Laafste nieuws Warmonds wethouder plotseling overleden JEAN VILAR deed (gelukkige) worp naar de Franse musical Postkoetsin Voorschoten BEURS VAN AMSTERDAM „Lom de RueiP': mijlpaal in de jonge geschiedenis van de operette in moderne vorm Storm sloeg gat in kernreactor STADSNIEUWS WIELRIJDERS EN BROMMERS: Horlogemaker vrijgelaten Hevige strijd 0111 Koiigolo E1** 1EIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 1 DECEMBER 1961 (Van onze Parijse correspondent, Frank Onnen) Wat de operette voor de negentiende eeuw was, dat is de „musical" voor onze tijd en deze combinatie van muziek, toneel en dans, waarop de Amerikanen hun forse (jazz-) stempel drukten, heeft ook in Frank rijk de laatste jaren vele figuren van meer en minder belang zeer actief beziggehouden. De voornaamste pogingen om de oorspronkelijke inhoud van de cock tail in de Franse fles van een eigen comédie musicalete gieten, zijn wel door de veelzijdige choreograaf-danser Roland Petit en zijn vrouw Zizi Jeanmaire ondernomen. Maar ook anderen zoals vorig jaar nog Brefford, Irma's geestelijke vader hebben het in die richting gepro beerd. In die rij van Franse musical-promotors en -vernieuwers heeft zich niemand minder dan Jean Vüar geschaard, en ofschoon „Loin de Rueil", het residtaat van zijn bemoeiingen, als technisch uitgebalan ceerde prestatie nog niet op één lijn met een „west Side Story" kan worden geplaatst, toch vertoont zijn show toch wel zoveel grote en op- vallende kwaliteiten, dat ge hier van een mijlpaal in de jonge geschiede nis van de moderne operette moogt spreken. Frnnm muvilfflJd) De componist ontleende het ver- X I //(((^(nuir haal aan een roman van Raymond Queneau waarin deze schepper van illustratie De huiscomponist van het TNP Maurice Jarre, die altijd voor de (pakkende) muzikale illustraties zorgt die het karakter van de voor stellingen hier zo sterk mede bepa len, heeft nu zijn eerste grote kans gekregen om zijn krachten en ta lenten op een musical te beproeven, die hij bovendien zelf, ofschoon met de hulp van Vilar, mocht regisse ren. Voor de choreografie werd de jonge Nederlandse danser Dick Sanders ingeschakeld die de laatste jaren vooral in Amerika werkte, en die. in de lijn van Jerome Robbins ondanks het „materiaal" (dat niet van de allerhoogste orde was) toch voor een aantal toppunten in de voorstelling tekende. SAMENHANG PLANTAZIEKTE EN -CONSUMPTIE Officier van Justitie wacht op eigen rapport (Van onze Haagse correspondent) Het „eindverslag over de Plan- taziekte", dat voor de Kamerleden ter kennisneming is gedeponeerd, le vert volgens een brief.van de minis ter van Sociale Zaken en Volksge zondheid aan de voorzitter van de Tweede Kamer het medisch bewijs van de samenhang tussen de planta- ziekte en de planta-consumptie. Dit betekent echter nog niet, dat nu ook het juridisch bewys gele verd is. nodig voor de officier van Justitie om tot vervolging over te gaan van Unilever, Jurgens en Van den Berg, of hoe de voor de Officier van Justitie om tot vervol ging over*te gaan van Unileve, Jur gens en Van den Berg. of hoe de voor de produktie en/of consumptie ver antwoordelijke onderneming ook mo ge heten. Destijds heeft de rechter-commis- saris vijf deskundigen benoemd, die een rapport zullen uitbrengen, dat beslissend zal zijn voor de officier van justitie om al of niet tot ver volging over te gaan. Dit rapport zal vermoedelijk eind januari a.s. gereed komen. (Van onze correspondent) De storm heeft gisteren in Delft op verscheidene plaatsen omvangrijke schade aangericht. Twee personen werden gewond toen zy in de Oude kerkstraat door een vallende schut ting werden getroffen. Een gat van ongeveer 60 vierkante meter ontstond in de bekleding van de kernreactor in aanbouw in de Technische Hoge school-wijk. Twintig aluminiumplaten werden tegen vijf uur gistermiddag losge rukt en kwamen in een weiland bij de Rijksweg Delft Rotterdam terecht. Overigens weet men bij de T.H. nog niet of de storm de oorzaak van dit ongeval is. De reactor zou berekend zijn op windkracht 12. Het is voor alsnog moeilijk de schade in geld uit te drukken. Voorts raakten spoorbomen defect woeien in de Doelenstraat de dak pannen van een woonhuis en vloog gistermorgen een markttent door een étalageruit. de onsterfelijke Zazi-figuur met die zelfde onbevangen doch melancho lieke humor het leven schildert in het Parijse voorstadje Rueil in de jaren 1930. toen de film de dorst naar romantische vervoeringen en avonturen steeds overdadiger be gon te voeden. Temidden van het stampubliek van de bistro „Au Poleon" met de miskende dichter, de winkelier in bont, de afvallige pastoor, 't seniele mannetje, dat in een drie wieler wordt voortgeduwd en de le den der opgroeiende generatie, die vooral droomt van kampioenschap pen in boksring en Tour de France zyn er twee hoofdfigu ren: de student in de chemie, die het avontuur ook buiten de weten schap zoekt en die rog altijd (tot ver over de oren) verliefd is ge bleven op de tweede hoofdper soon een jeugdvriendinnetje, dat in Parijs onbereikbaarder naar mate 't dichterbU is in „de kunst" is gegaan. Hij heeft haar naam op een affiche van een variététheater gelezen en hij veronderstelt en vreest dat hij haar nu toch zeker wel nooit meer zal kunnen bena deren, laat staan veroveren. Hij trouwt dus met een ander meisje. De bruiloft wordt een briljante en Wij verzoeken onze abon nees in Leiden# die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur njn. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacrft onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin of Red., want deze kunner U niet helpen. 30500 30500 30500 30500 30500 30500 verrukkelijke parodie in de handen van Dick Sanders. Voor zijn eerste huwelijksnacht ziet liij al in, dat hij een misstap heeft begaan. Hij werpt zich dan, de jonge bruid ach terlatend die echter niet zo lang alleen blijft, in de strijd van het romantische leven, op jacht naar zijn ideaal en zijn verre geliefde. Hij wordt directeur van een vlooi entheater op de kermis en komt via talloze etappes via verre lan den in Amerika terecht waar hij tenslotte zijn Dulcinea onder de vingerdikke make-up en de ver blindende glamour van een Holly- woodse super-star terug zal vinden. En ze krijgen elkaar dan toch, wel ke gelukkige apotheose de gemeen tenaren van Rueil meer naar de geest van de letter, doch in ieder geval in kleuren en in relief zal worden verhaald via een cinemasco- pe-produktie, waarin hij en zij hun eigen levensavonturen vertolken! Zwaartepunt: de dansen Al wordt het verhaal dan ook ontsierd door uitwijdingen (die overigens nog gecoupeerd kunnen worden), over 't geheel biedt dit libretto zeker die verscheidenheid van figuren en van bekende en exotische situaties, waarmee ten minste aan de eerste en de laatste conditie: beweging cn bonte varia tie. werd voldaan. Vilar had de talrijke groep in een soort „brech- tiaanse" toneelgreep en discipline gevat, terwijl Jarre met zijn mar kante thema's ritmen en „primaire" orkestratie zijn inspiratie in de ver wante hoek (bij Kurt Weill en Des sau) scheen gezocht te hebben. Het musicale zwaartepunt was overigens meer in de dansen (cha- cha-cha's, blackbottoms, charlestons en zelfs twists) en in de tussen spelen en marsen gelegen dan in een musical 't voor de vestiging en vooral bestendiging van zijn suc ces toch wel ruimschoots hebben moet. Het gemis aan een ervaren chansonnier of -ière die een liedje over het voetlicht de zaal in weet te „smijten" deed zich trouwens ook wel wat gevoelen. Niettemin is Loin de Rueil zonder twijfel een nieuwe triomf voor het TNP ge worden, die nu ook een eigen mu sical op zijn repertoire kon schrij ven, al moet dat woord vanwege de licht-parodistische en persifleren de feest, die zijn hele karakter beheerste, misschien dan ook juis ter tussen aanhalingstekens worden geplaatst. Sint Nicolacs en het Rode Kruis U zult zich bij het lezen van dit opschrift ongetwijfeld afvragen wat Sint Nicolaas nu met het Rode Kruis )^-4»tiken heeft en U zult er wel licht nog bijvoegen: heeft die brave heilige het nog niet druk genoeg, om zich al met de zorgen voor het Rode Kruis, Uw-Rode Kruis te be lasten? Het zal ook hier wel zijn zoals over al elders: wie het druk heeft, heeft altijd nog tijd om nieuwe taken op zich te nemen. Laten we kort zijn: Morgen (2 de cember) zullen de gewoontegetrouw een aantal dames van de afde ling Leiden van het Ned. Roode Kruis weer een stand innemen op de zater dagse markt om artikelen te verko pen ten bate van het Welfare-werk van 't Nederlandsche Roode Kruis, 'n Prachtig werk ongetwijfeld, doch het zal bij het huidige gure weer zeker niet meevallen urenlang in de kou te staan, alleen om anderen te helpen Dat doen de dames van het Rode Kruis toch en nu vragen we slechts dit ene: Laat U de dames niet alleen in de kou staan, doch brengt een be zoek aan haar stand op de Nieuwe Rijn en koopt daar mede een ge deelte van Uw inkopen voor het Sin terklaasfeest. U kunt altijd nog wel iets gebruiken in plastic goederen, vilt of borduurwerk. Kussen, tassen beestjes, babygoederen, pitriet-thee- bladen, tafellakens en nog vele an dere kleine dingen kunt u daar in ruime mate bekomen. U zult er uzelf of anderen een plezier mee kunnen doen, maar bovenal: u doet er nog een goed werk mee ook, want U helpt het Welfare-werk van Uw Rode Kruis! W. Bavelacr veertig jaar bij Riedel Bijzonder hartelijk was de huldi ging, welke de heer W. Bavelaar van daag ten deel viel in de uitgeoreide kring van het personeel van de N.V. Riedel Limonadefabrieken in ver band met het feit, dat het veertig INTERSCHOLAIR MUZIEKCONCOURS Aan het interscholair muziekcon cours, dat op 26 januari a.s. in Lei den wordt gehouden, nemen de vol gende scholen deel: het Stedelijk Gymnasium, de Gemeentelijke HBS voor Meisjes, het Rijnlands Lyceum (Oegstgeest), het St.-Bonaventura Lyceum en de Chr. Kweekschool. Het evenement vindt plaats in de aula van het St.-Boi>aventura Lyceum. ONTSLAG INSPECTEUR VAN 's RIJKS BELASTINGEN Bij K.b. is aan de heer G. N. Nele mans, inspecteur van 's Rijks belas tingen, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der registratie en suc cessie te Leiden, op zijn verzoek met ingang van 1 januari 1962 eervol ont slag uit 's Rijks dienst verleend. NOTARIEEL EXAMEN. Geslaagd voor het notarieel examen 3de gedeelte de heren A. F. P.Mous- sault (Wassenaar) en M. F. Taverne (Leiden); doet. ex, notariële studie richting. de heren D. C. Hcevers (Amersfoort) en K. J. J. Meertens (Leiden). Ook U dient de voetganger, die op een zebrapad oversteekt, voorrang te geven. Rijdt dus vooral niet rechts langs wachtende auto's op een punt, waar een zebrapad zou kunnen liggen. Achter die auto kunnen voor U on zichtbaar, voetgangers lopen, die even later uw pad kruisen. Dan is het te laat om te remmen, terwijl de voet gangers er op rekenen door te kun nen lopen. Enkele dagen na neerleggen functies In een bijzondere openbare raadsvergadering wer'd gisteravond in Warmond het plotselinge overlijden van oud-wethouder J. Dekker herdacht. Naast de voltallige raad, waren hierbij aanwezig enkele familie leden van de overledene en het merendeel van het gemeente- personeel. Bij de aanvang van de bijeenkomst sprak de burgemees ter een gebed uit. Na zijn werkzaam en niet altijd gemakkelijk leven heeft hij de genade gekregen van een zachte dood, aldus de burgemeester. ..Door zijn rechtlijnige maar toch nooit overmoedige onverschrok kenheid was hij bijzonder geschikt voor een leidende functie". Tijdens de oorlogsjaren gaf hij zijn beste krachten aan de ondergrondse beweging en direct na de oorlog kwam hij in de raad. Het getuigt van een groot vertrouwen in hem, dat hij steeds weer werd herkozen als raadslid en als weihouder. Het wethouderschap was voor hem geen sinecure en zijn accuratesse, zijn, on verdroten ijver en zijn uitgebreide kennis van zaken hebben hun resul taten afgeworpen. Zyn raad en daad missen zal ons zeer moeilijk vallen. Ook in het kerkelijke leven bekleedde hij diverse functies. De burgemeester schetste voorts het scherpe verstand, het idealisme en de godsvrucht van de heer Dek ker. Het gemeentebestuur had reeds het Ibesluiit genomen, om hem na zijn afscheid als raadslid, in het openbaar zijn grote dank en waardering uit te drukken, door de toekenning van het ere-teken in zilver van de gemeente. Helaas is deze mogelijkheid ontno men. Hierna nam wethouder P. F. Vergeer het woord. Hij noemde de overledene een sociaal voelend mens. Wethouder Vergeer zei, veel van de heer Dekker te hebben geleerd. De heer J. van Vliet (KVP) be treurde het zeer, dat men aan deze mens, die zich geheel inzette voor het geluk van anderen, geen openbaar dank meer kon brengen. De heer W. Heyl (Pr. Chr.) noem de zichzelf de leerling van de heer Dekker. Een leerling die veel va hem heeft geleerd en die ook veel van hem moest leren. Tot slot sprak de gemeentesecre taris namens het gemeentepersoneel, waarby hij er nogeeus de nadruk oplegde dat het respect en de waar dering voor de heer Dekker bij het gemeentepersoneel altijd bijzonder groot is geweest. Zaterdag zal om 11 uur in 't Tref punt een rouwdienst worden gehou den waarna om 12 uur de ter aarde bestelling volgt. jaar geleden is, dat hij by de toen malige R.H.W.-fabrieken in dienst trad. De directeur, de heer J. A. Riedel Jr.die de jubilerende sorteerder het eerst toesprak, had vele woorden van lof voor het werk van de heer Ba- velaar. die de grote ontwikkeling van het bedrijf, waarin hij diverse func ties vervulde, op de voet heeft kun nen volgen. Uit dank voor deze lang durige en trouwe plichtsvervulling bood de heer Riedel de jubilaris een enveloppe met inhoud aan en het vererend getuigschrift en de gouden draaginsigne van de Ned. Maat schappij voor Nyverneid en Handel. De bedryfsleider, de heer B. Lam- bregts, tekende de heer Bavelaar als een rustige figuur, die trouw zyn werk doet, doch deze rust verliest als het gaat over voetbaloverwinningen en ook nederlagen van zijn favoriete club. De heer A. Benning, werkmeester, schonk aandacht aan de kameraadschappeiyke omgang met de heer Bavelaar. Namens alle medewerkers bood ook spreker een enveloppe met inhoud aan. Voor een gelukwens op rym zorgde tenslotte de heer W. Mokkenstorm. Een dankwoord van de jubilaris, wiens echtgenote met twee prachtige bloemstukken in de hulde deelde, be sloot deze feestelijke samenkomst. 99 Anno De P.T.T. maakte het af ge- lope njaar een winst van 95 mil joen gulden. De bezorging van de post in Voorschoten geschiedt met een schillenkar. Een have loze kar met een paard er voor, die niet eens het eigendom van de posterijen is, maar het bezit van één van de brievenbestellers. Een postkoets", die elke dag door de straten trekt, omdat de postbodes het niet meer lopend afkunnen. Vreemd95 mil joen. De Italiaan Sergio Squazzardi, die te Parijs was aangehouden in ver band met de verdwüning in Neder land van de Italiaan Colombo men zie elders is na een verhoor door de Franse politie vrijgelaten. Niet lang genoeg gevast: 5 dagen schoenen poetsen Tara Singh, de 76-jarige leider van de Sikhs in India, die op 15 augustus een hongerstaking begon ter ondersteuning van de eis der Sikhs die een eigen staat willen hebben, is door een gods dienstige rechtbank in Amritsar gestraft wegens het verbreken van zijn gelofte om tot de dood te blyven vasten. Hij werd ver oordeeld om vijf dagen lang de schoenen van bedevaartgangers te poetsen en borden te wassen in een gemeenschapskeuken. Tara Singh gaf na 48 dagen zyn hongerstaking op, nadat de regering van India had toege zegd een onderzoek te zullen doen instellen naar beweerde discriminatie ten opzichte van de Sikhs. Er wordt hevig gevochten bij Kon- golo in Noord-Katanga. De 1.500 Katangese gendarmes die in deze stad zijn gelegerd, bieden hardnek kig weerstand tegen de troepen van de centrale Kongolese regering, die volgens in Elisabethstad ontvan gen berichten dinsdag reeds de aanval hebben ingezet. Kongolo ligt 40 km van de grens van de provincie Kivoe. Een vliegtuig van de Katangese luchtvaartmaatschappij Air Katan ga, dat wapens zou overbrengen naar Kongolo, is gistermorgen, toen het van het vliegveld in Elisabeth stad zou vertrekken, door de Ver enigde Naties vastgehouden. Pas na dat de wapens uit het toestel waren gelost, werd toestemming tot vertrek gegeven. De Russische afgevaardigde by de VN. Zorin heeft de secretaris-gene raal, Oe Thant, een brief geschre ven. waarin hy de wapenstilstands overeenkomst tussen de VN en Ka- tanga onwettig noemt, omdat de Veiligheidsraad de VN-vertegenwoor- digers niet had gemachtigd en de Kongolese regering niet was geraad pleegd. Een compagnie Ghanese troe pen vertrekt binnenkort naar Kongo om dienst te doen by de VN-strijd- macht en een bataljon zal begin volgend jaar volgen. Sir Zafroella Khan van Pakistan is gisteren gekozen als voorzitter van de verzoeningscommissie voor Kon go, die voorheen werd geleid door Oe Thant. Inhoud van spaarpot voor de zending Met spanning werd de zen dingscollecte in een kleine ge meente geteld. De dominee had veel tijd gegeven aan de voorbe reiding omdat de Raad voor de Zending dringend om meer geld had gevraagd. Groot was zijn te leurstelling toen de 90 kerkgan gers samen slechts f 57,- bijeen hadden gebracht. Later sprak hij er over met zijn catechisanten en wees erop dat dit toch geen ant woord is van een levende gemeen te op het offer dat Christus voor ons allen heeft gebracht. Nog die- zelfdeavond kwam een catechi- sante de min of meer beduusde dominee f 68,50 brengen, de hele inhoud van haar spaarpot! LEIDERDORP Schaakclub „Leiderdorp" De uitslagen van de wedstrijden die voor de onderlinge competitie werden gespeeld luiden: Groep A: J. H. v. d. VeldenC. Meinsma H. S. GinjaarW. v .d. Leek 10, J. NagtegaalP. C. v d. Leek 10, rector J. C. de Groot- C. Meinema 1—0, H. S. GinjaarS. E Willems of Brilman W. v. d. LeekA. P. Helmen 01, W. Goed hartJoh. de Jong bibi. Groep B: B. CortsF. Teleng 10, T. Rasser—Ch. Sterk 01, H. v. d. PloegR. Margus 01, R. Marbus T. Rasser 1—0, J. M. v. d. MaatA. W. F. Geerlings 1—0, A. M. Kleiss— J. den Hoed 1—0, F. Teleng—M. Splinter 10. WARMOND De voorzitter en de secretaris van de woonruimtecommissie delen mede, dat zy voor de maand decem ber geen zitting zullen houden op dinsdag 5 december maar op maan dag 4 december. Afgelaste wedstrijden De afdeling Leiden van de KNVB heeft alle voor morgen (zaterdag) vastgestelde wedstryden afgelast. (Deze pagina is ongecorrigeerd) BEURSOVERZICHT KON. OLIE HOGER IN LAGERE MARKT Amsterdam, 1 december De laatste dag van deze beursweek heeft opnieuw vraag voor aandelen Kon. Olie te zien gegeven. Deze stuk ken noteerden de gehele week hoger met toenemende omzetten. De aan delen lagen vanmideiag als een rots in de branding. De prijs was by de opening f 119.80, tegen een voorgaan de slotkoers van f 119.50. Als gevolg van aanhoudende buitenlandse en lo kale speculatieve vraag steeg de koers gedurende de verdere beursduur. tot f 12.0.40. Genoemde aand. ontmoet ten gisteren in Wall Street opnieuw belangstelling. Daarentegen noteer den Philips en Unilevers er lager. De Westduitse beurzen gaven vandaag weinig verandering te zien. De mi neurstemming voor de overige inter nationale waarden van gisteren, werd vanmiddag verder voortgezet. Mede in verband met het naderende week einde waren de kooporders zeer schaars. De handel was zeer rustig. Unilevers noteerden na 911 later 917. Op de prys bedroeg het koersverlies, ten opzichte van de vorige slotkoers. circa 2 punten. Philips was op 980 circa 6 punten lager. Aku's gaven weinig verandering te zien op 385, terwyl Hoogovens bepaald flauw in de markt lagen op 764, min 12 pun ten, na een opening op 760. Cultuurfondsen hadden een iets zwakkere ondertoon, evenals de Scheepvaartaandelen. In de Staats- fondsenmarkt was het kortlopende papier aan 'de vaste kant. WISSELKOERSEN Amsterdam, 1 december. Londen 10.10—10.1014New York 3.59A3.59A; Montreal 3.44?*-3.44% Parys 73.26—73.31; Brussel 7.22 7.22%; Frankfort 89.79'2—89.84%: Stockholm 69 54%—69.59' Zürich 83.25%—83.30%; Milaan 57.91%— 57.96%; Kopenhagen 52.20%—52.25% Oslo 50.37%50.52% Wenen 13.91% 13.92%; Lissabon 12.'59%—12.60% Vrydag 1 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '47 3% Ned. '51 3%. Ned. '48 3% Ned. '55 I 3% Ned. 62-64 3 Indië '37 3 Indië "37 A 3 ACTIEVE AANDELEN 101% 102 101% lOlfl 101% 101H 101 ?8 lom 100,V 100 %GB 100,-V IOIVSGB 100,V 100A 97% 97% 82%. 93% GL 93% 97% 97A 95% 97% 95% 95% 90% 90% 89% 88%L 90% 90A 91% 91% 91% 91% 93% 93% 92% 92 92GB 92,3„GB 89 89 99,VGL 99% 99% 99 99A 94% 99 108% 108% 1001» 101 Amst. Rubber 110% 110GB Ver. HVA-my. 126 125% AK.U 385 383% Deli My eert. 143.50 143.20 Hoogovens eert. 776 763 Philips gem. bez. 986 980% Unilever cert. 918% 916% Dordtse Petr 565 565 Kon. P. (50 a f 20) 119.50 120.40 Holl. Amer. lyn. 149% 149% Java China Paket 149 150 K.L.M 62.50 61.50 Kon. Ned Staboot 190% 191 GL Kon. Paket Men 151 155 GB Stoom. My Ned. 161 162 GB Niev Goudr. eert. 159 GL 160% v. Ommeren eert. 327 332 Kon. Rott. Loyd 147% 147 B N. Scheepv. Unie 151% 153 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam'47 (3%) 3 96% 97 idem '48 (3%).. 96 96% R'dam '52-1 (4%) 99% 100 id. '37 I-II (3%) 95 ?4 Z.-Holl. '55 4%.. 100% Bankwezen Bk. N Gem. 58 5% 104% 104% id. NWB'52 (4%) 100% BVGrspbr f500.. 200 201B BVG rspbr '52 144 144 Industr. Obligaties Philips Doll. '51.. 91% 91%B Premieleningen Vorige Slotkoers Koers v. heden A'dam '53 3 103 103 A'dam '51 I 2%.. 84% 85 A'dam '56 I 2%.. 821 89% A'dam '56 II 2% 88 ?i 89% A'dam *56 III 2% 88% 89% Eindhoven '54 84% 82 %L Enschede '54 2% 81% 81 Den Haag'5212% 91 91L Idem II 2% 91% 90i R'dam '52 I 2% 93 L 93% Idem n 2% 92 L 92% Idem '57 2% 95 Utrecht'52 2% 95% 91% Z.-Holl. 1957 2% 93% 93 li Zuid-Holl. '59 2% 102% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco254 253 Amst. Bank 389 385 Cultuurbank 31 31 Holl. Bank U eert. 233 233% Ned. Handelmy 335 333 Rott. Bank387 383 Twentsche Bank 334 335 Senembah 408 B 410 B Industrie Ondernemingen Albert Heyn 725 714 Berkei's Pat278 279 Borsumy-Wehry 89 89 Calvé Delft eert. 886 891 Electralasmy 330 K. Pap. v. Gelder 340% 340% K. Ned. Grofsm. 178% 176 Holl. Constructie 405 Ing. bur. v. Bmij 248 245 Internatio 191?; 192% Int. Kunstst. Ind. 69 70% v. Kemp. en Beg. 137% 138 Leidse Wolspjy 540 535 Müller en Co N3. 529 520 Ned. Kabelfabr. 565 560". Philips pref288 291% Rott. Droogd. My 548 545 Sikkens Groep 890 894 Ver. Touwfabr. 350 355 Walvisvaart 98% Wernink's Betmy 202 200 Wilton Feijenoord 289% 289 v. Wyk - Heringa 88' 88 Zaalberg 140% 143 Mjjnbouw en petroleum Biliton 2de r497 493 Kon. Petr. (f20) 119 120 Amerik. fondsen Canad. Pacific R. 24iV 24% Intern. Nickel 79% 79 Anaconda 50?»GL 49% Bethlehem Steel 42% 42 Cities Service 52 52% General Motors.. 55% 54 Kennecott 83% 81 Republic Steel 60 B 60% Shell Oil40% 41 Union Pacific 35 Un. States Steel 77?» 77%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5