Opnieuw Westcluitse officier gearresteerd AGENDA Eichmami in hoger beroep Spionage in Bundeswehr MET EEN ENKEL WOORD "Moderna" van kempen AVRO-dag van weinig belang voor Apeldoorn Baloeba-kamp onder vuur PAD;i;ö/;-> 1 LEÏDSCH DAGBLAD - VRIJDAG 15 DECEIVIBER 1961 Pittige activiteiten (Van onze t.v.-medewerker) Telkens blijkt, dat van welke zijde dan ook en op grond van ons niet bekende maar wel te raden motieven, er druk wordt uitgeoefend op het ver starrende patroon, waaronder de NCRV zo lang is gebukt gegaan. Die druk werkt een wisselend succes uit, maar gisteren was het een dag met prijzen. Het belangrijkste was natuurlijk het spel, dat door Paul Cammermans werd geregistreerd, fris bloed, gedurf de aanpak, maar nog wel wat tekort aan routine. Dit werd voor een deel opgevangen door de spelers, die rou tiniers in het vak zijn. Het resultaat mag bevredigend worden genoemd. In het begin liep het wat traag en was het een wat duister althans niet geheel doorzichtig stuk, maar dat zat 'm in de tekst. Naarmate het spel vorderen, kwam er tekening in en werd de regisseur driester, waardoor een paar zeer bijzondere shots op de schermen verschenen. Er waren be paald prachtige scenes in, die sterk gespeeld werden en van een grote dramatische spanning waren. De Vla ming Cammermans gaat zich bij ons thuis voelen en beweegt zich in zijn ambacht als een vis in het water, flitsend, dan hier en dan daar. Een verrijking voor de vaderlandse plan ken. Over de rest van de uitzending kunnen we ook een gunstig rapport uitbrengen. „Memo" gaf een ama- Vervolg van pag. 1 Eichmann heeft tien dagen om in hoger beroep te gaan. Dit hoger be roep is inmiddels door zijn Westduit- se verdediger, dr. Robert Servatius, aangetekend. Rechter Landau verklaarde nog bij de voorlezing van het vonnis: „Wij hebben, met een diep besef van onze verantwoordelijkheid, besloten de be klaagde de maximumstraf op te leg gen, èn wegens de ernst van de door hem begane misdrijven, èn om ande ren, die zich mogelijk aan overeen komstige misdaden zouden willen schuldig maken, af te schrikken". „Wij hebben de door de beschuldig de bedreven misdrijven beschreven, misdaden van ongehoorde omvang, die ten doel hadden een geheel volk van de aardbodem weg te vagen. Dergelijke misdaden zijn reusachti ger van afmeting dan enig ander misdrijf, dat tegen een op zichzelf staande persoon is bedreven". „Joden en hun gezinnen moesten een onnoemelijk lijden doorstaan en er zijn overlevenden, die nog steeds dit lijden moeten doormaken", aldus rechter Landau. Advertentie Alleen morgen, zaterdag v.a.9 uur, sensatie-verkoop van winterjassen. Door het wegblijven van de kou worden wij door één van de beste fabrikanten in den lande in de gelegenheid gesteld een export zending winterjassen aan te bie den voor een prijs, die alles tart. De normale prijs is 99.75, maar één dag betaalt U voor deze prachtige velours WINTERJASSEN in de nieuwe modekleuren en met d 3 moderne schouderli jndesensa- ,!epriisvan^|^75 Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schrift, orders. LEIDEN: Haarlemrrtstraat 25 I ROTTERDAM West-Kruiskade 35 I Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- I singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg ZEIST: Slotlaan 158-160 teurfilmpje (op 8 mm opgenomen en waarschijnlijk overgebracht op breedband) dat getuigde van een zui ver journalistiek gevoel. De gang van de verjaagden van Tristan is een dramatisch gebeuren, maar de do sering in beelden was net goed om een duidelijk beeld te krijgen zender sentimentaliteit en zonder sensatie. We hebben Peter van Campen in tijden niet zo trefzeker gehoord als in zijn presentatie van „Oordeel te Neurenberg" een aangrijpend docu ment, waarmee we op grond van de vertoonde flitsen eerlijk gezegd nog niet helemaal raad weten. Maar dat komt straks wel in de bioscoop. Scheiding taalgebieden in België goedgekeurd De commissie van Einnenlandse Zaken uit de Belgiscne Kamer heeft eeaparig het wetsontwerp van de mi nister van Binnenlandse Zaken, Gil- son, voor een definitieve scheiding van het Nederlandse e-i Franse taal gebied in België goedgekeurd. „Een historische gebeurtenis" noemde mi nister Gilson dit besluit, dat waar schijnlijk nog voor het einde van het jaar door da Kamer zal worden bekrachtigd. Het wetsontwerp komt erop neer dat „wat Vlaams is, Vlaams zal blij ven en wat Waals is, Waals zal blij ven". De talentellingen, die wijzigin gen in het gebruik van de landstaal door gemeentelijke diensten en het onderwijs tot gevolg konden hebben, worden afgeschaft. Voor een 24-tal gemeenten, die op de taalgrens lig gen, zullen speciale maatregelen wor den getroffen voor het gebruik van het Frans en het Nederlands in de Exporttoeslag roomboter ontkoppeld (Van onze Haagse correspondent) Het produktschap voor zuivel heeft de toeslag overzee op de export van roomboter ontkoppeld van die van Engeland. Een en ander houdt in dat de toeslag voor export naar En geland en Italië 65 cent per kilo gram bedraagt en voor andere (in aanmerking komende) gebieden dan Engeland tn Italië 85 cent. Op de uitvoer naar Duitsland is een heffing vastgesteld van 30 ct. per kg, in gaande 1 januari a.s. en dienende als compensatie van het prijsverschil tussen de Nederlandse en Duitse markt. ADVERTENTIE gemeentelijke administratie en de scholen. Voor Brussel en de Brussel se randgemeenten komt een afzon derlijke regeling met gelijke rechten voor het Frans en het Nederlands. Ondanks strikte geheimhou ding is in Bonn uitgelekt, dat opnieuw een officier van de Bundeswehr (het Bondsleger) op verdenking van spionage is aangehouden. Het betreft hier een lid van het Commando-2 uit Hannover. Met deze nieuwe arrestatie be draagt het aantal arrestanten we gens spionage nu al vier. Eerder wer den de hoofdambtenaar van het mi nisterie van Defensie, Fuhrmann, uit München, de overste Von Hinckeldey uit Bonn en de ambtenaar Felfe uit Hannover, gearresteerd. Hoewel het ministerie van Defen sie de uiterste pogingen doet de zaak uit de publiciteit te houden, is inmid dels verder bekend geworden, dat een voormalige SS-generaal bij de spionage betrokken is. De generaal zou overste Von Hinckeldey, met wie hij vriendschappelijke banden uit de tweede wereldoorlog onderhield, ertoe hebben bewogen militaire geheimen aan hem af te staan. De generaal zorgde dan voor de verzending van deze gegevens naar de Sowjet-Unie. De reden dat de oud-SS-generaal niet is aangehouden is, dat' de man korte tijd geleden is overleden. Bovengenoemde ambtenaar Felfe, uit Hannover, was medewerker van generaal b.d. Gehlen in de door hem geleide inlichtingendienst. Felfe schijnt, evenals Fuhrmann, de Rus sen veel belangrijk materiaal over de Westduitse contra-spionage in han den te hebben gespeeld. Over zijn verleden valt nog te melden, dat hij in het Derde Rijk werkte in het Reichsicherheitshauptambt van de SS in Berlijn. Hij werkte daar onder SS- gruppenführer Schellenberg, de plaatvervanger van de beruchte Hey- drich. Men vraagt zich in Bonn nu wel af of een man met dergelijk verleden de meest geschikte figuur was om in een vertrouwenspositie bij de inlich tingendienst van de Bondsrepubliek te worden ingeschakeld. De bekende balletmeester Ely Frankly recipieerde gisteren in Carré in Amsterdam ter gelegen heid van zijn zevenstigste ver jaardag. Hij werd o.a. gelukge wenst door Henriëtte Davids (links) en Cato' Culp (rechts). Stiptheidsactie Brusselse politie (Van onze Brusselse correspondent) Een stiptheidsactie bij de Brussel se politie, die twee dagen heeft ge duurd, is gisteravond geëindigd. Men weet niet precies hoe /eel agenten er aan hebben deelgenomen, maar meci schat hun aantal op ongeveer 300. In het bijzonder parkerende auto mobilisten hebben onder de actie ge leden. Als regel worden de maximum tijden van het parkeren niet precies aangehouden. De afgelopen dagen stonden er echter op vele plaatsen agenten met het horloge in de hand bij geparkeerde auto's en schreven direct na het verstrijken van de toe gestane tijd een bon uit. BINNENLAND In gezelschap van haar secreta resse. jonkvrouw C. B. Röell, heeft Koningin Juliana in de Kon. Schouw burg te Den Haag de voorstelling bij gewoond van „Arme Bitos" door leden van de „Haagsche Comedle". Gisteravond is de 80-jarige M. Ligtvoet te Kaatsheuvel op de Pro- vincialeweg door een personenauto ge grepen en daarna door een vracht wagen overreden. De man was op slag dood. Prinses Irene heeft het voornemen op woensdag 20 december a.s. in de Westenbergkazerne te Schalkhaar de kerstviering van het parate bataljon van het Garderegiment Fuseliers Prin ses Irene bij te wonen, en daarbij het kerstevangelie voor te lezen. Op 50-jarlge leeftijd is na een korte ziekte overleden prof. ir. G. Wes tendorp. sedert twee jaar buitengewoon hoogleraar in de tussenafdeling der metaalkunde aan de Technische Hoge school te Delft om onderwijs te geven in de technologie van het lassen. Tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van het Havengilde te Amsterdam heeft de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, de heer E. G. Stijkel, gisteravond een rede gehouden over „het vervoer in een geïndustrialiseerde wereld". Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. V.S. van Amerika: ss Soestdljk (20/12); ss Queen Elizabeth (21/12); Argen tinië: ts Argentina (19/12); ms Alnl- tak (21/12); Australië: ms Havelland (17/12); ss Waterman (19/12); ss Can berra (22/12); Brazilië: ms Alnltak (21/12); Brits-Oost-Afrika: ms La Bourdonnais (20/12): Canada: ms. Vir- gilia" (20/12); m.s Prins Willem van Oranje (22/12); Chili: ms Worms (20/ 12): ms Köln (22/12); Indonesië: ts Höechst (20/12); Ned. Antillen: ms Parthenon (17/12); ss Waterman (19/ 12); ss Bennekom (19/12); Ned. Nw.- Guinea: ss Waterman (19/12); Nleuw- Zeeland: ms Melbourne Star (18/12); ms Batjan (18/12); ss Waterman (19/ 12); Suriname: ms Willemstad (20/12); Unie van Z.-Afrika en Z.-W.-Afrika: ss Amerskerk (19/12); ms Carnarvon Castle (21/12). Inlichtingen betreffende de verzen- dinpsdata van postpakketten geven de pos* .antoren. De „Zuiderkruis" vertrekt op 17 december uit Hollandla naar Ne derland met 245 personen uit Ned. Nieuw-Guinea aan boord. Van deze passagiers gaan er slechts 17 met ver lof in het kader van de onlangs af gekondigde noodmaatregelen. In sep tember vertrokken met de „Zuider kruis" 320 personen voorgoed uit Nieuw-Guinea naar Nederland. Een 28-jarige Nederlandse schip per en zijn 20-jarige Duitse matroos, die sinds zondagnacht werden vermist, zijn terecht. Gistermiddag heeft de politie hen kunnen arresteren in het gebouw van het Gewestelijk arbeids bureau te Rotterdam. Zij worden er van verdacht meer dan duizend mark te hebben verduisterd ten nadele van een Duitse rederij in Duisburg, waarbij zij in dienst waren. BUITENLAND President Sylvanus Olympio van Togo heeft gisteren in Parijs verklaard, dat er „vele bewijzen zijn dat Ghana een komplot heeft georganiseerd" om hem en vele van zijn adviseurs te ver moorden. Vier volle trams in Oost-Berlijn moesten gisterochtend meer dan een kwartier wachten omdat de conduc trice van de voorste tram in de rij ging staan voor sinaasappels. Tegen de passagiers had zij gezegd dat de sinaasappels altijd uitverkocht waren wanneer haar werktijd om was. De rechtbank in Keulen heeft de Algerijn Boudlemil wegens moord op zijn landgenoot Nesbar tot 15 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De moord werd op een parkeerplaats in Keulen gepleegd. De Algerijn Outaleb werd hierbij gewond. Beide slachtoffers, die aanvankelijk lid waren van de Alge rijnse verzetsbeweging MNA, waren lid geworden van de FLN. Op het vliegveld van Düsseldorf heeft de 48-jarige „krachtpatser" Max Harmann twee vliegtuigen met op volle toeren draaiende motoren vast gepakt en daardoor verhinderd op te stijgen. De twee motoren hadden elk een vermogen van 150 pk. President Brezjnef van de Sowjet- Unle is gisteren uit Moskou vertrok ken voor een staatsbezoek aan India, aldus meldt Tass. Hij wordt vergezeld door Koelatow, vice-voorzitter van het presidium van de Opperste Sowjet, en de vice-minister van Buitenlandse Za ken Malik. De Zwitserse minister van Defen sie Paul Chaudet is gisteren in een gecombineerde zitting van beide hul zen van het parlement gekozen tot president van Zwitserland voor het jaar 1962. Hij kreeg 185 van de 219 uitgebrachte stemmen. Tijdens zijn presidentiële ambtsperiode van één jaar zal Chaudet de portefeuille van Defensie blijven beheren. De Britse oud-premier Lord Att- lee, die op 5 december in verband met een maagkwaal in een ziekenhuis werd opgenomen en wiens toestand toen bijzonder ernstig werd geacht, gaat uitstekend vooruit, aldus is gisteren medegedeeld. In het kernenergie-instituut in Kjeller bij Oslo is de nieuwe atoom reactor voor vreedzaam onderzoek, Nora, in gebruik genomen. Het Inter nationaal Atoombureau in Wenen neemt aan het onderzoekprogram deel. Nergens ter wereld sterven zo veel mannen aan longkanker als op het Britse kanaaleiland Jersey en nergens wordt gemiddeld zoveel per hoofd van de bevolking gerookt, aldus een rap port van het Britse ministerie van Volksgezondheld> Volgens het rapport bestaat er geen luchtvervuilingspro bleem op Jersey. De Oostenrijkse Journalisten zijn gisteren voor onbepaalde tijd in sta king gegaan nadat de vereniging van dagbladeigenaar hun eisen een ho ger minimum-salaris en een algemene verhoging van de hand had gewe zen. De staking treft ook de „Austria Presse Agentur", het Oostenrijkse pers bureau dat nieuws ievert aan de bin nenlandse en buitenlandse persburaus. Duitse ingenieurs willen een on dergrondse bouwen tussen de steden Dortmund en Bonn. die tegelijk als reuzen-schuilkelder moet dienen. Uit 21 hiervoor bekroonde ontwerpen ont ving Heinz Will uit Hemsbach de eerste prüs van 30.000 mark. Zijn plan is een ultra-modern ontwerp dat op ongeveer 84 miljard mark wordt be groot. In Parijs is gisteren bekendge maakt, dat Franse geleerden in het begin van deze maand in de Sahara met succes vier raketten van het type Centaur hebben gelanceerd, die een hoogte van 150 tot 180 km bereikten. Bij een vijfde proef werd de bedoelde hoogte niet gehaald De proeven, die het onderzoek van de hogere lucht lagen beogen, zullen in het voorjaar worden voortgezet. De Centaur-raket heeft twee trappen, werkt op vaste b andstof en weegt 467 kg. theeservies 12-pers. f 42.51 12-pers. ontbijtservie: f52.- 12-pers. tafelservies f 167.95 BREESTRAAT 122 Burgemeester en wethouders van Apeldoorn lopen niet zo erg warm voor de AVRO-landdag. En zij maken zich ook weinig druk over de verontwaardiging, die bij deze omroepvereniging is ontstaan, nu de organisatie van een eventuele volgende landdag aan een aantal voorwaarden was onderworpen. „De commerciële en propagandisti sche waarde van zo'n Landdag moet voor Apeldoorn niet al te hoog wor den aangeslagen", zo antwoorden B. en W. op vragen, die van VVD-zijde zijn gesteld, over de brief, welke het College aan de AVRO heeft gestuurd en waarin voorwaarden worden opge legd zonder dat daarover om monde ling contact was gezocht. In het antwoord zeggen B. en W. van mening te zijn, dat middenstand van deze Landdag niet profiteert om dat zij altijd op Hemelvaartsdag wordt gehouden. Ook de Horecabe drijven worden er niet veel wijzer van, daar de manifestaties plaats hebben in Berg en Bos, ver van het centrum van de stad. B. en W. willen echter de AVRO gaarne weer in Apeldoorn ontvangen, wanneer althans de financiële rege ling voor de gemeente gunstiger wordt dan dit tot nu toe het geval is geweest. „Bovendien zijn er bezwaren tegen het sluitingsuur, dat steeds om 10 uur 's avonds was gesteld. Wij menen dat in de bosrijke omgeving van Apeldoorn zulke manifestaties uiter lijk bij zonsondergang moeten zijn beëindigd", aldus het antwoord van B. en W. Er zijn ruim 1000 bekeuringen meer dan normaal gegeven. De agen ten hebben zichzelf een kwade dienst bewezen. Het is namelijk ge woonte, dat in de dagen voor Kerst mis aan de verkeersagenten geschen ken worden gegeven. Die zijn tot nu toe achterwege gebleven en er zullen er zeker minder dan gewoonlijk ko men. De actie van de agenten was een ondersteuning van hun eisen in zake uitbetaling van een achterstal lige salarisverhoging, vroegere pen sionering en een premie van 500 franken per ma-and voor het verrich ten van, wat zij noemen, extra werk zaamheden in verband met het feit dat Brussel de hoofdstad van Bel gië is. 9 Vervolg van pag. 1 Volgens een Reuter-bericht uit Eli- sabethstad zouden Katangezen het VN-Baloeba-vluchtelingenkamp bij Elisabethstad gisteren onder mortier vuur hebben gezet, waarbij tien vluchtelingen werden gedood en 25 gewond. Het Katangeze mortiervuur werd door Zweeds mortiervuur tot zwijgen gebracht. Vermoedelijk was het de bedoeling van de Katangezen de Baloeba's tegen de VN op te zet ten. Intussen rukken troepen onder ge neraal Loendoela uit Kivoe Katanga binnen. In Leopoldstad hebben honderd jeugdige Kongolezen tegen afschei ding en geweld in Kongo gedemon streerd. Drie Rodé-Kruisleden, met name Georges Oliver, vertegenwoordiger van het Internationale Rode Kruis, en twee van het nationale Katangese Rode Kruis, de Belg Vronen en De Nederlander Smeding, zijn sinds woensdag spoorloos verdwenen. Zij waren naar het hoofdkwartier van de VN in Elisabethstad, ongeveer twee kilometer van het stadscen trum, op weg gegaan om aan de ver tegenwoordiger van de VN een korte wapenstilstand te verzoeken om de burgers die in het noordelijk stads deel verblijven en daar reeds enige dagen zonder water en licht doorge bracht hebben, vrije doortocht te verlenen. De voorzitter van de Belgische Se naat, Paul Struye, heeft in een tele gram aan Paus Johannes XXIII deze verzocht zijn hoge morele gezag aan te wenden om een einde te maken aan het bloedvergieten en de ver woestingen in Katanga. President Nkroemah van Ghana heeft een voorstel van president Joe- loe van voormalig Frans Kon go van de hand gewezen, dat hij, Nkroemah, zonder verwijl ingrijpt om een einde te maken aan de strijd in Katanga. Nkroemah heeft er op zijn beurt bij Joeloe op aangedron gen dat deze zal pogen de Katangese regeringsleider, Tsjombe, ertoe te brengen te breken met zijn „buiten landse huurlingen" en in een goede verstandhouding te gaan werken met zijn Afrikaanse broeders. Dit blijkt uit een telegramwisseling tussen Joe loe en Nkroemah, die vandaag te Accra is gepubliceerd. Katangese soldaten hebben vijf personen, onder wie vier journalisten, bij een wegversperring in de nabij heid van Elisabethstad aangehouden. Het gezelschap was per auto op weg naar Noord-Rhodesië. De journalis ten zijn Arthur Chesworth (London Daily Express), Robin Day (BBC), Sanche de Gramont (New York He rald Tribune) en John Latz, die voor het persbureau Associated Press werkt. De vijfde inzittende was een Belgische vrouw. President Tsjombe en enige consuls trachten het gezel schap te bevrijden. HEDENAVOND VOOR ZATERDAG 16 DECEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18 50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d kind. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Gram. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Kalender- bespr. 20.10 De derde Assemblee v. d. Wereldraad v. Kerken te New Delhi. 20.25 Literair progr. 20.35 Voordr. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Discussie. 22.00 Lichte muz. 22.15 Buitenlands comm. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Wat maken wij van ons huwelijk?, gespr. VARA: 23.00 Soc. nws. In Esperanto. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 18.00 Harmoniekorps. 18.20 De Hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Meer verstand - minder brand, klank beeld over brandoorzaken. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koorzang. 20.20 Gevar. progr. 21.20 Volksmuz. 21.50 Gram. 22.00 Or- gelconc. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.30 Kamerork. en solist. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Progr. t.g.v. Koninkrijksdag. VPRO: 21.00 Chansons 21.45 Gesprek aan de schrijftafel, lezing. 21.55 Documentair Advertentie VRIJDAG Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst over „De wet van het innerlijk leven". 8 uur n.m. Gulden Vlies: Dia-projectorenshow. 210 uur nam. Oude Vestkerk (O. Vest 133): Con cert V.L.A.K. 8 uur nam. Restaurant Van der Heyden: Feest avond Ned. Handelsreizigersver. 8.15 uur naim. St.-Leonardusgebouw (Haagweg) Vogelshow „Avibus". 10 uur v.m.-10 uur n.m. Stadszaal (grote zaal): LKK „Voor Allen". Quintette Marie - Claire Ja- met. 8 uur nam. Zomerzorg: Sinterklaasavond Selsklp „Fryslén". 8 uur n.m. Oegstgeest W. de Zwijger- kerk). Evangelisatie o.l.v. de hr. Hen driks. 8 uur nam. Wassenaar: Kasteel Oud-Wasse naar. Plano-recital door Paul Nlessing. 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgez. Kerk: Adventskerk. 10-11 uur voorm. bijbelstudie; 11-12 uur, prof. H. Ter Mate van Scheveningen. StadsgehoorzaalVogelshow L.V.V. 10 uur n.m.11 uur n.m. St.-Leonardusgebouw (Haagweg) Vogelshow „Avibus". 10 uur v.m.-10 uur n.m. ZONDAG Hooigracht 81: Bezinningsbijeen komst Humanistisch Verbond. Spr. dr. J Cohen. 10.15 uur voorm. Prediker; Stichting Volle Evangelie- zending. Spr. evangelist J. Zeilstra. 10 uur voorm. StadsgehoorzaalVogelshow L.V.V. 10 uur v.m.8 uur n.m. St.-Leonardusgebouw (Haagweg) Vogelshow „Avibus". 10 uur v.m.-8 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur voorm. MAANDAG De Doelen: Genootschap Nederland- Engeland. Spr. prof. dr. A. A. Prins Kam. Onneslaboratorium :Alg. verg. Ned. Ver. voor Koeltechniek. 2 uur nam. Loge-gebouw (Steenschuur)Dia- avond „De Natuurvriend" onder de titelvan 's morgens 4 tot 's avonds 10. 8 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur n.m. Steenschuur 6Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur n.m. Prediker; Stichting Volle Evangelie- zending. Spr. evangelist J. Maasbach. 8 uur nam. Rijksherbarium (Nonnensteeg)Dia- avond Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur n.m. St.-AntoniusclubhuisKerstmiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Half uur van Bezinning. 11.25 uur nam. In den vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 7.30 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Cabaret-avond Alg. Ned. Grafische Bond. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academie (trappenhuis): Tentoon stelling werk van Jan Schlechter onder auspiciën van L.A.K. (geopend tot 15 Januari) Museum voor Volkenkunde. Tentoon stelling Japanse prenten. Dag. van 9 uur v.m.5 uur n m.; zondag van 15 uur n.m. (t/'m 31 januari). Prytaneum (Rapenburg 6): Tekenin gen en Grafiek Oostra werkd 9-12 en 2-5 uur; 's zondags gesloten (tot 20 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen in Egypte" (tot 25 februari). BIOSCOPEN Trianon: „Misdaad en striptease" 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Re.v: „Het laatste salvo". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag cyclus „Rose Marie". Casino: „In de Groene Man". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; donderdag cyclus „Bittere Rijst". Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.25 Gram. 8 00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Vai de voorpagina, praatje. 8.40 Gram. 9, Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9, Waterst. 9.40 Vrouwenkoor. VPRO 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Lichte muz 10.50 Tentoonstellingsagenda. 10.5! Jazzmuz. 11.20 Sportuitz. 11.45 Gram 12.15 Van de wieg tot het graf, vra genbeantw. 12.30 Land- en tuinboui meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws 13.15 VARA-varia. 13.20 Hammond orgelspel. 13.35 Tussen mens en nevel vlek, lezing. 13.50 Lichte muz. VARA: 14.10 V. d. jeugd. 14.45 Gram 15.00 Radlofilharmonisch ork. en sol (Om 15.55-16.15 boekbespr.). 17.0 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. comm. 1820 Gram. 18.35 Lichte nu 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.3 Bijbelse miniaturen, lezing. 19.45 Ks mermuz. 19.55 Deze week lezing VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr 21.50 Soc. comm. 22.05 Lichte mui 22.30 Nws. 22.40 De zwarte diaman hoorsp. 23.10 Quiz. 23.35-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muj 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed e overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8 5 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.1 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Grarr 12.00 Middagklok - noodklok. 12.0 Promenade ork. en sol. (Om 12.33 12.50 Land- en tuinb. meded.). 125 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.2 Harmonie-ork. 13.50 Gram. KRO: 14.10 Franse les. 14.30 V. jeugd. 15.30 Planorecital. 16.00 klokkenmaker, hoorsp. 17.00 Sportpe riscoop. 17.10 Instr. octet. 17.30 Boek bespr. 17 40 Lichte muz. 18.00 Kunst kron. 18.30 Strijkork. 18.50 U bent toe ook van de partij?, praatje. 19.00 Nw 19.10 Act. 19.25 Wedstr. in muziek literatuurkennis. 19.45 Lichtbaken, Ie zing. 19.55 Gram. 20.50 Van klante en wanten weten, vragenbeantw. 21,c Gevar. progr. 22.00 Licht progr. 22.2 22.25 Boekbespr. 22.30 N\v 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.0 Religieuze muz. met comm. 23.55-24.0 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NëTS: 14.00 Eurovisie: voetbalrel v. d. beslissingswedstr. in het kwallfi catietoernooi voor de wereldkampioet schappen Frankrijk-Bulgarije, te Ml laan. KRO: 15".45 Anno. 16.15 Inst: ens. 17.00-17 30 V. d. kind. 19.30 TV film. NTS: 20.00 Journ. en weerbe KRO: 20.20 Act. 21.00 Gevar. prog 22.00 Sport. 22.20 TV-film. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggetuigenvei slagen v. Groot Brittannië en Ove: zee. 13.00 Automobilistenkron. 13. Interviews. 13.55 Weerber. 14.00 Nw 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15.! Hoorsp. 16.10 Hoogtepunten uit d programma's v. d. afgelopen week. 17.( Gram. 17.45 V. d. kleuters. 18.00 Hoo: spel. 18.30 Gram. 18.55 Weerber. 19. Nws. 19.15 Sportuitz. 19.45 Pari. over 20.00 Amus. muz. 20 30 Gevar. prog 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws. 23.10 Boel bespr. 23.45 Avondgebeden. 24.00 N* en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. 13.00 Licht prog 14.10 Soortparade. 14.30 Gevar. mu 15.00 Licht progr. 15 30 Lichte mu 16.15 Onbekend. 17 00 Voetbal. 181 Sportverslagen. 19.00 Wedstr. tusse scholen. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Nws. f journ. 20 24 Voetbalcomm. 20 31 Orl conc. 21.31 Gevar. progr. 22.15 Gev« muz. (Om 23.30 nws. en sport). 0.5! 1.00 Nws. Nnrdwestdeutseher Rundfunk, 3091 12.00 Amus. muz 13.00 Nws. 13. Hammondorgelsoel. 13.30 Jazzmuzie 14.00 Gevar. muz. 15 30 Gewijde mi' 16.30 Lichte muz. 17.30 Gram. 19J Nws. 19.30 Knorzano-. 21.45 Nws. 22. Ork. conc. 22.35 Gevar. muz. 24J Nws. 0.05 Dansmuz. 0.30 Lichte mu 1.00 Weerber. en nws. Frankrllk 3. 280 en 235 m. - 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14,1 Gram. 14.40 Spaanse muz. 18.30 Oi conc. 23.05 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Amus. mu 12 30 Weerber. 12.35 Amus. muz. 131 Nws. 13.15 V. d. teenagers. 14 00 Lich muz. 14.30 De academie der discofiele 15.00 Amus. progr. 16.00 Theaterkro 16.20 Lichte muz. 17 00 Nws. 17.15 Da kianper en lit. kal. 17 20 Ad te Levai 17.30 Hchte muz. 1746 Engelse 1' 18 00 Ortrelreoi+al. 18.20 V. d. sol 19 00 Nws 19.40 Gram. 20 00 Gpvi nroT. 31.30 Amus. ork. 22.00 Nï 33 15 Tiich+e muz. 30 00 Nws. 23 Dansmuz. 23 55-24 00 Nws. 484 m.: 12.18 Bel Canto. 13 00 N» 16.03 Disco-club. 17.00 Nws. 18.55 Grai 19.30 Nws. 20 30 Hoorsp. 22 15 Jazzmu 32.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23. Nws. Luxor: „White Christmas". A.l. Werk 2 30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4,1 7 en 9.15. Lido: „De molen van de verstee» vrouwen". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9J uur. Studio: „De Nacht". 18 jr. Werkd. 2.S 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag en zaterdag 7 en 9.15 uur „W 1st der Weg". A.l. Zondag 7 en 9. uur, maandag, woensdag en donde dag 8 uur „Op hbop van Zege] 14 Jr. Zondag- en woensdagmidd 2.30 uur Jerry hou je roer recM A.l. Avond- en nachtdienst der Apothel Te Lelden ls geopend voor sp( eisende gevallen: Apotheek Centi Breestraat 74. telef. 20552. BU geen gehoor van Uw hulsart! specialist (of diens waarnemers), op dokterstelefoon 22223. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhag. Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon motregen geh. bew. motregen geh. bew. onbewolkt geh. bew. geh. bew. mist mist onbewolkt onbewolkt sneeuw onbewolkt half bew. mist geh. bew. motregen geh. bew. mist onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt regen licht bew. onbewolkt zwaar bew. sneeuw zwaar bew. geh bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt m/s. l' Bl O 3 i ozo 4 -1 i O 4 i ono 4 4 1 ozo 4 -5 1 O 1 -0 i ozo 4 -3 1 ono 2 1 no 2 2 nno 6 -16 1 nnw 3 -12 1 OZO 1 -6 1 no 7 -3 z 8 3 I w.stll -2 1 ono 1 4 ozo 2 3 w.stil 0 i ono 1 1 t w.stil 0 I nnw 6 7 1 nw 5 -8 1 ono 3 -4 o 1 -143 z 1 4 w.stil -1 1 ozo 2 0- wnw 12 -8 1 -2 3* ozo 4 nnw 5 -7 1 nno 7 10 nno 2 5 ono 3 w.stil 2 w.stil 6 1 no 5 7

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2