Zaak Van der Putten tot einde uitzoeken Haagse arrestaties los van zaak Colombo a DUITS ECHTPAAR BEKENT SCHULD Twee VN-employés in Katanga afgeranseld Winst P.T.T. bedraagt 95,6 miljoen gulden Russisch voorstel in Genève aangevallen Italiaanse studenten zijn na verhoor weer vrijgelaten Spionageproces in Kiew Arrest in de zaak omroep contra „TV" Noodkreet van Somaliland Balaguer (Dom. Kep.) is bereid af te treden Naar buiten BENEGAS BUTAAN Gunstige ontwikkeling in welhaast alle sectoren gesleurd Kernstop-conferentie NTS doet mee aan Eurovisie Songfestival Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 29 november 1961 Vierde blad no. 30516 Mr. Van Riel in Eerste Kamer: In de Eerste Kamer heeft mr. Van Riel (V.V.D.) gisteravond uitvoerige aandacht gewijd aan de kwestie-Van der Putten. Met zijn beslissing om de heer Van der Putten te ontslaan heeft minister Visser een zeker persoonlijk risico op zich genomen, dat in het Nederlandse politieke leven betrekkelijk zeldzaam is, aldus spreker. Dit handelen onder eigen verantwoordelijkheid kon mr. Van Riel waarderen, afgezien van de vraag of de beslissing juist was of niet. Toch verklaarde mr. Van Riel niet geheel achter de minister te staan. „We zijn er hiermee namelijk nog niet", meende mr. Van Riel. De zaak is nog niet tot het einde uitgezocht. Het ondermijnen van het vertrou wen in de overheid is een buitenge woon ernstige zaak, maar het plegen van onrecht is dat evenzeer. Het zou voor mr. Van Riel niet aanvaardbaar zijn als de zaak niet tot de grond toe werd uitgezocht. Er kunnen daarbij vervelende dingen voor de dag komen uit het verleden. Maar het is veel beter precies te weten, wat de zaak- Aernout is en wat de zaak-Van der Putten. Mr. Van Riel zei er waarde aan te hechten, dat de feiten als zodanig aan het licht komen. Wat nodig is te kennen zijn de causale PRINSES BEATRIX IN LUXEMBURG Prinses Beatrix, die een rondreis maakt langs de Europese instellingen heeft gisterochtend in Luxemburg een vergadering bijgewoond van een werkgroep van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal onder voorzitterschap van de heer D. Spierenburg, de Ne derlandse vice-voorzitter van-de Ho ge Autoriteit. De werkgroep behan delde vervoersproblemen. Van welin gelichte zijde werd vernomen dat de Duitser Heilwig op de bijeenkomst het Nederlandse standpunt op dit terrein heeft bekritiseerd. De heer Spierenburg heeft vervol gens ter ere van de Prinses een noenmaal aangeboden. De Prinses is gistermiddag ont vangen door de Hoge Autoriteit die onder voorzitterschap van de Itali aan Malvestiti bijeenkwam. Prinses Beatrix bezoekt vandaag het Gerechtshof van de Europese Gemeenschappen. verbanden of het bewijs, dat die niet bestaan.. „Als er alleen maar sensa tie gezocht is, dan moet dat duidelijk blijken", meende mr. Van Riel. Indiaas plan: GOA spoedig bevrijden India is van plan ,.alle mogelijke maatregelen" te nemen voor een spoedige bevrijding van de Portugese gebieden in India. Dit heeft de In diase onderminister van Buitenland se Zaken, mevrouw Lasjmi Menon, gisteren in het parlement verklaard. Zij deelde mee, dat de Portugese autoriteiten in Goa in de maanden juli, augustus en september mishan delingen hebben gepleegd en arresta ties op grote schaal hebben verricht. Volgens haar was de reden hiervan, dat de Portugezen bevreesd waren dat zich omstreeks de 15de augus tus, de herdenkingsdag van de In diase onafhankelijkheid, nationalis tische demonstraties zouden voor doen. Mevrouw Menon verklaarde, dat de Indiase regering, behalve be richten omtrent vergroting van de politieke onderdrukking, ook meldin gen over uitbreidingen van militaire aard in de Portugese gebieden had ontvangen. Nog drie maanden (Van onze correspondent in Bonn) Opnieuw heeft de Westduitse rege ring afgekondigd, dat de dienstplich tigen, die aan het eind van dit jaar hun diensttijd van twaalf maanden achter zich hebben, nog drie maan den onder de wapenen moeten blij ven. Reeds eerder nam de Bondsrege ring een dergelijke maatregel om de dienstplichtigen, die normaal in sep tember zouden zijn afgezwaaid, vast te houden. Het doel van deze extra drie maanden diensttijd, die onder de vlag van een bijzondere oefenperiode gaat, is het Bondsleger op grotere sterkte te houden in afwachting van een algemene verlenging van de dienstplicht van 12 tot 18 maanden. Daarvoor is echter de goedkeuring van het parlement nodig. Het recen te besluit treft 35.000 dienstplich tigen. De sterkte van het Bondsleger zal hierdoor komen op 375.000 man. In januari komen 45.000 recruten onder de wapenen. De opzienbarende arrestaties van twee Italianen in café restaurant Terminus in Den Haag, die gistermorgen door de Haagse politie plaatsvond, heeft niets uitstaande met de verdwij ning van de Italiaanse schoenverkoper Bruno Colombo, die naar wordt aangenomen het slachtoffer van een misdrijf is geworden. Dit heeft inspecteur A. C. H. Hoegee van de Amsterdamse cen trale recherche, die het onderzoek in de zaak-Colombo leidt, gisteravond met nadruk verklaard. En zijn chef, de commissaris P. A. Jong, onderstreepte dit door te zeggen: „Die arrestatie is een interne aangelegenheid van de Haagse politie". De twee Italiaanse studenten En rico Prisco en Renato Calapso, zijn gisteren op verzoek van de Amster damse politie In Rome verhoord. Vannacht meldde onze Romeinse correspondent dat z(J weer op vrije voeten zijn gesteld. Het stoffelijk overschot van Bru no Colombo is nog niet ge ronden. Vandaag onderneemt de Rijkspolitie met alle beschikbare manschappen een grootscheepse speurtocht langs de Rijksweg Amsterdam-Den Haag, waarbij in alle wateren langs deze weg systematisch wordt gedregd. Ook zal gebruik van speurhonden worden gemaakt. ^breett*'9 vee' VRAAGT UW HORLOGER Twee Westduitsers die voor een rechtbank in Kiew terecht staan op beschuldiging van spionage tegen de Sowjet-Unie, hebben gisteren hun schuld toe gegeven. De twee Duitsers, het echtpaar Hermina en Adolf Werner, bekenden te hebben gespioneerd voor een Ame rikaanse inlichtingendienst toen zy in augustus van dit jaar een vakan tiereis door de Oekraïne maakten. Het proces werd voor een militaire rechtbank gevoerd. De vrouw barstte tijdens haar bekentenis in snikken uit. De man, een 45-jarige schoenhan delaar uit Karlsruhe, zei, dat hij zeven ontmoetingen had gehad met twee Amerikanen, een zekere John son en een zekere Dan, die hem een beloning van in totaal 5600 mark hadden toegezegd. De helft van dit bedrag had hij vóór zijn reis naar de Sowjet-Unie ontvangen. Hij zei, dat hy geloofde dat de twee mannen vertegenwoordigers van Amerikaanse dagbladen waren. Volgens hem had zijn echtgenote tijdens hun reis in opdracht van hem aantekeningen over militaire instal- Kettingbotsings bij de Pauwmolen (Van onze Haagse correspondent) Op Rijksweg 13 tussen Delft en Rotterdam heeft zich gister middag omstreeks kwart voor vijf een reeks kettingbotsingen voorgedaan, waarbij tenminste 40 auto's waren betrokken, die allen meer of minder ernstige schade opliepen. Acht auto's moesten worden weggesleept. Twee auto's geraakten in brand. Twee bestuurders liepen ver wondingen op maar konden na behandeling in het Oude en Nieuwe Gasthuis hun weg ver volgen. Om kwart over zes was het verkeer weer normaal. De oorzaak van deze kettingreactie is niet bekend. Het wegdek ter plaatse wordt onder han den genomen, waardoor soms file vorming optreedt. Het eerste ongeluk deed zich ongeveer een kilometer ten zuiden van de Pauwmolen voor op de oostelijke rijbaan. vyf auto's raakten met elkaar in botsing. Als gevolg hiervan vormde zich een file van auto's, waarvan de bestuurders af remden voor het obstakel van dwars over de weg staande auto's. Op een afstand van ongeveer een kilometer deden zich hierdoor nog tal van bot singen voor. Eenmaal tussen vier auto's waarvan er twee in brand vlogen. Vervolgens raakten weer twee auto's twee keer een groep van vijf, twee maal drie en een maal negen auto's, met elkaar in moeilijkheden. Een auto vloog door de middenberm en kwam in botsing met een tegen ligger. Zoals gezegd kregen twee be stuurders verwondingen, een aan zijn linkerhand en de ander aan zijn been. De materiële schade is zeer aanzien lijk. laties gemaakt en was zij er niet van op de hoogte dat dit voor spionage- doeleinden was. „De kapitalisten zijn er wederom in geslaagd een dwaas te vinden om voor hen de kastanjes uit het vuur te halen. De Amerikanen zijn er zelf te bang voor. Zy gebruiken er liever Duitsers voor", zo verklaarde Werner. Gisteren werd de nieuwe sluis bij de beruchte Stop van Ter- naaien in gebruik genomen. Links het eerste schip, de Bel gische 400-tonner „Spes"t die de sluis passeerde. Rechts de oude sluis. Advertentie Het Arnhemse Gerechtshof heeft gisteren arrest gewezen in de proce dure van de omroepverenigingen contra de N.V. Explicator in Doetin- chem over de al of niet vermeende schending van auteursrecht op de omroepprogramma's door het door de Doetinchemse uitgevery destyds ver zorgde en inmiddels opgeheven week blad TV. Het Hof vernietigde het tussen partyen door de Arnhemse recht bank üz. 2 januari 1960 gewezen vonnis, wees de eisen in conventie en reconventie af en veroordeelde de omroepverenigingen in de kosten, ge maakt door de N.V. Explicator (be groot op f2600.-) en de N.V. Expli cator in de kosten, gemaakt door de omroepverenigingen (begroot op (f 500,-). Heel to het kort komt de motive ring van het vonnis hierop neer, dat het voorkomen van dezelfde pro grammavermeldingen een gevolg kan zijn van ontlening. Er bestaan nog zovele andere mogelykheden om de ze gegevéns te verkrijgen. Het Hof acht dan ook het bewys van de ont lening nog niet voldoende aangebo den en geleverd en heeft op deze grond de vordering van de omroep vereniging afgewezen. Wat de reconventie betreft zijn de omroepverenigingen :n het geiyk ge steld. Wat de uitslagen van het nieuws aangaat, merkt het Hof op, dat in de eerste plaats „Explicator" de uitgave heeft gestaakt en in de tweede plaats een vordering van een dwangsom te vaag is gesteld. Of beide party en kunnen nu in deze uitspraak berusten of zy kun nen by de Hoge Raad in cassatie gaan. In het laatste geval zou de zaak voor de tweede maal voor de Raad komen. De eerste maal werd de kwestie terug verwezen naar het Arnhemse Hof, dat nu vonnis gewe zen heeft. De afvaardiging van Somaliland by de Verenigde Naties heeft gisteren in New York verklaard dat byna een vierde deel van het land is ge troffen door slagregens en dat bijna de gehele oogst is vernietigd. Hulp uit het buitenland is nodig om te voorzien in de behoeften aan voed sel. kleding, medicynen en andere benodigdheden. Omdat de verbindingen nog steeds verbroken zyn, is het nog niet mo gelijk de volle omvang van de scha de op te nemen. In één dorp zijn 110 personen aan dysenterie en bronchitis tengevolge van de over stroming overleden. Minstens 12 dokters en 50 assistenten alsmede ander personeel zyn nodig, aldus de verklaring. Vliegtuigen van de Verenigde Staten en Engeland hebben gisteren ben zinevoorraden, waaraan dringend behoefte bestaat, naar de hoofd stad Mogadisjoe overgebracht. Ver scheidene vliegtuigen die meehel pen bij het bestryden van de hon gersnood moesten namelijk aan de grond biyven wegens gebrek aan brandstof. Maandag konden slechts 130 zakken voedsel worden gelost, hoewel naar De president van de Dominicaanse Republiek, Balaguer, heeft de bui tenlandse pers in San Domingo meegedeeld, dat hy zal aftreden als hy ervan overtuigd Is dat dit ertoe bydraagt dat het volk recht wordt gedaan en de vraagstukken worden opgelost. Balaguer zei dit naar aanleiding van het succes van de algemene sta king waartoe de oppositiepartyen hadden opgeroepen. Deze partijen willen de regering met deze staking dwingen de laatste gevolgen van de dictatuur van de Trujillo's weg te nemen. Het stakingsparool werd voor honderd procent opgevolgd. Balaguer deelde op de persconferen tie mee, dat hy gisteren de gehele ochtend met leiders van de op positiepartyen had gesproken over beëindiging van de algemene sta king. De minister voor de Strijdkrachten, generaal Echevarria, heeft gisteren gezegd dat hy niet zal toelaten dat de nationale economie of het Do minicaanse volk lydt onder de hui dige toestand. Als de staking niet gauw wordt beëindigd, zal het leger de macht in handen nemen en het economisch leven van het land be veiligen, aldus Echevarria. De generaal heeft de pers verteld dat hy geen politieke ambities heeft. In San Domingo neemt men aan, dat de 32-jarige Echevarria zich wel zou kunnen ontpoppen als de sterke man in de crisis die het land thans doormaakt. Twee weken geleden voorkwam hy dat twee broers van de vermoorde dictator Trujillo een staatsgreep onder namen. Door Tsjombes gendarmerie Nieuwe Philipsfabrieken bi België (Van anae correspondent) De Fhilipsfaibrielren. die reeds en kele duizenden Belgische arbeider* uit het naburige grensland te Eind hoven te werk gesteld hebben, zullen to Lommei (België) twee nieuwe fa brieken vestigen, een voor plastlc- produkten en een glasfabriek. Has selt en Turnhout waren tot dusver de Jongste vestigingen die thans to de top van Belgisch-Limburg door een derde bekroond worden. In d» nieuwe fabrieken zal een 600-tal ar beidsplaatsen gecreëerd kunnen wor den. In de driehoek Hasselt-Lom mei-Turnhout heerst een belangrijke structurele werkloosheid' als gevolg van het verouderen van kolenonynen en van zinkfabrieken. WURGINGSZAAK AANGEHOUDEN (Van onze Haagse correspondent) De Haagse Rechtbank heeft gis termorgen de zaak tegen de 32-jarige zwerver, die in juni van dit jaar de 71-jarige gepensioneerde archlefbe- diende J. v. d. Gugten in diens hof jeswoning aan de Uilebomen in Den Haag na een twistgesprek heeft ge wurgd, aangehouden teneinde een psychiatrisch rapport te laten uit brengen over de verdachte. De rechtbank behandelde 14 dagen geleden deze geruchtmakende zaak met gesloten deuren. De officier van Justitie eiste toen 9 Jaar gevangenis straf met aftrek wegens doodslag te gen de verdachte, een ontvluchte psy chopaat. nu ideale verplaatsbare warmte met do moderne INFRAROL plus zo'n handig 6 kg. Hesje f BENEGAS BUTAAN. - On- middellijk gezellig» en ge- zonde warmte, (Infrarood) V overal waar u wenst. Veilig I J Gemakkelijkl (Voor de zo- f mer: 't 6 kg. flesje ...pas klaar voor vacantl» 0 60 uren behaaglijke warmte voor I 5,60. 2400 DEPOTHOUDERS A. DE WIT'S Handelshuis OUDE VEST 111 LEIDEN TEL. 25328 Radioactief dieet Drie geleerden van de radiobiolo gische onderzoekafdeling van de En gelse medische raad in Harwell (Berkshire), hebben een maand lang voedsel en drank tot zich genomen, waarin met opzet radio-actieve neer slag was verwerkt. Gisteren hebben zy deze proef beëindigd. zy aten in hoofdzaak brood, gebak ken van graan dat op met radio-ac tief strontium 90 besmette akkers gegroeid was, en dronken melk van koeien die met een oplossing van strontium 85 waren ingespoten. De geleerden zyn tevreden over de uitkomst van hun experiment, waar uit volgens hen blykt dat niemand bang behoeft te zijn voor de radio actieve neerslag van de Sowjetrus- sische superbommen, die komende lente verwacht wordt. Het plan bestaat soortgeiyke proe ven met menseiyke „proefkonynen" voort te zetten. Jaarverslag I960 Verschenen is het Jaarverslag van de P.T.T. over 1960. Hieruit blijkt, dat het bedrijf in 1960 zeer gunstige financiële resultaten heeft bereikt. De totale winst bedroeg 95.6 miljoen qulden, teqen 90.1 miljoen gulden in 1959. De omvang van het binnenlandse 50.000 nieuwe aansluitingen en 65 000 P^tVCTkeerjiteeg to 1.960 met ca _5%[opzeggingenzodat in totaal het Leden van de Katangese gen darmerie hebben gisteravond men aanneemt duizenden met de hongerdood worden bedreigd. Een functionaris van de hulpactie schat dat meer dan 200 mensen zyn verdronken, terwyi er een ern stige toeneming van malaria is ge constateerd. De Verenigde Staten en Enge land hebben gisteren het nieuwe Russische voorstel voor een ver drag tot stopzetting der kern proeven zonder internationale inspectie of controle hevig aan gevallen. De Amerikaanse afgevaardigde, Arthur Dean, noemde het plan ab soluut onvoldoende. De Engelse afge vaardigde. Joseph Godber, zei dat het plan „een zeer grote stap terug" is en dat hij „zeer ontmoedigd" was. Het Sowjetrussische voorstel werd in een tweeëneenhalf uur durende byeenkomst door Tsarapkin ter tafel gebracht. De Westelyke afgevaardig den beloofden het voor nauwgezette bestudering aan hun regeringen over te brengen. Ten aanzien van het Russische voorstel tot deelneming van Frank- ryk aan de besprekingen, zei Dean dat Frankrijk by het begin van de conferentie in 1958 nog geen enkel kernwapen had beproefd. Wanneer Frankrijk zou deelnemen, zou dit be tekenen dat geheel opnieuw begon nen zou moeten worden. „Het schynt ons een tweede vooropgezette hinder nis te zijn opgeworpen met het doel hier geen overeenkomst te bereiken. Wanneer Frankrijk wil deelnemen zullen wy het gaarne uitnodigen", al dus Dean. Frankrijk zal echter geen uitnodiging ontvangen „tenzy wij er zeker van zyn dat het wil deel nemen". Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteravond gezegd dat Frank rijk nog niet officieel benaderd Is over deelneming aan de kernstopcon ferentie. Frankrijk zal niet ophouden met het nemen van kernproeven ten zy alle atoommogendheden overeen komen de vervaardiging van spiyt- baar materiaal voor militaire doel einden te beëindigen en hun voor raden atoom- en waterstofbommen en de raketten daarvoor te gaan ge bruiken voor vredelievende doel einden. twee topfunctionarissen van de V.N. in Kongo de Brit Brian Urquhart en de Australiër Ivan- Smith die aanzaten aan een diplomatendiner in Elisabeth- stad, naar buiten gesleurd en beestachtig afgeranseld, zo heb ben de V.N. in New York be kendgemaakt. Urquhart moest naar een ziekenhuis worden ge bracht. Urquhart ls assistent van Sture Ltoner, de man die de leiding heeft van de operaties van de VN in Kongo. Ivan-Smith ls de vertegen woordiger van de volkerenorganisa tie in Elisabethstad. Hy vervangt als zodanig de Ier O'Brien. Waarnemend secretaris-generaal Oe Thant van de VN heeft Sture Linner opdracht gegeven krachtig te protesteren by de Katangese re gering. Een woordvoerder van de VN zei dat Urquhart door de Katangezen werd ontvoerd nadat hy uit het huis was gesleept waar een diner werd gegeven ter ere van de Ame rikaanse senator Thomas Dodd, die in Elisabethstad vertoeft. Urquhart en Ivan-Smlth werden afgeranseld met geweerkolven. Ivan-Smlth wist zich uit de voe ten te maken, maar Urqnhart werd door de Katangezen meegenomen. De VN protesteerden onmiddeliyk by de Katangese minister van Bin nenlandse Zaken, Moenongo en dienst collega voor Buitenlandse Za ken Kimba. Beide ministers ver zochten de vertegenwoordigers van de VN geen troepen te sturen. Na een gesprek, waarbij het nogal hef tig toeging, werd Urquhart tenslot te door bemiddeling van de twee Katangese ministers vrygelaten, al dus de woordvoerder. tot ruim 1900.miljoen stukken. Wat de geldomzet aan de loketten van de postinrichtingen betreft, deze be droeg omstreeks 1950 8 miljard gld per jaar of het drievoudige van het bedrag aan bankbiljetten in omloop. In 1960 was deze omzet gestegen tot 117,7 miljard. Een bedrag viermaal zo groot als dat van de bankbiljet ten-circulatie. Het aantal postrekeningen bleef ongeveer in hetzelfde tempo ruim 6% als in 1959 stygen tot byna 788000. Stijgende omzet VOORRANG: Alleen NEMEN als i' er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt De geldeiyke omzet steeg met ruim 10% tot 164 miljard gulden in 1960, in 1959 bedroeg deze toeneming ruim 8,5De gemiddelde geldeiyke om zet per postrekening steeg met by na 4% van f 206.000, tot f 214.000. Het totaal saldo-tegoed is belangryk ge stegen, nl. van 1604 miljoen gulden uit. 1959 tot 1823 miljoen gld uit. 1960. Het aantal telegrammen in het binnenlandse verkeer nam in 1960 voor het eerst sedert jaren enigs zins toe. Dit verkeer bestaat overi gens voor byna 60% uit felicitatie telegrammen. Het buitenlandse tele- graafverkeer nam enigszins af. De grote economische bedryvig- heid kwam o.m. tot uitdrukking in een sterke stijging van de vraag naar telexaansluitingen en van het aan tal verhuurde telegraafverbindingen. Het aantal aanvragen voor telex aansluiting steeg nl. met byna 40 tot ruim 600. Het aantal aansluitin gen bedroeg eind december 1960 ruim 3200, terwyl nog byna 100 aanvra gen op aansluiting wachten. Met het oog op de snelle groei is verdere uit breiding nodig van net aantal tele graaf centrales. Het internationale telexverkeer biyft zich in atygende HJn bewegen: het verkeer voor bestemmingen in Europa nam toe met by na 11 dat naar buiteneuropese landen met ruim 30 De vraag naar telefoonaansluitin gen nam als gevolg va,i de gunstige conjunctuur krachtig toe. Het bleek niet mogeiyk de produktle van nieu we aansluitingen hiermee gelijke tred te laten houden, Ofschoon bijna 137.000 nieuwe aansluitingen tot stand kwamen dus ruim 18.000 meer dan in 1959 steeg het aantal wach tenden met ongeveer 8000 tot 36.000. Alles wUst erop, dat de vraag zal blyven toenemen, zodat het niet in de iyn van de verwachting ligt, dat binnen afzienbare tijd op de achter stand zal worden Ingelopen. Integen deel moet ernstig rekening worden gehouden met een voortgaande toe neming van het aantal wachtenden. De mobilofoon oleef zich in het verslagjaar gunstig ontwikkelen. Het aantal mutaties by de draad omroep beliep 115.000, waarvan rond aantal draadomroepaansluitingen met netto 15.000 verminderde. Klachten over storingen Het aantal klachten over radio- en televisiestoringen gaf in 1960 in tegenstelling tot net voorafgaande jaar een stijging te zien. Er kwa men byna 6900 klachten binnen, te gen 6400 in 1959. De opsporingsdienst van het bedryf bleef actief in de bestryding van clandestiene zenders. In samenwerking met de politie wer den byna 100 van deze zenders in beslag genomen, tegen 60 in 1959. 22000 processenverbaal De betalingsdiscipline bleef onvol doende. Van het aantal geregistreer de bezitters van een radiotoestel voldeed ruim 14 met aan de ver plichting de luistervergunning op tyd in te leveren. Van het aantal geregistreerde bezitters van een TV- toestel betaalde byna 6 het kyk- geld niet op tyd. Wegens overtreding van de radio- en luister beschikking 1950, de radioluistergeldbeschikking 1960, en de wet op het kijkgeld moes ten in totaal ruim 22.000 processen- verbaal worden opgemaakt. In het voorjaar van 1962 zal er weer een Eurovisie Songfestival wor den georganiseerd. De Nederlandse Televisie Stichting heeft besloten daaraan weer mee te werken. Het liedje, waarmee Nederland op de International*» finale zal mede dingen zal worden gekozen in een nationale finale, die gehouden wordt op dinsdag 20 februari 19§2. De solisten, die voor een optreden in de nationale finale gekozen wer den zyn: Conny van den Bosch. Ella Raya, de Padre Twins, Jan van der Most en Rita Carita In een open inschrijving onder motto, kunnen musici en tekstschry- vers. die lid zyn van BUMA, nog niet eerder gepubliceerd noch uitgevoerde liedjes inzenden Een seleotiejury bestaande uit de heren Jack Buiterman. Willem O. Duys, G. L. A. Ott Bert Paige, Ger de Roos en Pi Soheffer, zal uit die in gezonden liedjes minimaal vier stuks kiezen Nadat in de finale de liedjes zyn gepresenteerd zal een aantal Jury's van kykers uit het gehele land. elk bestaande uit tien leden hun stem per telefoon uitbrengen

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7