9NVERGETEN KONINGEN VAN DE WEG Laatste nieuws BUGATTI gaf levenslang garantie en gratis service! Snelheden van 200 km. per nor KONINKLIJK BRONS VOOR TROUWE DIENST BIJ LDM BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD - VBIJDAG 15 DECEMBER 1961 .j, Wij leven in de tijd van zakelijkheid; onze autotmobielen worden bere- kend naar paardekrachten en benzineverbruik per kilometer, ma2r een kwarteeuw geleden bekommerde zich vele fabrikanten niet om zulke ^-kleinigheden. Zij bouwden rustig automobielen met tien liter en meer zuigerverplaatsing, met honderden paardekrachten onder de motorkap, galles onder het motto: Wie een beetje benzine niet kan betalen, is zo'n auto niet waard! Er zijn niet veel van dergelijke wagens gebouwd. Het is een handvol merken en van sommige zijn er soms slechts een half dozijn .^gebouwd. Maar zij komen weer in de mode! In Engeland en Amerika, in Frankrijk en Duitsland is de liefde voor de klassieke koningen van de weg ^.tot nieuw leven gekomen. In Duitsland verscheen onlangs een kostbaar ■.'cboek over de beroemde wagens van de dertiger jaren en in Engeland kan ;y,men voor de bescheiden prijs van dertien pond sterling een map kopen X met twee dozijn gekleurde afbeeldingen van automobielen als de Isotta 'Fraschini, de Bentley, Hispano Suiza, Rolls Royce, Phantom II, de Bugatti Royale, Austro-Daimler, Horch, Duesenberg en Horch. Zelfs de Maybach Zeppelin is daarbij niet vergeten (12 cilinders, 8000 cc, 220 pk). De klassieke wagens van de der- tiger jaren munten uit door dege lijkheid en precisie. Hun lijnen zijn vloeiend en rijk, de bekleding kostbaar en de afwerking perfect, van de enorme chroomglinsterende koplampen tot en met de kristallen luchters opzij of binnenin. Er zijn monsters bij zoals de Amerikaanse Duesenberg SJ. de Fishtailspeeder, een donderend Amerikaans ant- woord op de Europese klassewagens van die tijd. pr Deze schepping van Fred f> Duesenberg had acht cilinders, 7000 cc zuigerverplaatsing, 320 pk ver- tf cm. De achtcilinder metor had een zuigerverplaatsing van 12760 cc (alt is écht goed geschreven!) en de wa gen reed zonder moeite toen vijf tct 209 km per uur. Het chassis alleen kostte toen vijfenzeventigduizend gulden. Bugatti miste geen enkel detail; onder elke van de vier stuurwiel- spaken was een knop voor de cla xons. De krukas woog 99 kg en liep in negen afzonderlijke watergekoel- de lagers. Van de radiateurdop tot windscherm mat de Royale 222. Iedere koper kreeg een levenslange garantie en levenslange gratis ser- uit chassis of carter zouden vallen, maar er gebeurde niets. Na drie da gen was het papier trouwens nog even blank als toen het werd neer gelegd. Van tijd tot tijd zijn er geruchten over een nieuwe Hispano, maar sedert meer dan vijfentwin tig jaar werden geen automobielen van dit merk meer gebouwd. Zij zijn er nog altijd! Een merk, dat niet alleen historie maakte, maar ook een sensatie zon der weerga verwekte, was de Isotta- Fraschini. In 1950 verwierf deze be roemde wagen nieuwe glorie als hoofdpersoon in de Gloria-Swanson film „Sunset Boulevard". Cesare I-,cuta en Oreste Fraschini bouwden h ?n eerste auto in 1900. Net als alle Italiaanse autobouwers be schouwden zij deelneming aan wedstrijden als absoluut noodzake lijk. De „Isotto's" verwierven zich voor de eerste wereldoorlog roem op alle circuits in de gehele wereld. Na de oorlog gingen Isotta en Fraschi ni luxe-wagens bouwen. De ,.8A" was een der bekendste typen, waar van er vijfhonderd alleen naar Amerika werden verkocht, soms met carrosserieën van Castagna uit Milaan, of als chassis om in Ame rika te worden gecarrosseerd door Le Baron of door Fleetwood. De I.F. was stijf in de veren en niet goedkoop in het gebruik, maar het interieur met de ruime zitplaatsen, mak 190 km per uur. In Amerika mag men E. L. Cord niet vergeten, de pionier van de voorwielaandrij ving. De Cord-Auburn van 1934 leek sprekend op de hedendaagse hardtop carrosserie, het werk van de Amerikaanse carrosseriebou wer Gordon Buehrig. De eerste wa gen van dit type had een vacuum- overbrenging van de stuurversnel- lingshandel naar de versnellings bak, een nieuwtje waar men gauw van afstapte. Overigens deelde de Cord het lot van de Chrysler Air flow van 1934: hij was zijn tijd teveel vooruit en hij kostte 3C95 dollar af fabriek, terwijl men in dat jaar een Cadillac voor 1695 en een La Salie voor 1225 dollar kon kopen. Toch werden er drieduizend van deze wagens verkocht, voor de maatschappij in 1937 de geest gaf. Is dat alles nu werkelijk verleden tijd? Nee, beslist niet. De grote reuzen van de weg zijn nog altijd in onze autowereld vertegenwoor digd: de Ferrari, Facel Vega, Phan tom, Jaguar, Firebird, Mercedes en vele andere merken. Zij worden nu gecarrosseerd door Pinin Farina, Ghia, Aigle, Bertone en al die an dere kunstenaars van het edele koetswerk wier vakmanschap al leen wordt geëvenaard door het meesterschap aan ingenieurskunst, dat in motoren en chassis is ver tegenwoordigd. mogen en een snelheid van 210 km per uur, waar toen overigens geen enkele weg voor geschapen was. In de tweede versnelling kon men met deze wagen al 167 km per uur ha len, maar in de derde reed hij ook schokvrij vijf kilometer per uur en met elke stamp van een van de machtige zuigers kwam hij zes me ter vooruit. De Duesenberg SJ met compressor kostte 11750 dollar alleen voor het chassis. Wilde men er een carrosserie bij hebben, dan kostte die 5000 dollar extra. Dat was toen zo om eit naby de zeventigduizend gulden, terwijl men voor een derde van dat geld een achtcilinder Horch kon aanschaffen met carrosserie, die overigens met zijn 120 pk ook niet een van de kleine jongens was. Bugatti en Hisso Misschien is een van de uitzon- derlykste ooit gebouwde automo bielen wel de Bugatti Royale ge weest. Dit was een wagen, die de glorie en de luxe van alle andere merken moest overtreffen. Het was meer een autobusje dan een auto mobiel met zijn wielbasis van 432 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 dec. Kaasmarkt: aan gevoerd 11 partijen Goudse kaas en 1 partij Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal. geen notering. 1 kwal. 12.14-2.22, Leidse le kwal. f2.95. Han del lui. LEIDEN, 15 dec. Veemarkt: aan voer stieren 5, melkkoeien 45, vette koeien 370, vare koeien 40, pinken 19, graskalveren 15, vette kalveren 74, nuchtere kalveren 25, vette schapen 30, vette lammeren 2295, geiten 7, totaal 2925 stuks. Prijzen: melkkoeien f 900-1250 p. st., vette koeien f 2.40-3.30 p. kg schoon gew., vare koeien f 450-950 p. st., pin ken f 350-575 p. st.. graskalveren f 250- 375 p. st., vette kalveren f 2.50-3.10 p. kg levend gew., nuchtere kalveren f 1.25-1.55 p. kg levend gew., vette Bchapen f 100-120 p. st., vette lamme ren f95-125 p. st. Handel: melkkoeien redelijk, vette koeien kalm, vare koeien rustig, pin ken kalm., graskalveren kalm, vette kalveren kalm, nuchtere kalveren rus tig, vette schapen redelijk, vette lam meren redelijk. Vier vertegenwoordigers uit de grote tijd der grote automo bielen. Bovenaan de Mercedes 540 K, een gedicht in chroom, staal en leer met een achtcilindermotor van 180 pk. Daaronder de Austro-Daimler Bergmeister met een 120 pk motor van 3,6 titer, ontworpen door Porsche. Deze wagen had uitstekende rij-eigenschappen, vooral voor bergtoerisme. De derde is de Rolls Royce Phantom It met 8000 cc motor van 150 pk, een wagen van onwaarschijnlijke degelijkheid. De onderste wagen is de Bugatti Royale met een motor van 12700 cc van 300 pk met een carrosserie, die aan officiële staatsbezoeken doet denken LEIDERDORP Hour en Bouwnijverheid In het Dorpshuis werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de Ned. Chr. Bond van werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid. Deze afdeling telt 63 leden, het aantal aanwezigen, met de bestuurs leden, bedroeg 13. Het jaarverslag vermeldde een geringe teruggang van het ledental. Er zal een propaganda- commissie worden samengesteld. De penningmeester, de heer J. Ro denburg zei f 175.69 in kas te hebben voor het Jubileumfonds. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Rodenburg herkozen; tot nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren W. Rietveld en Chr. Hendrlksen. De voorzitter, de heer H. van Dnel, richtte enige hartelijke woerden van dank tot het scheidende bestuurslid, de heer G. Stikkelorum. De heer L. van Ravens was ver hinderd te komen spreken. Er werden wel enkele vragen beantwoord. Ned. BijbelgenoofscE.ap Irr het gebouw Eikenlaan werd gis teren een instructieavond voor de ge reformeerde en hervormde jeugd ge houden, om deze op te wekken tot activering voor hett Ned. Bijbelge nootschap. De heren A. A. van Til en B. Nij- land waren gekomen om met weerd en film te vertellen ever het werk van de bijbelverspreiding. De heer Van Til, die zeven jaar als zendeling gewerkt heeft in Midden- Afrika, wist boeiend ever het zen dingswerk daar te vertellen, het ac cent leggend op het grete belang vcor de bevolking, de bijbel in eigen taal te kunnen lezen. De heer Nijland vertoonde twee films: „Het land van Elia" en „Voet stappen van David Levingstone, Deze instructie-avond werd geleid door de heer J. v. d. Heek. De padvinders van de v. d. Does Liethorpgroep zullen morgen met stroopwafels huis aan huis door het dorp trekken. De baten van deze stroopwafelactie zijn bestemd om de kosten van het clubhuis af te betalen. VOORSCHOTEN ,Nut'-tige filmavond Het Nut had ongetwijfeld een goe- de keuze gedaan toen het de heer T. 1 de Wit, directeur van Cariilonfilms uit Rijswijk, en inwoner van Voor schoten, vroeg een Nutsavond te ver zorgen met door hemzelf yervaardig- de films. De heer De Wit vertoonde een oudere film over het klokkengieten en carillons, enkele televisie-spots en een tweetal nieuwere films. De televisiespots waren meer als een intermezzo bedoeld en tevens om een indruk te geven van televisie reclame, zoals die in het buitenland gegeven wordt. De overige films waren goodwill- films, zoals de heer De Wit die voor grote Nederlandse maatschappijen vervaardigt. Ze getuigen alle van een groot vakmanschap, artistieke be- Vader en zoon gedood (Van onze correspondent) De rustend landbouwer L. Hek man en diens zoon, beiden uit de buurtschap De Haar in de gemeen te Hardenberg (Dr) zyn vanmor gen bij een verkeersongeval op slag gedood. Zij werden met hun perso nenauto gegrepen door een vracht wagen, die van rechts kwam, op een voor hen bekend kruispunt in Heem- se, eveneens gemeente Hardenberg. Vader en zoon zijn uit de wagen ge slingerd. Het is onbegrijpelijk dat het ongeval zich voordeed, daar de situatie ter plaatse zeer duidelijk is. MEISJE BESTAL HAAR GROOTVADER (Van onze Haag§e correspondent Een Haags meisje van 15 jaar heeft samen met een 14-jarig vrien dinnetje kans gezien in ongeveer twee maanden tijd een bedrag van f 1600.- van haar grootvader te ste len. De oude heer bewaarde het geld in een kistje in de kast. Zijn klein dochter, die naast hem woonde, kwam dikwijls op bezoek en bij die gelegenheden deed zij een greep in het kistje. Het bedrag verdween bij kleine sommetjes tegelijk. Toen de grootvader vorig maand overleed en de erfenis verdeeld moest worden, werd ontdekt, dat het geld ontbrak. De politie werd in de zaak gemengd. Deze stelde een onderzoek in waarbij aan het licht kwam dat de beide meisjes verantwoordelijk wa ren voor de verdwijning van de f 1600.- Zij hadden van het geld goede sier gemaakt en het uitgegeven aan kle ding, vermaak en taxi-ritten. Consternatie door dolle koe (Van onze correspondent) Grote consternatie heerste van morgen in Naarden en Bussum: een losgebroken dolle koe legde tijdens een wedloop van eenhalf uur met de dood het verkeer op de drukke Rijksweg nummer 1 (Amsterdam Bussum) lam, bracht wegenwachters, politieagenten en slagers „in het ge weer" en joeg menig eerzaam voor bijganger de stuiüen op het lijf. Om half negen koos het dier de vrijheid, om negen uur zakte het door voorpoten. Als kadaver keerde het terug naar het slachthuis, waar het zich eerder met een driftige bewe ging van de knellende touwen had bevrijd. Indonesisch „opperbevel" President Soekarno van Indonesië heeft een „opperbevel" ingesteld, dat de „bevrijding" van Westelijk Nieuw- Guinea moet leiden. Dit orgaan wordt gevormd door de president zelf en zijn drie chefs van staven. Het besluit tot instelling van dit op perbevel is genomen op een verga dering van de Nationale Verdedi- gingsraad, die gisteren is gehouden. President Soekarno is vandaag naar het eiland Eali vertrokken. Hij zal daar zijn toespraak voor 19 de cember voorbereiden, waarin hij zijn „bevel" zal doen uitgaan betreffende het „ontrukken" van westelijk Nieuw-Guinea aan Nederland. vice, plus een witte olifant als ra- diateurornament. Van deze wagen werden er zeven gebouwd. Een hield Bugatti er zelf, koning Alfons van Spanje en koning Albert van België kochten er een, koning Carol van Roemenië liet een chassis voor zien van een gepantserde carrosse rie. Jean Bugatti liet een Royale chassis verchromen en er een road ster carrosserie op bouwen. De an dere zijn aan Amerikanen ver kocht! De wagen van koning Al fonso werd overigens in 1943 op een autokerkhof in New York terugge vonden door een directeur van Ge neral Motors, die hem kocht voor. 350 dollar! Namen uit de dertiger jaren die voor velen alleen nog een klank vormen, zijn de Hispano Suiza en de Isotta Fraschini. Hispano werd groot in de eerste wereldoorlog door de bouw van vliegtuigmotoren. De Zwitser Mare Birgkit bouwde met Spaans geld in Frankrijk in de twintiger jaren de onwaarschijnlij ke luxe-automobielen, wier naam nu een legende is. In 1931 kwam de „Hisso" met de fraaiste automo biel uit de historie! De twaalf cilinder Hispano had een 220 pk en een snelheid van 200 km per uur. Charles Faroux, deken van de Franse auto-journa listen, reed deze wagen op topsnel heid van Parijs naar Nice en terug. Na zijn terugkeer reed hij recht naar de Showroom aan de Champs Elysées, waar de wagen werd neer gezet op een enorm stuk wit papier. Urenlang stonden mensen te gaafdheid en een gcede kijk op onze moderne maatschappij en zijn eisen verlangens en tempo. Het was een artistiek hoogstaande avond. De vice-voorzitter van het Nut, de heer dr. M. S. Kamminga deelde aan het begin van de avond mee, dat het ledental weer gestegen was en thans bijna de 380 bereikt had> terwijl hij verwachtte, dat nog voor januari wel het 400ste lid ingeschreven zou kun nen worden. Dr. J. F. Sirks, voorzitter van het Nutsdepartement, sloot de avond met een dankwoord aan de heer de Wit. WARMOND Rciadsvrgcdering Dinsdag 19 decembr a.s. komt de raad in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punt vermeld: beëdiging van de heer J. v. d. Voet als lid van de gemeen teraad, benoeming van een wethou der ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. Dekker. de zijden gordijnen en de note- houten afwerking was een voor beeld van luxe. Isotta was in 1947 op de Parljse tentoonstelling vertegenwoordigd met de „Monterosa", acht cilinders, motor achterin en vier onafhanke lijk geveerde wielen. Het was de laatste wagen, die door de inmiddels geliquideerde fabriek werd ge bouwd. De dertiger jaren waren ook de tijd van de grote Rolls-Royces, de uiterst luxe Mercedeswagens, de Austro-Daimlers, de Lagonda's, de j Maybach Zeppelins. Het was ook de tyd van de grote carrosseriebou wers, wier namen onverbrekelijk zjjn verbonden aan de „grote don derwagens van de dertiger jaren". In dit verband mag men de speciale Alfa Romeo niet vergeten, die in 1931 uitkwam met een carroserie- van de beroemde Italiaanse carros seriebouwer Zagato. De Alfa-Zagato was een sportwa gen met speciale zitplaateen, die bestuurder en passagier stevig om vatten. De kleur was altijd vuur rood. De Alfa-Zagato kostte even veel duizenden guldens als er cij fers in zijn geboortejaar stonden na de „19". Hij kwam binnen de tien seconden op 95 km en reed makkelijk 180 per uur. De dertiger jaren waren niet alleen de tijd van de beroemde limousines en landau- lettes, maar ook van de sportwa gens, zoals de Mercedes 540K, een gedicht in chroom, staal en leer. Deze wagen had een achtcilinder- motor MS De heer H. van Klaveren, filter werker le-klasse bij de NV Leidsche Duinwater Maatschappij is sinds vanochtend in het bezit van de bron zen medaille, die verbonden Is aan de Orde van Oranje-Nassau. De me daille werd hem verleend in verband met het feit, dat hij veertig jaar In dienst is van de L.D.M. Met zijn echtgenote en zijn naaste familie werd de heer Van Klaveren vanochtend ontvangen in de direc tiekamer. waar hij toegesproken werd door burgemeester jhr. F. H. van Kinschot. De burgemeester zei veel waardering te hebben voor de plichtsbetrachting, die de jubilaris gedurende de veertig jaar, die hy bij de LD.M. werkzaam is geweest, aan de dag heeft gelegd. Vervolgens speldde de burgemeester hem de bronzen medaille op. Dr. ir. P. C. Lindenbergh. directeur van de L.D.M. memoreerde de veelzijdige bekwaam heden van de jubilaris. Deze be kwaamheden traden vooral duidelijk aan het licht by de controle, die de heer Van Klaveren over de duinwa terleiding heeft. De gegevens die hij bij deze controle verzamelt, zijn van groot belang voor de planning van het waterwinnings- en het duinbe- vloeiingsbeleid. Vervolgens overhan digde de directeur de jubilaris een draagpenning en een enveloppe met inhoud. De grote toewyding bij zijn STADSNIEUWS Bejaarden naar verlicht Den Haag De „Stichting de Daad" (NRV) heeft vcor de Leidse ouden van dagen een rondrit georganiseerd, die op 22 december gehouden zal worden. Ook dit jaar gaat de reis naar Den Haag, waar de feestelijk verlichte straten bezichtigd zullen worden. Het punt van samenkomst is het Pieterskerk hof in Leiden, vanwaar de bussen omstreeks kwar voor vijf naar de re sidentie vertrekken. Na afloop krijgen de deelnemers het traditionele kopje koffie aangeboden. GEREF. KERKELIJKE BEVOLKING In het vandaag verschenen hand boek van de Geref. Kerk van Leiden, dat tal van gegevens over het kerke lijk- en verenigingsleven bevat, blijkt o.m. dat het aantal belijdende leden in twee jaar met 133 en het aantal doopleden met 85 is toegenomen. Op 1 januari ji. maakten in totaal 5409 leden deel van deze kerk uit. (Deze pagina is ongecorrigeerd) De burgemeester speldt de Koninklijke onderscheiding op. werk werd eveneens geprezen door de heer H. Hemkes, chef van het pomp station enva n de watervang. Na mens zijn collega's werd de jubilaris toegesproken door de heer J. W. Cor- nelisse en namens de administratie door de heer M. B. de Jong. De heer Van Klaveren dankte allen voor hun vriendelijke woorden en voor de ge schenken. die hij ter gelegenheid van zyn jubileum ontvangen had. BEURSOVERZICHT HOOFDFONDSEN IN REACTIE Amsterdam 15 december De laatste beursdag van deze week heeft vanmiddag een gevoelige koers- reactie te zien gegeven voor de Uni lever. Aan de willige stemming voor dit fonds van de beide voorgaande beursdagen kwam gisteren in Wall Street een abrupt emde. De handel in Unilever was er wederom zeer le vendig in een dalende markt. Het eindresultaat was, dat het aandeel op de Newyorkse beurs ruim 3 dollar la ger sloot ten opzichte van de vorige slotkoers. Dit leidde vanzelfsprekend in Amsterdam donderdagavond tot een flauwe stemjning. De prijs van Unilever zakte van f 202.80 tot f 195. Kon. Olie moest ook een veer laten. Deze aandelen deden dalend f 127 tct f 124.80. De beurs zette vanmiddag in op f 194 voor Unilever. De vorige slotkoers was f200,20. Een koersver lies derhalve van ruim f 6.- ofwel ruim 30 punten op de oude basis. Nu dit fonds in Amerika officieel wordt verhandeld en dan natuurlijk in dol lars, behoren koersfluctuaties in Am sterdam van 20 tot 40 punten of meer van de ene op de andere beursdag zeer zeker tot de mogelijkheden. Op het verlaagde openingsniveau had de arbitrage enige belangstelling voor Unilever waardoor de prijs aantrok tot f 195.50. Kon. Olie moest met een verlies van circa f3,- genoegen nemen bij een notering op f 125. Phi lips brokkelde verder af tot 376, min 6 punten. Hoogovens bij de opening op 765, 11 punten lager. Deze koers lokte kooporders in de markt, tenge volge waarvan de koers opliep tot 773. Aku's kalm op 397, ex 4% inte rimdividend. De vorige slotkoers was 403%, cum dividend. De leidende cultures waren beter voor certificaten Deli. Ook HVA lag iets hoger. De scheepvaarten konden de koerswinst van gisteren niet ge heel handhaven. Staatsfondsen aan de vaste kant. In de Rotterdamse diergaarde j ..Blijdorp" is een tapir geboren. agcu nau oen aLiucuuiuci - - u van 180 pk en reed met ge-In hun jeugd zijn deze dieren gestreeptdoch na een jaar andert dit in egaal grijs. Vrijdag 15 december ACTIEVE OBLICATIES Staatsleningen ad f 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *58 4'.* 102% 102% Ned. '59 4% lol-» lOlflGL Ned '60-1 4% 101% 101% Ned. '60 II 4% 101% lOljfGL Ned. '59 4% 100% -100A Ned. '60 4y4 100% 100ft Ned. '61 4y4 100A 100A Ned. '53 3% 97% 97% Ned. Gb. obl. 3% 82% 82% Ned. '47 3% 93AGL 93A Ned. '51 3% 97% 97% Ned. '53 I-II 3% 95U 95% Ned. *56 3% 95% 95A Ned. '48 3% 90% 90% Ned. bel. cert. 3% 88% Ned. '50 I-II 3Y4 90% 90% Ned '54 I-II 3% 91% 91% Ned. '55 I 3y4 91% 91% Ned. '55 II 3% 93% 93% Ned. *37 3 91% 91% Ned.G.b. obl.'46 3 71% 92%GL Ned. dol. In. '47 3 88 88 Ned. Inv. cert. 3 99'1 99%GL Ned. 62-64 3 99 99%GB Indië '37 3 99% Indië *37 A 394% 94% Ned. won. bJ.'57 6 108% 108% Ned. w.b.l. '58 4% 101% 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber ..109%GB 109% Ver. HVA-mU. 124 123% AX.U. 403 399% Deli M1J cert. 144 145.60 Hoogovens cert.776 775 Philips gem. bez. 982% 976% Unilever cert. 200 20 196 Dordtse Petr5841 i 572% Kon. P. (50 120) 127.90 125.10 Holl Amer. Ujn.. 146 146% Java China Paket 147% 146 KLM5880 58.80 Kon Ned.Staboot 190%GB 189% Kon. Paket Men 150% GB 149 Stoom. MU Ned 161% 160 Niev Goudr cert. 156 155% v. Ommeren cert. 337 337 Kon Rott. Loyd 146% 146 GB N Scheepv Unle 152% 152% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 951} idem '48 (3%).. 95% R'dam '52-1 (4%) 100 id *37 I-n (3%) 96% 96% Z.-Holl *55 4%.. 99% Bankwezen 3k N Gem 58 5% 104% id .4WB52 (4y4i 100% 100A BVG rspbr I 500 199 200 BVG rspbr'52 143% 142% Indu9tr. Obligaties Philips Doll. *5191 L 91L Vorige Slotkoers Koers v. heden 105 84% 84% 82% 84% 89 88% 88% 82 82% 92 L 90% 91% 93 93 92% 93% 92% 93% 92 94 98% 93 1031} 103% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 I 2%.. A'dam 56 II 2% A'dam '56 III 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2 2 Utrecht '52 2% Z -Holl 1957 2% Zuid-Holl '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco257 255.50 Amst Bank 389 390 Cultuurbank 32% 31% Holl Bank U cert 228 228% Ned Handelmy 339 339% Rott Bank383 385 Twentsche Bank 333 333 Senembah 410 410 B Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumij-Wehry Calvé Delft cert Electralasmij K Pap v Gelder K Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v B.ny Internatlo Int Kunstst Ind v Kemp en Beg Leidse Wolsp.rij Müller en Co NJB, Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd My Sikkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wernink's Bet mij Wilton Feljenoord v. Wijk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petrol Billton 2de r Kon Petr (f20) AmeHk fondsen Canad Pacilic ft Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Ker nocDtt Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 705 713 300 306 84 82 960 939% 330 355 356 172% 425% 247 246 186% 189 72 72 138 136% 542 540% 510 510 580 575 283 286 525 535 919 919% 380 L 380 101 101 193 195 291 289 91 91% 144 eum 489 495 128 124.— 24% 24% 80% 81 50% 50% 43 A 43 54% 54% 58 57 82% 82 61% 60% 40 40 34H 33% 81 80%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7