enkele werksters Nieuwe voorstellen van Rusland alleen taktiekverandering Dave Brubeckkwartet oogstte bewondering een assistent GESCHOOLDE EN ONGESCHOOLDE WERKNEMER Geheimzinnige onderzeeboot volgde ons Wonder van moderne techniek BURGEMEESTER ONTKI.IN DE FRAUDE IN SPRANG Nederlandse confectie boekt in Britse hoofdstad succes JOHNNY JORDAAN opent cabaret in...ROTTERDAM MANNELIJKE KRACHTEN TE "OOP HERENHUIZEN LEIDSCH DAGBLAD Stichting Rolterdamsch Zeehospitium MEISJES, SLAGERS en ONGESCHOOLDE WERKKRACHTEN TECHNISCH TEKENAAR aankomend DRAAIER BANKWE bedrijfsruimte OOSTHOEK ZOON N.V., ALPHEN AAN DEN LEIDSCH DAGBLAD - ZATERDAG 11 NOVEMBER 19G1 Burgemeester Brandt is sceptisch De burgemeester van West- Berlijn, Brandt, heeft gezegd dat de gisteren bekend gewor den nieuwe Russische voorstel len voor de procedure van onder handelingen over Berlijn en Duitsland een verandering van tactiek inhouden zonder dat er sprake is van enige wezenlijke verandering. Volgens de voorstellen zou eerst over de status van West-Eerlijn en dan over een Duits vredesverdrag gesproken dienen te worden. Brandt zei dat premier Chroesjtsjow met deze tactiekverandering niets anders beoogt dan voor de eigenlijke onder handelingen tot meer beslissingen te komen. De plaatsvervangende voorzitter de Westduitse sociaal-democratische partij, Wehner, ziet in de nieuwe Russische voorstellen niets anders dan een poging om de verdeling van Duitsland volkenrechtelijk erkend te krijgen. Een woordvoerder van het Britse Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren meegedeeld dat de re gering in Londen geen nieuwe Rus sische voorstellen voor Berlijn heeft ontvangen. In antwoord op een vraag zei de woordvoerder dat de Britse ambassadeur in Moskou, Roberts, de laatste tijd informeel heeft gespro ken met Russische ambtenaren. Ro berts had echter geen formeel con tact met leden van de Russische re gering. „Verwarring" De „New York Herald Tribune" schrijft dat de persberichten, die wij zen op verandering in de Russische politiek, in het Westen „verwarring" hebben doen ontstaan en dat de woordvoerders van de ministeries van Buitenlandse Zaken in de Westelijke hoofdsteden zich gehaast hebben eventueel enthousiasme te bekoelen. „Niettemin schijnen er goede gron den te zijn om aan te nemen dat, moge het Sowjetrussische standpunt in de kwestie-Duitsland niet wezen lijk zijn veranderd, in Moskou toch pogingen worden gedaan om het ge sprek te hervatten. Dit is, gezien de langdurige hardnekkige en dreigende impasse, die was ontstaan een hoop vol teken". „Men kan niet zeggen dat er wer kelijk reden is om aan te nemen dat de impasse tot het verleden behoort of dat er tekenen zjjn dat zjj tot Neliroe stelt jaar Kongolese muiters van internationale samenwerking voor Premier Nehroe van India heeft gisteren in de Algemene Vergadering der V.N. verklaard dat de wereld in angst leeft voor een catastrofe. Hij stelde voor door de Verenigde Naties een jaar van samenwerking tussen alle landen te laten uitroepen. Men zou daarbij 't Internationale Geofy sische Jaar als voorbeeld kunnen nemen. Deze samenwerking zou zich moeten uitstrekken tot alle gebieden, politiek en economie inbegrepen. Mocht de Assemblee gunstig reage ren op dit voorstel, dan zou een commissie uit de Algemene Vergade ring dit voorstel nader kunnen be studeren. Hij deed een beroep op de mens heid om haar energie te besteden aan het vermijden van een kernoor log en niet langer te praten over de kans op overleving van een dergelijke oorlog. Het grote vraagstuk van het ogenblik was voor hem de kwestie van oorlog of vrede en niet het kolo nialisme. De grote mogendheden moesten het ontwapeningsvraagstuk aanpakken en daarbij vastbesloten vooropstellen dat zij niet uit elkaar zullen gaan voordat er overeenstemming bereikt is. Over de kernproeven merkte hij het verleden gaat behoren. Men kan op dat een vrijwillig moratorium op z'n hoogst uit de berichten uit j geen oplossing brengt. Er moet toe- Moskou concluderen, dat het ijs gaat zicht zijn op de naleving van een breken. En dat is te verkiezen boven overeenkomst over het stopzetten de stilte van een rimpelloze ijsvlakte", van deze proeven. Noorse kapitein: In een radiotelefonisch Interview met een Noors dagblad heeft de ka pitein van de Noorse treiler ..Rairo" nadere bijzonderheden meegedeeld over de eerder gemelde aanvaring van zijn vaartuig met een onbekende onderzeeboot. Volgens de kapitein, Jórgen Dahl. vond de aanvaring donderdag nacht tijdens een zware storm plaats in de Barentszee, op dertig mijl uit de Noorse kust. „We voelden een sdhok en ren den naar de railing, aldus kapi tein Dahl. „We zagen een onder zeeboot op enkele meters afstand. Het vaartuig was onverlicht en we konden geen herkenningstekens waarnemen. We probeerden via de radio contact met de onderzeeër op te nemen, doch kregen geen antwoord". „De onderzeeboot draaide achter ons schip en bleef als een haai gedurende twintig minuten in ons kielzog. Na enige tijd zagen we enkele zwakke lichten op het vaartuig. Toen het ons bleef vol gen namen we contact op met de rederij en met de havenpolitie van Vardoe. Direct na ait gesprek zwenkte de onderzeeër naar 't oos ten en verdween in het donker, ter wijl er een zware sneeuwstorm woedde", aldus het verhaal van 'kapitein Dahl. Eerder op de dag verklaarde een woordvoerder van de Noorse marine dat er in het betrokken gebied geen Noorse duikboten waren en dat de marine niets bekend was van de aanwezigheid van onderzeeërs van andere nationaliteit. (Van onze speciale medewerker) De grootste bioscoop van otis land, het Amsterdamse City-theater, was vannacht tot de laatste plaats uitverkocht voor het concert, dat de fameuze Amerikaanse pianist Dave Brubeck gaf met alt-saxofonist Paul Dehmond, bassist Gene Wright en drummer Joe Morello, impresario Paul Acket had het Dave Brubeck kwartet alleen voor een nachtconcert te Amsterdam weten te engageren, hetgeen een groot aantal Haagse bewonderaars van Brubeck niet belette om toch van de partij te zijn, ondanks het feit dat het Brubeck-kwartet maandagavond o.a. in een t.v.- uitzending te zien en te horen zal zijn. voor krijgsraad De Kongolese minister van Bin nenlandse Zaken, Gbenje, heeft donderdag verklaard, dat 132 solda ten die door de V.N. per vliegtuig naar Leopoldstad zjjn overgebracht, voor de krijgsraad zullen moeten te rechtstaan, op beschuldiging van desertie in zicht van de vijand. Zij zouden hiervoor voor het vuurpelo ton kunnen komen. De 132 man zijn maandag uit Loe- loeaburg aangekomen. Vernomen is, dat zij zich uit het Katangese grens gebied naar Loeloeaburg hadden be geven 'in een gevorderde trein, na dat zij een nederlaag hadden gele den bij de Katangese plaats Loe- poeta. In een veiklaring aan de pers zeide Gbenje tevens, dat een ieder die zou worden schuldig bevonden aan aan randing of afranseling van Europea nen, ook zwaar zou worden gestraft. Premier Adoela had reeds ver klaard, dat zij d'ie verantwoordelijk waren voor de incidenten van ver leden week in Loeloeaburg zouden worden gestraft. Geloofd wordt dat de jongste re geringsverklaring ten doel heeft een massaal vertrek van Europeanen uit Loeloeaburg en andere woelige plaatsen in Kongo te vermijden. Het semi-officiële Belgische pers bureau Inbel meldt dat ae Kongo lese nationalistische en lmkse poli tieke partijen zijn uitgenodigd voor een congres in Stanleys tad. dat op 10 november begint en het samen gaan van deze partijen of minstens het bereiken van een gemeenschap pelijke politiek ten doel heeft. Het initiatief hiertoe is van de Kongolese vice-premier, Gizenga, uitgegaan. Deze kondigde in sep tember de vorming van een „natio nale Loemoembapartij" aan, die alle nationalistische partijen in Kongo in zioh zou verenigen en een politiek zal voeren volgens de inzichten va.i wijlen Loemoemba. Brubecks spel heeft zich in twee tegengestelde richtingen ontwikkeld. Voor de pauze speelde hij o.a.: „Time further out" en „Time in space". Brubeck toonde zich een wonder van moderne pianotechniek door virtuoos te goochelen met de tempi, doch het was juist dit overweldigende machts vertoon dat afbreuk deed aan de expressie van zijn spel, dat drukker, pompeuzer, technisch misschien nog volmaakter, maar dat tevens opper vlakkiger was dan men van hem ge wend is. Saxofonist Paul Desmond sloot zich bij de genoemde tendens aan: ook zijn spel klonk vaak harder, minder romantisch en minder sierlijk dan weleer, ook zijn techniek was gecom pliceerder, de melodische lijn viel door irrationele wendingen minder gemakkelijk te volg'en en zijn toon was vaak alhoewel nog steeds zeld zaam welluidend wat grover. Het kwartet als geheel muntte als immer uit door een verbluffende homogeni teit. We hoorden een perfect team. Na de pauze greep Brubeck terug in het verleden, niet alleen wat be treft zijn repertoire, doch vooral ook stilistisch. Met dit verschil, dat zijn spel „swingender" was dan ooit. Zo in „Blue rondo la Turk". Zeer enthousiast reageerde het publiek op een verrukkelijk romantisch stukje Chopin ja, Chopin, püür dat Brubeck geheel solo ten gehore bracht. Indrukwekkend was de hierop volgende Bach-impressie, waarin Brubeck een cerebraal soort fuga speelde, meesterlijk bijgevallen door Paul Desmond met een zacht-fluis- terende sax. Dit was geïmproviseerde klassieke kamermuziek van het zui verste Brubeck-soort. Het slot bracht ook al weer een uniek evenement in de vorm van de langste en misschien wel de boeiendste drumsolo, die we ooit tijdens een jazzconcert gehoord heb ben. In „Take five" nam Joe Morello vüf minuten lang het woord, z\jn drumstel virtuoos met stokken, han den voeten bespelend met een ver bluffende vindingrijkheid, subtiel en vaak geestig en steeds in5/4 maat! Turkije: INONU kabinetsformateur Het Turkse staatshoofd, generaal Gursel, heeft gisteren de voorzitter van de Republikeinse Volkspartij, Ismet Inönu, belast met de vor ming van een nieuw Turks kabinet, waarin alle vier partijen vertegen woordigd zijn. Inönu heeft de op dracht aanvaard om zoals hij gis teren zei „de vrede in Turkije te verzekeren". De 77-jarige Inönu is de eerste mi nister van Buitenlandse Zaken van de Turkse republiek van Kemal Ata- turk geweest. Vervolgens was hij tot aan president Ataturks dood in 1938 veertien jaar lang minister-pre sident. Hij volgde de „vader van de Turkse republiek" op als president en bleef tot 1950 staatshoofd. Het is voornamelijk Inönu's werk dat na afloop van de tweede we reldoorlog een einde kwam aan het een-partijregime in Turkije. Onder zijn bestuur werd de nieuwe kieswet aangenomen, waardoor vrije verkie zingen mogelijk werden. Hierbij werd zijn partij verslagen. RIJVERKEER: Geef vrije doorgang aan voetgan gers op zebrapaden. Sla niet met grote snelheid een hoek om. Direct om die hoek kan een zebrapad liggen. Zware straffen voor Nederlanders Een rechtbank In Aurich (Nie- dersachsen) heeft drie broers uit Groningen wegens het ontduiken van invoerrechten veroordeeld tot ge- vangenisstraffen, variërend van drie tot zes maanden. Bovendien moeten zij schadevergoedingen betalen van resp. 237.000, 231.000 en 42.000 Duitse mark. De Nederlanders zouden door fruit en groente uit Nederland in te voe ren de Westduitse Bondsrepubliek voor 70.000 mark schade berokkend hebben. Hierbij komt nog een hef fing door het douanekantoor te Leer (Niedersachsen)die bijna een miljoen mark bedraagt. De twee vrachtwagens, die voor de groente- en fruitinvoer gebruikt wer den, zijn verbeurd verklaard. Een Duitse koopman, die wegens medeplichtigheid terechtstond, werd vrijgesproken. De burgemeester van Sprang-Ca- pelle, de heer M. van Prooijen, heeft gisteravond aan het slot van een spoedeisende raadsvergadering een verklaring afgelegd omtrent de frau de, waaraan een van de ambtena ren op de gemeentesecretarie zich zou hebben schuldig gemaakt. „Van frauduleuze handelingen in de ge meentelijke administratie is niets ge bleken", aldus de heer Van Prooijen. Wel hebben ambtenaren van het Verificatiebureau voor Neder landse Gemeenten de vorige maand onregelmatigheden geconstateerd in de kas en de boeken van het burger lijk armbestuur. Deze onregelmatig heden zijn echter niet nadelig voor het armbestuur, omdat het tekort direct werd aangezuiverd. De burge meester zei voorts, dat degenen, die de berichten aan de pers hebben ver strekt, daarvoor verantwoordelijk zijn. De districtscommandant van de Rijkspolitie in Tilburg, de neer M. C. Ruigrok, zei naar aanleiding van deze uitspraak, dat hij bij zyn aan de pers gegeven verklaring bleef. „Het strafbaar feit is geconstateerd en wat er nadien is gebeurd, gaat de politie niets aan", aldus de districts commandant. Zoals bekend is de betrokken amb tenaar op de gemeentesecretarie van Sprang-Capelle, verdacht van fraude voorlopig van zijn functie ontheven. Een onderzoek door ambtenaren van het Verificatiebureau voor Neder landse Gemeenten heeft aan het licht gebracht, dat aanvankelijk een bedrag van f 8.000.— was verdwenen. Later bleek, dat de ambtenaar dit bedrag had aangezuiverd tot f5.000. Als penningmeester van het armb stuur zou hij betalingen hebben g| daan met het geld van de pacht w gemeentegronden. Sommige boet: hadden de gewoonte de pacht t hem aan huis te betalen. ;Letfl xV Amerika op zijn hoede in Vietnam Volgens gezaghebbende kringen in Saigon bevinden zich op de Vietna mese luchtmachtbasis Bien Hoa, dichtbij Saigon, enkele honderden militairen van de Amerikaanse lucht macht en een aantal Amerikaanse gevechtsvliegtuigen.. Zy zouden moe ten dienen om de Zuidvietnamese luchtmacht te trainen en te verster ken. Volgens deze kringen zijn de militairen en de vliegtuigen daar ge stationeerd om duidelijk te maken, dat het de Verenigde Staten ernst is met het besluit de regering van Vietnam te steunen in haar strijd tegen het communisme. Geen Nederlandse steun voor sancties tegen Z.-A. (Van onze correspondent in Washington) Zeer binnenkort zal de speciale po litieke commissie van de Verenigde Naties stemmen over de resoluties die een veroordeling inhouden van de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika. De Nederlandse delegatie heeft bij monde van de heer Fein medegedeeld, dat Nederland de principes van apartheid ten enen male verwerpt, doch dat ons land niet wenst, dat sancties tegen Zuid-Afrika worden toegepast, of dat Zuid-Afrika uitge wezen zou worden uit de Verenigde Naties. In beide gevallen vreest Ne derland dat tevens nadeel zou wor den berokkend aan de gekleurde be volking van Zuid-Afrika, die men juist wil steunen. Modesliotv op tivee dagen (Van onze Londense correspondent) Het is al zes jaar geleden, dat de Nederlandse damesconfectie-indu- strie haar eerste modeshow in Lon den hield en hier een belangrijk nieuw afzetgebied ontdekte. Sinds dien ging de verkoop, speciaal van de Nederlandse damesmantels, met sprongen omhoog. Zij zijn een aan trekkelijk, van fantasie getuigend produkt, dat in Engeland, dat op zijn beurt bezig is het continent te ont dekken, hogelijk wordt gewaardeerd. Het behoeft daarom geen verwon dering te wekken dat de export van onze damesconfectie naar Engeland in de afgelopen vijf jaar verdubbeld is. Daar zich, dank zij de komende aansluiting van Engeland bij de EEG, nieuwe mogelijkheden openen heeft onze confectie-industrie ge toond paraat te zijn en heeft de „Dutch fashion group", waarbij on geveer 25 Nederlandse modehuizen zijn aangesloten, voor de tweede maal een grote modeshow in de Brit se hoofdstad gehouden, welke over twee dagen (donderdag en vrijdag) was verdeeld. Tien Nederlandse mannequins, onder wie één mannelijke, toonden meer dan 100 modellen van de nieu we voorjaars- en zomercollectie. Een van de jonge dames was Tania Trij- bels, die zojuist door Dior is uitver koren om in Parys te gaan werken. Ook nu weer was men in Engelse vakkringen vooral onder de indruk gekomen van de uit leer vervaardig de kledingstukken, een specialiteit van de Nederlandse industrie. Ook de chique regenjassen, in verschei denheid van kleur en gecompleteerd door kleine ronde regendopjes met een het hoofd omsluitende, onder de kin vastgeknoopt waterdicht sjaaltje, werden als een hoogst charmante vondst beschouwd. Het voornaamste is dat ook vaak de door de Franse mode geïnspireer de modellen voor de gewone vrouw draagbaar en betaalbaar zijn. Een jonge inkoper van een Londens da mesmode-magazijn verklaarde dat de Nederlandse tweedjassen van de rekken vliegen. „Ik heb er nooit genoeg van", zei hij. Maandag in Bonn nieuw kabinet Bondskanselier Konrad Adenauer van West-Duitsland zal maandag zijn nieuwe kabinet aan Bondspresident Lübke aanbieden. De daaropvolgen de dag zal Adenauer het parlement officieel zijn nieuwe regering voor stellen en de regeringsverklaring uit spreken. Tussen de christendemocraten en de liberalen zijn nog besprekingen gaande over de bezetting van enkele regeringsposten. Zo schijnt nog geen volledige overeenstemming te zyn be reikt over deb ezetting van het ministerie van Binnenlandse Zaken en dat van Justitie. De christendemocraten zullen der tien ministeries krijgen en de vrije democraten vijf. Professor Erhard zou het ministe rie van Economische Zaken behouden en Strauss dat van Defensie. Dr. Gerhard Schroder, vroeger minister van Binnenlandse Zaken volgt dr. Von Brentano op het ministerie van Buitenlandse Zaken op. De voorzitter van de vrije democra ten, Mende, verklaarde gisteravond, dat professor Erhard en het hoofd van het nieuwe departement voor Economische Samenwerking, Walter Scheel, het eens zijn geworden over de verdeling van de ministeriële be voegdheden. Johnny Jordaan heeft z'n Westertoren verwis seld voor de Sint-Lau rens, z'n IJ voor de Maas en z'n goeie, trou we Jordaan voor een oud buurtje tegenover het Rotterdamse Cen traal Station. Want Johnny oh. Mokumse scnande is Rotterdammer gewor den. De nu 37-jarige ver tolker van het puur- Amsterdamse lied Jan Mus voor de bur gerlijke stand heeft gisteren op de grens van oud- en modern- Rotterdam, een eigen cabaret geopend een „Jordaan-cabaret", na tuurlijk. „Jofel hier", zei hij verheerlijkt sterdam: Johnny zelf, rondkijkend in de pij- de zangeres Truusje penla, die zo'n kleine Speijk en het „huisor- honderd bezoekers kan kest", dat is samenge- ontvangen. „Ik heb er steld uit Jan Arends. vaak van gedroomd". Jan Hilligers en Ferrie Onder de oude Wester Sieohrist, drie Jorda- misschienners in hart en nieren. wr*> mi «-«f Ac, .-tor. Het Amsterdamse lied naar Rotterdam fe S? ™'e"°nluit 7^"^, komenRotterdam S^zongen, dat staat S23fLietveëfSbtód™ ZT SSSÏViS a?durjotoe"tSgEtTi'k «SooShmn Maar de heb hi« altiid veH troubadour van vele succes gehad. Tweehón derd voorstellingen. In ILS 'a SÏ» SSTÏEt SUS ^"ie(ïs°)m^hbl5* is nu van de baïi" verschillende Rotter- is nu van ae Daan damse nummers bren_ En zo komt er in het gen. „Over de zeeman, oentrum van Rotterdam de liefde enzozegt dus een „echt en on- Johnny, „daar houden vervalst" brokje Am- de mensen hier van". MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 november. Lei Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: appelen 38-100, ren 30-68, andijvie 7-19, snijbonen,. 235, kroten 9-12, id. gekookt 35, bj renkool 7-16, rode kool 10-16, gr» -* kool 12-21, prei 18-31, spinazie 50? f uien middelfijn 22-80, middelgrof 60, grof 19-80, winterpeen 15-17, wit 60-131, per 100 stuks: bloemkool A 76, knolselderie 8-19, sla A 4-8.80,; 100 bos: bospeen 32. AALSMEER. 10 nov. C.V. CentnA Aalsmeerse Veiling G.A. Gerbera».,, stuk 70-95, Bouvardla 15-28, Euplfa bia 70-110. Chrysanten gr.bl. 40-65JS kl.bl. 25-40, Amaryllis per kelk 3öT Fresia per bos 90-160, Cyclamen 75-p 1 Seringen 4 kop per tak 125-190, ldL-l kop 85-130, Forsytla per tak 115-;r Anjers per stuk: rood 25-40, roze 25|aZ wit 12-21, Orchid Beauty 30-46, Roz{. i Roselandia 25-40, Parel van AalsntM 25-42, Geh. Dulsberg 30-45, PechtLp 15-29, Towny Gold 15-32. Mad. Or1 mann 15-32, Baccarat 55-90, Monteiel ma 15-32, Floriade 15-31, New Yor» 20-36, Carol 20-37, Garnette 20-36, PfV Sensation 35-58, Sweetheart 20An, Nymph 40-76. BOSKOOP, 10 november. „De Bin9 koopse Veiling". White ButteiW] 320, Butterfly 240-360, Roselandia 1 Gemengd 100-200, Mardy Graz 280-tH Vierlanden 560-400, Bettertimes \n 180, Hadley 340, Duisburg 300-200, Pfn nettya gemend 220-200, wit 70-l4*h< rood 120-170, ld. plant 150-200, TtT chrysanten lila 46. wit 38-48, geel L 80, lila 95. rood 85-75, Geplozen Chf1 santen wit 10-22, geel 16, Am. CM santen geel 15, wit 14-18, Troschryaj ten 75-90, High Light 150-100, 3 Poulsen 60-45, Fire King 200-110, 3 80-65, Nymph 150-110, Sweetheart fi 220. Calicarpa 320, Irlsfoetidlsslj 220-180, Cyclamenbloemen in pot d claam 80-60, Kalanchoê 40, GesnerlaP en Trades 16. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 I Groenteveiling: waspeen per Al 5.00-7.20, A2 2.20-7.00, BI 4.90 B2 1.40-2.70, Cl 3.60-4.00, C2 3.90, i dljvie 15.00-20.00, sla per 100 stuks Si 8.00, stoofsla 13.00, boerenkool 181 spruiten 38.00-71.00, uien 23.00-28r prei 23.00-26.00, knolselderie per j stuks 12.00-16.00. tomaten 14.00-421 bloemkool per 100 stuks A2 26.00-761 BI 57.00, B2 16.00-35.00, C2 11.00. I Aanvoer waspeen 223.000 kg, waari 31.000 kg voor export en 167.000 voor de industrie werd verkocht. I] RIJNSBURG. 10 november. BI ta men velling Flora. Fresia's: Sijte Queen 48-60, Buttercup 47-58, Gol®s Yellow 85-115 per bos; Troschrysantw. Nelly Hoek 75-90, Chocod 85. Red tron 115, Indian Polls 115, Bacchus 95, Oranje Zon 85-90, Caroline 75, Alaska 90-95, Bornholm 95-100, seph 85-95, Golden Sail 85-95, Elki blad 24-26 per bos. Am. Anjers: Red 25.00-29.00, Cim wit 24.00-28 Sim roze 28.00-32.00, Elisabeth 23jU, 26.00 Scania 27.00-29.00, Tangen 25.00-27.00, Mac Arthur 25.00-2:1",1 Anemonen eerste soort 450-490 allei 100. a RIJNSBURG, 10 nov. Groet veiling: groene kool 10.00-17.00, n kool 7.00-11.70, andijvie 7.00-13 C waspeen 13.50-28.00, waspeen B 26 29.00, breekpeen 5.00-11.50 per 1001 ia bloemkool 11.00-63.00, knolseldi 10.00-18.00 per 100 stuks. LISSE, 10 november. Plantgo e veiling. Bij de Coöp. Bloembollen! ling H.B.G. wordt de aanvoer plantgoed geleidelijk minder, terwijl nog steeds veel belangstelling is ti goede partijen plantgoed. NARCISSEN per mand: Golden HjM vest 18, Laurens Koster 12, Scai M Elegance 15, Geranium 22, Mercate Twink 14.-. tl TULPEN per hl: Aviateur 110. Gk den Harvest, zaad 80; Emmy Pee 150, Jeffre 280, Fantasy 65, Elmus 11; 110, Alberio 130, Edith Eddy 135, A„ baster 90, White Sail 125, Chrlsti h Gold 125, Pax 180, Lustige Wit" zaad 120, Krelage's Triumph 140, Ti1 score 240, Hergrace 150, Scarlet W< der 65. Winter Gold fijn 120, Prins i a Oostenrijk 110, Golden Harvest ID Advance 130, Apeldoorn 120, Capt Fryatt zaad 120, Couleur Cardinal E Kansas 120, Mr. van der Hoeff 1 Peach Blossom 100, Mariette 125. TER AAR. 10 nov. Groentevell! tomaten A export 6.65-6.85, id. B 5, 6.30, id. C 6.30-6.40, ld. CC 3.80, maten A binnenland 1.20-2.65, ld 1.20-3.95, C 1.20-1.60, BB 1.20-1.75. les per bakje van 6 kg, kassnijt 1.76-2.18, ld. stek 1.12, stokprlnse bonen 1.50, witlof 1 91-1.19, id. 2 89. ld. stek 10-25, rode kool 12-13, te kool 5-6, groene kool 15, andijvie jj 19. spruiten 72. B 36-47, afw. 25- ,t uien 13-18, waspeen 28-32, id. afw. alles per kg, knolselderie 15 per st bospeen 35, selderij 6-8 per bos, bi renkool 60-1.20 per kist. Appel C Goudrelnetten 56-57 per kg, 2.06-2.22 per kg. afw. ier st J Bij de Universiteitsbibliotheek te Leiden bestaat mogelijkheid tot plaatsing van Werktijden nader overeen te komen. Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitaties (ook mondeling) bij de bibliothecaris van de Rijksuniversiteit te Leiden, Rapenburg 70—74. BU de MECHANISCHE ADMINISTRATIE VAN 's RIJKS BELASTINGEN van het Ministerie van Financiën te 's-Gravenhage kunnen terstond worden geplaatst (leeftijd 18—45 jaar) a. het controleren van administratieve gegevens; b. het bedienen van moderne elektrische kantoor machines (adresseermachine, burster, snijma chine, enz.). Kosteloze opleiding voor hogere rangen. Schriftelijke sollicitaties onder no. 5261/1063 (in linker bovenhoek env. en brief) met vermelding van de ge wenste functie aan het bureau Personeelsvoorziening van de Rijksoverheid, Prins Mauritslaan 1 te 's-Graven hage, of mondeling solliciteren na telef. afspraak (telefoon 399970). in LEIDEN nog slechts enkele in aanbouw zijnde aan de De Gijselaarstraat, met zeer grote kamers. KOOPPRIJS f55.000 kosten koper. L. ZITMAN, makelaar Burggravenlaan 21 - Leiden De N.V. KONINKLIJKE NEDERL. GROFSMEDERIJ te Leiden vraagt voor de afd. Personeelszaken Zijn taak zal bestaan uit: a. de praktische uitvoering der sociale wetgeving en interne sociale voorzieningen; b. het bijhouden van personeelsoverzichten en statistieken. Voor deze functie vragen wij iemand met middel bare of gelijkwaardige opleiding, die belangstelling heeft voor de techniek en enig administratief inzicht bezit. Leeftijd ca. 25 jaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen te richten aan de Afd. Personeelszaken, Zuidsingel 66-68. SINOS 1836 ADVERTEER regelmatig in het De MEEST gelezen krant van Leiden en Omstreken KATWIJK AAN ZEE. Gevraagd wordt een Laborante of Leerling-analiste Spoedige indiensttreding gewenst. Brieven te richten aan de Geneesheer-directeur. Vleeswaren- en Conservenfabriek VIANDA Leiden - N.V. vraagt voor direct of later GEBODEN wordt: vrije vleesvers trekking. Vrije werkkleding. 5-daagse werkweek. Hoog loon. Aanmelden portier: REINEVESTSTEEG. (event, aankomend) voor constructie- en centrale verwarmingsi Tevens gevraagd en een HULPKRACHT voor terreinwerkzaamhi Brieven met uitvoerige gegevens te richten aan: N.V. HANAB, Boonrak 45 te Valkenburg bij D' Te huur gevraagd ca. 250300 m2. Liefst met woonruimte, ook eventueel daarvoor geschikt herenhuis. Telef. 25380. Brieven bureau van dit blad onder no. 35033. TE KOOP wegens vertrek: Pander-bankstel, 3-zits Pull man (Slavonisch eiken), boe kenkasten w.o. zwart met snij werk, 2 vloerkleden, esdoorn slaapkamer met 2- en 3- deurskasten (fabr. 't Woon huis) Bechstein-piano, goud elaxe, 10-arms kronen, antie ke pers, kristal, Hanau-hoog- tezon etc. Telef. 0 2950—15444 of brieven bureau van dit blad onder no. 34995. INDUSTRIE EN HANDELMIJ. vraagt voor haar betonfabrieken te ZOETERWOUDE voor plaatsing in diverse afdelingen, o.a.: keerwanden, sierbeton- GEBODEN wordt: een goed loon naar prestatie, rijwielvergoeding, eve' reiskosten, 4 vakantieregeling, vrije werkkleding. 5-daagse werl1 Aanmelden op het kantoor te Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 389, dageliji 8.3012.30 uur en van 1417.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4