De organist Piet Kee terug van tournee Overheid paraat tegen te grote radioactiviteit MOEILIJKHEDEN BIJ BOUW-C.A.O. Grote interesse voor zijn concerten reeks «tókfudL X ■kWLI Fluoride in drinkwater Na successen in V.S. en Canada Men is er goed georiënteerd MARKANT MARKANT de niejwe fo©f*tt|'es zi/n uit! MINISTER VELDKAMP IN TWEEDE KAMER Maatregelen nog niet nodig Andere metingen Ziekenfonds wet Vele wensen Brochure van de overheid -sin Opgericht 1 maart 1R60 Vrijdag 15 december 1961 Derde blad no. 30530 HET was in één woord fantastisch! Alles was buitengewoon goed georganiseerd. Overal, waar ik een recital gaf, 30 totaal in 28 steden, trof ik een grote belangstelling voor het orgel en de orgelmuziek aan. In sommige plaatsen woonden tussen de 5000 en 4000 mensen het concert bij. Onder hen waren altijd heel veel jongeren. Amerika is bezig zijn achterstand op het gebied van de orgelcultuur in te halen. De jonge Amerikaanse organisten hebben een bewonderenswaardig aanpassingsvermogen. Hun technische prestaties staan op een zeer behoorlijk peil. Ik heb genoeg uitnodigingen ontvangen voor een volgende tournee en om cursussen te komen geven aan jonge Amerikaanse musici. Maar ik ga nu eerst een jaar lekker uitrusten. Laat mij maar de eerste tiid in Haarlem aan de Grote Markt zitten, aan het Müller-orgél van de Sint Bavo. Prachtige orgels heb ik in Amerika bespeeld, maar geen één haalt het bij het orgel van de Grote Kerk. Nee, ondanks de aanlokkelijke aanbiedingen, die ik daarginds heb gekregen, blijf ik stadsorganist van Haarlem. Dat is een heel bijzondere positie en die bevredigt mij vol komen. Dat vertelde ons de 34-jarige laarlemse stadsorganist. Piet Kee, ort nadat hij dezer dagen op een n de mistwatten gelegde luchthaven 1 Schiphol uit de Dc-8 „Nicolaus lugust Otto" van de KLM was ge- tapt, die hem uit de VS naar ons and had teruggevlogen. ENTHOUSIAST! Daarmee was de op 5 oktober van jaar begonnen tournee van de laarlemse organist door Amerika en fcnada ten einde. Een concerten reeks die Piet Kee een rijke oogst an successen heeft gebracht. Hij is lan ook bepaald enthousiast over njn Amerikaanse rondreis, die hem len duidelijk inzicht heeft gegeven de huidige orgelcultuur aan de overzijde van de Oceaan. Helderder elk geval dan het zicht, dat Piet Kee uit zijn vliegtuig had, toen het bestel gisteren bijna twee uur bo ten ons land moest blijven cirkelen, omdat Schiphol te dicht in de mist rat. Toen de DC-8 eindelijk op het latform was aangekomen, was Piet iee de eerste passagier die de trap ifdaalde. Na een hartelijke begroe- met zijn vrouw stond hem nog len verrassing te wachten in de vorm in het eerste exemplaar van zijn lieuwste langspeelplaat in de serie Gramaophonehouse-klassieken", die lem door de heer G. M. Oord, van ie N.V. Bovema, in een feestverpak- ing van narcissen en een rood-wit it werd aangeboden. Op deze L.P. :3ieen orgelconcert van Piet Kee op- enomen, waarbij hij op het beroem- di^de Müller-orgel van de Haarlemse lint Bavo-kerk speelt: Bach Tocca- en Fuga in d. „Wenn wir in k löchsten Nöthen sein" - „Vater un- I w im Himmelreich',' Aria Cebaldi- f a van Pachelbel, Ritter Sonatina II Toccata) en een Largo van Kvebs. DUIZEND MENSEN PER CONCERT Piet Kee gaf daarna een korte sa menvatting van het doel van en zijn ervaringen tijdens zijn Ame rikaanse tournee, die hem ruim twee maanden in tal van steden tussen de Oost- en Westkust heeft ge bracht. Als eerste Nederlandse organist ontving hij deze vererende uitnodi ging, die uitgegaan is van enige Ame rikaanse universiteiten in samenwer king met het Amerikaanse Genoot schap van organisten. De Nederlan der Max Tak trad daarby als tus senpersoon op. „Ik heb overal waar ik kwam veel interesse voor het or gelspel ontmoet", aldus Piet Kee. „Gemiddeld kwamen zo'n duizend mensen naar mijn concerten luis teren. De doorsnee Amerikaan is op het gebied van muziek goed georiën teerd. Ook is de orgelbouw bezig zich gunstig te ontwikkelen. Men wilde het liefst horen, wat ik in de Sint Bavo in Haarlem en in de Grote Kerk in Alkmaar gewend ben te spelen'. Bach natuurlijk, maar ook vaak werken van moderne com ponisten als Henk Badings de Prélude en Fuga nr.3 Andriessen en Sweelinck. Als toegift moest ik altijd improvisaties op fuga's spelen. ADVERTENTIE Over het algemeen is de Ameri- kaanst orgelcultuur nog gegrond op die van de 17e en 18e eeuw en speelt men in hoofdzaak de oud-Franse ro mantisch school. Maar de jongere generatie is anders ingesteld en hard op weg de achterstand op West-Euro pa in te lopen. De beste Amerikaan se orgels zijn uit Europa geïmpor teerd. Veel wordt echter verwacht van de jonge Amerikaan Charles Fisk, die geheel mechanische orgels bouwt. Piet Kee vertelde voorts, dat zich tijdens zijn tournee veel Nederlan ders onder zijn gehoor bevonden. Zo ontmoette hij er o.a.: de organist Gerard Faber en de hoboisten Henk Uitvlucht en Chris Molen. Verder een dochter van André Maréchal en een dochter van Flor Peters. Piet Kee heeft zjjn recitals gege ven in concertzalen, kerken en mu ziekzalen van universiteiten. „Bij de volgende tournée ben ik weer graag van de partij, maar ik moet eerst alles laten betijen". Voorlopig zit ik a.s. dinsdag weer achter het orgel van de Sint Bavo in Haarlem en zondag speel ik in de Kapelkerk in Alkmaar. Advertentie Chic gehuld in cellofaan Hoge prijzen voor boeken op kunstveiling Gisteren zijn op een bij Mak van Waay te Amsterdam gehouden kunst veiling naar het oordeel van des kundigen zeer hoge prijzen voor boe ken gemaakt. Drie antieke zeeatlassen b.v. brachten resp. f 3400, f 2800 en f 3300 op. De waarde van deze atlas sen had men op niet meer dan de helft geschat. Een van de atlassen is in 't bezit gekomen van het Scheeps vaartmuseum in Amsterdam. Een boekje van Edgar Tytgat ging voor f 1000 van de hand, een met il lustraties van Maillon werd verkocht voor f 1575, een boekje met geïllus treerde brieven van Manet met fac simile afdrukken in de kleur der brieven voor f 1750. een kunstlexi con van Von Wurzbach voor f 620, een vijfdelige encyclopedie „De vogels van Nederland" voor f 400, twee boek jes over zilvermerken van Amster dam door Elias Voet voor resp. f420 en f400. De belangstelling van het voor namelijk Nederlandse publiek was ook op deze tweede en laatste dag van de veiling gisteren werden tekeningen, aquarellen, etsen, gravu res en litho's verkocht zeer groot. Er werd gekocht zowel door particu lieren als door de handel. Scheepsbrand eist 22 levens Volgens een bericht van het Pool se persbureau P.A.P. zijn als gevolg van een brand en ontploffing aan boord van het Poolse vrachtschip Maria Konopkicka in de haven van Danzig tweeëntwintig mensen omge komen. Het schip zelf is zwaar be schadigd en maakt grote slagzij, doch zal vermoedelijk kunnen worden gerepareerd. Concertgebouworkest naar Japan De Nederlandse orkeststichting heeft thans het schema gepubliceerd van de concerten die het Amsterdam se Concertgebouw Orkest onder lei ding van Bernard Haitink en Eugen Jochum tijdens zijn tournee door Ja pan, van midden april tot begin mei 1962, zal uitvoeren Het orkest treedt op in Osaka op 12, 13, 18, 19 en 20 april.in Yawata op 15 april.in Hiroshima op 16 april.in Nagoya op 21 april.in Shizuoka op 22 april. in Tokio op 25. 26, 30 april en op 1 en 2 mei.in Koriyama op 28 april. Voor deze concerten zijn vijf pro gramma's samengesteld. Twee Spanjaarden uitgewezen (Van onze correspondent) Twee Spaanse werknemers van H. P. Gelderman en Zonen N.V. te Ol- denzaal zijn door de politie over de grens gezet. Maandag zijn zij op staande voet ontslagen bij het be drijf. Een en ander is eerst thans be kend geworden. De twee arbeiders verrichtten hun werkzaamheden niet tot- volle tevredenheid. Hoewei het Gewestelijk Arbeidsbureau nog heeft getracht hen elders in het land te plaatsen, is men daar niet in ge slaagd. Maandag weigerden zij in de dagploeg te werken, wat voor de di rectie aanleiding was hen op staande voet te ontslaan. nu in handige schuifdoos Karei I geeft goud voor 'n riks •r gaapt een diepe kloof tussen de opvattingen van de werk gevers in het bouwbedrijf en die van de werknemers over de C.A.O., die op 1 maart a.s. zou moeten ingaan. •at bleek wel uit de woorden, die voorzitter L. J. te Pas gisteren sprak op de ledenvergadering van de Nederlandse aannemersbond en de patroonsbond voor de bouwbe drijven in Nederland, de N.A.P.B. |n Bellevue in Amsterdam. Volgens bem bestaat er vooral verschil van mening over de tariefionen en de Werktijden. De N.A.P.B. had voorgesteld door systeem van groepsgemiddelden bereiken, dat de lonen zouden ogen stijgen, naarmate er meer in toef zou worden gewerkt. Maar de toknemer-organisaties k nden daar to me akkoord gaan. Zij waren to mening, dat er op deze manier 'voldoende waarborgen voor de wknemers aanwezig varen om de frkgeve.op de vinger* te kijken de toepassing van de beloning tor prestatie. «Wanneer het werkelijk niet mo- blijkt met werknemers en toheid tot een voor de leden van "ze bond aanvaardbare inhoud te "toen, dan zal de consequentie dit- zijn, dat de overheid dan maar een bindende regeling moet opleg gen", aldus de heer Te Pas. Ook over de werktijd heeft men nog geen overeenstemming kunnen bereiken. Met de vorige C.A.O. werd de stap gewaagd naar de 45-urige werkweek. Een dringend beroep op de N.A.P.B. namens de Nederlandse volkshuisvesting om toch zoveel mo gelijk te produceren en de op de werken opgedane ervaringen hebben de werkgevers tot een voorstel ge- iracht om de verkorting van de werktijd zo veel mogelijk af te schui ven op de voor de bouwerij ongun stige wintermaanden. Zij adviseerden derhalve ln de drie wintermaanden 5x8 uur per week te werken en in de resteren maan den 5x9 uur en 20 minuten, waar door de totale werktijd per jaar on gewijzigd bleef. De vakbeweging heeft tot dusverre hieraan echter geen medewerking willen verlenen. Over deze laatste kwestie werd ten slotte door de vergadering met algemene stemmen een resolutie aangei men. Het hoofdbestuur w *dt daarin verzocht te blijven eisen, dat de werktijd in de winter wordt ingekc en het daardoor cntstane arbeidsverlies in de zomer zal worden ingehaald. Volgens de resolutie is dit „de enige en meest efficiënte oplossing" van het pro bleem van de opvoering der pro- duktiviteit. (Van onze parlementaire redacteur) De overheid houdt nauwkeu rig de gevaren van eventuele radio-actieve besmetting in het oog en beraadt zich op de maat regelen, die moeten worden getroffen, als de noodzaak dit onverhoopt mocht gebieden. Minister Veldkamp zei dit gisteren in de Tweede Kamer bij de verdediging van het tweede deel van zijn begroting, de afde ling volksgezondheid. Een werkgroep van deskundigen heeft onderzocht of de te verwach ten radioactieve neerslag aanleiding moet geven tot het nemen van maat regelen. Naar verwachting zal het bij recente kernproeven vrijgekomen ra dioactieve materiaal, dat thans nog in de stratosfeer zweeft, voor een aanzienlijk deel in het a.s. voorjaar als "fall-out" op de aarde terecht komen. In 1962 zal ongeveer acht maal zoveel radio-actief strontium neerdalen als in 1959. nadat de Rus sen in het najaar van '58 kernexplo sies hadden gehouden. Deskundigen hebben berekend, dat bij het gebrui kelijke Nederlandse dieet de op neming van radio-actief strontium in het been een bestraling van het been merg ten gevolge zal hebben, die cir ca tien procent zal bedragen van wat toelaatbaar is te achten. De werkelijke stralingsdosis waarschijnlijk nog aanzienlijk min der zijn. Er is geen aanleiding tot bijzondere maatregelen voor de voed selvoorziening van de bevolking, ten zij er nieuwe explosies plaatsvinden Ook afgezien van proeven met kernwapens worden in ons land ra dio-activiteitsmetingen verricht t.a.v. bodem, water, lucht, gewassen en dier produkten. Het is immers ook van belang de uit de natuur voortkomen de radio-actieve straling te meten in gebieden, waar straks kernreactoren in bedrijf worden gesteld, zoals bij Petten. Ook moeten wij letten op de vervuiling van grensoverschrijdende wateren door radio-actieve afvalstof fen. De minister besprak de vraag of het met onze volksgezondheid nu werkelijk zo slecht is gesteld. Dit was volgens hem niet het geval. Er is nog wel veel te doen. maar in het alge meen is de toestand gunstig. Als er een ziekte is, die kan gelden als maatstaf, dan is dit wel de tuber culose. Deze is verminderd van 86 ge vallen per 100.000 inwoners in 1945 tot 2.8 thans. Een wettelijke regeling is besproken met de minister van Justitie. De laatste hand wordt gelegd aan een wetsontwerp betreffende zieken verzorgsters. Belangrijk acht de minister de totstandkoming van een zieken fondswet. Het bezettingsrecht moet worden vervangen. Een werkgroep onder persoonlijke leiding van de minister houdt zich hiermee bezig. Een voorstel zal op zo kort moge lijke termyn worden ingediend, maar er moet rekening worden ge houden met veel adviesinstanties. Een toezegging over de drinkwater leiding in z.g. super-onrendabele gebieden kon de minister nog niet doen. De financiële gevolgen van eventuele aansluiting worden nog onderzocht. Aan een voorontwerp drank- en horecawet wordt gewerkt. Over vier maanden is een nota over het tekort aan verpleegsters te venvachten. De minister heeft nog niet defini tief zyn standpunt bepaald over een opleiding tot tandverzorgster. Zijn gedachten gaan ook in de richting van „mondhygiënisten" met een beperkte bevoegdheid. Over vele wenselijkheden op het gebied van de volksgezondheid heeft minister Veldkamp overleg toegezegd en nadere beslissingen aangekondigd. Wij doen hieruit een greep: ziekenhuizen zullen eventueel moe ten samenwerken op geriatrisch terrein (geriatrie is de tak der ge neeskunde. die zich met bejaarden bezighoudt). Het onderzoek naar de oorzaken van ziekteverzuim wordt voortge zet. De mogelijkheden van periodiek geneeskundig onderzoek worden be studeerd. Er zal meer medisch en verplegend Dersoneel nodig zijn. In de sector der geestelijke volks gezondheid zal bijzondere aandacht worden geschonken aan zwakzin nige kinderen. ■h De minister is niet van plan para normale genezers toe te laten tot uitoefening van de geneeskunde. Presenteer uit het gouden blik Kamer besluit: geen bemoeienis met het ontslag-v. d. Putten Overeenkomstig het advies van de Commissie voor de Verzoekschriften heeft de Tweede Kamer gistermiddag besloten zich voorlopig niet meer bezig te houden met het ontslag van de heer F. H. van der Putten. Diens raadsman, mr. N. J. Geleyn- se had de Kamer verzocht te bevor deren, dat het door de minister van Defensie aan de heer Van der Put ten verleende eervol ontslag onge daan zou worden gemaakt. Het voor stel van de Commissie werd echter aanvaard: de Tweede Kamer ging over tot de orde van de dag. Alleen mr. Van Rijckevorsel (KVP) wilde geacht worden zich niet met de conclusie van de Commissie te heb ben kunnen verenigen. Het leek de heer Van Rijckevorsel niet juist, dat in afwijking van het gebruik het adres niet was doorge zonden aan de minister. Van diens kant zijn er dus geen inlichtingen. Verder had hij bezwaar tegen de overweging der Commissie, dat de Kamer thans niet diende te treden in een ontslag dat voor beroep op de ambtenarenrechter vatbaar is. Het is niet juist de ontslagkwestie uit deze zaak af te zonderen. Volledige ope ning van zaken is gewenst. De heer Van Rijckevorsel vreesde, dat indien de conclusie der Commissie zou wor den aanvaard, zoals zy nu luidde, de ontslagzaak later niet meer in volle omvang aan de orde hoefde te komen Het was voor de heer Van Rijcke vorsel van belang, dat minister Vis ser in zijn toegezegde nota ook de rechtmatigheidskant in deze zaak (de ontslagkwestie) zou behandelen naast de beleidskant. Namens de Commissie zei de heer Wierda (P.v.d.A.i van mening te zijn. dat de Kamer ook na het ver:.ch!jnen van de no^a haar volle vrijheid zou behouden. Een behoorlijke rechts gang wordt door de conclusie niet I belemmerd. De Commissie was una- j niem in haar oordeel. Te lioog geschat.. Bij zijn mededeling over de fluoridering van drinkwater heeft minister Veldkamp gis teren in de Tweede Kamer een grapje gemaakt over de opkomst van de Kamerleden. Er is een brochure van de overheid over de fluoridering verschenen en de minister wilde de Kamer gaarne de primeur van deze publikatie gunnen. Hij had zich evenwel afge,- vraagd, hoeveel exemplaren hij naar de Kamer zou moe ten meenemen, niet wetend of er misschien 130 dan wel 150 leden aanwezig zouden zijn. Tenslotte had dr. Veld kamp maar besloten één ex emplaar mee te brengen en de voorzitter te vragen dit ter griffie neer te leggen ter inzage van de leden. Er werd gelachen. Op dat ogenblik waren nog geen twintig leden in de zaal aanwezig. Gelukkig wordt er niet steeds hoofdelijke stemming gevraagd TOESPRAKEN KONINKRIJKSDAG De minister-president, prof. J. E. de Quay heeft ter gelegenheid van Koninkrijksdag een toespraak ge houden via Radio Nederland Wereld omroep. Ook de minister-president van Su riname. mr. S. D. Emanuels en de minister-president van de Ned. Antil len, de heer E. Jonkheer hebben toe spraken gehouden. Advertentie ZAANHAfiEL de lekke: ste chocolade-borrels In oe leukste doos 1 9.C8 Van onze Haagse correspondent) Fluoridering van het drinkwater. Een in de laatste weken hoe langer hoe meer in het centrum van de belangstelling staand onderwerpGister middag, terwijl minister Veldkamp in de Kamer in antwoord op een vraag losjeweg opmerkte dat tegen fluoridering van het drinkwater geen medische bezwaren bestaan, trad de „Commissie tot voorlichting inzake de fluoridering van drinkwatertijdens een persconferentie voor het voetlicht met een brochure die het allemaal duidelijk moet maken. Een brochure, die vergezeld ging van de in felle bewoordingen gehouden inleiding die commissievoorzitter prof. dr. P. Muntendam eraan verbond en die eindigde in een climax: „Het is in het algemeen belang onverant woord een preventie na te laten die in zo belangrijke mate het optreden van een volksziekte kan voorkomen" Die preventie is dan, men weet het, de toevoeging van een percentage fluoride aan het drinkwater, hetgeen preventief werkt op een ziekte waar door een groot deel van ons volk is aangetast: het tandbederf. Het is nu zo ver, dat de medische onderzoekin gen in ons eigen land het bekende vergelijkingscnderzoek Tiel-Culem- borg volgens de commissie een zeer positief resultaat hebben ge bracht. „Medisch gezien is van een fluoride-toevoeging van 1 mg per li ter drinkwater geen enkele schade te verwachten", zei de heer O. Backer Dirks uit Utrecht naaste mede werker van de Utrechtse professor Winkler hy het Tielse onderzoek. Daarom heeft men nu het ogen blik geschikt geacht om met een voorlichtingscampagne te starten, die moet uitmonden in net dragen van de verantwoordelijkheid voor deze preventieve maatregel door het Ne derlandse volk zelf. Het is de weg van de centrale voorlichting via de overheid, opdat de gemeenten zelf zullen kunnen beslissen, zodra zfj de materie kennen. Duidelijk werd gesteld, dat medi sche onderzoekingen over de gehele wereld en het Nederlandse onder zoek wordt in dit bestel van bijzon der grote waarde geacht hebben bewezen (voorzover in dergelijke ge vallen een medisch bewijs mogelijk is), dat toevoeging van fluoride aan drinkwater het tandbederf tegengaat en dat er geen nadelige invloed op andere lichaamsdelen vanuit gaat. De waterfluoridering, zal noch van financiële, noch van technische zijde bezwaren ondervinden. Waar echter wel rekening mee dient te worden ge houden is. zo bleek uit de gestelde vragen en de antwoorden daarop, met de juridische en staatsrechtelijke aspecten. Men zal dan ook van over- heidszijde geen regeling mogen en kunnen verwachten, die de fluoride ring van drinkwater verplicht stélt. Elke gemeente en elk waterleidingbe drijf wordt de beslissing overgelaten. In de brochure .Meer fluoride in drinkwater!" wordt op a! deze zaken nader ingegaan. Ook wordt aan de hand van grafieken en tabellen ge toond hoezeer de toevoeging van Minister Lampe naar Curasao De gevolmachtigd minister van de Antillen, de heer W. F. M. Lampe, die in maart 1960 voor het laatst in de West is geweest is gisteravond van Schiphol via New York naar Curasao vertrokken. HU wordt over circa drie maanden in ons land terugverwacht. Geduren de zijn afwezigheid treedt zijn plaats vervanger. mr. N. Debrot, als gevol machtigd minister in Nederland op. In januari begint hij met alge mene besprekingen, eerst op Curasao dan op de Bovenwindse Eilanden, Bo naire, Aruba en tenslotte opnieuw op Curasao. Een van de onderwerpen zal zyn de benoeming van een nieuwe gou verneur. Drs. A. B. Speekenbrink is in de afgelopen zomer gepensioneerd en nog steeds is voor hem geen op volger benoemd. „Er wordt intens overleg gepleegd", aldus minister Lampe. „maar er is nog geen uit zicht op een benoeming". Intussen treedt de Curagaose groothandelaar Winkel als waarnemend gouverneur op. Overdracht commando Ned. Nieuw-Guinea Gistermorgen heeft kapitein-ter zee J. Suermondt zijn functie van chef-staf van de Zeunacht en chef staf van de Marine bij het com mando der strijdkrachten ln de Ma rine-kazerne te Hollandia overgedra gen aan kapitein-ter-zee J. R. Eibers. Kapitein-ter-zee Suermondt vertrekt naar Nederland na enige jaren in Ned. Nieuw-Guinea te hebben ge diend. Schout-bij-nacht L. E. H. Reeser raikte ordetekens uit aan drie offi cieren met tvintig pn vier offic^ren met vyftien jaar diensttijd. fluoride aan het drinkwater in Tiel een vooruitgang van de gebittan bij kinderen tot vijftien jaar heeft be werkstelligd. Daaraan toegevoegd zij, dat deze preventieve maatregel in de praktijk dient te worden gevolgd door een voortdurend? fluoridering, om het gewonnen effect op latere leeftijd niet teniet te doen. Advertentie franse charme frans refinement PARFUM interessant opwindend f2.25 f4.25 f6.75 RENE PASCAL Boulevard Malesherbes Paris VIII Reeks botsingen op Rijksweg bij Delft Op Rijksweg 13 Rotterdam-Den Haag in de gemeente Delft, zyn gis teravond zeventien auto's by botsin gen min of meer ernstig beschadigd. De aanrijdingen hebben zich voorge daan op het betrekkelijk korte tra ject tussen de Brasserskade en de Pauwmolen. Noch de bestuurders, noch de even tueel andere inzittenden liepen letsel op. Het verkeer ondervond geduren de anderhalf uur als gevolg van deze aanrijdingen grote vertraging. Concertgebouw Rotterdam najaar 1965 open? Nu door het Departement van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid is medegedeeld, dat op 1 juni 1962 de Rijkegoedkeuring zal afkomen voor de bouw van een Concertgebouw in Rotterdam, kan er in feite reeds met de voorbereidingen een begin worden gemaakt. De wethouder voor Kunstzaken, mej. mr. J. Zeelenberg, heeft mee gedeeld. dat men hoopt in het najaar van 1965 het Concertgebouw te kun nen openen met een feestelijk con cert. gedirigeerd door Eduard Flipse. Veel zal er echter vanaf hangen, hoeveel werkbare dagen de twee win ters. die in de bouwtijd vallen, mllen veroorloven. Er zyn plannen om voor het eerste seizoen grote solisten aan te trekken.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9