Nelson Rockefeller morgen op Schiphol Beschuldigingen zijn in de nota onbewezen AGENDA Insinuaties, laster en leugens SetterSet PA@jfé&v&W&Ü Frankrijk in het donker en zonder vervoer Hoop vrijwel opgegeven NX-systeem op baanvakken O Vervolg van pag. 1 Ontslag Van der Putten Defensieapparaat beschermen 99 Bond rijdend N.S.-personeel 99 MET EEN ENKEL WOORD Cadeau-ideeën? van kempen a u LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 28 NOVEMBER De pers wint het: (Van onze t.v.-medewerker) Zy, die van de televisie zowel ont spanning als informatie verwachten, zijn gisteren wel aan hun trekken gekomen! Zij het, dat in de verschil lende categorieën wel een verschil van gehalte moet worden geconsta teerd. Om maar met het beste te begin nen het is tevens een hommage aan onze „vakvereniging", die haar 15de verjaardag voor de t.v. vierde het forum met onze grote twee was een beetje deftig. Niet in de concert zaal, maar vanuit de bestuurskamer van het Singermuseum vond de uit zending plaats. Men liep niet, maar men schreed, er werd niet gepraat, maar gesproken. Wie nu hieruit de conclusie trekken zou, dat het een taaie of dooie zaak werd, heeft het falikant mis. Voorzitter professor Baudet niet de sterkste schakel der ketting stelde twee zaken aan de orde, te weten de nieuwsgaring door en de onafhankelijkheid van de pers. Over deze twee dingen kunnen twee forse boeken geschreven worden. Nu was het de verdienste van het gezelschap, dat in vogelvlucht en met alle verschil van opvatting een paar lijnen getrokken werden, waarmee men een zij het vluchtig, maar toch duidelijk min of meer afgerond beeld schetste. Dr. Drees was het wijze element, nit prof. Romme, broederlijk naast hem gezeten als weleer, sprak de politieke ervaring, dr. Diemer was de bezonken vakman en mr. Ellas, soms even wat onbesuisd lijkend, leverde het zout in de pap. Het was een gesprek, dat werkelijk niet alleen van belang werd voor vaklieden, maar iedere krantelezer kon er iets van meenemen en dat maakt een feest altijd toch wel ge slaagd! Dr. Drees noemde de geheime diplomatie van Engeland voor de eerste wereldoorlog, maar noemde ook een actueel voorbeeld, de behan deling van de loonvoorstellen. Hij kwam tot de conclusie, dat in beide omstandigheden de burger zo snel mogelijk diende te worden geïnfor meerd over de feiten. Het was opmer kelijk, dat prof. Romme een meer open aanpak van het plan-Luns pro pageerde, zij het onder confidentieel zegel, totdat het officieel bekend zou zijn gesteld. Dr. Drees stelde echter, dat hierdoor een deel der geheim houdingsverantwoordelijkheid door de regering uit handen zou zijn gegeven. Mr. Elias zou uit een persconferen tie, waar men het plan zou willen onthullen, weggelopen zijn als ge heimhouding werd opgelegd en gispte de persdiensten der overheid, waar van de bezetting in de honderdtallen liep. Op die slak legde dr. Drees een snufje zout door te wijzen op de onderbrenging daarin van een aantal lagere ambtenaren, die er toch al waren en verder op de dienstverle ning aan radio en televisie. Hij had ook nog kunnen zeggen, dat het overheidsapparaat zo is uitgebreid, dat concentratie va ninformaties ook journalistiek zijn voordeel heeft. In de kwestie der onafhankelijkheid passeerden de politieke partijen, financiële belangengroepen, adver teerders, directies enlezers de revue. De film, die in circus Strassburger was gemaakt, was van slechte kwa liteit, maar bood nogal veel variatie met sterke, grappige, flauwe en ver velende staaltjes. „Kent U mij nog? viel erg tegen. Gouverneur Nelson Rockefeller van New York is vandaag uit Nieuw- Guinea vertrokken, daar de hoop op het vinden van zijn 23-jarige zoon Michael VTjjwel is vervlogen. De gou verneur zal morgenavond om half acht met de KLM/UC 8 uit Biak op Schiphol aankomen. Dit wil echter nog niet zeggen, dat de opsporingswerkzaamheden zijn ge staakt. Nog steeds wordt men man en macht gezocht naar de nu negen da gen vermiste Amerikaan. Inmiddels is wel een tweede benzineblik gevon den en een veldfles, waarvan men aanneemt, dat zij beide afkomstig zyn van het vaartuigen, waarmede drs. Wassing en Michael Rockefeller zijn afgedreven. Twee Australische helikopters vliegen laag over de bo men van het oerwoud van dorp tot dorp in het gebied waar Michael aan land zou zijn kunnen gekomen. Twee arrestaties in zaak Colombo (Van onze Haagse correspondent) De 25-jarige Italiaanse schoenhan delaar Bruno Colombo uit Parabiago is naar de recherche te Den Haag thans aanneemt, in zijn auto om het leven gebracht. Het onderzoek van de gisteren gevonden auto heeft uit gewezen dat de bekleding van de auto beschadigd. In het dak zat een diepe put, die vermoedelijk is gesla gen door een in de auto afgevuurde kogel. Rond de indeuking was de be kleding weggesneden, vermoedelijk om de kogel die daar was blijven steken, te kunnen verwijderen. De twee Italiaanse studenten, in wier gezelschap Bruno Colombo was gesignaleerd, zijn in Rome door de Italiaanse politie verhoord. Vanochtend om elf uur kreeg de zaak een nieuwe, verrassende wen ding ,toen in het Haagse hotel Ter minus twee mannen werden aange houden. „Wie betaalt nu de koffie?", vroeg een verbaasde ober toen hij de mannen met de handen omhoog weg geleid zag worden door drie recher cheurs, met de revolver onder de re genjas paraat. Via beide ingangen van het hotel was de politie binnen gekomen, nadat een andere recher cheur in het café al geruime tijd de mannen, die spraken met een Neder lander, die Italiaans verstond, had geobserveerd. De Italianen vroegen de ober in hun landstaal naar een vliegverbin ding met Italië. De Haagse recherche is thans nog met het verhoor bezig, maar het staat vrijwel vast dat de gezochte horloge maker er niet bij was. Wél is het na tuurlijk mogelijk dat de Italianen op de een of andere manier bij de zaak betrokken zijn. Intussen zoekt de Rijkspolitie de provinciale wegen af naar het stof felijk overschot van Colombo, die voor ongeveer dertigduizend gulden aan Italiaans geld bij zich had De Haagse recherche heeft het on derzoek inmiddels overgedragen aan de politie te Amsterdam. Ook de auto zal naar Amsterdam worden ge bracht. Volgens onze laatste inlichtingen zij er nog geen nadere berichten van de Italiaanse politie over het ver hoor van de twee studenten. ZITTING MARINERAAD De Marineraad, onder voorzitter schap van mr. C. A. de Meijere, zal op vrijdag 8 december, des morgens om 10.00 uur, in openbare zitting, een onderzoek instellen naar de omstan digheden. die ertoe hebben geleid dat het landingsvaartuig Hr. Ms. L. 9607 op 25 november 1960 in de Geelvink baai te Ned. Nieuw-Guinea aan de grond liep. De zitting zal plaats vinden in het gebouw van de Zeekrijgsraad, Johan van Oldenbarneveltlaan 3 te Den Haag. We zijn verwend door Garthoff en een persiflage op zijn programma moet van hoge kwaliteit zijn, wil het de vergelijking ermee kunnen door staan. Dat was naar onze smaak niet het geval en de KRO ging ermee de mist in. In Frankrijk is vanochtend om zes uur precies een staking van arbeiders in de genationaliseerde gas- en elek triciteitsbedrijven begonnen welke elf uur zou duren en bedoeld is om kracht bij te zetten aan hun aan de In beide toestellen bevindt zich ook een vrijwilliger, een zendeling of Pa- ïa. die vloeiend de dialecten van plaatselijke bevolking spreekt. Een van de helikopters kreeg ook op dracht een onderzoek in te stellen naar een rookkolom, die de beman ning van een Dakota van de Aus tralische luchtmacht had waargeno men in het betrokken gebied. Alge meen wordt echter aangenomen, dat deze rook afkomstig was van het vuur van een Papoea. Automatische beveiliging (Van onze Haagse correspondent) De beveiliging van vijf baan vakken gaan de Ned. Spoor wegen het volgend jaar geheel automatiseren. Twee stations emplacementen zullen daarbij worden toegerust met het NX- systeem, d.w.z. de regeling van alle wissels en seinen vanuit één centraal punt. Bij de geleidelijke automatise ring van de beveiliging van het Nederlandse spoorwegennet staat de grotere veiligheid voor op. Daarnaast geeft de automa tisering, o.a. door het opheffen van de blokposten, een perso- neelsbesparing. In mei van het volgend jaar zal het traject ArnhemDuitse grens zijn geautomatiseerd en zal het station Zevenaar beschikken over het NX- systeem. In de zomer zal het baan vak Den HaagGouda geheel geauto matiseerd worden en zal het station Gouda worden uitgerust met het NX- systeem. In de loop van dat jaar zul len voorts de baanvakken Utrecht Amersfoort, UtrechtHilversum en UtrechtBaarn geheel worden ge automatiseerd. Nu al staat vast dat in 1963 het baanvak Den Bosch-Breda zal worden geautomatiseerd. Daarbij zal dan dat gedeelte van het station Tilburg, dat de definitieve vorm reeds heeft ge kregen van het NX-systeem worden voorzien. Advertentie regering gestelde looneisen. Parijs bood van morgen vroeg een onge- J wone aanblik. De straten waren ge huld in een duisternis, die alleen door het licht van autokoplampen werd doorboord. Doordat de verkeers lichten niet werkten ontstonden op enkele kruispunten opstoppingen. In de café's en huizen waren kaarsen aangestoken. De elektriciteitsvoorzie ning van de ziekenhuizen is gehand haafd. De gasdruk is zeer laag. Vele Parijzenaars moesten te voet naar hun werk gaan omdat ook het metro- en buspersoneel staakt. Vele winkels en kantoren met employé's die in de voorsteden waren gestrand, bleven gesloten. Voorts zijn een half miljoen spoor wegarbeiders om vier uur vannacht voor 24 uur in staking gegaan voor hogere lonen en vanmorgen om half zeven legde het grondpersoneel van Air France op het vliegveld van Orly het werk neer, waardoor het uitgaan de verkeer op enkele uitzonderingen na werd stilgelegd. De voornaamste spoorlijnen zullen geen hinder onder vinden daar de machinisten hierop niet aan de staking deelnemen. In Parijs werden de asbakken niet geleegd door een staking van de vuilnisophalers. Er reden maar een paar bussen op lijnen in de voorsteden en slechts on afhankelijke taxichauffeurs vervoer den passagiers. De chauffeurs die voor ondernemingen werken staken eveneens voor hogere lonen. Een autobus is door stakers met stenen bekogeld. In het gehele land werden fabrie ken gesloten met uitzondering van bedrijven die hun eigen elektriciteits voorziening hebben. Over de inhoud van de vrijdag door de heer Van der Putten ingediende nota wilde ir. Visser geen nadere mededelingen doen. „Hij heeft namen en feiten genoemd, die indertijd aanleiding zijn geweest tot het onderzoek door de Commissie-Zaaijer. Zijn nota wemelt van onbewezen aantijgingen en beschuldigingen, maar ik herhaal met nadruk", aldus de minister, „dat er voor mij geen aanleiding is de juistheid van het oordeel van de Commissie- Zaaijer in twijfel te trekken. Ook het rapport van kolonel Huis mans, dat ik het afgelopen weekeinde heb gelezen, bevat geen namen en gebeurtenissen die niet reeds eerder zijn onderzocht". Een in de dagbladen aangekondigde nota van de oud-kapitein Westerling, die zich tegen de nota-Van der Putten zou keren, heeft de minister niet ontvangen. Gevaar vcor omgeving „Het defensie-apparaat moet wor den beschermd", aldus de minister. „Natuurlijk worden hier fouten ge maakt. Wij zijn geen engelen. Maar het ambtenarenapparaat is opge bouwd uit eerlijke, betrouwbare men sen die hun plicht doen. Ik mag dat apparaat niet blootstellen aan een man, die eeuwig onbewezen beschul digingen, die hij ook zelf niet waar kan maken, uit. Het gaat niet aan, dat iemand, hoe knap ook in tech nisch opzicht, maar doorgaat aantij gingen, aanduidingen en beschuldi gingen rond te strooien. Iemand die altijd op zoek is naar het kwade, zo iemand is een gevaar voor zijn om geving", zo voegde hij daaraan later nog toe. Ir. Visser verklaarde zich met na druk te distantiëren van het beleid van zijn voorgangers. „De heer Staf is niet meer ter verantwoording te ter Visser. roepen door de Kamer, ik wèl". Hij wees erop, dat het hier gaat om zaken die zich al meer dan tien Jaar gele den hebben afgespeeld en gaf als zijn overtuiging, dat ir. Staf zich destijds niet heeft gedistantieerd van het rap port van de Commissie-Zaaijer. Geen „bende" Aan het slot van de persconferen tie zei ir. Visser te hopen, dat er nu een einde is gekomen aan „een vorm van berichtgeving, die wil suggereren, dat het op het Departement van De fensie een bende is". Hij achtte een dergelijke berichtgeving een onder graving van de geestelijke weerbaar heid, een weerbaarheid die meer ge wicht in de schaal legt dan de beste technische apparatuur. „Ons volk moet vertrouwen kunnen hebben In wat met veel geld en veel moeite tot stand wordt gebracht", aldus minis- Verdacht van spionage Duits echtpaar in Kiew voor rechter In Kiew is vandaag het proces be gonnen tegen het Westduitse echt paar Adolf en Hermina Werner, dat beschuldigd is van spionage voor de V.S. De Russische autoriteiten hebben meegedeeld, dat het echtpaar op 2 september is gearresteerd in de omgeving van een militair gebied bij Kiew. Het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren een verklaring laten overhandigen aan de Amerikanase ambassade in Mos kou. Hierin wordt een beroep op de V.S. gedaan om „het toerisme niet meer te mis/bruiken voor spionage- doeleinden, gericht tegen de Sowjet- Unie". Tass meldt dat de 51-jarige Werner een winkelbediende in Karlsruhe tijdens de laatste oorlog in Rus land gevochten heeft als soldaat van de doodskopdivisie. Later zou Werner deel hebben uitgemaakt van de eerste infanterie-brigade van de S.S. DINSDAG Gebouw Chr. Soc. Belangen: Leidse Chr. Besturenbond. Spr. D. v. d. Kwaak over „De taak van de Prov. Staten in deze tijd". 8 uur n.m. Gulden Vlies: Ledenverg. Leidse Bond van Huls- en Grondeigenaren. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. tot Bevorde ring van de Welsprekendheid. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstlezing Jeho vah's getuigen. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jhr. mr. F H. van Kinschot opent Lichtweek. 7.30 uur nam. Oude Singel 236: Ledenvergadering Leidse Chr. Besturenbond. 8 uur n.m. Prediker: Spr. Evangelist I. Roose. 8 uur n.m. Restaurant Van der Heijden: Sociale Raad. Spr. mr. F. Kruse over doel stellingen en grondslagen voor een nieuwe wettelijke regeling van de fi nanciële bijstand. 8 uur n.m. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. H. J. Franken over de Nederlandse opgravingen te Deir 'Alla. 8 uur nam. Stationsplein: Vertrek K. en O. naar Snip en Snap-revue in Amsterdam. 6.45 uur nam. Dorpscentrum. Jaar- sportver. „Irene". Wassenaar vergadering chr. 8 uur n.m. Wassenaar: Verenigingsgebouw. Nutsavond Mexico. 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 11.25 uur nam. Den Burcht Jacobazaal)Evange lisatie. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Ontspan ningsavond Alg. Bond van Bejaarden. 7.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. A. A. Gerbrands „Een kunst reis in de Asmat". 8 uur nam. Staalwljk (Herenstraat): Zendings avond herv. wljkgemeente „Staalwljk". Spr. ds. W. Bijlefeld. 8 uur n.m. Advertentie 37.50 incl. veiligheidssnoer strijkautomaat special Modern strijken. 800 grams „streamline" strijkautomaat - Instelbaar voor elke stof. StrIJkautomaten v.a. 23.50 Rowenta-perfectle I toon uw goede smaak en geef haar nylons in de nieuwe noten kleuren reeds vanaf f 2.50 cii lcU6C,lo in geschenk verpakking jj5y het huisbezoek, dat de erkende of als geschenkbon vakorganisaties houden om hun af- VOOr 2 paar vallende leden weer terug te krijgen, wordt gezegd dat lidmaatschap van onze vereniging betekent, dat onze leden er bij hun superieuren niet zo best opstaan". (Van onze Utrechtse correspondent) „Er wordt tegen ons gewerkt met insinuaties, met laster en leugens. Dergelijke uitspraken waren er te vernemen gisteravond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht, waar de op 14 september opgerichte vakvereniging rijdend personeel N.S., een vergadering hield. Vooral door afgevaardigden uit Limburg werd gewag gemaakt van methoden, die alles behalve zuiver waren. Leden van St.-Raphael BINNENLAND Met het lijntoestel van de Poolse luchtvaartmaatschappij LOT zijn gis termiddag 12 leden van een Poolse exportdelegatie uit Warschau op Schip hol aangekomen. De groep die elf mannen en een vrouw telt, allen lei ders van Poolse export-organisaties, komt op uitnodiging van het verbond van de Nederlandse groothandel een week lang een marktonderzoek Instel len naar mogelijkheden ter verbetering van de voor Polen passieve handels balans. Op maandag 4 december zal bij de werf „De Noord N.V." te Alblasser- dam de laatste van een serie van 16 ondiepwater-mljnenvegers, de „Van Versendaal", door de echtgenote van de commandant Mijnendlenst. mevrouw C. A. M. Jellema-Van Vollenhove te water worden gelaten. Op 28 november viert mevrouw F. Hilder-Donker te Schiedam haar 102de verjaardag. Mevrouw Hilder is de oudste inwoner van Schiedam. Haar gezondheid is, gezien haar hoge leef tijd, nog redelijk. ZIJ hoort goed. het zien gaat haar minder goed af. In een vergadering hebben te Den Haag de vertegenwoordigers van de ambtenarenorganisatles in het georga niseerd overleg in ambtenarenzaken opi lijs sin nieuw gesproken over het verlang- ,stje van de ambtenaren. Tot beslis- _.'ngen is men niet gekomen. Alleen staat vast, dat 18 december, of eerder het overleg voortgezet zal worden. Dat wordt dan de derde vergadering, ter wijl men het niet uitgesloten acht. dat nog een vierde vergadering zal worden uitgeschreven. De heer G. van 't Riet te Wasse naar is bij K B. voor de periode 1962- 1963 benoemd tot voorzitter van het produktschap voor tulnbouwzaden. Van 29 november tot 5 december zal het schoolschlp „Gorch Fock" van de Duitse Bundesmarine een nlet-of- ficieel bezoek aan Rotterdam brengen. Het schip staat onder commando van kapitein ter zee Wolfgang Erliardt. De bemanning bestaat uit 12 officieren en 40 schepelingen, alsmede uit 150 sche pelingen, die aan boord hun opleiding tot onderofficier volgen. Gedurende dit bezoek zal de „Gorch Fock" ge meerd liggen aan de parkhaven. Tussen Sneek en Bolsward ter hoogte van IJsbrechtum is gistermor gen de 59-Jarige rustend veehouder, de heer Alberda, afkomstig uit IJs brechtum, tussen de twee laatste wa gens van een goederentrein gekomen en gedood. De man kreeg een hart aanval en viel tengevolge daarvan tus sen de twee wagons. De 36-jarige W. L. Verhaar uit Den Haag is gisterochtend overleden nadat hij op de hoek van de Java- straat en het Nassauplein in botsing was gekomen met een wielrijder, even eens uit Den Haag. De heer Verhaar, die op een bromfiets reed, liep bij de botsing vermoedelijk een schedelbasis- fractuur op. Twee uur na de opname in het ziekenhuis is hij overleden. In de nacht van zondag op maan dag ls de 72-Jarige heer S. Doorn, een ongehuwde Inwoner van het dorp St.-Maartensbrug, vermoedelijk door de duisternis misleid in de sloot naast de St.-Maartensweg geraakt en ver dronken. Zijn stoffelijk overschot werd gistermorgen in de nabijheid van zijn woning in de sloot gevonden. BUITENLAND Tengevolge van de vernietiging van de helft van de Egyptische ka- toenoogst door de katoenworm ls Egypte, voor het eerst in een halve eeuw, voornemens een zeer grote hoe veelheid in het buitenland te kopen, voornamelijk in Amerika. Hans Jendretzky, een Oostdultse communist die destijds werd „wegge zuiverd" omdat hij het niet eens was met Walter Ulbricht, is benoemd tot voorzitter van de commissie voor staatstoezicht. Hij volgt als zodanig Ernst Wabra op. Jendretzky werd uit het politieke bureau gestoten na de mislukte anti-communistische opstand van Juni 1953. In 1957, bij het begin van het destalinisatieproces in Oost- Duitsland, werd hij weer lid van het centrale comité. De autoriteiten van Casablanca (Marokko) zijn een grote actie tegen ratten begonnen na berichten dat zes pasgeboren baby's in een der grootste ziekenhuizen van de stad door de dieren waren gedood. De vrouwenbond had de autoriteiten in de pers van ernstige nalatigheid beschuldigd. De Zweedse Prinses Birgltta (von Hohenzollern) is in blijde verwachting, aldus ls te Stockholm vernomen. Zij en haar echtgenoot, Prxns Johann Georg von Hohenzollern zien in april van het volgende Jaar de blijde ge beurtenis tegemoet. Bij aanslagen in Algerije zijn gis teren 10 mensen om het leven ge komen en 30 gewond, zo is officieel in Algiers bekendgemaakt. Het stoffelijk overschot van pater P. van der Pluym CSSR, die vrijdag Jl. in de Surinamerivler ls verdronken, werd zondagochtend geborgen. Het is zondagmiddag te Paramaribo begra ven. De voorganger van pater Van der Pluym., pater N. Spruyt, verdronk enkele jaren geleden eveneens in de Surinamerivier nabij de missiepost Lombe. doch zijn lichaam werd nimmer gevonden. Drie Noordierse politiemannen zijn gisteren gewond by een aanslag by de grens met de Ierse republiek. De politie heeft hierop bij een huiszoeking in Dublin een twaalftal leiders van het „Ierse republikeinse leger" gearres teerd. Deze zullen voor een rechtbank worden gebracht, die verleden week speciaal ls opgericht om gewelddadige acties bij de gren6 tussen Noord-Ier- land en de Ierse republiek te berech ten. HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr 22.00 Cello en piano. 22.30 Nwi meded. 22.40 Act. 23.00 Muz. lezing. 23.55-24,00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Gram 18.30 Dansmuz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Actie Appélkrant 5. 19.55 Gram. 20.15 Muzikale lezing. 20.45 Kamerork. en solist. 21.30 Viool en piano. 21.55 Licht progr. 22.15 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Derde Assemblee v. d. Wereldraad van Kerken te New Delhi. rep. 23.10 Caba ret. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Documentaire film. 20.55-22.40 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 29 NOVEMBER Hilversum 1, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram,. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.10 Hammondorgelspel. 12.30 Land en tulnb. meded. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Pianoduo met zang. 13.00 Nws. 13.15 Promenade ork. en fagot- (KAB) zouden zich hieraan hebben schuldig gemaakt. In Zutphen was ook een rel geweest. Daarvan zou de Nederlandse Bond Vervoerperso neel (NVV) de oorzaak geweest zijn. Onder druk De 190 aanwezigen waren, behalve door de genoemde intimidaties der grote vakbonden verontwaardigd over het feit, dat de N.S.-directie onder druk van de bij de grote vakcen trales aangesloten bonden niet bereid blijkt de nieuwe organisatie te er kennen. Uit de vergadering, waar 19 van de in totaal 28 afdelingen van de nieuwe vakvereniging vertegen woordigd waren, werd erop gewezen, dat de bij de grote vakcentrales aan gesloten bonden van vervoerperso neel thans dezelfde politiek voeren, die de werkgevers ten opzichte van hen veertig jaar geleden pleegden. „Wie wil er nu de klok terugzetten?" werd er gevraagd. (De N.S.-directie heeft in haar dienstorder van vrij dag gezegd, dat de erkenning van een bond van een bepaalde groep personeel zou betekenen, dat de klok werd teruggezet). Grote teleurstelling In een telegram aan de directie werd grote teleurstelling uitgesproken over de beslissing van de N.S.-lei- ding. De vakvereniging rijdend per soneel N.S. zal alles in het werk stel len om de beslissing herroepen te krijgen. In een uitvoerige brief aan de N.S.-directie zal zij haar houding nader toelichten. Negen afdelingen spraken zich gisteravond uit voor di recte oprichting van nevenorganisa ties uit andere sectoren van het spoorwegbedrijf. Zeven afdelingen wilden met de actie wachten, totdat een enquête via vragenformulieren een leidraad had verschaft. Drie af delingen meenden, dat het beter was te wachten tot er uit de andere sec toren zelf het initiatief werd geno men. Over drie weken zal in een nieuwe vergadering de uiteindelijke beslis sing vallen over de te ondernemen acties. Maar, zoals voorzitter Gijs- berts het uitdrukte: „Gezien de uit slag van de stemming is deze be slissing eigenlijk al genomen. We be grijpen wel, dat we alleen een vuist kunnen maken met meer leden". Originele „HummeC'-figuren, grote keuze v.a. f7.95 „Unica" vazen v. d. Kristal Unie v.a. f 17.- (geen twee modellen hetzelfde!) BREESTRAAT 122 trio. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Carillonspel. 14.15 Gram. 15 00 Ge- streept of effen, toespr. 15.10 V. d. Schouwburg: K. en O. R'dams To neel „Huwelijkslessen". 8 uur nam. Stationsplein: Vertrek K. en O. naar Snip en Snap-revue in Amsterdam. 6.45 uur nam. Wassenaar: Verenigingsgebouw. Toneelavond „Ontwikkeling en ontspan ning". De Residentie Politie Toneelver. „Dlndua" voert het blijspel „Corry maakt een reuzesprong" op. 7.30 uur n.m. DONDERDAG Central: Ledenverg. Ver. tot IJsbe- strljdlng. 4 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. R'dams To neel „Huwelykslessen". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Burgerycon- cert „Sempre Crescendo". 8 uur nam. Stationsplein: Vertrek K. en O. naar Snip en Snap-revue in Amsterdam. 6.45 uur nam. Zomerzorg: Leidse Assurantieclub. Spr. mr. C. H. Overduln over de ont wikkeling in het verzekeringswezen. 8 uur nam. Wassenaar: Verenigings gebouw. Opvoering „Het lelijke eend- Je" door toneelgezelschap Incognito. 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Spr. drs. C. van der Zwet „Het ver geten hoofdstuk ln de pedagogiek". 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Eccelsia". 8 uur nam. St.-Antonius Clubhuis: Welsprekend heidsavond Interscholaire Contact commissie. 7.30 uur n.m. Stationsplein: Vertrek K. en O. naar Snip en Snap-revue ln Amsterdam. 6.45 uur nam. Stadsgehoorzaal: Lezingen Jehovah's getuigen 79 uur nam. Wassenaarseweg 62: K. en O.-cursus „Het raadsel van het leven", o.l.v. prof. dr. K. L. Booy. 8 uur nam. Zaal Mekel (Hogewoerd 87): Ten toonstelling „De Zanger". 8 uur n.m. ZATERDAG Stadsgehoorzaal (grote zaal): Jeho vah's Getuigen bespreken bybelse on derwerpen. 7-9 uur n.m. Zaal Mekel Hogewoerd 87)Ten toonstelling „De Zanger". ZONDAG Stadsgehoorzaal: Jehovah's Getuigen „Mensen ln een verdeelde wereld". 9 uur. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. Zaal Mekel (Hogewoerd 87)Ten toonstelling „De Zanger". TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling Abstracte kunst (Collectie Kreuleo) Maand t/m vrydag 9 uur voorm 5.30 uur nam (tot 30 november). Lakenhal: Tentoonstellingen Society of Wood Engravers en schilderyen en aquarellen Otto B. de Kat (tot 14 de cember). Prytaneum (Rapenburg 6): Tekenln- Sen en Grafiek Oostra. Werkd. 9-12 en -5 uur; 's zondags gesloten (tot 20 december). Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur BIOSCOPEN Trianon: „Elmer Gantry". 18 jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rev: Belly the Kid". 14 Jr. Werkd 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „De onzichtbare spion slaat toe". Casino: "On the beach". 14 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De Louis Arm strong Story". Lldo: „Onderwereld". 18 jr. Werkd. 2.30 7, 9.15 u.; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De 3 Musketiers". 14 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De nacht". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Astra Theater - Wassenaar Vrydag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „De plunderaars" 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur: maandag en woensdag 8 u „De hel van Saipan". 18 Jr. Donder dag 8 uur „Wilde Onschuld". 14 Jr. Zondag en woensdagmiddag 2.30 uur De familie Trap in Amerika. Twee de deel. (A.l.) Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh en Blanken. Hoge woerd 171. tel. 20502. B(| geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.30 Orgel- spel. 17.50 Regeringsultz.: Het eml tiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18 00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Reclame - I, door Jhr. W. van Andringa de Kempenaer. 19.00 V. d. kind. 19.10 VARA-varia ep gram. 19.20 Een woord voor goede ver- staanders, lezing. VPRO: 19.30 V. d jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Zestig Jaar levenservaring, lezing (9). 20.50 Gram. 21.00 Schijn bedriegt niet. hoorsp. 21.55 Het puik van zoete kelen, muz. lezing. 22.30 Nws. 22.40 Hart op de tong: actuele problemen. 22.55 Bas en piano. 23.io Rep. v. d. Derde Assem,blee v. d. We- reldraad v. Kerken te New Delhi. 23 20 Jazzkron. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7 00 Nws. en S.O.S.-ber. 7lo Gram. 7.30 Gewyde muz. 7.50 Medi- tatle. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gewijde muz. 1110 Kamerork. en solist. 12.05 Volksmuz 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Ge-' wijde muz.12.37 Ned. herv. kerkd 13 00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.15 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Vrile tUd... wel besteed! 16.00 V d. jeugd. 17.20 Gram. 17.35 Gram.' 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Regeringsuitz.: Plaats en functie van het Koninklijk Insti- tuut voor de Tropen, prof. dr. F. a van Baren, Hoofd van het bodemkum dig laboratorium spreekt over een we. reldproject voor bodemkundlg onder zoek. 18.10 Koorzang. 18.35 Boekbespr 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.10 Omr ork. en solist. 21.15 Het normale Christen-leven, lezing. 21.35 Gram 21.55 Pianorecital. 22.30 Nws. 22 40 Avondoverdenking. 22.55 Platennws 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 18-20 uur) Sel. "La fllle de Madame Angot" (Le- cocq). Llna Dachary. Solange, Michel Marguerite Legouhy. Joseph Peyron, Michel Dens, Pierre Germain, Rene Ronsil, Raymond Bonte, Choeurs Ray. mond Saint-Paul, Orchestre des Con. certs Lamoureux o.l.v. Jules Gressier; South (Moten), Heartaches (Klenneri Grady Martin and the Slew Foot Five! Without your love (Menke), Plalsli d'amour (Martini), Auld lang syne, Orkest Bert Kaempfert; Witchcraft (Coleman), Where or when - There's a small hotel - September song. Orkest Claude Thornhill; Catalania (Kaemp. fert), Sleepy lagoon (Coates), Louisa (Kaempfert), Orkest Bert Kaempfert; Japanese sandman (Egan), Moonlight and roses (Black), Grady Martin and the Slew; Foot Five. Ballade van Jovan en Jovanka; Cacak, Lied over een streek waarvan men zegt, dat er mooie meis.' Jes zijn, De Volksdans- en Zanggroep „Ivan Goran Govacic" o.l.v. Vladimlt Skreblln; Zigeunerdans (Csampai). Winterlied, De leeuwerik (Dinicu). Het Budapester Zigeunerorkest; Angelitoi negros (Maclste), Malaguena (Lecuo- na), Fandagos de Rlo Tinto, Dolorei Vargas. Pepe Castellon; Solea, Milei Davls, Orkest Gil Evans; I've got brand new baby (Hampton), Orkest Lionel Hampton. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdjourn. KRO: 17.10 V. d. jeugd. CVK-IKOR-RKK17.45- 18.05 Jeugdprogr. over de bijbel. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Film* versl. uit New Delhi. 20.35 Onbekend talent. VARA: 21.05 Documentair pro* gramma. 21.55 Speelfilm. 22.20 Sport- rubriek. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansen, 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Pianorecital 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Vespers. 17.45 Lezing of voordr, 18.00 V. d. Jeugd. 18.15 Hoorsp. 18.45 Muzikale quiz. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20,00 Bariton en plano. 20.30 Quiz. 21.00 Radioportret. 22.00 Gram. 22.30 Dis cussie. 23.00 Nws. 23.30 Adventslezing, 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06-0.36 Pianorecital. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dag boek. 12.31 Lichte muz. 13.31 Lichts muz. 14.31 Gram. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Ork. conc. 16.31 Muz. bij het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagboek. 17.31 Sportuitsl. 17.34 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19 30 Nws. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20 00 Nws. 20.25 Sport. 20 31 Gevar. progr. 21.31 Hoorsp. 22.31 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.31 Ork. conc. 0.55- 1.00 Nws. Nordwestdeuteclier Rundfunk, 309 m 12.00 Kamermuz. 13.00 Nws, 13,15 Lichte muz. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.16 Ooeramuz. 20.30 Hoorsp. 21.45 Nws 23.00 Jazz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 0.30 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrilk 3, 380 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.21 Gram. 14 15 Kamermuz. 15.05 Ork, conc. 19.00 Nws. 21.00 Hoorsp. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 ni. 324 m.: 12 00 Nws. 12.02 Gram. 12.36 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15 00 Oxide liederen. 1515 Ork. conc. 16 00 Beursber. 16.06 En- pelse les. 16.21 Ork conc. (verv.) 16.50 Zant» en nlano. 17.00 Nws. 17.15 Gram 17.50 Boekbpspr. 18 00 Koorzang. 1810 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 V. d. sold. 18 50 flnortkron. 10.00 Nws. 10.*0 Koorzang 19 50 Prnat1e. 20 00 Ork cone. 22.00 Nws. 22 15 Lichte muz 22.55 Nws. 23 00 V. d. zeelleden. 484 m.: 12.03 Lichte muz. 13 00 Nws 13.15 Gram. 14.03 Kamermuz. 15.03 Lichte muz. 16.08 Gram. 17.00 Nws 17.15 Gram. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 21.45 Gram. 22.15 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) p. S d s S 6 CB Amsterdam motregen no 7 3 17 Den Helder regen o 10 4 OJ Ypenburg Vllssingen motregen motregen nno 6 n 5 4 4 14 14 Eelde regen geh bew. ono 5 3 9 De Bilt no 2 4 23 Twente mist ono 2 4 12 Eindhoven geh bew. w.stil 4 9 Z.-Limburg zwaar bew zzw 2 5 10 Helsinki geh bew nnw 3 -4 4 Stockholm geh bew nnw 2 -4 0 Dslo licht bew. n 1 -8 0J Kopenhag mist w.stil -1 0 Aberdeen onbewolkt zzw 4 -4 0 Londen onbewolkt nnw 20 0 1 Brussel motregen z 1 6 14 Luxemburg regen zw 2 2 Parijs geh bew w 4 6 OJ Bordeaux half bew. w.stil 0 3 Grenoble mist nnw 10 0 Nico licht bew. w.stil 1 0.5 Beriyn Frankfort motregen zo 1 3 9 zwaar bew w.stil 1 1 München geh bew. zzo 3 6 9 Ztirich mist w.stil 3 0.3 Genéve licht bew. wzw 4 3 0 Locarno zwaar bew w.stil 6 6 Wenen geh. bew. W.stil 4 OJ Innsbruck geh bew. w.stil 3 0 Belgrado reeen nno 2 12 2 Athene licht bew. no 2 13 0 Rome half bew w.stil 14 2 AJacclo Madrid licht bew. ono 2 11 6 regen w.stil Mallorca zwaar bew o 3 9 0 Lissabon zwaar bew. ozo 1 7 13

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2