Ssso) PETROLEUM Damesteams PW en Kangeroes deelden de winst met OVC en DES ZWAARSTE TOUR SEDERT OORLOG Kaag en Brasem in eikaars vaarwater Nederlandse renners stichten „vakgroep" Ria van Velsen getrouwd Rowenta. Zeilers kwamen bijeen Behaaglijk warm! P. M. PERQUIN BADMINTON PROGNOSES Vrijdag 15 december 1961 Vierde blad no. 30530 SpORt JOL vanSvAnöaaQ^ Volleybalcompetitie Korfbalprogramma Het K.N.K.B.-programma is niet groot in verband met de microkorf- balcompetitie in Rotterdam. Daar bovendien nog vele terreinen onbe speelbaar zullen zijn, zodat een groot gedeelte nog zal worden afgelast, ver wijzen wij dit keer naar onderstaand programma zonder enig nader com mentaar. Hoofdklasse B: HKVDeto; Rig- tersbleekZKC. Ie klasse: ODO—HKV 2; Ready— Zwervers 2A: Vic. Oriëntis 2-Merwede; HKV 3—Die Haghe 2; 2B: OlympiaanOns Eibernest 3; 3A: GymnasiastenDKC; Phoenix Morskwartier 3B: RavenMorgenstond; Achilles Wion; TOVCrescendo; Res. Ie kl.: Regenboog 2Ready 2; Zwervers 2Achilles 2; De Algemene 2—Fluks 2; Res. 3A: HKV 4Rozenburg 3; Deetos 5ODO 2: Ons Eibernest 5 Phoenix 2; Regenboog 3Vic. Oriën tis 3 (12 uur).; Res. 3B: Achilles 3-Deetos 4; Phoe nix 3—KNS 2. Leidse Korfbalbond Zaterdagmiddag: senioren: 1B: Vic. Oriëntis 4Vitesse (3 u.); 2e kl.: Fluks 5Zijlkwartier (3 u.); Vitesse 3Vitesse 2 (3 uur); Zondag, senioren: IA: Fluks 4De Danaïden 3 (12 uur); NoorderkwartierKNS 3 (12 uur); Vic. Oriëntis 5De Algemene 3 (10 uur); 2e kl.: KNS 4—Crescendo 3 (12 u.) Fluks 6—Vic. Oriëntis 6 (2 uur). Junioren: A: Fluks AFortuna (12 uur); Vic. Oriëntis BDKC (12 uur); B: Crescendo ACrescendo B (12 uur); Fluks BKNSA (10 uur). Microkorfbcl Na Utrecht start zondag a.s. ook de microkorfbalcompetitie in Rotter dam. Hieraan nemen o.a. alle Zuid Hollandse hoofdklassers deel, met uit zondering van HKV. Verschillende Leidse teams doen eveneens mee en wij zijn benieuwd hoe zij zich daar zullen weren. Christelijke Korfbalbond Hoofdkl. West: PernixVES (2.30) GKVR'dam Zuid; ExcelsiorVEO, SnelVr'schaar. Ie kl. A: WarmondPernix 2; Fiks Ijsvogels. 2e kl. A: SuccesVelocitas; TOP- Fluks; Ons Eiland 2Pernix 3. Advertentie 37,50 incl. veiligheidssnoer special Modern strijken. 800 grams „streamline" strijkautomaat - instelbaar voor elke stof. Strijkautomaten v.a. 23.50 Rowenta-perffectie I Er werd gisteravond in het Gymnasium fel om de punten gestreden. PW was weer volle dig en hoewel de blauwwitten niet tot hun beste spel zijn ge komen, moet toch worden vast gesteld dat het stukken beter ging dan tegen CSVD en ZVC 2. OVC kwam met 12 en S11 in de laatste set vlak voor een dreigende nederlaag. Ser- vice-fouten van PW hielpen de Haagse dames de brug over, 15—11 voor OVC. Kangeroes bleef aanvallend bij DES ten- achter. De verdediging van Suze Verhoekx c.s. werkte ech ter als vanouds en troefde meer malen de DES-aanval. Vandaar dus de 22, PW—OVC Beide ploegen begonnen nerveus. De eerste services bleven over en weer onbenut. Er kwam bij BW wat spel toen Joke v. Gemeren, nog dui delijk niet 100%, uit een teveel naar achteren gegeven set-up toch met een beheerste armbeweging het Haagse blok vergeefs liet opveren. Ook OVC werd door dit fraaie staaltje volley bal geïnspireerd en lanceerde enkele vlotte aanvallen, die met gedurfde smashes werden afgerond. Tot 10-10 ging de score gelijk op. Toen leek OVC de eerste set te gaan winnen. De Haagse aanval liet enkele kogelende smashes over het net suizen. Drie viermaal zag PW echter kans de bal te retouneren. I.p.v. 1410 voor OVC, werd het 1410 voor PW, want de Haagse formatie reageerde niet eens op de door de blauwwitten zo fraai verdedigde smashes. Als aan de grond genageld zagen de gasten de bal steeds weer in hun veld neerploffen. Zij konden nog terugvechten, maar verder dan 12 punten brachten zij het niet, 1512 en 10 voor PW. Ge deprimeerd door dit setverlies speelde OVC in de tweede set precies in de kaart van PW door onbeheerst slag werk aan het net. PW liep gemakke lijk naar een 71 voorsprong en verspeelde die voorsprong door over te schakelen op een soort sta( volley)- bal. De service, alleen de service bracht OVC weer helemaal bij, 77 en zelfs vóór, 97. Wil van Galen, prima op dreef, zond bij die stand een strakke, goed getimede, smash door het OVC-blok. PW kreeg de ser vice en wijzigde de stand, 149! Als toen op de service wat minder risico was genomen. Nu belandde de bal met een tennisklap in het net. OVC greep de geboden kans op herstel met beide handen. Zevenmaal achtereen faalde PW met het opvangen, 1614 voor OVC en 1—1. In de derde set domineerden Wil van Galen c.s., Joke van Gemeren excelleerde met enkele voortreffelijke plaatsballen. Via 103 en 116 werd het met 157, service E. de Wit, 21 voor PW. De zege leek met 118 voor PW in de vierde set voor het grijpen. OVC maakte, vooral aanvallend, kostbare fouten. Weer faalde in deze fase van de wedstrijd de service bij PW hopeloos. OVC zette alles op alles, had de veine met zich, en boek te met 1511 een, gezien de lucht sprong die de Haagse aanvoerster maakte, niet meer verwachte gelijk spel. KangeroesDES Meteen een levendige ontmoeting. Een sterk geconcentreerd DES begon aanstonds met een smash-kanonn-ade die Kangeroes even leek te overdon deren. DES nam een 42 voorsprong. De Kangeroes organiseerden echter in ijltempo de verdediging en die functioneerde, wij schreven het boven reeds, voortreffelijk. De ene na de andere smash werd opgevangen en op verrassende wijze soms aan het net doorgetikt. Tot 1010 kon de Kan- geroes-defensie de DES-aanval in evenwicht houden. Toen priemde de Haagse aanval twee-, driemaal wer kelijk onhoudbaar raak en via 1310. 1412 nam DES een verdiende set- voorsprong, 15—12 en 10. De service, het grote wapen bij Kangeroes, beslechte het pleit in de tweede set na 99. DES. dat met goed opgezette aanvallen de Kange roes-verdediging onder zware druk plaatste, zag geen kans uit de harde Kangeroes-service een bespeelbare pass voor deset-up ta fabriceren. Kangeroes bracht nu zelf de smash in de strijd, Ans Vrielink! en Suus Ver hoekx. en won de set, 15—11 en 1-1. Boeiend was het gevecht in de derde set. Kangeroes taai verdedigend, met reddingen op de meest onmogelijke ballen, en DES continu in het offen sief. De aanval, de doorgevoerde aan val. won, 1511 en 21. Verbeten vocht Kangeroes zich in de vierde set eerst né&st de Haagse formatie, 77, en daarnd met enkele stevige, diagonale smashes op 107! Ans Vrielink onderscheidde zich op dit spelonderdeel. DES bleek echter niet van plan de lokkende zege zon der een uiterste krachtsinspanning prijs te geven. Met 1111 werd het erg donker voor Kangeroes. Weer deed Ans Vrielink DES door de knieën gaan met enkele harde servi ce-treffers, 13—11. Ilonka Kruts maakte er 1411 van door een pa niekerig ping-pong aan het net met een resolute smash te beëindigen Nog eenmaal kreeg DES toen met de service een kans op een 31 zege. De zenuwen deden de bal echter in het net belanden. Loes v. d. Eist gaf DES geen tweede kans meer, 15-11 en 2-2. Gezien de krachtsverhouding de beste uitslag. Geen vijfdaagse werkweek... Ter bespreking van de agenda voor de jaarvergadering van de K.V.N.- W.V., die a.s. zaterdag in Amsterdam zal worden gehouden, belegde de K.Z.R.-vereniging De Kaag gister avond in „Het Guiden Vlies" een ledenvergadering. De leiding voor de (zeer matig be zochte) vergadering berustte bij de heer L. v. d. Steur. Een van de belangrijkste punten, die in Amsterdam ter sprake zal komen, is de wijziging van het regle ment voor de puntentelling. Totnu- toe werden de punten altijd toege kend naar het aantal gestarte deel nemers. Het voorstel is nu om uit te gaan van het aantal ingeschreven deelnemers. Dit is niet alleen voor de wedstrijdcomité's veel praktischer, het zal ook aan talloze misstanden een einde maken. Zo zal het niet meer kunnen voorkomen dat een deelnemer niet aan het benodigde puntenaantal voor de hoofdprijs komt omdat anderen zich opzettelijk hebben teruggetrokken. In het bui tenland is een dergelijke regeling al lang van kracht. De Kaag zal dit voorstel steunen. Reserve Veel beroering wekte het van de Sneeker Zeilclub uitgaande voorstel om in de kampioenswedstrijden een reserve-bemanningslid toe te staan. De praktijk heeft uitgewezen, dat men deze reserve onmogelijk kon missen bij ziekte van een beman ningslid is men eenvoudig gedwon gen de strijd te staken maar in de verleden jaar gehouden landelijke vergadering werd dit voorstel al af gewezen. Het bestuur van de K.V.N.- W.V. dat ook nu afwijzend advi seert, is namelijk bevreesd dat dan geen controle meer mogelijk is. Bij „licht" weer zou een „zwaar" beman ningslid ziekte kunnen simuleren om zodoende zijn plaats aan een „lich tere" reserve te kunnen geven! On danks het afwijzende K.V.N.W.V.- advies zal „De Kaag" dit plan steu nen. Ook zal De Kaag haar goedkeu- hing hechten aan het voorstel om de Flying Junior, de lange familie- middenzwaardboot en het lang kiel- midzwaardjacht als nationale een heidsklasse te aanvaarden, mits de proefvaarten voor de laatste twee klassen bevredigende resultaten zul len opleveren. Van Looy:„ze zijn gek..." Tourbaas Jacques Goddet is geen voorstander van de vijf daagse werkweek. Twee-en- twintig dagen lang, zonder een dag rust, zal hij 's werelds beste renners laten zwoegen op de wegen van Frankrijk en België. In tegenstelling tot andere jaren zullen geen nationale ploe gen, maar merkenteams elkaar bestrijden. De 49ste editie van de Ronde van Frankrijk wordt een van de zwaarste en grim migste sedert de oorlog. Want van 24 juni tot en met 15 juli zal een afstand van 4173 km moeten worden afgelegd, terwijl maar liefst vier tijdritten in het pro gramma zijn opgenomen. De kortste maar ongetwijfeld zwaarste is die tussen Lucon en Su per Bagneres (18 km), een snelle klim die het uiterste van de renners zal vergen. Verder is er reeds op de tweede dag een ploegentijdrit in He rentals over 24 km en twee individue le ritten tegen het horloge over tame lijk vlakke wegen, namelijk die van Lucon naar La Rochelle (41 km) en die van Bourgoin naar Lyon (64 km). De ronde gaat om de west. En dat betekent dat eerst de Pyreneeën en daarna de Alpen aan de beurt komen. Dak van Europa De Tourmalet, Aspin en Peyresour- de, die het Spaans-Franse grensge bied markeren, zijn in één etappe opgenomen. Twee bijzonder moeilijke Alpenetappes volgen op 11 en 12 juli: AntibesBriancon met de „nieuwe berg" de Restefond, waarvan de weg tot in de wolken leidt, naar het „dak van Europa" (2802 meter), de Vars en de Izoard (2360 meter) en Brian conAix les Bains met de Lautaret (2058 meter) en de lagere maar zeer steile Luitol (1235 meter). Een kolfje naar de hand voor de klimmers, maar de sprinters krijgen hun kans in de veertien vlakke etap pes. Jacques Goddet loopt daardoor het risico dat er in die eerste, vlakke ritten een hevige strijd zal ontbran den, die de klimspecialisten vermoeid aan de voet van de bergketens zal brengen. Voor alles strijd Goddet wil voor alles strijd en om de koers levendig te houden heeft hij uitgesproken korte etappes uitge dacht. Alleen de laatste rit van Ne- vers naar Parijs gaat de 250 km te boven. Elf etappes zijn zelfs korter dan 200 km. De tijdrit waarmee de Ronde van Frankrijk de laatste ja ren geopend werd, is verschoven naar de tweede dag, waarin twee halve etappes worden gereden, n.l. een rit van Spa naar Herentals over 136 km en een ploegentijdrit van 24 km. Ook op zondag 1 juli moeten de ren ners tweemaal aan de start verschij nen, n.l. eerst voor de 156 km van St.- Nazaire naar Lucon en daarna voor de individuele rit tegen het horloge over 41 km van Lucon naar La Ro chelle. Het komt verschillende malen voor, dat 't purat van vertrek vrij ver verwijderd is van de plaats waar de renners de avond te voren zijn aan gekomen. De coureurs worden dan per auto of per trein naar de start plaats gebracht. Dat gebeurt na de tweede, de vierde, de twaalfde en de negentiende etappe. Reacties Na het bekend worden van het schema voor de Ronde van Frank rijk 1962, volgen hieronder enkele reacties van bekende renners. Volle winst alleen voor Van de Pol Het internationale schaaktoernooi in Utrecht is gisteren voortgezet met de partijen van de zevende ronde. De uitslagen luiden: Bisguier (V.S.)Perez (Spanje) l2liBouwmeester (Ned.iRo- batsch (Oost.) bi; Donner (Ned.) O'Kelly (Belg.) bi; Matanovic (Z.-SL)Langeweg (Ned.) 14; Van Geet (Ned.)Van de Pol (Ned.) 01. De afgebroken partij uit de vijfde ronden tussen Matanovic en Van Geet werd door de Nederlander zon der verder spelen gewonnen gegeven. De stand luidt nu: 1/2. O'Kelly en Matanovic beiden 5 pnt; 3. Robatsch 4bi pnt; 4/5. Bis guier en Donner beiden 4 pnt; 6/7. Bouwmeester en Langeweg beiden 3bi pnt; 8. Van Geet 2bi pnt; 9/10. Perez en Van de Pol beiden lbi pnt. BILJARTEN „De Bollenstreek" De uitslagen van de teamcompeti tie van het district de Bollenstreek van de K.N.B.B. luiden: Klasse DlDe Turk 2Oude Haven 26; ConcordiaBerg en Dal 26; AmicitiaDe Turk 1 44. Klasse D2: De Turk 3Luto 0—8; Piet GijsOude Post 80; Sport Passage 35. Klasse El: Soldaatje 2Flora 2 3—5; Royal 1—Amicitia 2 44; Royal SportDe Beurs 26. Klasse E2: BVBZeekant 44; De Engel 2Centraal 3 44; Amici tia 3—Piet Gijs 2 2—6; Passage 2— Vios 2 7—1. Klasse Fl: Zeekant 2Sport 2 6—2; Oude Post 2—Passage 3 44. Klasse F2: BVB 2—Soldaatje 4 4—4; Oude Post 3—Luto 2 6—2; Zee kant 3Vios 3 26. Klasse F3: Piet Gijs 3De Engel 4 26; Luto 3Amicitia 5 62; Oude Haven 2De Beurs 3 62. Van der Grift in goede vorm Wereldkampioen Henk van der Grift kwam gisteren tijdens trai ningswedstrijden van de Nederlandse kernploeg in Fagernes tot een góede prestatie op de 500 meter. Bij een temperatuur van 14 graden onder nul reed hij. gehandicapt door zware sneeuwval, de afstand in 43.4 secon de. De resultaten van de overige Ne derlanders waren: Chris Meeuwisse 45.2 secKlaas Renes 45.4 sec., Rudi Liebrechts 45.6 sec., Jeen Wester 45.7 sec., Arie Zee 45.9 sec. en Dick van Zanten 46.3 sec. RIK VAN STEENBERGEN: „Om zoiets aan te pakken, moet men een arme jongen zijn. Een mens die honger heeft en ook op de blote knieën zijn stuk brood wil bemach tigen. Het wordt een ware kruisweg". GERRIT SCHULTE: „Bijzonder zware tour en abnor maal zonder rustdag. Rik van Looy is door die vier tijdritten in het nadeel. HU is geen groot tfjdrijder op zo'n korte afstand. Jammer dat er geen Nederlandse merkenploeg kan deel nemen. Ik heb geprobeerd grote in stellingen hiervoor te interesseren, maar dat is mislukt. De belangstel ling in Nederland zal ongetwijfeld minder zijn dan in voorgaande ja ren". MICHEL STOLKER: „Er zullen In België wel protesten opgaan. Rik van Looy is door de tijd- daarmee de klimrace op de Super j ritten natuurlijk in het nadeel. Voor Natuurlijk een oliehaard gestookt met... MEER WARMTE MINDER ROET ZUINIGER Hoge Morsweg 78 - Tel. 21584-21351 OEGSTGEEST Vlotte levering. Speciale tankauto voor de bezorging van Huisbrandolie en Petroleum voor Centrale Verwarming. Wim van Est voorzitter RIK VAN LOOY: „Vier tijdritten", aldus de wereld kampioen, „zij zijn gek". „Waarom geen normale ronde, met normale tijdritten (Rik van Looy bedoelde Bagneres) en dan geen rustdag? In deze ronde start ik niet. Ik ben er niet voor te vinden, drie weken lang voor „zotteke" te gaan spelen". mijzelf is een tour zonder rustdag niet zo bezwaarlijk en tenslotte zijn de etappes niet zo lang, evenmin als de tijdritten". m Moeilijkheid Bij de vaststelling van het zomer- programma heeft zich een moeilijk heid voorgedaan. De „Brasemermeer" blijkt namelük dezelfde -vedstrijd- data te hebben aangehou n als De Kaag: van 14-18 juli. Al veertig jaar lang organiseert De Kaag haar wed strijden in het derde weekeinde van juli en men heeft Bra-emermeer dan ook verzocht haar data te wijzigen. Deze wenst daar echter niet van af te wijken en de beslissing zal dus in Amsterdam moeten vallen. In Amsterdam zal De Kaag worden vertegenwoordigd door de heren L. P. Herfst en H. W. Nyman en door de voorzitter, die lid van het bestuur is. Wat de nieuwe jachthaven van De Kaag betreft, daarvoor zijn de plan nen gereed en de subsidies aange vraagd. Het laatste woord is aan Ged. Staten, die volgend jaar uit spraak zullen deezv (Van onze correspondent) De Nederlandse beroepswiel renners en onafhankelijken heb ben gisteravond in Breda be sloten een belangenvereniging te stichten in navolging van hun collega's in Italië, Frankrijk en België. Op deze vergadering in „Cosmopolite" bleek, dat de be hoefte aan een dergelijke onder linge samenwerking reeds lang bestond, doch het is nog maar enkele weken geleden dat een Bredase groep de koe bij de horens vatte en besloot eens een ernstige poging te doen tot daden te komen. Er werd een commissie van voorbe reiding gevormd onder voorzitter schap van Wim van Est. Deze com missie wendde zich tot alle renners, die in het bezit zyn van een licentie als beroepsrijder of als onafhanke lijke, in totaal circa 120 man. Daar van waren er ruim 60 op de verga dering verschenen en een twintigtal renners zond een sympathiebetuiging. De vergadering kenmerkte zich door een grote eensgezindheid en gemoe delijkheid. Nadat eerst namens de commissie van voorbereiding een toe lichting op de plannen was gegeven en er vervolgens enige gedachtenwis- seling had plaatsgevonden en vele vragen waren beantwoord, gaven na genoeg alle aanwezigen, onder wie vele bekende renners, zich als lid op. Binnen een maand zal opnieuw een vergadering worden gehouden, waar bij een definitief bestuur, dat groten deels uit renners zal moeten bestaan, zal worden gevormd. De bedoeling Het badmintonprogramma voor de Tfr «rvwrr Z° nauw komende week luidt als volst: mogelijk met de KSWU samen te Zaterdag: Smash 1Duinwijck 3. Zondag: P. M. Rijswijk 2Veglo 1. Veglo 2Velsen 2; Tempo 1-Smash 2. Maandag: HBC 2Stadhuis 1; Smash 4Meerburg 2. Dinsdag: Smash 2MVO 3. Smash 3—HBC 2. mogelijk met de KNWU samen werken. Deze is volledig van alle plannen en voorbereidingen op de hoogte gehouden, doen was niet op deze vergadering vertegenwoordigd, omdat het beter werd geacht de ren ners geheel onder elkaar te laten be slissen. Gistermiddag is te Bodegraven het huwelijk voltrokken tussen de Nederlandse turnkampioene Ria van Velsen en de heer M. Riet veld uit Alphen a/d. Rijn. Voor deze huioelijksvoltrekking bestond buitengewoon veel belangstelling. Reeds lang voor het bruidspaar bij het gemeentehuis arriveerde, had den zich honderden belangstel lenden opgesteld. Toen de ivagens eenmaal waren voorgereden ont stond dan ook prompt een ver keerschaos in de drukke Van Tol- setraat. De politie had handenvol werk om het doorgaande verkeer om te leiden. Door een dikke haag van belangstellenden en onder het spervuur van vele persfoto grafen betrad het paar het ge meentehuis, waar het huwelijk voltrokken werd door de ambte naar van de burgerlijke stand, de heer Stokman. Turnsters van de Gymnastiekvereniging „Hercules" vormden bij het verlaten van het gemeentehuis een erehaag. In de Hervormde Kerk werd het hu welijk ingezegend door de vroe gere Bodegraafse predikant ds. C. v. d. Bosch van Gorinchem. In Hotel Toor te Alphen a. d. Rijn werd gerecipieerd. Tot de velen, die het echtpaar kwamen gelukwensen behoorde de vroe gere nationale kampioene Bep Ipenburg-Drommel. Ook waren er andere leden van het Nederlandse dames-keurkorps en afgevaardig den van het K.N.G.V. Het echt paar Rietveld-Van Velsen gaat in Bodegraven wonen. Een half uur voor Ria van Velsen trad een andere, ook na tionaal bekende Bodegraafse sportfiguur in het huwelijk. Het ivas Wim Terlouw, die vele malen heeft meegestreden om de natio nale damtitel, enkele malen kam pioen van Zuid-Holland is ge weest en vorig jaar nog het na tionale Lucas Bolstoernooi ivon. Terlouw gaat zich in Rotterdam vestigen. (Foto Leldsch Dagblad) Smash 1 krijgt zaterdag de, naar alle waarschijnlijkheid, laatste kans om het degradatiespook af te weren. ua. „pn rpni Of het daarin zal slagen ligt voor tekent vnnrier hJ? ua een belangrijk deel aan de tea mop- volledige - daarvan stelling van tegenstander Duinwijck -• 3 die met onze stadgenoten de wei- inig benijdenswaardige onderste plaats deelt in de eerste klasse afde ling I. De Haarlemmers kunnen namelijk sterkere spelers inzetten als op 5 no vember toen Smash tegen hen gelijk speelde. Deze dub teLt namelijk 400 leden van wie er velen normaal niet aan de competitie deelnemen, maar die nu wel bereid zullen zijn hun derde te redden. Mocht dit het geval zijn, dan gaat Smash een zekere ne derlaag tegemoet. De positie van Veglo 1 is heel wat beter, het staat in dezelfde afdeling als Smash bovenaan met één punt voorsprong op MVO 1. De Veglo-ers ikuninen die voorsprong handhaven door P. M. Rijswijk te kloppen. Geen gemakkelijke, maar ook geen onmo gelijke taak. Veglo 2 gaat een zekere nederlaag tegemoet tegen Velsen 2. In de heren-partijen zal de strijd wel gelijk opgaan, de Veglo-dames zijn al bij voorbaat kansloos. De uitgestelde wedstrijd Tempo 1— Smash 3 wordt een Leidse zege. Voor een spannend duel is o.i. het krachts verschil te groot. HBC 2 zal waarschijnlijk weinig plezier beleven van de ontmoetingen met Stadhuis 1 en Smash 3. In beide matches achten wij onze stadgenoten landse Vereniging van Beroepsren- In staat de volle winst te behalen. ners ®n Onafhankelijken voorlopig Een voorspelling bij Smash 4— Sunstl8 uit. Meerburg 2 is al even lastig als die Liivomk..r«r0 voor Smash 2—Mvo 3. Met enige LUxemDurgse ploeg voor gewichthef interland Het plan is een juridisch adviseur en een medicus aan de vereniging te verbinden. Het gebeurt nog te dik wijls, dat een renner een contract de consequenties overziet. Vooral buitenlandse contracten soms zeer eenzijdig gesteld kun nen wel eens grote moeilijkheden ge ven. Een medicus moet de renners kunnen voorlichten over bepaalde stimulerende middelen, zodat zij niet op eigen houtje hun gang gaan of overgeleverd zyn aan anderen. Ver der wordt gedacht aan een collectie ve verzekering en aan het stimule ren van wedstrijden in eigen land. Ook zal worden nagegaan of een wielrenner als werknemer kan wor den beschouwd, hetgeen voor hem inhoudt of hij kan profiteren van verschillende sociale voorzieningen Een andere zaak, die de aandacht zal hebben, is het pogen meer ren ners te doen deelnemen aan buiten landse wedstrijden. Ook zal er nauw samengewerkt worden met handel en industrie. In het algemeen wil de vereniging dus opkomen voor de rechten en de belangen van de leden, doch zij wil er tegelijkertijd naar streven, dat de renners zich ook ter dege bewust zijn van hun verplich tingen en deze nakomen. Toen de voorzitter. Wim van Est, na de zake lijke en prettige gedachtenwisseling de vergadering met jongens, je bent bedankt voor de opkomst. We zullen nou maar sluiten'' teneinde bracht, zag de toekomst er voor de Neder- reserve tippen we de thuisclubs licht favoriet. Meerburg 1 zal GBC 1 ruim ver slaan. De vraag: is alleen of de Goud se formatie een winstset weet te be halen. Racketeers won In ons artikel over de gewichthef interlandwedstrijd Nederland Luxemburg dat in de editie van gis-" teren werd opgenomen, is een on nauwkeurigheid geslopen. De organi satie van deze wedstrijd berust na- r. melijk niet bij De Spartaan, zoals wil Dat het winnen van drie wedstnj- abusievelijk vemeldden, maar bii Da den in vier dagen een zware maar Spartaan en LKV. De algehele leid in* met onmogelijke «aak h. bewees Is wel 1„ handen van De Spartaan Racketeers door ee„ fraaie 6—2Zojuist bereikte ons ook d? opslel- triomf op de n-aste concurrent ling van de Luxemburgse ploeg: de n~aste Smash 4. Eerder hadden de Racketeers reeds twee 80 zeges behaald op resp. Tempo 3 en Vedo 4. Slechts één punt is de ploeg nu nog van het kampioenschap verwij derd, een fantastische prestatie van de Leidenaars die dit jaar voor het eerst aan de competitie deelnemen! Extra-vedergewicht: R." Lickes* vedergewiohtL Weber; lichtge wicht: R. Hippertchen; middenge- ?ech: zwaarnriddengewicht G. Michaelis; lichtzwaargewicht F Schmitt: zwaargewicht- H Merech. Hippertchen en Mersch behaalden totnutop resp elf en dertien keer da kampioenstitel van Luxemburg.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11