Wethouder A. J. Jongeleen treedt na verkiezingen af Ruim 950 in aanbouw - voor 1269 woningen liggen plannen gereed De Twentsche Bank Mijn laatste begrotingsbehandeling Flat van 13 verdiepingen komt aan Stationsplein Gero-cassetle Eerst een G.G.D.-gebouw en dan kruisgebouw in Noord! procent DE SCHOLENNOOD IS IN LEIDEN NOG GROOT stencilwerk Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 18 noyember 1961 Tweede blad no. 30507 Het was gisteravond reeds tegen elf uur toen wethouder Jongeleen, na ruim anderhalf uur ipreken, de raad bekend maakte, dat dit zijn laatste verdediging van een Leidse begroting zou zijn. Wanneer de raad in september van het volgend jaar in zijn nieuwe samenstelling bijeenkomt, zal de heer Jongeleen daarvan geen Binnenkort bouw belastingkantoor Begrotingsbehandelingen, aldus de heer Jongeleen, zijn in het leven van een wethouder belangrijke gebeurtenissen. Er waren wel eens mooie momenten, vooral als je iemand met zijn eigen wapens kon bestrijden. Maar bij weer andere begrotingsbehandelingen had je bepaald niet het gevoel, dat men van een verfrissend bad genoot. Dit alles zal over enige tijd tot het verleden behoren. Laat spreker de zestien jaar van zijn wet houderschap de revue passeren, dan is het hem opgevallen, dat, zijn afdeling de meeste belangstelling van de raad genoot en zijn collega's het wel eens minder moeilijk hadden. Is het dan toch waar, zo vroeg de wethouder zich af, dat, wie aan de weg graaft, sloopt, bouwtstraat naambordjes timmert, de belangstelling heeft? PROEF MET SYSTEEMBOUW? Behalve vragen over kleine onder werpen kwamen ook grote vraagstuk ken aan de orde, grote problemen, welke zo machtig konden boeien, dat men weer een stimulans ontving om zich over minder prettige dingen heen te zetten. Natuurlijk heb ik de vragenstellers, aldus spreker, noch in het verleden, noch bij deze begro tingsbehandeling, volledig tevreden kunnen stellen. Maar mag het on mogelijke wel van iemand geëist wor den? Reeds nu was de heer Jonge leen de raad dankbaar voor de be langstelling, welke steeds voor zijn afdeling aan de dag werd gelegd. Toewijzing te krap Alvorens de heer Jongeleen de raad van zijn besluit tot aftreden in ken nis stelde, ging hy uitvoerig in op de door de raad gestelde begrotings- vragen. T.a.v. de woningbouw „de toewijzing is te krap" deelde spre ker mee, dat op 1 november j.l. in totaal 956 woningen in aanbouw waren. Daarnaast liggen uitgewerkte plannen gereed voor de bouw van 1269 woningen, t.w. 456 woningwet woningen, 289 woningen in de A- premiebouw en 524 in de vrije sector. Met vier systeembouwers worden momenteel onderhandelingen gevoerd over het bouwen van 300 tot 500 woningen per jaar, gedurende vijf achtereenvolgende jaren. Bovendien is ter goedkeuring naar Den Haag gezonden een plan voor de bouw van een flat van dertien verdiepingen te bouwen op het terrein naast het ge bouw van de Kamer van Koophan del. Hoewel geen Leidse aangelegenheid zal binnenkort begonnen worden met de bouw van een belastingkantoor nabij de Plesmanlaan. Het uitbreidingsplan voor het twee de gedeelte van het Schuttersveld, dat volgens de wethouder getuigt van een zeer gedurfde opzet, ligt ter beslis sing bij B. en W. Zodra dit plan te realiseren valt, kan er ook voort gang worden gemaakt met de weg door de Kikkerpolder. Het gewijzigde wegenschema komt spoedig in de raad. De afdeling Ste- debouw heeft haar eigen visie inzake de uitbreiding van de A-faculteiten der Leidse Universiteit bij het College ingediend. Een schetsplan voor de Grote Pol der is voorts ingediend bij het In dustrieschap. Aan een centraal rio- wordt gewerkt. deel meer uitmaken. Hoewel het gisteravond voor de wethouder van Openbare Werken nog geen tijd was om afscheid te nemen en terug te zien op 16 jaar van bestuurlijke arbeid, klonk er toch al iets als van een „zwanezang" in zijn woorden door. Beton of rustiek? T.a.v. de voorgenomen bouw van een nieuwe Van Disselbrug beton of rustiek? deelde de heer Jonge leen mee, dat over de uitvoering in Zoekt U een van f 40.of f 400. v. d. WATER, HaarLstraat 207 heeft het. De Gero.specialist. Echtpaar Gols bij huisvrouwen Het echtpaar Gols, dat enkele we ken geleden reeds in Leiden was om met zijn stereo-dia's een voorstelling te geven, gaf gisteravond in restau rant „In den Vergulden Turk" een herhaling van deze voorstelling voor de afdeling Leiden van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen. Aan de hand van prachtige kleurendia's, die men met behulp van speciale „3- D"-brillen kon zien, maakten de dames een tocht door Nederland. De suggestie van levensechtheid van deze tocht werd r.og versterkt door de bandopnf men, die de heer A. Gols ter plaatse maakte. de gemeente in deze omgeving nog met een groot en moeilijk probleem: de brug over de Oude Singel. „Schiet niet op ons" Nadat de heer Jongeleen gewezen had op de zware onderbezetting by de Dienst van Gemeentewerken, wees hy de beschuldiging van de hand, dat het contact met „Den Haag" niet hecht zou zyn. Voor het verkrijgen van een grotere woningtoewijzing én voor het verlenen van rijksgoedkeu ringen voor grote werken zitten wy regelmatig in Den Haag. Het resul taat na vele moeizame onderhan delingen is vrjjwel steeds nihil. Wy doen, aldus de heer Jongeleen met nadruk, ons best, maar schiet niet op ons. Ook wethouder Van Schaik gaat heen 3 Naar wij uit goede bron ver- BI ES nemen zal ook de wethouder van K8 pg Onderwijs en Culturele Zaken, Eg de heer J. C. van Schaik, het |g gj voorbeeld van zijn partijgenoot, g de heer A. J. Jongeleen, volgen, g Het ligt namelijk in de bedoe- g g] ling van de heer Van Schaik om g eh zich bij de a.s. verkiezingen niet g meer kandidaat te laten stellen, g Afgaande op de huidige samen- H 2 stelling van het College van B. a en W. zal de P. v. d. A.-fractie in september twee nieuwe wet- houders naar voren moeten H brengen. Ruim 4000 lampjes vernield Tenslotte deed de wethouder over de hoofden van de raad heen een ernstig beroep op de burgerij om de ongebreidelde vernielzucht van de jeugd tegen te gaan. Werden in 1960 circa 2400 gloeilampen van straatlan taarns stuk gegooid, thans is dit aan tal reeds gestegen tot ruim 4000. In sommige straten sneuvelen per jaar ongeveer 400 lampjes. En dat terwijl de politie juist in deze straten nauw lettend toeziet. Observatie onaangepaste kinderen Jantje wordt op school uitgelachen, omdat hy zich door allerlei omstan digheden niet goed kan aanpassen. Om de school te ontvluchten gaat hij spijpelen en brengt zijn dagen door op straat. Baldadigheid of kleine ver grijpen zijn hiervan dikwijls het ge volg. De Contactcommissie Kinderbe scherming Leiden en Omstreken had gisteravond in een bovenzaal van „Het Gulden Vlies" de heer J. Daal der, directeur van het Observatiehuis in Den Haag uitgenodigd, die het on derwerp „De observatie van onaan gepaste kinderen en de samenwerking met de plaatselijke instanties" be handelde. Plet doel van het observatiewezen in Nederland is het geven van des kundige voorlichting over de „moei lijke" kinderen aan de plaatselijke instanties zoals b.v. de Martha-Stich- ting. In een uitgebreid rapport wor den adviezen gegeven over de wijze, waarop het kind moest worden aange pakt. ,De uiteindelijke beslissing, of een jongen of een meisje in een in richting wordt geplaatst, ligt echter bij de ouders en de kinderrechter. Het gaat hier dus niet om primair cri minele kinderen, maar om kinderen, vaak uit a-sociale gezinnen, die zijn vastgelopen. De heer Daalder noemde de voorbereiding van een eventuele uithuisplaatsing moeilijk. Niet altijd is er een goed begrip tussen de plaat selijke instantie en het observatie huis. Ook als het kind is opgenomen en vorderingen maakt dreigen er moeilijkheden. De ouders, die eerst een gevoel van opluchting hadden, krijgen schuldgevoelens en willen het kind weer in de huiselijke kring op nemen. Voor de kinderen zelf lijkt door foutieve voorlichting de tijde lijke opneming in een dergelijk tehuis dikwijls op een straf, aldus de heer Daalder. Alleen door een persoonlijk gesprek met de staf van de inrich ting kan een beter contact tot stand komen. IIIIIIIIIBBEHEQBIII RIJVERKEER: Geef vrije doorgang aan voetgan gers op zebrapaden. Sla niet met grote snelheid een hoek om. Direct om die hoek kan een zebrapad liggen. A. J. Jongeleen laatste begrotingszitting de Commissie van Openbare Werken verdeeldheid bestaat. Het College heeft zich nog geen mening gevormd. Het afbreken, resp. verbouwen van de Groenebrug en de Leefsteenbrug (omgeving ongedempte Levendaal) is in bestek gereed. Zo lang er nog geen beslissing in zake de vaarweg om Leiden is geno men, gaat het niet aan een nieuwe Turfmarktbrug te projecteren. De onderhandelingen met de Pro vinciale Waterstaat over verbreding van de Wilhelminabrug zijn nagenoeg rond. Demping Nieuwe Mare Ook voor de demping van de Nieu we Mare is het schetsplan gereed. Hoewel de heer Jongeleen verwacht, dat voor deze demping wel een toe- Wethouder Menken in raad: „Opgeruimd staat netjes" voor slechts twee kwartjes Reeds enkele jaren maakt by de behandeling van een begroting de vraag naar verpleeghuizen voor langdurig zieke bejaarden een onderwerp van discussie uit. Dit jaar is dit niet anders, alleen met dit verschil, dat de wethouder van Sociale Zaken, de heer S. Menken, daarop thans een meer concreet antwoord kon geven. Van Prot. Christelijke zyde, aldus de wethou der, worden er pogingen in het werk gesteld om voor Leiden en omgeving te komen tot de stichting van een goed geoutilleerd verpleeghuis voor deze bejaarden. Daarnaast is er reeds een concreet plan van de Stichting tot behartiging van de belangen van minder valide en verzorging behoevende bejaarden (het plan-Van Dongen) om het Elisabethshof en het Hof van Zessen te verbouwen tot een dergelijke inrichting. Blijft nog de vraag, aldus de heer Menken, of wij ook in Leiden moeten komen tot het stichten van een neutraal tehuis. contact op te nemen met de Leidse vervoersbedrijven inzake een reduc tie op het tarief voor ouden van dagen. Ook met K. en O. zal deze zaak reductie bij voorstellingen nog eens worden opgenomen. Men moet de belangstelling oij ouden van dagen voor deze voorstellingen ech ter niet zo hoog aanslaan. G.G. en G.D.-gebouw T.a.v. de bouw cn inrichting van een kruisgebouw in Lciden-Noord rente Uw geld bewaren tot max. f. 25.000.-, op een depositoboekje bij De Twentsche Bank is gemakkelijk en rentegevend. U kunt de bedragen ook per giro storten. 170 kantoren in Nederland De wethouder, die tijdens de gis termiddag gehouden hegrotingszit- ting, ook aandacht schonk aan de sociale paragraaf van zijn „departe ment", deelde mede, dat het College nu al jaren t-.w.v. de zaterdags te houden collecten de richtlijnen volgt van het landelijk Centraal Archief. ZA. is diaai ook het dioor B. en W. ingenomen standpunt inzake de door de heer Lamers genoemde inrich tingen (Sonnevanck en Zonneglo ren) juist geweest. Sinds jaren wer ken vele verenigingen en organisa ties, waarvan de doelstelling niet veel uiteenloopt,, samen bij het hou den van een collecte. De praktijk heeft geleerd, dat dit uiteindelijk geen mindere opbrengst ten gevol ge heeft. Zou men voor één vereni- gin afwijken van de landelijk ver strekte voorschriften, dan impli ceert dit, dat men dit een andere vereniging niet kan weigeren. Wel bestaat de mogelijkheid om in de minder geschikte perioden (januari, februari, juli en augustus) een col lecte te houden. Hiervoor voelt men in de regel niet. Niet treden in bevoegdheid Het College van B. en W. acht stemming zal worden verkregen, zit het niet juist om aan de Sociale Raad nog meerdere taken op te dra gen. Evenmin is het van mening om te treden in de bevoegdheden van de Stichting, welke de exploitatie van het bejaardencentrum aan de Chur- chilllaan voorbereidt. De tijdens de ze zitting gestelde vragen zullen aan het secretariaat van de Stichting worden doorgegeven. Wel kon de wethouder mededelen, dat het stich tingsbestuur ernstig zoekt naar een geschikte kandidaat in de open staande vacature van voorzitter. Ligplaats voor woonschuiten Dat er zo nu en dan wel eens een controverse ontstaat tussen bewo ners van woonschuiten en die van het regionale woonwagenkamp is ook het College bekend. Momenteel wordt met de omliggende gemeen ten contact opgenomen, waarbij de vraag onder ogen wordt gezien om te komen tot de inrichting van een beschutte ligplaats voor woonschui ten. Binnen de huidige gemeente grenzen is hiervoor in Leiden geen plaats. Hoewel Leiden geen gemeentelijk vervoersbedrijf kent als in Amster dam en in andere steden van ons land, was de wethouder bereid om stelt het College zich op het stand punt dat men in ,Den Haag" eerst het plan voor een nieuw G.G. en G.D.-gebouw „binnenboord moet ha len", daarna komt er ruimte voor het kruisgebouw. Dit is, aldus de wethouder, een kwestie van strate gie. De schooltandverzorging is volgens de wethouder een moeilijke materie. Vermoedelijk kunnen door inschake ling van het onderwijzendpersoneel betere resultaten worden bereikt. Verheugend is evenwel, dat de stich ting schooltandverzorging onlangs de ministeriële goedkeuring heeft ont vangen voor haar doorwij ssysteem naar de huis-tandarts. Geef V.V.V. een ruimere subsidie Langdurig heeft de raad gistermiddag en een deel van de avond ook gesproken over de afdeling onderwys en culturele zaken. De scholennood en de activiteiten in de jeugdsector en het volkstuinwezen stonden daarby in het middelpunt van de belangstelling. Voorts maakten ook de subsidies, o.a. aan V.V.V. en de leesbibliotheken, onderwerp van bespreking uit. besturen afzonderlijk te vergoeden? Een subsidie voor de jeugdbibliotheek van de R.-K. Openbare Leeszaal achtte spreker op zijn plaats. Z.i. schuilt er een twee-slachtigheid in tussen de subsidieverlening aan de Openbare en R.-K. Leeszaal en Bi bliotheek. Op grond van de rechts gelijkheid waren de subsidie aan de R.-K. jeugdbibliotheek eveneens te verlenen. Film over Leiden Roze en grijze bril De beraadslagingen over dit hoofd stuk werden ingezet door de heer Duyverman (V.VD.), die eerst deze onderwijsparagraaf bezag door een roze bril „dit als een attentie aan de wethouder" endaarna door een grijze. Roze getint waren z.i. de uitlatingen van B. en W. in de Me morie als het het onderwijs goed gaat, grijs als er gewezen werd op hetgeen nog niet tot stand kwam. Grote uitkomst De heer Wiertz (KVP), die de zes scholen, welke in principe in systeem bouw zullen worden gebouwd, als een grote uitkomst voor het onderwijs ziet, vroeg of de wethouder reeds verdere mededelingen over deze bouw kan verstrekken. Wanneer zal met de bouw van de eerste (hervormde) proefschool worden begonnen? Voorts of het mogelijk is, dat al deze scho len op 1 september 1963 gereed zijn. Spreker deed de suggestie om aan leerlingen van het V.G.L.O. kosteloos type-ondericht te geven. Is het College bereid, aldus spreker, om de werkgeversbijdrage aan K. en O., voorzover die betaald wordt door de byzondere schoolbesturen ten be hoeve van hun personeel, aan deze De heer Lambermont (KVP) zag gaarne, i.v.m. het vreemdelingen verkeer, een film over Leiden op genomen. Vele groepen hebben hier ongetwijfelde belangstelling voor en zullen een deel van de kosten willen dragen. Nu de restauratie van de Stadsge hoorzaal doorgaat, zag spreker echter in de zaal gaarne een zitplaatsen verhoging aangebracht. De heer Van Aken (P.v.d.A.) die dankbaar was voor de steun, welke het College heeft verleend aan de viering van het jubileum van de V.V.V. een vereniging, die vele activiteiten ontwikkelt drong aan om meer variaties voor vreemdelingen in de stad te creëren en met V.V.V.- besturen in de omgeving naar meer dere aanrakingsvlakken te zoeken. Subsidie verhogen Nu het ledental helaas niet toe neemt, komt het de heer Van Aken gewenst voor om de gemeentelijke bijdrage (f 21.186) te verhogen. In andere steden wordt een ruimer subsidie verstrekt. Zo geeft Apel doorn f 15.000 meer aan subsidie dan Leiden, Arnhem f 68.000, Haar lem f 74.000 en Hilversum f 34.000. Tenslotte schonk spreker aandacht aan de grote betekenis van de over heidsvoorlichting. Grote nood Zijn fractiegenoot, de heer Zunder- man, die in de avondzitting sprak over culturele aangelegenheden, belichtte aan het eind van de mid dagvergadering enkele onderwijs zaken, allereerst die van de grote nood aan scholen en gymnastiek lokalen. Wy leven, aldus spreker, in een welvaartsstaat, doch op de scholenbouw (inrichting) wordt te veel beknibbeld. Leiden telt nog vele scholen, die de naam van school moeilijk kunnen dragen. De heer Zunderman, die verschei dene schooltypen besprak, vroeg of de wethouder iets mede kan delen over de ervaringen van het bedrijfs leven met leerlingen, die de Gem. Bedrijfstechnische School bezochten. Ook voor Leiden, aldus oordeelde de heer Zunderman, is de recreatie o.a. sportvelden, een groot probleem. De heer Zunderman die verschil lende aspecten van het jeugdwerk belichtte en daarbij waardering had voor de steunende en stimulerende invloed, welke van B. en W. was uit gegaan, hoopte, dat zowel voor de Openbare als voor de R.-K. Leeszaal en Bibliotheek spoedig uitkomst wordt geboden. Beide hebben met een groot ruimtegebrek te kampen. Een passende gebouw voor K. en O., dat zoveel culturele manifestaties brengt, is eveneens een grote wens van zijn fractie. Spreker was van mening, dat, met name voor het jeugdwerk, niet ge tornd moet worden aan de subsidies, die veelal een preventieve werking hebben. Een jeugdherberg zou in Lei den zeker op zijn plaats zijn. Achtergebleven gebied De heer Harmsen, de fractievoor zitter van de Prot. Chr., zag door het werk van wethouder Van Schaik enig licht aan de horizon van de scholenbouw (systeembouw) Een groot tekort bestaat echter bij het kleuteronderwijs, dat over de gehele linie in 49 geleende lokalen wordt gegeven. Het openbaar kleu teronderwijs (29 geleende lokalen) slaat daarby het slechtste figuur. Dit onderwijs is in Leiden dan ook een achtergebleven gebied. Volkstuinwerk De heer Den Dubbelden (P.v.d.A.), sprak deze avond een goed woord over het volkstuinwerk, een prachtige vorm van vrijetijdsbesteding. Waar de schoen echter wringt, dat is de behoefte van permanente complexen. Waarom moet de speeltuin van de Professorenwijk, die straks plaats moet maken voor een kerk, nu juist naar een volkstuincomplex „verhui zen". Voorts deed spreker de sugges tie om clubhuizen van speeltuinver enigingen in te richten voor binnen sporten. Evenals de heer Den Dubbelden vroeg ook de heer Portheine (WD) naar de afwatering van het complex „Ons Buiten", waarna hij waar derende aandacht schonk aan het werk van V.V.V., welke vereniging z.i. meer steun van particuliere zijde dient te ontvangen. De heer Van Weizen (CPN) deed de suggestie om de namen van de openbare scholen meer tot een be grip van de burgerij (ouders) te doen worden. De heer Questroo (Prot. Chr.) brak een lans voor het jeugdzorg- en jeugdwerk. De aangekondigde subsi- Spaanse meisjes De door de Leidse ziekenhuizen op gedane ervaring met de assistentie van de Spaanse meisjes is maar zeer matig. In beperkte kring bestaat thans het voornemen om het eens met „hulpkrachten" uit Vlaardingen te proberen. Nadat de heer De Kier in tweede instantie had gewezen op de onvol doende ruimte van het theehuis in Endegeest, zegde de wethouder een onderzoek toe. Te weinig wordt in het algemeen gebruik gemaakt van het overleg met de dienstcommissies. De recreatieruimte voor het perso neel van Endegeest is volgens de heer Menken voldoende. Naar aanleiding "an opmerkingen, welke de heren Winsemius en Van Weizen hadden gemaakt over een ruime verspreiding van het proef schrift van dr. Millikowski betref fende het sociografisch onderzoek in Leiden, deelde de wethouder mede, dat B. en W. bereid zijn zich een aantal exemplaren van dit proef schrift aan te schaffen. Een proef schrift, dat waard is gelezen te wor den en daaruit wellicht conclusies te trekken. Opgeruimd staat netjes Wethouder Stolp, die een deel van de verantwoordelijkheid van de oud- wethouder, mr. J. Dryber, had over genomen (Gem. Reinigings- en Ont- smettingsdienst) wees er in de mid dagzitting op, dat de j.l. woensdag ingane proef met het ophalen van extra huisvuil gunstige resultaten heeft afgeworpen. By acht adressen, die hierom hadden verzocht, werd het extra huisvuil, w.o. divans, ma trassen, stoelen, tuinvuil etc., opge haald. Dat men voor deze extra dienstverlening f 0.50 moest betalen, ontmoette geen enkel bezwaar. Men was blij, dat men zo vlug en goed koop het „opgeruimd staat netjes" in de praktijk kon toepassen. IET WORDT VIJF DAGEN JJ Hadden wij aanvankelijk de verwachting, dat er een mo- 5 2 gelijkheid in zat, dat do raad 2 H in vier dagen met de begro- g ting zou klaar komen, het H zullen er nu zeker vijf wor- g den. Maandag - de vierde be- g grotingsdag - komt in de middagzitting allereerst de repliek van de raad op het hoofdstuk Openbare Werken 2 aan de orde, waarop nog een 2 antwoord van de wethouder 2 moet volgen. Eerst daarna 2 2 krijgt de heer Van Schaik ge- 2 g legenheid om te antwoorden 2 g op de vragen, welke ook hem H zijn gesteld, waarna weer een g re- en dupliek volgt. Het zal g dan inmiddels wel maandag- avond geworden zijn. Rest nog het niet te verwaarlozen hoofdstuk van de openbare veiligheid, waarbij ongetwij- 2 feld vele verkeersproblemen 2 aan de orde zullen worden 2 2 gesteld. Nu de raad geen uit- 2 H wijkmogelijkheid naar de 2 g dinsdag wordt gelaten - de m g stenografen zijn dan ver- g hinderd - wordt het donder- g dag of vrijdag eer over de u Leidse begroting is beslist. u m ■■■■■■■■■■■■■■■■■■a Aak stremt negen unr treinverkeer Het treinverkeer tussen Leiden en Leiden Lammenschans is gisteren van twee tot elf uur versperd geweest. De stremming werd veroorzaakt door een uit Antwerpen afkomstige rijnaak, die onder die spoorbrug over het GaJge- water, tengevolge van de lage water stand, vastgelopen was. Treinreizigers werden vanaf het Station te Leiden met particuliere en maatschappij - bussen naar het Station Lammen schans vervoerd, waarna ze de reis konden voortzetten. Om elf uur gis teravond was de aak zover gelost, dat hij weer vlot kwam. Advertentie Voor COPIÊERINRICHTING P. C. Beugelsdijk Telefoon (0 1710—34419) Vijf Meilaan 27 - Leiden 65 jaar getrouwd Morgen zal het echtpaar H. J. van Leeuwen 65 jaar getrouwd zijn. De heer Van Leeuwen heeft zich in Leiden grote bekendheid verworven als organist van de Oosterkerk, wel ke functie hij ruim zestig jaar heeft bekleed. Het echtpaar Van Leeuwen woont reedse nige jaren in Huize Vreewijk in de Vreewijkstraat. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand. ex. Neder landse taal en letterkunde mej. C. Schipper (Zwijndrecht) en de heer E. D. van der Horst (Delft)voor het kand. ex. geschiedenis de heer G. F. Pieters (Den Haag); voor het doet. ex. Ned. recht 'mej. B. M. J. van Amelrooy (Haarlem)voor het arts examen II de heer H. A. E. de Ko ning (Leiden). Onze stadgenote, mej. Hof man slaagde aan de Vrye Univer siteit te Amsterdam voor het MO- examen pedagogiek akte A. dieverhoging stelde hij op hoge prijs. Wij moeten er echter voor oppassen om deze subsidie in de toekomst niet te gaan onttrekken. Eigen verant woordelijkheid ook in financieel opzicht moet er altijd blijven. De heer Van Dijk (KVP) als laatste spreker in eerste Instantie over deze paragraaf aan het woord - merkte o.m. op, dat men bij alle vor men van jeugdwerk niet dient te ver geten, dat de ouders een belangrijke taak hebben bij het buitenschoolse werk. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Theodorus Leonardus Johannes, zn van G. Straathof en C. J. v. d. Poel; Remco, zn van N. Masurel en M. A*. Mulder; Robert Corstlaan, zn van j! Amesz en A. C. Uytt^nbroek; Renaldus Jacobus, zn van W. van Wetten en M. Straver; Ingrld Maria Johanna, dr van Q. J. P. van Leeuwen en C. M. T. Visser; Ronald, zn van J. H. IJzerman en W. J. Rijnsburger; Yvonne, dr van T. Holverda en C. M. Zwart; Jacque line, dr van E. W. van Prehn en A. Lepelaar; Monique, dr J. H. van Doorn en M. van Laer; Johanna Maria Theo dora, dr van J. S. M. Mergelsberg en J. Griekspoor; Elisabeth Susanna Ma ria. dr van C. L. M. v. d. Geer en E. S. v. d. Zeeuw; Robert Cornells, zn van C. In 't Veld en A. P. de Graaf; Nanja, dr van J. Vermond en J. Francken. ONDERTROUWD J. Vierkant en G. de Vreugd; T J Bast en O. A. J. Fasting; H. G de Jong en W. C. Bekooy; J. M. Wassing en J. C. H. van Leeuwen; B. T. Dier gaarde en C. J. P. Boon; J. P. van der Pompe en H. H. C. Koek; R. W. van Eede en J. C .Hageman; R. C. Verdonk en S. Ouwehand; G. H. Ostermann en A. Hartevelt; J. Plekker en A. B. Rom- kema; I. J. Lolkes de Beer en L. J. Goudswaardt; M. Lems en E. M Klul- ters; M. S. van Polanen en J. van der PUI; B. J. Goddljn en W. B. Röllng; N. de Haas en T. Zwart; C. W. Schutte en G. J. van der Vegte; O. C. Timmer en H J. G. van Oosterhout; W. van den Berg en M. M. Barnlng; P. T. Ottjes en O. H. de Vet. OVERLEDEN A. de Vogel, 63 Jr, man; P. Boere, 5 maanden, zoon.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3