MEISJES f 10.50 X energieke jongeman UW ADRES VOOR GELUIDSBANDEN BARNING OUDE SINGEL 16 L0KETTI5TE/INF0RMATRICE alkali-vrije TIEDE PERMANENT WEGGELOPEN VERGEEFS ZOEKEN NAAR MOORDENAARS UIT DJADAM Studenten steunen overheid in handhaving rechtsnormen Oprichting van diagnostisch centrum „Leiden" bepleit Bladen in Y.S. anti-Soekarno Permanent Rivière 553ste STAATSLOTERIJ 4e kias i3e njst lONGI LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 4 DECEMBER 1961 Tragische dood van Hilkemeyer Weduwe zaterdag op Schiphol geland Over de moord op controleur Hilkemeyer en twee agenten in Djadam is officieel bekendge maakt, dat de daders nog niet gevat zijn. Wèl zijn in het on herbergzame terrein, waar de voortvluchtigen zich bevinden, enkele sporen gevonden. Een daarvan leidde naar de schuil plaats van een oude man. Deze grijsaard was uit het dorp mee gevoerd, maar werd achtergela ten. Hij kon echter geen bijzon derheden vertellen. Wat de drijfveren voor de moord zijn geweest is pog niet precies vast te stellen. Wel hebben zich twee per sonen gemeld, die geen inwoners van Djadam zijn. Naar zij zeggen, hebben zij een afschuwelijk toneel aan schouwd. Volgens hen zou Hilkemeyer de dorpelingen hebben aangespoord de krotten op te ruimen en betere woningen te bouwen. Als gevolg hier van, aldus de getuigen, zijn de inwo ners van Djadam in het bijzijn van controleur Hilkemeyer begonnen met het omverhalen van twee voor af braak bestemde krotten. De resten hiervan werden later door patrouilles aangetroffen naast enkele reeds op getrokken woning®!. Plotseling De getuigen beweren, dat neits wees op moeilijkheden. Ook de dragers hadden niets van een opstandige stemming bemerkt. Toch namen de aanwezige mannen van Djadam plot seling een vijandige houding aan. Zij overrompelden de controleur en beide agenten. Zij doodden hen met de kap messen, waarmee zij even tevoren nog de krotten hadden neergehaald. Het ging allemaal zo snel, dat de agenten geen gelegenheid kregen de wapens te grijpen. Van enig verzet was dan ook geen sprake. Volgens de voorlo pige conclusie moet een betreurens waardig misverstand de oorzaak zijn. De dorpelingen zullen op een of an dere wijze de bedoelingen van de con troleur verkeerd hebben begrepen. Wellicht hebben taalmoeilijkheden hierbij een rol gespeeld. Aanraking „In ieder geval blijkt duidelijk", al dus het communiqué, „dat een af schuwelijke daad voortvloeit uit moei lijkheden, die rijzen wanneer een nog in een primitief stadium levende be volkingsgroep in aanraking komt met de buitenwereld en de daarin gelden de normen. Veelal accepteert men graag de voordelen die dit contact biedt, maar af en toe rijst fel verzet tegen het prijsgeven van het oude. Praktisch altijd kan deze tegenstand opgevangen worden en in goede ba nen geleid worden. Het risico, dat dit een enkele maal niet gelukt, blijft echter bestaan. De gewelddadige dood van een jong en toegewijd bestuurs ambtenaar en twee plichtsgetrouwe agenten is hiervan het bewijs". Teruggekeerd Intussen is de weduwe van ir. Hil kemeyer met haar twee kinderen in ons land teruggekeerd. Zij arriveer den zaterdagavond om kwart over zeven op Schiphol. Het ministerie van Binnenlandse Zaken had er voor gezorgd, dat de aankomst van de zwaar getroffen mevr. Hilkemeyer zo geruisloos mo gelijk verliep. Bij de vliegtuigtrap op het platform stond een regerings auto gereed. Onder het wakend oog van de Luchthavenpolitie en de Ko ninklijke Marechaussee werden eerst de beide kinderen de trap af gedra gen en in de auto gezet. Nadat mevr. Hilkemeyer vervolgens als laatste had plaats genomen, reed deze in snelle vaart het platform af en ver liet Schiphol. Dr. J. J. Raimond (58) overleden Directeur van het Zeiss Planetarium (Van onze Haagse correspondent) Te Voorburg is gisteren op 58-jarige leeftijd overleden dr. J. J. Raimond jr., sedert 21 februari 1934 directeur van het Zeiss Planetarium „Haagsche Courant". De heer Raimond werd 13 april 1903 te Den Haag geboren. Hij door liep de Mulo en HBS en studeerde daarna te Groningen en te Leiden sterrenkunde. In 1929 werd de heer Raimond te Groningen wetenschap pelijk assistent in het sterrenkundig laboratorium J. C. Kapteyn. Daar verrichtte hij baanbrekend werk door het schrijven van een dissertatie Naar aanleiding van het conflict op vrijdag 13 oktober tussen studen ten en politie te Delft waarover o.a. vragen werden gesteld in de gemeen teraad en dat geleid heeft tot straf maatregelen tegen de kooms-Katho- lieke studentenvereniging „Sanctus Virgilius" heeft de Delftse Studen tenraad een motie aangenomen en die aan de gemeenteraad gezonden. De tekst- van deze motie luidt: „De verhouding tussen de studenten en de burgerij is een punt van voort durende aandacht van de besturen van alle studentenverenigingen. De studenten vormen in de maatschap pij een aparte groep, waar binnen door de overheid stilzwijgend toege stane spelregels gelden. Het moet ook daarom van het grootste belang wor den geacht, dat de studentenvereni gingen hun eigen spelregels niet ver breken. Naar buiten optredend blij ven deze spelregels bestaan, omdat de studentenwereld m staat wordt geacht de juiste verhouding ten op zichte van de maatscnappelijke nor men te handhaven. Bij gerezen con flicten met de overheid, is het van zelfsprekend, dat voor studenten de zelfde rechtsnormen gelden als voor iedere Nederlandse staatsburger. De besturen van de studentenverenigin gen steunen de overheid dan oo': in het handhaven van deze rechtsnor men". Tydens een vergadering van het Chr. Orthopaedogogisch Instituut met schoolbesturen van het g.l.o. heeft de voorzitter, de heer A. Huigens, uiteen gezet, dat de organisaties, welke zich in Leiden en omgeving met het ge handicapte kind bezig houden, aan dit instituut opdracht gaven met voorstellen te komen tot oprichting van een diagnostisch centrum voor het schoolkind. Hiertoe werden reeds diverse be sprekingen gevoerd, o.a. met dir. Mul der, kinderpsychiater bij de G.G. en G.D te Amsterdam en de inspeoteur van het b.o. te Nijmegen, de heer Broere. Spreker wees erop, dat het kind op de weg naar het leven twee schooltypen ontmoet, t.w. het g-l-O. en het b.l.o. Het woord bJ.o. is jaren lang een bezwaard woord geweest, omdat men het identiek zag met het zwakzinnigen onderwijs. Dit is on juist. Het b.l.o. is onderwijs aan alle kinderen die om een bepaalde licha melijke, geestelijke of karakterologi sche handicap het g.lo. niet aankun nen Zo kennen wij bij het b.l.o. scho len voor lichamelijk gebrekkigen, slechtzienden, slechthorenden, zieke- (1934) over een onderwerp, waarvan de astronomen toen nog niets wisten „The coefficient of the differential galatic absorption" of wel het op slorpen van het licht der sterren, terwijl het door de ruimte onderweg is naar de aarde. Daarvoor was hij van 1926 af assis tent geweest aan de Sterrenwacht te Leiden. Dr. Raimond bleef in Groningen, tot in 1934 zijn benoeming volgde tot directeur van het Planetarium. In 1943 werd de heer Raimond ge kozen tot voorzitter van de Neder landse vereniging voor weer- en ster renkunde en in 1951 tot vice-voor- zitter van de Ned. ver. voor ruimte vaart. Bij zijn zilveren jubileum als direc teur van het Planetarium op 21 fe bruari 1959 werd dr. Raimond har telijk gehuldigd. Op de toen gehouden receptie kwamen sterrenkundigen van wereldfaam hun gelukwensen aan bieden. Van de hand van wyien dr. Rai mond verschenen behalve zijn reeds eerder genoemde dissertatie, „Cosmo- grafie" 1936). de jaarlijkse Sterren- gids (sinds 1938), kleinere sterren- i kundige geschriften en artikelen in het tijdschrift „Hemel en dampkring", j Dr. Raimond was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. lijken etc. De apartheid, waarin tot- nutoe het debiele kind steeds is ge plaatst, wordit reeds meer en meer doorbrokeneen apartheid, welke de andere vormen van het b.l.o. nooit heeft behoeven te gelden. Elf procent van de kinderen op de lagere scholen doubleert in de eerste klas. Wat is hiervan de reden? De ouders vragen advies aan de klasse onderwijzeres, het schoolhoofd, de huis -en schoolarts, aan klinieken en medisch-opvoedkundige bureaus. Nergens komen deze adviezen echter bij elkaar, zodat de ouders een dege lijk advies moeten missen. Het diag nostisch team, bestaande uit een psy choloog. kinderarts, kinderspychiater, maatschappelijk werker, pedagoog en theoloog, zou op levensbeschouwelijke basis de diverse adviezen tot hun juiste waarde kunnen coördineren en tevens na een uitgebracht advies voor bepaalde schoolkeuze, een bege leiding voor het kind gedurende de schoolperiode kunnen zijn. Ernstig moet overwogen worden, aldus spreker, of een handicap repa rabel of irreparabel is. De factoren, welke geleid hebben tot een bepaald advies, behoeven 2 of 3 jaar latei- niet meer aanwezig te zijn, of kun nen zeer veranderd zijn. De groei van het b.l.o. gaat voort. Het onderwijs aan slechthorenden b.v met 350% in 10 jaar tijd. Voor de lichamelijk gebrekkigen met 250 Omstrent de scholen voor leer- en opvoedingsmoeilijkheden moeten we aldus de heer Huigens, ernstig waar schuwen, dat alleen die kinderen daar moeten komen, welke dit beslist no dig hebben. Percentages van 5 of 8% van de lagere schooljeugd moeten van de hand gewezen worden. Slechts 1% zal de l.o.m.-scholen mogen be zoeken. Het diagnotisch centrum zal de ouders op levensbeschouwelijke basis kunnen voorlichten bij de steeds voortgaande differentiatie in het onderwijs. Op verschillende plaat sen werkt een dergelijk centrum reeds met succes. Na deze uiteenzet ting zegden vele vertegenwoordigers van schoolbesturen spontaan hun medewerking aan de oprichting van een dergelijk centrum toe. Visser - Neerlandia prijzen toegekend Het „algemeen Nederlands Ver bond", belast met net toekennen van de Visser-Neerlandiaprijzen, heeft een aantal prijzen toegekend aan personen die zich door uitstekende gedragingen hebben onderscheiden voor culturele werkzaamheden, in het bijzonder ten bate van bet lichame lijk en geestelijk welzijn van de mens en aan instellingen die zich bewegen op het terrein van de geestelijke weerbaarheid. Deze beloning en steunverlening omvat een totaalbe drag van f 42.500 en is toegekend aan personen en instellingen in Ne derland en Vlaanderen. De officiële uitreiking van deze Visser-Neerlan diaprijzen zal plaats hebben op 17 februari a.s. in de Rolzaal (Binnen hof) te Den Haag. De toekenning van deze prijzen was als volgt: beloning van perso nen die zich door uitstekende ge dragingen hebben onderscheiden: mej. M. Glanzer (Rotterdam), me vrouw M. Graaf stal-Van der Steur (Haarlem), B. N. van der Hengel (Perzië), G. de Leeuw (Enschede), mevrouw A. Ramakers-Huzemeyer (Haarlem), D. en J. Renard (Bras- schaat-Vlaanderen)mevr. L. Spel- berg.Stokmans (Hilversum) mevr. G. Wijsmuller-Meyer (Amsterdam), mej H. A. G. Zoete (Utrecht). Steunverlening aan culturele werk zaamheden in het bijzonder ten ba te van het lichamelijk en geestelijk welzijn van de mens: A. P. de Bont (Deventer) ten bate van het onder zoek van het dialect van de Kempen, prof. dr. S. van Creveld (Amsterdam) ten bate van de bestrijding van de Haemofilie, dr. P. H. Glastra van Loon (Den Haag) ten bate van het onderzoek naar medische, psycholo gische en sociologische omstandighe den en factoren bij aanvragers van een rijbewijs die herhaalde malen bij het rijexamen zijn afgewezen, dr. L. J. N. Kamp (Utrecht) ten bate van de bestudering van de spel- diagnostiek, de Pryske Akademie (Leeuwarden) ten bate van de be studering van de Friese woudstreek. Steunverlening aan i istellingen die zich bewegen op net terrein van de geestelijke weerbaarheid (zoals kin derbescherming, voorlichting bij op voeding e.d.)het hoger instituut voor gezinswetenschappen (Brussel) de vereniging „Pro Juventute te Rot terdam" (Rotterdam), het research- fonds kinderstudie en oudervoorlich ting (Groningen), de Stichting voor kinderverzorging en oudervoorlich ting (Rotterdam). De prijzen voor een Nederlands to- Neo-kolonialisme In een hoofdartikel heeft het Amerikaanse dagblad „New York Ti mes" gisteren commentaar geleverd op de jongste verklaring van presi- sent Soekarno van Indonesië dat hij westelijk Nieuyk-Guinea zou „be vrijden van de Nederlandse heer schappij". „President Soekarno spuwt opnieuw vuur over Westelijk Nieuw Guinea", aldus het blad, „welk land hij naar zijn zeggen in de nabije toekomst met geweld wil bevrijden. Het zou dwaas van Indonesië zijn om zulks te proberen. Een militaire actie is on der geen enkele voorwaarde de ïuiste manier om dit vraagstuk op te los sen. Westelijk Nieuw-Guinea is al tijd een deel van Ned. Oost-Indië geweest, doch dit was een bestuurs maatregel, geen op ras of historie gebaseerde natuurlijke ontwikke ling", zo schrijft het blad. „De ma niet om de Papoea's over te halen is hun een prikkel te geven om In donesisch te worden. Hun hiertoe met een militaire actie te dwingen zou een volslagen voorbeeld van- neo kolonialisme zijn. Van alle volkeren zou het Indonesische toch moeten erkennen, dat zelf-beslissing een be ter principe is dan militaire verove ring", zo besluit de New York Times. De „New York Herald Tribune" schreef gisteren in een hoofdartikel dat de Indonesiërs, gezien van uit het standpunt van recht, redelijkheid en rechtvaardigheid, geen rechten hebben op Nieuw-Guinea. „Het feit, dat het, zoals de Indonesiërs zelf, deel heeft uitgemaakt van het vroege re Ned. Oost-Indië, is een gebrekkig argument voor hun eis. De Papoea bevolking is in ras, taal, beschaving en geschiedenis totaal verschillend van de Indonesiërs. Annexatie door Indonesië zou in feite puur kolonia lisme van de oude stempel zijn", aldus het blad. ,De Nederlanders hebben tot razernij van Soekarno plannen ontworpen tot zelfbeschik king voor de Papoeabevolking en zij worden hierin gesteund door de V.N. Het lijkt welhaast een onmogelijke zaak om Soekarno's hysterische eis serieus te nemen, zo besloot de New York Herald Tribune. neelstuk en voor een strijkkwartet, gecomponeerd door een Nederland er, worden in 1962 bekendgemaakt. SLEUTELTJES GEVRAAGD 0 Naaisters. Op ons atelier Is plaats voor geroutineerde mo- dinsttes. Loon volgens C.A.O. 5-daagse werkweek. Reiskosten worden vergoed. Kors, Haar lemmerstraat 241/243. g Meisjesstudentenhuls vraagt werkster voor 2 uur p. d. Za terdags niet. Aanmelden dins dagmorgen 1012 uur. Groen- hovenstraat 13. f3 Jonge vrouw zoekt werk voor halve of enkele hele da gen per week, voor de maan den februari en maart. Brieven bur. van dit blad no. 3837 k. R Heer zoekt per 1 jan. of eerder, gestoff. kamer met stook- eni kookgel. Brieven met prljsopg. aan bur. van dit blad onder no. 3016 k. 0 Nette heer, b.b.h.h., zoekt verdieping of zit- en slaapk., met stook, en kookgel., per 1 Jan. of eerder. Brieven met prijsopg. te richten: 5e Binnen- vestgracht 4, Leiden. H Wie heeft nog stalling voor kleine wagen? Brieven bur. van dit blad no. 3917 k. |3 Mevr. G. Weller. Klingelaan 45. Wassenaar, tel. 01751 - 9382, vraagt zo spoedig moge lijk als noodlhulp. een zelfstan dige hulp in de huishouding, v.g.g.v., voor hele of halve da gen. event, ook intern, gj Te huur of te koop ge vraagd pakhuis of garage door meubelmaker. Brieven bur. van dit blad onder no. 12687 k. ÏVrl. arts, werkz. op Acatl. ekenh., zoekt voor haarzelf, zoontje en kinderjuffr., een feschlkte woonruimte (etage of lat). Brieven bur. van dit blad onder no. 3973 k. 0 Bezorgers gevraagd voor ochtend- en avondwljk. Aan melden: Beschuitsteeg 7. 3 Renault 4 te k. gevr., bouw jaar '53'56. Brieven met ge gevens en prijsopgave bur. van dit blad onder no. 3988 k. Eg Spaniel zoekt goed tehuis, 4 mnd„ tegen gemaakte onkos ten af te halen: Anna van Burenhof 51. Leiden AANGEBODEN H 100 gr. magere Gelderse ham voor slechts 0.29 voor ieder die voor tenminste 2.50 aan vlees of vleeswaren be steedt tegen Inlevering van deze advertentie. Slager Gelderblom Noordeinde 37. Dinsdag koo^esdag. 1 kilo ge- varkenspoötje» p.0- hakt 1.09. 500 gr. runderlap- ben 1.58. 500 gr. magere lap- en 1.98. 500 gr. speklappen I 89. Slager Gelderblom. Noord linde 37. J3 250 gr. botermalse biefstuk, plus 6 zilverzegels voor 1.48. 150 gram magere ham 0.69. 250 gr bamiham 0.68. Slager Gel derblom, Noordelnde 37. gj Dierenvrienden. Goed te huis gezocht voor bast. Fox hondje. Brieven bur. van dit blad onder no. 3990 k. g Aangeb. gr. kolenkachel. m. Pelgrim. Tevens pl.wisselaar m. platen, 3 sn.h. Fr. v. Eedenlaan 43. tg Op Sinterklaasavond kunt U lachen en laten lachen met onze prachtige plastic-mas kers. Nu nog keuze uit 160 modellen, alle ln onze winkel uitgestald! Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. ROp 't avondje van Sinter- aas mogen onze Sinterklaas tafelkleden (f 0.40)Sinter klaas-servetten (20 voor f 0.30) Ëinterklaaslopers (f0.25), Sln- tsrklaas-druppelvangers 2o '/oor f 0.50)niet ontbreken! Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Bi St.-Nicolaasrt)nipjes-boek, ©vat 140 rijmpjes, toepasselijk •oor elk geschenk. 6lechts 0.60. Prachtig Slnterklaas- bapier. vier kleurendruk, 50 tm. breed, slechte 10.25 per jol van drie meter. Padden burg Nieuwe Rijn 11. B Witte Keesjes, prachtdier- _es. tevens een Poedel, 5 maanden. Kerngezond. Pracht St.-Nlcolaascadeau. Teunlssen. Lange Raamsteeg 45, Leiden. Sinterklaaspapier! Prima kwaliteit, vier kleurendruk, formaat 50 x 65 cm., vijf ver schillende dessins, 6 ct. per vel, twaalf vel f 0.60, honderd vel f 4.00. Alleen bij Padden burg, Nieuwe Rijn 11. H Bromfietscilinders gratis boren bij aankoop zuiger. M.L.S., Doezastraat 35, Leiden O Heren polshorloges, 17 st. anker, schokvrij, orabr. veer, waterproof, koopt U bij ons met farantie en goede service voor 29.75. De vakzaak v. d. Water Haarlemmerstraat 207. Con tante verkoop. Uw voordeel. B Nieuwe auto's zonder ehauf- ur. Volkswagen, Chevrolet, Opel, Consul, V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf. Nleuwstraat 3341. Tel. 30600. Zaanse Friese staart- en stoelklokken, schippertje, mo derne Junghans wand- en schoorsteenklokken, koekoeks klokken, keuken- en kantoor- klokken vindt U ln enorme keuze bij: W. Brouwer, Horlo- ger. Haarlemmerstraat 23Tel. 22076, Leiden. De grootste keuze merkhor- loges; Omega, Alpina, Pontiac en Junghans vindt U bij: W. Brouwer, gedipl. horloge maker, Haarlemmerstraat 23. Tel. 22076, Lelden. Rüwielen, prima meisjes- en jongensrijwiel, leeftijd 710 J. tevens Empo en Locomotief damesrijwiel. Alles in staat van nieuw. Levendaal 47 tegenover St.-Barbaraschool, Leiden. Elektrische Mfirklintreln met locomotief, 2 aanhangwagens, rails en transformator, weinig gebruikt. Te bevragen bij Kors, reestraat 112. Leiden. Te koop een pracht brom fiets. merk Alpino, sportmodel. bouwjaar 1960. prijs f 300. Na zes uur. Sumatrastraat 37. Lelden. Occasion. Sportauto Rlley 1953 4 cil., 4 pers., kleur wit met nieuwe linnen kap. Vlotte en mooie automobiel. Billijke prijs, wegens winterseizoen. Slechts f 2250. Inruil en finan ciering mog. Tel. 3171 - 01719. Voor vader een schaakklok, voor moeder een keukenklok of kookwekker. voor dochter een mooi horloge, voor zoon een horlogeband van W. Brou wer Haarlemmerstraat 23, Lel den. Tel. 22076. Sint geeft graag Iets goeds en koopt daarom horloges en klokken al 77 jaar lang bij het be9te adres voor alle uurwer ken: W. Brouwer. Haarlemmer straat 23, tel. 22076, Leiden. St.-Nicolaas en Plet krijgen eersteklas kostuums en make up-verzorging bij vakgrimeur W Hoppezak, Lijsterstraat 19, (Bij Annaklinlek)Tel. 23354. Lelden. St.-Nicolaas- en Pleterkos- tuumverhuur, eventueel com pleet met grimeren. Pruiken en baarden, schmlnik. W. Hop- Ïezak, Lijsterstraat 19 (bij nnakliniek)Tel. 2Q354. Voor de mannen een geurig Smt-Nlcolaasgeschenk, Old- Spice, Tabac, Pltralon, Aqua Velva, Remington. Drog. Boer- haave, Haarlemmerstraat 68, Leiden. Engelse kinderwagen. Aan geboden een Engelse kinder wagen in zeer goede staat. Prijs f 70. Te bevragen na 7 u. Wasstraat 27, ~1 x bellen. 8 „DAF" autoverhuur, f6. per dag, 6 ct. per km. Veilig en snel rijden! Temminck- straat 26. St.-Nlcolaascadeau. Geef Uw vrouw een praktisch cadeau! Voor f47.50: 10 rijlessen ln de wagen van de toekomst „DAF" Inlichtingen: Temiminckstr. 26 Te koop tekenbord, grote blauwe siervaas. linnenkast en drie koper bewerkte potten, antiek dressoir en halbank. Inl. tel. 22127. Te koop als nieuwe origi nele C.C.M. extra ijshockey schaatsen en beschermers, mt. 41. kleur zwart-wit. gekost f 59 nu f 35. Voorschoterweg 25 A. Valkenburg Z.-H. B Te koop pracht wandelwa gen. ronde kap. geel-wlt, van nieuw niet te onderschelden, f 45.Hoflaan 50. Occasion. Borgward combi, luxe bestel, z.g.a.n., in zeer mooie staat. Kleur blauw. Km.-stand 54000. Prijs slechts f4150. Inruil en financ. mog. Tel. 3171, W. de Withstr. 12. Noórdwljk. H Gem. slaapkamer te huur voor net persoon. Brieven bur. van dit blad. no. 12686 k. Aangeb. Jonge Boxerpups met stamboom. Hoge Rijndijk 93. Lelden. Tel 34616. B Te huur ruime k„ w. en k. str. w., voor oudere j. mannel. stud, of v.g.l.b. Hoge Rijndijk 17. 8 Te koop aangeb. jongens fietsje, merk Joco, wegens aanschaf grotere. Te bevr.: 2e Looierstraat 7, Leiden, n Aangeb. elektrische naaima chine ln koffer, als nieuw (de- monstratiemachine) f 185. Singer handnaaimachine in kofier als nieuw f 85. Verkoop met 1 jaar garantie. Heren straat 23, Lelden. Tel. 32027. 3 Te buur aangeboden kamer, keuken en w.c aan oudere dame. Brieven bur. van dit blad onder no. 3984 k. 8 Goed tehuis gez. voor rood katertje, smullend van Felix. Tel. 22218. Willem de Zwijger- laan 29, Lelden. H Kunstschildersart. Boetseer- klel (grijs-wl't-rood)Hout-, fi neer-, figuurzaag-, linoleum- sn ij werk. Alle kleuren touw. kralen, verf, houtsny mesjes, ronde kurken, ijzerdTaad. Rich J. Blok. Hogewoerd 62, telef. 23123. De juist voorlichting. 8 Voor St.-Nicolaas: bloemen tafeltjes met plasticblad van af f 6.50. Allerhande op het ge bied van Doe Het Zelf. De Houthoek, Havenplein 1, Leiden. 8 't Huren van automobielen is een vertrouwenszaak Tlp- Top heeft Mercedes Consul. Taunus. V W V W -busje en 2 C.V.. Opel Kapltün, Onel Re- kord St.-Aagtenstraat 14. Lel den Telef 25709 8 Reparaties el. treinen en techn. speelgoederen door er kend fabrieksrep thans ook voor part. Geen tussenhandel. Uw voordeel. Event, afhalen en bezorgen. Jac. Catslaan 65. Tel. 31058. 8 Leert D A F. rijden. Feller sneller Inlichtingen bij Gebr van Ulden. DAF -dealer. Ver damstraat 6 Tel 23041 8 Guit smeerstatlon Serieuze aandacht voor üw kostbare auto Gulf Service Verdam straat 6 8 Nieuwe auto's zonder chauf feur. Steeds de nieuwste mo dellen. Ook Volkswagenbusjes. Wlnterprijzen. Garage Werk hoven. Maredijk 34 a, tel. 22300 - 32735. 8 Reparatie van alle soorten gasapparaten, fornuizen, gei sers, gashaarden enz., butaan- en propaangas tech. L. Bar- then. Leuvenstraat 35. telef. 34829. 8 Ook U kunt ln het bezit komen van een klasse naaima chine Na le aanbetaling reeds vanaf f 5.- per week. Komt U eens praten bij: P J. v. Steijn. Nieuwe Rijn 46 B 8 Altijd 100 gebruikte fietsen, brommers, scooters en motor rijwielen in voorraad. Nu lage wlnterprijzen. Financiering mogelijk, v. d. Mey, Middelweg 29, Hooigracht 66, Lelden. (Centrum). R Reparatie alle soorten meu- len. Wij verzorgen ook Uw stoffeerwerk. D. v. Smaalen, Herengracht 83, tel. 25626. 8 Dames, met. goed vakman schap en eersteklas materiaal kunnen wij geen goedkope permanent geven, wel 100% service. Goedkoop ls doiurkoop. Kapsalon Van Tongeren, Levendaal 104, tel. 23612. Ons filiaal Rijksstraatweg 709, Wassenaar. 8 RUbewUs? Bonflsrljschool Hendriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen ln de nieuwste Daupnlne 1962. Lekstraat 55. tel. 33623. 8 Alle motoronderdclen heeft motorsloperij Cor Botman, Hekkelaan 223, Den Haag, tel. 600355 8 Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes. Opel, Simca, V.W. en D.A.F. Blerman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Lelden, telef 34430, Lelden. 8 Rotan schelpstoel vanaf f 13.50, tafels met 5 mm. glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengsel, grote maat f 7. Loperkussen6 voor elk model rotanstoel. Grote sortering rotanstoelen. wiegen, mandwerk enz. G P. v. d. Vaart. Pleterskerk- koorsteeg 24. tel 30534. 8 Overhemdenrepnratie. Nieu we boorden met stevige voe ring, Sanfor en no-iron 2.95. Aannaai-boorden 2.Heren mode Warnecke, Haarlemmer straat 158, Lelden. AGFA-, BASF-, GEVAERT-, HIDELI-, SOUNDCRAFT- en SHAMROCK banden. Bandjes vanaf f 3. NOORD-ZUED-HOLL.ANDSCHE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Voor ons haltekantoor te KATWIJK vragen wij een leeftijd 18 tot 25 jaar. GEBODEN WORDT goede sociale voorzieningen. Waarderingspremie. Vry vervoer op ons lijnennet. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken. Restaurant „HET HAAGSCHE SCHOUW" te VOORSCHOTEN, vraagt voor direct voor diverse werkzaamheden voor hele of halve dagen. In losse of vaste dienst. Aanmelden: HAAG WEG 4, VOORSCHOTEN. B Te koop aangeb. Winkler Prins encyclopedie. Uitgave 19461956, t.e.a.b. Telef. 26378 Bestelwagenverbuur. Nieuwe V.W bestelwagens, open en gesloten. Scherpe prijzen. Lan ge termijn spec, tarief. Geen- jaar, Goejestr. 34, tel. 30794. J. v. d. Meer. Hoge Rijndijk 4 a Tel. 25259. 8 Eethoekjes, bergmeubelen, stoelen, tafels, wandmeubelen, boekenrekken, byzettafels, pan- nenrekken, schrijfbureaus, keu kentafels, keukenkrukken enz. enz. enz. Vraagt prijs. Voor- dijk's Houthandel, Lange Mare 106. tel. 22017, Lelden. 8 Zig-zag naaimachines vanaf t 350.— (met 3 Jaar garantie en gratis les aan huls) P J. v. Steyn. Nieuwe Rijn 46 B. Lel den 8 50 gebruikte snelbrommers, alle merken en prijzen. Finan ciering mogelijk. Tevens rijwie len als nieuw, met garantie. Tempo, Groenmarkt hoek Schoolstr. 2, Den Haag. 8 Stofzuigers vanaf f 115. B() aankoop van een nieuwe ge ven wij f 25.voor Uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13. 8 Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat, Caeciliastraat 49. hoek Lijs- bethsteeg. Telefoon 26574. Wij halen ook af. 8 Mixer en koffiemolen, sa men van 55.00 nu voor 29.75 (alleen 127 V.). Mixt allerlei heerlijke gerechten, maalt no ten, bonen, suiker enz. (Zo lang de voorraad strekt). Het Emaillehuis, Haarlemmerstraat 160—165 B. 8 Krediet tot f 4000.voor aankoop meubelen, woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Poetbus 1083, Rot terdam. 8 Rijschool Frans GoddUn geeft u een snelle dU6 voor delige opleiding ln nieuwe Opel Ook theorielessen. Madoera- straat 29, Garenmarkt 5. tel. 34430. 8 Wol - Wol - Wol - Wol - Voor wol Wollana, Haarlem merstraat 196 j Pracht sorte ring wol van 2.80 voor 1.98 p. 100 gram. 8 Hang-, leg- of keukenkas ten. Provisie- en aanrecht kastjes. „De Houthal" heeft ze voor U. „De Houthal" heeft het nog veel meer voor U. Komt U maar eens snuffelen. „De Houthal". Hogewoerd 99 Telef. 22536. 8 „De Houtbal" beeft het. Alles wat U nodig heeft voor „Doe het zelf". Bouwpakket sjoelbak f 29.50. „De Houthal", Hogewoerd 99. Telef. 22536, Oh, kom er eens kijken, wat ja wat Wü hebben een grote collectie voor vader Autoradio Bandrecorder Dicteerapparaat Bureaulamp Elektr. gong Infraphil Platenspeler Oplaadbare zaklamp Platenspeler met verst. Réchaud (spijzen warmhouder) Recorderband Reisdompelaar met eierhouder Scheerapparaat (ook met batterij) Scheerspiegel Scheertondeuse (Philips) Ventilatorkachel Verwarmingsdeken Wekkerklokje Als erkend installateur verkopen wij alleen appara ten, die volkomen veilig zijn en waarvan wij de garantiebepalingen kunnen nakomen. VOOR DIENSTBETOON EN VAKMANSCHAP I BOTERMARKT 25 - LEIDEN - TELEF. 22669 I liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'üiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiüir Wij brengen met groot succes: Onze speciale aanbieding HAARKLEURSPECIALIST ïn onze salons behoeft U niet af te spreken. Voor moderne haarverzorging 1/ JIJIi f l 5-méiplein 80 - Leiden - Tel. 33595 Bosplein 7 - Ketwijk - Tel 4460 8 Malson Heere verzorgt di ners en cocktailpartijen, ook hors d'oeuvres en salades. Bestellingen „De Kokmeeuw", Rembrand tweg 11. Noordwijk aan Zee. tel. 01719 - 2769 of Vreewijkstraat 16. Leiden. 8 Plat dak mastieken, lekvrij maken en repar., tegen de laagste prijzen. Jac. Stouten, sinds 1875, Schelpenkade 23. Tel. 21751. 8 Ned. taal foutloos schrij ven. Kon. Erk. Pitmanschool, Plantsoen 65. a Rijles in V.W. en D.A.F., euwste model, 's Woensdags 8 u. nam. verkeersles f 2 p. p. Desgewenst worden de lessen ln de i Kwak's examinator. Zoeterwoudse Sin gel 104. Tel. 22803. DIVERSEN B Dansen. Iedere donderdag vanaf 8 uur ln „Den Burcht" Jacobazaal m.m.v „The Blue Rocking Stars" 8 Verloren een portemonnee met Inhoud, vermoedelijk voor de deur. Zaterdagmiddag half een. Gaarne terug te bezorgen eigenaar, Pasteurstraat 2 d. R. Winter. 8 Een paar bruine leren hand schoenen verloren op de Lange Mare nabij slagerij Teekens. Tegen beloning terug te be zorgen: Bakkerkorffstraat 10 A 8 Wie heeft een lappenpoes gevonden? Jaar oud. Tegen beloning terug te bezorgen: Bakkersteeg 4, Leiden. 8 Wie mist gitzwart katertje, (halfwas), omgeving Plant soen? Tevens goed tehuis ge zocht voor lief, klein poesje (zlndeiyk). Tel. 24295. 8 Sint en Plet hebben nog tijd billijke bezoeken te bren gen (dinsdag a.s.) van 4 tot 7 uur. Alléén Morskwartler. Tel. 30569. 8 Als U zich nu abonneert, ontvangt U de kleurrijke A.V.R.O.-bode, gedurende deze maand gratis. J. van Rooijen, Hoge Rijndijk 188, tel. 20721. Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden fl. 130 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 let ters). Bewijsnummer f 0.10 extra. Toezending nummer- brieven f 0.20 meer. „Sleuteltjes" worden behou dens gebrek aan plaatsruimte dagelijks opgenomen. Met onze WIT GEKLEURDE BRUIDSAUTO. is Uw trouwdag een sprookje- Uniek in Leiden. GARAGE DE GROOT ZONEN - BEESTENMARKT hoge prijzen 2000 3616 f 1500 3669 f 1000 4581 15663 17735 20545 21332 400 1540 2539 3383 11962 14S2'" 1585.1 16116 18022 18047 18900 19098 19942 20450 f 200 1036 2150 2959 5235 6731 7212 7218 7297 7613 7834 8114 8122 8205 9771 9S24 10211 10379 10763 11025 11375 11875 12444 12482 12546 12708 12S36 13138 13324 16608 17068 17219 17936 18570 19818 20971 21449 21462 21781 prijzen van ƒ80.— 1056 198 386 544 609 859 907 961 2217 236 664 733 819 949 305S 147 176 274 377 386 523 528 654 833 874 944 4118 202 265 306 561 726 784 79S 822 911 j083 088 152 213 291 415 457 584 603 621 679 719 729 6163 240 259 310 414 521 549 760 764 7S0 832 913 1169 548 664 8023 180 232 259 454 548 555 651 859 906 967 978 9064 078 101 150 321 365 382 461 525 595 769 849 10117 190 234 301 304 355 369 511 598 761 802 810 933 959 960 11063 150 422 505 578 627 657 988 994 1014 065 085 156 176 195 207 213 220 232 236 262 288 316 334 401 417 425 453 501 510 554 555 616 637 645 711 716 728 735 753 760 792 804 841 846 S63 874 883 884 952 996 •024 052 085 088 096 111 144 201 229 235 266 305 332 420 425 431 455 461 481 4S2 552 568 571 597 598 607 626 643 682 698 702 715 721 742 776 801 805 827 850 887 961 1031 056 092 145 240 295 297 307 317 330 332 367 372 401 411 435 469 525 581 598 667 686 697 712 729 737 779 800 837 846 848 8S1 901 932 967 981 983 986 989 1033 208 211 261 319 321 329 444 471 487 501 513 526 538 546 549 563 582 665 670 724 731 736 740 748 752 762 773 802 824 833 865 881 919 939 951 960 970 991 .050 080 128 130 178 181 201 276 281 304 332 337 351 377 432 463 476 531 581 622 628 658 668 676 680 691 694 710 750 751 763 772 806 826 831 849 882 962 ,020 030 032 114 129 191 224 229 249 255 303 305 311 322 334 365 435 450 458 459 508 547 610 635 680 699 724 733 744 798 883 900 905 7048 059 080 099 112 136 185 190 195 213 220 334 346 347 349 363 378 396 459 460 477 522 523 565 605 658 675 704 729 744 769 863 S66 879 3057 124 127 128 159 174 194 2C7 229 276 303 312 323 327 337 355 359 368 421 471 479 519 643 689 746 777 9010 016 037 046 089 107 139 141 149 161 229 303 355 421 445 477 4S6 528 561 600 653 65S 777 786 826 861 881 887 934 941 950 993 1000O 0021 147 161 174 233 235 243 309 314 317 416 485 530 581 583 603 633 646 690 720 729 777 7S0 797 S03 820 827 830 850 S57 859 S70 911 917 946 950 966 9S8 11001 040 043 119 143 211 258 276 320 332 336 353 367 391 405 456 491 536 550 565 566 569 592 636 649 662 679 721 729 742 831 847 932 938 965 999 12033 180 204 414 540 560 582 838 849 863 QSifl ÖSrl SQQ QfJO 130S5 142 150 372 376 387 432 505 514 522 710 828 928 936 978 990 14032 039 115 240 254 277 307 349 354 468 519 577 646 657 764 807 883 890 953 982 15065 0S2 251 282 297 343 404 481 516 569 582 586 677 7S0 814 839 882 16074 221 543 565 584 637 703 818 11188 302 406 561 623 659 834 18008 070 209 285 295 339 372 406 528 545 597 605 614 773 9S9 19105 212 221 319 36D 406 451 452 483 525 672 746 780 824 868 870 878 996 20032 159 271 273 365 390 501 626 642 802 876 903 982 21098 240 253 451 767 931 933 en 12005 009 038 050 056 074 118 172 181 263 294 337 351 3S1 394 416 463 466 517 562 580 601 673 721 812 815 826 844 850 891 S92 13010 033 047 052 058 076 077 125 172 182 223 234 250 283 287 362 364 401 422 438 487 492 499 561 56S 573 593 617 642 645 665 6S1 6S4 692 714 726 766 815 8S4 917 991 999 14013 041 047 074 098 104 166 210 249 260 317 329 355 370 393 440 447 451 453 456 494 502 522 546 584 591 602 638 742 839 891 900 925 936 968 15008 019 054 094 120 145 175 1S5 189 210 21S 279 307 351 370 374 423 429 436 467 478 500 529 561 659 697 70S 712 723 725 754 762 779 790 796 869 893 910 931 941 918 973 16011 013 021 030 035 051 057 082 177 203 239 256 269 272 340 343 360 370 437 454 479 486 519 538 569 571 (118 677 6S2 789 822 831 848 849 869 873 921 947 961 17019 038 053 094 099 111 124 126 167 179 187 194 216 225 254 275 300 306 308 414 441 474 483 489 502 520 544 634 640 644 656 695 711 753 7S2 811 819 842 846 851 856 891 903 955 982 994 Van Zijql 18087 088 148 217 222 242 278 337 404 417 439 444 497 520 524 531 557 585 595 599 662 666 670 680 694 696 718 740 749 801 827 864 889 977 19032 071 073 079 111 182 237 307 334 375 397 414 417 420 425 449 463 506 521 536 573 577 622 624 647 697 706 715 716 761 767 787 811 862 8S3 926 932 952 956 973 975 20017 019 024 035 042 052 078 080 099 194 216 252 277 293 302 410 440 483 499 535 53S 663 6S3 758 S01 S09 811 83S S48 854 900 910 93S 962 994 999 21070 095 096 122 166 189 206 212 226 269 270 306 317 344 360 362 403 404 441 457 460 473 490 496 539 555 561 566 572 573 602 628 689 692 725 731 746 754 817 85 T 874 886 890 901 944 945 950 969 980 zaterdagavond pracht Cypeil i kater. Zeer schuw. Omgevi} Roodenburgerstraat 13. t Thuisbezorging tegen goed beloning. Familie VAN WINGE Roodenburgerstraat 1 I Verzekeringsconcern vraagt voor Leiden er. omstreken een om opgeleid te worde tot AGENT.. Brieven aan het bui van dit blad no. 37051 Rubber warmwatt zakken vanaf f3.40 verkopen r met garant NAADLOZi metalen kruiken f 3.65. f Nwe. rum TEL. ZZ5' l

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 8