Tv bij aankomst van Sint in Amsterdam AGENDA Moskou dreigt de Italianen GIRO OOK GEBREK AAN PERSONEEL Kerkelijk L Praalwagens mogen niet op scherm MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 15 NOVEMBER 1961 Eclit Nederlands en 100% tv r (Van onze t.v.-medewerker) De kogel was dus gasteren dioor de berk of liever het gat was in de mil joenste -kaant geponst. De kijkers hebben het ge wetten, maar dat was nog niets vergelekn met die martel gang. die een Deventens gezin gaan moest van 's morgens vroeg tot des avonds laat. Ze hebben het echter allemaal luisterrijk genomen en on getwijfeld verstaan, dat ze het offer van hun huiselijke rust terwille van hun kijkgenoten wel moesten bren gen. Ze waren er een beetje confuus van, maar leken toch niet geslagen. De televisie heeft intussen naar onze smaak wel een goed1 figuur gemaakt, want veel moest (al was er intensieve voorbereiding aan vooraf gegaan) op het laatste moment worden geïmpro viseerd. En dat is zonder kwelduivel- tjes best gegaan. Een inleidend filmpje van Dick van Bommel wij wijzen er speciaal op. omdat het al snol in de herinnering teruggedrukt zou kunnen worden door de erop aansluitende veelheid van indrukken was razend knap en geestig. Siebe van der Zee moest or even inkomen, want hij beging in zijn ner vositeit in zijn introductie de beken de blunder dat hij even met een wuifje van de hand een miljoen men- ssb dan het echtpaar voorstelde. Het werd al snel een waar volksfestijn en het trucje met de Ampexreproduktie. •waardoor de feestvarkies zichzelf zien konden, slaagde uitstekend. Het KNMI had zich over de fruitteelt ge bogen in plaats van over de weer kaarten, Van Egeraat kon gelukkig zeggen, dat het binnenkomen in De venter .hem wed wat doet", Pipo was kostelijk, Oottaar gezellig en Pierre Janssen het best. van allen. De burge meester kon royaal wezen, een aar dige attentie van die NTS. Tot slot gingen Thomasvaer en Pieternel de lucht in., vertolkt door Johan Rem- Maak 'n einde aan dat laaiend lunrbranden voor vandaag, voor morgen, voor altijd. Rennies nemen, bij de eerste aanwijzing. Niet wachten tot die snerpende zuurbrand losbreekt en opstijgt tot hoog in Uw keel. 'n Pret tig middel en smakelijk óók - die Rennies. Gewoon maar laten smelten op de tong. De Sowjet-Unie heeft gisteren Ita lië gewaarschuwd, dat, in geval van een kernoorlog, aan de NAVO-bases In Italië een „vernietigende slag" toegebracht zal worden. Deze waarschuwing werd uitge sproken door de Russische afgevaar digde in de Politieke commissie van de Algemene Vergadering der V.N., Tsarapkin, toen hij Italiaanse po gingen gispte om in feite de com missie het gebruik van kernwapens uit zelfverdediging te laten goedkeu ren. Italië heeft een reeks amendemen ten ingediend op een ontwerpresolu tie van 12 Afrikaans-Aziatische lan den, die de Algemene Vergadering wil laten verklaren, dat het gebruik van kernwapens een misdaad tegen het mensdom is. Voorts wordt in de ontwerpresolutie een streven uitge drukt naar een speciale conferentie voor het opstellen en goedkeuren van een internationale conventie voor het uitbannen van kernwapens. Italië nu wenst het gebruik van kernwapens tot een misdaad te brandmerken alleen wanneer dit ge schiedt „in strijd met het Handvest van de Ver. Naties". Volgens Tsarapkin zou Italië niet ongehavend uit een kernoorlog ko men omdat het lid is van de NAVO en de V.S. had toegestaan militaire bases op zijn gebied te vestigen. Hij zei, dat Italië poogde de aanwending van kernwapens krachtens het Handvest van de V.N. te wettigen. In België: maai en bakplicht mogelijk (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische meelfabrikanten zijn nog steeds niet tot overeenstemming kunnen komen met «1e regering en de meesten van hen leveren geen meel meer aan de bakker. In het Staatsblad is een verordening ver schenen, waarbij de maalderijen en de bakkerijen kunnen worden ver plicht te malen, te Dakken en af te leveren. De (socialistische) Centrale van de arbeiders van de voedings- en hotel- bedrijven heeft geprotesteerd tegen de regeringspolitiek die, zoals zij meent bestaat in een overdreven remmen van de broodprijs. Zij is van oordeel dat deze politiek de belan gen schaadt van de arbeiders en van de meelfabrieken en de bakkerijen en dat hij de bestaansmogelijkheid van deze bedrijven in gevaar brengt. Volgens een mededeling van de Belgische regering worden de bespre kingen tussen haar en de vertegen woordigers der meelfabrikanten om te komen tot een einde van het con flict voortgezet. Men v/eet echter niet of die oplossing vóór 20 november, de datum waarop de bakkers ook zul len gaan staken, zal worden gevon den. Inmiddels is in alle Belgische bakkerijen normaal brood in vele soorten te krijgen tegen de oude prij zen. Rode onbuigzaamheid Naar van Westelijke zijde in Ge- nève is vernomen, is de veertien- larxden conferentie over Laos in „zwaar weer" terechtgekomen. De communistische vertegenwoordigers nemen onverwachts een onbuigzame houding aan inzake enkele nog han gende kwesties. In het begin van deze maand maakte de conferentie aanzienlijke vorderingen door net eens te worden over de status en de bevoegdheden van de internationale controlecom missie. Sindsdien is de toestand in Laos échter weer gespannen gewor den. melts en Mimy Boesnach met tekst van Willy van Hemert. die wel zwaar accent gaf aan het nïet-slaaf. maar vrije mensen zijin door het recept om de knop om te draaien naar goed dunken. Het geheel werd aangenaam (in)geleid door het echtpaar Schol ten. En toen was het feest uit. En nu op naar nummer tweemiljoein(en een tweedie programma??) Hoge prijzen voor schilderijen Op de eerste ochtend van de tien dagen durende kunstveiling van S. J. Mak van Waay aan het Rokin te Amsterdam zijn voor de ten verkoop aangeboden schilderijen hoge prij zen betaald. Zo bracht een schilderij van Tantin-Latour „boeket herfstas- ters in een vaas op tafel" f 142.000 op. Het doek is voor Engeland bestemd. Een stadsgezicht van Breitner „ver bouwingsafbraak aan de O.Z. Ach terburgwal te Amsterdam" ging voor f 15.000 van de hand. Voor een klein schilderijtje van Bonvin „De brie venbesteller" werd f 1575 gemaakt, voor een zelfportret van Isac Israels f 2000 en voor een herenportret van A. van Dijck f3400. De familie Milius in Deventer is gisteravond het middelpunt geweest van een uitgebreid tele- visiefestijn, omdat de heer Milius de eigenaar bleek te zijn van het miljoenste geregistreerde tv-toe- stel. Op de foto Dick van Bom mel, die de regie van het bonte programma had. in gesprek met het echtpaar Milius. Zebrazomlaars Twee inwoners van komen op de bon Amsterdam in actie De meeste zebrazondaars die van ochtend in Amsterdam met een proces-verbaal werden bestraft, wa ren zich van geen kwaad bewust. „Ik dacht dat er alleen maar ge waarschuwd werd" reageerden velen, die in weerwil van de alom bekende nieuwe voetgangersvoorschriften toch over het zebrapad glipten, ter wijl het voetgangerslicht reeds op rood stond. Vanochtend om acht uur is in Am sterdam de „operatie zebra" begon nen. De politie trad streng op, waar mee z« gevolg gaf aan een wens van de justitie, die door snelle be rechting de voetgangersbepaliogen er bij de halsstarngen wil inhameren. Tientallen slachtoffers zijn vanoch tend gevallen. De drukke oversteek plaatsen by het Centraal Station en op de Munt leverdein de meeste verbalen op. De agenten kregen er koude handen van!. „Er zyn mense die het nooit leren" zei er één, die zijn kleumende handen probeerde warm te blazen. Over twee dagen gaan de eerste verbalen in de „justitiemolen". De genen die een schikking niet accep teren, worden begin december voor het hekje van de kantonrechter ver wacht. Hoeveel het hun gaat kosten, is nog niet bekend. „Dat moet nog worden bekeken" zei het waarne mend hoofd van het Arrondisse mentsparket, mr. J. F. Hartsuiker. In ieder geval geldt van heden af in Amsterdam, dat haastige spoed zelden goed is, zowel voor voetgan gers als automobilisten, fietsers en bromfietsers. Het zijn echter nog steeds de voetgangers die zich van de nieuwe bepalingen heel weinig aantrekken. GUINEE hekelen Portugees beleid De beheersschapscommissie van de Verenigde Naties heeft gister middag twee vertegenwoordigers van de bevrijdingsbeweging van Portugees Guinee en de Kaapver- dische Eilanden, Labery en Ko- Gomis, gehoord. Labery, die een Senegalees paspoort heeft, heeft er in naam van de be volking van de twee gebieden en de bevrijdingsbeweging op aangedrongen dat de Verenigde Naties Portugal uit nodigen zonder verwijl een einde te maken aan de onderdrukking in Gui nee. Verder wil hij dat de Verenigde Naties een commissie van onderzoek zenden om Portugal te dwingen de politieke gevangenen vrij te laten en onderhandelingen te beginnen over de onafhankelijkheid van Guinee en de Kaapverdische Eilanden. De Portugese vorm van het kolo nialisme is de hardste die bestaat. Van de bevolking van Guinee is 99 procent analfabeet en slechts 0,33 procent van de Afrikaanse bevolking wordt als Portugees staatsburger be schouwd, aldus Labery. De toestand op de Kaapverdische Eilanden is slechter dan vijftig jaar geleden. De bevolking is ondervoed. Volgens Labery is de bevolking be reid dadelijk in opstand te komen als de bevrijdingsbeweging een oproep daartoe zou uitgeven. Vervolgens sprak Ko-Gomis. Met het horen van de twee vertegenwoor digers van de bevrijdingsbeweging is het onderzoek besloten. De Portugese afgevaardigde woonde de zitting niet b«. Vervolg van pap. 1 Gebrek aan deskundig leidinggevend personeel en aan specialisten ver traagt de uitvoering van een volledige automatisering, zo merkt minister drs. II. A. Korthals van Verkeer en Waterstaat op in zyn Memorie van Antwoord op de begroting 1962 van dit bedryf. Op het ogenblik wordt 15 procent van de verkeersstroom mechanisch verwerkt door middel van ponskaar ten. De eerste elektronische verwer kingsmachine wordt zeer binnenkort verwacht. Toepassing van een vol ledig geautomatiseerd verwerkings proces zal nog vijf tot tien jaar op zich laten wachten. Op het ogenblik worden de plm. 30.000 rekeninghouders uit Limburg overgeheveld van het Haagse naar het Arnhemse kantoor. Het perso neelstekort in Den Haag is nijpend. De mogelijkheden tot aantrekken van personeel In Arnhem zijn niet onbe perkt. In Den Haag werken 3000 per soneelsleden. In verder Nederland is onvoldoende arbeidspotentieel, voor de helft voorzien van Mulo of meer ontwikkeling, om het Haagse kan toor geheel of gedeeltelijk naar elders over te plaatsen. Na algehele auto matisering zal overbrenging van de dienst naar een plaats buiten de Randstad opnieuw worden bezien. Binnenkort wordt in Utrecht een codeercentrum met 70 tot 100 perso neelsleden gevestigd. Daarmee wordt verlichting van de taak der kantoren in Arnhem en Den Haag nagestreefd. Vestiging van codeercentra in andere plaatsen is in voorbereiding. Advertentie ■4 Ji. '4i even NED. HERV. KERK Beroepen te Opheusden B. Haver kamp te Groenekan te Amsterdam (als Jeugdzorgpredikant) J. Plasman te Gietferveen te Melchnau (kanton Bern-Zwitserland) Jac. P. B. Visser, vic. te Steenwljk. Aangenomen naar Baardwijk-Drunen J. van 't Kruis, vic. te Katwijk a/d Rijn, die bedankte voor Kerkwerve-Serooskerke naar Nieuw-Weerdlnge H. J. Trommel te Julianadorp. Beroepen te Giessendam- Nederhardinxveld J. H. Cirkel te Hui zen (N.-H.) GEREF. KERKEN Beroepen te Wemeldinge A. J. L. Hoogkamer, kand. te 's-Gravenhage te Mildam (Fr.) P. Gilhuis, kand. te Amsterdam te Zuid-Beijerland A. J. de Bakker te Beetgum. Aangenomen naar Leerdam R. der Nederlanden te Zuidbroek en Harkstede, die bedankte voor Idskenhulzen naar Sydney (Australië) (Ref. Churches) G. dé Ruiter te Garijp. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Charlois W. de Joode te 's-Gravenhage-Zuid. Be dankt voor Heerenveen P. N. Ribbers te Noordscheschut voor Rotterdam -Krallngen R. Slofstra te Harderwijk. GEREF, GEMEENTEN Beroepen te Clifton (U.S.A.) A. Ver- gunst te Rotterdam-Centrum. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Bedankt voor Vlaardingen F. Mallan te Veenendaal. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Edam-Monnlken- dam-Middelle R. Hofman te Heeren veen. Europeanen hebben roken ge leerd van Indianen. Indianen hebben roken geleerd van „Gro te Geest". Vierhonderd jaren geleden zond Nicot eerste nico tine bevattende blaadjes naar Europa. Een Belg, twee Engelsen en twee Fransen vlogen alwéér nieuwe oor logsvliegtuigen naar Katanga. Margaret Rose en Tony in Kent trouwden gelijk met Margaret Rose en Tony in Londen, beide echt paren kregen op zelfde dag een zoon. De twee Margaret Roses zijn op zelfde dag geboren (met één jaar verschil!) Vernielzuchtige Haitie pleegde tientallen moorden. Soraya leert nieuwste twist van Duitse prins... zonder romance! Pandit Nehroe maakt kwalijke grap waarvan zeventienjarig studentje in India slachtoffer Zijn dit de ogen van een moor denares? Het huwelijk van nu met grote objectiviteit ontleed in Pano rama. Wie zei: „Het Is mij een persoon lijk genoegen aan te kondigen dat het diner gereed staat behalve voor MISTER Armstrong Jones"? Ouders van ontvoerd negenjarig meisje sluiten vriendschap met medeplichtige dochter van ontvoer der die zelfmoord pleegde. Panorama brengt complete vloot- schouw van Nederlands Konink lijke Marine. De Volewijckers in kfeuren. Panorama had uniek en exclu sief interview met vrouw die beschuldigd wordt van twaalf moorden, maar spreekt over „ik en mijn lieve doden". PANORAMA: Deze week 76 blad zijden, kleuromslag van Kurt Ardj gekleurde cartoons, vele kleuren- pagina's. Inhoud als altijd briljant, interessant, origineel, beschaafd. Losse nummers 45 ct, in abonne ment 35 ct. Stuur vandaag een briefkaart aan Panorama-Haarlem en abonneer U. Dan ontvangt U de twee volgende nummers gratisl Voor U en Uw hele gezin: Pano- ramal Zaterdagmiddag om 1.40 uur (Van onze Amsterdamse correspondent) De N.T.S. wydt zaterdagmiddag een televisieuitzending aan de in tocht van Sint Nicolaas in Amster dam. Van 10 over half twee tot 10 BINNENLAND Het Arnhemse Gerechtshof heeft de uitspraak Inzake het geding tussen de uitgeefster van het Intussen opge heven weekblad T.V. de N.V. Explicator te Doetlnchem en de -omroepvereni gingen aangehouden tot 28 november. De door de drie personeelsbonden gezamenlijk uitgeschreven nachtverga dering voor het omroeppersoneel. die ln de komende nacht zou worden ge houden, ls uitgesteld tot morgenavond acht uur. De bijeenkomst zal worden gehouden in de Karseboom te Hilver sum. Morgenavond om 12 uur ls er een vergadering voor georganiseerd én ongeorganiseerd personeel, belegd door de Personeelsraad. De 26-Jarige Ed van Bree. eerste luitenant-vlleger en lid van de Ko ninklijke Luchtmacht-Zweefvliegclub Woensdrecht, heeft ln Oostenrijk met een Schleicher KA-6 „Rhönsegler" van het zweefvliegterrein Innsbruck uit een hoogtewinst gemaakt van ruim 5000 meter en daarmee als tweede Ne derlander het zweefvliegbrevet met drie diamantjes veroverd. De eerste Neder landse zweefvlieger met een diamanten brevet was de inmiddels naar Nleuw- Zeeland geëmigreerde drs. Willem Touthoofd. die het ln 1957 behaalde. - Op de Rijksweg nabij Alblasser- dam is vanmorgen de 33-Jarlge ker- mls-medewerker A. van der Worp uit Winterswijk door een personenauto gegrepen en ter plaatse overleden. De 61-jarlge G. Marcus uit Amersfoort is gisteravond bij een ar beidsongeval op het binnenvaartuig „Burgemeester van Amersfoort 5" ln de Vlothaven te Amsterdam ernstig gewond geraakt. Dc schipper raakte bekneld tussen een stape'luik en een kllpanker. De man is opgenomen ln het Wilhelmlna Gasthuis ln de hoofd stad. Gisteravond is op een zeer slecht weggedeelte ln de Kavelingen tussen Musselkanaal en Valthermond de 12- Jarige Frits van de Eist uit Valther mond door een vrachtauto beladen met zand aangereden. D3 jongen was op slag dood. De bestuurder van de vrachtwagen uit Valthermond, heeft van het ongeval niets gemerkt. Hij ls doorgereden, doch later op het ge beurde attent ge aaakt. Vermoedelijk is de Jongen ln een ku'* terecht ge komen en daardoor plotseling naar rechts gezwenkt. BUITENLAND De British European Airways (BEA) heeft 33 van haar 50 Interna tionale vluchten en 19 van haar 63 binnenlandse vluchten moeten op schorten als gevolg van de staking van het transportpersoneel op London Airport, die ruim een week geleden uitbrak. De passagiers moesten zelf hun bagage vervoeren. Gisteren ls ln San Quentin in Californlë het doodvonnis voltrokken aan Richard Llndsey, die ter dood was veroordeeld voor de aanranding van en moord op een zesjarig kind. Op personen, die met behandeling van de moordzaak waren belast, had deze daad een dusdanige weerzinwekkende indruk gemaakt, dat de politieman die Llnd sey had gearresteerd, verzocht had de executie, die in de gaskamer plaats vond. bij te wonen. De moordenaar toonde geen spoor van emotie bij zijn terechtstelling. Maarschalk Montgomery ls door een Londense rechter bij verstek ver oordeeld tot 100 gulden boete en ruim 50 gulden gerechtskosten wegens ge vaarlijk rijden en het rijden in ver boden richting. In een brief aan de rechter schreef de niet verschenen burggraaf van El Alamein: „Ik rijd al vijftig Jaar. Ik heb allerlei voertuigen bestuurd, van El Alamein tot aan Ber lijn. en niemand overlast aangedaan behalve de Duitsers dan". Gisteren zijn ongeveer 330 Alge rijnen. wier langer verblijf ln Frank rijk door de autoriteiten ongewenst wordt geacht, per vliegtuig naar Al gerije overgebracht. Velen van hen werden gearresteerd tijdens de Alge rijnse demonstratie, die medio oktober ln Parijs werden gehouden. De Engelse Prinses Alexandra van Kent is gisteren voor een officieel be zoek. dat acht dagen zal duren, in Tokio aangekomen. De Westduitse minister van De fensie Strauss, ls zijn omstreden be zoek aan Noorwegen gisteravond niet ln Oslo, zoals aanvankelijk was vast gesteld. doch ln Bergen begonnen. Het ministerie van Defensie in Oslo maakte dit bekend, nadat vrfjwel alle bladen al ter perse waren gegaan Hoe wel geen reden voor de wijziging ln het program werd opgegeven, wordt aan genomen dat het besluit ls genomen om de kans op demonstraties bi| de aankomst van Strauss te verkleinen. De Sowjetrusslsche regering heeft bij de Westduitse ambassade ln Mos kou geprotesteerd tegen het bedrijven van spionage door een Duits echtpaar, Adolf en Hermina Werner, dat op 2 september bij Klew ls gearresteerd ln de nabijheid van een militair ob ject. De Amerikaanse geheime dienst heeft gisteren ontdekt dat New York wordt overstroomd door zeer goed ver valste tiendollarbiljetten. Volgens de chef van de FBI. James Rowley, zijn er sinds 21 september meer dan 15.000 dollars aan valse biljetten in omloop gebracht. Sinds 1954 z(jn ongeveer 14.196 studenten en 797 leraren van Oostduit- se universiteiten naar het Westen ge vlucht, zo heeft de Westduitse stu denten organisatie in Keulen bekend gemaakt. Volgens ambtenaren van de vluchtelingendienst ln West-Berli)n zijn sinds het sluiten van de sector grens tussen Oost- en West-Berlijn twaalf leden van de staf van het Oost- berlijnse Instituut voor kankeronder zoek naar het Westen uitgeweken. On der hen bevindt zich prof. Leuhrs. de voornaamste specialist voor Interne geneeskunde van het Instituut. De Zweedse douane In Gothen burg heeft aan boord van een Belgisch schip, afkomstig uit Antwerpen, tij dens een overval 8400 narcotische pil len gevonden. De bemanning had nog vergeefs getracht deze verdovende middelen door het toilet weg te spoe len. Het schip, de ..Belgla", werd reeds geruime tiid ln de gaten gehouden, omdat reeds eerder aan boord siga retten en sterke drank ln beslag wa ren genomen. Het Turkse ministerie van Finan- clë ls sinds 1958 voor ruim een mil joen gulden oDgellcht door een man die beweerde dit. geld voor de oprich- tlne en Instandhouding van een ..ge heime regeringsdienst" nodig te heb ben. De Algemene Vergadering van de Ver. Naties heeft gisteravond het de bat over het „kolonialisme" voortgezet. De afgevaardigde van Columbia. Carlos Aueusto Noriega, noemde in verband met de Sowletrussische resolutie waar in als einddatum voor het opheffen van het kolonialisme 1962 wordt ge noemd. het „uitroeien" van het kolo nialisme een „grote fout". Waarom besluit de Algemene Vergadering n'pt tevens dat er aan het. eind van 1962 geen kanker, hongersnood en armoede meer mag bestaan?", zo vroeg hy. De president van de Sowjet-Unie. Leonid Brezjnow. is gisteren uit Mos kou vertrokken voor een officieel be zoek aan Soedan. minuten voor half drie zal een rechtstreekse reportage worden ge geven van de aankomst van de Sint met zijn gevolg aan de Prins Hendrikkade tegenover de Sint-Nico- laaskerk. Het vertrek van de stoet voor de lange tocht door de binnenstad zal slechts gedeeltelijk worden uitgezon den, omdat de praalwagens zijn ge adopteerd door firma's en derhalve worden beschouwd als reclame, die niet op de televisie schermen mag verschijnen. Nadat enige jaren achtereen de Amsterdamse intocht door de t.v. was uitgezonden, besloot de N.T.S. vorig jaar een reportage te brengen van de ontvangst van Sint Nicolaas in Rotterdam. Thans is besloten weer naar Amsterdam terug te keren, om dat hier de intocht een nationaler karakter draagt en meer styl en sfeer heeft dan elders. In verband met werkzaamheden aan de brug over het open haven front, zal de Sint inplaats van met de traditionele stoomboot op een kleine motorboot Amsterdam binnen varen, gevolgd door enige schepen met Zwarte Pieten en herauten. Hij zal worden begroet met de vreugde schoten van de Koninklijke Marine. Van de stoet, die van de Prins Hen drikkade vertrekt, krijgen de televi siekijkers slechts het zogenaamde protocolaire gedeelte te zien, dat wordt geopend door een acrobaten- groep van 8 Zwarte Pieten. Hierop volgen herauten van de bereden po litie, de Amsterdamse politiekapel omgeven door ruiters, een ere-escor- te van burgers te paard, drie open rijtuigen met het bestuur van het initiatiefcomité Amsterdam en een Zwitserse lijfgarde. Eerst daarna komt Sint Nicolaas op zijn schim mel, vergezeld van zijn paarden knechts en twee hoofdpieten. Achter de bisschop marcheert een Schotse lijfgarde. Spaanse edelen te paard en een mailcoach met binnen- en buitenlandse journalisten besluiten dit deel. Het commerciële gedeelte van de optocht begint met een praalwagen, die aan de kinderpostzegels is gewyd. Dit is de enige wagen, die in de ogen van de N.T.S. genade heeft kunnen vinden. Hiermee wordt de uitzending besloten en wie de overige 16 praalwagens, het leger Zwarte Pieten en de elf muziekkorpsen wil zien, zal er voor naar Amsterdam moeten komen. HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Het existentiële denken - II - Pascal, door prof. dr. C. A. van Peursen. 19.00 V. d. kind. 19.10 VARA-Varia en gram. 19.20 Kantteke ningen, praatje. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Zestig jaar levenservaring, lezing. 20.20 Pro- menade-ork. en koor. 20.45 Voetbal- wedstr. Tottenham HotspurFeije- noord. I. d. pauze 21.30) Instru mentaal trio. 22.30 Nws. 22.40 Act. pro blemen. 22.55 Fluit en plano. 23.20 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Regeringsuitz.: Plaats en functie van het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen, door lr. J. E. Heesterman, Hoofd van de chemlsch- biologlsche laboratoria van de afd. tropische produkten: Uit de praktijk van de laboratoria van de afdeling tropische produkten. 18.10 Meisjeskoor. 18 30 Het Spectrum, lezingen. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Leger des Hellsmuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Me- tropole ork. 20.15 De derde Assemblée v. d. Wereldraad v. Kerken te New Delhi. 20.30 By de gratie Gods. klank beeld. 22.00 Actuele rubriek. 22.10 Koorzang. 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Platennws. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30- 17.40 Jeugdjourn. CVK/IKOR/RKK 17.45-18.05 Jeugdprogr. over de bijbel. NTS. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televlzler. 20.30 met het oog opNTS: 20.45 Voetbal: Totten- hamFeljenoord. AVRO: 22.30-23.00 Gedachtenwlsseling. RIJVERKEER: Geef vrije doorgang aan voetgan gers op zebrapaden. Sla niet met grote snelheid een hoek om. Direct om die hoek kan een zebrapad liggen. ■■BBacaaaaaiiaBHaBi WOENSDAG In den Vergulden Turk: Ledenver gadering Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde. 8 uur nam. Ir. Driessenstraat 1: Excursie Ge nootschap „Kennis ls Macht" aan ad ministratie L.D.M. 8 uur nam. Nieuw Minerva: Expogé. Spr. dhr. A. Smit over Israël. 8 uur nam. Schouwburg: K.V. „Litterls Sacrum". „En toen kwam dokter Frost". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Gymnastlekultvoe- ring D.Ö.S. 7.30 uur nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. „De politie volgt het spoor". 7 en 9.15 uur nam. Prediker: ds. J. A. Smink. 8 uur n.m. Rehoboth, Rapenburg 10: Verkoop- dag Handwerkclub Vereniging v. Vrijz. Hervormden. 10-12.30, 2.30-5.30 en 7- 9.30 uur. Schouwburg: K.V. „Litterls Sacrum" „En toen kwam dokter Frost". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Abonne mentsconcert Residentie-orkest o.l.v. Dean Dixon. Solist H. Krebbers. 8 uur nam. VRIJDAG Gebouw Gasstraat 36: Bazaar Herv. Marewljk. 211 uur nam. Gulden Vlies: ContactCle Kinderbe scherming. Spr. J. Daalder over „De observatie van onaangepaste kinderen en de samenwerking met de plaatse lijke instanties". 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Lezing A. Gols over Neder landse folklore. 8 uur nam. LakenhalOpening Tentoonstelling „Society of Wood Engravers". 8 uur nm. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth. Rapenburg 10: Verkoop dag Handwerkclub Vereniging v. Vrijz. Hervormden. 2.30-5.30 en 7.-9.30 uur nam. Schouwburg: Toneelavond Selsklp Fryslan: „Een inspecteur belt aan". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeente begroting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Populair concert Volendiams Operakoor. 8 uur nam. Wassenaarseweg 62: K. en O.-cursus „Het raadsel van het leven", o.l.v. prof. dr. H. L. Booy. 8 uur nam. Oegstgeest (Vrijz. Herv. Kerk) Evangelisatie o.l.v. ds. W. Harkema van Den Haag. 8 uur n.m. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): Delftse Groningers spelen ,,'t Was in Maal". 8 uur n.m. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m.. Bijbelstudie; 11-12 uur ds. K. C. van Oossanen. Pieterskerk: Bidstond voor Wereld raad van Kerken (New Delhi). 7.30 uur n.m. Schouwburg: KV „Litterls Sacrum". „En toen kwam dokter Frost". 8 uur n.m. ZONDAG Ons Centrum: Bezinningsbijeenkomst Hum. Verbond. Spr. dr. J. Cohen. 10.15 uur v.m. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG. Stadszaal (foyer): K. en O. Lezing Simon de Waard „Bij de buren aan de overkant". 8 uur nam. Doelenkazerne Rembrand tstraat) Cabaretavond o.l.v. André Carell. 8 uur n.m. Ons Centrum: Hum. Verbond. Spr. dr. W. J. de Jong. 8 uur n.m. Universiteit (Filmzaal): Filmstudie- kring „The Rickshawman". 8 uur n.m. Oegstgeest (Beukenhof): Vrou wen in de VVD. Spr. mevr. mr Dett- meyerLabberton over recreatiemoge lijkheden ln Zuid-Holland. 10.30 uur vjn. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling Abstracte kunst (Collectie Kreulen). Maand, t/m vrijdag. 9 uur voorm. 5.30 uur nam. (tot 30 november). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. BIOSCOPEN Trianon„Porgv en Bess". 14 laar. Werkd.: 2 en 7.30 uur. zond. 2. 5 en 8 uur. Rex: „De schaduw van de kat". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur, zon dag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur; don derdagcyclus „Het verdachte huis". Casino: "No love for Johnnie". 18 Ir. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en D.15 uur; donderdag 7.15 en 9.15 uur gereserveerd voor K. en O. i ido: „125 Rue Montmartre". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. I VOOR DONDERDAG 16 NOV Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gyi Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gyi vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.11 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijd! De derde Assemblee van de raad van Kerken in New Delh beschouwing. 10.00 Gram. 10.5 kleuters. 11.00 Kookpraatje. Gram. 11.45 Schuld, lezing. IS gel en trombone. 12.30 Land- e bouwmeded. 12.33 Dansmuz. 13 13.15 Meded. en gram. 13.25 B 13.30 Lichte muz. 14.00 Fluit ei 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Grac Voordr. 15.50 Kamerork. 16.20 mijn verzen niet zijn?, klank Joannes Secundus. 16.60 Gran V. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Ac Lichte muz. 18.35 Sportpraatj Gesproken brief. 18.45 Volksl 19.00 V. d. kind. 19 05 Liedjes Vogelkwartler, hoorsp. 20.00 Nv Radiophllharm. ork en solisi Oude muz. 21.20 Chrlstoffel k of: Er ls een duivel te veel, met muz. 22.30 Nws. en mede Act. 23.00 Sportact. 23.10 Dl! 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. d. jeugd. 7.45 Morgengebed e weging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.15 Morgendieru Gram. KRO: 11.00 V. d. zieke Gewijde muz. 12.00 Middagklok klok. 12.04 Gram. 12.25 Wij i land. 12.35 Land- en tulnb. 12.38 Gram. 12.50 Act. 12.58 Gt Siberië. 13.00 Nws. 13.15 Llch: 13.40 Licht progr. (herh.). NCR Promenade ork. 14.40 Lichte mi Gram. 15.30 Amus. muz. 16.1 kennlgen ln de bijbel. 16.20 16.30 Pianorecital. 17.00 V. d, 17.35 Gram. 17.40 Beursber Gram. KRO: 18.15 Sportrubrlek. 18.J Jeskoor en lnstr. kwint. 18.50 perspectief, lezing. 19.00 Nws. e ber. 19.10 Op de man af. praat; Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50' zing. 20.00 Gevar. progr. 22.S 22.40 Avondoverdenking. 22.55 bespr. 23.00 Barokconc. 23.30 1 evolutionistische stromingen 1 religieuze achtergrond, lezing. 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20 mo. 20.30 Filmkron. 20.55 De RL spel. 22.30 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAM Engeland, BBC Home Servlt 330 in. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.1 14.40 Voordr. 15.00 Schoolrad! Kritieken. 17.05 Amus. muz. 1' zing of voordr. 18.00 V. d. Jeug Weerber. 19.00 Nws. 19.15 South-East. 20DO Pianorecital Ork. conc. 21.30 Discussie. 22.0< 22.30 Hoorsp. 23.00 Nws. en be Voordr. 23.45 Parl.-overz. 24.C en weerber. 0.06-0.36 Kamermi Engeland, BBC Light Progra 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale 12.31 Lichte muz. 13.00 Gran V. d. arb. 14.00 Lichte muz. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.0C muz. 16.31 Muz. bij het werl Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uitsl 17.34 Gram. 18.31 Lichte muz. 19.30 Nws. en act. 19.40 Sp 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Jour Sport. 20.31 Wedstr. tussen i 21.00 Samenzang 21.31 Gevar. 22.00 Brievenbeantw. 22.31 Lich 23.30 Nws. en sport. 23.40 RA.C 23.45 Jazzmuz. 0.31 Gevar. pros 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. ei ber. 13.15 Gevar. muz. 16.00 Sa 16.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.5 te muz. 19.00 Nws. en weer be Amus. muz. 20.15 Gewijde mu Franse barokmuz. 21.45 Nws. ei ber. 22.15 Dansmuz. 23.15 Kan 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Jt 1.00 Weerber. en gevar. muz.. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Operaconc Kamermuz. 17.15 Orgelrecltal Ork. conc. 22.25 Oude chans ballades. 23.10 Gram. 23.53-24.( Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Grar Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Bi 13.00 Nws. en weerber. 13.15 muz. 14.00 Schoolradio. 16.00 ber. 16.06 Franse les. 16.21 muz. 17.00 Nws. en weerber. 1 d. kind. 18.15 Gram. 18.20 V. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. er ber. 19.40 Gram. 19.50 Vrije Pi bune. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 muz. 21.30 Gram. 22.00 Nws Muzlk. lezing. 22.55-23.00 Nws, 484 nv: 12.03 Lichte muz. 13.1 13.15 Gram. 14.13 Kamermuz Gram. 16.08 Moderne muz. 17.C 17.30 Zang en piano. 18.30 Disc 19.30 Nws. 22.00 Wereldnws. 22. reldnws. 22.20 Jazz. 22.55 Nws. ,uxor: „Zonder zeden en morj Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uu dag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Dieven hebben het ooi lijk". 14 Jaar Werkd. 2.30, 7 uur: zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9. Astra-Theater Wassenaar Vr en zaterdag 7 en 9.15 uur "D ln Actie". 14 Jaar. Zondag 7 uur. maandag, woensdag en t dag 8 uur „Ontvoering uit pest". 14 Jaar. Zondag- en dagmiddag half drie „Robinsc soe en Co." (A.l.) Avond- en nachtdienst der Apo Geopend voor spoedeisende lenDoeza-apotheek, Doezastra 21313. Haven-apotheek. Haven 20085. BU geen gehoor van Uw huls specialist (of diens waarnemer op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEk (Van hedenmorgen 7 uur Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhag. Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nico Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon 1 "g M s ÈS E a geh. bew. no 6 geh. bew O 7 geh. bew. no 6 motregen no 7 geh. bew. ono 3 geh. bew. ono 4 geh. bew. ono 4 motregen no 5 motregen ono 6 regen zw 4 geh. bew. w 7 geh. bew. W-s-ttl zwaar bew. w 3 licht bew. w.stll motregen nno 5 geh. bew. ono 3 half bew. ono 5 geh. bew. nno 4 geh. bew w.stll zwaar bew. ono 1 zwaar bew nnw 6 geh. bew. ono 2 geh. bew. no 4 geh. bew. nno 2 geh. bew. w.sttl geh. bew. w.stll zwaar bew. ono 2 geh. bew. n 4 mist w.stll regen wzw 2 1' half bew. ozo 3 2 licht bew. zo 2 zwaar bew n 3 geh. bew. w.stll regenbui w.stil zwa^r bew. W-S-tll

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2