Soekarno beantwoordt Kennedy's sclirijven FRANSE REGERING VERBIEDT DEMONSTRATIES TEGEN OAS KINDER- (ONFECTIE VOORDEEL kinder- pullovers en vesten B. de Koning Goemaat AGENDA SANOVITE PIJN OF GRIEP! 7.95 9.95; 11.95 Chefarine A MET EEN ENKEL WOORD Zo nodig gebruik van geweld een geruststelling tï'HTTTO Een drinkservies moet kristal zijn! LEEF GELUKKIG MET EEN (TOG)AL-GEZONDE BODY In plaats van aanmoedigingen Wel staking van een kwartier in het hele land van kempen Damesjumpers: en -vesten Oostduitse ambassadeur uit Tirana teruggeroepen *4 8 111 LEÏDSCH DAGBLAD DINSDAG 19 DECEMBER 1961 Vervolg van pag. 1 Uit diplomatieke bron wordt vernomen, dat president Soekarno van Indonesië president Kennedy zou hebben laten weten, dat Indonesië genoodzaakt zal zijn geweld te gebruiken om de kwestie „Nieuw-Guinea te regelen" als de Nederlandse „provo caties" niet onmiddellijk ophouden. President Soekarno zou dit hebben verklaard in antwoord op de boodschap van president Kennedy, waarin Soekarno gevraagd werd pogingen te doen om het geschil met Nederland op vreed zame wijze te regelen. Volgens genoemde diplomatieke verwachten op onderhandelin- kringen zou Soekarno voorts hebben - - r- - - - gezegd dat Indonesië niet lijdzaam kan blijven toezien terwijl Nederland maatregelen neemt om een onafhan kelijke regering in West-Nieuw-Gui- nea „Indonesisch gebied" te vestigen. De antwoordboodschap van presi dent Soekarno werd aan de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, overhandigd door de Indonesische ambassadeur in de V.S., Zain. President Kennedy, die te Palm Beach, in Florida, verblijft, werd onmiddellijk van de inhoud van de brief op de hoogte gesteld. Geen tijdslimiet Indonesische functionarissen heb ben verklaard, dat president Soe karno in zijn boodschap aan presi dent Kennedy geen enkele tijdslimiet had genoemd betreffende zjjn verkla ring dat wanneer dat noodzakelijk zou zijn geweld zou worden ge bruikt om West-Nieuw-Guinea te „bevrijden". Zij zeiden voorts, dat onderhande lingen gedurende 14 jaar de kwestie- Goa niet tot een oplossing hebben gebracht en dat na 13 jaar onder handelen het Nederlandse bestuur in West-Nieuw-Guinea nog niet is ver dwenen. „Indonesië had," zo zeiden zij, „herhaaldelijk zijn aanspraken aan de Algemene Vergadering voor gelegd en er was nooit een positieve stap gedaan door „belanghebbende partijen" om het geschil ten gunste van Indonesië te beslechten. Volgens genoemde functionarissen hield de brief van Soekarno ongeveer het volgende in: „Als verantwoorde lijke organen en belanghebbende partijen geen oplossing tot stand willen of kunnen brengen, wat blijft er dan over?" Geen lijdzaamheid De functionarissen zeiden dat Soe karno had verklaard, dat het Indo nesische volk niet lijdzaam wil blij ven toezien terwijl Indonesië „ver brokkeld" wordt. President Soekarno zou geschreven hebben dat Indonesië gedwongen zou zijn tot geweld over te gaan als de Nederlanders deze „verbrokkeling" zouden blijven bevorderen. Nu onderhandelingen? Onze Amerikaanse correspondent meldt: De Amerikaanse pers wijdt veel aandacht aan India's agres sie tegen de Portugese enclave Goa. De Indiase actie wordt algemeen veroordeeld. In vele beschouwingen wijst men op de mogelijkheid dat president Soe karno van Indonesië Nehroe's voorbeeld zal volgen en tot een aanval op Nieuw-Guinea zal overgaan. Zou Soekarno daartoe aan stalten maken, dan kan men van de buitenwacht sterke aandrang gen tussen Nederland en Indo nesië. De New York Times schrijft aan het slot van een hoofdartikel over Goa: „In het geval van Nieuw- Guinea hebben de Nederlanders wijselijk beloofd eruit te trekken en de Papoea's over hun eigen politieke toekomst te laten beslissen. Dat be tekent dat zij het recht hebben om te beslissen over een samengaan met Indonesië. Op deze basis behoort een vreedzame regeling van deze kwestie zeker mogelijk te zijn. Advertentie bij de hand te hebben. Door de "Sandwichlijn" ook zo geschikt voor lekkere hapjes. Feuclitinger was Russisch spion Bij het onderzoek naar vier geval len van spionage in het Westduitse leger is gebleken dat Edgar Feuchtin- ger. die in de oorlog luitenant-gene raal bij de Duitse Wehrmacht was, in West-Duitsland voor de Russen heeft gespioneerd. Feuchtinger is vo rig jaar gestorven. Hij werd nog tijdens de oorlog wegens hamsteren in de bezette ge bieden gedegradeerd. Na de oorlog bekleedde hij een industriële functie. Hij ging toen als spion samenwer ken met een kameraad uit de oorlog, overste Von Hinkeldey, die bij het ministerie van Defensie in Bonn werkte. Hinkeldey is enkele dagen geleden gearresteerd. Leerdam „Navis' 30 dig. f 125.40 Kristal Unie „Nymphea" 30 dig. f 156.30 Met Togal bevrijdt U zich snel èn afdoend van reumatiek, spit, ischias, verkoudheid, griep en menstruatiepijnen. Met een flacon Togal in huis kunt U dié kwalen definitief de baas. Bij apothekers en drogisten TOGAL 0.95; 2.40; 8.88 Vlammen verteerden timmerloods De lucht was gisteravond boven het oostelijk gedeelte van Rotterdam fel oranje gekleurd. Op een vroeger boerenerf aan de 's-Gravenweg in Kralingen woedde een zeer felle brand in een grote houten loods, waarin een timmermanswerkplaats annex verfhandel was gevestigd. Over een afstand van honderden meters werd het bluswater aangevoerd. Met vele stralen spoten de talrijke brandweerlieden het water in het i vuur, dat huizenhoog oplaaide en een I aantal woninkjes bedreigde. In snel j tempo verteerden de vlammen het houten bouwsel, waarin de firma gebr. Van Dordt haar werkplaats, opslagplaats en kantoortje had. Om streeks half 12 stonden nog slechts wat balken overeind. De oorzaak van de brand is onbekend. Universiteitsplannen van Rotterdam (Van een speciale correspondent) In een gezamenlijke verklaring van het gemeentebestuur van Rot terdam en het college van curato ren van de Nederlandsche Economi sche Hoogeschnol wordt er bij de regering en de Staten-Generaal op aangedrongen, dat onverwijld stap pen worden ondernomen, zodat de hogeshool door het stichten van een juridische faculteit kan uitgroeien tot een hogeschool voor maatschappijwe tenschappen. Tevens wordt in de verklaring ge pleit voor het uitbouwen tot een volledige medische faculteit van de door de Stichting Klinisch Hoger Onderwijs te Rotterdam verzorgde postdoctorale medische opleiding. De hogeschool voor maatschappij wetenschappen en de medische fa culteit zouden vervolgens een federa tief verband kunnen aangaan, waar mede de eerste fase voor een eigen Rotterdamse universiteit zou zijn vol tooid. Advertentie (Van onze Parijse correspondent) Op het laatste moment heeft gistermiddag de Franse regering bekendgemaakt, dat de optocht die vanaf half zes vanavond tussen de Bastille en het stadhuis van Parijs zou worden gehou den om tegen de O.A.S. en het herlevende fascisme te demonstre ren, geen doorgang mocht vinden. Tegen de staking van een kwartier, die voor vanmorgen elf uur in het hele land en met dezelfde bedoeling was uitgeroepen, maakte de regering daaren tegen geen bezwaren. Het initiatief tot dit anti-fascisti- eigen krachten zal blijven vervullen. BREESTRAAT 122 Franse danseres Janine Charrat in levensgevaar (Van onze Parijse correspondent) Janine Charrat, die tot de twee of drie allergrootste Franse danse ressen en choreografen van deze tijd behoort, verkeert in levensgevaar na een vreselijk ongeluk dat haar gister middag in Parijs in een televisie studio is overkomen. Tijdens een korte pauze- van de op namen van een ballet, dat zij zelf had ontworpen, moet ze een bran dende kaars hebben omgestoten, waardoor haar nylon danspak on middellijk vlam vatte. Nog voor de brandweerman van de studio zich van zijn stoel had kunnen verheffen, stond de danseres al in vuur en vlam. Het was alsof men een fakkel had aangestoken, vertelde even later, ontsteld van schrik, de kleedster van de 40-jarige danseres. In de kliniek, waarheen zij in al lerijl werd overgebracht, bleek de huid van Janine Charrat voor 70 pro cent te zijn verbrand. De medici heb ben over de kansen om het leven van Janine te redden zich dan ook nog niet durven uitspreken. Janine Charrat wekte ook in inter nationale kringen al vroeg grote be wondering door de opmerkelijke zui verheid, waarmee zij in een Franse film indertijd een rol speelde en danste van een klein meisje dat dan seres wilde worden. sche protest op nationale grondslag is uitgegaan van de vier grote vak centrales en van de studentenfede ratie. De socialistische vakvereniging heeft zich in Parijs later gedistan tieerd van de nu dus verboden optocht, die vooral door de commu nisten en de linkse socialisten was voorbereid. De laatste dagen had den de kranten imposante lijsten van partijen, verenigingen, bonden en organisaties gepubliceerd, die zich allemaal achter het denkbeeld van een nationale protestbetoging hadden geplaatst. In de geest van de initiatiefnemers had deze demonstratie een meerzij dig doel: een waarschuwing aan de OAS of, zo men wil, een generale repetitie voor een eventuele algeme ne staking ingeval van een nieuwe putsch, en zeker ook een uitnodiging aan de regering de steun van het Franse volk in te roepen bij haar offensief, dat zij tegen de neo-fascis- ten zou hebben ondernomen, doch dat intussen alweer als een nacht kaars schijnt te zijn uitgegaan. Niet opwekkend Het is geen opwekkend teken, dat de regering inplaats van deze de monstraties aan te moedigen of er zich bij aan te sluiten, zich nu ge roepen heeft geacht die betogingen integendeel juist te moeten verbie den. Voor het verbod kunnen ver schillende verklaringen worden ge vonden. Ten eerste de geestelijke ge steldheid van het staatshoofd, gene raal De Gaulle, die blijkbaar nog altijd geen afstand wil of kan doen van de rol, die hij zichzelf heeft toegekend als de voorbestemde red der des vaderlands, die zijn zending voor de geschiedenis uitsluitend op De angst voor „links", waarop dan bij voorkeur en gemakshalve het eti ket „communistisch" pleegt te wor den geplakt, heeft ongetwijfeld ook wel een woordje meegesproken.En tenslotte zou uit deze maatregel dan ten zoveelste male kunnen blijken, dat speciaal premier Michel Debré wegens een niet geheel' vlekkeloos verleden zijn strijd tegen het fascis me maar liever in eigen beheer blijft voeren en althans het volk als bond genoot beslist niet begeert. Doch op welke oorzaak men hier nu ook de nadruk wil leggen, poli tiek en psychologisch is dit verbod in elk geval een zeer bedenkelijk en gevaarlijk besluit. Bedenkelijk en ge vaarlijk omdat de heren van de OAS V/er middelen In één tablet doen wonderen zonder de maag van streek te maken I U geneesmiddelen in één tablet nu immers gemakkelijk de indruk kunnen krijgen, dat de regering, trots de weinig overtuigende resul taten waarop zijzelf bogen kan, niet temin nog altijd aarzelt het volk in het geweer te roepen ter bescherming van de republiek. Vervolg van pag. 1 Ook Goa nu in handen van India Onze correspondent in Washington tekent hierbij nog aan: Wanneer in andere gevallen een veto een actie van de Veiligheidsraad onmogelijk maakte, kon men zijn toe vlucht nemen tot de Algemene Ver gadering. In zogenaamde koloniale gevallen is het echter heel moeilijk in de Assemblee een meerderheid van tweederden te verwerven, die voor aanvaarding van resoluties noodza kelijk is. De communisten stemmen in zulk geval altijd mee met anti- koloniale staten en deze combinatie levert al spoedig een minderheid van een derde, die nodig is om een reso lutie te blokkeren. Men zal zich een dergelijke situatie herinneren uit de debatten over de kwestie Nieuw-Guinea. toen geen en kele resolutie, die Indonesië niet zinde een kans maakte. Het lijkt daarom weinig zin te heb ben dat de assemblee zich thans gaat bemoeien met India's agressie tegen Goa en de andere Portugese enclaves. En zou Soekarno het voorbeeld van Nehroe volgen, dan zou de Veilig heidsraad even machteloos kunnen blijken als thans. „Geen wrok" PremierNehroe heeft gisteren in Nieuw-Delhiverklaard: „India was gedwongen Goa binnen te rukken, MORGENOCHTEND 9 UUR begint de VOORDEEL-verkoop van ZUIVER WOLLEN (leeftijd 314 jaar) Deze heerlijk warme pullovers en vesten in effen tinten w.o. blauw - rood en geel. koopt u nu i nr leeftijd 3 jaar voor f Kleine stijging per maat. - _igeawongen uua oninen ue ruKnen, verenigd, ondersteunen eikaars om£iat Portugal ons geen andere keus werking en doen werkelijk wonde- heeft gelaten Hij zei ook: „Wij ren tegen pijn en griep. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één der middelen dient om de maag te beschermen. koesteren, ondanks het feit dat wij de wapens tegen Portugal hebben moe ten opnemen, geen gevoel van wrok Zuiver wol in boutonné en multi colors Diverse modellen zo- l wel in klassiek als t modem met V-hals. NU t serie i serie ii t SERIE ra Leiden Rijnsburg - Katwijk tegen Portugal". Nehroe verklaarde verder dat Goa „onder bestuur van India zijn eigen karakter zal be houden". Diplomatieke waarnemers in Nieuw- Delhi verwachten dat de Indiase re gering onverwijld een diplomatiek of fensief. en wel met name in de Wes terse, landen, zal gelasten, in een po ging om „de wereld ervan te over tuigen, dat het Indiase optreden je gens de Portugese enclaves in India gerechtvaardigd was". Gliien buiijl 20 tabletten f 0.80 Handige itripverpakkmg 40 tabletten f 1.50 Voordelige llacon 100 tabletten f 3.50 BINNENLAND De Britse tankboot „Naess Pio neer" ls gistermiddag In Newlyn (Corn wall) aangekomen. De kapitein, Alas- talr Mclnnes, die zondag in volle zee een maagbloeding kreeg en medische hulp ontvangen heeft van dokter J. Ph. Hofstee van de Nederlandse „Prin ses Margriet", maakt het volgens de dokter, die bij de patient is gebleven, vrij goed. In verband met de vorige week verschenen dagbladpubllkaties heeft een assurantiemaatschappij te Amster dam aan de firma „Teleservlce" in Den Haag het aanbod gedaan de gehele tv- verzekeringsportefeullle over te nemen, zulks onder nader overeen te komen voorwaarden. Dit aanbod ls van kracht tot 23 december. De assurantiemaat schappij heeft meegedeeld, dat het aan bod ln hoofdzaak plaats vindt omdat het verzekeringswezen ln Nederland, dat ook reeds door andere gebeurtenis sen ln een minder gunstig daglicht ls komen te staan, ln het bijzonder op het gebied van tv-verzekeringen niet verder in dlscredlet gebracht mag worden". De 73-1arlge heer J. Kern uit Groningen ls gisteren tijdens het schaatsen op ondergelopen land nabij het Noordwfilemskanaal ln de gemeen te Eelde door het Ijs gezakt en ver dronken. Mr. P. W. J. H. Cort van der Lin den, lid van de Raad van State ls be noemd tot Commandeur ln de Orde van OranJ? Nassau. Tot officier ln de Orde van Oranje Nassau ls benoemd mr. A. J. Hagen, Raadadviseur van staat. Op 3 en 4 Januari zal de Vereni ging van leraren in levende talen haar 50-Jarlg bestaan herdenken. De her denkingsbijeenkomst op 3 Januari wordt geopend door de staatssecretaris van O. K. en W. dra. G. C. Stuben- rauch in Krasnapolsky te Amsterdam. BUITENLAND Bij gevechten tussen Zuldviet- namese regeringstroepen en commu nistische guerrillastrijders zijn 10S communisten gesneuveld, aldus een regeringscommuniqué, gisteren ln Sai gon uitgegeven. Aan regeringszijde sneuvelden vier man. De gevechten werden geleverd tussen 13 en 15 dec. In het afgelopen weekeinde zijn door aanslagen ln verschillende plaat sen ln Algerije elf Algerijnen en vijf Europeanen gedood. Zeventien Moslims en 21 Europeanen gewond. Er hadden meer dan 45 bomaanslagen plaats. Rechercheurs hebben gisteren ln Durban (Zuld-Afrika) de hulzen door zocht van leden van vakbonden en het verboden Nationale Afrikaanse Con gres. Ze zochten naar documenten en ontplofbaar materiaal. Ook in Johan nesburg en de Afrikaanse wijken van deze stad werden huiszoekingen ver richt bij blanken en negers. In Zürlch zijn een Zwitser en een vrouw aangehouden op beschuldiging van spionage voor Oost-Duitsland. zo ls gisteren in Bern bekendgemaakt. De man zou begin 1960 ln Oost-Duitsland zijn gearresteerd wegens het bezit van buitenlandse bladen en het maken van beledigende opmerkingen over het Oostdultse bewind. HIJ zou met ver volging bedreigd zijn als hij niet voor de Oostdultse geheime dienst zou gaan werken. Volgens ln Bonn ontvangen be richten zijn alle ln Kongo verblijvende Oostdultse artsen naar hun land terug geroepen. omdat daar een ernstig te kort aan doktoren heerst. Dit tekort zou een gevolg zijn van het uitwijken van talrijke artsen naar het Westen. Goede burger m t zonnetje gezet (Van onze t.v.-medewerker). Elke spor tgeme en soh a p zal wel eens iets meemaken, waarvoor of liever waartegen een bemiddelende figuur gewenst is. Dat er in Gronin gen iemand rondloopt, die voor die diplomatieke functie als geschapen is. is plezierig voor de Noordelingen. Dat die man ingeschakeld werd in de sportreportage, mag cok al geen verwondering baren. Hij zal in staat zijn dat werk goed en onpartijdig te Oost-Duitsland heeft besloten zijn ambassadeur uit Albanië terug te roepen en zal Albanië verzoeken het zelfde te doen met zijn ambassadeur ln Berlijn, zo meldt het Oostduitse nieuwsbureau ADN. ADN voegt hieraan toe. dat Oost- Duitsland de omvane van zijn am bassade in Tirana zal beperken. Aan Albanië zal worden gevraagd dat ook te doen met de ambassade in Berlijn. In de plaats van de ambassadeur zal een zaakgelastigde worden benoemd. De Oostduitse stap volgt op het verbreken van de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en Albanië. De Oostduitse regering verklaart dat beperkende maatregelen, door Albanië genomen, een normale diplo matieke activiteit onmogelijk maken. ZU beschuldigt Albanië van een las tercampagne tegen sommige commu nistische landen. verrichten. Maar zo zal menigeen zich gisteren hebben afgevraagd moet zo iemand nu zo nodig op het gestoelte der ere worden neergezet, waarin Garthoff enige keren per jaar een verdienstelijk Nederlander ten troon verheft? We willen eerlijk bekennen, dat wij die noodzaak in het begin van de VA RA-uitzending van gisteren nauwelijks voor verde digbaar hielden. Toch ls niet achteraf, maar reeds tijdens de uitzending duidelijk ge bleken. dat het een weldadige afwis seling was van de reeks prominenten, al of niet „in het nieuws", die voor dien Garühoff's slachtoffer werden. Hier was iemand, die niet' op zijn tenen hoefde te gaan staan om te boeien. Een gewoon mens, die ge woon zijn plicht doet. zijn liefhebbe rijen behartigt en een goed huis vader is. Zo zijn er tienduizenden in den lande. Een prototype daarvan werd terecht eens vertoond" om het bijzondere van „Anders dan ande ren" af te weken en de waarde van het eerlijke leven van alle dag te belichten. Weliswaar is niet gegra ven, van geestelijke achtergronden vernamen we niets, maar dat was ook niet gewenst, want daarmee heb ben outsiders niet van doen. Wat wel prettig was. leek ons. was, dat daardoor alle politiek uit deze seance werd geweerd. Het was gewoon een kundig en gelukkig man, die door zijn werk aan een school voor slecht horenden een levensvervulling vindt en daarbij gezin en hobby niet ver waarloost. Dat was het, gewoon. De uitzending was naar voren gesoho- ven. Toch was er voordien nog plaats voor een goed stukje van Joop Simons over de staat in de Franse staat met een compliment aan de veel verguisde BB e.i van dr. De Jong voor een genuanceerd oordeel over Goa en Nehroe, die Gandhi's ban brak. HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Inleiding tot muziekbegrip, muzlk. le zing. 19.25 Kamermuz. 20.00 Nws. 20.05 Wie ls de sportvrouw, de sportman; welke ls de sportstad van het Jaar? 21.00 Licht progr. 22.00 Zangrecltal. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Gram, met comm. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 18.00 V. d. leugd. 18.20 Kaar ten op tafel: gesprekken over actuele problemen. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws 19.10 Act. 19.25 Licht progr. 19.45 II Trovatore. opera. (I. d. pauze: pl.m. 20.20-20.50 Muz. lezing: pl.m. 22.15- 22.25 pl.m. 22.25-22.30 Boekbe spreking: pl.m. 22.30-22.40 Nws.) 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Film. 20.35- 22.00 Hoofdfilm. WOENSDAG 20 DECEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. (Om 8.35 Van de voorpagina, praatje). 9.00 Gvm. v. d. vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.25 Gram. (Om 9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Het protestantse kerk lied. VARA: V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. (herh.) 12.10 Orgelspel. 12.30 Land- en tulnb.meded 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 14.20 Kamerork. en solist. ELIE POSLAVSKY DIRIGEERT IN BELGIË Elie Poslavsky is uitgenodigd om met het „Orchestre de Wallonne" (het voormalige symfonie-orkest van Luik) 6 concerten te geven, waar van 5 in Luik en 1 in Charleroi tus sen januari 1962 en april 1962. Drie van deze concerten zullen gewijd zijn aan hedendaagse muziek en uitge zonden worden door Radio Brussel. Vele van de werken, die Poslavsky zal dirigeren zullen voor het eerst in België worden uitgevoerd. Rijksherbarium (Nonnensteeg): Dia- avond Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie met „Caroline". 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Half uur van Bezinning. 11.25 uur nam. In den vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 7.30 uur n.m. Prytaneum (Rapenburg 6)Ned. Is raëlische Gem. en Expoge. Spr. mr. Abel Herzberg over „Eichmann. indi vidu of verschijnsel?" 8.15 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie met „Caroline". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: Cabaret-avond Alg. Ned. Grafische Bond. 8 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nm. DONDERDAG Chr. Geref. Kerk: Kerstwijdingsdlenst 8 uur nam. Oude Singel 236: Ledenvergadering Tuiniers- en Bloemistenver. DEV. 8 uur n.m, Hogewoerd 175: Dlenstvergadering Jehova's getuigen te 7.25 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): K. en O. Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solopianist Andor Foldes. 8 uur n.m. VRIJDAG Lakenhal: Opening tentoonstelling „De tram in Lelden 1879-1961". 8 uur nam. Petrakerk (Surinamestraat)Impe rium voert Martlnus NJjhoff's „De Ster van Bethlehem" op. 8 uur nm. Prediker: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth. Kerstviering Ver. tot Be vordering der Belangen van Slecht horenden. 8 uur n.m. Zomerzorg: Ledenverg. Vola. Spr. D. Scheer over Zuld-Afrika. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm., bijbelstudie. 11-12 uur, de heer J. Voerman, prop. te Den Haag. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehova's getuigen te 5.30 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zeilstra. 10 uur voorm. Stadhuisplein: „Komt allen te zamen'. Gemeenschappelijk zingen van kerstliederen. 8.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Academie (trappenhuis): Tentoon stelling werk van Jan Schlechter onder auspiciën van L.A.K. (geopend tot 15 januari) Museum voor Volkenkunde. Tentoon stelling Japanse prenten. Dag. van 9 uur vm.5 uur n.m.; zondag van 15 uur nm. (t/m 31 Januari). Prytaneum (Rapenburg 6): rekenin gen en Grafiek Oostra Werkd 9-12 en 2-5 uur; 's zondags gesloten (tot 20 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen ln Egypte'* (tot 25 februari). BIOSCOPEN Trianon: „Misdaad en striptease" 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het laatste salvo". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag cyclus „Rose Marie". Casino: „In de Groene Man". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; donderdag cyclus „Bittere Rijst". Luxor: „White Christmas". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15. Lido: „De molen van de versteende vrouwen". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De Nacht". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9 15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-Tlieater - Wassenaar: Vrydag 8 en zaterdag 7 en 9.15 uur „Weit 1st der Weg". A.l. Zondag 7 en 9.15 uur, maandag, woensdag en donder dag 8 uur „Op hoop van Zegen" 14 Jr. Zondag- en woensdagmiddag 2.30 uur Jerry hou Je roer recht". Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoed eisende gevallen: Apotheek „Tot Hulp der Menschheld". Hooigracht 48. tel. 21060. B(| geen gehoor van Oi huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Veranderingen ln de algemene wedu wen- en wezenwet, lezing. 15.10 V. d. nondorgelsp*' Regeringsu derlands Nieuw-Guinea, d. Z. E. Staats secretaris van Blnnenl. Zaken, mr. Th. H. Bot. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Radio-volksuniversiteit: Enige aspecten van de moderne literatuur - I. d. Willem Brandt. 19.00 V. d. kind. 19.10 Vara-Varia en gram. 19.20 Ka tholicisme anno 1971. toespr. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws, 20.05 Amus. muz. 20.35 Zestig Jaar le venservaring, lezing. 20.50 Amus. muz. 22.45 Nws. 22.55 Actuele problemen. 23.10 Jazzmuz. 23.35 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 j Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.45 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst 10.45 Gram. 11.00 Samenzang. 11.25 Die ln het donker reizen, Adventsspel. (herh.). 11.45 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.37 Kerst- wijdingsstonde. 13.00 Nws. 13.15 Caril- lonspel. 13.25 Promenade ork. en sopr. 14.15 Gram. 15.00 Wie luistert mee: muzlekcursus. 15.30 Planorecital. 16.00 V d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Kerstoratorium (fragm.). NCRV: 18.30 Boekbespr. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Gram. 20.15 Concertgebouw ork. en sol. 21.40 Gram. 21.50 Wedstr. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Gram. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 uur) Volare (Modugno), Non ti scordar dl me (de Curtis). Guaglione (Fan- ciulli), Santa Lucia (Cottrau), Anna (Vatro-Giordano), Marina (Granata), Oh. Marie (dl Capua), Tiritomba i (Trad.), Mamma (Bixio), Come prima (Taccani-di Paola, Papaveri (Masche- roni), Arrivedercl Roma (Rascel), Ma- nakoora (Scharfenberger), Orkest Max Greger; Windows of Paris (Osborne), Orkest Helmut Zacharias. Frappe dans tes mains (Nicolas), Georges Guétary, Beale Street Blues (Handy), Orkest Wilbur ae Paris, Fora de Portas (Pie- dade), Orkest Bert Kaempfert, Mari- gullla (José Louis), Los Javaloyas, anta Brasil (Vermelho), Orkest Kurt Edelhagen, Standing on the outside Hank Thompson, Frühlingsstimmen- walzer (J. Strauss), Rita Strelch, The gay hussar (Lincke), Acker Bilk's Par. Jazz Band: Qui qui casqui (Dutailly), Maurice Larcange, Soon (Rodger's), Doris Day. Tennessee Waltz (Stewart), Orkest Billy Vaughn, Bubbles in my beer (Duncan), Hank Thompson, Fiesta canastero (Escudero), Enrique Montoya Just a closer walk with thee (-) Dutch Swing College Band, Franclne (Clin ton), Orkest Chaquito, Mustapha (Az- zamj, Los Espanoles, You belong to my heart (Lara). Carmen Cavallaro, Muskrat ramble (Ory), Hazy Osterwald Sextet, Let the church roll on (-) Ma- halia Jackson, Falls Jones Ensemble, Just a little while to stay here, By his word (Huntley), Skating In Central Park (Lewis), Modern Jazz Quartet, No happiness for Slater (Lewis), Id., Social call (Lewis), Id. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.35- 17.45 Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weer overz. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Lich te muz. 20.55 Interview. 21.25 Licht progr. over de Jaren twintig. NTS: 22.05 Documentaire. NCRV: 22.35 Dagslui ting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC', Home Service, 330 m. 12.00 Joodse volksmuz. 12.30 Be- i z. 13.30 ,00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Gram. 15.00 Ork. conc. 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 The Messiah, oratorium. 21.55 Lezing. 22.10 The Messiah (deel 2). 23.00 Nws. 23.30 Adventslezing. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dag boek. 12.31 Lichte muz. 13.31 Gevar. muz. 14 31 Lichte muz. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Ork. conc. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Gram. 18.00 V. d. Jeugd. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.30 Nws. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoor spel. 20.00 Nws. 20.25 Sport. 20.31 Ge var. muz. 21.31 Hoorsp. 22.31 Popul. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.31 Lich te muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 ni. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.15 Gram. 16.00 Liederen. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.15 Weense muz. 20.10 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.15 Klankb. 23.25 Das neue Paradies muz. legende. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork .conc. 13 25 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.05 Ork. conc. 16.05 Gram. 16.25 Italiaanse vo cale muz. 18.30 Gram. 21.00 Hoorspel met muz. 23.10 Gr. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Gr. 15.10 Kamermuz. 16.00 Beursber. 16 06 Engelse les. 16.21 Lichte muz. 17.00 Nws. 17 15 Hoorn en plano. 17.30 Gi taarspel. 17.40 Hoorn en plano (verv.). 17.50 Boekbespr. 18.00 Ork. conc. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse liederen. 20.00 Missie-klankb. 20.15 Operaconc. 21.15 Rondetafelge sprek. 21.45 Pianospel. 22 00 Nws. 2215 Praatje. 22.25 Volksmuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.03 Lichte muz. 13.00 Nws. 14.03 Ork. conc. 15.03 Lichte muz. 16.08 Gram. 17.15 Operamuz. 18.30 Jazz. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 21.45 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.15 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam onbewolkt w.stil Den Helder licht pew. zzw p, u 6 a -8 0 2-5 0 llsslngen onbewolkt no - Eelde onbewolkt w.stil -10 0 De Bilt onbewolkt w.stil -9 0 Twente onbewolkt w.stil -11 0 Eindhoven onbewolkt w.stil -10 0 Z.-Limburg onbewolkt o 4-8 0 Helsinki onbewolkt nw 7-1 0 Stockholm onbewolkt nw 5-10 Oslo licht bew. n 1-5 0 Kopenhag. mist nw 3 0 0 Aberdeen mist w^tll 0 0 Londen mist w.stil -4 0 Brussel onbewolkt no 2-7 0 Luxemburg onbewolkt no 7-9 0 Parijs onbewolkt nno 4-6 0 Bordeaux onbewolkt nno 2-7 0 Grenoble geh. bew. o 2-4 0 i.lce onbewolkt nnw 8 2 0 Beriyn geh. bew. w 2-9 0 Frankfort onbewolkt o 2-11 0 München onbewolkt o 2-16 0 Ztirich sneeuw nno 2 -9 0.1 Genève geh. bew. nno 7-7 0 Locarno onbewolkt wnw 1-8 0 Wenen zwaar bew. nnw 4-8 0 Innsbruck onbewolkt w.stil -15 0 Athene regen n 5 6 2 Rome zwaar bew n 2-2 0 Alacclo licht bew. w.stil 0 0 Madrid licht bew. w.stil -i 0 Mallorca licht bew. w.stil 3 0 Lissabon zwaar bew. ono 5 6 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2