe medegewerkt, dat bijkomende onaangenaamheden van die verhouding, die ons nogal hoog zaten, thans zyn verdwenen. Soms is een onweer weieens goed om de lucht te doen opklaren".

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5