Pijnlijke vragen gesteld aan Anneke Beekman Reis naar Palestina voor ds. en mevrouw J. P. Honnef y ANTI SEMITISME ZONDE JEGENS GOD EN DE MENS Zij wist zich goed in bedwang te houden Reünisten-concert van „Sempre" Rapport keurt het ontbreken van Comm. China in V.N. af iOSRAM )pgericht 1 maart 1860 Maandag 4 december 1961 Tweede blad no. 30520 Herdenking zilveren ambtsjubileum In de Leiderdorpse hervormde kerk aan de Hoofdstraat, welke tot op de laatste plaats bezet was is gisteravond het feit herdacht, dat ds. J. P. Honnes voor 25 jaar te Engwierum (Fr.) het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Aan ds. en mevrouw Honnef, die sinds 1946 temidden van de Leiderdorpse gemeenschap verkeren en daar op het hervormd kerkelijk leven hun stempel hebben gedrukt, werd namens de gemeente een reis naar Palestina aangeboden. Het middenvak der kerk was ge- ihe&l gevuld met genodigden. Aanwe zig waren o,m burgemeester en mevr. K. van Diepeningen, die wethouders C.' Meeaiburg en A, M. Kleiss, deputa ties uit die vorige gemeenten van ds. Honnef, uit Volienhove, Engwierum en Wolvegia, van die classis Lei den ds. D. J. Vossers, van de Geref Kerk van Leiderdorp, ds. J. J. Dijk en die Iheer J. Groene veld, afgevaardigden van bijna alle s p oa*tverenigingen, van Maatschappelijke Gezinszorg, kerk voogden' schoolhoofden, schoolbestu ren. artsen, pastoor Kouwenihoven, B. en W. van Zoeterwoude, ds. de Vree uit Hoogmade en de heer D d. Kwaak, president-kerkvoogd van dé Leidse Herv. Gemeente. Ds. Honnef had zijn tekst gekozen Uit Paulius brief aan' de Efeze, 'hoofd stuk 14, dat handelt over de grote toefde van Christus, vers 21„Hem zij de heerlijkheid in de gemeente en in Christus Jezus tat in alle geslachten, van eeuwigheid tot eeuwigheid. Amen". De grondgedachte van deze preek was „danken". Dank aan God, die deze dienaar gedurende 25 jaar, met vallen en opstaan, zoals in elk men senleven, heeft willen gebruiken om steedis weer troostend, corrigerend', studerend en biddend te werken in de gemeente. Exegese altijd maar weer opnieuw, opdat het woord klin- ke, dat God de mensen zoekt. Dat zag ds. Honnef ais zijn taak. Ais een herdershond rondom en tussen de kudde lopen en waken. Gemeente en dominee hebben schuld, tegenover die mensen, dde zij in de weg hebben ge staan, zodat ze niet meer kunnen ju belen tot Zijn eer. Spreker heeft nu 25 jaar de stem mogen zijn van zijn Heer, die de mensen zoekt in woord en daad. Maar ook heeft hij gewerkt met de wetenschap en in het besef, dat 'hij aan Gods opdracht bij lange na niet heeft 'kunnen voldoen. Zijn grote troost is echter, dat God de mens voor Zijn rekening ineemt, zelfs als de lofzangen dreigen te verstom men. Hem zij de glorie en de keerlijk- heid, aldus eindigde ds. Honnef. Als praeses van de olassicale synode sprak ds. Vossers uit Leiden. Hij zei, dat men ds Honnef waardeerde, om zijn positief kerkelijke houding. Hij noemde hem die aangewezen persoon voor het olassicale werk om zijn ac curatesse, kerkstij'l bij het opstellen der stukken, tact tegen' over slordige collega's. Ook dankte hij mevr. Hon nef hartelijk voor haar steun aan haar man, maar ook om haar werk voor de olassicale jeugdraad en de zending. De hulpprediker, de heer Van den Hoek, sprak namens de gemeente. H;j zei, dat allen van ds. Honnef's angst kenden om aan mensverheerlijking te doen. De jubilaris zegt zelf altijd', dat ©r bij een jubileum dikwijls overdre ven wordt en veel gejokt. Spreker wees op de verhouding dominee en gemeente.-Het is daarom, dat de ge meente uiting wilde geven van haar vreugde over dit 25-jarig ambtsjubi leum. Hij boodi zoals gezegd', als ge schenk van de gemeente dominee en Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- en f40.- of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Groslijst P. v. d. A. Statenverkiezingen Tijdens de zaterdag in Rotterdam gehouden gewestelijke vergadering van de Federatie Zuid-Holland van de Partij van de Arbeid werd voor de Statenkieskring Leiden de navolgende groslijst vastgesteld: 1. Dr. J. P. van Praag, Voorburg; 2. Dr. J. Winsemius, Leiden; 3. P. van Leeuwen, Lisse; 4. D. P. S. Pels, Voorschoten; 5. S. J. Roorda, Leiden; 6. Mevr. T. v. d. Marel-v. d. Meer, Woerden; 7. Mr. F. H. J. M. Daams, 's-Gravenhage; 8. Mej. A. J. van Nie- nes, Leiden; 9. H. Haasnoot, Katwijk aan Zee; 10. G. Snip, Voorburg; 11. S. Sannes, Leiden; 12. C. J. Nier- strasz, Voorburg; 13. P. C. de Kruis, Leiden; 14. J. van Baaren, Leiden; 15. A. J. Frèrejean, Leiden. Deze groslijst zal binnenkort aan een referendum onder de leden van de Partij van de Arbeid in de Staten kieskring Leiden worden onderwor pen. mevrouw een reis naar Palestina aan. Ds. Honnef was bij het vernemen van deze mededeling diiep ontroerd, en zeide dat hiermee een levenswens dm vervulling ging. Hierna kregen allen 'gelegenheid de jubilaris te feliciteren. In het ver enigingsgebouw werd daarna koffie gedronken en gesproken door pastoor Hulpprediker v. d. Hoek biedt ds. en mevr. Honnef het geschenk van de gemeente aan: een reis naar Palestina. Kouwenhoven. Namens d'e kerken uit Volienhove, Engwierum en Wolvega, werden enveloppen met inhoud aan geboden. Ds. Honnef is ook voorzit ter va,n RCL en mocht van 'het eerste elftal een schemerlamp ontvangen. Aangezien ds. en mevr. Honnef even eens 25-jaar getrouwd zijn, werden in de achterliggende dagen aan de pas torie vele bloemstukken cm geschen ken afgegeven. Eenheid in een verdeelde wereld Congres ven Jehova's getuigen in Leiden Gedurende het afgelopen weekein de vergaderden Jehovah's Getuigen uit de streek van Rijn en Gouwe, Den Haag en het Wcslland in de Stadsgehoorzaal. In zijn welkomst woord wees de heer F. Hartstang op de noodzaak om als christenen in een verdeelde wereld regelmatig bij een te komen. Het programma be lichtte, dat het regelmatig volgen van „geestelijk onderricht" zeer be langrijk is om als christen in staat te worden gesteld onder alle omstan digheden trouw te blijven vasthou den aan christelijke beginselen. Nadat- de aanwezigen was verteld hoe zij het goede voorbeeld van Christus kunnen volgen, werden in een dooptoespraak de vereisten be sproken waaraan een bedienaar van het evangelie moet voldoen om „in de naam van de Vader, de Zoon en Heilige Geest" te worden gedoopt, waarna 35 personen de wens te ken nen gaven hun leven voortaan in dienst van Jehovah God te stellen. Het hoogtepunt van deze drie daagse bijeenkomst was de openbare toespraak: .Mensen in een verdeelde wereld verenigen". Er zijn in deze tijd organisaties, die verenigd wor den genoemd, doch in werkelijkheid is er beslist geen sprake van een heid" zei de heer Hartstang tot de ruim 1900 aanwezigen. De gehele we reld, ja zelfs het communistische blok, is, aldus de heer Hartstang, verdeeld in haar doelstellingen op politiek en religieus gebied. Aange zien het al moeilijk blijkt te zijn om een gezin tot een ware eenheid t-e hervormen, behoeft het niemand te verwonderen, dat alle krachtinspan ningen om deze verdeelde wereld te verenigen, hebben gefaald. De heer Hartstang vertelde, dat Jezus Chris tus in het hogepriesterlijk gebed om de eenheid van zijn volgelingen vraagt en „of ze in eenheid mogen blijven voortleven tot- aan de volein ding der wereld". Na een schets te hebben gegeven van de verdeeld heid in de zogenaamde christelijke wereld wees spreker erop, dat Paulus te kennen geeft, dat het volgens 2 Korinthe 4 4 „De God van dit sa menstel van dingen is, die een sluier over de geest" van de kopstukken van de wereld heeft gelegd, waar door zij verblind zijn en niet meer weten wat- God wil. Universele eenheid, gevolgd door een nieuwe wereld van rechtvaardig heid komt, niet door Rusland, niet door Amerika, maar alléén door het Koninkrijk des hemels, Gods konink rijk. Een ieder die in deze verdeelde wereld in eenheid wil samenwonen dient zijn hoopt en vertrouwen te stellen op dat koninkrijk. Jehovah's gezalfde koning, Jezus Christus, is hiervan het hoofd en aangezien deze verenigde toewijding Gods goedkeu ring wegdraagt, heeft dit tot gevolg dat Jehovah's Getuigen in aantal sterk toenemen. Zij vormen een eenheid over de gehele aarde en zij moeten hun over tuiging kenbaar maken dat zij de enig ware kerk zijn, de kerk van Je zus Christus waarin de mensen van goede wil als een grote schare zullen worden verenigd. Elk mens, die vrede en eenheid weeit te waarderen, moet een deel worden van deze nieuwe-wereldmaat- schappij die gestadig groeit en bloeit onder leiding van de onzichtbare vorst. Jezus Christus, aldus de heer Hartstang. Advertentie c/'t&Jui/oi Een nobele sherry. Vanouds In Engeland geprefereerd door kenners, wier sublieme smaak hen als vanzelf Harveys doet schenken. Bristol Cream en andere "from very dry to very sweet" ACADEMISCHE EXAMEIS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doctoraal examen II geneeskunde, mej. P. T. v. d. Lee (Oegstgeest) en de heren R. Bieger (Den Haag), Ch. R. Staalman (Hil versum) en G. A. Terpstra (Rotter- dag)het semi-artsexamen: mej. H. E. van Joost (Den Haag)artsexa men: mej. C. J. H. Schellingerhout (Waddinxveen) en de heren J. C. Baijens (Kapelle-Biezelinge), dr. H. F. M. Busch (Oegstgeest) en K. Hermsen (Katwijk). VOETGANGERS: U heeft wel voorrang op zebrapa den, maar het rijverkeer moet óók eens aan bod komen. Steek dus bij voorkeur ui groepjes over de drukke zebrapaden; anders ontstaan er irri terende vertragingen in het rijver- keer, welke automobilisten, brommers en wielrijders in de verleiding zouden kunnen brenwen. het „toch nog maar even te proberen", zodat er van uw bescherming per slot van rekening weinig overblijft. Wereldraad van Kerken beslist: De derde algemene vergadering van de Wereldraad van kerken heeft zondag eenstemmig een resolutie aangenomen waarin het anti-semitisme wordt veroordeeld als een „zonde jegens God en de mens". In de resolutie wordt erop aangedrongen, dat de christelijke opvattingen over de historische gebeurtenissen, die tot de kruisiging van Christus leidden niet zo moeten worden aange diend, dat het joodse volk van heden de verantwoordelijkheden worden opgelegd die tot de gehele mensheid behoren en niet tot één ras of gemeenschap. „Joden waren de eersten die Jezus aan vaarden en joden zijn niet de enigen die Hem nog niet hebben erkend". Kwestie Berlijn meest gevaarlijk In een rapport over internationale zaken, uitgebracht door een daartoe aangewezen commissie, wordt gezegd, dat de kerken op dit gevaarlijke tijd stip de plicht hebben de volkeren te waarschuwen tegen mogelijke nieuwe provocerende handelingen in de situatie met betrekking tot Ber lijn. Als voorbeelden haalt de com missie aan mogelijke nieuwe pogin gen om West-Berlijn van het Oosten of van het Westen te isoleren, of het bewapenen van de „Bundeswehr" met kernwapens. Van de gebieden, die bijzondere be zorgdheid verwekken, wordt Berlijn het „meest gevaarlijke" genoemd, terwijl de commissie ook het poten tiële gevaar in Vietnam „zeer reëel" acht. „Een beperkte vorm van be wapeningscontrole zou waarschijnlijk de spanning in dit zeer gevaarlijke gebied kunnen verlichten", aldus het rapport. Verder wordt in het rapport gezegd, dat men bereid moet zijn voorlopige regelingen te aanvaarden, als defi nitieve oplossingen op dit ogenblik niet kunnen worden bereikt. Een onmiddellijk beginnen van ontwapeningsbesprekingen is drin gend nodig, aldus het rapport verder, dat tenslotte aandringt op het on middellijk in studie nemen van alle ontwapeningsplannen als een bruik- Advertentle Persconferentie te Maastricht Geen antwoord „Haar vertrek uit Limburg voor haar definitieve vestiging in Hilversum was vertraagd, omdat aan haar toekomstig adres zeer onplezierige brieven waren gezonden", zo verklaarde zij. Gisteravond werd in de con versatiezaal van Minerva een reünistenconcert gegeven van de lustrum vierende subvereniging van hel L.S.C. Sempre Crescen do. Het concert werd gedirigeerd door de honorair-directeur van het muziekgezelschap Jaap Sto- (Van onze correspondent) Zaterdagochtend om half twaalf heeft Anneke Beekman in het Staar-gebouw te Maastricht de nationale en internationale pers te woord gestaan. Deze persconferentie, die aanvankelijk bepaald was op kwart over elf en waarvoor grote belangstelling was, ondervond vertra ging, omdat de aanwezige journalisten protesteerden tegen de aanwezigheid van drie rechercheurs in de zaal. Mr. M. de Kort, raadsman van Anneke Beekman, heeft tenslotte deze politiemannen verzocht zich te verwijderen, waaraan deze voldeden. Een aanvankelijk zeer nerveuze Anneke Beekman, moest hierop een spervuur van vragen doorstaan. Haar werd gevraagd hoe zij (n een televisie-interview kon verklaren niet ontvoerd te zijn en heel goed te beseffen wat er gebeurde, terwijl zij anderzijds zei, dat ze niet eens wist wat een rechter was. Anneke Beekman ging op deze vraag niet in. Ook werd haar gevraagd of zij tijdens haar verblijf in Frank rijk financiële steun uit Neder land had gehad. Want hóe had zij anders kunnen reizen en trekken (Savoie, Pyreneeën, Parijs) terwijl haar tante in haar onderhoud moest voorzien door de toch wel beperkte inkomsten van naai-werk. „Ik geef hier geen antwoord op," zei Anneke. Vrij en gelukkig Een buitenlandse correspondent van een Israëlisch blad vroeg haar vervolgens of zij wist hoeveel joden er waren omgekomen in de oorlog en of zij niets van Anne Frank wist. Anneke antwoordde dat honderddui zend joden zijn omgekomen, waarop de correspondent zei: „Zes miljoen, ik dank u". Anneke verklaarde ook dat zij zowel de film over Anne Frank had gezien, als het boek gele zen had. Ze was van plan het Anne Frank-huis te Amsterdam te gaan bezoeken. Voor de televisie had An neke verklaard, zo werd gezegd, zich prettig te voelen nu zij „vrij" was. Anneke zei, dat ze dit niet zó be doeld had en dat ze zich ook in Frankrijk „vrij en gelukkig" had ge voeld. „Maar wie is niet blij als men eenmaal naar het vaderland terug keert?" Gratieverzoek „Tante Bets" Een familielid van Anneke Beek man heeft een brief geschreven,waar in zij het meisje verzoekt het gra tieverzoek tegen „Tante Bets" (me vrouw Van Moorst) te willen steunen, tegen de verklaring van mr. Hes, de woordvoerder van de familie in. Mr. De Kort deelde mede, dat als het gratieverzoek niet wordt toe gewezen, tante Bets zichzelf by de justitie zal melden. Volgens de raads man bevindt zq zich op het ogen- tijn, die tevens als hobo-solist, blik in Nederland. Op de vraag of nntrnd Fm nnnamp van de hppr ZÜ enige bindin8 voelt met haar fa- opircta. tl.cn opname \an ae neer m,iie> antwoordde Anneke Beekman, Stotijn tijdens een solo. dat voor haar vertrek uit Nederland (Foto Leids Studenten Cineasten zich geen enkel familielid om haar (Gezelschap) had bekommerd. Haar raadsman rea geerde hier haastig op: „Nee, nee, zo is de vraag niet bedoeld. Men wilde alleen maar weten of u gelegenheid heeft gehad kennis te nemen van het leven zoals u ouders dat hebben ge leid". Dat zijn mijn zaken „Dat zijn mijn zaken", merkte An neke Beekman wat vinnig op, toen haar gevraagd werd of zij al een beslissing had genomen ten aanzien van het vermogen dat hier op haar wacht. Mr. De Kort, wiens dochter een rood-wit-blauw vlaggetje voor Anneke op de tafel had gezet, legde er de nadruk op dat het joodse meisje niet omwille van de erfenis, maar wegens beëindiging van de voogdij-periode naar Nederland is teruggekeerd. Zijzelf vertelde haar ouderlijk huis te hebben bezocht en zich daar aller lei te hebben herinnerd, maar toch geen foto's van haar ouders te bezit ten. „Zoudt u een uitnodiging voor een bezoek aan Israel aanvaarden?" wil de de vertegenwoordiger van een dag blad in Tel Aviv weten. En na haar wat aarzelend „Ja"; zei hij: „Ik zal er voor zorgen". Nier duidelijk Noch Anneke Beekman noch haar raadsman kon duidelijk maken waarom ondanks haar verlangen van publiciteit vrij te blijven de heer L. Frequin, die haar interviewde en het NTS-journaal tot haar waren toegelaten en waarom een fotograaf was gewaarschuwd toen zij een vrien din opzocht. Mr. De Kort kon even min vertellen waarom de „verklaring" waarmee men aanvankelijk dacht te kunnen volstaan, niet gelijktijdig aan alle bladen is verstrekt en waar om het nodig was het meisje (on danks haar wens nu rust te krijgen) van Houthem naar Bussum te bren gen voor een T.V.-interview door de heer Frequin en daarna weer naar Maastricht voor de persconferentie. „Om technischadminfstratieve rede nen" zou het niet meer mogelijk zijn geweest verandering in de tijdstip pen van T.V.-uitzending en perscon ferentie te brengen" zo reageerde mrDe Kort op de opmerking dat hier van discriminatie sprake is. Hij bevestigde de heer Frequin rï,e arm hebben genomen toen bleek dat Anneke Beekman zich niet aan publieke belangstelling zou kun nen onttrekken, maar wilde er geen oordeel over geven of deze wellicht onjuist heeft geadviseerd. Anneke zat er wat bleek en ernstig bij. Wel licht dacht zij op dat ogenblik aan de vraag: „Voelt u zich erg gelukkig in Nederland?". Een vraag, haar ge steld door de heer Frequin. Anneke Beekman heeft zich goed in bedwang kunnen houden, ondanks haar nervositeit, ondanks de soms pijnlijke vragen, ondanks de gespan nen sfeer als gevolg van de geprik keldheid^ over de vreemde gang van zaken bü de organisatie van de pers conferentie. Verklaring familie Beekman De heer Emile Beekman te Am sterdam, een neef van de vader van mej. A. Beekman, heeft een verkla ring gepubliceerd namens een deel van de familie Beekman, die zich tot dusver nog niet openbaar over de zaak heeft geuit. De verklaring luidt als volgt: „Van de 22 volwassenen, die de familie Beekman thans telt (12 bloed verwanten, tien aanverwant, in de vierde, vijfde of zesde graad tot mej. Beekman), is er vermoedelijk niet één geraadpleegd met betrekking tot de verklaring die mede namens deze familie is gepubliceerd. De familie Beekman is verontwaardigd over de ze, buiten haar voorkennis gedane, publika+'e. bare basis voor onderhandelingen tussen de verschillende regeringen. In het rapport wordt de hoopt uit gesproken, dat de V.S. het niet no dig zullen achten proeven met kern wapens in de atmosfeer te nemen, hoewel tenvolle wordt erkend, dat de hervatting der Russische kern proeven de Amerikaanse regering in een zeer moeilijke positie had ge bracht. Comm. China en de V.N. Ten aanzien van communistisch China en de V.N. wordt in het rap port gezegd, dat het werk der V.N. ernstig wordt belemmerd door het ontbreken van vertegenwoordigers van grote delen der wereldbevolking In zijn raden. De isolering en de ver- vreemdeling van de afwezige landen en een gebrek aan evenwicht in de organisatie zijn het ongelukkige re sultaat van deze situatie, zo zegt de commissie in haar rapport. Zelfbestuur Ten aanzien van de dekolonisatie wordt gezegd, dat de christelijke ker ken er bij de betrokken regeringen op moeten aandringen „de volken tijdig en afdoende op hun taak on der een vrije regering" voor te berei den. Waar het volk nog niet rijp is voor zelfbestuur, moet „het proces van noodzakelijke voorbereiding aan zienlijk versneld worden". Over dracht van de macht moet geschieden zonder zelfzuchtig uitstel. De rege ringen die nog verantwoordelijk zijn voor afhankelijke gebieden „behoren een of andere grondcode betreffende de menselijke rechten als bindend voor de uitoefening van de macht te aanvaarden, zoals sommigen reeds gedaan hebben". Onderontwikkelde gebieden „Handel, en niet hulp" wordt de meest doeltreffende methode op lan ge termijn voor de ontwikkeling van onderontwikkelde gebieden genoemd. De hulpverlenende landen moeten de hulp coördineren, en tenzij beide partijen de voorkeur geven aan bila terale hulp, moeten financiële en technische bijstand verleend worden door middel van internationaal sa menwerkende organisaties, zoals de Verenigde Naties. Godsdienstvrijheid Ten aanzien van godsdienstvrij heid zegt het rapport, dat de funda mentele inhoud van godsdienstvrij heid binnen ieder regeringssysteem moet worden geëerbiedigd, evenals in ieder systeem van betrekkingen tus sen kerk en staat, zowel in een land met een staatsgodsdienst als in een wereldlijke staat. De Wereldraad heeft zaterdag avond met 179 tegen 177 een resolutie aangenomen, waarin Portugal ver zocht wordt de Afrikanen in Angola onmiddellijk „hun wettige rechten" te verschaffen. In de resolutie wordt diep leedwe zen over de „daden van onderdruk king door de Portugese autoriteiten en de wijdverspreide geweldpleging" uitgesproken. Betreurd wordt dat „een volk met een grote christelijke traditie zo van de toepassing van de menselijke waardigheden is afgedwaald dat het als beklaagde staat voor de recht bank van het wereldgeweten". Tijdens de vergadering van zater dag heeft de Wereldraad met 383 stemmen voor, 36 tegen en zeven onthoudingen gestemd voor veran dering van de formule waarin de christelijke basis waarop de Wereld raad sinds de instelling in 1948 was gebaseerd. De formule beschreef oor spronkelijk de Wereldraad van Ker ken als „de gemeenschap van ker ken die onze Heer Jezus Christus als God en Verlosser erkennen'. De nieuwe formule luidt: „de gemeen schap van de Heer Jezus Christus als God en Verlosser, volgens de Hei lige Schrift". De verandering was op de tweede vergadering in 1954 door de Noorse Lutheranen sterk aanbevolen. Strijd tegen rassenscheiding De vergadering heeft zaterdag op de 198 bij de Raad aangesloten ker ken een beroep gedaan de strijd te gen de rassenscheiding te intensive ren, krachtiger te zijn in de veroor deling van alle vormen van discri minatie, en te streven naar de af schaffing van rassendiscriminatie binnen de christelijke gemeenschap pen en in de gemeenschap in het algemeen. De vergadering heeft voorts beslo ten naar de volgende bijeenkomst, die over zes jaar zal plaatsvinden, 700 afgevaardigden te sturen. Advertentie In tegenstelling tot de strekking van deze publikatie zijn 12 familie leden bereid het graiieverzoek ten behoeve van mej. Elisabeth van Moorst te ondersteunen, twee fami lieleden staan hier niet afwijzend te genover, terwijl acht overige familie leden nog niet geraadpleegd konden worden. Naar de raadsman der verwanten van mej. Beekman, mr. I. E. Hes in Den Haag, ons naar aanleiding van de bovenstaande verklaring me dedeelde geldt het hier een groep ver wanten, die zich tot dusverre nooit bemoeid heeft met de stappen, die hij sedert 1954 namens de familie heeft ondernomen. In alle vroegere stadia der zaak hebben deze verwan ten volgens mr. Hes geen belangstel ling getoond en tot voor enkele da gen wist de familie, aie hij verte genwoordigt, van deze verwanten niets.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3