KENT KENT KENT KENT In Muchea heeft men figuurlijk ruimtevaarders aan een touwtje AGENDA Zonder veel verrukking Belangrijke bijdragen WIELRIJDERS EIS BROMMERS: CVP heeft plan voor regelen Vlaams-Waalse verhoudingen MET EEN ENKEL WOORD rïtten- tfilder SKODA VOORRANG: 6 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 27 NOVEMBER 1961 (Van onze t.v.-medewerker) Het avondprogramma van zaterdag stond onder auspiciën van de AVRO. Nu, we hebben deze omroep werke lijk wel eens beter uit de hoek zien komen. Over het algemeen weet men daar toch best, wat televisie is en wat de eisen zijn voor een levendig amusementsprogramma. Men heeft deze wetenschap onvoldoende tot gel ding gebracht. Deze bewering willen we waar maken voor zover dat mo gelijk is in kwesties van smaak. We moeten althans een poging tot argu mentering ondernemen. Daar was eerst „Kom er maar eens achter". Het zou ons niet verwonde ren als mevrouw Timp-Bouwman er langzamerhand genoeg van zou krij gen om een op den duur tamelijk dom spelletje, dat uitmondt in een rap raden van een rebus te blijven leiden, want het is teveel een lijdens weg. Een harde quiz is ons best, maar we zien de billijkheid niet in van de regel, dat als de ene deel nemer struikelt, de ander dan geen kans mag wagen. Het is immers zo, dat degeen, die het eerst voor het raden aan bod komt, zuiver door het toeval bepaald wordt. Bovendien sprak Mies Bouwman naar ons ge voel van een aperte onwaarschijn lijkheid, toen ze stelde, dat de rebus ook de vorige keren oplosbaar was geweest. Het beste bewijs daarvoor was, dat ze deze zelf toen ook niet had kunnen doorgronden. Laat ons gedurende dit seizoen nog maar ho pen op betere resultaten. Dan zal het geval wel van het programma worden afgevoerd dan wel ingrijpend ge wijzigd worden. „Sterrefonie" bracht de kijkers Eve Boswell, die hoog opgaf van haar succes voor de Engelse koningin. De show zelf kon ons niet van tempera tuur doen wisselen. We werden er koud noch warm van. Om de avond wat verstrooiing betreft boven een niveau van middelmatigheid uit te tillen, was nog een kans weggelegd voor „Hou je aan je woord". Dat door de grondige voorbereiding veel van het flitsende karakter verloren gaat, lijkt ons onvermijdelijk, maar in die hoek liggen onze bezwaren niet. We vinden het geheel te plech- statig, de voorzitter voorop. Dr. Van Vriesland heeft altijd wel snel iets spits te zeggen, maar mr. Van der Hoogte is ons veel te breedsprakig en geeft teveel een nummertje „aardig wezen" weg. De nieuwe aanwinst Aya Zikken (omdat Annie M. G. Schmidt er jammer genoeg geen zin meer in had ze was een soort en klasse apart) was veel te serieus en alleen Godfried Bomans is feitelijk de eni ge, die uit het goede hout gesneden is. Het geheel was derhalve niet boei end genoeg en de slotfilm kon de uit zending ook al niet genoegzaam red den. Een avond dus van maar een beetje vermaak en dus wel wat triest, althans niet om verrukt over te raken. (Van onze t.v.-medewerker) Het belangrijkste, dat de NCRV gisteren gaf, was ongetwijfeld de do cumentaire, die aan het slot van de uitzending werd gedraaid. Ze han delde over het lichamelijk en/of gees telijk gehandicapte kind. Nu weten de trouwe kijkers, die reeds geruime tijd in het bezit van hun toestel zijn, Ds. H. de Moor 25 jaar predikant Woensdag is het vijfentwintig jaar geleden, dat ds. H. de Moor uit Strathroy in de provincie Ontario in Canada werd bevestigd als predikant in de Geref. Kerken in Nederland. Ds. De Moor werd op 29 november 1936 door zijn schoonvader, ds. D. Ringnalda sr., bevestigd als predikant van de Geref. Kerk van Nts in de burgelyke gemeente West Dongera- deel in Friesland. Op 3 mei 1942 ver wisselde de jubilaris deze kerk met die van Boskoop, vanwaar hij op 29 april 1946 naar die van Schiedam vertrok. In deze zijn derde gemeen te werd hem in verband met zijn benoeming tot legerpredikant met in gang van 1 februari 1948 „emeri taat" verleend. Ds. De Moor is toen ongeveer twee jaar legerpredikant in Indonesië gweest en na zijn terug keer in Nederland werd hij op 1 juli 1950 bevestigd als predikant van de Geref. Kerk van Enschedé, welke hij heeft gediend tot begin augustus 1958, toen hU in verband met zijn beroep naar de Christian Reformed Church of Strathroy in de provincie Ontario naar Canada vertrok. Samenwerking tussen C.H.U. en C.V.P. De dagelijkse besturen van de CHU en de CVP (christelijke volkspartij) waartussen reeds sinds maart 1959 een samenwerking is gegroeid, zijn in Utrecht in een gezamenlijke ver gadering bijeen geweest ter bespre king van de mogelijlcheden voor een nauwere samenwerking. In een over deze bijeenkomst verstrekt commu niqué wordt meegedeeld, dat in die vergadering aan die nauwere samen werking vorm is gegeven o.m. door te besluiten tot het opnemen van CVP-leden in het hoofdbestuur en de Unieraad van de CHU en in ver schillende vaste commissies van de CHU. ter bestudering van verschil lende facetten van het politieke le ven. Tevens werd het besluit ge nomen, dat de beide besturen zullen bevorderen, dat de CHU en de CVP zoveel mogelijk gezamenlijk aan de a.s. staten- en gemeenteraads verkie zingen zullen deelnemen. Ook U dient de voetganger, die o? een zebrapad oversteekt, voorrang te geven. Rijdt dus vooral niet rechts langs wachtende auto's op een punt, waar een zebrapad zou kunnen liggen Achter die autc kunnen voor U on zichtbaar, voetgangers lopen die ev< t- later uw pad kruisen Dan is het te laat om te remmen, terwijl de voet gangers er op rekenen door te kun nen lopen. daarvan al wel één en ander uit vo rige uitzendingen, die dr. Van Swol voor de VPRO verzorgde en eenmaal in combinatie met de KRO. Maar in die uitzendingen werd de problematiek van buitenaf benaderd. Het leven van de ongelukkige Beierse jongen Stefan werd van binnenuit getoond en wel op zo'n manier, dat het ook van binnenuit kon worden meegeleefd. Dat was een schokkende en ontroerende ervaring. Mocht het hier en daar soms eens even naar het sentimentele neigen, de hele aan pak ging daar ver bovenuit, was dui delijk en met veel menselijkheid be naderd op een prettige en nuchtere manier. Hetgeen een hevige dramatiek niet in de weg stond, omdat het onder werp daartoe nu eenmaal aanleiding gaf. De verzorgingsmogelijkheden voor dergelijke kinderen zijn in ons land nog lang niet voldoende. Het was daarom, dat de NCRV opriep tot geldelijke steun voor enige instellin gen, die in de geteisterde huisgezin nen enige verademing kunnen bren gen. We geven graag het gironummer nog eens door: 108080 te Utrecht, ten name van de vereniging „Philadel phia". Onze gedachten bij het aan schouwen gingen herhaaldelijk uit naar Noordwijkerhout, waar op ruime schaal in grote en toegewijde liefde aan de stakkerds veel zorg wordt ge geven. De film over het Heilige Land was aan de oppervlakkige kant. Een ela- mourachtig bruidje leidde de kijker rond. maar ze had hem niet veel te bieden. De blokfluitsolist was voor ons althans een openbaring en de éénacter, die was getrokken uit het befaamde „Stilte der zee" van Ver- cors werd uitstekend gespeeld in veel stil spel en een voortreffelijke vertol king van de hoofdrol door een Vla ming. Het t.v -toneel verhevigde de irritante trekken van de Duitser meer dan bij lezing, die we aan de voorstelling vooraf lieten gaan. Hier bij bleek weer eens, hoe indringend het medium zijn kan. Australische post P. Lorillard - New York filters best blue micronite filter in Nederland door N.V. Cigarettes Import Cy., v/h A. J. Blok De ramp van de „Berlin" Naar aanleiding van het vrijdag jl. gepubliceerde bericht betreffende het overlijden van de heer M. A. Re goor t, vestigt men er onze aan dacht op, dat met hem niet de laat ste redder is heengegaan, die betrok ken was bij de schipbreuk nabij Hoek van Holland van de Harwichboot ..Berlin" in 1907. Een van de drie gebroeders Sperling. de bekende duikersfamilie, die als laatsten met htm vlet contact hadden met het gestrande schip, t.w. de heer L. Sper ling is nog in leven. Hij is thans 74 jaar oud en woont in Rockanje. van groot belang (Bijzondere medewerking De Amerikanen hebben reeds tweemaal met succes een mens in de ruimte kunnen brengen, maar toch zijn zij nog volop bezig met de verdere uitvoering en perfectio nering van hun „Project Mercury", dat beoogt bemande uimteschepen in een baan om de aarde te bren gen. Het hoofdkwartier van „Mer cury" is Cape Canaveral in de staat Florida. Daar ligt ook het startpunt der ruimteraketten en beginnen de astronauten of ruim tevaarders hun eenzame tochten. Daar ligt ook een post", waar men de wederwaardigheden en bevin dingen der astronauten kan registreren, controleren en onder zoeken. Daar heeft men radio-tele fonisch contact met de ruimtevaar ders en kan men de capsules of ruimteschepen dirigeren en „gelas ten" om terug te keren naar de aarde. Cape Canaveral is echter niet de enige plaats, waar zich zo'n „Com mando- en Controle-Toren" be vindt. Ook op Bermuda en op Ha waii heeft men in het kader van het Project Mercury zo'n „post" in gericht. Bovendien is Australië om medewerking gevraagd. Thans is er bij Red Lake nabij het Australische proefterrein voor geleide projectie len Woomera een installatie in ge bruik v/aar men kan registreren, hoe het de capsules en de astro nauten in de ruimte vergaat. Van enige „commando-bevoegdheid" is te Red Lake echter geen sprake. Wel is dit het geval op de tweede Australische post, die geïnstalleerd werd te Muchea op 50 km afstand van de West-Australische hoofd stad Perth. Deze poct. is voorbe stemd om een belangrijke fimctie te vervullen in het kader van het Project Mercury, al was het slechts, omdat men te Muchea beschikt over de instrumenten en verdere benodigdheden om eventueel een astronaut naar de aarde terug te dwingen. Hier heeft men de ruim tevaarder als het ware aan een touwtje. De staf van de post Muchea be staat uit ongeveer dertig Australi sche en een paar Amerikaanse des kundigen. De bouw- en installatie- kosten bedroegen oijaa vijftien mil joen gulden. Zij werden gedragen door de Verenigde Staten. De staf van Muchea kan de capsules of ruimteschepen volgen op hun tocht door de ruimte. De astronauten kunnen in voortdurend radio-tele fonisch contact blijven met Mu chea. Dank zij vernuftige en zeer gevoelige telemetrische apparaten De telemetrische uitrusting van modern, nauwkeurig en machtig. kan men in Muchea de hartslag, pols, bloeddruk en ademhaling der astronauten registreren. Een arts specialist controleert deze gegevens en kan, zo nodig, de astronauten adviezen geven. Bovendien kan men in Muchea vaststellen, wanneer een ruimte schip naar de aarde moet terug keren en kan men zelfs de retro- raketten in werking stellen, die de terugtocht van de astronauten naar de aarde inleiden. De Verlort (Very Lang Range Tracking) Radar-In- (Van onze Brusselse correspondent) De Christelijke (rooms-katho- lieke) Volkspartij, de grootste politieke partij in België, heeft gisteren haar plannen bekend gemaakt met betrekking tot het Vlaams-Waalse probleem. Met nadruk is gezegd dat het er de C.V.P. niet om te doen is de an dere partijen eenzijdige oplossingen op te dringen, maar dat zij buiten en boven de huidige tegenstellingen en meningsverschillen, een oplossing voorstelt en die graag in discus sie zou willen brengen. Separatisme en federalisme worden door de C.V.P. verworpen. De CVP voorziet in haar plan in een wat zij noemt, culturele auto nomie. Het ministerie van Nationale Opvoeding in Cultuur krygt een be stuur van de Vlaamse zanken onder de bevoegdheid van een Vlaamse mi nister en een bestuur van de Waalse zaken onder de bevoegdheid van een Franstalige minister. Elke minister oefent over zijn administratie het hiërarchisch gezag uit en hij is ver antwoordelijk tegenover de volksver tegenwoordiging. Hij zal worden bij gestaan door een cultuurraad en een raad voor het onderwijs. Er komen dus twee paar van die raden, een paar voor de Walen en een paar voor de Vlamingen. Het plan gaat uit van een zeer nauwe samenwerking tussen beide ministers. De CVP wenst dat, wanneer de taalgrens eenmaal definitief zou zijn vastgesteld, in elk der gemeenschap pen alle stukken in de taal van de streek zullen worden gesteld. Die verplichting wil men ook doorvoeren voor de interne relaties tussen leiders van particuliere bedrijven en hun werknemers. Brussel wil men volle dig tweetalig maken. Onderwijs in een tweede taal kan in Vlaanderen of in Wallonië alleen maar worden gegeven, wanneer „een zeker aantal orders" dat aan de gemeente vraagt. Het plan heeft ook enige hoofd stukken gewyd aan de economische en sociale ontwikkeling; in dat op zicht opent het echter nauwelijks nieuwe perspectieven. BINNENLAND Aan de Lange Wijk te Nieuwe Pe- kela ls gistermiddag de arbeiderswo ning. bewoond door de familie G. Scholte, bestaande uit man, vrouw en een kind, door brand verwoest. Van de Inboedel kon niets worden gered. De brandweer van Nieuwe Pekela bestreed het vuur. De oorzaak van de brand ls onbekend. Bewoner en eigenaar, J. Drent te Stadskanaal, zijn verzekerd. Koningin Juliana, Prinses Irene en Prinses Marijke hebben zaterdag avond de jaarlijkse feestavond van de sportveren. „Koninklijk Paleis Soest- dijk bij-gewoond, die in hotel „Eem- land" te Soestdijk werd gehouden. Zaterdagmiddag werd op het kruispunt Noordzij denzoom/Raphael- straat te Bergen op Zoom de 22-jarige M. Groenendaal uit Den Dungen aan gereden door een auto. toen hij deze auto geen voorrang verleende. Met zware verwondingen werd de Jonge man naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij in de nacht van zaterdag op zondag is overleden. De minister voor Economische Zaken en energie van België, de heer A. Splnay, heeft aan het slot van de in hotel de Bilderberg te Oosterbeek ge houden tweedaagse vergadering der Europese commissie van de internatio nale vereniging van steden en ge meenten, een oproep gericht tot de verenigingen van gemeenten in de Europese landen om fondsen bijeen te brengen teneinde de opbouw van ver enigingen van gemeenten en van In ternationale gemeentelijke contacten in Azië en Afrika te steunen. Naby het paleis Soestdijk is gis termiddag de 76-jarige weduwe A. S. A. Eykelboom-Bindels door een auto aangereden en op slag gedood. Zij stak de ryweg over naar haar woning op de Praamgracht en heeft waarschijnlijk door de mist de auto niet op tijd op gemerkt. Gistermiddag ls de 37-Jarlge bromfietser C. Machielsen uit Rijen onder Huiten op de RUksweg Breda- Tllburg verongelukt. HIJ reed op het rbwlelpad ln de richting Breda en werd Ingehaald door twee bromfietsers. Op het moment dat de tweede wilde Inhalen, moest de Ryenaar eveneens naar links ultwyken om een voor hem rijdende fletser te ontwijken. De twee hromfietsers raakten elkaar en vielen De ene kwam in de zachte berm te recht, maar de heer Machielsen viel met het hoofd op het betonnen rUwiel- pad. Hij wa6 op slag dood. Het slacht offer was gehuwd en had 4 kinderen. De meerderjarige deelnemers aan de anti-kernbomdemonstratie, die op 10 november in Den Haag plaatsvond, hebben hoger beroep aangetekend te gen de vonnissen van de Haagse kan tonrechter, waarbij nog dezelfde dag tot boetes van f 25 werden veroordeeld wegens het zonder noodzaak belem meren van het verkeer. De politie te Haarlem heeft za terdagmiddag een 17-jarige Jongen uit Haarlem aangehouden. Hij zou gedu rende de laatste weken getracht heb ben vrouwen en meisjes aan te ran den. De Jongeman opereerde meestal vanuit boxen onder flatgebouwen. Soms bedreigde hy zijn slachtoffers. Wanneer zy echter om hulp begonnen te roepen sloeg de nu gearresteerde op de vlucht. Hy hee"" kentenls afgelegd. Het Provinciaal Waterleidingbe drijf voor Noord-Holland, dat het wa tergebruik jaarlijks met een miljoen kubieke meter ziet stygen het ver bruik in 1960 was 26.352000. kubieke meter gaat ln de nabije toekomst het water winnen uit het IJselmeer. Op grond van gegevens omtrent zout gehalte en diepte heeft men hiervoor een plaats tussen Enkhuizen en Andijk gekozen waar een prise d'eau en een filterstation, alsmeae een pompstation zullen worden gebouwd. Van maandag 22 Januari tot en met zaterdag 27 Januari 1962 zal. na twee jaar. wederom in Amsterdam, nu in het nieuwe Rai-gebouw, onder aus piciën van de federatie „Het land bouwwerktuig". een tentoonstelling worden gehouden van land- en tuln- bouwwerktuigen. Hiervoor bestaat van de zijde van fabrikanten en imoorteurs zoveel belangstelling, dat het gehele oppervlak van het complex, groot 40.000 m2. zal worden benut. BUITENLAND Een Nleuwzeelandse schapen scheerder heeft een nieuw wereldre cord gevestigd door ln negen uur 606 schapen van hun vacht te ontdoen. President Frondizi van Argentinië is uit Buenos Aires vertrokken voor een wereldreis tydens welke hy be zoeken zal brengen aan Canada. Grie kenland, Siam, de Phillppynen. Japan. Brazilië, Ierland en de Verenigde Sta ten. Het voornaamste do^ van de reis ls voorbereidingen te treffen voor een groot Argentyns handelsoffensief. De Nigeriaanse minister van Bin nenlandse Zaken, Oesman Sarkl, heeft zaterdag besloten twaalf Zuidafrikaan- se zendelingen op staande voet uit Nigerië te wyzen. Het Nigeriaanse par lement had na de uittreding van Zuid- Afrika uit het gemenebest een wet aangenomen, waarin Zuidafrikanen in Nigerië tot onderdanen van een vreem de mogendheid werden verklaard. Hier op hadden de zendelingen»verklaard ln 1963 Nigerië te zullen verlaten. Bij een brand op een punt bij Cartagene (Noord-Columbia) zyn za terdag elf personen omgekomen. Frankrijk telt nu 46.150.000 in woners. aldus het Franse Instituut voor de statistiek. Het geboorteover schot is ongeveer 30.000 per maand. De Britse strijdkrachten hebben by de Brandenburgerpoort in Berlijn een uitkyktoren van zes meter hoogte opgericht om te kunnen waarnemen wat er achter de muur gebeurt. De toren staat maar op enkele meters af stand van de sectorgrens. De Hongaarse stad Sztalinvaros (Stalinstad) zal voortaan Dunaujvaros (nieuwe stad aan de Donau) heten, aldus bericht het Hongaarse perbureau M.T.I. De 77-jarige voormalige Duitse kolonel-generaal Franz Halder is on derscheiden met de hoogste burgerlijke medaille van het Amerikaanse leger, de „meritorious civilian service award" op grond van zijn medewerking na de oorlog aan het geschiedenisprogram van de Amerikaanse strydkrachten en de bevordering van de Duits-Ameri kaanse vriendschap. Halder werd in 1942 door Hitier ontslagen en vertoef de na juli 1944 in concentratiekampen. Koningin Elizabeth van Engeland en haar gemaal zyn zaterdagochtend ln Freetown, de hoofdstad van Sierra Leone, aangekomen voor een bezoek van een week. Dit is het derde land dat het Koninklijk paar op zijn huidige reis bezoekt, na Ghana en Liberia. De Franse geograaf Jean Gott- mann, die vier jaar lang onderzoekin gen heeft verricht ln het dichtbevolkte gebied tussen Boston en Washington, zegt in een rapport, dat de 37 mil joen mensen die daar wonen, „in door snee de rijkste, ontwikkeldste en best gehuisveste groep" vormen, vergeleken met andere groepen ln de wereld van nnpevepr dezelfde omvern». H(j acht de ontwikkeling ln dit gebied volstrekt geen bedreiging voor de mensheid doch Integendeel „de dageraad van een nieuw stadium" ln de menseiy e evo lutie. stallatie is een der machtigste hulp middelen van Muchea. Samenvattend kan men zeggen, dat de post Muchea een der vitale elementen is voor de ontwikkeling der Amerikaanse bemande ruimte vaart. Vraagt vering die voldoet op èlk wegdek, snelheid, forse acceleratie. Vindt in SKODA: overgang van asfalt op klinkers zelfs vrijwel onvoelbaar, top op 125 bij 100 km kruissnelheid. Zittingen die vermoeidheid voorkómen (sponsrubber ruim uitzicht rondom. Degelijke afwerking die 't meest intensieve gebruik tot ver over de 100.000 glansrijk doorstaat. Tip voor hem die SKODA wil zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. GOED UIT.... MET compleet met verwar ming, rolhoes, slaapban ken, enz. f 5250.- uitstekende onderdelen- voorziening meer dan 60 dealers in Nederland H.ENGLEBERT N.V. Dobbeweg 2, Voorschoten, Tel. 01717-2010* DEALERS: Gar. REYS, Zoeterwoude Hoge Rijndijk 55, tel. 22381 OTTO, Noordwijk-Binnen Herenweg 21, tel. 2820 HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Koperork. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regerlngsultz.: Bescherming Be volking vraagt Uw aandacht. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Quizprogr. 21.25 Lichte muz. 21.55 Actueel progr. 22.30 Nws. 22 40 Piano recital. 23.10 Rep. v. d. Derde Assem blee v. d. Wereldraad v. Kerken te Buitenlandse politiek en Wereldraad De afgevaardigden van de ortho doxe kerken van de Sowjet-Unie, Bulgarije, Roemenië en Polen, die pas zijn toegetreden tot d-e Wereld raad van Kerken, nemen actief deel aan werk van de gespecialiseerde af delingen en commissies van de raad. Hun invloed kan van doorslaggeven- Ie betekenis zijn als de vergadering deze week resoluties over de bui tenlandse politiek gaat opstellen. Ofschoon de kerkelijke leiders van het Westen het toejuichen dat Mos kou een eind aan zijn geïsoleerde positie heeft gemaakt, zijn zij zich bewust van de gevaren die kleven aan de sanienwerk'ng met een kerk. die in het eigen land tegen het offi ciële atheïsme heeft te strijden en waarvan verwacht kan worden, dat zij de buitenlandse politiek van Moskou zal goedkeuren. New Delhi. 23.20 Kamerork. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praat- Je. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Instr. sept. 20.10 Tot overmorgen, hoor spel. 21.35 Blaaskwlnt. 22.00 Parlemen tair comm. 22.15 Orgelspel. 22 30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek- bespr. 23.05 Muziekrevue. 23.50 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Rep. Circus Strassburger. KRO: 21.35 Kent U mij nog?, TV-spel. 22.05 Epi loog. NTS: 22.15 Journalistenforum. Alleen NEMEN als er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt MAANDAG De Doelen: Jaarvergadering Leidse Amateurfotografenvereniging. 8 uur nam. Remonstrantse Kerk: Spr. mej. mr. M A. Klomp over „Vrijzinnig christen dom" als kracht ln de wereld." 8 uur nam. Schouwburg: Arbeidstoneel vereni ging D.O.S. „De metalen Eva". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)N.R.V. Spr. dhr. Simon de Waard over „Enge land". 8 uur n.m. Wassenaar: Deylarhuys. Zendings avond Bijbelgenootschap. 8 uur n.m. DINSDAG Gulden Vlies: Ledenverg. Letdse Bond van Huis- en Grondeigenaren. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. tot Bevorde ring van de Welsprekendheid. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstlezing Jeho vah's getuigen. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jhr. mr. F. H. van Kinschot opent Lichtweek. 7.30 uur nam. Oude Singel 236Ledenvergadering Leidse Chr. Besturenbond. 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden. Sociale Raad. Spr. mr. Kruse over voorontwerp Alg. Bijstandwet. 8 uur n.m. Ryksmuseum van Oudheden: Lezing dr. H. J. Franken over de Nederlandse opgravingen te Deir 'Alla. 8 uur nam. Stationsplein: Vertrek K. en O. naar Snip en Snap-revue in Amsterdam. 6.45 uur nam. Wassenaar: Dorpscentrum. Jaar vergadering chr. sportver. „Irene". 8 uur n.m. Wassenaar: Verenigingsgebouw. Nutsavond Mexico. 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 11.25 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Ontspan ningsavond Alg. Bond van Bejaarden. 7.30 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. A. A. Gerbrands „Een kunst reis ln de Asmat". 8 uur nam. Staal wijk (Herenstraat)Zendings avond herv. wijkgemeente „Staalwyk". Spr. ds. W. Byiefeld. 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. R'dams To neel „Huwelijkslessen". 8 uur nam. Stationsplein: Vertrek K. en O. naar en Snap uur nam. Wassenaar: Verenigingsgebouw. Toneelavond „Ontwikkeling en ontspan ning". De Residentie Politie Toneelver. „Dlndua" voert het blijspel „Corry maakt een reuzesprong" op. 7.30 uur n.m. DONDERDAG Central: Ledenverg. Ver. tot IJsbe- strljdlng. 4 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. R'dams To neel „Huwelijkslessen". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Burgerijcon cert „Sempre Crescendo". 8 uur nam. Stationsplein: Vertrek K. en O. naar Snip en Snap-revue in Amsterdam. 6.45 uur nam. Zomerzorg: Leidse Assurantieclub. Spr. mr. C. H. Overduin over de ont wikkeling in het verzekeringswezen. 8 uur nam. Wassenaar: Verenigings gebouw. Opvoering „Het lelijke eend je" door toneelgezelschap Incognito. 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Spr. drs. C. van der Zwet „Het ver geten hoofdstuk in de pedagogiek". 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Eccelsia". 8 uur nam. St.-AntoniusclubhuisInterschllaire Welsprekendheidsavond. 7.30 uur n.m. Stationsplein: Vertrek K. en O. naar en Snap- uur nam. Stadsgehoorzaal: Lezingen Jehovah's getuigen 79 uur nam. Wassenaarseweg 62: K. en O.-cursus „Het raadsel van het leven", o.l.v. prof. dr. K. L. Booy. 8 uur nam. Zaal Mekel (Hogewoerd 87)Ten toonstelling „De Zanger". 8 uur n.m. ZATERDAG Stadsgehoorzaal (grote zaal)Jeho vah's Getuigen bespreken bijbelse on derwerpen. 7-9 uur n.m. Zaal Mekel Hogewoerd 87)Ten toonstelling „De Zanger". ZONDAG Stadsgehoorzaal: Jehovah's Getuigen „Mensen in een verdeelde wereld". 9 uur. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. Zaal Mekel (Hogewoerd 87): Ten toonstelling „De Zanger". TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling Abstracte kunst (Collectie Kreulen). Maand, t/m vrydag. 9 uur voorm. 5.30 uur nam. (tot 30 november). Lakenhal: Tentoonstellingen Society of Wood Engravers en f -.hllderyen en aquarellen Otto B de Kat (tot 14 de cember). Prytaneum (Rapenburg 6): Tekenin gen en Grafiek Oostra. Werkd. 0-12 en 2-5 uur; 's zondags gesloten (tot 20 december) VOOR DINSDAG 28 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7 20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d, vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Llch. te muz 12.20 Regeringsuitz.: Ultz. v. d. landbouw. 12.30 Land- en tuinb-' meded. 12 33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber! 13.30 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Naaicursus v. d. vrouw. 15.30 Pianoduo. 16.00 Boekbe.' spreking. 16.15 Intern, volksliederen. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Promenade ork, en soliste. 17.55 New York calling. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Cello en piano. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Muz. lezing 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed en over. weging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Als de dag van gisteren, klankb. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.30 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. platte- landsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. (herh 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsultz.: Nieuw- Guinea kroniek, door mr. dr. H. J. Roethof. KRO: 18 00 V. d. Jeugd. 18.20 Gram. 18.30 Dansmuz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Actie Appèlkrant 5. 19.55 Gram, 20.15 Muzikale lezing. 20.45 Kamerork. en solist. 21.30 Vlooi en piano. 2155 Licht progr. 22.15 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Derde Assemblee v. d. Wereldraad van Kerken te New Delhi. rep. 23.10 Caba ret. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Documentaire film. 20.55-22.40 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discus- sie. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 16.30 Lichte muz. 17.15 Klankb. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weer- ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Viool en plano. 20.30 Lite- rair progr. 21.30 Ork. conc. 22.45 Lezing 23.00 Nws. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06-0.36 Kamermuz, Engeland, BBC Light Programme, 150(1 en 217 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb, 12.31 Fllmprogr. 13.00 Gram. 13.31 V. d. arb. 14.00 Lichte muz. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. by het werk. 17,15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Sportuitsl, 17.34 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.30 Nws. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoor spel. 20.00 Nws. 20.25 Sport. 20.31 Ge var. progr. 21.00 Pianospel. 21.31 Twin tig vragen. 22.00 Voordr. 22.31 Gram. 23.30 Nws. 23.40 Dansmuz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 16.00 Idem. 17.00 Nws. 17.20 Pianorecital. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 21.00 Gram. 21.45 Nws. 23.20 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.15 Kamermuz. 17.00 Idem. 18.30 Opera- muz. 19.00 Nws. 20 00 Ork. conc. 23.13 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 111.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 1400 Schoolradio. 15.45 Operettemuz. 16.00 Beursber. 16 06 Duitse les. 16.21 Kamer muz. 17 00 Nws. 17.15 Zang en piano. 17.40 Boekbespr. 17.50 Syndikale kron. 20.00 Hoorsp. 21.15 Jazz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.45 Gram. 15.03 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Kamerork. 18.30 Discografie. 19.30 Nws 20.00 Ork. conc. 22.55 Nws. Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur BIOSCOPEN Trianon: ..Elmer Gantry". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Belly the Kid". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2 30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „De onzichtbare spion slaat toe". Casino: "On the beach". 14 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De Louis Arm strong Story". Lldo: „Onderwereld". 18 Ir. Werkd. 2.30 7. 9.15 u.; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De 3 Musketiers". 14 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De nacht". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Astra Theater - Wassenaar Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „D« plunderaars" 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur: maandag en woensdag 8 u. „De hel van Salpan". 18 Jr. Donder dag 8 uur „Wilde Onschuld". 14 jr. Zondag en woensdagmiddag 2.30 uur De familie Trap in Amerika. Twee de deel. (A.l.) Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen! Apotheek Herdinen en Blanken. Hoge woerd 171, tel. 20502. B(j geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aar) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Dslo Kopenhag. Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nico S regen geh. bew. regen regen geh bew. regen regen regen München ZUrlch Genéve Locarno Wenen Inn r nek Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt mist zwaar bew geh bew. regen regen geh bew regenbul regen gen bew. regen regen gen. bew. zwaar bew. zwaar bew regen mist zwaar bew zwaar bew zwaar bew geh bew. ml6t zwpar bew. half bew. P. M a j c S3 "S a c« no 11 3 0.5 no 15 6 0 no 10 3 3 nno 12 4 15 no 8 3 0 no 7 2 I ono 7 3 7 no 7 4 12 no 5 6 17 z 1 -1 0 zw 4 1 0 n 1 -6 2 no 3 1 0 nnw 2 -4 0 n 9 4 0 ono 6 5 16 z 7 6 12 z 8 8 17 wzw 2 7 9 n 1 10 6 nnw 4 11 42, ono 4 2 0l 0 2 5 2 wnw 1 -1 2. zzo 2 3 0.1 z 2 5 11 ono 2 6 23 3 Oi w.stil w 2 14 0 w.stil 12 0 z 10 14 6 zw 3 15 10 watll 5 1 wnw 2 14 2c zo 5 8 Oi

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2