Inkomsten van Wassenaar bijna één miljoen gulden gestegen Rouw van scholen in LEIDERDORP Sint in Voorschoten verwelkomd ven zijn zes ton hoger Uitgai Brandweer blust band-brand Uitbreiding van speelplaats R.K. lagere school Ericalaan J. G. HAGENS WETHOUDER VAN LEIDEN BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 27 NOVEMBER 1961 Zoals reeds eerder werd medegedeeld, is op de gemeentebegroting van Wassenaar voor 1962 de financiële toekomst van de gemeente heel wat gunstiger dan tot nu toe het geval was, dank zij een hogere uitkering uit het gemeentefonds. Vergeleken met de vorige begroting, die een tekort van f. 400.000 vertoonde dat gedekt kon worden uit de reserves is de be grotingspositie van Wassenaar, zoals die zich uit de nieuwe begroting laat aflezen ruim f. 340.000 gunstiger geworden. Er zal dan ook slechts voor f. 80.000 een beroep op de reserves behoeven te worden gedaan. Vergeleken met de vorige begroting zijn de uitgaven met biina f. 600.000 gestegen. Daartegenover staat echter een verhoging van de middelen van bijna f. 1 miljoen. De algemene uit kering uit het gemeentefonds en de uitkeringen voor het lager nijver heidsonderwijs en hetiager onder wijs belopen een totaal van f. 2.5 mil joen. Volgens de oude financiële ver houdingsregeling ontving de gemeen te aan diverse uitkeringen f. 1794.200 zodat de nieuwe regeling in feite een verbetering betekent van ruim een bedrag van f. 700.000. Samen met ho gere opbrengsten van retributies en belastingen enzovoorts komt men tot een verhoging van de inkomsten van f. 939.300. Hogere uitgaven De verhoging van de uitgaven met bijna f. 600.000 valt uiteen een tal van kleinere en grotere posten. De jaarwedden van het gemeenteperso- neel zullen in 1962 ruim f. 375.000. vragen, dat in f. 7500.- hoger dan het vorige jaar. Voor onderhoud en schoonhouden van het raadhuis is 65.000.- geraamd, waarby is in begrepen een bedrag van f. 25.000.- voor het opknappen van de burge meesterskamer en het vervangen van het meubilair in deze kamer. De re presentatiekosten zijn verhoogd van 4000.- tot f. 5000.- De verkiezin gen die in 1962 gehouden zullen wor den werpen in het noofdstuk „alge meen beheer" hun scnaduwen voor uit; hiervoor is een bedrag geraamd van f. 12.800 Openbare veiligheid j In het hoofdstuk „openbare vei- zullen f. 570.000 vergen, dat is bijna f. 60.000.- meer dan het vorige jaar. Daartegenover staat, dat ook de bij drage van het Ryk in de kosten van een eigen gemeente-politie belang rijk verhoogd is n.o. met f. 120.000 tot f. 795.000. Aan salarissen voor brandweerper soneel is f. 130.000.- geraamd, voor de verbetering van het manschappen verblijf in de brandweerpost een be drag van f. 3000. Wat de B.B. betreft heeft een or ganisatorische verandering plaats ge had. Wassenaar was tot nu toe inge deeld in de B-kring Zuid-Holland I met als centrumgemeente Katwijk. Nu behoort Wassenaar met enkele tientallen andere gemeenten tot de A-kringZuid-Holland A, met alsLL centrumgemeente Leiden. Het is nog niet bekend welke financiële konse- kwenties deze wijziging zal hebben. Er is op de begroting al vast reke ning gehouden met. een verhoging van de bijdrage aan de kring met f. 4500/ TOT F. 7000.- In het hoofdstuk „openbare vei ligheid" is ook een memorie-post ge raamd als bijdrage aan de afdeling Wassenaar van de Nederlandse Ver eniging tot bescherming van Dieren. In de memorie van toelichting zeg gen B. en W. dat het asiel van Die renbescherming aan de Spelderslaan zal worden worden verplaatst. Het is wel zeker, dat dit niet zonder finan ciële steun van de gemeente zal kun nen gebeuren. Hoe groot die steun zal moeten zijn :s echter nog niet bekend. Vandaar dat een memorie- post is geraamd. Yolhsgezodnheid In het hoofdstuk .volksgezond- ligheid" komen allereerst de kosten'heid" is een hogere bijdrage (f7500) voor de politie voor. De salarissen geraamd aan de Vleeskeuringsdient Ivoor Leiden en omstreken. Er komt een post van f 3000 - voor het inen ten van de in 1961 geboren kinde ren tegen kinderverlamming. Het na. jdelig saldo van het baduis aan het Havenpelin is verlaagd van f 8600.- tot f5900.-. De post ..nadelig saldo Sportfondsenbad" is, dank zij de be tere exploitatie-uitkomsten van het zwembad, uit de begroting geschrapt. De winst van het waterbedrijf, die vorig jaar nog f 16.500.- bedroeg, is tot een memoriepost gereduceerd. Onder het hoofd „openbare wer ken" komen posten van f 245.000.- voor het onderhoud van straten en pleinen, f35.300.- voor onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen. Deze laatste post is f27.000.- hoger dan het vorig jaar, doordat rekening gehouden is met een intensiever on derhoud. Een nieuwe post is die voor de sa nering van de dorpskom. Hiervoor zijn posten van f30.000.- en een re servering van f 75.000.. geraamd. De reinigingsdienst zal in 1962 naar ra ming f 450.000.- kosten. Gestegen is ook het nadelig saldo van het het bedrijf buitenplaatsen, n.l. tot f 90.000.- in verband met ach terstallig onderhoud dan moet wor den uitgevoerd en de aanstelling van meer personeel. LL Onderwijs en Kunsten In het hoofdstuk „onderwijs, kun sten etc" komt voor het eerst na verscheidene jaren weer een post van f 2250- voor het geven van op drachten aan Wassenaarse kunste naars. De subsidie aan openbare bi bliotheken is met f 10.000.- verhoogd tot f30.500. Opnieuw is een post op genomen voor een tractatie van de schooljeugd ter gelegenheid van de Koninginnedag. Het subsidiebedrag aan het Wassenaars Sportcontact, dat het vorig jaar nog 'meer f 3000.- bedroeg, zal worden verhoogd tot f 6000- en ook voor de plaatselijke zangverenigingen is een groter be drag aan subsidies geraamd. Maatschappelijke steun Wat maatschappelijke steun en voorzorg" betreft is allereerst een ho gere bijdrage (f 158.000.-) geraamd in de verpleging van krankzinnigen. Het subsidiebedrag aan Maatschap pelijk Hulpbetoon is verhoogd van f253.000 tot f337.0000.- vooral als gevolg van een nieuwe wettelijke re geling van het verhaalsrecht. Boven dien zijn, aldus de toelichting, de verpleegprijzen gestegen. Overigens wordt 80 rc van de kosten van Maat schappelijk Hulpbetoon verrekend in de bijdrage uit het gemeentefonds. OEÜSTGEEST Raad moet beslissen over: De Stichting Parochiële Scholen „Meerburg" te Zoeterwoude en het bestuur van de Vereniging voor Chr. Lager- Meer Uitgebreid Lager Onder wijs en Bewaarschool te Leiderdorp hebben een verzoek aan de raad ge richt gelden beschikbaar te stellen voor een te stichten nieuwe school, op een nog nader aan te wijzen per ceel grond in het uitbreidingsplan Zyllaan en Meye Polder. Beide hebben de vereiste verkla ringen overgelegd, t.w. dat de school bezocht zal worden door tenminste 50 leerlingen en dat de stichting en de vereniging zich verbinden om, voor dat met de bouw wordt begonnen, als waarborgsom een bedrag, gelijkstaan de met vijftien ten honderd van de stichtingskosten. in de gemeentekas te storten. Voorts voor de r.-k. school een verklaring waaruit blijkt dat de school bestemd zal zijn voor het ge ven van gewoon lager onderwijs, dat de school uit 7 klasselokalen zal be staan, dat de school ruimte zal moe ten bieden aan 280 leerlingen en dat per klasselokaal niet meer dan 48 leerlingen zullen worden toegelaten; en tenslotte een verklaring, waaruit blijkt, dat het bestuur van de stich ting is aangesloten bij de Commissie van Beroep voor de r.-k. bijzondere scholen in het Bisdom Rotterdam. Voor de chr. school een verklaring dat de school bestemd zal zijn voor het geven van gewoon lager onder wijs, dat de school uit 6 klasslokalen zal bestaan en ruimte zal moeten bie den aan 211 leerlingen, en dat per klasselokaal niet meer dan 48 leer lingen zullen worden toegelaten. Deze schoolvereniging is aangeslo ten bij de Commissie van Beroep voor de groep van bijzondere scholen aan gesloten bij de Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel. Het college stelt voor aan beide scholen de gevraagde medewerking te verlenen. Voorzieningen Aan de r.-k. lagere school aan de Ericalaan moeten enige voorzieningen getroffen worden. Het bestuur van de Hoge vlammen en rookwolken tloegen omstreeks het middag uur uit no. 11 aan de Kruis straat. In het huis is de vulcani- seer-inrichting gevestigd van de heer Blonk. Oude en nieuwe banden die ter reparatie in de werkplaats lagen vatten onmid dellijk vlam, de brandende rub ber veroorzaakte dikke rook wolken. De Leidse brandweer was zeer spoedig ter plaatse en wist in korte tijd het vuur met enkele nevelstralen te bedwingen. De brand is vermoedelijk ont- I staan doordat de heer Blonk een brandende lucifer in op de grond liggende rubberresten heeft laten vallen. De heer Blonk was tegen brand verzekerd. Het meubilair van de kamers, die boven de werkplaats gelegen zijn, liepen geen brand- of waterschade op. (Foto LD./Holvast) Ruim f 5700 voor Molenwijk De bazaar ten bate van een nieuw wijkgebouw voor de Hervormde Wyk- gemeente Molenwijk heeft bruto ruim f5700.- opgebracht. Stichting Parochiële Scholen „Meer burg" te Zoeterwoude heeft daartoe een verzoek aan de gemeente gericht hiervoor gelden beschikbaar te stel len. Dit betreft de volgende voorzie ningen: Uitbreiding van de speel plaats; uitbreiding van de afwate ring van de speelplaats en het aan brengen van een definitieve afschei ding langs de speelplaats. De oppervlakte van de speelplaats bedraagt 684 m2, en moet gezien het aantal leerlingen 864 m2 worden. Achter de school ligt een strook grond van 1350 m2, eigendom van het schoolbestuur. Het schoolbestuur spreekt in zijn verzoek van „veranderring van in richting". De beoordeling van een aanvraag op dit punt is van groot belang, aldus de toelichting. Immers bij verande ring van inrichting is geen, en bij uitbundig, verbouwd e.d. is wel een waarborgsom verschuldigd. De gedachte verandering van in richting is te verdedigen door te stel len, dat de bestaande strook grond achter de school gedeeltelijk van in richting zal worden veranderd door dat de groenstrook ten dele zal wor den vervangen door een tegelplateau. Het voorstel zegt echter, dat deze verandering van inrichting geen nieuw element in de school zal wor den geintroduceerd. Het college zou in deze aangelegen heid meer de nadruk willen leggen op de voorzieningen die moeten worden getroffen, dan op de wijze waarop deze voorziening tot stand komt. Ge vraagd wordt de uitbreiding van de speelplaats. Deze kan gerealiseerd worden door betegelen van de groen strook. Dit is echter van bijkomstige aard. Indien men reeds thans de wijze van het totstandkomen van de voorziening bij de beoordeling van de aanvraag betrekken, dan grijpt men vooruit op he terzake te voeren over leg tussen het College van B. en W. en het schoolbestuur. Ten slotte stellen B. en W. de raad voor de te treffen voorzieningen te beschouwen als een „uitbreiding" be doeld in de L.O.-wet. dus waarborg som. en de gevraagde medewerking te verlenen. Wat de verbetering van de afwate ring van de speelplaats betreft zegt het schoolbestuur: „De afwatering van de speelplaats laat zodanig te (Deze pagina is ongecorrigeerd) WIE ZAG DEZE AANRIJDING GEBEUREN? Op vrijdag 24 november 1961 om streeks 11.50 uur werd een religieuze zuster, die op een bromfiets reed, aangereden. Dit gebeurde op het rij wielpad van de Rijksweg no. 11, na bij de westelijk eoprit naar de Rijks weg no. 4a te Zoeterwoude (Rijndijk). De commandant verkeersgroep der Rijkspolitie te Leiden, Herengracht no. 20, tel. 01710 - 32245, verzoek ge tuigen van dez eaanryding zich bij hem te melden. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 26 nov. Veemarkt: Totale aanvoer 2307 stuks, vette koelen en ossen 1278, varkens 1029 Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwal.) vette koeien (In ets per kg) 300-320, 260-290, 250-260; varkens (levend gew.) Hd.) 170, 160, 150. Handel: aanvoer vette koelen groter, handel slepend, prijzen gedrukt; var kens (levend gew.) ruim, flauw, aan vankelijk boven notering, later dalend. Blijde intocht van St.-Nieolaas De middenstanders hadden ook dit jaar Sint Nicolaas uitgenodigd om een intocht te houden in onze gemeente. Zaterdagmiddag was een grote kinderschare aanwezig bü het Witte Huis, waar de Sint z(jn intrek had genomen. Toen hij op het bordes verscheen werd hij toegesproken door de heer M. Elshof namens de middenstands organisatie, waarna hij verwelkomd werd namens het gemeentebestuur door wethouder Steenmetser. Het Jeugdkorps „De Burcht" bracht Sin terklaasliedjes ten gehore, welke door jong en oud werden meegezongen. De zwarte pieten waren royaal met hun pepernoten. Hiernaa begon de rijtoer door de gemeente. Op het par keerterrein aan de Terweeweg en op het plein voor de openbare school wa ren vele kinderen bijeengekomen om de kindervriend te begroeten. Zij werden ruim met strooigoed beloond. Jubileumfeest van automobielbedrijf In besloten kinrg vierden directie en personeel van Kamsteeg's Auto mobielbedrijf N.V. het 35-jarig be staan. De fesetelijkheden begonnen in de juist gereedgekomen toonzaal van het bedrijf, waar de heer Rozier de directie een bijzonder fraaie ko perdraadplastiek aanbood. De heer Kamsteeg gewaagde tij dens een diner, dat later in Tres long in Hillegom werd aangeboden, van de bloei van het bedrijf, dat van een tweemanszaak uitgroeide tot het bedrijf zoals het thans is. Hij dankte vooral zijn mede-directeuren, de he ren Van Dam en Kortekaas, voor hun ijver en enthousiasme, waardoor het bedrijf tot een dergelijke ontwikke ling kon komen. De heer Van Dam prees de arbeids prestaties van het personeel in de bedrijven afzonderlijk. Hij bracht hulde aan de heer Kamsteeg en legde speciaal de nadruk op diens juiste blik in de toekomst en zijn eerlijkheid en oprechtheid in deze 35 jaar ge toond. Na het diner werd de avond voort gezet met een cabaretprogramma. Burgerlijke Stand Geboren: Ronald F. H. M., zn van A. J. M. Koppers en J. C. M. de Jeu; Gerda P.. dr van W. H. van der Steen en P. de Mooij; Arend N„ dr van D. J. C. van Egmond en A. Kromhout; Abraham, zn van A. van Iterson en D. van Beek; Nanja, dr van J. Vermond en J. Francken. Ondertrouwd: C. J. Worst, 26 Jr en G. J. Breedijk, 24 Jr; Th. H. A. Fluit, 28 Jr en J. A. T. M. Arnoldus, 24 Jr. Getrouwd: A. G. van der Poel, 49 Jr en P. A. van Heiningen. 50 Jr. Overleden: A. Brouwer, w.v. A. J. Rietdijk; L. Sprey, e.v. G. van R(]n. WARMOND Raadsagenda De raad komt morgenavond in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staaa o.m. de volgende pun ten: Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van de woningen Mel- mansdam no. 5, 7, 9 en 11; het ver lenen van medewerking aan het tref fen van enige voorzieningen aan de R.-K. Jongensschool. Deze voorzie ningen omvatten het verwijderen van de bestaande dakpannen en het ver anderen van de constructie van de dakbedeKking zodat net. dak belegd kan worden met opnieuw verbeterde rode dakpannen; verkoop van twee percelen bouwterrein in het plan Oost aan de heren M. van Seggelen en L. J. Kerkvliet; voorstel tot het verlagen van de huur van diverse gemeente eigendommen. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells A. J., zn van W. A. Heijkoop en W. J. Verhoogt; Bas- tlana F., dr van B. F. Oskam en A. Omsen; Pauline E., dr van H. Dekker en E. de Vos. Overleden: P. M. van der Vooren, 72 Jr; C. van der Leeden, wed. Kool. 64 Jr. Getrouwd: J. C. van Bladel, 31 Jr en C. Schipper, 22 Jr. wensen over, dat hierop, veelal na overvloedige regen, grote waterplas sen overblijven. Hierdoor wordt de speelruimte ver kleind, terwijl het door de kinderen op ordelijke wijze betreden van de school bij de aanvang van de lessen ernstig wordt gestoord". By onderzoek door gemeentewerken Is gebleken, dat de oorzaak van de onvoldoende afwatering van de speel plaats niet te wyten is aan construc tiefouten, doch aan het onvoldoende onderhoud van de speelplaats door het schoolbestuur. Plaatseiyk zijn verzakkingen ontstaan. Het schoolbestuur kan deze onkos ten ten laste brengen van de exploi tatierekening van de school, zeggen B. en W. Hier kan dus zeer beslist niet, al meent het schoolbestuur van wel, ge sproken worden van „verandering van inrichting". Het college stelt de raad voor het verzoek niet ontvankelijk te ver klaren. Wat het aanbrengen van een defi nitieve afscheiding langs de speel plaats betreft. Stellen B. en W. de raad1 voor de gevraagde medewerking te weigeren. Kapstokken Sinterklaas heeft zaterdag middag ook een bezoek gebracht aan Voorschoten. Duizenden jongens en meisjes hebben hem enthousiast toegejuicht en toege zongen. Nadat de Sint een rond rit door de gemeente had ge maakt stapte hij in de Voorstraat uit om de zanghulde van de jeugd in ontvangst te nemen. De foto geeft een beeld van de grote drukte in het dorp tijdens de aankomst van de Spaanse gast. (Foto L.D./Holvast) Boven genoemde stichting heeft ook verzocht, op grond van de l.o.- wet, een aantal kapstokhaiken im die school aina de Ericalaain te doen aan brengen. Erzijn in dezeschool 208 ha ken. De capaciteit van de school be- daragt maximaal 288 leerlingen. De school telt nu 222 leerlingen. Het blijkt, dat bij het bouwen van de school was bepaald dat 288 kap stokken zouden worden aangebracht. Dit toont aan. dat de aannemer by de bouw, wat dit betreft, nalatig is geweest. De stichting zal zich dus tot de aannemer moeten wenden aldus B. en W. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia P., dr van H. Guls en C. H. Rodenburg; Helena W. M., dr van A. Stlkkelorum en A. van den Haak. Ondertrouwd: B. A. J. Goddljn. 24 Jr en J. Colijn, 23 jr. Getrouwd: W. W. HogendlJk en G. Truijers; N. van Tilburg en T. J. Koe nen: A. G. J. Weers en A. M. P. van Basten: K. W. van der Valk Bouman en A. Verkuil. Het College van B. en W. van Leiden, dat in verband met de benoeming van mr. J. Dryber tot burgemeester van Middelburg een vacature telde, is weer voltallig. In de hedenmiddag gehouden gemeenteraadszitting is de fractievoorzitter van de VVD. de heer J. G. Hagens met 28 stemmen tot wethouder benoemd. Vier biljetten werden blanco ingeleverd. Nadat de voorzitter de heer Hagens had gelukgewenst met zijn benoeming en deze achter de tafel van B. en W. had plaats genomen, boden alle raads leden de heer Hagens hun gelukwensen aan. De heer Hagens. die op 13 februari 1889 te Oldemarkt (Ov.i werd ge boren, was aanvankelyk bestemd voor het onderwys. Hij studeerde voor onderwyzer en stond korte tyd voor de klas, tot de mobilisatie van 1914 hem onder de wapenen riep en hy als reserve-officier tot 1918 het leger diende. Zyn vrije tyd in militaire dienst gebruikte de heer Hagens voor verdere studie, die ging in de rich ting van de administratieve arbeid. Deze studie werd bekroond door een aanstelling by de Ryksaccountants- dienst met de volgende standplaat sen: Haarlem, Eindhoven en Leiden (vanaf 1926). Een tweede maal riep de mobilisatie, thans in 1939-1940, in welke jaren hy diende als reserve majoor. Na de capitulatie werd de heer Ha gens werkzaam gesteld ter Inspectie van 's Rijks belastingen, Leiden II en benoemd tot inspecteur van 's Ryks belastingen. In 1954 werd hij gepen sioneerd en bij die gelegenheid be noemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. In september 1953 werd de heer Hagens in de Leidse raad gekozen. Nu de heer Hagens tot wethouder is benoemd, zal mr. F. Portheine naar alle waarschijnlijkheid zyn plaats als voorzitter van de V.V.D.-raadsfractie gaan innemen. In deze zitting is ook de geloofs brief van het nieuw benoemde raads lid. de heer M. B. van der Klugt (va cature A. van Dyk) onderzocht. Aan gezien tegen zyn toelating geen be zwaar bestond, zal de heer Van der Klugt in de zitting van 18 december als raadslid worden geinstalleerd. Met ingang van 15 december is ds. I. de Tombe benoemd tot ambtenaar van de burgerlyke stand, uitsluitend WASSENAAR AANKOMST SINT Sint-Nicolaas heeft zaterdagmid dag, op uitnodiging van de Wasse naarse Middenstandscentrale, zun intrede in de gemeente gedaan. Begeleid door de muziekvereniging „excelsior" en de Drumband Wasse naar maakte de Sint een uitgebreide tocht te paard door de straten van het dorp. waar vele kinderen en ouderen present waren om hem te verwelkomen. Zwarte Piet maakte zich verdienstelyk door het strooien van pepernoten. Verkoopdag in Zuiderhout Op donderdag 30 november a.s. van 10 uur 's morgens tot S uur 's mid dags zal in Zuiderhout een verkoop dag worden georganiseerd door ver schillende hervormde vrouwenvereni gingen. Wijkkerkeraad „Den Deyl" Op 7 januari a.s. zuilen ln de her vormde wijkgemeente Den Deyl een aantal nieuwe ambtsdragers worden bevestigd, die dezer dagen zyn be noemd. Het zUn de ouderlingen G. F. G. Smit, dr. A. de Jong, drs. J. K. van Dingstee. J. Onderlingen, H. La- met en J. van Delft de ouderlingen kerkvoogd v. d. Vijver en A. v. d. Weele, en de diakenen drs. H. A. Ressing en W. M. van den Brink. Aan de Stichting Klinisch Ho- geronderwijs te Rotterdam is ge slaagd voor het artsexamen G. C. B. van Dyk uit deze gemeente. J. G. Hagens belast met het voltrekken van huwe lijken. Mej. M. J. Kraai werd be noemd tot onderwijzeres aan de openbare school voor blo. verbonden aan het Pedologisch Instituut: idem de heer F. S. Vermeulen tot tydelyk leraar in de vaktheorie aan de Gem. Bedryfstechnische School. (De zitting duurt voort) BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS VAST Amsterdam, 27 november. Het Damrak heeft vanmiddag bij de opening dooreik aar een vaste stemming te zien gegeven voor de in ternationale waarden. De handel was de eerste tien minuten van de beursduur in alle hoeken van de hoofdfondsen tamelijk levendig, daarna werd het een stuk kalmer. Unilevers zetten in met ©en koers winst van 5 punten op 939, ten op zichte van het vorige slot. Wall Street was vrijdag voor de eigen fondsen iets hoger. De Neder landse hoofdfondsen ondergingen er weinig verandering. De Westdiuitse beurzen waren vanmiddag iets vrien delijker. Parys en Londen gaven een verdeelde sitemming te zien. De reden waarom het Damrak vandaag meren deels hogere koersen te zien gaf werd mede toegeschreven aan de ingetre den ontspanning in de verhouding Rusland Finland. Unilever liep uit tot 942%. als ge volg van aanhoudende Amerikaanse vraag. Philips opende 3 punten lager op 963. Daarna werd 965 gedaan om later weer terug te vallen op de ope- ningsprijs. Aku's vast hoor specula tieve vraag. Het rayonfonds verbeter de circa 6 punten tot 393. Hoogovens deden het zeer goed op 782, plus 8 punten. Kon. Olie liep op van f. 113,50 tot f. 113.80 en kwam op deze prijs twee dubbeltjes boven het vorige slot uit. Aandelen KLM werden f. 1. hoger op f. 62,50 geadviseerd. In de scheepvaartsector heerste een verdeelde stemming. Holland- Amerkia Lijn en Scheepvaart Unie een weinig hoger, daarentegen Kon. Boot en Van Nievelt iets lager. Van de leiden die cultures waren Amster dam Rubber en HVA iets zwakker, daarentegen certificaten Deli een weinig hoger. Staatsfondsen doorel- kaar beter. Maandag 27 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4Mb 101% 101% Ned. '59 4% 101% 101% Ned. '60-1 4% 101% 101% Ned. '60 n 4H loift 101% Ned. '59 4% lOOftGL 100%GB Ned. '60 4y4 100%GL 100%GB Ned. '61 4y4 100%GL 100ft Ned. '53 3% 97H 97% Ned. Gb. obi. 3% 82 Ned. '47 3hit 93% 93% GB Ned. "51 3% 97% 97 ft Ned. '53 I-n 3% 96 95"rGL Ned. '56 3% 95ft 95% Ned. '48 3y4 91 90% Ned. bel. cert. 3y4 89% Ned. '50 I-II 3y4 90% 90% Ned. '54 I-II 3y4 92% 92 ft Ned. *55 I 3y4 92% 92 ft Ned. '55 II 3y4 94 93% Ned. "37 3 92% 92% Ned. G.b obi. '46 3 92% GL 92 ft Ned. dol. ln. *47 3 90 90 Ned. Inv cert. 3 99ftGB 99% Ned 62-64 3 99% 99%GL 98% 98% Indië "37 A 3 94% 94% Ned. won. b.l. '57 6 108% 108% Ned. w. b.l. '58 4% 100ft 101 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-mij. A.K.U Deli My cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert. Dordtse Petr Kon P (50 120) Holl. Amer. HJn.. Java China Paket KUM Kon Ned St boot Kon Paket My Stoom. My Ned Niev Goudr eert v. Ommeren eert. Kon. Rott. Lloyd N. Scheepv Unie NIET ACTIVIFVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen 113% 113 130% 130% 385% 391% 146.70 147.65 753% 783% 966 964 933% 939% 537% 539 113.60 113.60 150% 153 148 149% 61.50 62.50 192% 191 155 156 162 162% 159% 158% 335 330 GL 147% 148% 152 153% A'dam '47 (3%) 3 96% 96% idem '48 (3%).. 95% 96ft R'dam '52-1 (4%) 99% id. *7 I-n (3%) 95% Z.-Hol *55 4% 100 99% Bankwezen 8k N Gem 58 5% 104% 104% NWB 52 (4%i 100ft 100% BVG rspbr t 500.. 201 200 BVO rspbr "52 144 Industr. Obligaties Philips Doll. '51.. 90% Premieleningen Vorige Slotkoers Koers v. heden A'dam '53 3 105% A'dam '51 12%.. 84% 84% A'dam '56 12%.. 83 82% A'dam '56 n 2% 89 89% A'dam '56 in 2% 89% 89% Eindhoven '54 88% Enschede '54 2% 82% 82% Den Haag .52 12% 92 92% Idem T 2% 91% 91% R'dam '52 I 2% 93% Idem n 2% 97% 92% Idem *57 2% 97% 97 Utrecht '52 2% 95 B 95 B Z.-Holl. 1957 2% 931» 93}» Zuid-Holl. '59 2% 103 102 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinsteil'ngen 253 253 Amst. Bank 389% 390 Cultuurbank 32% 33 Holl. Bank U cert. 224 225 Ned. Handelmy 336 336% Rott Bank 382 383 Twentsche Bank 333 336 Senembah 401 B 403 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat. Borsumy-Wehry Calvé Delft eert. Electrolasmy K. Pap. v Gelder K. Ned. Grofsm Holl. Constructie Ing. bur. v. B.ny. Internatlo Int. Kunstst. Ind. v. Kemp. en Beg. Leidse Wolspjy MllUerenCo NB Ned. Kabelfabr Philips pref Rott Droogd My. Sikkens Groep Vei. Touwfabr. Walvisvaart Wernink's Betmij. Wilton Feyenoord v. Wyk - Heringa Zaalberg Billton 2de r. Kon Petr (f20) Amerik fondsen Canad. Facl'ic R. Intern. Ni*kel Anaconda Bethlehem Steel Clties Service General Motors. Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 710 706 287 287 88% 88 910 914%B 340 330 344 344 174% 175 418 412 245 244 186 188 71 69% 141% 141% 544% 540 525 527 567% 570 284 285 550 347 350 349 99 98% 197 200 292% 287 90 89 148% 147 L eur' 500 502 115.10 114.70 24% 24% 76 75*» 52% 51% 41% 42% 51% 50% 54% 54% 84% 83% 39% 40 36 ft 77% 79%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5