Ria van Velsen opnieuw aan top van turnsters Vrije oefening Dolly Vermeulen grandioos Achterstand Leiden wordt steeds groter LichterSpartaan te zwaar voor LKV Geen interland tegen Zweden Van der Hart buitenspel LEO HORN NAAR CHILI? Leidse krachtsportderby Bouwhuis met Xenocraat werd kampioen bij de leerlingen Adrie Lasterie „allround" LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 4 DECEMBER 1961 Ondanks geblesseerde rechtervoet beweging die z\j midden in haar oefe ning maakte en waardoor zij haar balans verloor. Als een lenig kit je klemde de jonge turnster zich echter aan de balk vast. „Dan kunnen ze tenminste niet zeggen dat ik de grond heb geraakt", stond er op het gezicht van de KDO-atlete te lezen. In de ochtenduren hadden de jeugdturnsters om de titel gestre den. Voor de tweede achtereenvolgen de maal slaagde Nel van Bekkum (De Halter-Alkmaar) erin het kam pioenschap te veroveren. Het Alk- maarse meisje behaalde een totaal van 36.95 pnt. Tweede was Nel van Zetten (Pro Patria-Zoetermeer) met 36.45 pnt en derde Jannie Vierstra (Quick-Huizum) die 36.15 pnt verza melde. Eindstand 1. Ria van Velsen (Hercules Bo degraven), 74.85; 2. Bep Ipenburg (DOS Amsterdam) 74.65; 3. Grietje van Essen (Quick Huizum). 73.15; 4. Dolly van der Meulen (Hercules Amsterdam) 72.65; 5. Thea Belmer (KDO Amsterdam). 72.20; 6. Elly Wieschen (Sparta Dordrecht) 70.15; 7. Nel Salle (DOS Amsterdam) 69.95; 8. Mia van der Hooft (Atilla Amers foort) 68.65; 9. Cockie Valken (Kra lingen Rotterdam) 68.25; 10. Gepke Mol (Kralingen Rotterdam), 67.50; 11. Henny Zwart (DOS Amsterdam) 67.25; 12. Fenny Andringa (Quick Huizum) 66.5. Deze twaalf meisjes vormen het keurkorps. VOLLEYBAL Die vrije oefening van de Amsterdamse Dolly Vermeulen vormde het hoogtepunt van de strijd om de Nederlandse dames turntitel 1961. Haar met veel vuur en een zeer goede techniek uitgevoerde oefening bracht de 2500 toeschouwers in de Rotter damse Energiehal in extase. En terecht, want de figuren die de donkere Amsterdamse op de mat bracht getuigden van durf, lenigheid en origina liteit. De 9.70 pnt, die zij van de jury wist af te dwingen was dan ook het hoogste cijfer dat zondagmiddag gegeven werd. Voldoende voor een kans op de titel was de prestatie van Dolly van der Meulen echter niet. In de eind rangschikking eindigde zij na melijk als vierde achter de zeer constant turnende Ria van Vel sen, de ervaren Bep Ipenburg en Grietje van Essen, die een prachtige derde plaats bereikte. Ria van Velsen voor de tweede achtereenvolgende maal bracht de Bodegravense het Nederlands turn- kampioenschap op haar naam die voor de aanvang van de wedstrijd haar kunnen in de vrije oefeningen voor de televisiecamera's had gede monstreerd en daarbij een spierbles sure opliep, had tijdens de wedstrijd veel hinder van haar geblesseerde rechtervoet, maar de titel, die zy aan het eind van de middag ver overd bleek te hebben, vergoedde veel Haar beste prestaties verrichtte zij DES en Boemerang „bekeren" niet De Nederlandse clubkampioenen volleybal DES (Voorburg) bij de he ren en Boemerang (Amsterdam) bij de dames zullen niet uitkomen in de Europese bekerstrijd voor landskam pioenen. DES lootte twee jaar geleden bij zonder ongunstig de club moest zich terugtrekken omdat de finan ciën een reis naar Moskou niet toe- ten en wil nu een dergelijk %chec voorkomen. Boemerang had Pin vnn VpIcph in nrtie nn dp !wel interesse, maar kreeg pas be- Kta van V eisen in acne op ae schikking over bepaalde formulieren evemvichtsbalk toen de inschrijvingstermijn reeds was verstreken. bij het paardspringen en in de vrije oefening. Op beide onderdelen kwam zij tot 9.45 pnt. Ria van Velsen was de strijd be gonnen met een achterstand van 0,2 pnt op Bep Ipenburg (DOS-Amster dam), want in de enkele weken ge leden gehouden halve finales kwam de Amsterdamse tot 37.65 pnt., terwijl Ria van Velsen toen een cijfertotaal van 37.45 had. Na twee onderdelen, het paardspringen en de evenwichts- balk, had Ria haar achterstand reeds omgezet in een voorsprong van 0.05 pnt, een voorsprong die zij gestadig vergrootte en die bij het opmaken van de eindklassering 0,20 pnt be droeg. De uitstekend turnende Grietje van Essen wist op twee onderdelen het hoogste puntenaantal te behalen. Zo wel op de evenwich'tsbalk <9.30 pnt) als op de brug met ongelijke leggers (9.40 pnt) toonde zij zich de beste van de vijftien kandidaten voor de titel. Met haar 8.70 bij het paard springen en de 8.95 pnt die zij voor de vrije oefeningen kreeg toegewezen, wist zij een fraaie derde plaats te behalen. Vijftendertfoernooi in Naderlcnd De Nederlandse Volleybalbond heeft in principe besloten het vierde vyf- landentoernooi dames te organiseren. De deelnemende landen aan dit jaar lijkse evenement, dat achtereenvol gens plaats vond in Zagreb, Parijs, Leipzig en Boedapest, zijn Frankrijk Hongarije, Oost-Duitsland, Zuid-Sla- vië en Nederland. Het toernooi is gepland voor de week van 28 mei t/m 2 juni a.s. Het is echter zeer de vraag of de politieke verhoudin gen tegen die tijd zo zijn gewijzigd dat de Oostduitse speelsters een in- reis-visum zullen krijgen. De Neder landse Volleybalbond stelt zich echter op het standpunt dat men een derge lijk toernooi niet in enkele weken kan organiseren en is dus reeds ge start met de voorbereidingen. A<1vert«*ntle &J/VGET3E XL Het bestuur van de KNVB heeft een voorstel van de Zweedse Voet balbond, zondag 17 juni een wed strijd NederlandZweden te spelen, moeten afwijzen. Het Bondsbesluur heeft de uitnodiging niet kunnen aanvaarden, aangezien op 17 juni de competitie reeds geruime tijd afge lopen is. Ook Tsjecho-Slowakije, waarmee de KNVB eveneens in onderhande ling was, kan niet naar Nederland komen. Het team heeft zich name lijk geplaatst, in de eindronden van het toernooi om het wereldkampioen schap. De heer Brunt, secretaris-penning meester van de Bond, heeft vorige week tijdens het intertoto-congres m Wenen, opnieuw een aantal contac ten gelegd zodat een vyfde interland voor dit seizoen nog niet uitgesloten is. MICROKORFBAL Het Nederlands micro korfbalteam heeft zaterdagavond, te Merksem met 104 gewonnen van België. Bij de rust leidden de Belgen met 32. Het ziet er naar uit, dat de spil van Fortuna '54, ex-international Cor van der Hart, voor geruime tüd buitenspel staat. Van der Hart was dit seizoen slecht in vorm en dit blijkt veroor zaakt te zijn door een liesblessure, waarvan hij al sinds augustus hin der ondervindt. Aanvankelijk liet de kwaal zich niet ernstig aanzien, maar in de wedstrijd tegen Willem 2 op 19 november j.l. gespeeld verergerde de blessure zodanig, dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Vanaf die tijd reist de Fortuna-speler drie, vier maal in de week naar Aken om zich daar te laten behandelen door de be- kendesportarts dr. Weiss, die onlangs ook Dick Tol, de mldvoor van Volen- dam, heeft geopereerd. Regelmatig krijgt Van der Hart inspuitingen, maar een verbetering is nog niet in getreden. Het is niet onwaarschijn lijk dat binnenkort een operatie moet volgen. Zijn clubgenoot Kohn is ook al wegens een liesblessure bij dr. Weiss in behandeling. En zoals men weet lijdt Bouwmeester van Feijenoord aan dezelfde kwaal. Leo Hom uit Bentveld is als eni ge Nederlander voorgedragen als scheidsrechter voor liet eindtoernooi om het wereldkampioenschap voet bal, dat in juni 1962 in Chili wordt gehouden. De scheidsrechterscommissie van de FIFA. waarvan ook de Nederlan der K. L. van der Meer deel uit maakt. heeft- een lijst van 27 arbi ters opgesteld. De mogelijkheid be staat nog dat het organisatiecomité volgende maand namen van deze lijst afvoert. Bij het toernooi om het wereld kampioenschap 1958 in Zweden ver tegenwoordigde de heer J. Bronk- horst uit Velp Nederland bij de ar biters. Spectaculair Zaalhandbal Goed aanvalsspel gaf HVL 9—7 zege HVL behaalde gistermiddag in de Houtrusthal een kleine, maar ver diende zege op het pittige Quick Sport: 97. In de roodwitte gelede ren miste men H. Kagie, die 's ko- nings wapenrok draagt. Enkele oude bekenden waren daarentegen weer van de partij, t.w. Ramon Singerling, John Burleigh en Frank Bonte. Eerstgenoemde vierde zijn rentree met twee keurige doelpunten. Verdedigend kwam HVL In deze ontmoeting heel wat beter voor de dag dan vorige week tegen RKHVL. Bovendien bleek doelman Hans Die ben in een glanzende vorm te verke ren. Zonder hem zou het misschien toch nog op een nederlaag zijn uitge lopen. Nadat HVL de eerste hellt dankzij enkele voortreffelijke staal tjes aanvalsspel, afgerond met tref fers van Cyril Graanoogst. Walter Görtz, Kees Lucas (2x) Ramon Sin gerling met een 6— 3 voorsprong had afgesloten, kwam Quick Sport ge vaarlijk opzetten. Hans Dieben ver richtte tweemaal achtereen een 'Prachtige redding toen de Quick Sport-kanonnier Tönjes vrij voor de cirkel arriveerde. Ebe Duursma zorg de met een afstandsschot nog voor 6—3. maar via 74 rukten de Hage naars tooh op naar 77! Een du bieuze straf worp leek HVL duur te komen staan. Hans Dieben werkte de bal echter met een flitsende reactie naast bet doel. Ontmoedigd zakte Quick Sport terug en de roodwitten maakten daar een dankbaar gebruik van. Theo Zwartjes had succes met een be heerst sprongschot 87. en de pri ma spelende Walter Görtz bracht de Hagenaars definitief op de knieën met een verrassende, harde, schui ver van even over het middenveld. 0—7! Het meest spectaculaire werk kwam ook nu weer van de kleine Thea Bel mer (KOO-Amsterdam). Vooral bij het paardspringen waar zij het hoogste cijfer van 9.60 behaalde blonk de frele Amsterdamse uit. Op de evemvichtsbalk, die voor Thea Belmer byna altijd een struikelblok vormt, kwam zij slechts tot 7.75 pnt. De oorzaak hiervan was de bruuske Sportieve wedstrijd De gewichthefcompetitie heeft de krachtsportverenigingen De Spartaan en LKV na zes jaar weer eens tegenover elkaar ge plaatst. Een treffen, dat ten aanschouwe van een groot aan tal toeschouwers in de zaal aan de Langebrug in een éclatante overwinning eindigde voor de jongere en lichtere Spartaan- ploeg. De ploeg van LKV kon nog niet beschikken ove- Jan Nolten, die on langs overschrijving naar de Leidse club heeft aangevraagd, doch op het ogenb! k ten gevolge van een nier- operatie in het ziekenhuis verblijft. Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: SCHCHilver sum 30; Laren Kampong 40; HDMBMHC 3—1. SCHC 10 8 1 1 17 27— 7 Amsterdam 9 7 2 0 16 164 Delftsche St. 10 7 1 2 15 21—14 j Laren 11 4 4 3 12 1612 Hilversum 10 3 2 5 8 1722 i BMHC 11 3 2 6 8 19—19 HDM 11 3 2 6 8 13—18 TOGO 9 3 1 5 7 6—10 I Kampong 10 3 1 6 7 1221 I Leiden 8 0 2 6 2 622 Hoekeycompeti tie Het veld van de Leidsche Mixed Hockey Club werd weer eens afgekeurd en de spelers van Leiden 1 moesten werkeloos toezien hoe de andere clubs zich steeds verder van de gevaren zone distantiëren. Nu was HDM zo gelukkig BMHC beide pun ten te ontfutselen. TOGO speel de evenmin en Kampong moest in Laren zijn meerdere erkennen in de club van die naam. Formeel heeft SCHC door zijn overwinning op Hilversum de leiding overgenomen van Am sterdammers, maar met één punt achterstand hebben de hoofd stedelingen ook één wedstrijd minder gespeeld. De aardigste wedstrijd van dit weekeind speelde zich in Den Haag af, waar HDM zich goed herstelde na een in de eerste fase van de strijd opgelopen achterstand. Door doelpunten van de uitblinkende W. Veentjer en Van Duivenbode Varke- visser (2x) behaalde HDM een 3-1 overwinning op BMHC. In Bilthoven behaalde SCHC een ruime overwinning op Hilversum. Door doelpunten van Zwier en aan voerder Van Gooswilligen leidden de Bilthovenaren bij rust met 2-0. Na rust viel de Hilversummer Rei- neke uit wegens kramp. Van Goos willigen nam geen SCHC-er uit de stryd, o.i. terecht want het uitval len van de Hilversummer was slechts een gevolg van zijn gebrekkige li chaamsconditie. Merkwaardig genoeg toonden de Hilversummers, die in dit geval toch geen enkele eis konden i stellen, zich nogal ontevreden over de gang van zaken. Een doelpunt van Verloop besliste de matige strijd (3-0). Laren heeft de kansen die het kreeg goed gebruikt en dat kon van Kampong behaald niet gezegd wor den. Iets geflatteerd won Laren met 4-0. De goals werden gescoord door De Lange (2x), Van Dijkum en Mar- res jr. Belangrijk Hoe belangrijk het bezit van een goed speelveld is wordt toch wel door Leiden bewezen. Door het grote aantal afgelastingen liepen onze stadgenoten een achterstand op het competitieprogramma op en mede daardoor een aanzienlijk puntenach- terstand. Onder de mentale druk van hun duidelijke laatste plaats op de ranglijst moeten zij nu de competi tie gaan voortzetten. Tellen we daar nog bij hoe uiterst belangrijk het is voor de training een goed veld beschikbaar te heb ben om de moeilijke techniek onder de knie te krijgen, dan moeten we toch constateren dat Leiden door zijn lang niet ideale accommodatie duide lijk gehandicapt is. Onder deze om standigheden kunnen wij slechts lof hebben voor al degenen die hun bes te krachten geven om van de velden te maken wat er van te maken valt. TAFELTENNIS Scylla stond PSV maar één punt toe Op overtuigende wijze heeft Scyl la zich in Leiden de sterkere over PSV getoond. De ontmoeting in de ereklasse werd met ruim verschil (9-1) door de Leidenaars gewonnen. Verkerk, die V. d. Laken verving, opende de score door Racz met kalm verdedigen tot fouten te dwingen. Via 22-20 en 21-18 kwam Scylla aan het eerste punt. Bakker was er tegen Mascini op uit zoveel mogelijk zelf te scoren maar dit had tot gevolg, dat hij in zijn anders zo hechte de fensie nogal eens wat fouten maakte. Daar Mascini aanvallend echter ook vrij onnauwkeurig was, hielden de partijen elkaar goed in evenwicht. In twee games maakte Bakker er 2-0 voor Scylla van. Van Zoelen on dervond grote tegenstand van de wat ongewoon spelende Van Houten. In diens spel leken geen gevaarlijke punten te zitten, maar keer op keer liep Van Zoelens aanval vast. De Scylla-speler slaagde er nog maar juist in de zege uit het vuur te sle pen (19-21, 22-20 en 21-19). Bakker was te vast voor Racz (4-0), maar Van Houten wist door een drie games-zege op Verkerk de Leidse greep op een gelijk spel nog even uit te stellen (4-1). In de volgen de partij werd het vijfde punt echter toch gescoord en wel door Van zoe len. die Mascini bedwong. Bakker had daarna geen moeite Mascini naar een nederlaag te spe len en daarmee kreeg Scylla de volle winst in handen (6-1). Door over winningen van Van Zoelen op Racz, van Verkerk op Mascini en in het zeer spannende dubbelspel liep Scylla tenslotte tot 9-1 uit. In de hoofdklasse bevocht DOCOS weer eens een zege op een sterker geachte tegenstander. A VGA werd met 6-4 verslagen. Van Veen, die zijn drie enkelspelen won, had wel een zeer groot aandeel in de Leidse ze ge. Bisschop verraste met twee goede overwinningen, beide in drie sets behaald. Grimbergen won slechts één partij, maar dat was juist genoeg voor de 6-4 zege. Tafel tennis-uitslagen enEreklasse: AMVJ 1Nedlloyd 6-4; AMVJ 2Eendracht 91; Scylla PSV 9—1; SmashWibo 82; Tref fersPovac 19; UBTVBatswin- gers 82. De stand: Smash 9—17; AMVJ 1, 7—14; Wibo 9—12; Nedlloyd 7—11; Scylla 8—10; Povac 8—8; UBTV 8-8; AMVJ 2. 9—7; Batswingers 9—8; PSV 9—4; Eendracht 9—3; Treffers 9—0. Hoofdklasse C: DocosAVGA 6-4; GoltoDDC 1, 010; Twenty-one-up 1—Smash 2. 5—5; UBTV 2—Treffers 1—9. De stand is hier: Treffers 714; DDC 8—13; AVGA 8—11; Wibo 2. 7—10: Docos 7—9; UBTV 2, 7—5; Twenty-one-up 1, 85; Sprenger UC 7—3; Smash 2, 8—3; Golto 7—1. Voor hem in de plaats stond Siem Stokkel. Nederlands zwaargewicht- kampioen op de mat De Leidse reus deed wat van hem verwacht mocht worden. Met een totaal van 330 kg bleef hu niet onder zijn kunnen Sport en studie Dat was wel het geval met de Ne derlandse jeugdkampioen, de Spar ta ana bl eet Dirk van 't Riet. Deze jonge, veelbelovende gewiohfcheffer heeft de laatste tijd iets teveel van zichzelf gevergd bij de braining, die steeds na een zware studie moet plaats vinden. Geen van twee wil Van 't Riet benadelen Aangezien de stu die het zwaarst weegt kreeg de sport en terecht de terugslag te in casseren. Overigens mocht de pres tatie van de 17-jarige Spartaan een totaaj van 277,5 kg er best zijn. De overige vier Spartanen heb ben zich ook werkelijk als „Sparta nen" geweerd. Ze wisten allen boven hun totmiboe geleverde beste per soonlijke prent atie ui;, te komen Bij LKV bereikten H Zirkzee en N. Faas eenzelfde resultaat Teren het ge weld van de 12.6 kg lichter wegende Spartanen konden zij echter niet op. Met een verschil van 35 kg moesten de LKVers in de Spartanen hun meerderen erkennen. Zij deden dat trouwens ook op sportieve wijze door hun stadgenoten na afloop met de zege geluk te wensen. De persoonlijke resultaten waren: Spartaan: J. Vink (vedergewioht) (70. 72.5, 97.5" totaal 240 ke; J. Minke (zwaar-mtdden) (80. 80. 105) 265 ke; A. J. Koppe (lichtgewicht) (90. 80. 105) 275 ke; D. van 't Riet (llcht- zwaam (77,5, 90. 110) 277.5 ke: N An- neze (midden) (90. 90, 115) 295 kg. LKV: D Faas (licht) (67.5. 65. 85) 217.5 ke: N Faas (lichit) (65. 65. 87.5) 217.5 kg; F van Buuren (midden) (72.5, 72 5 102.7) 247.5 ke: H. Z<rk7»e (zwaar midden) (97.5. 92 5 115) 305 ke- S. Smokkel (zwaargewicht) (100, 100. 130) 330 kg. Tien koersen te Hilversum (Van onze medewerker) Door splitsing van twee nummers was het aantal koersen te Hilversum weer tot tien opgelopen en dat Is werkelijk iets teveel van het goede. Het wordt dan te laat en ook gisteren was het tegen halfzeven toen de laatste koers gelopen werd. In het kampioenschap der leerling-pikeurs had de favoriet Xenocraat (Bouwhuis) direct de leiding en deze scheidde zich tezamen met Victor Hollandia en Xissy Norton van de overige 11 deelnemers af. Xenocraat bleef voortdurend op kop en toonde zijn overwicht door in 1.26.5 te triomferen. Victor Hollandia kon het niet houden en Koppejan incasseerde met een verrassende Xissy Norton het tweede geld voor Upper Ten en Victor Hol landia. Uranie, die veel vertrouwen genoot, miste de start en speelde geen rol. In de openingsdraverij faalde Ze- fan ja door meerdere galoppades en deze werd tenslotte uitgeschakeld. De door Hof gereden Zorro d'Aster riomfeerde in een veld van 18 paar den in 1.31.9 km.-tyd, gevolgd door Zenith Williams en Zeioma Spencer. Zusanna van Gonny scheen in de tweede draverij hoge ogen te zullen gooien. In de eindstrijd kon zij het echter niet houden tegen Zalkestis van E. die in 1.29.- km.-tijd won en Zsa Zsa du Commerce. De Zwarte Pietprijs werd van kop af gewonnen door Yell. met Woudstra op de sulky, die 1.27.5 km.-ijd toon de. Op de streep werd Y Saint Pa- risien voor de tweede plaats geklopt door Yellowthroat S. Ook de Schimmelprijs werd van kop gewonnen en wel door Winifred Hollandia (Zeeman). Vaurien, die op de tweede plaats lag, viel in galop, zodat Ylite Rose tweede werd voor Xerophyt. De 1610 meterkoers werd een zege voor de favoriet Sunny Williams (Heskes), die in 1.24.9 km.-tijd als eerste de rechterstoel passeerde. Ura nus liep een prima koers en bezette de tweede plaats voor Umber, die Wiebellne Wip achter zich hield. In de Pepernotenprijs streden Vink S (Wagenaar Jr.) en Whipbird van Pemit (Vergay) voortdurend om de voorrang. Vink S bleef echter steeds op he eerste plan en hoewel Yasmine (Strooper) een felle slot- aanval inzette .moest deze toch met de tweede plaats genoegen nemen vóór Whipbird van Pernit. In de tweede afdeling van de Zwarte Pietprijs had Xeres (De Bruin) weinig moeie om in het laat ste rechte eind de steeds leidende Xanthia S te passeren en in 1.26.3 te triomferen. Yemen (Geersen), die eds op de derde plaats lag, ein digde ook als derde. Doordat in de negende koers de op dit ogenblik leidende Xelinotte ruim honderd meter voor de fininh een galoppade maakte kon Unita Zora (Wagenaar jr.) in 1.26.7 km.- tijd een verrassende zege boeken. Ynno Con Dios werd derde. Y Nor ton. de favoriet, verviel in galop en speelde geen rol. In de slotkoers kon Yankee Maid, die 20 meter voor de andere paarden startte, het in de eindstrijd niet kla ren. Het hevige gevecht om de zege besliste Xavero (v. Dooyeweerd) in 1.26.7 in ?ijn voordeel. Met miniem verschil werd Visuil S tweede, ge volgd door Walter Mitty. WIELRENNEN Zege van Derksen in Antwerpen Onze landgenoot Jan Derksen heeft zaterdagavond in het Antwerpse Sportpaleis ten aanschouwen van 10.000 toeschouwers de Grote Prijs van Antwerpen voor sprinters gewon nen. Derksen versloeg in zijn serie de Belg Lambrechts, werd in zyn halve finale tweede achter Suter (Zwit serland), maar plaatste zich via de herkansing toch voor de eindstrijd, waarin hij zegevierde met een half wiel voorsprong op Suter. Als derde eindigde Jas Debakker (België). De Nederlandse professional Arie van Houwelingen speelde geen rol j van betekenis in de strijd om de Grote Prijs van Antwerpen voor stayers. Nadat hij in een achtervol ging reeds was verslagen door de Fransman Raynal eindigde hy in een rit over 60 km als zesde en laatste met een achterstand van 6 ronden en 125 meter op de winnaar, Karl Heinz Marsell (Duitsland), die een tijd maakte van 54 min. 31,5 sec. De Belgen De Paepe en Ver- schueren werden tweede en derde met respectievelijk 10 en 65 meter ach terstand. Swift-Combinatie De leden van de Swift-combinatie reden te Noordwijkerhout d'e eerste rit. voor de cyole-orosscompetitie. De uitslag luidt: Amateurs (15 km): 1. A. Wolswljk (Alphen)2. B OdlJk (Alphen): 3. W Hllgerson (StompwlJk); 4. Th. de Vroomen (Warmond). Nieuwelingen (15 km): 1. C v. d. Hulst (Zoeterwoude)2. W. Smit (Sassenheim)3. Peter de Jong (Roe lofaren dsveen) 4. E. v. d. Werf (Al- Intertoto-toernooi voor 1962 nog niet vastgesteld Het ziet er voor de Intertoto-com- petitie 1962 niet gunstig uit. De voornaamste moeilijkheden voor het toernooi worden gevormd door de eindronden van het wereldkampi oenschap, die in juni 1962 in Chili worden verwerkt. Een voorstel in verband hiermee, de wedstrijdenreeks in de eerste week van mei te laten beginnen, bleek on uitvoerbaar omdat dan een groot aantal nationale competities nog niet is afgelopen. Hoewel er nog weinig concreets is bereikt, kan toch wel worden gezegd dat ten hoogste vijf landen aan het toernooi kunnen deel nemen, nl. Zweden, West-Duitsland, Nederland. Oostenrijk en Zwitser land. Lo Brunt, de secretaris-pen ningmeester van de KNVB. heeft evenals de Zwitserse afgevaardigde, een voorbehoud gemaakt. De deelne ming van deze twee landen is dus nog niet geheel zeker. Indien het toernooi doorgang zal vinden zal het wat opzet betreft ge lijk zijn aan de intertoto-competitie van dit jaar. De eerste ronde vergt dus weer zes weken. Als eerste speel dag is zondag 17 juni voorlopig aan gewezen. De vertegenwoordigers van de vijf voor 1962 geïnteresseerde landen zul len waarschijnlijk in januari nog maals bijeen komen. Aan het intertoto-toernooi van dit jaar namen acht landen deel. Oost- Duitsland, Polen en Tsjecho-Slowa- kije, nu wel van de partij, zullen volgend seizoen ontbreken. ZWEMMEN De Naardense zwemster Adrie Las terie is Neerlands beste allround zwemster. Dit werd gistermiddag uitgemaakt in het zwembad aan de Heiligeweg in Amsterdam. Adrie Las terie kwam tot een totaaltyd over vier nummers van 300 1 sec. Na haar volgden Marian Heemskerk (Robben) 303 see, Tineke Lagerberg (Naar- den) 311.5 sec en Ada Kok (HDZ) 321.5 sec. Adrie won in deze competitie, welke vrije slag, rugslag, vlinderslag en schoolslag omvat, de 100 meter vrije slag in 1.04.1 min. Zij eindigde achter Ria van Velzen als tweede op de rug- slag in 1.15.5 min en bezette bij de 100 meter schoolslag in de tijd van 1.25.2 min eveneens de tweede plaats. Op het nummer 100 meter vlinder slag slaagde zij er niet in zich by de eerste drie te plaatsen. Ria van Velzen won de 100 m rug slag in 1.14.0 min, Marian Heemskerk de 100 m vlinderslag m 1.11.3 min en Erna Loskamp de 100 m school slag In 1.25.2 min. De uitslagen luiden: Speculaas-prijs: 1. Zorro d'Aster (J. Hof» (1.31.9); 2. Zenith Williams; 3. Zeioma Spencer. Tot.: wi. f4.60, pi. f2.f3.f4.30. gek. f5.50, cov. f 6.90. St.-Nlcolaasprijs: 1. Zalkestln van E. (J. S. van Leeuwen) (1.29.-); 2. Zsa Zsa du Commerce; 3. Zusanna van Gonny. Tot.: wi. f5.30, pl. f2.20, f 1.50, f 2.50.' gek. f 5.90, cov. f 4.70. Zwarte Piet-prijs (le afdeling): 1. Yell (K. Woudstra) (1.27.5); 2. Yel lowthroat S; 3. Y. Saint Parisian. Tot.: wi. f6.40, pl. f2.10, f3.70. f2.40. gek. f6.30, cov. f12.30. Schimmelprijs (le afdeling): 1. Wi nifred Hollandia (J. Zeeman) (1.27.2); 2. Ylite Rose; 3. Xerophyt. Tot.: wi. f5.30. pl. f2.50. f 1.50, f4.—. gek. f7.70, cov. f6.—. Stoombootprys: 1. Sunny Williams (A. G. Heskes) (1.24.9): 2. Uranus; 3. Umber. Tot.: wl. f 2.10, pl. f 1.20, f 1.30, f 1.30. gek. f 6.70, cov. f 6.70. Kampioenschapprijs leerling-pikeurs: 1. Xenocraat (M. Bouwhulsf (1.26.5); 2 xissy Norton; 3. Upper Ten. Tot.: wi. f2.—. pl. f 1.70, f 2.80, f 3.30, gek. f3.90. cov. f9.40. Pepernotenprijs: 1. Vink S. (J. Wa genaar Jr.) (1.26.2); 2. Yasmine: 3. Whip Bird van Permit. Tot.: wl. f3 50 pl. f 1.30, f 1.40, f 1.80, gek. f4.70, cov. f 4.60. Zwarte Pietprijs (2e afdeling)1. Xe res (P. J. de Bruin) (1.26.3); 2. Xan thia S; 3. Yemen. Tot.: wl. f3.60, pl. f 1.60, f 1.80, f 1.40, gek. f5.20, cov. f 7.60. Schimmelprijs: 1. Unlta Zora (J. Wagenaar Jr.) (1.26.9)); 2. Xellnotte; 3. Ynno con Dlos. Tot.: wl. f 6.30. pl. f 1.50, f 1.50, f 2.10, gek. f 16.60, cov. f 4.10. Boterletterprljs: 1. Xavero (J. van Dooyeweerd) (1.26.7); 2. Visuil S; 3. Walter Mltty. Tot wi. f5.90. pl. f 1.20 f 1.60, f 1.20, gek. f 9.70, COV. f 5.50. Totallsator-omzet f 191.228,50. phen); 5. W. van Diem en (Oegst- geest) Adsplranten (5 km)1. P. Bakvis (Leiden)2. J. van Amsterdam (Lei den) 3. B. v. d. Hulst (Zoeterwoude) 4. H. ZuidwUk (Leiden). Leidse Biljartbond le-klasse: 't NoordenDe Vriend schap 35, Rijnegom't Centrum (uitgest.TOP—'t Spoortje 4—4. t VS De Spijkerbak 62, DOS- G 0—8, TOG—UVS 6—2. 2e-klas: De Heul—De Morschpoort 6—2, De Waag—DVH 4—4, De Spij kerbak 2DDE 71, De Carambolé TOP 2, 4—4. Katwijk—DOS 2, 4—4. 3e-klas: N. Wetering—Rijnegom 2 4—4, De Spijkerbak 3—DOS 3 5—3, DVS't Centrum 2, 4—4, TOO 2— De Vriendschap 2, 26. 4e-klas: De Heul 2De Morsch poort 2. 71, Alligatort Centrum 3 3—5, TOP 3—De Spijkerbak 4, 4—4, De Vriendschap 3't Zuid 2. 80. 5e-klas: DVS 3—'t Noorden 2, 62, UVS 3—N. Wetering 2. 6—2, De Sport 't Spoortje 2, 6—2, 't Centrum 4 TOP 4 4—4, De Waag 2—Katwijk 2, 44, N. Wetering 2't Noorden 2, 8—4. 6e-klas: Rijnegom 3—TOG 3 (uit gest.), 't Centrum 5De Vriendschap 4. 53, De Carambolé 2Alligator 2 6—2. 7e-klas: De Spijkerbak 5De Ca rambolé 3, 44, N. Wetering 3Al ligator 3, 4-A, TOP 5—DVH 3, 7—1, 't Spoortje 3—UVS 4, 6—2. ROEIEN Wereldtitelstrijd damesroeien in Oost-Duitsland Afgevaardigden van 23 landen zijn in Montreux bijeengeweest voor een buitengewoon congres van de FISO (Int. Roeifederatie)Dit congres was noodzakelijk in verband met een sta tuten-wijziging. In Montreux is te vens de regatta voor de wereldkam pioenschappen dames 1962 toegewe zen. Op het moment dat Fiso-pre- sident Thomas Keiler wilde aankon digen. dat de wedstrijden niet zouden worden gehouden om financiële redenen wilde geen enkele bond de wedstrijden organiseren bood Oost-Duitsland aan de legatta te or ganiseren. Zoals bekend zullen de wereld kampioenschappen roeien in 1962 voor het eerst worden gehouden. De heren komen van 6 tot 9 september op de Rot see bij Luzern in actie. HENGELSPORT De Bliek hield een wedstrijd in de Rijn bij Koudekerk. De vangst w&3 matig Na 2 x 1 uur werd er 5856 gram aa-n de schaal gebracht De uitslag was: 1. I. die Vink (wisselbeker le prijs); 2 C Zandvliet (gr. bliek) 3. C. Schouten; 4. H. Schouten; 5. W. Schouten; 6. Ohr. Schouten Jt 7. P de Vink; 8. D. Binik (gr. voorn)9. A. Grama jr.; 10. W. de Vink. De Ruisvoorn hield een wedstrijd in het Aarkanaal. De vangst was re delijk. Er werd 5389 gram vis aan de schaal gebraoht (81 stuks) Uitslag; 1. P Oudshoorn 815 gr 2. Leuering Jr. 648 gr.; 3 J. v. d. Linden 57? gr.; 4. W. van Tongeren 448 gr.; 5. A. C. v. d. Woerd 380 grr.; 6. N. Dorrepaal 363 gr; 7 J. Oudshoorn 330 gr.: 8. I. Pauw 285 gr.; 9. W. Mul. der jr. 250 gr. en 10. A. Kijk in de Vegte 240 gr. SCHAATSENRIJDEN KNSB-kernploeg in Fagernes De kernploeg van de KNSB is gis teren in Fagernes aangekomen waar de rijders Rudl Liebrechts, Gerben Karstens, Arie Zee, Dick van Zanten. Klaas Renes en Chris Meeuwlsse sa men met Henk van der Grift, die al een tijdje in Noorwegen is, zullen werken aan de opvoering van hun conditie, zy hebben ongeveer een maand de tyd zich voor te bereiden op het seizoen 61/62. De ploeg staat onder leiding van trainer Piet Zwa nenburg.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7