EEUWFEEST IN LEIDERDORP Laatste nieuws Wethouder J. Dekker in Warmond begraven Kerkelijk Leven BEURS VAN AMSTERDAM LPKV-clubtentoonstelliiig in lokaal Oosterkwartier LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 4 DECEMBER 1961 Zaterdag en zondag hield de Leidse Pluimvee- en Konynensportvereni ging LPKV in het clublokaal van Oosterkwartier haar jaarlijkse club tentoonstelling met hoenders, sierdui- ven en raskonijnen. Ongeveer 200 dieren verdeeld over diverse klassen werden gekeurd door de heer J. Nikkels, hoenders en sier- duiven en door mevr. De Koning Roos en C. Otto de Vroomen, konij nen. De hoofdbekroningen waren: Mooiste (Duitse Baard Tuimelaar, zwart, man oud)J. de Mey, beker gemeentebestuur. Mooiste konijn op één na (Tan, vrouw oud)J. Rol, legpenning Leidsch Dagblad. Mooiste kriel (Wijnandotte, vrouw Jong)W. Blij leven. Mooiste konijn (Wener Blauw, man oud)P. Zwanenburg. Mooiste konijn, eigen fok (Vlaamse Reus, wit vrouw jong)J. Laman. De overige uitslagen waren Holl. Kriel, zwart, man jong: G. J. Bloemendaal 1 z.z.g.; id. vrouw jong: G. J. Bloemendaal 1 z.g. Wijnandotte, vrouw jong: W. Blij- leven 1 z.g.; id. wit, man oud: W. Blijleven 1 z,z.g.; id. wit, man jong: W. Blijleven 1 zia.g.; id. wit vrouw jong: W. Blijleven 1 z.z.g.; 2 z.g.; 3 x z.g. Sebright Goud, man Jong: C. de Geus 1 z.g.; 2 z.g.. Rhode Island Reds, vrouw jong: M. J. Kouwenberg, g.g. en 3 x g. Trio's. Wijandotbe wit: W. Blijleven 1 zag. •Plymouth Roks, gestreept: C. de Geas l z.g. I.- Sebright Goud: C. de Geus 1 z.g. -tSierduiven. Stralsunder, wit, man jong: N. de Mey 1 g.g.; ie. vrouw oud: N. de Mey, 1 z.g.; id. vrouw jong: N. .dé Mey 1 z.g. •Vink, blauwvleugel,man oud. N. de Mey, 1 zzg. ld. vrouw Jong: N. de Mey, 1 zzg. Geel witechild, man oud: N: de Mey, 1 zzg. Ringslager zwart. Lezers schrijven... Wachten in de regen5 f Zeer geachte Redactie. De moeilijkheden met <&e stadsbus- lijnen 1 en 2 schijnen steeds groter te worden. Vrijdag jJ. was die situa- 'tie 's middags als volgt: vertragin gen van een kwartier tot een 'half uur kwamen veelvuldig voor, soms nog grotere. De frequenties aan de eindpunten en „uitlopers" varieer den op dezelfde wijze; reizigers, 'be stemd voor halten, gelegen aan die „uitlopers" in Leiderdorp en Oegst- geest, moesten herhaaldeijk 20 a 30 minuten op een bus wachten, In om gekeerde richting deed zich het zelfde verschijnsel voor. Het diepte punt was bereikt rond 16.00 uur; tussen 18.07 en 18.24 uur bevond zich gene enkele bus van lyn 1 op het tra- jee tgedeelte tussen Station en Oegst- geest omdat na 17.41 de eerstvolgen de bus van lijn 1 pas om 18.24 van t Station naar Oegstgeest vertrok, uiteraard in afgeladen toestand. Naar Leiderdorp dezelfde chaos: na 17.28 uur vertrok de eerste „Lei derdorper"' van het Station pas om 18.05 uur, gevolgd1 d'oor twee andere; twee van deze drie bussen waren bij het Station ad' eivol. De bussen van de dienst Leiden en Den Haag, dikwijls met conducteur, had den slechts weinig vertraging; waar om nemen deze bussen geen lokale reizigers op? In tegenstelling tot HJn 3, rijden sommige Haagse bussen door naar Katwijk via de Rijnsbur ger weg, zodat lokaai vervoer zeker zin heeft. M.i. is het reizigers aanbod, in combinatie met de eenmansbedie- ning, en niet het verkeer, de belang rijkste bron van vertragingen op de stads! ij nen Het personeel doet al het mogelijke maar de opzet van deze dienstregeling deugt niet. Er zijn meer steden, waar het openbaar vervoer een chaos is. maar in Leiden waren "wij het anders ge wend! In het „Leidsch Dagblad" konden we vorige week lezen, dat de PTT paardentractie gebruikt voor de post bestelling: in Voorschoten. Wie weet. laat de NZH binnenkort ook weer paardetraims rijden; de rails liggen er toch nog. Dit zou niet alleen een attractie zijn tijdens „licht weken", doch stellig nog een vooruitgang ook Met vriendelijke dank voor de plaatsing; Hoogachtend, W. van Rooyen. Verkeer op Rapenburg Geachte Redactie Beleefd verzoek ik opname van het volgende: Met genoegen heb ik gemerkt dat er in de Leidse raad een stem is opgegaan om het verkeer over het Rapenburg te beteugelen. Enige jaren geleden richtte een comité van Rapenburg-bewoners zich met datzelfde doel tot de raad. Helaas vond toen het gemeente bestuur geen grond om aan het ver zoek van dit comité te voldoen, zo dat de verkeersgevaren bleven en de „slijtage" aan de fraaie gebouwen rustig voortging. Het onesthetisch hekje, dat langs de waterkant werd aangebracht, had tengevolge dat- de parkeerders hun wagens niet meer evenwijdig langs de gracht plaatsen, maar schuin daarop, waardoor de rij ruimte nog beperk ter werd. Daar stond tegenover dat het ver keer moeilijker en daardoor gelukki ger langzamer ging. Het verkeer neemt intussen toe en er zullen eindelijk doeltreffende maatregelen moeten worden geno- mn. Grote euvels kan men niet be strijden met kleine middelen, zoals het wegnemen van stoephekken. Voor het Rapenburg zou het een uitkomst zijn als: a. de hekjes langs de kant wegge nomen werden, waardoor evenwijdig parkeren weer noodzakelijk wordt: b. een maximum snelheid zou wor den ingesteld van 15 km. per uur, ter verhoging der veiligheid; c. het zware verkeer geheel werd geweerd, ter bewaring van de fraaie gevels. In ruimer verband zou het m.i. aanbeveling verdienen om het zware doorgaande verkeer geheel uit de binnenstad te houden, behalve wel licht op vrijdag. Na d voltooiing van de Churchill- laan is dat zeer wel mogelijk; uit eindelijk kunnen ingrijpende maatre gelen toch niet ach'crvege blijven. Hoe langei- dis uitblijven, hoe moei. lijker de 'aanpassing wordt. Hoogachtend, WJ3.J. vrouw jong: N. de Mey, 1 zzg. Ekster, leverkleur, man oud: N. de Mey, 1 zzg, zg. Neurenbergerzwaluw, zwart, man oud: N. de Mey, lzg. Duitse Baardtuimelaar, zwart, man oud: J. de Mey, 1 zzg. Id. vrouw jong: J. de Mey, 1 zg. Id. lever, vrouw jong: J. de Mey, 1 zg. Oud Hollandse Tuime laar: W. v. Polanen, 1 zg. Kruldui- ven: J. de Mey, 1 zg. Oud Hullandse Meeuw, zwart, man oud: W. van Po- lanen, 1 zzg. Tippler, donker, man oud: J. de Mey, 1 zzg. Id. vrouw oud: J. de Mey, 1 zzg. Helmduif, blauw, vrouw oud: W. Blijleven, 1 zzg. Va lencia, kras, vrouw oud: J. de Mey, 1 zgg. Konijnen: Vlaamse Reus, haas- kleur, vrouw jong: J. Hilgersom, 1 zg. Id. konijngrijs, man jong: B. Schroef, 1 zg. Id. vrouw jong. B. Schroef, 2 gg, 3 gg.; L. Laman, 1 zg. Wit, man oud: J. Laman, 1 zzg; P. v. d. Leek, 2 zzg, 3 zzg. Id. vrouw oud: P. v. d. Leek, 1 zg, 2 zg; P. de Brabander, 1 zzg; E. Mekel, 3 zzg; L. Laman, 2 zzg. Id. vrouw jong: J. Laman, 1 zzg, 2 zzg, 3 zzg; J. Gorree, 5 zzg; C. M. v. d. Helm, 4 zzg. Franse Hangoor, konijn grijs, vrouw oud, S. de Jong, 1 z.z.g. Groot Chi&cilla, vrouw jong, A. M. v. d. Lee, 1 z.g., 2. g.g., 3. g.g. Weners, wit, man oud, man oud', J. W. Rozen- daal, 1 z.z.g.. idem man jong, J. W. Rozendaal, 1 z.z.g., 2. zg., 3. zg., id. vrouw jong, J. W. Rozendaal, l z.g., 2. z.g., 3 g.g., id. blauw, man oud, P. Zwanenburg, 1 zz.g.. id. vrouw oud, P. Zwanenburg 1 z.g„ 2. z.g„ id. man jong, P Zwanenburg, 1 z.g. Havana, man jong, A. Augustönus. l z.g., 2. g.g Alaska, vrouw jong, C. J. v. d. Aar 1 z.zg., 1 z.g., 2. z.g. Zilvervos, vrouw jong C. J. van Roode, 1 z.g. Rex, blauw, man jong, A. J. v. Zan ten, 1 zg., id. vrouw jong, A. J. v. Zanten, 1 zg. Klein Ghindhdlle, man oud, B. Th. Rutgers, 1 z.z.g., id. vrouw jong, B. Th. Rutgers. 1 z.g. Papillon. man oud. Ant. Duivenvoor de, 1 z.g., ad. vrouw jong, Ant. Dui venvoorde. 1 z.g. Tan. vrouw oud, J. RoL 1 z-z-g., 2. z.g. ,id. vrouw jong, J .Rol, 1 z.zg, 1 zg., 3 z.g. Tan. zwart, vrouw jong, J Rol 2 z.z.g. Hollander zwart man oud, L. A. Warmerdam. 1 zz.g., 2 z.z.g., 3 z.z.g. id. blauw, man oud, L. A. Warmer dam 1 z.z.g„ 2 z.g., 3 z.g., id bruin. man oud, L A. Warmerdam. 1 z.z 2. z.z.g. Klein zilver, licht blauw, man jong, G .Zuurdeeg, l z.g. Ki-eui - dwerg, donker blauw, Marter, man jong, L. Boonstra 1 zzg, id. vrouw jong L. Boonsbra, 1 z.z.g., 2 z.g., 3. Z-g V - C-klasse. Vlaaimse Reus, konijn grijs, man jong, L. Laman, 1 z.g. id. wit, man jong, G. Gorree 1 z.g. ,id. vrouw jong, G. Gorree, 1 zzg. Franse Hangoor, konijn grijs, S. de Jong, 1 z.z.g., 2 z.zg. Groot. Chinchilla, man jong, A. M. v. d. Lee 1 z.z.g. Ir1'- Sint Nicolaas bij da Speeltuinvereniging De speeltuinvereniging „Rcsid om de Watertoren" hield een geslaagde St.-Nicolaas middag. Mevrouw J. Phillippo-de Graaf, voorzitster van het damescomité heette alle aanwezigen hartelijk wel kom. Hierna was het woord aan de jon gens en meisjes van de toneelgroep die het toneelstuk, „Het drama van de zwarte drie" opvoerde. Dit stuk was passend voor de St.-Nicolaas vie ring. Voordat het stuk begon zongen Ivonne de Nie, Marion Noest, Clara Bokma en Genie de Boer, op de me lodie van „Zie de maan schynt door de bomen", de inleiding van het. eer ste bedrijf. In de pauze werden de kinderen van snoep voorzien. Ook het tweede gedeelte van het toneelstuk viel bij de aanwezige kin deren goed in de smaak. Na afloop werden ds kinderen door St.-Nicolaas bedacht. Gevecht in de naeht Dat een bezoek aan een café niet altijd even prettig afloopt, ondervond zaterdag een 30-jarig Leidse textiel arbeider, die omstreeks twaalf uur in de Vestestraat in gevecht gewik keld raakte met een aantal zeer bo ze mannen. Bij <Jit gevecht, dat de nachtelijke stilte ruw verstoorde, brak de textielarbeider de linker arm. Hij moest naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd worden. ZONDAG NAAR ANDERE KERK De maand december staat in het teken van Advent- en Kerstmis. De tweede zondag van deze maand heeft echter een speciale betekenis gekre gen in ons land. Dit jaar is 't boven dien de eerste zondag na de sluiting van de derde assemblee van de We reldraad van Kerken. Het is de Oecu menische zondag. De Oecumenische Raad Leiden nodigt iedereen uit, cm als teken van de oecumenische gezindheid a.s. zondag een andere kerkdienst te be zoeken dan die van de eigen kerkge meenschap. De kerkeraden van alle kerkgenootschappen in Leiden zen den officieel afgevaardigden naar de andere kerken. Als gastkerken voor deze speciale zondag zullen optreden de Doopsgezinde Kerk, Pieterskerk straat 1, de Hervormde Pieterskerk, de Lutherse Kerk de Oud-Katholieke Kerk en de Remonstrantse Kerk. 's Avonds om half acht wordt in de Lutherse Kerk aan de Hoogland- sekerkgracht een gezamenlijke dienst gehouden, waarin de christenen van verschillende kerken de oecumenische zondag besluiten in gezamenlijk aan bidding, voorbede en gebed. Sinterklaas-ouderavond in „De Graankorrels" Vrijdagavond was de zaal van de school De Graankorrels „geheel uit verkocht" .Er werd een ouderavond gehouden. Het hoofd der school, de heer J. B. Volkers en de voorzitter van de Oudercommissie, de heer J. Sleyser verheugden zich over de groeiende belangstelling van de kant van de ouders. Reglementair werden twee leden, onder wie de voorzitter van de Oudercommiissie, vervangen door de heer J. de Haan en mevrouw M. v. TongerenSteyn. De scheidende voorzitter kreeg onder aanbieding van een 'geschenk vele waarderende woorden te horen. Hierbij sloot zich de inmiddels gearriveerde Sinter klaas van harte aan. De uitstekend geluimde Sint deed met zijn knecht de aanwezigen hartelijk lachen. Nadat ook voor de kleuterschool een oudercommissie gevormd was, werden kleuren-diia's vertoond van de meerdaagse en ééndaagse school reizen. Al-Ie gedachten aan 'herfst en regen werden verdrongen door deze kleurige beelden. De climax van de avond werd bereikt na de pauze, waarin karmis genomen werd van het weak van de leerlingen. Een groots opgezette Sinterklaas-kermis, waar touwtrekken, ballen gooien, een gang naar de waarzegster werd af gewisseld met 'koffie drinken, een slaatje eten o£ een bezoek aan de sneltekenaar. REÜNIE ST.-FRANCISCUS LIEFDEWERK. Op 9 januari as. zal een reünie ge houden worden van oud-medewerkers en -werksters van het Sint-Francis- cus Liefdewerk, zulks ter gelegenheid van het 25-jarig leidstersjubileum van mej. T. van der Linden. Het secretariaat van het comité van voorbereiding is gevestigd mej. A. Righart van Gelder, 3 October- straat 5a, te Leiden. NED. HEKV. KERK Beroepen te Oldebroek J. van Root- selaar te Delft die bedankte voor Ud- del. Aangenomen naar Schoonhoven (2e pred. pl.) H. Jongerden te Zijder- veld, die bedankte voor Huizen (N-H) en voor Nw-Beijerland. Bedankt voor Opheusden B. Haverkamp te Groene- kan voor 's-Harde P. J. Bos te Sprang voor Steenderen (toez.) K. L. Blok te Huissen (Geld.) voor 's-Grevelduln-Capelle (toez.) P. J. F. LamenB te Kamerlk voor Putten J. v. d. Heuvel te Ede. GEREF. KERKEN Beroepen te Dronten (Oost-Flevo land) B. J. Aalbers te Enschedé. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Eemdljk W. de Joode te 's-Gravenhage-Zuld beroepen te Ouderkerk aan de Amstel P, N, Rib- bers te Noordscheschut. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Johannes D., zn van D. Kapteijn en G. M. Heljboer, Leendert zn van A. Roest en H. van Dam. Getrouwd: A. Brasker en M. S. Wes- selman. Sint heeft het druk VOORSCHOTEN De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer A. v. d. Velde bracht de firma dank voor de leuke mid dag, die de kinderen geboden is. Zondagmiddag vierde de jeugd van SVLV in het Bondsgebouw een Sint- Nicolaasfeest. De Sint zelf kon niet komen, maar toch genoten de kin deren van een goed filmprogramma. Natuurlijk ontbraken bij deze fees ten de traktaties en cadeautjes niet. De Sint heeft het zaterdagmiddag ook in Voorschoten druk gehad. In het Cultureel Centrum bracht hij een bezoek aan de kinderen van de personeelsleden van de IKI. In het Gebouw voor Christelijke Belangen ontvingen de kinderen van de buurt vereniging „Recht door Recht" uit de Donklaan en omgeving hem en zyn knecht. De directie van de IKI bood de kinderen van de personeelsleden een voorstelling van het kindertoneel o.l.v. de heer W. v. d. Berg uit Haar lem aan, dat de lotgevallen van Pud- deltje opvoerde. Snelvlieger hield liaar eerste show De tijd van de duiven- kippen- en konij n'tenitoorLsteliingen is weer aan gebroken. Een periode van opfokken is achter de rug en nu tonen de le den van de diverse verenigingen die daarmee bereikte resultaten. Zaterdagavond begon de Snelvlie ger mat die eerste show in „De Kleine Burcht" Er waren niet min der dan 150 vogels, die door de heer J. Jacobs uit Delft vakkundig wer den gekeurd. De uitslagen waren als volgt: Best oude doffer: J. J. Berg; Beste oude duif: F. Heemskerk; Bes te jonge doffer L. Mieremet; Beste jonge dulf: F. Heemskerk; Mooiste van het geheel F. Heemskerk; Klas I. doffers boven 500 km: 1. C. v. Zan ten; 2. H. Brandt; 3. P. Aangevaare. Klas 2. duivinnen boven 500 km: 1. F. Heemskerk; 2. C. van Zanten; 3. P. Angevaare; Klas 3, doffers 300 500 kon- 1. Gebr v. Sohie; 2. Gebr. v. Schie: 3. J. Staffeleu; Klas 4. dui- vinnen 300500 'km: 1. F. Heemskerk; 2 G. A L. v. d Reyden; 3. A. Noord. Klas 5. doffers 0—300 km: 1. J. J. Berg; 2. Gebr. v. Sohie; 3. Gebr. v. Sohie; Klas 6, dui vinnen 0300 km: 1. J. Staffeleu; 2. F. Heemskerk; Klas 7, jonge doffers, bevlogen; 1. L. Mie remet; 2. A. v. Noord; 3. J. Jansen; 4. G A. L. v. d. Reyden; Klas 8, jonge dui vinnen bevlogen1 F. Heemskerk; 2. H. Brandt; 3. H. Brandt; 4. Gebr. v. Sohie; Klas 9, jonge doffers, onbe- vlogen: 1. F. Meeuwenoord. Klas 10, jonge duivlnnen, onbevlogen: 1. J. Staffeleu; 2. P. Warmerdam. FEESTAVOND VAN DER VOET Vrijdag hield de personeelsvereni ging van de firma Van der Voet in „De Kleine Burcht" een feestavond. Het Haagse cabaretgezelschap Harry Touw zorgde deze avond voor een beschaafd en gevarieerd programma, waarmede de aanwezigen zich kos telijk amuseerden. Na het optreden van dtt gezelschap werd de gezellig heid nog enkele uren tijdens een on derling samenzijn geprolongeerd. WARMOND Rit van Sint Ondanks zyn zeer drukke werk zaamheden heeft de Sint toch nog gelegenheid kunnen vinden een be zoek aan Warmond te brengen. In een open rijtuig, bespannen met twee schimmels en vergezeld van Zwarte Piet kwam hij bij het Warmonder hek aan. De burgemeester heette hem hier van harte welkom. Hij sprak de hoop uit, dat de Sint een goede indruk zou krijgen van de Warmondse jeugd en dat hij kinde ren, die eens gefaald zouden hebben, vergeving zou willen schenken. De Sint zei er van overtuigd te zijn dat de Warmondse jeugd het goed be doelde en hy was dan ook bereid een streep te zetten onder hetgeen ge beurd is. Nadat de burgemeester met de heer C. G. van Tongeren, lid van de St.-Nicolaas winkeliers actie, in het rijtuig had plaats genomen, werd, voorafgegaan door de harmoniever eniging „St.-Matthias" een rondgang gemaakt door het dorp. Op deze tocht werd de Sint op hartelijke wijze toe gejuicht door de Jeugd. In „De Stad Rome" aangekomen werd de Sint dank gebracht voor het feit, dat hij bij zijn bezoek aan Nederland ook de Warmondse jeugd niet vergeten had. St.-Nicolaas zei dat ditmaal zijn be zoek aan Warmond een meer feeste lijk karakter had, dank zij de actie die door de middenstand op touw was gezet. Hij hoopte, dat, wanneer hij het volgende jaar weer een bezoek aan deze gemeente zou brengen, alle winkeliers aan deze actie zouden deelnemen. Hierna ging hij over tot het uitdelen van de door hem mee gebracht geschenken. WASSENAAR Kleuterleidster blijft Met ingang van 1 Januari zal de byzondiere kleuterschool „Zij liaan", die is gehuisvest in het pand Prinsen- weg 1, als zodanig ophouden te be staan en voortleven als openbare kleuterschool. De hoofdieidster van de school, mej. A. M. H. Camerling, is ook door de gemeente „overgeno men". Nu stellen B. en W. de raad voor ook mej. S. M. Keehnen die on langs als leidster aan deze school werd aangesteld, per 1 januari in ge meentelijke dienst te nemen. Het ziet er naar uit, zo delen B. en W. de raad mede, dat vrijwel alle kleuters die op het ogenblik de kleuterschool Onder grote belangstelling Onder zeer grote belangstelling is zaterdag het stoffelijk overschot van de heer J. Dekker, in leven wethou der vanWarmond, ter aarde be steld. In - ,,'t Trefpunt" werd een dienst gehouden, d ie werd bijge woond door vele wereldlijke en gees telijke autoriteiten. We zagen o.m. burgemeester P. M. F. Smolders van Voorhout, oud-burgemeester jhr. mr. L. HL E. von Fisenne, het college van burgemeester en wethouders van Warmond en het voltallig- raadscol- lege. De dienst werd geleid door ds. Kuijper, gereformeerd predikant te Sassenheidm. Deze verzocht de aanwezigen te zingen Ps. 25:2. Hierna las hij het door de heer Dekker zo geliefde hoofdstuk uit de bijbel Jesaja 40 vers 1:12. Hij schetste de heer Dik ker als een diep gelovig man, die voor de kerk veel heeft gedaan, waar voor de gereformeerde kerk te Sas- senheim hem in dankbare herinne ring zal blijven gedenken. Onkreuk baarheid en trouw waren de grond beginselen van zijn leven. Een leven waarin hem verdriet en zorg niet is gespaard gebleven. Hij wist, dat „alle vlees is g,ls gras, en al zijn goedertie renheid als een bloem des velds, net schilders- en behangers- bedrijf Nagtegaal en Zn be stond vrijdag 100 jaar. Zater dagmiddag werd in het gebouw Eikenlaan een zeer druk bezoch te receptie gehouden. De heer Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland bood een bronzen me daille aan (Zie foto). Vakmanschap gepaard aan en juist economisch inzicht heeft de firma Nagtegaal in staat gesteld zich ook in de moeilijke jaren staande te houden. In een oud kasboek stond o.a. vermeld, dat men in vroeger jaren voor 13 cent per uur werkt. die verdort en afvalt als de geest Gods daarin blaast" maar hij wist ook dat uiteindelijk „het woord Gods in de eeuwigheid bestaat". In deze zekerheid heeft hij geleefd en is hij gestorven en opgenomen in heerlijk heid waar geen tranen meer ge schreid noch verdriet gekend wordt. Deze grote troost mocht hij de fa milie meegeven. Hij verzocht tot slot de aanwezigen de psalm te willen zingen, die de heer Dekker op zijn ziekbed had verzocht te zingen „Ge loofd zij God met diepst ontzag". Namens het gemeentebestuur voer de wethouder P. F. Vergeer het woord. Hij zei in de heer Dekker een medebestuurder en vriend te hebben verloren aan wie hy de meest aangename en prettige her innering zal bewaren. Spreker noemde de heer Dikker een hoog staand mens, wars van elk uiterlijk vertoon, een man met een groot Godsvertrouwen. De belangen van Warmond en zyn ingezetenen lagen hem na aan het hart en zyn stre ven was er steeds op gericht deze belangen naar best vermogen te be hartigen. Ds. Boonstra, hervormd predikant te Warmond, sprekende namens het bestuur van de school met de Bybel, wees er op dat de heer Dekker zeer veel voor de groei en ontwikkeling van het onderwijs in de gemeente heeft gedaan. Vanaf 1928 heeft hij deel uitgemaakt van het bestuur van de school en zyn adviezen getuig den steeds van een grote kennis van zaken en van een warm kloppend hart voor het onderwys. Zijn naam zal onuitwisbaar geschreven in de annalen van de School met de By bel. Jhr. mr. von Fisenne zei het een eer te hebben gevonden 15 jaar lang te hebben mogen samenwerken met de heer Dekker. Hij was een recht schapen man, die recht door zee ging, geen angst kende ook niet voor de dood, omdat hij een groot Gods vertrouwen had. De heer K. van Leeuwen sprak namens het protes tante gedeelte van de gemeente en bracht hierbij in bezielende woorden naar voren het belangrijke werk, dat de heer Dekker voor deze gemeen schap heeft gedaan en verricht. De heer P. Wassenaar sprak namens de genen die in de bezettingsjaren in het „verzet" waren waarin de heer Dekker een belangrijk aandeel had. Hij was onverschrokken en moedig ?n hierdoor een grote steun voor zijn medestrijders. Veel heeft hy gedaan voor de onderduikers, die hij met raad en daad ter zyde stond. Nog werd het woord gevoerd door de heer H. Moret, oud hoofd van de School net de Bybel die vooral benadrukte het vele en grote werk dat de over- 'edene ter bevordering van het on- lerwys heeft gedaan. De heer W. Dekker, zoon van de overledene, bracht namens zyn broers en zusters en overige fami lieleden een woord van dank voor de eer aan zyn vader bewezen. Een by- zonder woord van dank bracht hy aan dokter Walenkamp. De heer v.d. Voet speelde hierna op het orgel het „Alleim Gott in der Höh sei Ehr". De leden van de Vereniging van de School met de Bybel droegen de heer Dekker naar zyn laatste rustplaats. Aan het graf las ds. Kuyper de ge- loofsbeiydenis en werd gezongen Ps. 89 15:1 „Ik zal eeuwig zingen van Gods goedertierenheid". Warmond heeft in de heer Dekker een man verloren aan wie de ge meenschap zeer veel verschuldigd is, een man met bijzondere capaciteiten, die hy ten volle in dienst heeft ge steld van zUn geliefd dorp. bezoeken in Januari de school trouw zullen blyven. Verkoop van huis Het aan de gemeente in eigendom toebehorende pand Tuinpad 1 B zal te zyner tyd moeten worden gesloopt als in het kader van het kom plan de Van Hogendorpstraat zal worden doorgetrokken tot de Langstraat. De huidige bewoner van het pand, de heer W. C. van Kleef, heeft be langstelling voor een van de huizen aan het Havenplein. De mogelykheid om hem er een te verkopen doet zich voor, nu binnenkort een van deze huizen leeg zal komen. Aan de raad wordt voorgesteld de heer van Kleef dit huls te verkopen voor f. 6700 en hem bovendien een schadevergoe ding uit te keren van 1475 n.l. f. 650 aan verhuis- en inrichtingskosten en f. 825 als vergoeding van voor zieningen die hy de laatste tyd in het pand Tuinpad 1B heeft getrof fen. Partiële herziening uitbreidingsplan Enige tyd geleden heeft ter visie gelegen een ontwerp voor een partiele herziening van het uitbreidingsplan voor gronden ter weerszyden van de Ryksstraatweg naby de grens met de gemeente Voorschoten. Dit plan houdt verband met de aanleg van Ryksweg 4B. Tegen deze herziening zyn enkele bezwaren ingebracht, die nog door de commissie voor de uit breidingsplannen moeten worden be zien. Omdat het niet mogeiyk is dat de raad binnen de daarvoor gestelde termyn, dat is voor 21 december, een beslissing neemt hebben B. en W. de raad voorgesteld deze beslis sing voor ten hoogste 3 maanden te verdagen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 dec. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg. andyvie 35-63, kroten, ge kookt 35, boerenkool 16-20, rode kool 9-13, groene kool 7-16, prei 18-28, stoof6la 30-37, spruiten A 50-85, uien middelfyn 22.30, mlddelgrof 21.80, grof 21.50, witlof 69-123, per 100 stuks: knolselderij 10-15, sla A 10.60-21.90, AALSMEER. 1 dec. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A. te Aalsmeer. - Gerbera per stuk 90-110, Euphorbia 70- 135, Chrysanten gr.bl. 45-68, id. kl.bl. 25-38, Amaryllis per kelk 60-70, Cycla men per bos 175-235, Asp. Plumosus 90-155, Chrysanten 140-210. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 dec. Groenteveiling: waspeen per kist: Al 6.60-7.40, A2 2.40-6.30. BI 6.30-7.80. B2 2.40-3.00, C2 3.00. Aanvoer waspeen 183.000 kg, waar van 9.000 kg voor export en 158.000 kg voor de Industrie werd verkocht. ROTTERDAM, 4 dec. Veemarkt. Totale aanvoer 1963. Vette koelen en ossen 1184, varkens 769, schapen of lammeren 10. Pry zen le, 2e en 3e kwal.: vette koelen per kg f 3.00-3.20, 2.60-2.90, 2.50 2.60, varkens levend gew. per kg.. f 1.65, 1.60, 1.50. Aanvoer: vette koelen korter; han del: flauw; pry zen: met moeite ge handhaafd; varkens (lev. gew.) kleiner redeiyk en iets gedrukt. RIJNSBURG, 2 dec. Bloemenvei ling Flora: TroschrysantenParis 125- 130, Thelma 130-135, Criterion 125-130 Orchid Beauty 130-140, Germ 125-135, Wilcox 100-115, Rolinda 130, Denne- groen 24-26, Helios 115, alles per bos, Tulpen: Overdale 300-430 per bos, Hya cinten: Anne Marle 28-34 per stuk. WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 december. Londen 10.094—10.10; New York 3.59y4—3.594Montreal 3.44%— 3.44"3Parijs 73.23—73,28; Brussel 7.21%7.22y4; Frankfort 89.77—89.22; Stockholm 69.51—69.56; Zürioh 83.244 83.294Milaan 57.90'-—57.954 Kopenhagen 52.2152.26; Oslo 50.464—50,514: Wenen 13.91—13.92; Lissabon 12.58%—12.604. Hevige brand op Deens tankschip Sinds vanochtend half tien woedt een hevige brand in de machineka mer van het 13.000 ton metende Deense tankschip „Auslaug Torm" uit Kopenhagen, die voor onderhouds werkzaamheden in het dok twee by de, NDSM ligt. Ongeveer 40 brand weerlieden hebben tot nu toe zon der veel succes geprobeerd het vuur te overmeesteren. Verwacht wordt dat men nog lan ge tyd nodig zal hebben om de brand te bedwingen. Jeugdbende in Den Haag in arrest (Van onze Haagste correspondent) Niet minder dan 17 verdachten heeft de Haagse politie aangehou den, allen jongelui tussen 18 en 27 jaar, die inmiddels hebben bekend in verschillende combinaties 34 in braken, diefstallen en gevallen van joy-riding op hun geweten te heb ben. De oudste van hen werd al gezocht sedert 14 september, toen hy by een inval in een pension een rechercheur tegen de grond sloeg en enkele dagen later met een auto op een politiewagen, waarin dezelfde re chercheur zaït inreed. BEURSOVERZICHT UNILEVER VAST; KON. OLIE LAGER Amsterdam, 4 december De eerste dag van deze beursweek heeft vanmiddag een min of meer vaste tendentie te zien gegeven. Uni levers byv. noteerden by de opening op 930 ruim 13 punten boven het voorgaande slot. Philips deed het wat kalmer aan met een koerswinst van byna 6 punten op 986, terwyl Hoog ovens een puntje hoger uit de markt werden genomen op 764. Aku stelde wat teleur door op 3824 ruim een punt beneden de slotkoers van vrij dag te openen. Kon. Olies een gulden in reactie tot f 119.40, op de vaste stemming van de vorige beursdagen. De handel had in alle hoeken niet veel te betekenen. Het buitenland liet over vrijwel de gehele linie verstek gaan. Toch had de geringe vraag de overhand. Wall Street was vrijdag, na de lus teloze stemming gedurende de voor gaande beursdag, aan de vaste kant. Van de Nederlandse hoofdfondsen la gen vooral Unilevers op de Newyorkse beurs zeer gevraagd in de markt. Zo als bekend worden Unilevers op 12 december a.s. officieel in New York genoteerd. De Amerikaanse vraag voor dit fonds zorgde er vrydag j£ reeds voor dat de koers in Amster dam steeg van 915 tot 932. Op de officiële beurs van van middag steeg de koers tot 9354, als gevolg van geringe buitenlandse vraag. Philips liep op tot 987, na een dieptepunt van 982. De slotkoers van vrydag was 9804. Hoogovens verbe terden tot 765 waardoor een koers winst werd verkregen van twee pun ten. Ook Aku's konden iets aantrek ken. Kon. Olies bleven rond de f 119,40 schommelen, waardoor een koersverlies, zoals gemeld, f 1.- be droeg. In de Scheepvaartsector was de handel aanvankelyk vry' levendig. Dit duurde slechts kort, daarna werden de omzetten tot een minimum be perkt. De koersen konden zich 1 tot 2 punten verbeteren. Van Ommeren was zelfs zeer vast op 333, tegen vry dag 332. In de cultuursector was de stemming pryshoudend. De Staats- fondsenmarkt was aan de zwakke kant met weinig zaken. Maandag 4 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad flOOO.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 44 Ned. '59 44 Ned. '60-1 44 Ned. '60 II 44 Ned. '59 44 Ned. '60 4y4 Ned. '61 4% Ned. '53 3% Ned. Gb. obi. 34 Ned. '47 3 4 Ned. '51 34 Ned. '53 I-II 34 Ned. '56 3 4 Ned. '48 34 Ned. bel. cert. 3y4 Ned. '50 I-II 34 Ned. '54 I-II 34 Ned. '55 I 34 Ned. '55 n 34 Ned. *37 3 Ned. G.b. obi. '46 3 Ned. dol. In. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 Indië '37 3 Indië *37 A 3 Ned. won. b.l. '57 6 Ned. w.bJ. '58 44 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-my. AK.U Deli My cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert. Dordtse Petr565 Kon. P. (50 f20) Holl. Amer. lyn.. Java China Paket KLM Kon. Ned.Staboot Kon. Paket Men Stoom. My Ned. Niev Goudr. cert, v. Ommeren cert. Kon. Rott. Loyd N. Scheepv. Unle NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen 102 101% ïoiti 101% 1011 a 101% iom 101% 1004 GB 1004GB 1014GB 1004 100A 1004 GB 97% 8214 974 93% 93 A 97A 974 97% 95% 954 954 9oy4 904 88 4L 90A 904 914 91% 91% 914 934 934 92 92 A 92AGB 89 924 GB 99% 994 99A 99 GL 99 99 94% 94% 1084 1084 101 lOOit 110GB 1104 125% 1254 383% 3824 143.20 144 80 763 765 9804 9874 9164 936 565 5574 120.40 119.40 149% 152 150 152 61.50 60.60 191 GL 192% 155 GB 1554 162 GB 163% 1604 160% 332 339 147 B 149% 153 156 A'dam'47 (34) 3 97 97 idem '48 (34).. 96% R'dam '52-1 (44) 100 1004 id. '37 I-II (34) 95% Z.-Holl. '55 44.. 1004 Bankwezen 3k. N Gem. 58 5y4 104% 105 id. NWB'52 (4%) 1004 100% BVGrspbr f500.. 201B 202 BVG rspbr '52 144 144 Industr. Obligaties Philips Doll. '51.. 914B 92 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 24.. A'dam '56 I 24 A'dam '56 II 24 A'dam '56 III 24 Eindhoven '54 4 Enschede '54 24 Den Haag *52124 Idem II 24 R'dam '52 I 24 Idem II 24 Idem '57 24 Utrecht *52 24 Z.-Holl. 1957 24 Zuid-HoU. '59 24 Vorige Slotkoers Koers v. heden 103 85 894 894 82 4 L 81 91L 904 934 924 95 91% 93fJ 102% 844 83% 894 814 924 93 102H NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinsteilingen Robeco253 254 Amst. Bank 385 388% Cultuurbank 31 30% Holl. Bank U cert. 233 4 230 Ned. Handelmy 333 331 Rott. Bank383 386% Twentsche Bank 335 335 Senembah 410 B 410 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumij-Wehry Calvé Delft cert. Electralasmy K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. B.nij Internatio Int. Kunstst. Ind. v. Kemp, en Beg. Leidse Wolsp.rij Miilleren Co NH. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd. My Sikkens Groep Ver. Touwfabr. Walvisvaart Wernink's Bet.my Wilton Feyenoord v. Wyk - Heringa Zaalberg Kon. Petr. (f20) Amerik. fondsen Canad. Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors.. Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 714 715 279 89 280 891 900 330 329 3404 340 176 177 405 402 245 247 192% 193 704 73% 138 137 535 539 520 528 5604 564 291% 2874 545 546 355 895 360 984 98 200 289 289 143 145 eum 493 488 120 118.60 244 24H 79 80% 49% 50% 42 43 52% 524 54% 554 81 82 604 604 41 414 35 A 77% 80

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4