TOON vrolijke HERMANS als vaandeldrager lY'Tf •tói AGENDA 5g Setter Set VERSCHIL MET EEN ENKEL WOORD STEVENSON waarschuwt LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 2 DECEMBER 1961 DE publikatie in de „Izwes- tia" van dinsdag van het interview, dat Chroesjtsjows schoonzoon Adzjoebei vorige week met president Kennedy heeft ge had, mag terecht een „gebeurte nis van grote betekenis" genoemd worden, zoals de „New York Times" het in een hoofdartikel uitdrukte. En dat 'was dan nog voorzichtig gezegd. Men reali- sere zich goed wat hier nu eigen lijk gebeurd is. Dag in dag uit j tracht de „Voice of America" met zijn machtige zenders de Sowjet- russische bevolking in te lichten over de politiek-van-de-dag. Maar sinds jaar en dag proberen de rode storingszenders (en dat is langzamerhand een heel net werk!) die informatie te verhin deren. Overigens slechts met ge deeltelijk succes. De Russen mo gen vooral niet horen wat er in werkelijkheid in de wereld voor valt. Alleen wat de communisti sche propaganda geschikt acht, en dan nog voorzien van rood commentaar, mag hun ogen en oren via pers, televisie en radio bereiken. En nu plotseling staan de opvattingen van de Ameri kaanse president uitvoerig afge drukt in het miljoenenblad, waar van Adzjoebei hoofdredacteur is. De Russen zullen wel vreemd heb ben opgekeken: Amerika verlangt vurig naar vrede en ontwapening, het optreden van het Westen in Berlijn is gebaseerd op duidelijke afspraken en tenslotte: het Wes ten is ervan overtuigd, dat het Kremlin probeert de rest van de wereld met alle middelen commu nistisch te maken. AAN bovenstaande drie pun ten, zoals de New York He rald Tribune het interview samenvat, mag zeker nog wel een vierde worden toegevoegd. Want president Kennedy heeft zeer dui delijk onderstreept, dat hij niet de minste waarde hecht aan de beschuldiging van Russische zijde (en dat betekende in feite: de aantijging van Chroesjtsjow zelf dat West-Duitsland een bedrei ging vormt. Bonn beschikt over slechts negen divisies, het heeft maar een kleine luchtmacht en de vloot telt helemaal niet mee met haar twee of drie onderzeeboten! Bovendien staan die strijdmidde len dan nog onder controle van de NAVO, zodat aldus de conclu sie van Kenndy in het interview West-Duitsland op het ogen blik geen groter „gevaar" bete kent dan Japan voor de Verenigde Staten! Vooral dit punt in het be toog van de Amerikaanse presi dent schijnt doel te hebben ge troffen. Radio-Moskou heeft dan ook reeds donderdag j.l. een fo rum van een viertal Russische journalisten uitgezonden, die hun mening ten beste gaven over het interview met Kennedy. Tijdens de discussie van een half uur werd vooral de nadruk gelegd op „de inmenging van de Verenigde Staten" in Kongo, Korea, Viet nam en Midden-Amerika. Aan het slot kwam ook het ongevaarlijke West-Duitsland ter sprake. Ken nedy had dan wel gesproken over die negen divisies, maar, zo zei het forum, die zouden weer de kern worden van een „Wehr- macht van vele miljoenen". Op die manier was Hitier ook begon nen, meenden de vier. MEN kan het verweer van de vier Russische journalis ten moeilijk steekhoudend noemen. „Zo is Hitier ook begon nen" jawel, maar de omstan digheden waren toen volkomen anders. De ontwapeningsmanie (in ons land onder de beruchte slagzin „geen man en geen cent") had West-Europa zeer verzwakt, in die mate zelfs, dat, toen de werkelijke toestand duidelijk werd, de Britse premier Chamber lain naar München moest reizen om nog enig uitstel te verkrijgen. Tot op de dag van vandaag heeft „München" dientengevolge (naar onze mening ten onrechte) de droevige reputatie van „lafhar tige capitulatie" gehad. Hoe dit zij, van een NAVO was toendertijd geen sprake, dus ook niet van Amerikaanse zeggenschap. Hitier kon doen wat hij wilde en de an deren waren op dat ogenblik nog verstoken van bijstand van overzee in een wanhopige po sitie gedrongen. Hoe geheel an ders is de situatie nu! Natuurlijk is Bonn een factor in het Wes terse potentieel, maar zeker geen dominerende factor. Dit betekent intussen ook weer niet, dat het Westen niet op zijn hoede zou moeten zijn. De Duitsers hebben nog altijd een sterke neiging tot agressiviteit. Zo verklaarde vice- kanselier Erhard woensdag j.l. in de Westduitse Bondsdag o.m.: „Naarmate wij, Duitsers, binnen de NAVO een grotere vastbeslo tenheid aan de dag leggen, kun nen wij ook van onze bondgeno ten eenzelfde vastbeslotenheid verwachten". Deze woorden kun nen opgevat worden als een uiting van gezond realisme: wie met de Russen tot een akkoord wil komen, moet zich niet laten inti mideren. Maar als de heer Erhard gezinspeeld zou hebben op „poli tiek dóórc' awen" om zo de NAVO- Communistische partij in de V.S. in overtreding Een federale jury in de Verenigde Staten heeft gisteren de communis tische party van de Verenigde Staten in staat van beschuldiging gesteld, omdat deze partij zich bij de regering niet heeft laten inschrijven als een door de Sowjet-Unie gecontroleerde organisatie, v.at in strijd is met de v. et van 1959 op ondermijnende ac tiviteiten. I De partij had zich voor 20 novem ber moeten laten inschrijven. Het ministerie van Justitie besloot echter te wachten tot donderdagavond twaalf uur. De procureur-generaal. Robert Kennedy, maakte de tenlastelegging bekend nadat deze naar hst federale districtsgerechtshof was gezonden. Voor partijleden is als uiterste datum van inschrijving 20 december gesteld. De straf is 10.000 dollar voor elke dag dat de einddatum wordt over schreden, plus vijf jaar gevangenis straf voor personen. Kennedy zei dat het departement van Justitie nog niet besloten heeft op welke manier de partijleiders vervolgd zullen worden. De communistische partij heeft op 10 november een brief aan het minis terie van Justitie gezonden, waarin gezegd werd dat de leiders noch de partij zich zouden laten inschrijven, omdat geen enkele leider „tegen zich zelf wilde getuigen". Advertentie Neerlands showman nr. 1, Toon Hermans heeft gistermiddag als i vaandeldrager een korte tocht ge maakt met de vrolijk spelende Am- sterdamse Tramharmonie door het Vondelpark in de hoofdstad. Dit ge beurde aan het slot van een bijeen komst het Internationaal Cultu reel Centrum, waar Toon Hermans werd gehuldigd voor zijn artistieke eenmansprestaties. In verband met de verkoop van de 50:000ste 'langspeelplaat van Toons One-Main Show bood zijn grammu- foonplatenmaatiohappij (His Mas ter's Voice, in Nederland vertegen woordigd door de maatschappij Bo- vemai hem een gouden hcnd aan (het handelsmerk van de firma). Toon Hermans kreeg tevens net eer ste exemplaar van de plaat, waarop z(Jn One Man Show 1961 is opgeno men, aangeboden. In een van de con ferences van deze show vertelt Toon Hermans over zijn vader, die zo zeld zaam muzikaal was. dat vooral bleek uit de manier waarop hij het vaandel van de harmonie altijd droeg. In verband hiermee nodigde de heer G. M .Oord, directeur van de Mij. (Bovema» Toon Hermans uit, in na volging van zijn vadier het vaandel van de Amsterdamse Tramharmonie te dragen. Met officiële pet en ge huld in plastic tegen de regen, toonde Toon zich een zeer acceptabel vaan deldrager. Keurig in de maat liep hij aan het hoofd van de harmonie, die met bijzonder elan een mars blies. Dat het vaandel even verward dreigde te raken in de bomen van het Vondelpark deed aan de .muzi kale prestatie" van de artiest niets af. De heer Oord had hiervoor in een toespraak o.m. gezegd dat een gouden plaat voor Toon Hermans veel te ge woon zou zijn, omdat hij op zon eenzame artistieke hoogte staat. Hij wees erop dat het de tweede maal in de geschiedenis is dat de bijzondere onderscheiding wordt uitgereikt. De eerste gouden hond was voor Rudolf Shock, Mevrouw Hermans kreeg een kleine gouden hond; Ter gelegenheid van de ver koop van de 50.000ste plaat van Toon Hermans Eenmans-show werd hij gisteren in Amsterdam gehuldigd. Omdat hij in zijn conférences opmerkte, zijn muzi kaliteit te danken te hebben aan het feit dat zijn vader met het vaandel voor een harmonie liep, mocht Toon Hermans gisteren zelf aan het hoofd van de Har monie van de Amsterdamse tram het vaandel dragen. Geen cr-ateurvoetbcil Voor zondag zijn alle amateurwed strijden van de K.N.V.B. afgelast. Wat betreft het betaalde voetbal wordt de beslissing aan de consuls overgelaten. Ook alle korfbalwedstrijden zijn afgelast. toon uw goede smaak en geef haar nylons in de nieuwe nolenkleuren reeds vanaf f 2.50 in geschenk verpakking of als geschenkbon voor 2 paar vflfe Dode en vier zwaargewonden Gisteravond is een Belgische per sonenauto met vijf inzittenden op de Akersteenweg tussen Maastricht en Aken ter hoogte van de gemeente Heer, in volle vaart tegen een trek ker met oplegger gereden. De vijf in zittenden, een uit Dormagen (H) af komstige familie die in België ver blijft, zijn ernstig gewond naar het Maastrichtse ziekenhuis Sint-Anna- dal overgebracht, waar een ongeveer 60-jarige mevrouw spoedig na aan komst is overleden. De bestuuirder van de ambo, alsmede zijn echtgenote en hun kinderen een 2-jarige Jongen en een 1-jarig meis je verkeren in levensgevaar. Het ongeluk gebeurde, doordat een zware 27-meter lange trekker met oplegger die weg overstak en zodoen de de rijweg voor de uit Maastricht komende auto blokkeerde. Flitsen (Van oonze t.v.-medewerker). Reeds in het NTS-journaal maakte Anneke Beekman haar rentrée in Nederland. Het waren flitsen van haar nieuwe leven in een Limburgs kasteeltje bij familie, die haar zeer moet zijn toegedaan. In de rubriek Flits, die zich naar onze smaak een beetje droog aan het ontwikkelen was, kwam het leven van weleer juist terug bij de ver schijning van diezelfde Anneke Beek man. Ze had er de voorkeur aan gegeven zich niet door de presenta tor Joep Büttinghausen te laten on dervragen, maar door zijn collega Vervolg van pag. I Stevenson waarschuwde te&en toe lating van Rood-China, onder an dere, omdat die niet meer ongedaan zou zijn te maken. Peking zou z.i. een demoraliserende invloed kunnen i uitoefenen en stellig zou het vertrou wen van het Amerikaanse volk in de Verenigde Naties worden geschokt, indien Peking daarin zou worden op genomen. Met die laatste stelling j proberen de Amerikanen druk uit te oefenen op diverse staten, die wel voor Peking zijn geporteerd, doch die tevens een groot belang hechten aan het bestaan van de wereldorgani satie. Amerika levert verreweg de groot ste bijdrage tot de Verenigde Naibies. Zou de publieke opinie in Amerika zich afkeren van de V.N., dan zouden ae financiële consequenties zeer ern stig kuknnen zijn. Geen al te fraaie manier om druk uit te oefenen, zul- i len sommigen misschien zeggen, doch Ln elk geval berustend op de reali- teit I Het debat kan lang duren en zelfs "de resolutie, die verklaart dat voor deze kwestie een meerderheid van tweederden nodig is, komt voorlopig niet in stemming. Over deze proce dure-resolutie wordt bij simpele meerderheid beslist. In Amerikaanse kring rekent men erop voor deze re solutie ook de steun te krijgen van Engeland en Nederland, hoewel deze landen Peking erkennen partners voor het Duitse karretje te spannen, dan zou het tijd wor den aan de teugel te trekken. Maar vice-kanselier Erhard zal wel weten wie in Washington het laatste woord heeft. Kennedy is bepaald geen man, die zich voor karretjes laat spannen. En dat hadden ook de Russische journa listen mogen bedenken, toen zij Hitler in herinnering brachten. BINNENLAND Gisteravond is op de Rijksweg Utrecht-Arnhem ter hoogte van de buurtschap de Rode Haan de 25-jarige heer Tetteroo uit Den Haag toil een auto ongeval om het leven gekomen. Gistermiddag is de 31-jarige bouwvakarbeider P. B. Bakx uit Boxtel bij werkzaamheden ln het St.-Ursula- klooster aldaar door stroom getroffen en gedood. De heer Bakx was met een elektrische klophamer bezig een vloer op te breken Vermoedelijk is hij daar bij door stroom getroffen. Gisteravond is de 72-jarige voet gangster mevrouw A. Oosterhuis-Ause- ma uit Uithuizermeeden op de hoofd weg te Uithuizermeeden aangereden door een bus. Zij werd zodanig ge wond, dat z(j ter plaatse overleed. In Drachtstercompagnie is gis teren het 8-jarige meisje Betty de Vries, te water geraakt en verdronken. Zij was per fiets op weg naar school samen met een vriendinnetje. Te Urmond (L.) is een chauffeur uit Haelen aangehouden, omdat hij per vrachtauto 2500 kg boter naar België wilde smokkelen. De inbeslaggenomen vrachtwagen en de boter vertegenwoor digen ongeveer een waarde van f 18.000. Het bestuur van KRO heeft be sloten tot de oprichting van een raad, die terzake van het radio- en televisie programma de voorzitter van de KRO. die verantwoordelijk ls voor de pro grammavoering, zal adviseren. Voor lopig wordt, naar ue KRO mededeelt, gedacht aan een college van een be perkt aantal personen van erkende bekwaamheid op cultureel terrein. Urenlang heeft de Rotterdamse rivierpolitie gisteravond gedregd naar de 4-jarige Jacobus A. Gubbels, een zoontje van de schipper van het bin nenvaartuig „Express 302", dat in de Rotterdamse binnenhaven ligt. De jongen wordt sedert gistermiddag ver mist. Zijn vader heeft hem voor het laatst ln de machinekamer gezien. Men vermoedt dat de knaap overboord ls geslagen en verdronken. Op de Provinciale weg tussen Oudedijk en Beets bij Hoorn zijn gis teravond bij een botsing tussen een personenauto en een busje twee per sonen om het leven gekomen. Twee personen werden ernstig en vier licht gewond. Doordat zfjn auto gisteravond op de Rijksweg bij Veenendaal in een slip geraakte en daarbij enkele malen over de kop sloeg, is een 25-jarige inwoner uit Den Haag. die de auto bestuurde, op slag gedood. Zijn echtgenote, als mede een baby van een jaar, werden licht gewond naar het Juliana-zieken- huis te Veenendaal overgebracht, even als zijn schoonzuster. Twee andere schoonzusters, die ook in de auto za ten. kwamen met de schrik vrij. De auto werd geheel vernield. Namens een actiegroep, voort gekomen uit het comité-Angola, de actie informatie Algerije en het co- mité-Zuid-Afrika, is gistermiddag een verzoekschrift met 6830 handtekenin gen aan de Nederlandse regering aan geboden. Daarin wordt de regering ver zocht ..de totstandkoming van een on afhankelijk Algerije te bevorderen en de Portugese terreur in Angola duide lijk te veroordelen". BUITENLAND President en mevrouw Kennedy zullen Kerstmis en nieuwjaar door brengen ln een landhuis te Palm Beach In Florida, dat voorzien is van een verwarmd zwem,bad en een tropische tuin. De eigenaar, kolonel Capton Paul, heeft geen huur willen accepteren. De Wereldbank heeft twee lenin gen verstrekt aan Zuid-Afrika, die in totaal overeenkomen met een bedrag van 25 miljoen dollar en die bestemd zijn voor de financiering van de ver betering en uitbreiding van de elek triciteitsvoorziening en de spoorwegen. Dr. Hans Bethe. een der geleer den die de eerste atoombom hebben voorbereid, heeft gisteren uit handen van president Kennedy in het Witte Huis de Enrico Fermi-prijs ontvangen. Deze prijs, die wordt verleend voor prestaties op het gebied van kern energie, bestaat uit een gouden me daille en 50.000 dollar. Dit is de vijfde maal dat zij is toegekend. De Franse afvaardiging bij de VN heeït gisteravond een verklaring uitgegeven, waarin gezegd wordt dat de VAR, door vier Fransen in Cairo te laten arresteren, de vreedzame be trekkingen met Frankrijk in gevaar heeft gebracht en het handvest van de VN heeft geschonden. De Franse regering, aldus de verklaring, is van plan haar rechten ..met alle wettige middelen waarover zij beschikt' af te dwingen. Gewapende bandieten, die politie- unlformen droegen, hebben gisteren een bank in een voorstad van Buenos Aires (Argentinië) overvallen. Zy vuur den op een bankbediende die gewond werd en gingen ervandoor met 2 mil joen gulden. Vijftien vooraanstaande Schotten hebben vandaag een beroep op de Schotse bevolking gedaan om ruim 1 miljoen gulden bijeen te brengen voor een volksstemming over zelfbe stuur. Als de oproep succes mocht hebben, zal er „per post" gestemd worden. De volksstemming zal onder toezicht staan van een onpartijdig col lege. In Japanse Industriële en finan ciële kringen bestudeert men op het ogenblik met belangstelling de moge lijkheid van vorming van een „econo mische gemeenschap voor het gebied in de Stille Oceaan", die Japan, Aus tralië. Nieuw-Zeeland, Mexico, de Ver enigde Staten en Canada zou omvat ten. Dit heeft de president van de Japanse Kamer van Koophandel. Ada- chle, ln Tokio medegedeeld. Koningin Elizabeth en de Prins van Edinburgh hebben bij hun bezoek aan Sierra Leone o.a. een levende boa constrictor en een ruwe diamant van naar schatting 75.000 gulden ten ge schenke gekregen. Zij zijn nu met het Koninklijk Jacht „Brittania" op weg naar Gambia. De maatschappij die het Panama^ kanaal exploiteert, heeft vrijdag be kendgemaakt, dat in de periode van 1 Juli 1960 tot 1 Juli 1961, de uitgaven als gevolg van moderniseringswerk zaamheden zesmiljoen dollar groter waren dan de Inkomsten. In totaal zal voor de modernisering 85.700.000 dol lar worden uitgegeven. Het kanaal zal dan zijn grootste capaciteit hebben bereikt. De Engelse politie onderzoekt klachten, dat oudere leerlingen van een school te Maidenhead, ten westen van Londen, van jongere leerlingen een kwartje per week eisten voor een „ver zekering" tegen een pak slaag. Vol gens het hoofd der school terroriseert een minderheid de 1080 leerlingen van zijn school. Een Franse leraar, Doumelg die op 8 november in hongerstaking is ge gaan uit protest tegen ontvreemding van zijn proefschrift over vliegtuig motoren en de weigering van het mi nisterie van Onderwijs om een werk over meetkunde van zijn hand te laten gebruiken voor het technisch onder wijs is gisteren in een ziekenhuis tc Toulouse opgenomen. De Westduitse Lufthansa zal ln het voorjaar twee nieuwe lijnen ope nen op Afrika. De ene lijn loopt van Frankfort via Lagos (Nigeria) naar de Ghanese hoofdstad Accra, de andere gaat van Frankfort via Khartoem (Soedan), Nairobi (Kenia) en Salis bury (zuid-Rhodesië) naar Johannes burg. De Lufthansa zal dan de Bonds republiek met acht van de belang rijkste plaatsen in Afrika verb.nden. Het verkeer op de autoweg tussen Keulen en Frankfort is gisteren ln één richting tien uur gestremd ge weest door een reusachtige struif van 120.000 eieren, die ontstaan was door een botsing van twee vrachtauto's. Om de gehele begroting, waarvan gedeelten door Kamer en Senaat zijn verworpen, er toch door te krijgen, heeft de Franse eerste minister Debré besloten de vertrouwenskwestie te stellen. Dinsdag a.s. zal over een so cialistische motie van wantrouwen worden gestemd, die inmiddels reeds is ingediend. Als de motie zal worden aangenomen, moet de regering aftreden en kan generaal De Gaulle het parle ment ontbinden. De regering loopt echter geen gevaar, want een absolute meerderheid van 277 moet tegen stem men. Louis Fréquin. Hij stelde een aantal pittige vragen, te persoonlijk van aard naar onze smaak, maar het jonge meisje wist hem te weerstaan en gaf heus niet zomaar antwoord op alles, wat hij scheen te willen weten. Men kan over de morele, re ligieuze en juridische aspecten van de dramatische strijd rond het joodse meisje denken zo men wil, niet te weerspreken lijkt ons. dat pleegmoeder en „tantes" haar heb ben opgevoed tot een beschaafde jonge vrouw We waren na het afsluiten van de Flitsrubriek nog lang niet uitge- litst, want het sohouwburgjuweeltje in zakformaat (tegenover het zopas verschenen grandioze ontwerp voor Leiden) in Delft kreeg veel en ver d.ende aandacht, de exploiterende vereniging Flits incluis, die niet een goed gevuld gemeentehandje een flink handje geholpen werd. Het hoogtepunt maar misschien alleen voor de liefhebbers was het optreden van meneer Dynamiet of 100.000 volt-Bécaud, boeiend, ook door fraaie regie en mede in zijn oudere nummers, een geboren ac teur, waarvoor men eohter wel vloeiend Frans verstaan moet om het geheel voldoende te kunnen volgen. De toelichtingen waren in verschillende gevallen bepaald onvol doende. maar dat moest dan gecom penseerd worden door Denise Maes' lieftalligheid. Dr. De Vries toonde zich een goed leidsman, waarlijk nationaal door her veeltalige: gelovige en kleurige gezelschap in New Delhi. ZATERDAG Clubhuls Oosterkwartier: Tentoon stelling L.P.K.V. 7.30 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Jeho vah s Getuigen bespreken bijbelse on derwerpen. 7-9 uur n.m. Zaal Mekel Hogewoerd 87)Ten toonstelling „De Zanger". ZONDAG Clubhuis Oosterkwartier: Tentoon stelling L.P.K.V. 10 uur v.m.—^6 uur n.m. Marekerk: Open-Deurdienst oJ.v. P. L. Schoonheim. 7 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Jehovah's Getuigen „Mensen ln een verdeelde wereld". 9 uur. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. Zaal Mekel (Hogewoerd 87): Ten toonstelling „De Zanger". MAANDAG Zoeterwoude (Don Boscohuls) Cursus hoef- en klauwverzorglng L.T.J HEDENAVOND Hilversum 1, 402 m. VARA: 14.10 V. d. jeugd. 14.45 Gram. 14.50 Opera's: 1. Le Villi. 2. II segreto di Susanna. I. d. pauze: 15.55- 16.15) Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbelse mi niaturen. lezing. 19.45 Gram. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.50 Soc. comm. 22.05 Quiz. 22.30 Nws. 22.40 De zwarte diamant, hoorsp. 23.10 Walsork. 23.40 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 14.10 Gevar. progr. 15.30 Dub- belkwart. 15.55 Nieuws voor de voor pagina. hoorsp. 16.40 Gitaarspel. 17.00 Sportperiscoop. 17.10 Instr. octet. 17.30 Boekbespr. 17.40 Lichte muz. 18.00 Kunstkron. 18.30 Strljkork. 18.50 U bent toch ook van de partij?, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wedstr. in muziekllteratuurkennis. 19.45 Licht baken, lezing. 19.55 Gram. 20.50 Van klanten en wanten weten, vragenbe- antw. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Licht progr. 22 20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij lulden de zondag in. 23.00 Derde Assemblee v. d. Wereld raad v. Kerken te New Delhi. reD. 23.10 Religieuze muz. met comm. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 15.00 Jazz. 15.30 Fllmprogr. 17.00-17.35 V. d. kind. 19.30 Documen tair progr. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. VPRO: 20.20 Filmprogr. 21.00 Gevar. progr. NTS: 22.15-23.00 Euro visie Judo Wereldkampioenschappen te Parijs. VOOR ZONDAG 3 DECEMBER Hilversum 1, 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Trombone kwart. 8.25 Gevar. Gevar. progr. 9.45 GeestelyK. leven, toespr. VPRO: 10.00 Geel net door, praatje. Daarna: V. d. Jeugd. 1KOR: 10.30 Evangelisch-Luther- se Kerka. 11.30 Vragenueantw. VPRO: 11.4a ber. uit de kerken. AVRO: 12.00 Licnte muz. 12.30 sportber.). 13.00 Nws. 13.07 De toesta na ln de wereld, lezing. 13.17 Medea. oi gram. 13.20 Ge var. progr. v. d. sold. 14.00 Viool en altviool. 14.25 Boekbespr. 14.35 Lichte muz. 15.10 Toneelbeschouwing. 15.20 Lieaeren en canzonetten. 15.5U Gram. 16.U0 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Hulp van vele kanten, lezing. 17.15 Kunstkron. VARA: 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. 18.25 Journalistenforum. iy.00 Amus. muz. 19.30 Zonder blind doek, veertiendaagse openbare zitting. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Amus. muz. 20.45 De vrouw in liet wit, hoorsp. 21.20 Nwe gram., uit Frankrijk. 21.50 Voordr. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded. en voetbaluitsl. 23.00 De derde Assemblee v. d. Wereldraad v. Kerken te New Delhi. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Orgelconc. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Gram. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Plechtige hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Viool en piano. 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Zang en gitaar. 12.55 De kerk zijt Gij, lezing. 13.00 Nws. 13.05 Gevar. progr. 13.30 V. d. kind. 14.00 De luister van Uw huis, klankb. 14.30 Omr. ork. en solist. I. d. pauze: Lezing. 16.00 Sport. 16.30 St.-Barbara-dag, lezingen en gesprek. IKOR: 17.00 Blijf zitten waar je zit. radio drlve-ln voor jonge mensen. 17.15 Oecumenische zang avond. 17.45 Mensen, praatje. 18.00 Het Geladen Schip, kritieken. 18.30 Ker kelijke act. 18.40 Lezing over de Derde Assemblee v. d. Wereldraad v. Kerken ln New Delhi. NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Dubbelkwart. en orgel. 19.30 Door een gebpende deur ln de hemel, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Testbemanning, hoorsp. (deel 10). 20.35 Nederl. muz. 21.05 Kampvuren langs de evenaar, lezing. 21.25 Gram. 22.00 Licht progr. 22.20 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 In het land van de dichter, litteraire lezing. 23.00 Avondgebed. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toorn vliet (dienst voor belangstellenden); 12.15 uur ds. D. N. Wouters te Amster dam (jeugdappèldienst)2.45 uur Kin- derdlenst; 3.30 uur ds. P. N. Kruyswijk. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.30-17.30 urovisie: Concours hlpplque te Amsterdam. 19.30 Week- journ. 20.00 Sport ln beeld. VARA: 20.30 De wereld van vandaag, pol. praatje. 20.40 Film. 21.05 Het eiland, TV-spel. 22.20 Ex Libris van de Slng. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.20 Verz. progr. 13.10 Kritieken. 13 55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klank beeld. 14.40 Praatje. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Ork. conc. I. d. pauze (om 16.30): Lezing. 17.15 Rep. Kon. 8 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergadering Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Den Burcht (Jacobazaal)Evangeli satie. Spr. ds. K. C. van Oossanen. 8 uur n.m. DONDERDAG Stadsgehoorzaal (grote zaal): Abon nementsconcert Residentie-orkest o.l.v. Elie Poslawsky. Solist Daniël Wayen- berg. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Jeugd- concert MIJ voor Toonkunst. R'dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Fltpse. 2 en 3.30 uur n.m. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Schevenlngen (Kurhaus): Re ceptie 130ste Dies „Sempre Crescendo" te 6.30 uur n.m. Galaconcert te 8.15 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstellingen Society of Wood Engravers en schilderijen en aquarellen Otto B de Kat (tot 14 de cember). Prytaneum (Rapenburg 6): Tekenin gen en Grafiek Oostra. Werkd 9-12 en 2-5 uur; 's zondags gesloten (tot 20 december). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling ..Nederlandse opgravingen ln Egypte" (tot 25 februari). BIOSCOPEN Trianon: „Lemmy Caution en de ver dovende middelen". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De hel van Tarawa". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30 ,4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Zarak". Casino: „Ik zal spuwen op Jullie graf". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Liclo: „De gemaskerde contra Scotland Yard". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zwijgend heldendom". 14 Jr. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De Nacht". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Sinterklaasavond 5 december ln alle theaters één avondvoorstelling te 7 uur! Astra-Theater - Wassenaar: vrijdag 8 en zaterdag 7 en 9.15 uur „Goliath en de Barbaren". 14 Jr. Zondag 7 en 9.15 uur, maandag en woensdag 8 uur „Voor liefde geschapen". 18 Jr. Donderdag 8 uur „Amerika zonder Masker". 14 Jr. Zondagmiddag half drie „Je bent nooit te jong". A.l. Weekeindedienst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tand arts E. Krul, tel. 21390. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend voor spoed' eisende gevallen de Zuiderapotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. De Oegstgeester Apotheek, Wllhel- minapark 8, tel. 26274 is *s zondags geopend vftn 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren: Coutinho, tel. 30363; Van Leeu wen. tel. 20412; Langezaal, tel. 24855; Pleiter, tel. 31337 en H. Jasperse, tel. 24961. Te Oegstgeest de doktoren J. B. Hugenholtz, tel. 20390 en Van der Vliet-De Vries, tel. 22331. B() geen gehoor vun Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. bezoek aan Afrika. 17.45 Gram. 18.00 Voordr. 18.15 Hoorsp. 18.45 Lezing. Nws. 19.45 Lichte muz. 20.30 Brief uit 18.50 Econ. praatje. 18.55 Weerber. 19.00 Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Llefdadlgh.opr. 21.30 Pianorecital. 22,30 Lezing. 23.00 Nws. 23.10 Lezing. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. 0.06-0.36 Kamer- muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 oil 247 ill. 12.30 Kerkdienst. 12 55 Progr. overz. 13.00 Verz. progr. 14.30 Gevar. progr. 15.00 Gevar. progr. 15.30 Hoorsp. 16.00 Filmprogr. 17.00 Lichte muz. 1800 In terviews en gram. 19.00 Popul. liedjes. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Nws. 20.35 Gevar. progr. 21.30 Godsd. samenzang. 22.00 Gram. 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0.30 Lichte muz. 0.50 Meditatie. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 ni. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nv/s. 13.10 Lichte muz. 14.30 Volksmuz. 15.00 Verz. progr. 16 45 Dansmuz. 18.15 Adventsmuz. 19.00 Nws. 20.00 Opera- conc. 21.45 Nws. 22.15 Hoorsp. 22.50 Dansmuz. 24.00 Nws. 0 05 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrfjk 3, 380 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.40 Hoorsp. 15.50 Der Zigeunerbaron, ope rette. 17.45 Ork. conc. 19.35 Lichte muz. 20.00 Kamermuz. 22.45 Gram, 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Ork. conc. 12 30 Weerber. 12.35 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 15.00 Lichte muz. 15.30 Sportrep. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Gram. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Ge var. progr. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.95 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Reportages. 17.00 Nws. 17.45 Ork. conc. 18.30 Gram. 19.00 Kath. halfuur. 19.30 Nws. 20.00 Reportages. 22.00 Wereldnws. 22.15 Re portages. 22.55 Nws. 23.00 Reportages. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 4 DECEMBER Hilversum 1, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. oudere luisteraars. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Ka- merork. 11.40 Voordr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.43 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kla vecimbelrecital. 14.30 Gram. 14.50 De Heilige Nicolaas, wie hij in werkelijk heid was, lezing. 15.05 Gram. 16.20 Metropole ork. en solist. 17.00 V. d. padvinders. 17.15 Gram. 17.50 Milit. comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Act. 18.30 Amateursprogr. 19.00 Gram. 20.00 Nws. 20.05 De Radioscoop: gevar. progr. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 De derde Assemblee v. d. Wereldraad v. Kerken te New Delhi. 23.10 Liederen. 23.30 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.20 Sportuitsl. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 8.50 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Gram. 11.55 Bla zersensemble. 12.25 Voor boer en tuin der. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14 05 Schoolradio. 14.35 Gevar. progr. 15.35 Gram. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Piano duo. 17.00 V. d. kleuters. 17.25 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Nleuw-Guinea en de E.E.G., door S. van der Goot. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Le petit Due. ko mische opera (fragm.). 21.15 Gevar. progr. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Hammondorgelspel. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muzikale lezing. 23.40 Het Evan gelie in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 18-20 uur) I. Gioacchino Rossini. „La Boutique Fantasque" (bew. Ottorino Respighi). Ouverture. Tarantella. Mazurka. Danse Cosaque. Cancan. Valse lente. Noc turne. Galop. Allegro brillante (Fuge). Rlas Symphonle Orkest. Berlijn o.l.v. Frenc Fricsay. II. Ruggiero Leoncavallo. „I Pagliac- ci". Opera in twee bedrijven, geba seerd op een gebeurtenis in Montalto, Calabrië, in 1865. Medewerkenden: Canio, leider van een groep dorps- I komedianten (ln de komedie Paljas), j Giuseppe di Stefano, tenor; Nedda, zijn vrouw (in de komedie Colombine), I Maria Callas, sopraan; Tonio, kome diant (in de komedie Taddeo). Tito Gobbl, bariton: Beppo, komediant (in de komedie Harlekijn). Nocola Monti, tenor: Silvio, een Jonge boer. Rolando i Panerai, bariton; Landlieden en straat jongens. Koor en Orkest van het Tea- tro alla Scala te Milaan. Dirigent: Tul- I llo Serafin. III. Ermanno Wolf Ferrari uit „I Gioielli della Madonna". Intermezzo I i en II. Württembergs Staatsorkest, I Stuttgart o.l.v. Ferdinand Lcitner. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Documentaire. 21.30-22.15 Muziek Mozaïek. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC llome Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 16.00 Hoorsp. 17.30 Bariton en piano. 17.45 V. d. oudere luisteraars. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19 00 Nws. 19 15 In the South-East. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. I 24.00 Nws. 0.06-0.36 Gevar. muz. Engeland. BBC Light Programme, I 1500 en 247 ill. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dag boek. 12.31 Lichte muz. 13.00 Gram. 13.31 Gevar. progr. 14.31 Gram. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Dansmuz. 16.31 Lichte muz. 17.15 Mrs. Dale's dagboek. 17.31 Sportuitsl. 17.34 Gram. 18.31 Lichte muz .en ber. 19 30 Nws. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. 20.25 Sport. 20.31 Hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.31 Lichte muz. 22.00 Gevar. progr. 22.31 Lichte muz. 23.30 Nws. 23,30 Nws. 23 40 Gevar. progr. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 in. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13 15 Ork. conc. 16.00 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Ork. conc. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Lichte muz. I 24 00 Nws. 0.10 Operette- en balletmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 380 cn 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.50 Gram. 14.25 Gram. 14.30 Hoorsp. 16.00 I Kamermuz. 17.30 Gram. 18.05 Kamer- muz. 19 00 Nws. 20.00 Ork. conc. 23.10 Kamermuz. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landbouwers. 12 42 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Beursber. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Gram,. 17.45 Franse les. 18.00 Gram. 18.20 V. d. 6old. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Fllmmuz. 19.50 Muzikale lezing. 20.00 Operamuz. 21.30 De Zeven Kunsten. I 21.45 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Amus. muz. 22.35 Volksmuz. 22.55 Nws. 1 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 13.00 Nws 13.15 Gram. 14.18 Ork conc. 15.03 Gram. 16.08 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Hedendaagse Belgische muz. 18.50 Gram. 19.30 Nws. 20 00 j Hoorsp. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz muz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2