B.B. bedreigd Bijna 300 konijnen Kringtentoonstelling 4ÓÜU2± X Koninklijke onderscheidingen voor Oosthoek-iubilarissen BOLS Uitslaande brand in Waddinxveen Beste mensen, laat u eens verwennen! Alpheii huldigt H. Mens en D. Noor lander Nieuwe leden „Zilveren Club" ■VARKANT BvSARKANT kWLii MARKANT Veertien auto's prooi van de lioogoplaaiende vlammen Nuttige cadeaux PANTOFFELS LAARSJES Arrestaties wegens fraude bij veiling Horlogemaker meldde zieli LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 1 DECEMBER 1961 Tweede Kamer akkoord Minder belasting voor de werkende gehuwde vrouw (Van onze parlementaire redacteur) Zonder hoofdelijke stemming heeft learner gistermiddag het wetsontwerp tot verlaging van de be lastingdruk voor de werkende ge huwde vrouw ongewijzigd aange nomen. Van de drie ingediende amende menten werd er één ingetrokken, de anderen werden verworpen. Het amendement-Peschar (P.v.d.A.) om de minimum belastingaftrek te stellen op f 750,- werd afgestemd met 70 tegen 43 stemmen (vóór stemden slechts P.v.d.A„ PSP en CPN). De minimumaftrek blijft nu f500,-. De eerste f 500 van het inkomen der vrouw worden dus niet door de in komstenbelasting getroffen. Het amendement over het door werken op de aftrek wegens buiten gewone lasten werd door de heer Peschar ingetrokken. Met 66 tegen 49 stemmen werd ook verwornen het amendement van de heer Kieft <AR> om de beloning van de vrouw, die in het bedrijf van haar man werkt te stellen op f3.000,- in plaats van f2250,-. Tegen dit amen dement stemden de leden van de PvdA, PSP en CHU. Voor waren AR, SGP en CPN, terwijl de fracties van de KVP en VVD verdeeld stemden. ,Showvan ,Ons Belangin Leimniden De „Zilveren Club", een vereniging bestaande uit personeels leden van de firma Oosthoek en Zoon te Alphen aan den Rijn en Zoeterwoude die reeds 25 jaar of meer in een der bedrijven van genoemde firma werkzaam zijn, kwam gisteravond in paviljoen „Avifauna" bijeen. Dit gebeurde ter gelegenheid van de huldiging van een viertal jubila rissen. Het was in de eerste plaats de heer H. S. Mens, die met zijn gouden arbeidsjubileum in het mid delpunt van de belangstelling stond. Daarnaast was het de heer D. Noor- lander die jubileerde omdat hij al veertig jaar deel uitmaakte van de fa. Oosthoek. Onderscheidingen Speciaal voor deze btide heren was burgemeester Bruins Slot aanwezig, die na een hartelijke toesoraak de heer Mens de Koninklijke on derscheiding in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst speldde en de heer Noorlander deze onderscheiding in brons uitreik te. Tevoren had de directeur ir. F. H. Kotter een kort welkomstwoord ge sproken waarbij hij zich in het bij zonder richtte tot de patrones me vrouw S. Oosthoek-Kolk. Directeur jhr. Z. H. M. van Asch van Wijck sprak beide jubilarissen toe, waarbij hij van beiden een overzicht gaf van hun werkzaamheden. Daarbij ont brak het dikwijls niet aan een vro lijke noot. Vervolgens reikte burge meester Bruins Slot de Koninklijke onderscheidingen uit. Oorkonde Jhr. Van Asch van Wijck bood beide jubilarissen een geschenk onder couvert aan en de oorkonde van de HIBIN met de daarbij behorende plaquette. De dames ontvingen bloe men. Vervolgens spraken de beide bedrijfsleiders de heren D. Buijs en Defensiebegroting O O van Bonn gestegen De Westduitse begrotig van De fensie voor 1962/63 zal een eindbe drag van ongeveer 15 miljard mark aanwijzen, tegen 11,8 miljard mark in het lopende jaar. Een belangrijk deel van de begro ting wordt gevormd door aankopen van wapens en materieel in het bui tenland. In het komende jaar zal vermoedelijk in de VS voor een be drag van 2.8 miljard mark worden aangekocht, eenzelfde bedrag als in dit jaar. In de voorgaande jaren werd niet meer dan 1,4 miljard mark voor defensie-aankopen in de VS be steed. ADVERTENTIE In cellofaan: voorkomt breuk J. Brouwer woorden van waardering tot de jubilarissen. De beide heren ontvingen voorts nog geschenken van het personeel. Later op de avond zijn de heren A. Vermeer, onderhoudsschilder voor de bedrijven te Zoeterwoude, en G. van der Hoorn, molenaar te Zoeter woude, in verband met hun zilveren jubileum eveneens Itarlelijk gehul digd. Ir. Kotter sprak beide heren toe, waarbij hij een opsomming gaf van hun verdiensten voor het bedrijf. Hij wees er op dat ock een zilveren ju bileum als een bijzonderheid mag worden gezien. Beide heren ontvingen een geschenk onder couvert en de dames werden met bloemen verrast. Nadat de bedrijfsleider de heer Brouwer ge lukwensen had uitgesproken was het de heer J. Vermeer broer van de ju bilaris, die met de heer C. Wijsman namens de personeelsvereniging „OosthoekZoeterwoude" sprak. Ook zij boden geschenken aan. Met de heer P. Voskuilen, die reeds eerder jubileerde, werden de beide Burgemeester Bruins Slot speldt de heer Noorlander het Koninklijk brons op de borst na dat hij deze onderscheiding in zilver te voren de heer Mens had overhandigd. (Foto Leidsch Dagblad) heren Vermeer en Van der Hoorn als lid van de Zilveren Club geïnstalleerd. De jubilarissen dankten allen voor de hun gebrachte hulde. De avond werd verder opgeluisterd met het optreden van de Alkmaarse artist Caarls (akie), die zijn audi torium op prettige wijze met zijn trucs wist bezig te houden. frambozen brandewijn p. liter 7.40 Karei I geeft goud voor 'n riks 'n Nieuwe, lichfe senoritas Vliegtuig stort bij Sydney in zee: vijftien doden Een Viscount, die gisteravond in een hevige storm opgestegen was van het vliegveld van de Australische havenstad Sydney is ongeveer tien minuten later in de buurt van Syd- ney in zee gstort. Alle inzittenden elf passagiers en vier bemannings leden kwamen om het leven. Men heeft in de baai van Botany het wrak van het toestel met de stoffelijke resten van de inzittenden gevonden. De Viscount was op weg 'naar Canberra. Zitstaking tegen kernbommen (Van onze Haagse correspondent) Gistermiddag verschenen plm. 40 jongelui op het Plein te Den Haag, om op het parkeerterrein een zit staking te houden tegen het gebruik van kernbommen. De jongelui be stonden uit studenten, leerlingen van IIBS-en en scholieren van de MMS. Ook waren enkele ouderen bij de demonstranten. Er werden pamfletten uitgedeeld, waarin het publiek lezen kon „dat de enige bescherming van de be schaving uit uitbannen van de bom was". Ook werd stelling genomen te gen maatregelen van de BB. Na korte tijd verscheen de politie met vrachtauto's, waarin de demonstran ten gezet werden, waarna zij werden overgebracht naar net hoofdbureau van politie. Een lid van de bereden brigade hield de toeschouwers op een af stand, hetgeen enige consternatie tot gevolg had. Advertentie zijn altijd welkom Geef daarom en VISMARKT - LEIDEN In verband met onregelmatigheden ten nadele van de Coöperatieve tuinbouwveiliging „Barend recht en Omstreken" zijn vier arrestaties ver richt. Een Maasdammer zou de veiling benadeeld hebben voor een bedrag van f 20.000.-. Hij zou kistenbonnen (waarop het statiegeld van f2.- per kist wordt uitbetaald) voor de twee de maal hebben ingeleverd. Ook zou hij de bonnen foutief hebben inge vuld. Een Ridderkerkslid wordt er van verdacht geknoeid te hebben met de loonadministratie van het vei- lingpersoneel. Hij zou de veiling voor f 14.000.- hebben benadeeld. Voorts zou hij samen met twee Baren- drechters valse veilingbrieven hebben opgemaakt. Zij deden net voorkomen, alsnog aan een bepaalde firma pro- dukten waren geleverd. De betaling geschiedde dan via de veilingadmi nistratie. Het. ontvangen geld deelden zij. Er is nog niet gebleken of meer personeelsleden van de veiling zich aan fraude zouden hebben schuldig gemaakt. In Waddinxveen zjjn gisteravond door een felle uitslaande brand de auto-plaatwerkerij van de firma Glasbeek aan de Hencgouwerweg en het garagebedrijf ,De Jiefbrug" vol komen in as gelegd. In beide ge bouwen vond het vuur. door de vele brandbare stoffen, gretig voedsel en door de felle wind, kon de Waddinx- veense brandweer, die al spoedig de hulp van de brandweer te Gouda in riep niets anders doen dan trachten uitbreiding van de vuurzee te voor komen. De brand ontstond in de plaat werkerij. Men vermoedt, dat bij het verwijderen van een benzinetank uit een auto, die in reparatie was, uit stromende benzine of benzinedam pen vlam hebben gevat. Vrijwel on middellijk stond de gehele plaatwer kerij in lichterlaaie. Al spoedig sloeg de brand over naar het in de on middellijke nabijheid geiegen garage bedrijf „De Hefbrug". Pogingen, om de in de beide gebouwen nog aanwe zige auto's te redden had slechts ten dele resultaat. Vermoed wordt, dat in totaal niet minder dan veertien auto's een prooi van de vlammen zjjn geworden. Toen de Waddinxveense brandweer op de plaats van de brand aan kwam sloegen de vlammen al hoog door het dak heen en verspreidden een enorme hitte. Bovendien ont ploften enkele benzinetanks. Aangezien het gevaar voor een nog verdere uitbreiding zeer groot was, werd al spoedig ook de hulp van de Goudse brandweer ingeroepen. Met in totaal elf stralen gelukte het ten slotte de vuurzee in te perken. Na ongeveer drie kwartier was het gevaar voor verdere uitbreiding be dwongen en kon met de nablussing, die nog geruime tjjd in beslag nam, worden begonnen. Hoewel het gisteravond nog moei lijk was een overzicht te krijgen van de schade, zal deze zeker wel meer dan anderhalve ton bedragen. De gebouwen en een groot deel van de auto's waren verzekerd. Onderscheiding voor de heer Westerlaken Op de slotbijeenkomst van de eer ste dag van de internationale confe rentie rij-examens, die op het ogen blik in Den Haag wordt gehouden, heeft de heer Guy Vallat, president van de l'Unat in Frankrijk en presi dent van de internationale commis sie rü-examens meegedeeld, dat de heer H. M. A. Westerlaken, directeur van de Stichting Centraal Bureau Rijvaardigheid in Den Haag, tevens >ecretaris-generaal van de interna tionale commissie rjj-examens, is on derscheiden door de Franse regering met „Les insignes de chevalier du merite touristique". Deze onderscheiding is de heer Westerlaken namens de Franse rege ring gisteravond uitgereikt door de heer Vallat. Wegens zijn grote ver diensten in verband met het werk van de internationale commissie rij examens, waarvan de heer Westerla ken een van de oprichters is. De commissie bestaat thans vijf jaar. Geen gemakkelijke liefhebberij In zaal Sneeboer te Leimuiden zijn dit weekeinde 276 dieren te bezichti gen In verband met de Kringten toonstelling van de Konijnenfokver- eniging „Ons Belang" van Leimuiden en Alphen aan den Rijn. Gisteren werden de keuringen verricht door de heren Ebink, Stahlecker en Westhoek. Gisteravond werd de ten toonstelling voor het publiek open gesteld. In café Sneeboer sprak de voorzitter, de heer C. Onderwater een welkomst woord tot de vele be langstellenden. Hij was dankbaar gestemd, dat de veis inzenders hun dieren enige da gen voor dit doel hadden afgestaan. De ere-voorzitter, burgemeester B. Kammenga, was verheugd dat er zoveel dieren 'kunnen worden ten- toongesteidj ondanks de andere leefgewoonten door de steeds toene mende nieuwbouw, die een dergelijke liefhebberij met vele moeilijkheden gepaard doet gaan. In onze gemeente ontmoet dit nog niet zoveel bezwa ren. Op alle gebied echter verslapt de liefhebberij, door de vele passieve vermakelijkheden, die veler aandacht vragen. De liefde voor het dier is niet uiterlijk maar moet een innerlijke aard ziin. Spreker hoopte, dat de ten toonstelling een goed verloop zou hebben Prijzen De prijzen werden toegekend aan de volgende inzenders: Grote hoenders Orpingtons hen jong le prijs: Buff, Leiden; Brahma's hen oud donker le prijs; Th. Bou- man. Waddinxveen, hen jong donker 2e prijs: Th. Bonman, Waddinxveen. Kriel hoenders: Twemtsche Grijzen haan jong le prijs: A J. Tiele, Wad dinxveen Wijamdot krielen: Colb hen jong le prijs; A. Böke. Bovenkerk; zwart hen jong 2e prs K. v. d- Spek, Abbe- nes; Faverolle's hen jon? lè en 2e prijs: C. Marchant. Waddinxveen. Chabo krielen: Wit hen oud le en 2e prijs J. v. Muyden, Leimuiden. Konynen: grote rassen Vlaamse reuzen voedster oud le prijs J. v. Glafobeek. Leimuiden; ram jong 2e prijs J. v. Glabbeek, Leimuiden; 3e Advertentie (Van onze Pa rij se correspondent) Brigitte Bardot heeft na de ont vangst van het OAS-„aanslag- biljet" al verschillende anonieme telefoontjes met bedreigingen ge kregen. Niettemin heeft zij gewei gerd haar appartement aan de Avenue Paul Domer in Parijs, waar zij samen met haar twee jarig zoontje woont, te verlaten. Haar deur wordt nu echter dag en nacht door haar beide lijfwachten bewaaktterwijl ook de politie een oogje in het zeil houdt. In Frankrijk heeft men over het algemeen respect voor de moed van de jonge filmactrice, d e als eerste eer. officiële aanklacht tegen de .belasting"-activiteiten van de geheime terreurorganisa tie van Salan heeft duïven in dienen een moed die vele an dere rijkaards in Frankrijk en Algerije nog niet hebben opge bracht. „Ik heb geen zin om onder een nazi-regime te leven", zo heeft BB verklaard. „Daarom verzet ik mij tegen de OAS. Ik had het geld ook kunnen betalen om verder geen gevaar te lopen, maar ik verdedig me toch liever." Een uitspraak di*> van durf getuigt, als men weet dat de OAS volgens een ruwe schatting over tweehonderd be roepsmoordenaars beschikt. De keurmeesters de heren Ebink, Stahbecker en Wetshoek bij het zoeken naar het mooiste dier van de tentoonstelling uit de kortharige. langharige en dwergrassen. Links de Rex van J. v. d. Berg te Leimuiden, die als overwinnaar uit de bus kwam daarnaast de Angora van mevr. Loe Smit te Noordwijk aan Zee. die als tweede eindigde en op de voorgrond de dwerg van de heer M. Bervoets te Koudekerk aan den Rijn, die als derde geklas seerd werd. (Foto Leidsch Dagblad) prijs J. C. van Kampen, Alphen aan den Rijn; Blauw ram jong le prijs A. C. Harskamp, Koudekerk aan den Rijn; Wit ram jong: le prijs C. Hoo- geveen, Alphen aan den Rijn; 2e prijs A. H. Bi om, Leiderdorp; Voedster Jong le prijs A. H. Blom, Leiderdorp; 2e prijs C. Hoogeveen, Alphen aan den Rijn. Franse hangoren; ram Jong (mooi ste dier) le prijs J. v. Scherpenzeel, Leimuiden, voedster jong 2e prijs J. v. Soherpenzeel, Leimuiden. Lot har invers voedster jong C-klas le prijs Th. C. Valentijn. Wilnis; blauw bont 2e prijs O. N. V. Bohemen, Noordwijk; rmddenrassen. Chincil- la's ram Jong le prijs L. de Blay, Nieuw-Vennep; Midden rassen, groot zilver licht kon. grijs ram Jong le prijs H. Ippel, Nieuw Vennep; Licht geel voedster Jong 2e prijs H. ippel. Nieuw Vennep. Weners blauw ram oud le prijs H. Eikelenboom, Rijnsaterwoude; ram Jong 2e prijs H. Eikelenboom. Rijn saterwoude, wit ram oud le prijs H. Eikelenboom, Rilnsaterwoude; Voed sters oud 3e prijs C. de Wagenaar, Sassenheim; le prijs H. Westerik, Mijdreoht; 2e prijs B. Mooren, Oude Wetering, Ram Jong le en 2e prijs H. Eikelenboom, Rilnsaterwoude; 3e prijs J. v. Muyden. Leimuiden. Voed ster Jong le prijs J. v. Muyden, Lei muiden; 2e prijs J. v Muyden. Lei muiden. 3e prijs C. N V. Bohemen. Noordwijk; Voedster Jong le prijs C v. d. Wijngaard. Leimuiden; ram jon? Le prijs J. H. Bakhuizen. Boskoop. Rijnlanders: ram Jong le prijs H Ippel. Nieuw-Vennep. Havanna's, voedster oud le prijs J. Th. Steen voorde. Noordwij k. Alaska's: ram oud le prijs J. P. y. d. Hoek. Leimuiden; 2e prijs D. B. de Bruin Noordwijk. voedster oud le prijs C. Onderwater. Leimuiden; voedster jong le prijs Chr. W. Smel- tink. Noordwijk Luohs: ram oud le prijs mevr. I. de Brun-Hasper, Noordwijk aan Zee: (Van onze Parijse correspondent) De 31-jarige Italiaanse hor logemaker Sergio Guazzardi, die verdacht wordt van de moord op zijn landgenoot, de schoenen- handelaar Bruno Colombo, wiens witte sportauto maandag in Den Haag werd teruggevonden, is gelijk kort gemeldsedert gisteren in handen van de Pa rijse politie. Zoals men weet had de Nederlandse politie via Inter pol de Franse recherche ver zocht om arrestatie en uitleve ring van de verdachte Italiaan. Guazzardi heeft het de Franse po litie niet moeilijk gemaakt. Nadat in het Parijse hotel, waar de Italiaan, die intussen geen onbekende van de vreemdelingenpolitie moet zijn. een boodschap was afgegeven, is Guaz zardi zich al de volgende dag zelf bij het commissariaat van zijn wijk komen melden. Hij werd onmiddellijk aan het parket van het departement van de Seine overgedragen en zit nu in de cel opgeborgen. Guazzardi zal aan Nederland wor den overgeleverd. Doch wanneer hij naar Holland vertrekt is nog niet be kend. Uitleveringen zijn vaak nogal omslachtige procedures. Bovendien is het niet uitgesloten dat ook Guaz- zardi's Franse zondenregister eerst nog wordt nagezien. VOETGANGERS: Wilt U oversteken op een zebra pad? U heeft daar voorrang, maar sta eerst stil op het trottoir en kijk uit of het rijverkeer U die voorrang nog geven kan, dus tijdig kan rem men zonder ongelukken te veroor zaken. ram jong 2e prijs mevr. I de Bruln- Hasper. Martems blauw voedster Jong le prijs M. v. Leeuwen. Wilnis; 2e prijs M. v. Leeuwen. WiLnis; Zilvervos zwart ram Jong le prijs P. R. v. Rijn, Mijdreoht; Blauw ram jong 2e prijs P. R. v. Rijn, Mijdrecht Deilenaarsram oud le prijs J. v. Scherpenzeel, Leimuiden; Voedster Jong le prijs J. Markwat, Leimuiden; 2e prijs J. Markwat. Leimuiden. Rex blauw: ram oud le prijs: Joh. v. d. Hoorn. De Kwakel. Voedster Jong 2e prijs Joh. v. d. Hoorn, De Kwakel. Wit ram oud 3e prijs C. J. J. v. d. Berg. Leimuiden. Angora's wit ram oud le prUs mevr. Loe-Smit. Noordwijk; Voedster oud 2eprijs mevr. v. Loe-Smit Noordwijk; Voedster Jong 3e prijs mevr. v. Loe- Smit, Noordwijk. Papilion: zwart voedster oud 2e prijs J. H. Bakhuizen, Boskoop. Madagascar; voedster jong le prijs C. A. v. d. Pol, Alphen aan den Rijn; Tans zwart ram oud le prijs D. v. Os, NieuwVennep, ram jon? 2e prijs Chr. W. Smeltink Noordwijk aan Zee; Voedster Jong 3e prijs P. Hommel, Katwijk aan Zee. Hollanders: Midden kon. grijs voedster jong le prijs H. Ippel. Nieuw Vennep; Midden geel ram Jong 2e prijs C. J. J. v. d. Berg. Leimuiden, voedster jong 3e prijs C J. J. v. d. Berg, Leimuiden. Russen: Zwart ram oud le prijs C. Onderwater, leimuiden; Voedster oud 2e prijs C. Onderwater, Leimui den; Voedster Jong 3e prijs C. Onder water. Leimuiden. DwergirassenPolen R. O. ram oud le en 2e prijs M. Verbeek. Boskoop. Kleurdewrgen: kon. grijs ram oud le prijs M, Bervoets, Koudekerk aan den Rijn; ijzer grauw voedster oud 2e prijs M. Bervoets. Koudekerk aan den Rijne zfart ram cud 3e priis C. de Bruin Leimuiden. Chrinchillavoedster jong 4e prijs M. Bervoets. Koudekerk a d. Rijn. Cavia's Beer wit: le prijs P. v. Eyk, Nieuw-Vennep; Beer crème 2e prijs P. v. Eyk, Nieuw-Vennep. De heer M. Bervoets uit Koudekerk Is belast als tentoonstellingssecreta ris. De tentoonstelling is voor het publiek toegankelijk op 1 december van 14 tot 21.30 uur en op zaterdag 2 december van 10 tot 21.30 uur. Gewoon eens een doordeweekse dag met een feestelijke avond besluiten. Een keertje buitenshuis samen klinken. Waarop? Op alles. Op het feit, dat u daar samen zit, In een goed humeur, en bediend op uw wenken. Spreekt u dat van de week eens af? I Uit... Luister naar de familie Doorsnee via Radio Luxemburg (208 en 49.26 m) op zaterdag 2 december om 12 uur of zondag 3 december om 13.30 uur of vla Radio Veronica (192 m) op maandag 4 december 's avonds om 6.30 uur. Deze uitzendingen worden u aangeboden door de Nederlandee Horeca-bedruven.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13